Baranyai krónikaírás 5. (Pécs, 1980)

II. rész ÖSSZEFOGLALÓK - Simon László: Somberek 1978. évi krónikájának összefoglalója!

Eredményeik : Ifjúsági Merling Anna Merling Anna Lőrincz Árpád II III légpisztoly légpuska légpisztoly Felnőtt Réder János Szitás Veronika Szitás Veronika íl II sportpisztoly kispuska légpisztoly Annak ellenére, hogy a serdülő csoport gyengébben szerepelt, csapatban I. helyezést értek el. A megyei versenyen Réder János I., Szitás Veronika IN., Réder János az országos döntőn IV. lett. SPORTEGYESÜLET 1976-ban három, 1977-ben kettő, 1978-ban egy szakosztályt működtetett. A kézi­labda és asztalitenisz megszűnt, csupán a labdarúgás maradt. A Kézilabda Szö­vetség a megyei II. osztályú bajnokságot megszüntette. A csapat a pécsi városi bajnokságon kívánt szerepelni, de a pécsi csapatok a nagy távolságra való hivat­kozással az utazást nem vállalták. A labdarúgócsapat — VI. helyen végzett — az újonnan szervezett megyei II. osztályba nyert besorolást. Ez anyagilag is na­gyobb feladatot jelentett. A tanács az eddigi 30 000 Ft támogatást 60 000 Ft-ra, a termelőszövetkezet a 44 000 forintot 65 000 Ft-ra emelte. Tovább fejlődött a tömegsport. A falusi dolgozók Véménden rendezett körzeti spartakiád döntőjén a legtöbb számot megnyerték. Az ezt követő bólyi járási dön­tőn az eddig mindig győztes Boly csapatát 60 ponttal megelőzve I. helyen végez­tek. A megyei döntő eredménye: 5 versenyző szerzett jogot és indulhatott augusz­tus 20-án a Szombathelyen rendezett országos döntőn. Ez akkor is komoly ered­mény, ha ott érmes helyezést nem értek el. Ebben az évben hozták létre az atlétikai szakosztályt. Erre a megyei szövetség­től 15 000 forintos támogatást kaptak. Az egyesület 5 fő részére fizet rendszeres munkadíjat: 1 pályagondnok, szertáros havi 3200 Ft 1 labdarúgóedző 1000 Ft 1 pénztáros 400 Ft 2 atlétikai edző 600 Ft A sportkör módosított költségvetési előirányzata: 161 000 Ft. Az elmúlt év őszén az igazgatóság úgy határozott, hogy a több éve húzódó sombereki vendéglátó egységek teljes felújítását a lakosság anyagi támogatásá­val megkezdi. A rekonstrukciós munka a mohácsi Építő Ktsz kivitelezésében január közepén meg is kezdődött. A kezdeti lendület visszaesett, ami a ktsz munkaszer­vezésével, valamint azzal magyarázható, hogy több helyen kezdtek nagyarányú építkezésbe. Az átalakítás júliusra befejeződött, a műszaki átadásra 19-én került sor. Áfész