Új Néplap, 2011. szeptember (22. évfolyam, 205-229. szám)

2011-09-12 / 213. szám

Két mérkőzés, két hazai vereség az Alföld-csoportban A labdarúgó NB ül. Alföld-csoport­jának negyedik fordulójában nem sok babér termett csapatainknak, mindkettő hazai pályán maradt pont nélkül. Pedig a hidaiak a szü­netben még vezettek kiállítás mi­att tíz fővel játszó csongrádi ellen­felükkel szemben, ám a második 45 percben a vendégek megfordí­tották az eredményt JÁNOSHIDA— HÓDMEZŐVÁSÁRHELY 1-2 (1-0) Jászberény, 100 néző, vezette: Laczkó Zoltán. Jánoshida: Bollók - Fülöp (Lukácsi, 27.), Kovács, Sztre­­nyovszki, Hetrovicz, Hajdú, Pel­les, Kelemen, Lajkovics (Gaspa­­rik, 64.), Sárkány, Ábel. Edző: Lajkovics János. Hódmezővásárhely: Kovács — Huszár (Koncz, 57.), Sipos, BÁRKÁNYI, Marton, KÖKÉNY, Domonkos, VARGA, Potloka (Mátó, 65.), Piki, Nuszpán. Edző: Kandó Róbert. Gólszerzők: Hajdú (43.), illet­ve Pili (59., tizenegyesből), Do­monkos (78.). Kiállítva: Nuszpán (12.). A korai emberelőny a hazaia­kat zavarta meg, elképzelés nél­küli játékuk azzal sem magya­rázható, hogy a vendégek időn­ként kíméletlenül futballoztak, melynek eredménye egy súlyos sérülés lett. Mindezek ellenére a hódmezővásárhelyiek győzel­me megérdemelt. lajkovics János: - Gratulá­lok a vendégcsapatnak, mi pe­dig szégyellhetjük magunkat ezért a teljesítményért. . Kandó Róbert: - Küzdeni tu­dásból jelesre vizsgáztunk. SZOLNOKI MÁV II­­DUNAHARASZTI 0-2 (0-1) Szolnok, Tiszaliget, 150 néző, ve­zette: Szűcs Gábor. Szolnok: Modla - Bálint, Sza­kács, Kalóz, Németh - Rácz (Győrfi, 57.) — Rézműves, Car­valho, Vatai (Kis B., 46.), Bene­dek - Blaskovits (Háda Z., 46.). Edző: Horváth Csaba. Dunaharaszti: Szappanos - Lázár, Ughy, Rétsági, Dallos - Nánási (Wágner, 78.), Kovács M. - Mészáros D., Patkó (Varga Cs., 65.), Dabasi (Kovacsics, 85.) — Dobesch. Edző: Kroner Péter. 25. perc: A labda ide-oda pat­togott a tizenhatoson belül, vé­gül Modla benézte Dobesch Bá­lint 15 méteres, bal alsó sarok­ba tartó lövését, 0-1. 56. perc: Patkó jobb oldali szöglete után a teljesen egyedül felejtett Ughy 10 méterről fejelt az alsó sarokba, 0-2. 69. perc: Carvalho könyökkel megütötte ellenfelét, ezért a já­tékvezető kiállította. A nem túl magas színvonalú mérkőzésen két egyéni hiba megpecsételte a fiatal szolnoki gárda sorsát. Pozitívumként le­het említeni, hogy a vereség el­lenére volt tartása a csapatnak. HORVÁTH CSABA: - Ismét pontrúgások okozták vesztün­ket, gratulálok ellenfelünk győzelméhez. kroner Péter: - Maximáli­san csak a három pontnak tu­dunk örülni, a játékunk hagyott kívánni valót maga után. ■ •I.JJ <.-Xli.nl riaou szóljon! SZ0U0N.hu ÚJ NÉPLAP-2011. SZEPTEMBER 12., A SZOLNOK-JÁSZKUN ONLINE A nagyiváni Nagy Istvánt (szemből), megkülönböztetett figyelemmel őrizték a martfűi védők, ám a vendégek így is elvitték a három pontot Pont nélkül a Jászapáti! labdarúgás Megyei I. osztály: a bajnok nyerte a martfűi rangadót HÉTFŐ SPORT MARTFŰ-NAGYIVÁN 0-1 (0-0) KUTE-ÚJSZÁSZ 1-2 (0-2) KESE-FEGYVERNEK 1-3 (0-2) T. M1KLÓS-JÁSZAPÁTI 2-1 (1-0) Martfű Nagyiván Kunszentmárton Újszász Kunhegyes Fegyvernek Törökszentmiklós Jászapáti HADAD R. Bakonyi K0LLÁTH KOVÁCS TAKÁCS Kormány TÓTH Tajti J. (Szabari) KontosG. Pékó Somodi Sz. Földi Váradi FARKASZ. Gusztafik Somodi B0DA NAGYZS. ÁBEL OLÁH GÁCSI (Kolláth) FARKAS P. KINYIK GY. Dragoner HANGA RÉDAI ILLÉS Pomázi Sós Papp (Tóth A.) HéderR. Kiskapusi Kontos Zs. Antal (Angyalos) Lakatos Szabó SZABÓD. Ijf. FarkasZ. FEHÉR Csőke NagyL. Nagyi. (Nagy Sz.) JÓZSA Balogh Z. Nánási (Zubor) CSORTOS Polgár Menyhárt (Máté-Fazekas) Szabó (Florin) SZIROM Varga IMRE Faragó A. NAGY Vén Szoboszlai Siska (Polgár) Pálinkás Farkas Szabó K. (Oláh) Faragó Zs. RUPA(Hack) Gazsó (Torba) Sindel CSEHI Petróczki Juhász(Lakatos) Szemes Tukarcs (Albert) Angyal (Földi) Kotula Hadad H. BERECZ Somodi D. Hegedűs (Zamócz) Kocsis Kozák KINYIK Z. Bárdi SZÉKELY BENCSIK. Gergely Zs. (Kupecz) BALOGH ZS. Farkas R. GÖBLYÖS. HéderA. Illés (Busái) Ruskó. (Csík). (Balogh Zs.) Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Ruskó Zsolt. Illés Rudolf. Tóth Márton. Antal Elemér. Szabó György. Faragó Attila. Szecsei József. Kotula László. Martfű, 150 néző, vezette: Tóth Kunszentmárton, 100 néző, ve-Kunhegyes, 150 néző, vezette: S. Törökszentmiklós, 400 néző, ve-Pál. zette: Bán János. Nagy Zsolt. zette: Bodac Tamás. Gólszerző: Berecz (60.). Gólszerzők: Pálinkás (59.), ill. Gólszerzők: Farkas R. (57.), ill. Gólszerzők: Angyal (39.), Ki-Kiállítva: Hadad H. (83.), Kon-Balogh Zs. (30.), Hegedűs (40.). Csortos (6.), Faragó A. (19.), Fa­nyik Z. (56.] ill. Torba (85.). tos Zs. (90.). A tartalékos kunszentmárto­ragó Zs. (79.). A hazaiak az első perctől Nagy iramú mérkőzésen a ni együttes egy félidő előnyt Küzdelmes, alacsony színvo­kezdve bátor játékkal lepték hazaiak ordító ziccereket hibáz­adott ellenfelének, melyet az új­nalú mérkőzésen a látottak meg a nagy nevekből álló, ruti­tak, míg a vendégek egy szeren­csés találattal elvitték a rang­adó három pontját. ruskó Zsolt: - Úgy gondo­lom, lelkes játékunk pontot ér­demelt volna. ILLÉS RUDOLF: - Bár többet szászi gárda kíméletlenül ki is használt. Tóth Márton: - Azt kell mon­danom, hogy sajnos már a sze­rencse is elkerül bennünket. Köszönjük nézőink kitartó, lelkes biztatását. alapján megérdemelt vendég­­győzelem született. szabó György: - Az akarás­ban ezúttal nem volt hiány, de az ötödik perc elteltével sajnos ismét futhattunk az eredmény után. nos, élvonalbeli futballistákat felvonultató vendégcsapatot, és megérdemelt győzelmet arattak. szecsei József: - Nagyon jól működtünk csapatként, értékes győzelmet arattunk. birtokoltuk a labdát, el kell is­merni, a nagyobb helyzeteket a hazaiak hagyták ki, ám a há­rom pontot érő gólt mi rúgtuk. Ifi: 4-2 Juhász S. Antal elemér: - Két ellenté­tes félidőt láthattak a nézők, lé­lektanilag fontos győzelmet sze­reztünk. Ifi: 1-1 Dobos P. faragó attila: - Ezt a győzel­met is a helyén kell kezelnünk, azonban egy hétig megint bol­dogok lehetünk. Ifi: 15-2 Szabó Gy. kotula László: - Gratulálok a miklósi csapatnak, megérde­melten nyerték meg a találko­zót. Ez nem a mi napunk volt. Ifi: 1-3 Nagy K. BESENYSZÖG-SZAJOL 7-4 (4-0) Szajol__________ Szoltisz Nagy Szalai Kovács HORVÁTH SZEKERES (Kecső) Lengyel Héja (Kengyel) POLGÁR Danyi Kollár (Tordai) TÓTH (Bagi). Edző: L. Kis Lajos. Tarjányi Csajbók Dalmadi Meggyes (Dömök) Donkó Bodnár Benedek Erdős (Fekete) Tóth Bogdán Kurucz (SZENTMIKLÓSI). Edző: Kun Mihály. KARCAG-ROSENBERGER 1-2 (0-0) Karcag Jászárokszállás Móga Papp Rajcsányi NAGY KOVÁCS CS. Muntyán BUKOVSZKI Ördög Szívós Gy. Hájos Szentannai Tari Erdei (Orosz) KASZAB Henk (Fodor B.) GERGELY Balogh R. Rédei Szívós G. TÓTH (Püspöki) Földi (Szőke R.). Ducsai (Kiss) Edző: Edző: Orosz István. Szabó Imre. CSÉPA—KISÚJSZÁLLÁS 1-1 (1 Csépa Kisújszállás Gácsi T. LÁNG Pálinkás MÁJER Bosánszki M. Balia 1. (Karakas) Bosánszki Zs. Balia R. Kézsmárki D. FURKA Marton FÖLDVÁRI Papp (Rácz) BALOGH Talmácsi Ladányi Golovics (Rákóczi) Bodor (FarkasZ.) Gácsi R. Farkas T. Oberna. Németh. Edző: Edző: Fialka György. Csillag László. TISZAFURED-TURKEVE 2-1 (1 Tiszafüred Túrkeve MAGI Kiss Bozsó A. JÓNÁS Szabó S. Nagy (BARNA) Németh Horváth HERPAI Tóth BOZSÓ L Kántor SERUCZA Varga Z. TÓTH Szabó (SUSZTER) Mester (Pataki) Varga 1. (Csáki) KÓCZIÁN (Dajka) Kun Görbe (Potomai). Ökrös. Edző: Edző: Gál Zoltán. Barna Gábor. Besenyszög, 150 néző, vezette: Csukás András. Gólszerzők: Polgár 2 (11., 33.), Tóth 2 (31., 64.), Kollár 3 (22., 75., 87.). ill. Szentmiklósi 2 (48., 80.), Bogdán (62.), Benedek (90.). Gólgazdag mérkőzésen a re­mekül játszó hazaiak győzelme teljesen megérdemelt. L. kis LAJOS: - Gólokban bővel­kedő meccsen akármennyire is hihetetlen, nagyobb különbségű győzelmet is arathattunk volna. kun Mihály: — Eddig stabilan álló védelmünk ma teljesen ösz­­szeomlott. Ifi: 0-4 Kecső P. Karcag, 100 néző, vezette: Mun­kácsi László. Gólszerzők: Kovács Cs. (63.), ill. Tóth (53.), Nagy (71.). A fiatal karcagi csapat az első félidőben még jól tartotta ma­gát, a szünet után azonban a ru­tinosabb vendégeknek sikerült a három pontot elvinniük. orosz ISTVÁN: - Sajnos megint nem sikerült pontot szereznünk. szabó imre: - Megtört az át­kom, Karcagon még sohasem sikerült nyerni csapatomnak. Úgy érzem, egy góllal jobbak voltunk a jövő generációjánál. Ifi: 4-1. Bosnyák I. Csépa, 100 néző, vezette: Szeles Ádám. Gólszerzők: Gácsi R. (26., tizen­egyesből), ill. Farkas T. (55.). Kiállítva: Földvári (89.). Közepes színvonalú mérkőzé­sen egyik csapat sem érdemelte volna meg a három pontot. A ha­zaiak még úgy sem, hogy a 90. percben tizenegyest hibáztak. fialka györgy: - Úgy érzem, kivétel nélkül mindenkinek van min elgondolkoznia. csillag László: - Ismét jól ját­szottunk, de a kapu előtt sokat hi­báztunk, ezért reális a dönteüen. Ifi: 2-2 Kómár K. Tiszafüred, 250 néző, vezette: Pi­­kó Attila. Gólszerzők: Kóczián (23.), Görbe (60.), ill. Horváth (71.). Kiállítva: Kiss (84.). Egy vidám füredi „családi fo­­cidélelőtt” méltó folytatása volt a hazaiak első őszi győzelme, mely az akarat diadala volt. Gál ZOLTÁN: - Nehéz sorsolá­sunk ellenére megérdemelt a győzelmünk, mely lendületet kell, hogy adjon a folytatáshoz. BARNA GÁBOR: - A Tiszafüred jobban akart és a győzelmet meg is érdemelte. Ifi: 3-1 Ábrahám T. 11 flEBSEEfli Sokba kerülhet a gyalázkodó felirat súlyos büntetésre számíthat a Moldáv Labdarúgó Szövet­ség, miután a múlt heti, Ma­gyarország ellen Kisinyov­­ban lejátszott Európa-bajno­­ki selejtezőn - mint ismeretes, 2-0-ra nyert válogatottunk - hazánkat gyalázó feliratokat helyeztek el a lelátón a hazai drukke­rek. Sőt, több petárdát is a pályára dobtak a moldáv szurkolók, s mindez beke­rült az UEFA jelenlévő ellen­őrének jelentésébe. Miután a moldávokra korábban is róttak már ki szurkolói rendbontások miatt pénz­­büntetést, az európai szövet­ség várhatóan ezúttal már súlyosabb szankciókkal sújt­ja a találkozó házigazdáit. Súlyos vereséget szenvedtek Stieberék meglepően sima vereséget szenvedett a német labdarú­gó Bundesliga első osztályá­ban szereplő Mainz gárdája a hét végi fordulóban. A vá­logatottban a svédek legyő­zése alkalmával bemutatko­zott Stieber Zoltán és csapa- . ta — Szalai Ádám térdsérülé­se miatt egyelőre még nem bevethető - hazai pályán 4- 0-ra kapott ki a Hoffenheim együttesétől. A magyar szél­ső a második félidőben, cse­reként kapott lehetőséget a bizonyításra, ám addigra már eldőlt a három pont sorsa. Dzsudzsák mihamarabb visszatérne csapatához a rosztov elleni orosz baj­noki mérkőzésen szenvedett kulcscsonttörést a magyar labdarúgó-válogatott táma­dója,, Dzsudzsák Balázs. Az azonnali műtétet követően már javában végzi a rehabi­litációt, folyamatosan kezelé­sekre, gyógytornára jár. A ballábas játékos mihama­rabb szeretne visszatérni csapatához, az Anzsi Ma­­hacskalához. Tervei szerint két hét múlva már be is akar kapcsolódni az edzé­sekbe és amint lehetséges, meccsen is pályára lépne. Az NB III. és a megye I. osztály párosítása A hét végén teljes fordulót bo­nyolítanak le az alacsonyabb osztályú labdarúgó-bajnoksá­gokban. NB III. ALFÖLD-CSOPORT Szept. 17., szombat, 16: Szar­vas-Szolnoki MÁV II., Üllő— Tisza Volán Szeged, Tápiósze­­cső-Gyula, Tököl-Monor. Szept. 18., vasárnap, 16: Da­­bas-Jánoshida, Hódmezővá­­sárhely-Csepel, Dunaharasz­­ti-Pilisvörösvár, Kecskemét II-Makó. MEGYEI I. OSZTÁLY Szept. 17., szombat, 16: Túr­­keve—Törökszentmiklós, Fegy­vernek—Martfű, Nagyiván— Csépa, Kisújszállás—Kun­szentmárton, Újszász-Karcag, Szajol—Tiszafüred, Jászapáti- Kunhegyes. Szept. 18., vasárnap, 18: Jász­­árokszállás-Besenyszög ■