Új Néplap, 2006. január (17. évfolyam, 1-26. szám)

2006-01-30 / 25. szám

SPORT 2006. JANUÁR 30., HÉTFŐ Jegyzőkönyv I. A csoport Újszász-Martfű 3-2 (2-2) vezette: Gyertyás, Agócs Újszász: Gerhát — Földi, Major, Mérész, Czapkó, Nagy F. Csere: Szaszkó (kapus), Rézsó, Ulviczki, Viola, Szurmai, Farkas, edző: Rózsavölgyi László. Martfű: Berta - Lengyel, Hanga, Kardos, Makra, Szilágyi. Csere: Méri, Szőke, Kinyik, Merena, Jenei. Edző: Kardos Mihály. Gólszerzők: Földi, Viola 2, ill. Lengyel, Méri Kiállítva: Major 2 perc Jászárokszállás-Kenderes 0-1 (0-1) vezette: Agócs, Gyertyás Jászárokszállás: Bordás - Pető, Ördög, Nagy A., Szabó Zs., Ballagó. Csere: Ivony, Füleki, Ambrus, Csömör, Tóvizi, Muntyán. Edző: Csikós József. Kenderes: Kota - Pádár M., Pádár G„ Ficzere, Bodor, Lakatos. Csere: Túri, Sipos, Szerencsi, Monoki, Farkas, Kun, Veres. Edző: Szerencsi Miklós. Gólszerző: Farkas Kiállítva: Muntyán, Pádár M., Ballagó 2-2 perc Újszász—Kenderes 2-1 (1-1) vezette: Gyertyás, Agócs Újszász: Gerhát — Major, Földi, Nagy F., Czapkó, Mérész. Kenderes: Kota - Pádár M., Szerencsi, Ficzere, Sipos, Bodor. Gólszerzők: Ulviczki 2, ill. Bodor Martfű—Jászárokszállás 30 (ÍO) vezette: Agócs, Gyertyás Martfű: Berta - Lengyel, Hanga, Kardos, Méri, Makra. Jászárokszállás: Bordás - Pető, Nagy A„ Csömör, Ördög Szabó Zs. Gólszerzők: Makra 3 Újszász—Jászárokszállás 2-2 (1-1) vezette: Gyertyás, Agócs Újszász: Gerhát - Földi, Rézsó, Mérész, Nagy F., Czapkó. Jászárokszállás: Bordás - Ambrus, Pető, Nagy A., Ördög Szabó Zs. Gólszerzők: Czapkó, Rézsó, illető, Szabó Zs. Martfű—Kenderes 0-1 (OO) vezette: Agócs, Gyertyás Martfű: Berta - Hanga, Kardos, Lengyel, Méri. Makra. Kenderes: Kota — Pádár M., Pádár G., Ficzere, Farkas, Bodor. Gólszerző: Bodor Kiállítva: Szerencsi 2 perc A csoport végeredménye: 1. Újszász 7, 2. Kenderes 6,3. Martfű 3,4. Jászárokszállás 1 pont. A végén csattant az ostor teremlabdarúgás Kenderes és Nagykörű meglepte riválisait Jegyzőkönyv II. Besöpört Besenyszög-Nagykörű 30 (ÍO) vezette: Tóth S., Kálé Besenyszög: Szirze — Tóth, Szekeres, Szalaí, Danyi, Rimóczi. Csere: Gyárfás, Varga, Horváth, Kinyik, Lukács. Edző: Rostás Sándor. Nagykörű: Galsi - Papp, Matúz, Kiss, Peszeki, Merczel. Csere: Molnár, Pozderka, Csőké, Zebegényi, Ficsor, Kelemen, Albert, Diós. Edző: Papp Lajos. Gólszerzők: Szalaí 2, Varga N. Jásztadány—Fegyvernek 2-3 (1-1) vezette: Kálé, Tóth S. Jásztadány. Nagy Zs. - Drávái, Drávucz, Bagi A., Czibak, Ádám. Csere: Csikós N„ Puzsomai, Varga, Nagy A., Bagi K., Csikós J. Edző: Gulyás István. Fegyvernek: Fekete - Bohács, Náhőczki, Gyány, Faragó A., Faragó Zs. Csere: Tarjányi (kapus), Farkas, Papp, Balogh, Csortos, Tukarcs, Kozák. Edző: Öllé János. Gólszerzőle Czibak 2, ill. Faragó Zs., Gyány, Balogh Fegyvernek-Besenyszög 5-1 (20) vezette: Tóth S., Kálé Felvernek: Fekete — Bohács, Náhőczki, Balogh, Faragó Zs., Faragó Besenyszög: Szirze — Horváth, Tóth, Szalai, Danyi, Rimóczi. Gólszerzők. Faragó Zs. 3, Náhőczki, Csortos, ill. Kozák (öngól). Kiállítva: Papp 2 perc Jásztadány-Nagykórű 0-2 (OO) vezette: Kálé, Tóth S. Jásztadány Nagy Zs. — Drávái, Drávucz, Czibak, Bagi A., Csikós N. Nagykörű: Galsi - Kiss, Papp, Peszeki, Csőke, Merczel. Gólszerző: Kelemen 2 Besenyszög-Jászladány 1-3 (1-1) vezette: Tóth S., Kálé Besenyszög: Szirze - Tóth, Horváth, Szalai, Danyi, Rimóczi. Jásztadány Nagy Zs. - Drávucz, Drávái, Bagi A., Czibak, Csikós N. Gólszerzők: Danyi, ill. Czibak 2, Csikós N. Túrkevén, a Városi Sport- csarnokban rendezték meg az Új Néplap Kupa teremlabdarúgó-torna kö­zépdöntőit, ahol a selejte­zőket követően állva ma­radt nyolc együttes két négyes csoportban viasko­dott egymással a török­szentmiklósi finá­léban való szereplés jogáért. Géléi József Az esélylatolgatók szerint Új- szász, Fegyvernek és Beseny­szög helye biztosnak tűnt a né­gyes döntőben, csupán a dél­előtti kvartettből kellett vala­kit találni még negyediknek. Ehhez képest .... Bár az újszászi gárda való­ban kimagaslott a mezőnyből eddig lejátszott hét meccséből hatot megnyert, s csu­pán egyszer vég­zett döntetlenre —, azért tovább­jutása még sikerült olyan köny- nyedre, mint amennyire arra sokan számítottak. Kétszer is csupán egy-egy góllal diadal­maskodott, igaz, ezzel le is tud­ta házifeladatát. Sokáig úgy tűnt, a megyei I. osztályú Mart­fű követi a döntőbe, ám Kardos Mihály fiai a zárófelvonásban elpuskázták az emberelőny kí­nálta lehetőséget. Ezl a mind­össze 18 éves Bodor György A martfűi Makra Péter (balról) gólerős volt, mégis a kenderesi Pádár Mihály (5) és csapata örülhetett megbosszulta, továbbjutáshoz segítve ezzel a rendkívül szer­vezetten játszó kenderesieket. Délután aztán gólzáporos mécs­esekkel folytatódott a torna. Se­lejtezőbeli három legjobb játé­kosukat (Katona, Szigetvári, Tóth K.) nélkülöző ladányiak nem ijedtek meg a fegyverneki­ektől, s mindvégig teljes erőbe­dobásra késztették Faragóékat. Hogy egygólos vereségük milyen bravúrnak számít bizonyítja, a végső győzelemre talán legesé­lyesebbnek tartott besenyszö- giek sima ötöst kaptak a címvédő zöld-fehérektől. Ennek ellenére még továbbjuthatott volna a Ros­tás-legénység, ám a ladányiak el­leni újabb kudarc megpecsételte sorsát. Ugyanakkor a Nagykörű minden különösebb lelki teher nélkül játszva hat pontot futbal­lozott össze, s bár tét nélküli meccsen nyert a Fegyvernek el­len, döntőbeli szereplése min­denképpen megérdemelt. így értékeltek a mesterek az Új Néplap Kupa találkozóinak lefújása után papp lajos (Nagykörű): - Büsz­RÓZSAVÖLGYI LÁSZLÓ (ÚjSZÓSZ): — Bár továbbra is elsősorban a bajnokságra készülünk, azért most már félszemmel a kupára is figyelünk. Nincs egyértelmű esélyes, a teremfociban bármi előfordulhat szerencsi Miklós (Kenderes): — Lelkes, de rutintalan csapa­tom van, mely nagyon kelle­mes meglepetést okozott játé­kával, s egyben a továbbjutás kiharcolásával. Mi már min­denképpen győztesek vagyunk. ke vagyok a fiúkra, nem számí­tottam ilyen remek szereplésre. Különösen nem az első meccs elvesztése után, de a Ladány el­leni második félidőben érez­tem, hogy lehet esélyünk. öllé János (Fegyvernek): - Ma­gasan van a léc, címvédőként nem okozhattunk csalódást szurkolóinknak. Engem megle­pett a Besenyszög összeesése, de így legalább egy riválissal kevesebbel kell számolnunk. Nagykörű-Fegyvernek 5-1 (1-1) vezette: Kálé, Tóth S. Nagykörű: Galsi - Kiss, Papp, Peszeki, Kelemen, Merczel. Fegyvernek: Tarjányi — Náhőczki, Bohács, Gyány, Faragó Zs., Faragó. Gólszerzők: Kiss, Merczel 3, Pozderka, ill. Náhőczki A csoport végeredménye: 1. Nagykörű 6,2. Fegyvernek ó, 3. Jásztadány 3, 4,. Besenyszög 3 pont. Lassan összerázódik labdarúgás Felkészülési mérkőzéseken A mezőtúri Gergely Mátyás (középen) védő létére többször feltűnt a szolnoki kapu előtt, s az utolsó percben be is talált Kolláth Ferenc hálójába Kihasználva a hideg, de száraz időt, Nemzeti Baj­nokságban érdekelt lab­darúgócsapataink sza­badtéri előkészületi meccsel hangolódtak a hét végén a február végi tavaszi nyitányra. Géléi József Aki tehette, műfüves pályát vá­lasztott magának - még ha ezért idegenbe is kellett utaznia -, aki nem, az a keményre fagyott fü­vesen próbálkozott a játékkal. KMG-BEREKFÜRDÖ- LETAVERTES 4-2 (1-0) Debrecen, 150 n., v.: Puskás Karcag (I. félidő): Stammel - Fekete II. G., Orosz, Kocsis, Kádár - Zakar, Lajkovics, Vadicska, Fe­kete II. G. - Domokos, Gasparik. II. félidő: Erdei - Szabados, Rédei, Békési, Ramos-Zakar, Balogh}., Tóth L, Fekete II. G. - Domokos, Kolbe. Edző: Sándor István. Gólszerzők: Tóth L. 2, Vadics­ka, Zakar, ill. Saliga, Nagy Z. A DEAC műfüvén a célnak megfelelő ellenfélre talált az NB III-as alakulatban - a DVSC fi­ókcsapata a hajdúsági együttes - a kunsági gárda, mely legkö­zelebb szerdán, Túrkevén, majd csütörtökön az élvonalbeli Diós­győr vendége lesz. MEZŐTÚR-SZOLNOKI MÁV MONOI 1-1 (0-0) Mezőtúr, 150 n., v.: Bartha Mezőtúr: Tőke - László, Bar­na (Németh), Gergely, Petykó (Sőrés Zs.) - Dóczi, Hídvégi, Nagy G. (Mester), Sőrés L. - An­gyal (Horváth K.), Horváth S. Edző: Erdősi Gyula. Szolnok: Kolláth - B. Tóth (Pintér), Antal, Balogh (Zol- nyánszki), Szalai - Pozsár, Jeney, Grúz (Nagy P), Forgó - Kotula (Hamar), Bárdi (Báli). Edző: Kis Károly. Gólszerzők: Gergely, ill. Bali Kemény, göröngyös pályán rendezték a találkozót, mely­nek első félidejében egyenran­gú partnere volt másodosztályú vendégének az NB III-as gárda. • Szünet után aztán beszorult ka­puja elé a házigazda, ám Ha- marral az élen sorozatban ron­totta el ziccereit a Szolnok, s az utolsó percben egyenlített a Me­zőtúr. A túriak legközelebb szombaton a Túrkevét fogadják. TÁPIÓGYÖRGYE—JÁSZAPÁTI 1-3 (1-1) Tápiógyörgye, 50 n., v.: Szabó Gy. Tápiógyörgye: Ulviczki A. - Miskolczi, Serucza, Várallyai, Túróczi (Bese) - Kiss Cs., Jónás (Nagy), Kiss A., Gömöri - Szabó (Collins), Katona. Edző: Lódi László. Jászapáti: Tajti J. — Camara, Horváth II (Kaszás), Kiskapusi (Vágó), Mosonyi — Újfalusi, Pázsit (Szigetvári), Somodi, Varga Z. (Madarasi) -Horváth P. (George), Kovács I Edző: Vojtekovszki Csa­ba. Gólszerzők: Kiss A., ill. Geor­ge, Madarasi, Kiss A. (öngól) A betegeskedő Fekete, Hege­dűs, Vígh és Gulyás hiányában is jó benyomást tett a havas pályán megrendezett találkozón a jász­sági alakulat. Az apáti legénység szerdán az egri műfüves pályán a Heves ellen folytatja felkészülé­si meccsei sorozatát. TÚRKEVE-FÜZESGYARMAT 7-1 (0-1) Túrkeve, 50 n., v.: Jandó Túrkeve: Kormány - Debrece­ni I. (Rónyai), Varga (Tóth I.), S. Nagy (Bállá) - Sólyom, Ökrös ­Nagy M., Bálint, Kui - dr. Bodó, Kormos. Edző: Csillag László. Gólszerzők: Kormos 3, Rónyai, Nagy M., Kui, Bálint, Kovács Több hiányzója is akadt a keví legénységnek (Lovas, Kántor, Debreceni D., Sas), s ez éreztette hatását az első félidőben. Szünet után aztán beindult a hazai hen­ger, s látványos gólokat szerezve fölényes nyert a házigazda. A Túrkeve együttese szerdán dél­után a Karcagot fogadja. az átalakult Karcag r szerepelnek NB-s csapataink w* jjj"