Új Néplap, 2004. szeptember (15. évfolyam, 204-229. szám)

2004-09-20 / 220. szám

2004. SZEPTEMBER 20., HÉTFŐ SPORT 11 JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG, 6. FORDULÓ Elvesztette veretlenségét a Martfű, tovább süllyed a Törökszentmiklós Tiszaföldvár—Martfű 3-0 (1-0) Tiszaföldvár 200 n., v.: Samu Tiszaföldvár: Gerhát - Szar vas, Kőcser, Czető, Nagy, Papp, Sztrimbei (Sike), Kiss, Szikora (Sass), Szilágyi, Tóth. Edző: Só­lyom Vilmos. Martfű: Berta - Hanga, Blas- kó, Szőke, Merena (Barabás), Te­lek, Szokolai, Km, Lengyel, Je­néi (Kollár), Angyal Edző: Kar­dos Mihály Gólszerzők: Szikora (13.), Papp (59., tizenegyesből), Szil­ágyi (68., tizenegyesből) A szomszéd várak rangadóját a lelkesebben és fegyelmezetten játszó Tiszaföldvár megérde­melten nyert. Jók: Kácser, Papp, Kiss, Szarvas, ill Szőke, Telek Sólyom Vilmos: — Szükségünk volt erre a 3 pontra, ezt érezte a csapat és ha a játékban nem is, de odaadásban kitűnőt nyújtott. Kardos Mihály: - Gyengén játszottunk míg a hazaiaknak minden sikerült. Ifi: 1 -7 Rákóczi Ferenc KUNSZENTMÁRTON-KUNHEGYES 3-1 (2-0) Kunszentmárton, 250 n., v.: Tű­hegyi László Kunszentmárton: Berta -Apa- tóczki, Garáz, Pálinkás /., Kul­csár (Barát), Pálinkás Gy., Józsa, Bimbó, Határ, Kézsmárki, Pet- róczki. Edző: Földi Tibor. Kunhegyes: Szabó - Csubra, Tar, Vámdi, Dányi, Viraszkó (Zib- rányi), Tóth, Soós, Rózsa, Kovács (Szöllősi), Gál. Edző: Szabó György. Gólszerzők: Bimbó 2 (16., 36.), Petróczki (80.), ill. Gál (78.) A fegyelmezetten és határta­lan lelkesedéssel játszó tartalé­kos kunszenti csapat megsze­rezte szezonbeli első hazai győ­zelmét. A vendég Kunhegyes já­tékában nem volt benne a pont­szerzés lehetősége. Jók: Bimbó vezérletével az egész csapat, ill. Gál, Váradi. Földi Tibor: - A csapat példa­értékű hozzáállása meghozta a várt győzelmet. Szabó György: - A mezőny­ben egyenrangúak voltunk, de a lelkesebb hazai csapat győzel­me így is megérdemelt. Ifi: 12-0 Dobol Péter Törökszentmiklós— Jánoshida 1-3 (1-3) Törökszentmiklós, 200 n., v.: Pi- kó Attila Törökszentmiklós: Kollár - Orbán, Meggyes, Vékás (Deák), Farkas, Guba, Lóié E, Erdős, Papp, Lengyel, Lóié B., Edző: Ba- bella Attila. Jánoshida: Kiss — Fehér, Tóth Z. (Kátai), Gazsi, Gerőcs, Beré- nyi, Tóth P, Tóth G. (Pesti), Czi- bak (Szőllősi), Sándor, Rideg. Edző: Tóth Gábor. Gólszerzők: Erdős (27.), ill. Sándor 2 (9., 28.), Tóth G. (18.) A hazaiak egy félidőnyi előnyt adtak vendégeiknek. Ezt követően hiába támadták végig a második játékrészt, még csak gólhelyzetet sem tudtak kiala­kítani. Megérdemelt jánoshidai győzelem született. Jók: Orbán, Guba, ill. Sándor, Fehér, Rideg Babella Attila: - Aki helyze­tünket ismeri, az nem csodálko­zik az eredményen. Tóth Gábor: - Jobb helyzetki­használásunknak köszönhet­jük győzelmünket. Iß: 11-1 Nagy Kálmán BESENYSZÖG-FEGYVERNEK 2-1 (2-0) Besenyszög, 250 n., v.: Kálé Besenyszög: Szirze - Szalai, Varga N, Varga Zs., Gilszki Cs., Szekeres, Danyi (Gilszki T), Kő­vári (Telek), Kövesdi (Lukács), Tóth, Fecske (Berényi) Edző: Ros­tás Sándor. Fegyvernek: Fekete (Bata) - Szász, Bohács, Balogh, Farkas, Náhoczki, Csortos, Famgó Zs., Faragó A., Budai, Tíikacs (Gu­lyás) Edző: Öllé János. Gólszerzők: Kővári (15., tizen­egyesből), Tóth T. (20.) ill. Fara­gó A. (65.) A hazai csapat az első félidő­ben nagyszerűen futballozott, nem engedte kibontakozni el­lenfelét. Szünet után a Fegyver­nek mindent megpróbált, de a nagy lehetőségek így is a be- senyszögiek előtt adódtak, s vé­gül magabiztosan tartották ott­hon a három pontot. Jók: Tóth Tamással az élen az egész csapat, ill. Bohács Rostás Sándor - Az első fél­időben nagyszerűen, a második­ban fegyelmezetten játszottunk. Öllé János: - Gyengén, elképze­lés nélkül játszottunk, ennek egye­nes következménye a vereség. Ifi: 1-0 Stommer Ferenc KUN FC-SZAJ0L 4-2 (1-0) Kunhegyes, 150 n., v.: Bodac Ta­más Kun PC: Tatai (Sipos) - Szenekéi, Daragp, Lukács, Molnár, Balogh Zs., Bontovics (Somogyi), Kéki, Varga (Bodor), Nyolcas, Balogh A (Okán). Edző: Szabó András. Szajol: Tarjányi - Bognár, Ko­vács (Nagy M.), Földi, Lifka, Dankó, Kapusi, Fábián, Hege­dűs, Vidra, Szabó (Vona). Edző: Kun Mihály. Gólszerzők: Balogh Zs. 2, Szendrei, Da- ragó, ill. Ka­pusi 2 ____ A Kun FC jobb erőnlétének köszönhetően diadalmaskodott. Jók: Szendrei, Balogh Zs., Varga, Nyolcas, ill. Tarjányi, Bognár, Kapusi I. Szabó András: - 4-0 után el­kezdtünk szórakozni, amely majdnem megbosszulta magát. Kun Mihály: - Sokat tettünk ma a pontszerzésért, de biztató játékunk ellenére sem sikerült jó eredményt elérnünk. Ifi: 3-3 Szabd András ÚJSZÁSZ—TISZAFÜRED 3-0 (1-0) Újszász, 200 n., v.: Váraljai Zoltán Újszász: Szaszkó - Konka, Ré­zsó, Sziráki (liírza), Kasza (Far­kas), Szilvási, Ulviczki, Rimóczi (Szádeczki), Boros, Czapkó (Mé- rész), Katona. Edző: Vígh Tibor. Tiszafüred: Gál - Szigetvári, Földvári, Tóth T, Hajnal, An­gyal, Dajka Zs., Tóth V. (Orosz), Tóth E, Rézműves, Gacsal. Edző: Gál Zoltán. m 0 Magyarázat Hogy kicsit érthetőbbé tegyük Gál Zoltán edző nyilatkozatát, utá­nanéztünk, vajon mire is gondolt a fürediek szakvezetője. Nos mint megtudtuk, a vendégek három héttel ezelőtt kéréssel fordul­tak az Ujszászhoz, hogy öt meghatározó játékosuk más irányú el­foglaltsága miatt egy nappal később, vasárnap rendezzék meg az összecsapást Ezt elutasították a házigazdák, mondván akkor az ő (vasutas) futballistáik vannak szolgálatban. Az újabb időpont­módosítás már a szezon végére, novemberre irányult, ám valami­ért ez sem felelt meg a vendéglátóknak. (Csak zárójelben jegyez­zük meg addigra talán tartósan sérült játékosaik is felépültek volna.) Nos amatőr klubokról lévén szó, ezek után nem csoda, ha sportszerűtlenséget emlegetnek a tiszafürediek Gólszerzők Katona (4.), Szil­vási 2 (46., 67.) A remekül játszó, sokat futó hazaiak több abszolút gólhely­zetet elhibáztak, de győzelmük egy percig nem volt kétséges. Jók Rézsó, Sziráki, Katona, Ulviczki, Mérész, ill. Rézműves, Tóth T., Földvári, Dajka Zs. Vígh Tibor: - Magabiztos győ­zelmet arattunk, de ennyi zic­cert elhibázni... Gál Zoltán:—A végeredmény­től függetlenül sajnáljuk, Újszá­szon még nem találkoztak azzal lényeges fogalommal, hogy SPORTSZERŰSÉG. Ifi: 2-1 Molnár Illés ABÁDSZALÓK—JÁSZFÉNYSZARU 2-2 (0-1) Abádszalók, 250 n., v.: Tóth Sándor Abádszalók Kovrig - Szobosz- lai, Takács, Gánya (Szabó), Var­ga, Czéh, Sipos, Vasas, Lányi (Káli), Vona, Kiss. Edző: Vasas Károly Jászfényszaru: Mészáros - Kolompár (Szakali), Zigasin, Vaszicsku, Vancsik, Ecker, Balogh, Szabó, Siku, Hor­váth D. (Horváth L), Pod- horszky. Edző: Szabó Im­re. Gólszerzők Vona (63, 82.), ill. Siku (43.) Pod- horszky (87.) Az izgalmas, változatos mérkőzésen igazságos dön­tetlen született. Jók Vona, Takács, ill. Mészáros, Zigasin, Van­csik Vasas Károly: - Egy fél­időnyi előnyt adtunk ellen­felünknek, a másodikban már hiába vettük át a játék irányítását. Szabó Imre: - Remélem jö­vő heti mérkőzésünkön még ennyi hibát sem vétünk. Ifi: 1-2 Rózsa Sándor JÁSZÁROKSZÁLLÁS- BEREKFÜRDO 0-1 (0-0) Jászárokszállás, 400 n., v.: Kóró- di Ferenc Jászárokszállás: Czékmán — Füleki T, Peredi, Ördög, Ivony, Csömör (Kaszab), Éliás, Kiss (Nemoda), Tari, Szabó, Banya (Gephard). Edző: Csikós József. Berekfürdő: Kui - Kelemen, L. Kiss, Debreceni, Kálai, Szőke, Varga J. (Herceg), Bujdosó, Bese, Kovács, Váradi (Lakatos). Edző: L. Kiss Lajos. Gólszerző: Kovács (70.) Döntetlen szagú mérkőzésen egy szép egyéni teljesítmény döntötte el a három bajnoki pont sorsát. Jók Tari, Kiss, ill, Kovács, Be­se, Kelemen, Debreceni Csikós József: - Egyetlen je­lentős védelmi hibánk három pontunkba került. L. Kiss Lajos: - Küzdelmes, kemény, de sportszerű mérkő­zésen, pontosabb támadójáté­kunknak köszönhetően sike­rült kiharcolni a győzelmet. Ifi: 6-1 Farkas János LABDARÚGÓ NB III. ALFÖLD-, ÉS MÁTRA-CSOPORT, 5. FORDULÓ Nyeretlenek maradtak csapataink Alföld-csoport SZOLNOKI SPARTACUS RFE- CEGLEDIVSE 0-0 Rákóczifalva, 150 n. v.: Pataki Szolnok Spartacus: Kupeczki - Dras- kóczi, Pataki, Boda, Német - Fedor (Al­bert), Horváth, Ludasi (Hegedűs Zs.), Lippai - Ruskó (Zakar), Sárkány. Edző: Gömöri Béla Ceglédi VSE: Boda - Sápi, Fehér, Cseh, Farkas - Magyari, Kecskeméti, Baczkó, Lendvai - Szokoli (Móricz), Szabó Edző: Petrák Tamás Alacsony színvonalú, de küzdelmes mérkőzésen mindkét együttes kihagy­ta gólhelyzeteit, így az eredménynek egyik csapat sem örülhetett igazán. Jók: Kupeczki, Boda, Fedor, ill. Fe­hér, Buczkó, Kecskeméti, Lendvai Gömöri Béla: - A mérkőzés elején több gólhelyzetet kihagytunk, majd kiegyenlítetté vált a játék, s mivel nem tudtuk áttörni a nagyon lelkesen és fegyelmezetten játszó vendégcsa­pat védelmét, így reális eredmény született. Petrók Tamás: - Bár bravúrnak számít a döntetlen, de most győzel­met szalasztottunk el. Németh Ferenc TÚRKEVE VETERINER—ALGYŐ 1-1 (1-0) Túrkeve, 350 n., v.: Iványi Túrkeve: Kiss - Tóth, Fekete, Juhász- Tóth (Bíró), Varga - Debreczeni, Szitkó, Bálint, Horváth (Sólyom) - Kormos (Sass), Kun. Edző: Csillag László Algyő: Dénes - Krisztin, Pálinkó, Sü- meghy, Krajczár - Krucsó, Rau, Ko- thencz, Pataki (Szabados) - Daróczi, Sebők (Vastag). Edző: Lóczi István. Gólszerzők: Kun (45.) ill. Pálinkó (76.) Szép játék helyett hatalmas küzdel­met láthattak a nézők. A hazaiaknak valamivel több helyzete volt, de végül a kapuba ők sem tudtak betalálni. Jók: Varga, Kun, Szitkó, ill. Kraj­czár, Rau, Krucsó Csillag László: - A nagy iramú mér­kőzésen igazságos eredmény szüle­tett. Lóczi István: - A játék képe hűen tükrözte a helyezéseket. Örülök, hogy megszakadt túrkevei rossz soroza­tunk. Márhl Gábor BATT0NYA—MEZŐTÚR 6-2 (2-1) Battonya, 200 n., v.: Kecskés Battonya: Szőke - Szabó, Számfiru, Fekete, Oláh - Putnoki, Végh (Hodina), Kovács K, Miklós (Nedelea) - Ttirbucz, Gradinariu (Pilán). Edző: Juhász Zoltán. Mezőtúr: Sipos - Rimóczi Z., Szőke (Varga), Gergely (Panyik), Kiss A. (Dá­vid) - Sőrés L, Moldván, Rimóczi Cs., Békési - Gonda, Nagy G. Edző: Csaná- losi Miklós. 2. perc: Szabó kilépett a védők kö­zül és a rövid sarokba gurított, 1-0. 10. perc: Rimóczi Cs. egy jobbról be­lőtt labdát kapuba perdített, 1-1. 40. perc: Rövidzárlat a túri véde­lemben, Gradinariu büntetett érte, 2­1. Rimóczi Csabát a játékvezető kiállí­totta. 50. perc: Turbucz tizenegyesből nö­velte csapata előnyét, 3-1. 55. perc: A partjelző fest intett, a vendégvédők leálltak, Miklós pedig a kapuig sétált a labdával, 4-1. 58. perc: A védők röviden szabadí­tottak fel Gradinariu begyűjtötte a lab­dát, majd a kapuba ívelt, 5-1. 60. perc: Békési tizenegyesből szé­pített, 5-2. 88. perc: Jobb oldali beadásból Put­noki fejelt a léc alá, 6-2. Az ideges hangulatú első félidőben egyenlő erők küzdöttek, ám a vendég­látók jobban használták ki helyzetei­ket. Szünet után lecsitultak a kedé­lyek, s létszámfölényükkel élve, ma­gabiztos győzelmet arattak a hazaiak. Jók: Gradinariu, Miklós, Szabó, Put­noki, Kovács K., ill. Rimóczi Z., Nagy G., Panyik Juhász Zoltán: - Ma az igazi arcát mutattá a csapat, gólratörően játszott. Csanálosi Miklós: - A kiállítás után volt tíz perc kihagyásunk, s ekkor el is dőlt a mérkőzés .varjívtac* Mátra-csoport JÁSZBERÉNY-MEZŐKÖVESD 1-3 (1-2) Jászberény, 300 n., v.: Szoboszlói Jászberény: Ulviczki A. - Beszteri, Szerencsi (Nagy R.), Kónya, Szabó - Lukácsi, Luca, Tasi, Györki (Antal) - Gulyás, Nagy A. Edző: Rácz Róbert. Mezőkövesd: Róza - Baranyai, Gocsi, Forgács, Boczki - Ragó, Lipták (Kovács), Orosz, Besenyei Zs. - Varga (Karancsi), Besenyei F. Edző: Koleszár György. Gólszerzők: Luca (21.) ill. Farkas (16.), Varga 2 (22., 50. - mindkettő ti­zenegyesből) Jobb csapatmunkával nyert a Mező­kövesd. Jók: Luca, ill. Ragó, Varga Rácz Róbert - Súlyos egyéni hibák miatt megérdemelten nyert a vendég­csapat. Koleszár György: - Jól küzdő Jász­berény ellen diadalmaskodtunk. SzaMH UMn