Szolnok Megyei Néplap, 1967. március (18. évfolyam, 51-76. szám)

1967-03-29 / 74. szám

4 SZOLNOK MEGIH NtPLAT vm. mártírn 29. Gólzáporra! győzött az MTE, jól játszott a Martfű, 11-est hibázott a MÁV NB II. Szolnoki MTE—Mezó- kovácshúzi Petőfi 5:0 (3:0) Szolnok, 2000 néző, v.: Szlávik. MTE: Nagy P. — Mátyus, Sáxi, Papp I. Mol­nár, Pál, Papp II., Sebők, Pallai, Nagy F., Karakas. Edző: Tóvizi István. Petőfi: Dudaszeg — Csepreghy, Gajdos, Gigacz, Tóth, Ke­nyeres, Budácsik, Gábor, Sá­ri, Pasek, Kertmegi. Edző: Arnóczki József. Teljes csapattal állt ki az MTE, mert a Csehszlovákiá­ba utazó ifjúsági keretet szűkítették és Pál hazauta­zott. A mérkőzés hazai ro­hamokkal kezdődött és már a 6. percben gól szüle­tett. Pallai beadásét Sebők lőtte a hálóba. 1:0. Az MTE támadott, a vendégek vé­dekezésre rendezkedtek be. A 12. percben Sári elől Molnár nehezen mentett. A 17. percben Karakas be­adását Nagy F. fejelte ka­pura. A 33. percben Papp I-et csúnyán fejbe rúgták A 40. percben Nagy F.-et az utolsó pillanatban felvág­ták. A balösszekötő szabad­rúgása után a kipattanó labdát Karakas ügyesen a kapuba helyezte. 2:0. A 44. percben Tóth kulcscsonttö- róst szenvedett. Tíz emberrel kezdték a vendégek a második félidőt. A korszerűen játszó MTE egyre nagyobb fölénybe ke­rült. Pallai két védőt be­csapott és a bal sarokba lőtt. 3:0. A 78. percben Pallai belőtt labdájából Se­bők újabb gólt lőtt. 4:0. A Mezőkovácsháza elkesere­detten védekezett. A 85. percben Nagy F. kapott jó labdát, középen kitört és a bal sarokba gúrított. 5:0. A minden csapatrészben jobb MTE még Ilyen arányban is megérdemel­ten nyert. Jó: Sebők, Sári, Papp I., Pál, Pallai, Nagy F., illetve Csepreghy, Gajdos, Budácsik. P. K. Martfűi MSE—KISTEXT 2:0 (1:0) Martfű, 500 néző, v.: Ungi. Martfű: Németh — Erdei, Seres, Mészáros, Horváth, Bodnár, Botka, Nagy Szűcs Olasz, Mezőteleki. Edző: Csendes Imre. KISTEXT: Kovács — S/eitl, Rubos, Nagy I. Fekete, Cserjés, Le­benyei, Nagy II. Pásztor, Szőlősi, Vándori. Edző: Bor­bély András. A 12. percben Olasz be­adását Szűcs a bal kapufa mellé fejelte. A 20, percben Olasz hatalmas jobblábas lövése a kapufa belső lap­járól vágódott a mezőnybe. Később Mezőteleki kiugrott őrzője mellől, de a labda a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 38. perc­ben mintaszerű martfűi tá­madás végén Olasz nagysze­rű lövéséből megszületett az első gól. 1:0 A 4(1. percben a martfűi védők szabálytalankodtak a 16-oson, de Szőlősi nagy lö­vése a kapufa fölött hagyta el a játékteret. Hét perc múlva Nagy I. lövése kipat­tant a kapusról és Botka biztosan helyezett a kapuba. 2:0. Utána Vándori elől Se­res szögletre mentett. A 65. percben Olasz beadását Nagy I. egyből kapura lőtte, de Kovács ragyogó érzékkel hárított. A 70. percben Cser­jés mintegy 30 méterről a felső kapufát találta el. összegezve: a végig köze­pes iramú mérkőzésen Martfű nagyobb gólará iy- ny-d is győzhetett volna. Jó: Seres, Horváth. Bod­nár, Olasz. ill. Kovács (a mezőny legjobbja). Rn* bos, Cserjés, Szőlősi.-- hajik — K eesk em ét i TE—Sz í>l no ki MÄV 0:0 Kecskemét, 4000 néző. v.: SLosoncrt Kecskemét: Mol­nár — Nagy, Fekete, Suhaj- da, Sállal, Pavlovics, Szabó, Diószegi, Szappanos, Kubá- nyi, Barta. Edző: Németh József. MÁV: Donka — Sü­lé, Abonyi, Varga, B. Nagy, Rozmis, Pintér, Verovszki, Csábi, Molnár, Szabó. Edző: Fazekas László. Végig jó iramú, változa­tos, helyenként kemény összecsapásokkal tarkított mérkőzés volt. Az első fél­időt a hazaiak enyhe fölé­nye jellemezte, de a MáV rajtaütésszerű támadásai mindig veszélyesek voltak. Szünet után tíz perces ha­zai nyomást a MÁV véde­lem biztosan hárított, majd egyre inkább a vasutasok vették át az irányítást. A 60. percben Rozmis hatalmas partdobása okozott nagy za­vart a KTE kapuja előtt, öt perccel később a tétovázó védők között Csábi ki­ugrott, a tizenegyes pont táján a lövés pillana­tában „ollóba” fogták. A játékvezető habozás nélkül 11-est ítélt. A büntetőt Var­ga a kapu mellé lőtte. Át­forrósodott a hangulat, egy sörösüveg is berepült a já­téktérre, de a játékvezető pár perc alatt rendet terem­tett Az utolsó 20 percDen mindkét együttes óriási ira­mot diktált, a jól záró védel­mek azonban megakadá­lyozták a gólszerzést. A MÁV-nál elsősorban a töretlen küzdőszellem di­csérhető; egyénileg Don­ka, Molnár Rozmis és Csábi teljesítménye emel­kedett az átlag fölé. H. Gy, Békéscsabai Előre— Jászberényi Lehel 1:1 (1:0) Jászberény, 1000 néző, v.: Egervári. Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszki, Szűcs, Papp, Kiss, Varga, Zárán, Batke. Rakonczás, Hoff­mann. Edző: Szombati György. Jb. Lehel: Szekeres — Gubicz, Józsa, Tóth, Fe­kete, Nagy, Gulyás, Szántai, Keresztesi, Bánhidi, Fülöp. Edző: Buchár László. Lehel támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. Az első veszélyes gólhelyzet Fülöp előtt adódott, de nagyere­jű lövését kiütötte a kapus. Negyedórái játék után a vendégek is veszélyesen tá­madtak, és a 33. percben vé­delmi hibából megszerezték a vezető góljukat, Batke ré­vén. 1:0. Nem sokkal ké­sőbb a vendégcsapat hatal­mas kapufát rúgott. Szünet után nagy erővel támadott a Lehel. Fülöp hét-nyolc méterről nagy helyzetben a kapufára rúg­ta a labdát. A 60. percben Fülöpöt, majd később Szán­tait buktatták a 16-oson be­lül de a játékvezető lo- vábbot. intett. Nagy volt a hazaiak nyomása, de az Elő­re ritka ellentámadásai is mindig veszélyt jelentettek a Lehel kapujára. A 85. percben Szántait a védők elnyomták a 16-oson belül, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Szántai értékesítet­te. 1:1. A hátralevő időben már csak mezőnyjáték folyt. Jő: Kisfalvi, Szűcs, Butke, ill. Józsa, Tóth. — lászló — A Keleti csoport további eredményei: Szegedi, VSE— Budai Spartacus 3:2, Gyula —MGM Debrecen 3:3, Pénz­ügyőr—Kiskunfélegyháza 0:2, Kelenföldi Goldberger— Cegléd 0:0. A labdarúgó NT* TI. Keleti l.Sze. VSE csoport 2 2 — 6:3 4 2. Szc. MTE 2 1 1 — 5:0 3 3 K. Goldb. 3 1 1 — 3:0 3 4. B-csaba 2 1 1 — 3 :l 3 Martfű 2 1 1 — 3:1 3 6 Budai Sp. i 1 — 1 4:3 2 7. J-berény 2 — 2 — l :l 2 Kecskemét 2-— 2 ■— 0:0 2 MGM. D«‘br. 2 — 2 — 4:4 2 Szó. M A V 2 — 2 — 0:0 2 ÍJ. K-íél-gyh, 2 1 — 1 2:3 12. Gyula L — 1 1 4:6 1 13. Cegléd 2 — 1 1 0:2 1 KISTEXT 2 — 1 1 0:2 1 15. M-kovháza 2 — X 1 0:5 1 Ifi Pénzügyőr 2 — — 2 0:4 — NB III. Törökszentmiklósi Vasas— Mezőtúri Honvéd i :0 (0:0) Mezőtúr, 600 néző, v.: Hor- nyák (Debrecenből). ' Tm. Vasas: Vasas — Öl­lé, Fricker, Fekete, Kiss, Erdős, Szedlák, Polhanda, Szakái, Juhász, Szabó. Ed­ző: Szántó József. Mezőtúr: Kerékgyártó — Jancsa, Egei, Nagy III., Szűcs, Földesi, Urbán, Far. kas, Árvái, Nagy I., Sántha. Edző: Horváth Ferenc. Hatalmas küzdelmet ví­vott a két szomszédvár csapata. A Mezőtúr volt a többet támadó, de a vendé­gek ellentámadásai is ve­szélyesek voltak. Míg a mezőtúri csatárok két eset­ben is csak a kapufát ta­lálták el, s ráadásul Urbán 11-est is hibázott, addig a mérkőzés hajrájában a tö­rökszentmiklósi Szedlák gólhelyzetbe került és biz­tosan lőtt a hálóba. A közönség, bár hazai győzelmet várt, mégsem csalódott, mert ritkán lá­tott, nagyiramú, végig sportszerű mérkőzést lá­tott. A játékvezetők kifo­gástalanul működtek. Jó: OUé, Fricker, Szabó, ill. Kerékgyártó, Felesi, Ur­ban. — horváth — Szolnoki Kilián—Debreceni Kinizsi 5:1 (2:1) Délibáb út, 1000 néző, v.: Kovács. Magas színvonalú játék­kal győzött a Kilián. Már a tizedik percben 2:0 volt az eredmény Kelemen és Rozgonyi góljaival. A 34. percben Rábai 11-esé. ből szépített a Kinizsi. Ügy látszott, hogy ez befolyá­solja a mérkőzés eredmé­nyét, de nem így történt. A második félidő mindvé­gig nagyiramú, izgalmas mérkőzést hozott. Az 50. percben Csorna, a 60-ban Kelemen, majd a 82. perc­ben ugyancsak Csorna ért el gólt. A jól záró Kilián védelmet az ellenfél csatár­sora nem tudta áttörni. Jó: Szőke, Füle, Kovács, Kelemen, Rozgonyi, ill. Fejes, Veres, Rába. R. F. Ikarus—Jászberényi Vasas 2:0 (1:0) Mátyásföld, 400 néző. v.: Schuck. Kezdés után kiegyensú­lyozott játék folyt, némi Ikarus fölénnyel. Szünet után a Vasas sokat táma­dott, csatárai azonban a legjobb helyzetben is hi­báztak. G.: Bodó (2). Jó: Racs- kó. Bodó, Rancsik, ill. Zlinszki, Rigó. Iványi. B. 1. Nyírbátori Dózsa—Tisza- f öld vár 3:0 (1:0) Nyírbátor, 400 néző. V.: Szabó. Az első félidőben a hazai csapat többet, a Tiszaföld- vár veszélyesebben táma­dott. A 25. percben Makai 4 méterről nem talált a há­lóba. A 36. percben a. já­tékvezető vitatható 11-est ítélt és ezt Buzsik értékesí­tette. Félidőben a játékve­zető Bírót kiállította. A tíz főre olvadt vendégek a má­sodik félidőben védekezés­re rendezkedtek be. A 63. percben Buzsik. a 75. perc­ben Szűcs góljával 3:0-ra alakult az eredmény. A gólarány kissé túlzott. Jó: Pál. Buzsik, Szűcs. Tisza föld várból senkit nem lehet k'empfoi. — Kovács — Megyei I. o. Kenderes—Szó. Cukorgyár 1 Rí (0:0), Kenderes, 400 né­ző. v.: dr. Csaba (Debrecen bői). A végig lelkesebben Ái ifjúsági vívá°világbajn@kságoni Németh Ilona negyedik és jobban játszó hazaiak helyzeteik alapján nagyobb arányban is győzhettek vol­na. Az eredmény a Cukor­gyárra nézve hízelgő. G.: Mészáros (11-esbői). Jó: Sziráki (a mezőny leg­jobbja), Fehér, Ballal, Bod­nár, a Cukorgyárból senkit nem lehet kiemelni. Szó. Cukogyár ifi—Kende­res ifi 1:0. — Ferenczi — Túrkeve—Kisújszállás 4:0 (2:0), Túrkeve, 400 néző, v.: Szántó. A hazai csapat fölényes biztonsággal tar­totta otthon a két pontot és minden tekintetben fe­lülmúlta ellenfelét. A 20. percben a kisújszállási Oláh szárkapocstörést szenvedett. G.: Borók, Sza­bó, Faragó, Finta. Jó: Mlcoch, Lakatos, Finta, Faragó (a mezőny legjobb­ja), ilL Szepeshelyi, Szabó. Túrkeve ifi—Kisújszállás ifi 7:0. — márki — Elutazása előtt bizakod­va beszélt arról, hegy nagyon sokat dolgozott, jó erőben érzi magát, a fel­készülés során mindent meg­kaptak a szakvezetéstől. Jó a kerettagok között a kö­zösségi szellem, szeretik’ segítik egymást. Ügy érzi, hogy jelenlegi formájában képes a döntőbe kerülni. Most, az eredmények is­meretében tudjuk, hogy bi­zakodása nem volt alapta­lan. Leküzdötte nemcsak közismert versenylázát, ha­nem a selejtezők során el­lenfeleit is és a döntőbe került Itt bátor verseny­zéssel két szovjet és egy magyar kislány mögött a világ legjobb ifjúsági ví­vóinak vetélkedésében az előkelő, értékes negyedik helven végzett. A náí tőrvívás 1ÍX57. évi ifjfisági világbajnoka: Na- gyezsda Kondratyeva (Szovjetunió), 2. Novikova (Szovjetunió), 3. Szolnoki Mária (Magyarország), 4. Németh Ilona (Magyaror­szág), 5. Puch (NSZK), 8. H. Balon (Lengyelország). 12. heti TOTO L Győr—Ferenc váróé 2 1:Z 2. Pécs—Komid 1 2:1 2. SBTC—Dunaújváros 1 4:2 4. Tatabánya—Csepel 1 4:0 5. OVIK—Eger 1 1:0 6. Dorog—BVSC 1 1.0 7. Bp. Spart—Budafok 2 0:1 8. Egyetértés—Szállítók 1 1:0 9. Fűzfő—MÁV DAC 2 1:2 10. Kap. Honv.—Kap. Kin. l 3 :l 11. Nagykanizsa—PVSK 1 3:1 12. SZVSE—Budai Sp. 1 3:2 13. KTE—Szo. MÁV * 0:0 +1: 14. Martfű—KISTEXT 1 8* Karcag—Jűszjákóhaima ld) (0:0), Jászjákóhalma, 300 néző, v.: Dobos. Mind­végig nagy küzdelem, a szerencsésebb csapat győ­zött. G.: örlős. Jó: Takács, Kovács J., Örlős, Tüdős, ill. Kovács Kozmóczky, Farkas. Karcag ifi—Jászjákóhalma ifi 9 0 — sas — Jászapáti—Rákóczii alva 1:1 (0:0), Jászapáti, 200 né­ző, V.: Sándor. Mindkét csapat nagy akarással küz­dött, de az idénykezdet érezhető volt a játékon. A játékvezető jól bíráskodott. G.: Kiss II., ill. Szabari. Jó: Orosz, Borbás, ill. Dó­sa. Molnár. Jászapáti ifi—Rákóezifalva ifi 0:3. — borbás — Szó. Olajbányász—Kunhe^y gyes 2:0 (1:0), Kunhegyes, 350 néző, v.: Faggyas (Deb­recenből). Közepes színvo­nalú és iramú mérkőzés volt, a helyzetek alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. A különben jól működő játékvezető a 11- es megítélésében tévedett. G.: Kovács, Draskóczi Ill­ésből). Jó: Kovács, Draf- kóczi, ill. Kovács, Nyúl. Kunhegyes ifi—Szó, f bányász ifi 2:0 — Kiss — Szó. Vegyiművek—Kun­szentmártoni VM 4:2 (3:1), Szolnok, 150 néző. v.: Höff- linger. A Vegyiművek irá­nyította a játékot, a mér­kőzés sorsát a korszerűb­ben játszó csatársor dön­tötte el. A gólokon kívül mindkét kapu előtt Sok helyzet maradt ki, a játék­vezetővel mindkét fél elé­gedett volt. O.: Váraljai (2), Sárszegi, Kolláth, ill. Németh (öngól), Lazur. Jó: Sárszegi, Gógány, Lévai, Kolláth. ill. Lazur. Bozsik és a kunszentmártoni ka­pus. Szó. Vegyiművek ifi—Kun­szentmártoni ifi 4:1. Űjszász—Mezőtúri Sparta­cus 1:0 (0:0), Űjszász, 500 néző v.: Fehér. Végig nagy­iramú mérkőzés, sok sza­bálytalansággal, melyhez nagy mértékben a játékve­zető gyenge bíráskodása is hozzájárult. A mérkőzést eldöntő gól a 85. percben Kovács I. szabadrúgásából esett. Jó: Kovács 1., Simon. Mérész, Farkas I., ill. Fó- rizs, Juhász, Mikes, Gom­bás, Tóth. Mezőtúr ifi—Űjszász ifi 3:1 — varga — Jb. Dózsa nSE—Jász- íírokszállás 1:1 (1:1), Jász­berény, 800 néző, v.: Ragó. Idénveleji formában ját­szott mindkét csapat. A lelkesebben játszó Dózsa közelebb állt a győzelem­hez. O.: Fekete. Szabó, ill. Bagi. ,16: Síi (a mezőny leg­jobbja), az egész, védelem, ill. Bagi, Kóczián, Cserfal­vi. —- pálmai — Á megyei U. o. labdarúgó bajnokság tavaszi sorsolása IV. 2. Jászkisér — Kunszentmártoni Sp., Szajol—Tiszasüly, Jászla- dány—Abádszalók, Fegyvernek —Tiszafüred, Tiszaroíf—Szol* noki Gépjavító, Kengyel—Jász- alsószentgyörgy, Tószeg—Cibak­háza, Zagyvarékas — Karcagi Honv., Jászfény szaru—Szászbe­rek. IV. 9. Karc. Honv.—Tószeg, Cibak­háza—Kengyel, Jszt-györgy— Tiszaroff, Szó. Gáp j av.—Fegy­vern., Tiszafüred — J-ladány, Abádszalók—Szajol, Tiszasüly— Jászkisér, Kunszm. Sp.—Szász­berek, J-fény szaru—Z-rékas. IV. 16. Kunszm.—J-fényszaru, Szász­berek—Tiszasüly, Jászkisér— Abádszalók, Szajol—Tiszafüred. J-ladány—Szó. Gépjav., Fegy­vernek—Jszt-györgy, Tiszaroff /^Cibakháza, Kengyel—Karcagi Honv., Tószeg—Z-rékas. IV. 23. Karc. Honv.—Tiszaroff, Ci­bakháza—Fegyvernek, Jszt- györgy—Jászladány, Szó. Gép­javító—SzE.jol, Tiszafüred—Jász­kisér, Abádszalók—Szászberek, Tiszasüly—Kunszm. Sp., Jász- fényszaru—Tószeg, Z-rékas— Kengyel. IV. 30. Tiszasüly—J-fényszaru, Kun­szentmártoni Sp.—Abádszalók. Szászberek—Tiszafüred, Jászki­sér—Szó. Gépjavító, Szajol— Jszt-györgy, J-ladány—Cibak­háza, Fegyvernek—Karc. Honv., Tiszaroff—Z-rékas, Kengyel- Tószeg. V. 7. Karc. Honv.—Jászladány, Ci­bakháza—Szajol, Jszt-györgy— Jászkisér, Szó. Gépjav.—Szász­berek, Tiszafüred—Kunszentm. Spart., Abádszalók—Tiszasüly. Jászfényszaru—Kengyel, Tószeg —Tiszaroff, Z-rékas—Fsgyvern. V. 14. Abádszalók—J-fényszaru, Ti­szasüly—Tiszafüred Kunszent­mártoni Spart.—Szó. Gépjaví­tó, Szászberek — Jszt-györgy, J á s zk j s ér—C ib a kh áza. S za j o 1— Karc. Ilonv., Jászladány—Z-ré­kas, Fegyvernek—Tószeg, Ti­szaroff—Kengyel. V. 21. Karc. Honv.—Jászkisér, Ci­bakháza—Szászberek, Jaszalső- szentgyörgy— Kunsz. Sp.. Szó. Gép j av.—Tiszas üly. Tisz a f ü red —Abádszalók, J-fényszaru—Ti­szaroff, Kengyel—Fegyvernek, Tószeg—Jászladány, Z-rékas— ▼ . wű. T-füred—J-fényszaru. Abád- szalók—.Szó. Génjav., Tiszasii^ —J szt-győrgy, kunszen tmárto <-----------------------------­N YUC DÍJAS villan y&zerelőt alkalmazna a szolnoki Patyolat Vállalat Szol­nok, Mártírok útja 19. Mezőgazdasági Gépja­vító Vállalat felvételre keros PMzlerjrfliyOM, gépial/alos és betanított motor- szerelőt. Jelentkezni lehet: Szol­nok, Vöröshadsereg u. 33. 7—12 órái ni Sp.—Cibakháza, Szászberek —Karc. Honv., Jászkisér—Z-re- kas, Szajol—Tószeg, Jászladány —Kengyel, e eg> veinek—Tisza- ro ff. VL 4. Karc. Honv.—Kunszentmár­toni Sp., Cibakháza—Tiszasüly, Jszt-györgy—Abádszalók, szó. Gépjav.—Tiszafüred, J-íénysza­ru—Fegyvernek, Tiszaroff—J­ladány, Kengyel—Szajol, Tó­szeg—Jászkisér, Zagyvarékas— Szászberek. VL 11. Szó. Gépjav.—J-íénysz., Ti­szafüred—Jszt-györgy, ADáüsz. —Cibakháza. Tiszasüly—Karc. Honv., Kunszentmártoni Sp.— Z-rékas, Szászberek—Tószeg, Jászkisér—Kengyel, Száj ói—Ti­szaroff, Jászladány—Fegy vera. VL 18. Karc. Honv.—ADádszalók, Ci­bakháza—Tiszafüred, Jászalsó- szentgyörgy—Szó. Gépjav., J- fényszaru—Jászladány, Fegy­vernek—Szajol, Tiszaroff—Jász­kisér, Kengyel—Szászberek, Tó­szeg—Kunszentmártoni 3p„ g. rékas—Tiszasüly. VI. 25. i Jászalsószentgyörgy — Jáss- fényszaru, Szó. Gépjavító—Ci­bakháza . Tiszafüred—Karcagi Honvéd, Abádszalók—Zagyva­rékas, Tiszasüly—Tószeg, Kun­szentmártoni Spart.—Kengyel, Szászberek—Tiszaroff, Jászki­sér—Fegyvernek, Szajol—Jás*- ladány. vn. 2. Karcagi Honvéd—Szó. Gép- jav., Cibakháza—Jszt-györgy, Jászfényszaru—Szajol, Jászla­dány—Jászkisér, Fegyvernek— Szászberek, Tiszaroff—Kunsrt- mártoni Sp., Kengyel—Tlszn­süly. Tószeg—Abádszalók, ■> rékas—Tiszafüred. vn. s. Cibakháza — Jászfény szara, Jászalsószentgyörgy—Karc. H. Szó. Gépjav.—Z-rékas, Tisz» füred—Tószeg,/ Abádszalók— Kengyel, Kunszentmártoni Sp. —Fegyvernek, Szászberek—J- ladány, Jászkisér—Szajol, Ti­szasüly—Tiszaroff. VIL 16. Karcagi Honvéd—Cibakház», Jászfényszaru—Jászkisér, Sza­jol—Szászberek, Jászladány—K« mártoni Sp., Fegyvernek—Ti­szasüly, Tiszaroff—Abádszalók, Kengyel—Tiszafüred, Tószeg- Szó. Gépjavító, Zagyvarékas— Jászalsószentgyörgy. vn, 23. Karcagi Honvéd—Jászfény­szaru. Cibakháza—Z-rékas. J- alsószentgyörgy—Tószeg Szó. Gépjav.—Kengyel, Tiszafüred— Tiszaroff, Abádszalók—Fegy­vernek. Tiszasüly—Jászladány, Kunszentmártoni Sp.—Szajol, Szászberek—Jász.klsér. Az aláhúzott csapatok mér­kőzéseit már ni. 26-án leiát- szották. SZERKEZETI LAKA­TOST és hegesztésben jártas szakmunkásokat vesz fel a Cibakházi Állami Gépjavító Ál­lomás. Köszönetnyilvánítás Mindazoknak, akik felejt“ netetien íérjem BArtfai Mihály elhunylával bánatomban osztoztak, köszön etem et fejezem ki. fízv. Bárifai Mihály né SzandaszöllŐs