Földvári Füge, 1998 (2. évfolyam, 1-25. szám)

1998-05-12 / 10. szám

SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Megyei II. о. Felszállóágban Szikora: 2 mérkőzés 7 gól! Kézilabda NB II. Egyre közelebb a cél! Tiszaföldvár - Öcsöd 5 - 0 (3-0) Tiszaföldvár: Czető - Pataki, Bíró, Kecskés, Kulik, Járai, (Kollár Z.) Nagy, Kollár I.(Herkó), Mári, Szi­kom, Hábensusz, (Szűcs). Edző: Hegedűs Ferenc Végre fellélegezhettünk. A TISE ezen a napon felszabadult, könnyed játékkal verte az öcsödi gárdát. A mezőnyben helyenként ügyesen adogató vendégek tudo­mánya a tizenhatos előtt elfo­gyott, nem úgy a mieinknek. Az ezen a napon kitűnőt nyújtó Szi­kem vezényletével (4 gólt lőtt) a Földvár tetszés szerint érte el góljait, feledtetve a közönséggel a ramaty időjárást és korábbi gyengébb szereplését. Tiszagyenda - Tiszaföldvár 1 - 3 (1 - 2) Tiszaföldvár: Hernek - Pataki, Bíró, Kecskés, Kulik, Járai, (Szűcsj Nagy, (Herkó), Kollár, (Sike), Mári, Szikora, Hábensusz, (Szolnoki). Edző: Hegedűs Ferenc A Földvár úgy látszik kilábalt a hullámvölgyből, hiszen Szikora vezényletével, aki most is 3 gólt lőtt, magabiztosan verte a kiesés ellen küzdő Tiszagyendát. Most hiányzik igazán az az elhullajtott néhány pont, hiszen az éllovasok is el-el szórnak néhányat. Kis szerencsével még fel lehet kapaszkodni a dobogóra a végelszámoláskor. lfv.Tiszagyenda-Tiszaföldvár 3-1 Tószeg - Homok 1 -1 (1 -1) Homok: Major - Hürkech, Tibrich, (Makó), Kovács, Kiss, Silye, Tu­bák, Szőke, (Zrupkó), Feldrihán, Balogh, (Jakab). Edző: Papp János Mól Szolnok II. - Tiszaföldvár 28-32 (11- 15) Mint mindig, most is az első negyedóra volt a kritikus. A fiúk, miután bemelegedtek értésére hozták a hazaiaknak, hogy persze most sem ők az esélyesek. Vezetésünk tudatában persze a védekezés néha elég könnyelművé vált, de szerencsére az ellenfél nem tudott élni a lehetőségekkel, így a TISE jogosan és esélyeshez méltóan gyűjtötte be a két pontot. Tiszaföldvár -Hódmezővásárhely 32-18 (18- 9) A forgatókönyv a szokások szerint alakult. Az első tíz perc "beme­legítése" után beindult a henger. A földvári fiúk már az első félidőben tudomására hozták a vendégeknek, hogy még a tisztes helytállásuk is veszélyben forog. Kilenc gólos első félidei vezetés után a második fél­időben még rádobtak egy lapáttal, s gyorsan eljutottak "mócsinghoz". A második félidőben örömkézilabdát játszott a hazai csapat. Egyre kö­zelebb kerül a bajnoki cím, s el­képzelhető hogy már a jövő héten, az Újkígyós-Szeged mérkőzésen el­dől. Ajax Fegyvernek - Homok 5-2 (3-0) Homok: Major - Kiss, Zrupkó, Herkó, Kovács, Szarvas, (Szőke) Silye, Feldrichán, Tubák, Balogh, Tibrich. Edző: Papp János A dolgok gyorsan eldőltek, a 20. percben kiállított Herkót nem tudta pótolni a csapat, így az egyébként is jó erőt képviselő Fegyvernek könnyedén gázolta le a HOSE-t. Ifi: Fegyvernek - Homok 6-0 Hatpontos mérkőzésen szerzett mindkét csapat egy pontot. A homoki "nagy öregek" a második félidőben zsebre tették az egy pontot és a tószegiek nem találták meg a zippzárt. Ifi: Tószeg - Homok 3-1 Kiadja: VÁR-BIT Tiszaföldvár Felelős kiadó: Cserna János Szerkeszti a VÁR-BIT Szerkesztőség címe: 5430 Tiszaföldvár, Ószőlő Fő u. 22. Tel.:06-20/728-795 Készül a martfűi PENTA PRINT Nyomdában Felelős vezető: Bélteki Tibor J Nagy zakó, kis pont Megyei I. o.