Petőfi Népe, 2002. augusztus (57. évfolyam, 178-203. szám)

2002-08-05 / 181. szám

SPORT Petőfi Népe - 7. oldal | 2002. Augusztus 5., Hétfő Labdarúgó NB l/B Kimaradtak a hazai helyzetek KECSKEMÉTI FC-REAC 2-2 (2-1) Kecskemét, 400 néző. Vezette: Bu- kovics (Horváth I. J„ Kujbus). KFC: Nagy - Kollár, Kasza, Vass, Kovrig, Barna Cs., Szirtesi, Czéh (Lippai 79.), Sallai, Kalina, Zsolnai (Oross 82.). Edző: Kiprich József. Rákospalotai EAC: Kövesfalvi - Dinka, Hungler, Gál, Hajba, Máj (Győrök 78.), Sallai, Véber, Werle (Szabó L. 65.), Lendvai, Potemkin (Nyerges 73.). Edző: Mészöly Géza. Sárga lap: Szirtesi a 15., Győrök a 86. p. Piros lap: Véber az 55. p. 5. perc: Hajba menteni akart Sallai bal oldali beadása után, ám a melléről a saját kapujába pattant a labda. Öngól, 1-0. 13. perc: Kovrig szögletét Szirtesi 10 m-ről a jobb kapufa mellé fejelte. 22. perc: Zsolnai a jobbösszekötő helyén kiugrott, majd 12 m-ről job­bal, finom bokamozdulattal a bal al­só sarokba gurította a labdát, 2-0. 31. perc: Werle 22 méterről lövés­re szánta el magát, ám a labda cen­tikkel elszállt a bal kapufa mellett. 33. perc: Egy levágódó labdát Kalina 20 méterről kapásból a bal felső sarok fölé bombázott. 37. perc: Hungler a Lendvai akasztásáért megítélt büntetőt lapo­san a bal alsó sarokba helyezte, 2-1. 39. perc: Kalina cselezte be ma­gát a 16-oson belülre, de lövését Kö­vesfalvi bravúrral hárította. 40. perc: Zsolnai közeli perdíté- sét Kövesfalvi reflexxel kitenyerelte. 43. perc: Kalina szögletét Kasza 6 méterről a felső lécre fejelte. 51. perc: Czéh 12 m-ről leadott lö­vését a vendégkapus vetődve védte. 64. perc: Czéh indította Barnát, aki kicselezte Kövesfalvit, majd ami­kor az üres kapuba gurította volna a labdát, a visszafutó Gál szögletre mentett. 84. perc: Nyerges csúsztatása után Lendvai a kapu közepébe bom­bázott, 2-2. Kecskeméti szempontból jól kez­dődött a mérkőzés, hiszen már az 5. percben vezettek a hazaiak. Sőt, a 22. percben tovább növelték előnyü­ket. A REAC játékosai nehezen talál­tak magukra, néha még a legegysze­rűbb átadásokat is elrontották. A ha­zai csapat védője, Vass azonban fel­hozta a vendégeket, ugyanis a saját térfelén kétszer egymás után elad­ta a labdát, majd feleslegesen buk­tatta a 16-oson belül Lendvait. Szü­net után megpróbálta tartani a veze­tést és a labdát a KFC: ígéretes táma­dásokat vezetett a széleken, és távo­li lövésekkel is kísérletezett. Mindezt nyugodtan tehette a megfogyatko­zott fővárosiakkal szemben, hiszen Vébert az 55. percben kakaskodásért a játékvezető kiállította. A helyze­tek elpuskázása aztán megbosszul­ta magát, mert a 84. percben ki­egyenlített a remekül küzdő REAC. Kitűnt: Nagy Zs., Kovrig, Czéh, Kalina, Zsolnai, illetve Kövesfalvi, Dinka, Hajba, Hungler, Lendvai. Kiprich József: - Ennyi helyze­tet büntetlenül nem lehet kihagyni. A két kapott gólunk előtt is nagy hi­bát követtünk el. Mészöly Géza: - Lelkileg padlóra kerültünk, amikor bemelegítés köz­ben kiderült, hogy Lilik sérülés mi­att nem játszhat. Később fontos volt, hogy gólt szereztünk. Ismét bebizo­nyítottuk, hogy jól tudunk küzdeni. További eredmények: Százha- lombatta-Pécs 0-0, Diósgyőr-Balas- sagyarmat 3-1, Monor-Bük 1-3, Ta- tabánya-Celldömölk 1-1, Szolnok- Nyíregyháza 2-1, Haladás-Hévíz 1-1, Fót-Kaposvár 3-1, Pápa-Vasas 1-2, BKV Előre-Demecser 1-3. AZ NB l/B ÁLLÁSA 1. Fót 2 2­­10-4 6 & Bük iiiilfi 2 2 lii m 6-1 6 Demecser 2 2­­6-1 6 4. Diósgyőr 2 2 « : m 7-3 6 5. Rákospalotai EAC 2 1 1­6-2 4 6. Hévíz 2 1 Ili 3-1 4 Pécsi MFC 2 1 1­3-1 4 8. CeHdömőIk 2 1 Ilii­4-3 4 9. Balassagyarmat 2 1­1 3-3 3 10. Nyíregyháza 2 * 11! 2-2 3 11. Vasas 2 1­1 4-5 3 12. Szolnok :» 1­Ili 3-4 3 13. Haladás 2­1 1 1-2 1 14. Kecskeméti FC 2 Ili ill M 2-4 Ilii 15. Tatabánya 2­1 1 1-4 1 16, Százhalombatta 2 I~ Ilii 1 3-7 1 17. Kaposvár 2­­2 3-6­18. BKV Előre ■W, *ÍX': * 2 1-5 19. Monor 2­­2 1-6­Pápa 2 1 i Ili: fii 1-8 fill NB II. Winner csoport A hajrában jobb volt a Halas KISKUNHALASI FC- VÁCI LSE 4-2 (1-0) Kiskunhalas, 400 néző. Vezette: Saskőy (Szpisják, Medovárszki). Kiskunhalas: Berta - Szűcs (Kuklis. a 72. percben), Bende, Duzmath, Márton, Kárász, Molnár, Füleki (Ábrahám 63.), Vata (Her- czeg 46.), Bimbó, Kovács. Edző: Gulyás József. Váci LSE: Kiss - Ráki, Nagy T„ Koszora, Gulyás (Blaskó 73.), Sán­dor, Kempf, Mihályi, Bari, Greff, Rusvay (Prakker a 73. p.). Edző: Mészáros László. 21. perc: Kárász a váci térfél kö­zepéről meredek labdával szöktette a bal oldalon felfutó Bimbót. Az in­dítás hosszú lett és úgy tűnt, hogy a labda a kapujából kifutó Kiss zsák­mánya lesz. Ám Bimbó ügyesen sze­relte a kapust, majd szinte az alap­vonal és a 16-os vonalának találko­zásától mesterien csavart a kapu bal oldalába, 1-0. 57. perc: Bimbó ezúttal a bizony­talankodó Mihályit szerelte 30 mé­terre a vendégek kapujától. Bátran rávezette a labdát a kapura, majd 14 méterről Nagytól szorongatva félma- gasan a háló jobb oldalába talált, 2-0. 75. perc: Bari kapott egy jó indí­tást a bal oldalon, ügyesen kilépett Kuklis és Bende között, aztán hét méterről laposan a kapu közepébe lőtt, 2-1. 81. perc: Bari ezúttal is pompás érzékkel bújt ki a hazai védők közül, majd 9 m-ről - a teljesen kiszolgálta­tott Berta lábai között - a hálóba vág­ta a vendégek egyenlítő gólját, 2-2. 87. perc: Blaskó lökte fel Ábra­hámot 17 méterre a váci kaputól. A megítélt szabadrúgásból Herczeg ballal elképesztő pontosággal csa­vart a bal felső sarokba, 3-2. 91. perc: Kárász rajtolt egy előre­tolt labdára és egyedül vihette volna kapura, ha a csereként beállt Prak­ker nem gázolja el. Saskőy bíró kiál­lította a váci fiút és szabadrúgást ítélt a hazaiak javára, mintegy 25 méterre a vendégek kapujától. Molnár futott neki a labdának és jobbal, elegánsan a jobb alsó sarokba küldte azt, 4-2. Felfokozott várakozás előzte meg az idénynyitót. A nagy kérdés az volt, hogy a megújult kiskunhalasi csatársor hogyan bírni a rutinos, egykori válogatott Nagy által irányí­tott váci védelemmel. A hazaiak persze nem rontottak rá ellenfelük­re, hiszen Gulyás József edző a biz­tonságos védekezést tartotta szem előtt. Aztán egyre-másra futottak a pályán a veszélyes hazai támadá­sok, és Bimbó gólja elsősorban a harcosságot dicsérte. Szünet után Bimbó duplázott, s eldőlni látszott a három pont sorsa. Bari vezérletével azonban feltámadt a vendégcsapat, s a 85. percig azt tör­tént a pályán, amit ők akartak. A vé­gén azonban a halasiak rendezték soraikat és két szép szabadrúgással megnyerték a mérkőzést. Döntőnek bizonyult a két kapus közötti kü­lönbség, hiszen Kiss a váci kapuban sokat bizonytalankodott, míg a kis­kunhalasiaknál Berta bravúrok soro­zatát mutatta be. így a győzelem fő részese lett. A mérkőzés végén jogos vastaps köszöntötte a győzteseket. Kitűnt: Berta (a mezőny legjobb­jai), Molnár, Bimbó, Kovács, illetve Bari, Koszora, Sándor. Gulyás József: - Bimbó szem- fülessége, Berta káprázatos védései­nek sora és az egész csapat lelkese­dése megérdemelt győzelmet ered­ményezett. Mészáros László: - A második félidei jó játékunkkal sikerült ki­egyenlítenünk, de a két jól eltalált szabadrúgás eldöntötte a mérkőzés sorsát. További eredmények: Budaka- lász-Kistarcsa 3-2, Budafok-Sorok- sár 1-1, ESMTK-Szigetszentmiklós 1-0, Dabas-Dorog 1-0. A Pénzügyőr- Pilisvörösvár meccset augusztus 7-éri játsszák. Több pénzdíj a bajnokságban Megyei osztály A Bács-Kiskun Megyei Labdarúgó­szövetség elnöksége néhány nappal ezelőtt tartotta meg a nyári rendes ülését. Orell Zsolt, a szervezet elnö­ke tájékoztatta lapunkat a tanácsko­záson hozott döntésekről. Elmond­ta, hogy főleg a 2002-2003-as baj­nokságra vonatkozó témákról esett szó. Eszerint az idén befejeződött megyei I-es bajnokságban vissza­tartott pénzdíjat - ami az első három helyezettnek járt volna és az össze­ge 300.000 Ft - azok a csapatok kap­ják, amelyek serdülő gárdát indítot­tak annak ellenére, hogy nem lett volna kötelező nekik. Összesen 15 együttesről van szó a megye I.-ből és Il.-ből. A jutalmuk 20.000 Ft. A létszámokról úgy határoztak, hogy az I. osztály 16, a II. 16-16 csa­pattal indul. A megye III.-ban to­vábbra is négycsoportos lesz a baj­nokság. A szövetség vezetése to­vábbra sem tett le a megye Il-es bajnokság átszervezéséről, csak ezt úgy szeretnék megoldani, hogy egyetlen gárda érdekei se sérüljenek. Emelkednek a pénzdíjak is, és bővül azoknak a köre, akik részesül­nek a jutalmakból. Az I. osztályban az első öt csapatot díjazzák. Az 1. helyezett 200 ezer forintot, ha pedig vállalja a feljutást az NB III.-ba - ami ugye már nem kötelező - akkor 400 ezret kap. A 2.150 ezret, a 3.100 ez­ret, a 4.50 ezret, az 5. pedig 40 ezret kap. A II. osztályban az első négy­nek járó jutalom: 150, 100, 70 és 40 ezer, míg a megye IIL-ban az első háromnak: 80, 60 és 40 ezer forint. A megye legjobb játékvezetőjét is jutalmazzák. Áz őszi és a tavaszi szezon végén a megyei I. osztályú csapatok szavazhatnak, hogy sze­rintük ki a három legjobb dirigens. A legjobbnak járó díj egy serleg és egy húszezer forintos sportszervá­sárlási utalvány. A Magyar Kupa megyei selejtező­jére is jut 500 ezer forint. A két leg­tovább jutott megyei I-es, a három legtovább menetelő Il-es és a négy legeredményesebb 111-as csapatot emelik ki. Egyenlő arányban, hogy mindenki motiválva legyen a jó szereplésre. Lesz megyei szuperkupa-döntő is, ahol a megyei I-es bajnok játszik Bács-Kiskun MK győztesével. Ezt a mérkőzést a következő bajnoki rajt előtti szerdán játszanák le a csapa­tok az alacsonyabb osztályú együt­tes otthonában. A teljes rendezési költségét - az utazásin kívül - a szö­vetség vállalja fel, és a meccs végén mindkét gárdát vendégül látja egy vacsorára. Ezen a találkozón oszt­ják majd ki a megye legjobb játékve­zetőjének járó díjat is. A meccset a három legjobb bíró vezeti. Továbbra is lesz sportszerűségi verseny, amiben az első három he­lyezett csapat tíz-tíz darab futball- labdát kap. Orell Zsolt szólt arról is, hogy megtörtént a játékvezetők felkészíté­se az edzőtáborban. A bírók túl van­nak a sikeres elméleti és gyakorlati megmérettetésen. Az ellenőri keret is sikeres vizsgát tett. A héten lebo­nyolódnak a megyei I-es és Il-es liga­értekezletek is, ahol mindent továb­bi információt megkapnak a csapa­tok a szövetség főtitkárától. ____ ____ B. K. LILLE-G IRON DINS BORDEAUX 0*3! A hét végén megkez­dődött az I. osztályú francia bajnokság. Az előző pontvadászat­ban hatodik helyen végzett, Liga Kupa-győztes Bordeaux biztosan nyert az ötödik helyezett, ám a nyáron az átigazolások miatt meg­gyengült Lille ellen. Képünkön Costa és Boutoille harca a labdá­ért, hátul a vendégvédő Bonnissel. _________________________epa NB I., 2. FORDULÓ Gól a hosszabbításban Debrecen-Dunaferr 3-2 (2-1). Deb­recen, 7000 néző. Vezette: Megye­bíró. Gólszerzők: Sumudica a 4L és a 92., Böőr a 30., illetve Horváth R a 2., Drovnyák a 61. p. A 92. perc­ben Sumudica lábáról indult el a labda a Dunaferr kapuja felé, a visszarohanó védők a gólvonalon próbáltak menteni, de az asszisz­tens jelzése után a játékvezető gólt ítélt. A vendégek tiltakoztak, hiába. Nagy iramot diktált az első félidő­ben a hazai együttes. Szünet után viszont úgy tűnt, hogy ez megbosz- szulja magát. A Dunaferr egyenlíté­sét követően azután mindent meg­próbált a Debrecen, amely az utol­só percben - vitatható góllal - har­colta ki a győzelmet. FTC-Kispest Honvéd 4-0 (2-0). Üllői út, 8000 n. V.: Hanacsek. Cl.: Tököli a 10., Leandro a 18., Szku- kalek a 76., Dragóner a 81. percben. A Ferencváros a találkozó elején gyorsan eldöntötte a három pont sorsát. A zöld-fehér játékosok ezt követően visszafogták a tempót, de még így is növelni tudták előnyü­ket a csekély ellenállást tanúsító Kispesttel szemben. Újpest-MTK Hungária 1-2 (0-1). Megyeri út, 1500 n. V.: Szabó Zs. Gl.: Móri a 81., illetve Juhász a 27., Illés a 91. percben. Az Újpest ugyan többet birtokolta a labdát, támadásaiban viszont kevés volt az elképzelés, míg a vendégek tu­datos játékukkal rászolgáltak az idegenbeli sikerre. Győri ETO-Sopron 2-0 (2-0). Győr, 4000 n. V.: Kiss B. Gl.: Bara­nyai a 18., Szanyó a 41. p. Küz­delmes mérkőzésen a Győr megér­demelten nyert a gyenge teljesít­ményt nyújtó Sopron ellen. Siófok-Videoton 1-1 (0-1). Sió­fok, 3500 néző. V.: Dubraviczky. Gl: Fülöp a 90., ill. Róth a 17. p. A nagy akarással játszó Siófok több helyzetet dolgozott ki, így - ha szerencsével is, de - megérde­melten egyenlített. A Békéscsaba-Zalaegerszeg mér­kőzést későbbre halasztották. AZ NB I. ÁLLÁSA 1. Ferencváros 2 2­­6-0 6 2 . Győr 2 2­mi 8*2 8 3. MTK 2 2­­5-2 6 4 Debrecen 2 2 i$ | 5-3 6 5. Dunaferr 2 1­1 5-4 3 6. ZTE §§|! Ili 3-3 Üt 7. Videoton 2­1 1 2-4 1 8. Siófok mm Ilii 1 1 1-3 1 9. Kispest 2­1 1 3-7 1 10. Békéscsaba !!!! III!­1 2-4 Ilii 11. Újpest 2­­2 2-5­12. Matáv Sopron 2 Ilii fi ii 2 1-4­Hírek BASEBALL. A görögök nyerték a nagykanizsai B csoportos baseball Eb-t, így ők léphetnek egy osztállyal feljebb. A magyarok az ötödik helyet szerezték meg. BIRKÓZÁS. A világbajnokságra ké­szülő felnőtt magyar kötöttfogású válogatott e hét végén elutazott Dél- Koreába. A háromhetes edzőtábort nagyszabású nemzetközi verseny zárja majd. A csapat tagja négy KTE-es színekben birkózó verseny­ző is: Nagy Balázs (66 kg), Horváth András és Berzicza Tamás (74), Sza­bó István (84). STRANDRÖPLABDA. Meglepetés született az ob siófoki döntőjében: a férfiaknál a nyolcadik, azaz utolsó helyen fináléba került Szűcs Imre, Nagy Péter (KRC) páros szerezte meg a győzelmet. A nőknél a papír­forma érvényesült, a Nyári Virág, Héjjas Valéria duó nyert. BALATON-átúszás. Részvételi re­kord született a 22. Balaton-átúszá- son Révfülöp és Balatonboglár kö­zött. Összesen 10.031-en vállalták, hogy teljesítik az 5,2 km-es távot. A leggyorsabbnak Nagypál Tamás bizonyult, aki 1 óra 1 perc alatt ért át a déli partra. LABDARÚGÁS. George W. Bush, az USA elnöke a Fehér Házban fo­gadta a koreai-japán közös rende­zésű vb-n negyeddöntős amerikai válogatottat. A 20 perces audienci­án Bush méltatta a csapat teljesít­ményét. TÁVLOVAGLÁS. Egerben rendezték a távlovas ob. 4. fordulóját, ahol a hosszú távon (120 km) ifj. Hömyéki József (Sükösdi Turbó) a harmadik helyet szerezte meg. ___________■ TOTÓEREDMÉNYEK A totó 31. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. FTC-Kispest 4-0 1 2. Aarau-St. Gallen 1-1 X 3. Győr-Sopron 2-0 1 4. Siófok-Videoton 1-1 X 5. Bastia-Lens 1-1 X 6. Lille-Bordeaux 0-3 2 7. Marseiile-Nantes 0-2 2 8. Montpellier-Rennes 1-0 1 9. Nice-Le Havre 1-2 2 10. Paris SG-Auxerre 1-0 1 11. Sedan-Sochaux 0-0 x 12. Strasbourg-Ajaccio 1-1 X 13. Troyes-Monaco 0-4 2 PLUSZMÉRKÖZÉS: 14. Debrecen-Dunaferr 3-2 1 A Labdarúgó NB III. Alföld csoport őszi sorsolása 1. forduló, augusztus 10., szom­bat: Túrkeve-Szajol, Algyő-Karcag, Kondoros-Gyomaendrőd, Szarvas- Rákóczifalva, 17 óra. Augusztus 11., vasárnap: Harta-Fegyvernek, Szen- tes-Jászberény, Hódmezővásárhely- Kisújszállás, Békés-Jamina, 17 óra. 2. forduló, augusztus 17., szom­bat: Fegyvernek-Békés, Rákóczi- falva-Harta, Jászberény-Algyő, Ja- mina-Kondoros, 17 óra. Augusztus 18., vasárnap: Gyomaendrőd-Hód- mezővásárhely, Szajol-Szarvas, Karcag-Túrkeve, Kisújszállás-Szen- tes, 17 óra. 3. forduló, augusztus 24., szom­bat: Szarvas-Karcag, Túrkeve-Jász- berény, Algyő-Kisújszállás, Kon­doros-Békés, Fegyvernek-Rákóczi- falva, 17 óra. Augusztus 25., vasár­nap: Harta-Szajol, Szentes-Gyo- maendrőd, Hódmezővásárhely-Ja- mina, 17 óra. 4. forduló, augusztus 31., szom­bat: Jamina-Szentes, 15 óra. Kon­doros-Fegyvernek, Jászberény- Szarvas, 17 óra. Szeptember 1., va­sárnap: Szajol-Rákóczifalva, Kar- cag-Harta, Gyomaendrőd-Algyő, Kisújszállás-Túrkeve, Békés-Hód- mezővásárhely, 16.30-kor. 5. forduló, szeptember 7., szom­bat: Szarvas-Kisújszállás, Túrke- ve-Gyomaendrőd, Algyő-Jamina, Fegyvemek-Szajol, 16.30. Szeptem­ber 8., vasárnap: Harta-Jászberény, Szentes-Békés, Hódmezővásárhely- Kondoros, Rákóczifalva-Karcag, 16.30-kor. 6. forduló, szeptember 14., szombat: Kondoros-Szentes, Jami- na-Túrkeve, Jászberény-Rákóczi- falva, 16.30-kor. Szeptember 15., va­sárnap: Békés-Algyő, Karcag-Sza- jol, Kisújszállás-Harta, Gyomaend- rőd-Szarvas, Hódmezővásárhely- Fegyvernek, 16.30-kor. 7. forduló, szeptember 21., szom­bat: Szarvas-Jamina, Túrkeve-Bé- kés, Algyő-Kondoros, Rákóczifalva- Kisújszállás, Fegyvernek-Karcag, 16 óra. Szeptember 22., vasárnap: Harta-Gyomaendrőd, Szentes-Hód- mezővásárhely, Szájol-Jászberény, 16 óra. 8. forduló, szeptember 28., szombat: Szentes-Fegyvernek, 14 óra. Jászeberény-Karcag, Kondo- ros-Túrkeve, 16 óra. Szeptember 29.: Kisújszállás-Szajol, Gyoma- endrőd-Rákóczifalva, Jamina-Har- ta, Békés-Szarvas, Hódmezővásár- hely-Algyő, 16 órakor. 9. forduló, október 5., szombat: Szarvas-Kondoros, Túrkeve-Hódme- zővásárhely, Algyő-Szentes, Rákó- czifalva-Jamina, Fegyvernek-Jászbe- rény, 15 óra. Október 6., vasárnap: Harta-Békés, Karcag-Kisújszállás, Szajol-Gyomaendröd, 15 óra. 10. forduló, október 12., szom­bat: Jamina-Szajol, Kondoros-Har- ta, Algyő-fegyvemek, 15 óra. Októ­ber 13., vasárnap: Hódmezővásár- hely-Szarvas, Kisúj szállás-Jászbe- rény, Gyomaendrőd-Karcagi SE, Békés-Rákóczifalva, Szentes-Túr- keve, 15 óra. 11. forduló, október 19., szom­bat: Szarvas-Szentes, Túrkeve-Al- győ, Jászberény-Gyomaendrődi VSE, Rákóczifalva-Kondoros, Fegy- vernek-Kisújszállás, 14.30-kor. Ok­tóber 20., vasárnap: Harta-Hódme- zővásárhely, Karcag-Jamina, Szajol- Békés, 14.30-kor. 12. forduló, október 26., szom­bat: Kondoros-Szajol, Algyő-Szar- vas, Túrkeve-Fegyvernek, Jamina- Jászberény, 14.30-kor. Október 27., vasárnap: Hódmezővásárhely-Rá- kóczifalva, Szentes-Harta, Békés- Karcag, Gyomaendrőd-Kisújszál- lás, 13.30-kor. 13. forduló, november 2., szom­bat: Szarvas-Túrkeve, Jászberény- Békés, Rákóczifalva-Szentes, Fegy- vemek-Gyomaendrőd, 13 óra. No­vember 3.: Harta-Algyő, Kisújszál- lás-Jamina, Karcag-Kondoros, Sza- jol-Hódmezővásárhely, 13 óra. 14. forduló, november 9., szom­bat: Jamina-Gyomaendrőd, Algyői SK-Rákóczifalva, Kondoros-Jászbe- rény, Túrkeve-Harta, Szarvas-Fegy­vernek, 13 óra. November 10., va­sárnap: Hódmezővásárhely-Kar- cag, Békés-Kisújszállás, Szentes- Szajol, 13 óra. 15. forduló, november 15., szombat: Jászberény-Hódmezővá- sárhely, Rákóczifalva-Túrkeve, Fegyvernek-Jamina, 13 óra. Novem­ber 17., vasárnap: Harta-Szarvas, Gyomaendrőd-Békés, Kisújszállás- Kondoros, Karcag-Szentes, Szajol- Algyő, 13 óra. ________________■