Szolnok Megyei Néplap, 1964. április (15. évfolyam, 76-100. szám)

1964-04-01 / 76. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1964. április L Hetvenhárom induló a Szolnok városi mezei futóbajnokságon Az MTS Szolnok városi tanácsa mellett működő at­létikai szövetség vasárnap délelőtt rendezte meg a tiszaligeti sporttelep kör­nyékén Szolnok város 1964. évi mezei futóbajnoksá­gát. Az igen sáros, csúszós talajon valamennyi korcso­portban szép versenyt vív­tak a versenyzők. Hiányos­ságként kell megemlíteni, hogy az úttörőknél csak a Kassai, Költői. Délibáb. Áchim és Beloiannisz úti általános iskolák indítottak versenyzőket. A középisko­lák közül pedig csak a Tiszaparti Gimnázium futói álltak rajthoz. A 605. ITSK, amely atlétikai szakosz­tállyal és fizetett edzővel is rendelkezik, ennek el­lenére sem képviseltette magát. A testnevelő taná­roknak — különösen a középiskolákban — na­gyobb felelősséget kell érezni az ilyen városi szintű iskolai versenyek iránt. Annál örvendetesebb a Szolnoki Kilián ^SE nagyszámú csapata. EREDMÉNYEK Férfiak Felnőttek. 2000 méter (14 befutó): 1. Fodor E. (Szó. MÁV), 2. Fonó E. (Szó. Kilián HSE), 3. Nagy T. (Szó. MÁV). Csapatban: 1. Szó. MÁV 8, 2. Szó. Ki­lián HSE 13 ponttal. Ifjú­ságiak. 1500 méter (7 be­futó): 1. Fusch G. (Szó. MÁV), 2. Blazsek I. (Szó. MÁV), 3. Berta B. (Szó. MÁV). Csapatban: 1 Szó. MÁV 6, 2. Szó. Kilián , HSE 18 ponttal. Serdülők. ! 1000 méter (4 befutó): 1. j Deák A. (Szó. Tiszaparti Gimnázium SK), 2. Molnár j M. (Szó. Tiszaparti Gim- ■ názium SK), 3. Czétényi j K. (Szó. Tiszaparti Gim- j názium SK). Csapatban: 1. | Tiszaparti Gimnázium SK 6 ponttal. Úttörők. 400 méter (38 befutó): 1. Hábel I. (Kassai úti iskola) 2. Hasznos M. (Költői úti iskola), 3. Pintér B. (Kas­sai úti Iskola). Csapatban: 1. Kassai úti iskola 8, 2. Délibáb úti iskola 22, 3. Költői úti iskola 25 pont­tal. Nők Felnőttek. 600 méter (3 befutó): 1. Csószi K. (Szó. MÁV), 2. Kasza M. (Szó. MÁV), 3. Karkecz K. (Szó. MÁV). Csapatban: 1. Szó. MÁV 6 ponttal. Ifjúságiak. 600 méter (5 befutó): 1. Kasza M., 2. Karkecz K., 3. Szudi J. (mindhárom Szó. MÁV). Csapatban 1. Szó. MÁV 6 ponttal. Serdü­lők. 400 méter (5 befutó): 1. Réti J., 2. Juhász M„ 3. Vidra M. (mindhárom Szó. MÁV). Csapatban: 1. Szó. MÁV 6 ponttal. Űt- törők. 300 méter (32 befu­tó): 1. Nagy Á. (Kassai úti iskola), 2. Barabás É. (Délibáb úti iskola), 3. Farkas K. (Kassai úti is­kola). Csapatban: 1. Kas­sai úti iskola 10, 2. Köl­tői úti iskola 20, 3. Déli­báb úti iskola 24 ponttal. Ez a rangsor A labdarúgó NB I. negyedik fordulójának eredményei (csak j egy mérkőzés maradt el, mert a húsvéti tornán részt vett FTC I és Ü. Dózsa egymással játszott volna): Honvéd—Vasas 2:1, Sze­ged—MTK 2:1, Győr—Pécs 0:0, Dorog—Csepel 0:0, Komló—Diós­győr 1:1, Tatabánya—Debrecen 6:1. A labdarúgó NB I. állása: (Zárójelben a legutóbbi helyezés) 1. (5.) Tatabánya 4 3 1 0 11: 2 7 2. (1.) Győri ETO 4 3 1 0 5: 1 7 3. (2.) Ojp. Dó. 3 3 0 0 7: 2 6 4. (3.) FTC 3 3 0 0 7: 3 6 5. (6.) Bp. Honv. 4 2 11 9:4 5 6. (4.) Vasas 4 2 11 3: 2 5 7-8. (8.) Csepel SC 4 1 1 2 4:4 3 7-8. (7.) MTK 4 112 5: 5 3 9. (10-11.) SZEAC 4 112 5: 7 3 10. (9.) Komlói B. 4 1 1 2 2: 6 3 11. (10-11.) Dorog 4 0 2 2 2: 4 2 12. (12.) Pécsi D. 4022 0:2 2 13. (14.) DVTK 4 0 1 3 2: 7 1 14. (13.) DVSC 4 0 13 1:14 1 Az NB II. Keleti csoport állása 1. Békéscsaba 4 2 2 0 4:2 6 2. Baglyasalja 4 3 0 1 5:3 6 3-4. Gyulai MED. 4 2 11 5:3 5 3-4. Jászberény 4 2 11 5:3 5 5. Kisterenye 4 2 11 9:6 5 6. Kecskemét 4 2 11 7:5 5 7. Bp. Spartacus 3 1 2 0 5:1 4 8. Szolnoki MÁV 3 2 0 1 4:3 4 9. Nyíregyháza 4 2 0 2 8:7 4 I 10. Szolnoki MTE 4 2 0 2 5:8 4 11. B.-pesti Előre 4 112 6:7 3 12. Debr. Dózsa 4 0 3 1 2:3 3 13. Nagybátony 3 111 1:2' 3 14. Egri Dózsa 3 1 0 2 6:7 2 15. Miskolci Bány. 3 1 0 2 7:5 2 16. Vasas Izzó 4 1 0 3 5:8 2 17. KISTEXT 4 1 0 3 2:7 2 18. Szegedi VSE 3 0 1 2 3:9 1 Az NB III. Délkeleti csoport állása: 1. Hm.-vásárhely 3 2 1 0 5:1 5 2. Martfűi MSE 3 2 1 0 4:1 5 3. Szegedi Építők 3 2 1 0 5:2 5 4. Békéscsabai H. 3 2 1 0 7:5 5 5. Csongrádi Pét. 2 110 3:1 3 6. Bkéscs. VTSK 2 110 3:2 3 7. Kecskeméti TE 3 111 2:2 3 8. Orosháza 3 111 6:8 3 9. Üj szegedi TC 3 1 0 2 6:4 2 10. Kiskunhalas 3 1 0 2 6:8 2 11-12. Makói Vasas 2 10 1 1:2 2 ; 11-12. Töröksztm. 3 0 2 1 3:6 2 I 13. .Tászber. Vasas 3 0 1 2 4:6 1 14. Mezőtúr 2 0 11 3:5 1 ! 15. Nagykőrös 3 0 12 1:3 1 i 16. Mezőhegyes 3 0 12 1:4 1 A győri Tóth és a tatabányai Szepesi a labdarúgó válogatott keretben Az április 25-én Párizs­ban sorra kerülő Francia- ország—Magyarország Nem­zetek Kupa mérkőzésre ké­szülő magyar labdarúgók szerdán edzőmérkőzést ját­szanak. A gödöllői próba­játékra 16 játékos kapott meghívást és közöttük „új név” Tóth, a Győr kapusa és Szepesi, a Tatabánya fedezete. A keret tagjai: Ilku, Tóth (kapusok). Mátrai Mészöly, Sipos, Sá- rosi. Marosi (hátvédek). Nagy, Szepesi (fedezetek), Mathesz, Göröcs, Rákosi. Albert. Tichy, Machos és Fenyvesi dr. (csatárok). Szerdán Üllőn a Spa­nyolországba készülő olim­piai keret is edzőmérkő­zést játszik az alábbi lab­darúgók részvételével: Géléi Szarka, Káposzta. Orbán, Ihász, Palotai, Tusinger, Somodi, Nagy Gy., Dunai II, Pene, Ko- mora, Farkas és Katona. A keret tagjai közül a sé­rüléssel bajlódó Bene és Farkas szereplése kérdéses. (MTI) Magyar győzelem az ifjúsági vívó világbajnokságon Az ifjúsági vívó világ- bajnokság küzdelmei során női tőrben a francia Bri­gitte Gapais. párbajtőrben pedig az ugyancsak francia Jacques Brodin, a legutób­bi világbajnok lett az eiső. Végre a kard egyéniben megszületett a várvavárt magyar siker: Nagy Zsolt szerezte meg az elsőséget. Körmöczy Csata pedig ne­gyedik lett! * Az NB Jl-ben az MTE és a Jászberény győzött, a MÁV egygólos vereséggel tért haza Egerből Szolnoki MTE— Nyíregyházi MSE 3:2 (1:0) Szolnok, 1500 néző, ve­zette: Igaz. — Szó. MTE: Sárkány — Sári I., Makai, Villányi — Csontos. Kol- láth — Pálmai, Pallai, Hon­fi, Nagy, Karakas. Edző: Titkos Pál. — Nyíregyháza: Bus — Papp, Fodor, Varga — Szász, Gajdos — Balogh, Gelics, Héri, Eszenyi, Szi­lágyi. Edző: Pokrovenszki Pál. Kezdés után az MTE lé­pett fel támadólag. Az 5. percben Pálmai beadását fejelni készülő Hontit el­lökték, a játékvezető sípja azonban néma maradt. A 8. percben nagy kavarodás volt a nyíregyházi kapu előtt, az MTE-csatároknak azonban nem sikerült a há­lóba találni. A következő percben Karakas átadását Pálmai tiszta helyzetben hajszállal mellé lőtte. Ellen- támadás során Makai hibá­jából Héri került lövőhely­zetbe, de labdája kapu mel­lé szállt. A 15. percben Pal­lai lövése a kapusról kipat­tant, azonban Honti 5 méter­ről sem talált a kapuba. A következő támadásnál Nagy ügyesen ugrott ki a védők között, de lövését a kapus szögletre ütötte. A 25. perc­ben Honti közeli lövését tolta kapu fölé Bus. A 35. percben Hontit lövőhelyzet­ben felvágták, a büntetőt Nagy értékesítette. 1:0. Szünet után Nagy a ka­pufát találta el, a vissza­pattanó labdát Pálmai ka­pu mellé küldte. Utána mind jobban feljött a ven­dégcsapat, és kiegyenlített lett a játék. Az 55. percben baloldali szöglet után a sza­badon hagyott Balogh nagy­szerű kapáslövéssel egyenlí­tett. 1:1. Kezdés után Kara­kas beadását Honti átlépte, de Pallai óriási helyzetben elhamarkodottan mellé lőtt. A következő percekben a vendégcsapat is több ve­szélyes támadást vezetett. Sárkány azonban igazolta, hogy jó formában van. Rö­viddel később mintaszerű baloldali támadás után Hon­ti fejesével szemben Bús tehetetlen volt. 2:1. A 76. percben Pallai átadását Honti biztosan lőtte a há­lóba. 3:1. A 83. percben partdobás során Karakas a jobbhátvéd lábát elhúzta, amiért a játékvezető kiállí­totta. A vendégek nem ad­ták fel a harcot, veszélyes támadásokat vezettek, és a 88. percben Szász révén si­került szépíteniük. 3:2. A látottak alapján az MTE győzelme megérde­melt, sőt az első félidőben több góllal biztosíthatták volna győzelmüket. Jó: Sár­kány. Makai, Csontos, Hon­ti és Nagy; illetve: Bus, Fo­dor, Szász, Balogh. A játék­vezető jól bíráskodott. B, Jb. Lehel—Nagybátony! Bányász 2:0 (0:0) Jászberény, 800 néző, ve­zette: Rácz Levente. Jb. Le­hel: Horváth — Fortuna, Bukhár, Nagy I. — Józsa, Oláh — Sánta. Fekete II., Nagy II., Szántai, Tóth. Edző: Szépföldi József — Nagybátony: Bulyovszki — Molnár. Veres, Szalai — Tari, Sereg — Nagy, Ko­vács, Mátrai, Szarvas, Tó­rák. Edző: Laczkó Sándor. Felázott, mélytalajú pá­lyán hatalmas küzdelmet vívott a két csapat. Kezde­ti Lehel-fölény után feljöt­tek a vendégek, s némi me­zőnyfölényt harcoltak ki a jól védekező hazaiakkal szemben. A Lehel ellentá­madásai veszélyesek vol­tak, de a befejezések nem sikerültek. A kitűnően ját­szó Sereg jóvoltából vezette a vendégcsapat támadásait. Szarvas és Mátrai lövései foglalkoztatták Horváthot, majd egy ellentámadásnál az előretörő Józsa lőtt kapu fölé. A 30. perctől már fo­lyamatosabban gördültek a jászberényi támadások, és a Lehel többet kezdemé­nyezett ellenfelénél. A 31. percben Nagy II. hosszú in­dítását Sánta az alapvonal­ról lőtte kapu fölé, majd egymás után három szöglet­rúgás jellemezte a hazaiak fölényét. A 35. percben Nagy II. 20 méteres szabad­rúgása szállt kapu fölé. Le­hel támadással fejeződött be a félidő. A fordulás utáni első percek veszélyes vendégtá­madásokat hoztak. A 48. percben Kovács verekedte be magát az ötösre, majd Bukhár jól keresztezte, és becsúszószereléssel szöglet­re mentett Ezzel a Nagy­bátony mintha ellőtte vol­na puskaporát, visszaesett, és a Jászberény nagy fö­lénybe került. Az 51. perc­ben Sánta alig lőtt kapu fölé, majd a következő perc­ben 20 méteres szabadrú­gásból Szántai a kapusba lőtte a labdát. Az 55. perc­ben egy védőkről visszapat­tant labdát Tóth ívelt _fej- magasságban az ötösre, Szántai a kimozduló kapus mellett a hálóba fejelt. 1:0. Az 59. percben óriási ka­varodásból közvetlenül Bu­lyovszki kapuja előtt Feke­te és Tóth elügyetlenkedte a kínálkozó gólhelyzetet. A 61. percben Fekete lövését a gólvonalról húzta ki Sza­lai, majd egy ellentámadás­nál 25 méteres szabadrú­gásból Szarvas lőtte sorfal­ba a labdát A 74. percben Tóth jól futott el a balszé­len, de a kifutó kapus mel­lett az oldalhálóba bombá­zott. Ezután Tóth és Fekete II. vezetett jó támadást, en­nek végén Tóth közelről a kapusba lőtte a labdát mely róla kapufára vágó­dott, és onnan szögletre pattant A 86. perc végre meghozta a Lehel űjaob gólját: Sánta szép elfutás után pontosan lőtt a kapu jobboldalába. 2:0. Végeredményben a Lehel több nagy gólhelyzetéből kettőt értékesített, megér­demelten győzött. Jó: Hor­váth, Bukhár, Józsa, Szán­tai, Nagy II., illetve: Veres, Sereg, Szarvas, Tari. — Losonczi — Egri Dózsa—Szolnoki MÁV 1:0 (1:0) Eger, 2000 néző, vezette: Losonczi. Eger: Papp — Mészáros, Lisztóczki, Ré­vász — Góc, Hanus — Nagy K., Kovács, Nagy F., Üsz- töke, Csizmadia. Edző: Mol­nár Péter. — Szolnok: Zér- czi — Józsa, Abonyi, Kol- láth — Karkecz, B. Nagy — Tóth I., Gombás, Tóth II., Csábi, Dobos I. Edző: Kolláth Ferenc. Sűrűn szitáló esőben a hazaiak indították el a lab­dát, és már az első percben szögletet értek el. Egyre fokozódott a Dózsa-nyomás és egy jobboldali támadá­suk sikerrel járt. A 7. perc­ben kapu elé küldött lab­dát a védők röviden rúgták el, és a befutó Nagy K. másodszorra megtalálta a rést a kapu előtti tömörü­lésben. 1:0. A gyors gól még jobban fellelkesítette a vendéglátókat és mintegy tíz percen át jói rohamoz­ta , ős több szögletet is ki­harcoltak. A 20. perctől ki­egyenlített lett a játék, és a MÁV-csatárok egyre több alkalommal jutottak el az ellenfél kapujáig. Támadá­saikat azonban az egri vé­delem lestaktikáia jól sem­legesítette A 35. percben Tóth I.-nek sikerült áttör­nie a védelem gyűrűjén, a kapu előtt kissé könnyel­műen tolta maga elé a lab­dát. és a kivetődő Papp biztos gólnak látszó hely­zetben mentett. A hátralévő perceket kemény mezőny­beli összecsapások jellemez­ték. Szünet után a dózsások továbbra is lelkesen támad­tak. Védelmünk az egyre megismétlődő rohamokat visszaverte. Az 55. és a 75. percben a 16-osról megítélt szabadrúgások okoztak gon­dot a szolnoki táborban. A MÁV-támadósor ebben az időszakban csak ritka, de igen gólves2sélyes ellentá­madásokkal tudott válaszol­ni. Tóth Il.-nek volt kecseg­tető helyzete, de ezúttal nem ment a góllövés. Az utolsó tíz percben ismét a Dózsa vette át az irányítást, de védelmünk némi sze- necsével megakadályozta a gólszerzést, és maradt az 1:0. Az egész mérkőzés alatt zuhogó eső víztócsákkal bo­rította el a játékteret, és rendkívül nagy feladat elé állította a csapatokat. Mind­két oldalon a védők nyúj­tottak átlagon felüli telje­sítményt. A mérkőzés sor­sát a két támadósor közötti különbség döntötte el — megérdemelten — az egriek javára. Az egrieknél a Gál, Hanus-fedezetpár és a Nagy K., Kovács-jobbszámy emelkedett ki, míg a MÁV- ból Abonyi, B. Nagy és he­lyenként Tóth II. játékával lehettünk elégedettek. H. Gy. A Totó 13. heti eredménye 1. Vasas—Bp. Honvéd 2 1:2 2. Szeged—MTK 1 2:1 3. Dorog—Csepel X 0:0 4. Komló—DVTK X 1:1 5. Győr—Pécs X 0:0 6. Tatabánya—DVSC 1 6:1 7. Borsod—Szombath. X 0:0 8. MVSC—Egyetértés 1 1:0 9. Nyíregyh.—MÁV-D. 1 2:1 10. Ózd—Oroszlány 1 2.0 11. Gyula—Bp. Spart. X 0:0 12. Traktor—Pécsi B. 2 0:1 13. EVTK—Kaposvár 2 0:1 134-1 14. Bologna—Inter. 2 1:2 Csak a Martfű tudott győzni csapataink közül az NB Ill-ban T.-miklósi Vasas—Szegedi Építők 0:0 Szeged, 200 néző, vezet­te: Bereczki. T. Vasas: Vasas — Sz. Kiss, Balázs, Fekete — Erdős, Szabó — Darvasi, Mezei, Bana, Ka­tona, Hámori. Nehéz küzdelemben har­colta ki a T. Vasas Sze­geden a döntetlent. A 15. percben Fekete és a 20. percben Sz. Kiss sérült meg. Fekete helyére Há­mori, Sz. Kiss helyére Me­zei húzódott hátra. Az át­csoportosított Vasas véde­lem a hátralévő időben ki­válóan helytállt. A csatár­sor viszont ettől kezdve számyszegett lett, hiszen a .jobbszélen Sz. Kiss. a bal­szélen Fekete csak statisz­tált. A 88. percben a ha­zaiak 11-eshez jutottak, Vasas a lövést szögletre hárította! Jó: Balázs (a mezőny legjobbja), Vasas, Darvasi, illetve: Molnár, Somodi. — lesán — Martfűi MSE—Makói Vasas 2:0 (1:0) Martfű, 400 néző. vezette: Nagy Sándor. Martfű: Tas- nádi — Jakab, Seres, Haik — Erdei, Horváth — Czif- ra, Nagy. Szűcs. Mészáros. Mezőteleki. Makó: Szabó Széli II, Tóth I, Széli I — Varga, Szalma — Gábor, Tóth II, Perteni, Marczika. Máté. Borús időben készülődött mindkét csapat a mérkő­zésre. A cipőgyári csapat kezdte a játékot. • Nagy lendülettel támadott már az első percekben. Igen tetszetősen törtek á ven­dégek kapujára, de a ma­kói védelem rwndig köz­belépett. A 9. percben egy újabb támadás során Szűcs védhetetlenül lőtt a háló­ba. 1:0. A 22. percben Czifra a hálóba lőtte a lab­dát, amikor szabálytalanul szerelték. A játékvezető sípja néma maradt. Jogos 11-es volt. Szünet után Mészáros tiszta helyzetből a felső kapufát találta el. A helyi csatársor nem tudta hely­zeteit góllá értékesíteni. A vendégek beszorultak. A 70. percben mintegy 15 méterről Nagv I. a hálóba lőtt. 2:0. A hazai csapat megér­demelten nyert# a mérkő­zést. A vendégcsapat ke­ményen, de sportszerűen látszott. Közülük Marczika ií+éka emelhető ki A já­tékvezetői hármas jól ve­zette a mérkőzést. — tasnádi — Békéscsabai Honvéd—Szabó Lajos HSE 1:1 (0:0) Békéscsaba. 600 néző. ve­zette: Spitzer. Békéscsaba: Vörös — Szirovszkb Budá- osik Lovász — Horváth, Bakó — Timár, Boros, Pikó, Laczkó, Papp. Szabó Lajos HSE: Kerékgyártó — Veres, Frikiker, Jancsa — Szűcs, Földesi — Bánhidi, Thoma, Nagy, Sánta, Mlock. A vendégek léptek fel támadólag. A 2. percben Sánta elfutott, egy előre­ívelt labdával a hazai vé­delmet átcselezte, már csak a kapussal állt szemben, dé jó helyzetben Vörös ke­zébe lőtt. Ezután a hazaiak percei következtek, erősen veszélyeztették a vendégek kapuját, de Kerékgyártó biztos kézzel védett. • Az első félidő gól nélikül telt el. A második félidő elején a hazaiak léptek fel táma­dólag. Több akciót is ve­zettek, a vendégek védelme viszont biztosan hárított. A hazai támadások ritkábbak lettek, mégis a 75. perc­ben Boros révén megsze­rezték a vezetést. 1:0. Ez­után a vendégek lépték fel támadólag, s a 87. percben szögletet íveltek be, mely­ből Bánhidi juttatta a lab­dát Vörös hálójába. 1:1. Jó: Bakó. Tímár. Boros, illetve: Kerékgyártó, Nagy, Bánhidi, Sánta. Góllövő: Boros, Bánhidi. — T. — Kiskunhalasi MEDOSZ— Jb. Vasas 3:2 (2:1) Kiskunhalas, 300 néző, vezette: Szarvas. Jb. Vasas: Kohári — Rigó. Szívós, Benke — Teréki, Hering — Urbán, Keresztesi, Sár­közi, Bató, Varga. Edző: Rétsági Gyula. Már a 4. percben veze­téshez jutott a hazai csa­pat. Egy előrevágott lab­dára Vanicska futott, el­húzott Teréki mellett, 17 méterről leadott lövését Kohári elnézte és a labda a balsarokban kötött ki; 1:0. A gól után a Vasas nagy erővel rohamozott, a hazai védelem nagy mun­kát végzett, fi 20. perc­ben egyenlített a Vasas, Sárközi beadásába Urbán belerobbant, és a labda védhetetlenül bevágódott a hálóba. 1:1. A 30. percben szöglethez jutottak a ha­zaiak, a beívelt labdát Vár­hegyi fejelte kapura. 2:1. Nagy kapushiba volt. Fordulás után már az 50. percben egyenlített a Vasas Sárközi nagyszerű fejesével. 2:2. Nagy nyomás alatt volt a hazai kapu, mégis ők szerezték meg a győztes gólt. a 60. perc­ben. Vanicska szabadrúgá­sából. 3:2. Nagy kapushibákkax vesztett a végig fölényben játszó Vasas. A hazai csa­pat alig küldött lövést a kapura, mégis három gólt értek el. A játékvezető ki­tűnően vezette a mérkő­zést. — gervai —•