Szolnok Megyei Néplap, 1963. április (14. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-02 / 77. szám

4 SZOLNOK MFG TEJ NßPLAP 1963. április 2. Jelenet a Dózsa—Tatabánya elleni mérkőzésről a ven­dégek kapája előtt Kunráthnénak. a szolnoki csapat tagjának ezen a mér­kőzésen egy győzelemre futotta erejéből. Gyér érdeklődés Szolnoki MÁV—Kecskeméti Dózsa 3:1 (2:0). Szolnok, 3500 néző, ve­hette: Balog (Lovasa—Gé- czi.) Szolnok: Cselényi — Sán­dor, Abonyí, Kegyes — B. Nagy, Karkecz — Tóth, Csete, Csábi, Józsa, Dobos I, Edző; Kalíáth Ferenc. Kecskemét: Czéh — Tor- dasl, Határ, Winkler — Morvái, Koitai — Tanács, Zsoldos, Csordás, Berán Rozgonyi, Edző: Fenyves László. Jól kezdett a MÁV é. Czéh kifutással mentett- Néhány perc múlva újabb nagy helyzet a kecskeméti kapu tarkában, de a védők hárítaná tudtak. Mindkét együttes nagyon idegesen szőtte támadásait. A sO. percben kavarodás támadt Czéh kapuja előtt, a kapus vetődött, de elvétette a lab­dát és Józsa közelről a há­lóba vágta. 1:0. Felélénkült a MÁV. Előbb Csábi balról lőtt éles lövését kiejtette Czéh, de rá vetődéssel meg­szerezte. A 40. percben Tóth nagyszerű keresztlabdával kiugratta Csábit, aki az eléje futó kapus mellett biztosan szerezte meg a második gólt. 2d). Kemé­nyebb lett a játék. A Dózsa erősített, de a kapura nem tudott veszélyes lenni. A második félidőt is szol­noki rohamok vezették be. Az 50. percben Tóth a bal- szárnyon ment el, lövés­szerű beadását Csábi bom­bafejessel küldte a hálóba* 3d). A gól után csökkent a MÁV-támadások hevessége. A Dózsa egyre többször ve­zetett ellentámadást és a 60. percben a bal kapufán csattant egy kecskeméti Lö­vés. Ez felrázta a vasuta­sokat, akik isimét átvették az irányítást, a csatárkar­ban azonban nem volt már meg az átütő erő. Józsa lövése a kapu mellé suhant, Tóth nagyerejű lövésébe be­leléptek a védők. A Dózsa minden erővel a támadást szorgalmazta. A MÁV vé­delme — főként a két fede­zet — azonban jól meg­szűrte a kecskeméti akció­kat A 85. percben mégis sikerült a szépítés. Védel­Hetvenhárom induló volt Budapesten a nemzetközi pár- bajtőrvereenyen, közöttük ola­szok, svédek, lengyelek, NDK és NSZK-beliek. A magyar színek képviseletében három szolnoki versenyző — B. Nagy, Hauk és Demecs — lépett pástra. A versenyzőket cso­portokba osztották, ahonnan 10 találatra menő, direkt ki­eséses világbajnoki rendszeri­ben döntötték el a továbbju­tást. A legjobb 16 közé beju­tott B. Nagy és Hauk, Demecs egy találattal esett ki, előző­leg azonban kiverte az olaszok legjobbját és legyőzte Kulcsárt is. Diósgyőri VTK—Szolnoki VM 64:46 (42:19) Közgazdasági technikum, 250 néző, vezette: Velkei, Papp. DVTE: Kamarásné 13, Káló 22, Pusztai 10, Horváth 2, Szeghalmi 12, csere: Horváth Barta 5, Sebők, Pusztai n. Szolnok: Lőrinczné, Szabó, Horváthné 7, Fodor 18, Do- bosné 14, csere: Bíró 5, Hor­gász, Zeller. Sokan arra számítottak, hogy a DVTK múlt heti gyenge sze­replése után (otthonukban 5 ponttal győztek a BVSC ellen) a Meteor is képes meglepe­tésre. Ez a számítás azonban gyorsan szertefoszlott. A szol­noki együttes ugyanis az első félidőben olyan gyenge játé­kot nyújtott, hogy az a leg­lelkesebb szurkolókat is ki­ábrándította. Lagymatagon kezdtek, sorra eladták a lab­dát, a magassági fölényben lévő vendégek pedig akadály­talanul „szórták” kosaraikat. 8:0 után 10:2. majd 18:3 volt az eredmény. Nyolc perc alatt három pont csupán a Meteoi teljesítménye! Lassúak voltak a szolnoki játékosok az átadá­sokban, támadásszövésben, felfogásban, bizonytalanok a palánk , alatt. Körülményesen szőtték támadásaikat, semmi szépség izgalom nem volt a játékban. A nézők savanyú arccal szemlélték a Meteor műnket a kecskeméti jobb­szárny kicselezte és Tanács éles szögből a bel alsó sa­saitokba lőtt. 3:1. A szolnoki csapat ezen a mérkőzésen kitűnően és fő­ként eredményesen játszott és meglepő biztonsággal fektette kétváHra régi rívó­repiését és B, Nagy a svéd Broms 10:7, Hauk pedig Lendvay 10:5-ös legyőzése után bejutott a legjobb nyolc közé. Itt B. Nagy Balezö ellen 10:6-ra győzőt és a legjobb négy közé került. Hauk a veraeny későbbi győztesétől Kausz dr-tól 10:4-re kikapott. B. Nagy a legjobb 4 között Gábort 10.'»-re verte és így döntőbe került, ahol Kausz dr. volt az ellenfele. A döntőben Kausznak ment jobban a ví­vás. 10:5-re győzött B. Nagy ellen és Így a nemzetközi ver­seny győztese dr. Kausz Ist­ván (OSC), 2. B. Nagy Pál (Szolnoki MÁV), Hank Zsom­bor a hetedik lett. vergődését. Feltűnt az Is, uogy a 40 éves Kamarásné sorra le­szedte a labdát a fele annyi idős hazai játékosok előtt és kimaradtak a személyik is. A második félidőben sikeres húzásnak bizonyult Horváthné újra védelembe valő állítása. Higgadtabb, szervezettebb, át­gondoltabb lett a Játék, szi­lárdabb a védekezés, a dobá­sok azonban most is kevésbé sikerültek. Csupán 12 pontra sikerült megközelíteni a DVTK-t, aki a I. percben dob­ta ekkor az első kosarát. Időn­ként fellángolt a harci kedv. kialakult egy izgalmas hajrá, eredmény azonban nem szüle­tett. Hiába nyerte meg a Me­teor ezt a félidőt, hátrányát nem sikerült ledolgoznia, s történt egy sajnálatos sérülés Is. Horváthnét egy összecsa­pás után ölben kellett levinni a Játéktérről. * Hétfőn délben telefonon ér- leklődtünk Horváth Jánosié íogyléte felől. Sérülése sajnos, súlyos. Az orvosi vizsgálat zárka pora-törést állapított meg, a sérült lábalt gipszbe ették és Így játékára húza- mosabb ideig nem lehet szá­mítani. A Jeles játékosnak a város sporttársadalrfia nevé­ben mielőbbi gyógyulási [kí­vánunk. Jő játékkal nyert a MÁV téka. A közvetlen védelem a kritikus időszakban jól ált a lábán — most Sándor emelkedett ki társai közül. Az együttes minden részé­ben felülmúlta a kecske­métieket és győzelmük Ilyen arányban feltétlenül megérdemelt, a vpeskemé­a vidámkerti sportpálya kör­nyékén rendez« meg a Szol­nok városi TST a városi idénynyitO mezei futóbajnok­ságot. Szépszámú közönség Je­lenlétében kissé még lágy, de mezei futásra már alkalmas talajon 50« versenyző futott a célba. Az Igen hosszúra nyúlt tél megnehezítette a felkészítést. Szinte remélni sem lehetett Ilyen sok és ilyen lelkesen küzdő versenyzőt az év első bajnokságán. Különösen az úttörő és serdülő számokban álltak sokan rajthoz. A kö­zépiskolák is inkább serdülő versenyzőkkel szerepeltek. így az ifjúságiak már lényegesen kevesebben Indultak. Sajnos, felnőtt számokban alig Indul­tak. A MÁV atlétákon kívül a Kilián tlsztllskola verseny­zői Jelentettek új színt. Kár. hogy az éveken át tömegeivel szereplő középiskolák közül csak a Verseghy gimnázium kis csapattal, a gépipari tech­nikum pedig egy versenyzővel sem vett részt, ugyanakkor örvendetes a Tiszaparti és r Varga Katalin gimnázium jv szereplése. EREDMÉNYEK: Cttörő fiúk: 1. Kupeezki K. (Délibáb út), 2. Szabó M. (Dé­libáb út), 3. Hálóczi K. (Aehlm út). Csapatban: 1. Délibáb út, 2. Aehlm út, 3. Kassal út. A 89 induló közül a Délibáb úti Iskola versenyzői készültek fel legjobban. Cttörő leányok: 1. Kertész R.. 2. Karkecz K., 3. Réti J. (Mindhárom Koltól úti Iskola.) Csapatban: 1. Koltól út A, 2. Koltól út B, 3 Rákóczi út. A 55 indulóból álló versenyt a Koltól úti lányok Imponáló fölénnyel is nyerték. Serdülő fiúk; i Blazsek I (Verseghy gimn.), 2. Wemg- ráth L. (Tiszaparti gimn.), 3. Búzás Z. (MÁV). Csapatban i. Foci, a nagy békéltető Nemrég a Franciaország —Anglia rögbi-mérkőzésen (amelyet a franciák edve- szíttetek) az angol csapat szurkolói ilyen feliratú táblákat tartottak: „Emlé­kezzetek Brüsszelre!” R. Es car pit, a Le Mondeban megjelent szatirikus írásá­ban azt állítja, hogy a francia vereség lecsillapítot­ta az angolok kedélyét és a legutóbbi francia—brazil nézeteltérésre célozva java­solja, hogy rendezzenek francia—brazil labdarúgó- mérkőzést, amelyet a fran­ciák természetesen elveszí­tenének, s ezáltal elégtételt szolgáltatnának a brazilok­nak a „languszta-konflik­tus” ügyében. Ki az öreg? — Kálmán bácsi nem öregszik — mondja elisme­rően a fiatalabb férfi, az idős, de még jó magabíró embernek, — Dehogy nem öcsém — válaszol Kálmán bácsi a maga szokott tempós mo­dorában. — Nemsoká én is azt mondhatom, amit an­nakidején az apám; meg­ette már a fene a világot, amikor az ember egyet lép és a sarka mégis kettőt MÁV, 2. ITSK, 3. Tiszaparti gimn. A 32 Induló közül több tehetséges hívta fel magára a figyelmet. Blazsek győzelme a jó mezőnyben megérdemelt és Jó felkészülésre vall. Serdülő lányok: L Kutl M. (közgazda technikum), 2. Barta I. (közgazdasági technikum), 3. Pásztor E. (MÁV) Csapat­ban: 1. MÁV, 2. Közgazdasági technikum, 3. Varga K. gim­názium. A 35 Indulóból álló mezőny első hat helyezettje valamennyi Igen tehetséges. Ha rendszeresen atléüzélnak nagy nyeresége lesz a város sportjának. Ifjúsági fiúk: 1. Fuchs Géza •MÁV ITSK), 2. Elekes Sándor (ITSK), 3. Nagy Tibor (ITSK). Csapatban: l. MÁV, 2. ITSK, 3. Verseghy gimnázium. Az (TSK Ifjúsági versenyzők Jó felkészültsége Jellemezte ezt a számot. Fuchs fölényesen győzött. Ifjúsági lányok: 1. Hasznos lúlia (MÁV) (Tiszaparti gim- tázlum), 2. Cs. Farkas M. MÁV) (Verseghy gimnázium), 3. Kasza Margit (közgazdasági technikum). Csapaban: 1. MÁV, 2. Varga K. gimnázium, 3. Közgazdasági technikum. A két első helyezett versenyző nagyon szép versenyt vívott, csapatban pedig a két közép­iskola versenyzői vívtak nagy küzdelmet. Felnőtt férfiak: í. Fodor E. (MÁV) (ITSK), 2. Tóth B. 3. Klettner T. (Kilián SE). Csa­patban: 1. MÁV, 2. Kilián SE. Íz első éves felnőtt Fodor fö- ényes győzelme reménytkejtő a további versenyekre. Tóth Béla súlyfelesleggel bajlódik. Felnőtt nők: 1. Császi G. (MÁV), 2. Császi K. (MÁV) .Családi versenyt” vívott a két Császi. Így mozgásukról, felkészülésükről ez a verseny nem sokat árult el mellett zajlott le Szolnokon, a Járműjavító művelődési ottho­nának mozltermében az orszá­gos vidéki II. osztályú súly­emelő egyéni bajnokság. A Diósgyőri VTK, a Tatabányai Bányász, az Oroszlányi Bá­nyász, a Szombathelyi Haladás, a Miskolci Bányász, a Szegedi Spartacus, a Békéscsabai Dó­zsa, a Gyöngyösi ITSK és a Dunaújvárosi Kohász harminc versenyzője vetélkedett az egyes súlycsoportokban. — A kezdés előtt Tóth Károly, a megyei súlyemelő szövetség el­nöke üdvözölte a versenyzőket és a közönséget. A versenybí­róság elnöki tisztségét Garam- szeghy Lajos, a Magyar Súly­emelő Szövetség kiküldötte látta el. A versenyzőket egyen­ként, bemutatták. A bajnokság mindvégig érdekes és színvo­nalas küzdelmet hozott. Jeden volt Huszka Mihály válogatott kerettag Is, aki nagy segítsé­get nyújtott a lebonyolításban Szépséghibaként kell megemlí­teni a vontatott rendezést és a nézők viszonylag kis számát. EREDMÉNYEK Légsúly (3 induló): bajnok: Teráz Béla Diósgyőr (73.5, 65, 87.5) 225 kg. Pehelysúly: Induló nem volt. Könnyűsúly (6 In­duló): bajnok: Takács István Tatabánya (95, 90,125) 310. Váltó­súly (5 ind.) bajnok: Szoboszlai S. Szeged (95, 95, 120) 310 kg. Középsúly (3 Induló): bajnok: Makó Tibor Diósgyőr (100, 90, 117.5) 307.5 kg. Félnehézsúly (3 induló): bajnok: Szőke László Szeged (105, 95, 140) 340 kg. Ne­hézsúly (4 induló): bajnok: Bedacs László . Dunaújváros (107.5, 107.5, 125) 340 kg. Könny usúly bau Berg Ignác Or zi ,,i . Bányász 267,5 kg-#» összteljesítményt ért el. Szolnoki sikerek a nemzetközi párbajtőrversenyen A léét állva maradt szolnoki vívd tovább folytatta jó sze­Ellentétes félidők A hosszabb kényszerpihenő után újra qsatasorba álló Csábi a kapn közelében jó labdát adott Józsának, aki nem hibázott. 1:0. (1. félidő 30. perc). tiék sóik húzásból ép oldal­ijáéit. A győzelem kivívásá­ban nagy szerepe voh a két fedezet: B. Nagy és Kar­kecz korszerű játékának, Á támadósort felgyorsította a nagy kedvvel és harcos szellemben küzdő Csábi já­Ragyogó sikert értek el megyénk ifjúsági birkózói az 1963. évi szabad­fogású ifjúsági egyéni birkózó bajnokságon a fővárosban. Lepkesúlyban Nagy János (Jb. Lehel) lett Ifjúsági magyar bajnok. Három győzelemmel és egy vereséggel szerezte meg az elsőséget. Egy veresé­gétől eltekintve, Igen biztosan és megbízhatóan birkózott. Három győzelmét kétvállra fektetéssel érte ed. Pehelysúlyban Balogh 1st ván, a Szolnoki MÁV verseny­zője magyar Ifi bajnokságot szerzett. A mezőnyben és súlycsoportjában legszebben birkózott. Veretlenül nyerte a bajnokságot. Nehézsúlyban Monoxi Lász­ló, a Karcagi MEDOSZ ver­senyzője harmadik helyezést adogatásból áLló játéka nem volt gólveszélyes, A védel­mük is többször megingott. A játékvezető sokat sí­polt, különösebb hibát nein vétett, — halász — ért «L Bértüés miatt a ver­senyt tovább folytatni nem tudta. Egyébként mindé., va­lószínűség szerint jobb helye­zést ért volna eL. A nem hivatalos megyék közötti pontversenyt ttzenkl lene megye közül Szolnok me­gye nyerte 11 ponttal, z. Pest megye ÍO, 3. Fejér megye 8 ponttal. A Toto 13. heti eredménye 1. Bp. Honvéd—FTC 2 OS 2. Szombathely—Komló 1 1 ö 3. Tatabánya—Dorog x 03) 4. Pécs—Győr x 2:2 6. Salgótarján—Debrecen 1 4M «. DEAC—DVTK z Itt 7. SzVSE—Ganz-MÁVAG X 0:0 8. Eger—Borsod x 0:0 9. Dunaújváros—Cseped x 0:0 10. Cs. Autó—Lombik 2 0-2 11. MAV-DAC—Oroszlány 1 5a 12. Mosoom.—EVTK Z (Ml toppan. Igazi tavaszi napsütésben S lllllll ||W J I! 11 1 ||i j |pipi .—Híj I I | I }^^MlllltiÍUH4JIU«IIMIIUtlU|li|{{^ j I ^UMnini llnummuHii JJj | ! Ill ÍuMii8mwwiuiifiaijlll ll | I