Nógrád Megyei Hírlap, 1995. május (6. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-29 / 124. szám

1995. május 29., hétfő SporTTüköR 11. oldal Labdarúgó Nb III., Mátra-csoport Izgalmas pontosztozkodás Szécsény! Városi SE - Pásztói FC 1-1 (0-1) Szécsény, 600 néző, v.: Mészáros. Szécsény: László - Kómár (Ora- vecz), Kerényi, Várszögi, Juhász, Végh (Árva), Zsély, Geczkó, Ho- dúr, Bódi, Gubán. Edző: Bérezi József. Pásztó: Juhász - Andó, Galbács, Erhardt, Holtner, Majzik, Tamásy, Veres, Palaticzky, Szerdahelyi (Maksó), Cristea. Edző: Nagy Vilmos. Juhász (5) és Veres, a két öreg róka küzd a labdáért 25. perc: Gubán közeli lövését Juhász bravúrral, lábbal védte. 29. perc: Bódi közeli fejese a lécet súrolva hagyta el a játékteret. 32. perc: Várszögi erősen adta haza a labdát, s László, ahelyett, hogy a mezőnybe emelte volna, játszadozott, Cristea pedig ott termett és a hálóba gurított. 0-1. 35. perc: Geczkó beívelését fejelte a kapufára Hodúr. 44. perc: Bódi bombalövése szinte megrendítette a kapust. 67. perc: Három gólhelyzet­ben lévő hazai játékos is kie­gyenlíthetett volna, végül Gu­bán vágta a kapu fölé a labdát. 76. perc: Bódi a kapufát ta­lálta el. 83. perc: Árva közeli lövése csattant a lécen. 85. perc: Bódi egy kipattanó labdát a közelből a hálóba he­lyezett. 1-1. Izgalmas csatát hozott a me­gyei rangadó! A hazaiak szinte végig támadták a találkozót, mégsem tudták begyűjteni a há­rom pontot, mivel képtelenek voltak kihasználni a helyzetei­ket. S többször is a kapufa men­tette meg a vendégeket. Jók: Bódi, Zsély, Hodúr, ill. Holtner, Juhász, Szerdahelyi. Bérezi József: A kapufákat nem pontozzák, így elszalasz­tottuk a felzárkózás lehetőségét. Nagy Vilmos: Az a csapat, amely a végén hagyja, hogy el­lenfele egyenlítsen, csak egy pontot érdemel. Rácz András Kivágták a rezet az ércbányászok Palotás! SE - Recski Ércbányász 0-3 (0-1) Palotás, 300 néző, vezette: Nagy Sándor. Palotás: Kresák, Far­kas, Kéri, Kiss, Nagy (Gódor), Traista, Varga, Kőházi (Burik Z.) Csatlós, Péter, Bohús. Edző: Komáromi Tibor. 38. perc: A bal oldalon Lucza vezette fel a labdát, majd váratlanul lövésre szánta el magát. A labda a bal felső sa­rokba hullott. 0-1. 81. perc: A recski Szabó L. szándékosan megrúgta Kisst, ezért a kiállítás sorsára jutott. 85. perc: Bazsó egy indítás­sal kilépett, elhúzott Kéri mel­lett, majd kicselezte Kresákot, és az üres kapuba gurított. 0-2. 90. perc: Kozmától Nagy J. kapta a labdát, s a bal alsó sa­rokba lőtt. 0-3. A mérkőzés legnagyobb ré­szében a palotásiak birtokolták a labdát, de a góllövéssel hadi­lábon állnak. Az utolsó 10 percben a recskiek a teljesen ki­támadó ellenfelük hibáit ki­használva, ellentámadások ré­vén még két gólt szereztek. Jók: Farkas, Kiss. Komáromi Tibor: Gólok nélkül nem lehet pontot sze­rezni. Szabó Mihály Labdarúgó NB IL, Keleti csoport - Jól jött a hajdúsági pont Ismét osztályozós helyen áll a Stécé Hajdúnánási FC - Salgótarján! BTC 1-1 (1-0) Hajdúnánás, 800 néző, v.: Hrabovszky (Zvolenszky, Petus.). Hajdúnánás: Tóth - Nagy I., Papp, Pipó - Kondora, Vonyi- gás, Szemán, Rozsnyói, Kórász - Vass, Szabó. Edző: Gírus Zoltán. Salgótarján: Rácz - Kajli, Sági, Homann, Lenkei - Schuchmann, Lajkovics, Rósa, Forgó - Baranyi, Novák. Edző: B. Kovács Zoltán. Csere: Rozsnyói helyett Malisenko a 60., Schuchmann helyett Németh a 71., Vass helyett Nagy IL a 72. percben. Gólszerzők: Szabó a 38., Baranyi a 73. percben. Sárga lap: Rozsnyói Rósa remekül robotolt 38. perc: Szabó 11 méterről a hálóba vágta a hajdúsági legénység vezető gólját. 1-0. 73. perc: Novák szögletét az elalvó védők között Bara­az 57., Novák a 71.percben. nyi a kapuba fejelte. 1-1. Egymás után maradtak ki a hajdúnánási helyzetek, a tarjá- niak csak a mezőnyben mutat­tak jó játékot, a kapura egyál­talán nem voltak veszélyesek. A hazai mezőnyfölény az első félidő derekán góllá érett. Egészen a szünetig a hajdú­sági együttes uralta a pályát. A második felvonást azonban már a tarjániak kezdték job­ban. Előbb Rósa, majd Bara­nyi puskázott el kecsegtető helyzeteket. Az egyre jobban belelendülő SBTC mezőnyfö­lényre tett szert, majd Baranyi remek fejesből egyenlített. Támadásban maradt a tarjáni legénység, a befejezés előtt a győzelem is megszülethetett volna, de az SBTC két nagy gólhelyzetet is elhibázott. Hajdúsági pontrablása ré­vén a Stécé ismét visszaugrott a második helyre. S ha minden Baranyi jó feje segített így marad, a taijániak osztá- lyozót játszhatnak az NB I-be jutásért. Jók: Tóth, Nagy I., Sze­mán, illetve Baranyi, Rósa, Novák. Gírus Zoltán: Az első félidő­ben mi, a másodikban a ven­dégek voltak jobbak. Kis sze­rencsével nyerhettünk volna, de az eredmény igazságos. B. Kovács Zoltán: Az első félidőben gyengén játszot­tunk, szünet után már sokkal jobban, de nem tudtunk igazá­ból felpörögni, így teljesen va­lós a döntetlen. S. I. Labdarúgó diákolimipa, III. korcsoport, területi döntő Harmadik lett a Petőfi gárdája Salgótarjánban az SKFC sta­dionja adott otthont a 7-8. osztályos labdarúgók területi döntőjének. A tét az országos döntőbe ju­tás volt. A salgótarjáni Petőfi Sándor Iskola csapata a harma­dik helyen végzett. Eredmények: Gyöngyös­Kazincbarcika 0-12 (0-5); St. Petőfi-Nyíregyháza 1-3 (1-1); GL: Mikáva. Gyöngyös-St. Pe­tőfi 0-1 (0-0), GL: Mikáva; Kazincbarcika-Nyíregyháza 5-1 (3-0). Nyíregy­háza-Gyöngyös 4—0 (1-0); St. Petőfi-Kazincbarcika 0-4 (0-0). A torna végeredménye: 1. Kazincbarcika 9 p., 2. Nyír­egyháza 6 p., 3. St. Petőfi 3 p., 4. Gyöngyös 0 p. A legjobb mezőnyjátékos: Kovács Roland (Kazincbar­cika). A legjobb kapus: Ficsur István (St. Petőfi). Gólkirály: Fekete Zsolt (11 góllal, Kazinc­barcika). A St. Petőfi csapata: Ficsur István, Bartus Norbert, Kaszás Péter, Mikáva Gábor, Kozik Norbert, Hajnal Krisztián, Petik Zsolt, Bacsa Zoltán, Tóth Zol­tán, Oravecz Gábor, Szabó Ist­ván, Szabó László, Simon László, Csonka Tamás, Farkas Szabolcs. Páka György edző: A sok sé­rülés miatt erősen tartalékos csapatom, a tudásának megfele­lően szerepelt. A gyenge me­gyei labdarúgás nem engedi a jobb eredményt. A fiúk közül többen más sportágban, így at­létikában kiváló eredményeket produkáltak. - gara ­Eredmények Labdarúgó NB II. Keleti csoport: Kazincbarcika -III. Kér. 2—2, Diósgyőr-Hatvan 1-2, Miskolc-Kaba 0-4, Balmaz- újváros-Hódmezővásárhely 2-2, Szarvas-Nyíregyháza 0—1, Gö- döllő-Tiszavasvári 1-0, MTK-Ti­szakécske: lapzárta után. A bajnokság állása 1. MTK 21 3 2 2. SBTC 1 14 5 8 3. Diósgyőr 12 10 5 4. K.-barc. 14 4 9 5. III. Kér. 12 6 9 6. Kaba 11 7 8 7. T.-kécske 10 9 7 8. Nyíregyh. 11 6 10 9. Hatvan 9 9 9 10. T.-vasv. 9 7 11 11. Gödöllő 8 8 11 12. H.-nánás 8 8 11 13. Balmazú. 8 6 13 14. Szarvas 6 9 12 15. Hódmező. 5 8 13 16. MVSC 2 3 22 61-14 66 55-37 47 44-24 46 4740 46 46-39 42 32- 27 40 36-19 39 33- 34 39 30-35 36 3942 34 29-37 32 23-36 32 3946 30 23-35 27 2748 23 15-66 6 Labdarúgó NB III. Dunakeszi-REAC 0-1, Füzes­abony—Eger 1-2, Szolnok-Jászbe- rény 3-0, Tenk-Apc elmaradt, Gyöngyös-Multi-Rocco 4-0, Mo- nor-Balassagyarmati SE 5-0. A bajnokság állása 1. Eger 21 2 3 74-14 65 2. REAC 17 4 5 61-24 55 3. D.-keszi 16 4 6 50-22 52 4. J.-berény 14 8 4 38-22 50 5. Szolnok 13 7 6 47-31 46 6. Multi-R. 14 3 9 50-37 45 8. Monor 11 4 11 49-40 37 9. Recsk 11 4 11 44-42 37 10. F.-abony 10 6 10 32-30 36 11. Pásztó 6 10 10 30-31 28 12. Szécsény 7 6 13 30-44 27 13. Tenk 6 5 14 28-45 23 14. Apc 2 7 16 18-68 13 15. BSE 3 4 19 23-51 13 16. Palotás 3 3 20 20-67 12 Megyei I. osztály Lapzártáig beérkezett: St. Glass-Mátranovák 1-0, SKFC- Rétság 5-0, K.-lapujtő-Nézsa 94, Bercel-Hasznos 2-3, Romhánv- K.-berénv 2-0, Mohora-Volán 1-1. Totóeredmények 1. Kispest-Újpest 1 2. Debrecen-Győr 2 3. Csepel-ZTE 1 4. N.-kanizsa-B.-csaba 2 5. Pécs-Stadler 2 6. Vasas-Parmalat 1 7. Vác-BVSC 2 8. Stuttgart-Freiburg 1 9. Karlsruhe-Dresden 1 10. Leverkusen-Bayern 1 11. Schalke-Bremen 1 12. Roma-Juventus 1 13. Sampdoria-Inter x 14. Sopron-FTC x Sáros futam hegyen-völgyön Nyakig ért a sár a salgói vár környékén tegnap reggel, amikor a kiadós zá­poreső, zivatar után beindultak a hegyibringások. Az országos bajnokság futamán az elemekkel is meg kellett birkózniuk a versenyzőknek. A mos­toha körülmények azonban csupán árnyalatnyi zavart okoztak a mindenre elszánt biciklistáknak. Hegyen-völgyön, árkon-bokron, vízben-sárban ro­hant a „flúgos” futam. Végtére is, a hegyibiciklista nem cukorból készült, hogy egy pici víztől máris elolvadjon... Megközelítően 450 évvel ezelőtt Kara Hamza bég és csapata fog­lalta el Salgó várát. Vasárnap viszont a modem idők lovagjai és kísérőik szállták meg a már romokban is alig felfedezhető vár festői környékét. Itt került megrendezésre a 2. Mountain bike or­szágos bajnokság. A régi idők csatája sem járt véráldozat nélkül, így van ez a hegyi kerékpárosokkal is. A rengeteg apróbb zúzó- dástól és karcolásoktól eltekintve szerencsére csak egy boka- és kevésbé szerencsére egy gerinctörés gyanúval kellett a „szanité- ceknek” megbirkózniuk. A 480 indulónak a különféle kategóri­ákban 260 méter szintkülönbséggel kellett a körök számától füg­gően akár többször is megküzdeni. Eredmények. Profi férfi felnőtt : (3 kör, 1 kör, 16 km): 1. Ho- rinka Marek (Szlovákia), 2.30,36; 2. Ottó József (Hillside SC) 2.31,59; 3. Dezső Sándor (JGyTF Prolog Warion) 2.35,47; 7. Rónai Tibor (St. HKE) 2.46,09; 19. Rácz Szabolcs (St. HKE) 3.05,24. Profi női: (2 kör, 1 kör, 16 km): 1. Csömör Erika (JGyTF Prolog Warion) 2.09,51; 2. Straubinger Györgyi (Oxigén Club- Hillside) 2.16,37; 3. Silder Zsuzsa (Miskolci Kondenzgyíkok SE) 2.22,56; Profi férfi junior: (2 kör, 1 kör, 16 km): 1. Sass József (Lavisa-Blue Cet) 1.50,17; 2. Vizdák János (Egri HBK) 1.51,50; 3. Éder Lajos (Egri HBK) 1.53,06; 7. Kancsulik Ákos (St. HKE) 1.59,15; 22. Kreicsi Bálint (St. HKE) 2.21,14; Profi férfi serdülő: (2kör, lkör, 16 km): 1. Buruczki Szilárd (ZKSE) 1.52,14; 2. Holczer Tamás (Szlalom Club GT) 1.56,53; 3. Völker Tibor (He­avy Toos SC) 2.00,58; Prófi férfi veterán: (2 kör, 1 kör, 16 km): 1. Steinberger Péter (Heavy Toos SC) 1.55,49; 2. Écsi Ferenc (Fót MTBE-Heavy Toos) 2.09,06; 3. Vizer László (Szlalom Club) 2.11,32; Hobby férfi felnőtt: (1 kör, 16 km): 1. Kotroczó Nándor (St. HKE) 51,55; 2. Németi Nándor (Városi Biciklizés Barátai) 52,21; 3. Szórádi Balázs (Yeti SC) 52,54. - gara ­Nagy küzdelmet vívtak egymással a gyerekek