Nógrád. 1981. október (37. évfolyam. 230-256. szám)

1981-10-06 / 234. szám

Labdarúgó femleti bajnokság, Mátra-csoport Szomorú forduló Romhány! Kerámia—Sík­üveggyár 1—1 (0—0) Közepes színvonalú mérkő- Tamás, Bertók, Bocsi, Orosz zésen a hazai csapat korán — Szabó P. (Simon), Balázs, kétgólos vezetést szerzett A Hugyecz — Szabó L. (Tóth), Romhány, 800 néző, v:Hart. második játékrészben a bá- Berindán, Loch. Edző: Dávid Kerámia; Rottek — Balázs, nyászok a gólhelyzetek sorát Róbert. Grózer, Jelen. Koczka — Sál- hagyták kihasználatlanul. 35. perc: Oldal futott el a gai (Molnár) Pingiczer, Kecs- Góllövők: Gál, Tóth 11-esből, j0bb szélen beadását Kovács kés — Sági, Németh (Fábri) Szabó. Jók: Bencsok a me- n fejelte kapura Kiss bra- Pincze. Síküveggyár: Hupu- zöny legjobbja, Meggyesi, Tóth, vljITai mentett de balsze- czi — Verbói, Borsos, Radics, il'. Orgoványi, Králik, Varga, rencséjére a labda visszake- Czene — Tóth, Lisztóczki, rült Kovács II. elé, aki má­Marcsok — Szekula, Kral, Edcleny—ÖMTE 4—0 (8—0) sodszorra nyolc méterről he- Bodor. lyezett a hálóba. 1—0. 70. 62. perc: Marcsok a félpá- Edelcny. 1200 néző, v: perc: Egy hosszan előrevá­lyáról indította Lisztóczkit, s Montvai. Edelcny: Banga — g0ff labdára Loch csapott le a beadásra pontosan érkező Turcsik. Váradi, Major (Va- s a rosszul kimozduló Koszta Szekula egyből a jobb alsó nyó), Kendi — Bacsó. Len- mellett lőtt a hálóhn 1—1 sarokba lőtt. 0—1. gyei. Drótos — Németh 72. perc: Dalnoki indítását 75. perc: Pincze remek cse- (Szűcs), Kleiber, Bubi. Edző: p]0tár vette le a tizenhatos lekkel tisztára játszotta ma- Hajas Imre. ÖMTE: Hubitka eiőtt csinált egy cselt. majd gát. beadására az előre húzó- — Klányi (Kovács). Morva, lövésre szánta* el magát A dott Jelen érkezett, egy test- Imre, Gáspár (Zvara), Barta, jö] eltalált labda a bal sarok­csellel becsapta Hupuczlt, és Oláh — Nagy, Dolencz. Si- ban kötött ki 2 _1. h iggadtan, 10 méterről a bal mon. Edző: Kriskó Lajos. alsó sarokba lőtt. 1—1. A hazaiak nagy lelkesedés­Szakadó esőben vendégro- 19. perc: Hubi tíz méterről se] és akarással játszottak, hamokkal kezdődött a mér- leadott lövése a jobb alsó sa- Kemény, de sportszerű volt kőzés. A mély talajú pálya r°kba került. 1 0. 27. perc: az összecsapás, amelyben mindkét csapat csatársorát Kleiber 12 méteres kapáslö- megérdemelten szerezte meg akadályozta az átadásoknál. A vése a bal alsó sarokban kö- első győzelmét a sajószentpé- vendégek támadásait, ke- lőtt ki. 2—0. 50. perc: Hubi jerj gárda. Ügy tűnt, mintha mény. de sportszerű szereié- két csel után nyolc méterről a vendégek egy kicsit lebe- sekkel hárítani tudták a lőtt a hálóba. 3 0. 84. perc: csülték volna az eddig utolsó romhányi védők. Gyors el- Ma.i°r szögletét a védők rö- helyen szerénykedő bányász- léntámadásokkal igyekeztek a viden mentették, Hubi 20 mé- csapatot. Jók: Dalnoki. Szegő, csatárok bevenni a jól védő térről a bal alsó sarokba lőtt. Budai, Plotár, Pócs, ill. Ber­Piros-fekete ősz a tóstrandon D. Kinizsi-SrC 4-0 (1-0) Labdarúgó NB Ií. Hnpuczi kapuját. Végül mozgalmas mérkőzé­sen. nagyszerű bíráskodás mellett, igazságos az ered­mény. Jó: Jelen, Pincze. Pig- niczer. il1: Marcsok. 4—0. tők, Berindán. Az edelényi csapat jól kéz- További eredmények: Bor- dett, végig többet kezdemé- sodnádasd—Sírok 2—1 (1—1), nyezett ellenfelétől, s akár B Volán—Sajóbábony 1—1 Hupuczi Borsos, ”aSyobb arányban is nyerhe- (0—0), Petőfi bánya—Hatvan ’ tett volna a kevés elkepze- i_6 (i—2), Olefin SC—Béla­Recski Ércbányász—Szécsény 3—0 (2—0) lést felvonultató vendégekkel pátfalva 3—2 (1—2). szemben. Jók: Hubi (a me­zőny legjobbja), Váradi, Len­gyel, Kleiber, ill. Gáspár, Oláh. A bajnokság állása Uecsk, 800 néző, v: Varga. Recsk: Magyar — Bálák, Meggyesi, Mak.só, Bódi I. — Tóth, Percze (Szabó), Amb­rus, (Fodor) — Kiss, Gál, Bencsok. Edző: Váraljay Mik­lós. Szécsény: Tresó — Jamb- Osváth. B. Bányász: rik, Molnár, Orgoványi, Vin- — Dalnoki, Széke! cze (Bérezi) — Králik, Bog- Szabó — Kovács I., nár, Cserni — Litovszki, Hör- II., Budai — Oldal váth (Kalmár), Varga. Edző: Plotár, Pócs. Edző: Kiss László. Zoltán. Nagybátony: Kiss —, iü! Btvözetgyár Borsodi Bányász—Nagy­bátony 2—1 (1—0) Sajószentpéter, 400 néző, v: Koszta (Klem), 1. Hatvon 8 6 1 1 20­6 13 2. R. Volán 8 4 4­18­9 12 3. Edelény 8 5 1 2 17­7 11 4. Borsodnádasd 8 4 2 2 16­11 10 5. Síküveg. 8 3 4 1 14­12 10 R. Nagybátony 8 4 1 3 17 12 9 7. Olefin SC 8 4 1 3 13­10 9 R. Bélapátfalva 8 3 3 2 15 13 9 9. Romhány 8 3 3 2 12 10 9 10. Recsk 8 4­4 11­11 8 11. Sajóbábony 8 2 3 3 10­12 7 12. Szécsény 8 1 4 3 10­14 6 13. Petőfibánya 8 1 4 3 7­17 6 14. Borsodi B. 8 1 1 6 9­15 3 15. Sírok 8­3 5 5 17 3 16. ötvözetgyár 8­3 5 7 25 3 — demény — HKL megyei dönlő A legjobbak Kaposvárra utaznak Az Idei Honvédelmi Kupa ván (Rétság j.) 170. Nők: 1. A kijelölt keret tagjaival szak­lövészverseny megyei döntő- Reznák Éva (St. város) 177, 2. emberek foglalkoznak s ké­jének küzdelmeit október 3-án Szpisják Judit (Pásztó) 152, 3. szítik fel a csapatot a’dunán­szemerkélő esőben rendez- Hagane Béláné (St. j.) 143 kör- túli összecsapásra, ték meg Salgótarjánban. A egység, városok, járások puskás- és pisztolyoscsapatai fegyelme- Pisztolyosok (légp.) férfi if- zetten sorakoztak fel a zagy- júsági: 1. Reiner József (St. v.) varakodói HKL-lőtéren. 150, 2. Hegedűs Zoltán (Pász­A versenyen mind a puská- tó> if’J' Szabó László (Bgy. sok, mind a pisztolyosok 20-20 ,v" 97 koregység. Felnőtt férfi értékeltet lőttek. A pisztolyo- stfl”drard. fV,,1' Kulcsár Gyu- sok sokkal nagyobb küzdel- la (®6y;J'), met vívtak, s ez kitűnik a lő- ^tván (St. j.) 17i, 3. Katko Pál eredményekből is. A három f.1' v;> Hl koregyseg. Nők: korcsoport összesített eredmé- b portva (Pa'szto nye alapján Salgótarján város MHSZ-csapata került az élre, s 107! 3„AU,rbán Károlyné (Pet‘ nyerte el a díszes serleget. sag) 90 Egység összesített Eredmények. (Puskás) férfi- csapatversenyben: 1. Salgótar­if júsági: 1. Dóbiás Tamás (Rét- 'iÁr°s, 88.2’ ?; Pász|° ság j.) 164, 2. Schreng Csaba 830> 8' Salgótarján járás 783 (St. város) 150, 3. Nagy Sán- lioreSyse§­dór (Pásztó j.) 150 köregység. Az október 17—18-án Ka- felnött férfi: Aulich Árpád posvárott sorra kerülő orszá- (St. város) 185, 2. Veisz József gos HKL-döntőn megyénk leg­ist. járás) 175, 3. Szklenár 1st- jobbjai is ott lesznek majd. KosórEobdo-fehetségkutató akció A Magyar Kosárlabda Sző- trikót. A közülük kiválasztott vétség, a Magyar Rádió, a gyerekek bekerülnek a tehet- Képes Sport és a Népsport séges kosarasok klubjába és szerkesztősége az idérr is meg- március 22-én bemutató mér- hirdetl kosárlabda-tehetség- kőzésen vesznek részt, majd kutató akcióját. ezt követően országos táboro­A kezdeményezés célja: a zásra kapnak meghívót. Ré- sportág népszerűsítése, tehet- szűkre a meghirdető szervek séges, magas növésű fiatalok különdíjakat ajánlanak fel. felkutatása és az egyesületek Különdíjban részesül az a utánpótlás-nevelésének, kivá- szülő, vagy ismerős is, aki a lasztásának ösztönzése. Az ak- legmagasabb fiút, vagy leányt ción 1965. január 1. és 1969. nevezi az országos akciónapra, december 31. között született A jelentkezéseket levélben a fiúk és lányok vehetnek részt, Magyar Rádió szórakoztató függetlenül attól, hogy a sport- osztálya (1800 Budapest, Bró- ágban igazolt versenyzők, vagy dy S. utca 5—7.) címére kell sem. elküldeni. A borítékra rá kell A kiválasztott fiatalok ne- írni: Kosárlabda-tehetségkuta- ves utánpótláscsapatok tag- tó akció A nevezésnek a gyer- jaiként, igazolt sportolóként mek nevét, születési évét, ma­kosárlabdázhatnak a későbbi- gasságát, lakcímét és Iskolá- ek során. Az országos akció- ját kell tartalmaznia, nap résztvevői megkapják az Jelentkezési határidő: 1981. akció emblémájával ellátott október 15! Sorokban Az olaszországi Meránóban a sakkvilágbajnoki függőben ma­radt döntő második játszmáját va­sárnap folytatták. A világbajnok Anatolij Karpov, a világos bábu­kat győzelemre vezette, s így már 2—0-ra vezet kihívója, Korcsnoj ellen. Labdarúgó NB I. vasárnapi eredményei: FTC—Tatabánya 5—1 (3—0). Nyíregyháza—ÜJpestl Dó­zsa 2—1 (0—1), Kába ETO—Video­ton 5—1 (3—1). A rali Európa-bajnokság svájci futamában a Ferjánez—dr. Tandari páros a harmadik helyen vég­zett. és jelenleg az összetett ver­senyben, 214 pontjával a negyedik helyen áll. A Lillafüred környékén rende­zett országos tájfutóbajnokságon az STC versenyzője, Honfi' Gábor az F—21 E kategóriában a közép­mezőnyben végzett. Itt egyébként Dosek Ágoston (DVTK) szerezte meg a győzelmet. Salgótarján, 1500 néző, v.: Pálvölgyi. D. Kinizsi: Varga — Kelemen, Takács, Magyar,. Halla — Bodonyi, Szabó A., Tőzsér, Tóth I. — Maczkó (Fe­hér a 79. p.), Tóth F. Edző: Nagy György. STC: Kocsis — Szabó Gy. (Varga I. a 76. p.), Varga S., Kovács, B. Kovács — Cséki (Kerek a szünetben), Balga, Földi, Lipták, — Zsidó, Mohácsi Edző: Szabó Géza. (Sándor Gyula, az STC pén­teken elhunyt egykoron sokszo­ros B válogatott hátvédjének emlékére gyászszünettel kez­dődött a találkozó.) Már a második percben ve­zethetett volna á Stécé: Zsidó hatalmas partdobását a debre­ceni védők elvétették, de Bal­ga 8 méterről, óriási helyzet­ben nem találta el a kaput. Aztán Földi előtt nyílott gól­szerzési lehetőség, de a 16-oson hosszan vette át a labdát. Az Térden a Stécé. A második gól után Kocsis, Szabó és Vara ga S. mozdulata hűen tükrözi a történteket. bó A. több tarjáni védőt is ki- cséretet. Csatárjáték -— mint ezúttal sem első negyedórában a hazaiak cselezett, majd a 16-oson belül mar annyiszor - játszottak fölényben, a Kini- keresztbe iveit és a jobbszel- volt! zsi pedig igyekezett lassítani a r°l *6 bemben erkezo Tóth F............................... ____ A vendégcsapatban szinte játékot. A 19. percben megszü- 79 m,.®rr kaPasbol bomba- nem akadt gyenge teljesít­etett az első vendéggól. Tő- 9°lt f°tt a léc ala. 3 0.A 86. mény. A védők a kapuvédő zsér indította a középen kiug- Percben Magyar a jobb sze- \rarga vezetésével egymást ró Bodonyit, aki az elé vető- sajat térféléről kiugrott az műlták felül, s a középpályá­in Kocsis fölött a kapu köze- elorehuzodott hazai védők ko- sok közül Szabó A. és Bodonyi pébe emelte a labdát,. 1—0. 2“}> mcjd éles szogbol közel- mozgatta társait. A csatársor­át a játék, rol a bal sarokba vagta a lab- ban Tóth F. két gólja önmagá­debreceniek dat' f uto}?° p®F,cbel} ért beszél. Szabó A. lovese alig kerülte el a jobb alsó sarkot. Kiegyenlítetté vált a feltűnt, hogy a Nagy György: „Fegyelme-’ zett, okos játékunknak kő-* Nagy taktikai csatában első szönhetjük a sikert”. Szabó Géza: „Védelmünk és 2—2 (2—1), Kazincbarcika— H. Szabó L. SE 1—0 (0—0),' SE—Debreceni gyorsabban jutnak el ellenfe­lük 16-osához. A 32. percben Tóth I. növelhette volna az előnyt, de Szabó A. beadását alkalommal sikerült a debre­kapu mellé fejelte. Két perc cenieknek pontot szerezniük a közép^ál^ássorunk kritikán mu*va í^?hacslf ., / Stecetol, es mindjárt kettőt. A ajujj gyenge játéka miatt ve­szabadrugasa a felső lécén csat- vendegek jobbára átengedtek a sz;tettünk ” tant. Ezt _ követően három területet, ám egy-két húzásból szöglet is jelezte a hazai fö- álló támadásai rendre gólve- A Keleti csoport eredményei! lényt. Az egyik _ sarokrúgás szélyt jelentettek. Fegyelme- Eger SE—Hódmezővásárhely után Liptók fejesét a gólvonal zetten, zártan védekeznek, s 1—0 (1—0), Gyula—Gyöngyös elől vágták ki a védők. ebből villámgyors ellentáma­A második félidőben há- dásokat vezettek. Ezek a tá­rom csatárral kezdett az STC. madasok a szellosen védekező H Asztalos J a ? co „pr-nhpn Földi túlrse- hazaiak jóvoltából négy alka- USE 2—1 (0—0), Miskolci VSG Wte masát aztán Szabó Gy lomm'al góllal fejeződtek be. _H. Bem J. SS 2-1 (0-1),' bal alsó sarokra tartó lövését Bá-yadtan fáradtan mozogtak Szarvas-Lehel SC 3-0 (1-0)' irddtp Vawa Maid ismét a a tarjam játékosok, s a latot- H. Papp J. SE—Szolnoki MÁV, v^déglk következtek A 63 tak alapján teljesen megérde- MTE 1-1 (1-0). percben három vendégtámadó melt vendeggyozelem született, próbálta egyedül zavarni Var- A hazai csapatból Kocsis a ga S.-t, de sikertelenül. Tóth gólokat nem védhette. A vé- F. elhúzott a középhátvéd mel- dók nem fogtak szorosan em- lett, s 15 méterről a jobb alsó bért, s ez meg is látszott a sarokba rúgta a- debreceniek .végeredményen. -Ebből a sor­másodé gólját. 2-rr-a. Rövid ,bol csupán Szabó Gy. és B. időre beszorult a Kinizsi, s a Kovács lelkesedése említhető, csereként beállt Varga I. szé- Feltűnt, hogy Kovács mennyi­píthetett volna. De meglepte a re nem találta a helyét, nem 10; Szarvas lehetőség, s közelről a debre- tudta, hogy kit fogjon. A kö- n. saig. tc ceni névrokona kezébe pasz- zéppályások mélyen alulma- 12. Asztalos se szólta a labdát. A vendégtá- radtak a debreceni hasonló h' ^^ j se madások továbbra is veszélye- csapatrész játékától. Egyedül 15, Mvsc sek voltak. A 73. percben Sza- Lipták igyekezete érdemel di- 16. Lehel se A bajnokság állása 1. Debr. K. 2. Eger 3. K.-bareika 4. Papp J. SE ÖV 'Gyula 6. Gyöngyös 7. Hódm. MSE 8. Szolnok 9. Szabó L. SE 8 6 1 1 17- 5 13 8 5 2 1 12- 6 12 8 4 2 2 15- 6 10 8413 12-13 9 8 4 1-3 9-10 8352 9-10 8 4 - 4 11- 7 8323 7-8 8323 10-12 8314 14-12 8233 9-11 8314 9-14 8224 8-10 8224 8-11 8224 7-16 8116 3-11 Meg kellett küzdeni a győzelemért Bgv. SE—Budátok 3—2 (2 — 0) Balassagyarmat, 2000 néző, egy 25 méterre balra ívéit, és ben Szalai szerelését a játék­v.: Mester. Bgy. SE: Radics — a jó ütemben érkező Lajkó vezető sárga lappal büntette. Pribcli, Robb, Ilornyák, Laj- Lengyel mellett a háló bal ol- Biztató kezdés után főleg az kó — Dudás, Friedmann, Var- dalába emelt. 2—0. Egy ellen- első negyvenöt perc hozott ga — Szalai, Papp, (Kovács I. támadás végén Tunner lapos eredményes játékot a Bgy. SE 60. p.), Szcdlák. Edző: Czim- lövését elvetődve fogta meg ■•»«'»»•■« « fziiaah™ a mermann Gyula. Budafok: Radics, majd hazai szabadrú­Lengyel — Bére, Kapitány, gás után Friedmann alig fejelt Tóth, Paizs — Tunner, Szíj- kapu mellé, jártó, Pozsár (Takács a szü- . netben) — Kindornai, Kara- Szünet után az első ese- - — - - ---- • j ós, Csima (Huszár 64. p.). Ed- mérY Dudás eles lovese volt, ekkor érthetetlenül kapkodó és ző: Dobesch Gyula. amely kapu melle szallt' Az ''leges lett a játéka. A ven­i Ve AeH- o 50' Percben Szalai harcolt a dégcsapat érezte a lehetőséget, ’r^t1 fik —ríLn labdáért a íobb oldalon befe' és sikerült is kétségessé tennie íé.kanyarodva már a 16-os°n a találkozó kimenetelét. Vég­részére. Ebben a félidőben a budafoki védelem nem találta meg ez ellenszert, a jól játszó hazaiakkal szemben. Szünet után még a tizenegyesig „haj. tott” is a gyarmati csapat, de megszerezte a vezetést. Papp belül járt, amikor szerelés Dudás Szalai volt a labda közben buktatták. 11-es! A -Üat.a ^z,,.®° elfutott és^ ^ az büntetőt Friedmann lőtte, de a kapu közepébe tartó labdát Lengyel kiütötte, szemfüles Dudás rácsapott, és a hálóba pofozta. 3—0. A gól felpapri­kázta a budafokiakat. Egyre Á totó 40 heti eredménye 1. BKV Előre—Dorog 2. Balassagyarmat—Budafok 3. Asztalos J. SE—Debr. USE 4. Bauxitbányász—Dunaújv. 5. Dombóvár—Keszthely 6. Sabaria—Olajbányász 7. Ascoi—Napoli 8. Cagliari—Internazionale 9. Catanzaro—Fiorentina 10. Cesena—Udinese 11. Como—Bologna 12. Milan—Juventus 13. Torino—Roma + 1 Avellino—Genoa ötösön belül, nehéz szögből a hosszú sarokba lőtt. 1—0. Ez­után tíz percig a két 16-os kö­zött hullámzott a játék. A 32. percben ismét gólnak tapsol­tak a nézők. Dudás futott lel többet támadtak, a hazaiak a sa.iát térfeléről a megszer- pedig érthetetlenül visszaes- zett labdaval. A kaputol mint- tek. Enpek eredménye lett a .szépítő gól is. Az 58. percben a védők lest vitatva leálltak, Kapitány a megszerzett lab­dával továbbfutott, és a ki­rne zduló Radics mellett a há­ló közepébe lőtt. 3—1. A 60. percben Szalai lövését szög­letre ütötte a kapus, öt perc múlva ismét gólt kaptak a kék-fehérek. Bal oldali kis szöglet után Huszár ívelt kapu elé, Kindornai fejelt kapura, és a labda a földre lepattanva a gólvonalon túlra ván- szorgott. 3—2. A 71. perc­ben szöglet után Szíjjártó alig fejelt kapu mellé. Utolsó esemény volt, hogy a 90. perc­0—3 2 3—2 1 2—1 1 1—1 X 2—1 1 0—0 X 0—0 X 1—1 X 0—2 2 2—1 1 2—2 X 0—1 2 2—2 X O 1 o X eredmény'-en, ha nehezen is, de sikerült idehaza tartani a fontos két bajnoki pontot. Jó: Lajkó, Varga, Szalai, ill.: Bé­res, Szijjártó. A Középcsoport eredményei: Ganz-MÁVAG—Váci Izzó 1—0. (0—0), MTK-VM—Pénz- üeyőr 2—1 (1—1), Szegedi Dó­zsa—BVSC 2—1 (0—1), Kecs­kemét—Bábolna 2—1 (1—0), Sz. MÁV Előre—Építők SC 3—2 (1—1), Kossuth KFSE— 22. sz. Volán 2—0 (0—0) Do­rog—BKV Előre 3—0 (3—0) A bajnokság állása 1. MTK-VM 8 7 _ 1 22- 5 14 2. Dorog 8 6­2 12- 5 12 3. Kecskemét 8 4 3 1 12- 8 11 4. KKFSE 8 4 2 2 il •: i 10 5. Vác 8 3 3 2 12- 9 9 6. Szív. MÁV 8 4 1 3 11-14 9 7. B.-gyarmat 8 3 2 3 16-13 8 8. G.-MÁVAG 8 3 2 3 11- 9 8 9. Szegedi D. 8 3 2 3 15-14 8 10. Pénzügyőr 8 2 4 2 8-10 8 11. Budafok 8 2 4 2 6- 9 8 12. 22. sz. Volán 8 3­5 13-10 6 13. BKV Előre 8 1 3 4 7-13 5 14. Bábolna 8 2 1 5 8-24 5 15. BVSC 8 2­6 7-11 4 16. Építők SC 8 1 1 6 9-18 3 r NÓGRAD >1981. október 6., kedd