Nógrád. 1981. április (37. évfolyam. 77-100. szám)

1981-04-15 / 88. szám

LABDARÚGÁS — megyei bajnokság Fél tucat gólt lőtt a Síküveggyár JRöplabda NB II. Három együttes nyert ide­genben a megyei labdarúgó­bajnokság tavaszi 7. forduló­jában. Közülük a listavezető Síküveggyár aratta a legna- gobb különbségű győzelmet Rétságon: fél tucat gólt lőtt a Vörös Csillag HSE csapatának. Az Ötvözetgyár egyetlen gól­lal nyert Karancslapujtőn, mint a Bányagép SK Somoson. Egy döntetlen volt: Kazáron szer­zett pontot Szécsény. A pálya- választói sikerek sorából a Sző- nyi SE-nek a 2. sz. Volán el­leni fölényes győzelme emel­kedik ki. A fordulóban meg­szaporodtak a sportszerűtlensé­gek, Két kiállításra és nyolc sárga lapos figyelmeztetésre került sor. SZURDOKPÜSPÖKI— BALASSI SE 2—0 (2—0) Szurdokpüspöki, 300 néző, v.: Tóth István. Sz.-püspöki: Halász — Varga, Kosik T., Kiss Sz. — Fodor A., Kiss I., Karsai — Hepp Gy„ Hegedűs (Molnár I.), Erdélyi, Tajti (Ko­vács). Edző: Malik József. Ba­lassi SE: Busái I. — Bach, Nagy L., Sivó J., Szaj- bert, (Kertész) — Reich, Kárpáti, Holecz — Lénárt (Bu­sái Z.), Zábrádi, Jusztin. Ed­ző: Nagy J. László. A jó ira­mú mérkőzés 15. percében Er­délyi kiugrott a védők közül és megszerezte a hazaiak ve­zető gólját. A 35. percben egy 22 méteres szabadrúgásból Ko­sik T. bombázott a hálóba. Reich Györgyöt levonuláskor kiállította a játékvezető. Jó: Kosik T., Kiss I., Todor A., Erdélyi, míg a vendégek közül senki sem említhető. ROMHÁNY— NÉZSA 3—1 (3—0) Romhány, 300 néző, v.: Csik (Heves megyei). Romhány: Rottek — Szaszovszki J., Zagy­vái, Jelen, Hornos — Szűcs, Kecskés, (Torma) — Balázs I. (Hajzsel), Sági J., Babinszki, Pincze. Edző: Murányi János. Nézsai Tsz SE: Vidomusz J. — Székesi (Solti), Üjszegi, Bera — Koncz P., Füle, Kucsera — Gall, Koncz S., Takács, Kur- nász. Edző: Vidomusz Já­nos. A sportszerű jó iramú mérkőzésen a helyzeteiket job­ban kihasználó hazaiak mái' az I. félidőben bebiztosították győ­zelmüket. Góllövők: Szűcs, Kecskés, Sági J., ill.: Takács. Jó: Zagyva! L., Jelen, Hornos, Sági J., ill.: Koncz P., Újszegi, Koncz S., Takács. KAZÁR— SZÉCSÉNY 1—1 (0—0) • Kazár, 300 néző, v.: Csáki. Kazár: Póczos — Molnár O., Pingiczer, Miklósi, Pálmán — Nagy B. (Telegdi S.), Geese T. (Bozsik L.), Kovács L. — Tő- zsér L., Tóth M., Krajer. Cs.' Edző: Simon Imre. Szécsény: Tresó — Jambrik, Vágner, Kal­már, Orgoványi (Bognár): — Molnár L. (Gyurika), Bérezi, Szerémi — Litavszki, Králik, Cserni. Edző: Kiss László. A jó iramú mérkőzésen mindkét támadósor hadilábon állt a gól­lövéssel. jobbára a védők re­mekeltek. A pontok sorsát Krajer Cs., ill.: Králik gólja döntötte el. Jó: Pingiczer, Mik­lósi, Krajer, ill.: Králik, Tre­só, Vágner. E.-GERGE— KISTERENYE 1—0 (1—0) Egyházasgerge 200 néző, v.: Klement. E.-gerge: Miklós L. — Gecse, Berta. Somoskői M. (Gordos O.) — Tóth. Pál — Fekete, Somoskői Z., László Z., Simon I.. Simon L. Edző: Lász­ló László. Kisterenye: Oláh — Mátrai O., Szekula, Márkus (Csemer) — Halmi, Tóth, Ozs- váth — Baranyi, Rátóti, Né­meth, Bodor (Hadusovszki). Edző: Szilágyi Gyula. A 18. percben László Z. három védő kíséretében kapura tört és kö­zelről a hálóba lőtte a sors­döntőnek bizonyult gólt. A vendégek az egyenlítésért foly­tatott küzdelemben a kapufát találták el, a hazaiak meddő mezőnyfölényben játszottak. Jó: Berta. Tóth I., Simon I., ill - Mátrai O., Ozsvárth, Rá­tóti, Egy gól két képben, amely novák mérkőzést. Gólszerző: eldöntötte a Pásztó—Mátra- Szeles. SZÖNYI SE— 2. SZ. VOLÁN 4—1 (1—1) Jobbágyi 200 néző, v.: Deb- re. Szőnyi SE: Molnár S. — Szrena, Kéri, Molnár L. — Bodor, Gyetván, Kocsis — Petre, Csorba J., Csorba G., Sándor L. Edző: Csorba Ti­bor. 2. sz. Volán: Hegyi — Pál Tőre, Balga B., Ludányi — Vanó, Domonkos, Rátkai — Póczos, Szomora, Isdinszki. Edző: Baranyai Gyula. A ke­mény mérkőzés. I. félidejében kiegyengtúlyczött játék folyt; "a, erőteljesebb támadójátékot nyújtó hazaiak szünet után fölényesen nyertek. Kocsis Károly (Szőnyi SE) kiállítva. Góllövők: Petre (2), Csorba J. (11-esből), Sándor L., ill.: Szo­mora. Jó: Szrena, Kéri, Gyet­ván, Csorba J., Petre, ül.: Tő­re, Domonkos, Szomora. ST. BÁNYAGÉP— ST. SOMOS 1—0 (0—0) Salgótarján, Somos, 200 né­ző, v.: Ágöston. St. Bányagép: Varga — Bozó, Schwarcz, Blas- kó, Oravecz — Takács (Cson­ka), Ács — Romhányi, Hor­váth, Sírkő (Pusztai), Veszel- ka. Edző: Benke János. So­mos.: Rátóti — Babják, Kese P. (Kaibás), Szabó, Oláh — Orosz (Alapi), Morva, Komá­romi — Kovács, Fülöp, Kese R. Edző: Tóth P. István. A sportszerű, jó iramú mérkő­zést Romhányd gólja döntötte el. Mindkét együttes sok gól­helyzetet hibázott el. Jó; Schwarcz, Ács, Horváth, ill: Rátóti, Szabó. ST. SÍKÜVEGGYÁR­VÖRÖS CSILLAG HSE 6—0 (3—0) Rétság, 100 néző, v.: Már­tinké. Síküveggyár: Hupuczi — Radics, Zsédely, Czene, Ka- szanyi — Lisztóczki, Borsos (Varga), Král — Dudás, Fe­hérvári, Bodor. Edző: Tóth István. Vörös Csillag HSE: Vanya — Szalmási, Győri J., Menczel, Varga (Győri Z.) — Szádóczki, Mosonyi, Salgai — Dranka (Csábi), Szabó I., Nagy G. Edző: Győri Ferenc. A vé­gig nagy mezőnyfölényben játszó listavezető formás tá­madásokból érte el góljait a sportszerű mérkőzésen. Gól­lövők: Král (3), Czene, Dudás, Fehérvári. Jó: Zsédely, Lisz­tóczki, Král (a mezőny leg­jobbja), Dudás, Fehérvári, Cze­ne, ill.: Győri J., Menczel, Szabó I. PÁSZTÓ— MÁTRANOVÁK 2—1 (1—1) Pásztó, 400 néző, v.: Dóra. Pásztó: Reviczki — Boros (Antal), Tarcsányi, Kovács A., Fösvény — Szabó T., Bedő, Nagy B. — Szabó L. (Szeles), Szőke, Varga. Edző: Veres Bé­la. Mátranovák; Domonkos — Klement (Simon II.), Mihály, Simon L, Kotroczó — Tóth II., Lakatos (Csikós), Nagy L., — Farkas T., Czene, Farkas Z. Edző: Gáspár Mihály. A jól kezdő nováklak a 12. percben vezetést szereztek: egy formás támadás végén Nagy L. lőtt a hálóba. 0—1. A 40. percben Nagy B. 30 méteres bomba­szabadrúgását . Domonkos ^be- védte”. 1—1. Szünet után a pásztóiak támadtak többet a nováki ellentámadások azon­ban veszélyesebbek voltak. A 82. percben Kotroczó hibájá­ból Szeles lőtte a győztes gólt. Jó: Fösvény, Kovács A., Nagy B., Bedő, Varga, ill.: Mihály, Nagy L., Czene. ST. ÖTVÖZETGYÁR— KARANCSLAPUJTÖ 1—0 (1—0) Karancslapujtő, 300 néző„v.: Gilyen. ŰMTE: Bozó — Sza­bó, Fodor, Győré, Gyurácz — Seregi, Zvara, Kovács (Jánosi) — Oláh, Dolencz, Oravecz (Föl­di Z.). Edző: Kriskó Lajos. K.- lapujtő: Hives — Földi, Te­lek Gy., Sági — Juhász M., Juhász L. — Molnár L. (Feke­te), Simon, Gáspár, Horváth F., Juhász I. Edző: Lantos Ede. A kezdés után Römer Ernő­nek, az ÖMTE múlt héten tra­gikus hirtelenséggel elhunyt csapatkapitányának tiszteleté­re egyperces gyászszünetet tartottak. Aztán 20 percig len­dületesen, tervszerűen futbal­lozott mindkét csapat. A 44. percben Oravecz beadásából Kovács 13 méterről vágta a hálóba a labdát. A II. félidő­ben a hazaiak az egyenlítésre törekedtek, de fellazult védel­mük mellett az ÖMTE csatá­rai kerültek többször gólhely­zetbe, Híves többször is ön- feláldozóan' védett. Jó: Bozó, Fodor, Seregi, Kovács, Ora­vecz, ■ ill.: Híves, Telek Gy.: Juhász L., Horváth F. Csak a lányok győztek FÉRFIAK: Kossuth KFSE—Romhányi Kerámia 3—1 (11, 13, —12, 15) Romhány, sportcsarnok, v.: Szele. Romhány: Takács, Ba­logh, Baranyi. Róka, Kovács, Németh, cs.: Raczkó, Imre, Lichy. Edző: Reznicsek László. Szoros játszmákban a gyor­sabb, modernebb röplabdát játszó főiskolások nyertek. A kiélezett küzdelemre jellem­ző, hogy a 4. játékrészben 20 percig volt játszma-, illet­ve mérkőzéslabada. A hazai csapatban a kulcsjátékosok fóntos szituációkban csődöt mondtak. Kiemelkedő telje­sítményt csak a nagy kedvvel játszó Németh József nyúj­tott. FÉG Vasas—STC 3—1 (12, 11, —3, 13) Salgótarján, v.: Záhony. STC: Liptai I„ Liptai S., Mát­rai, Kiss, Sárai, Praisnár, cs.: Laczkó, Gasparkovics. Ed­ző: Farkas Róbert. Az esélyes hazaiak hihetet­lenül gyenge teljesítménnyel megérdemelt vereséget szen­vedtek.-IFJÚSÁGIAK: STC—FÉG Vasas 3—0 (1, 7, 3) Nag/-különbség volt az STC javára. Harminc perc alatt véget ért a találkozó. NŐK: SZÜV-Róna—Esztergomi Medicor 3—1 (—10, 7, 5, S) Salgótarján, v.: újhelyi. SZÜV-Róna: Sándor, Varga, Radvánszky, Lőrincz, Nagy E., Hanyiné. cs.: Ragó, Varga, Schujer, Nagy Zs., Kadlót. Edző: Molnár László. Jó: Nagy E.t Hanyiné. Ütőerében fokozatosan jött fel a hazai csapat, s biztos győzelmet aratott. A jövőre nézve biztató volt a csapat­munka, valamint Nagy E. és Hanyiné nagyszerű játéka. IFJÚSÁGIAK: ’ SZÜV-Róna—Esztergomi Medicor 3—1 (13, —9, 10, 10) SZÜV-Róna: Nagy I., Csör­gő, Kadlót, Kiss, Molnár, Tóth, cs.: Németh, Kincses, Szkiba, Nagy II. Kézilabda NB II. Középcsoport Hazai vereség Szarvasi FSSC—Bgy. SE . 30—25 (14—13) Balassagyarmat, Nádor ut­ca, 150 néző, v.: Falu. Kár­páti. Bgy. SE: Tresó — Fáb- ri 4, Szlávik 8, Kovács L. 1, Kovács J. 4, Cseri P. 3, Lav- rincz 1. Cs.: Pistyur (kapus), Szabó 1, Leszák 3, Cseri G., Bélák. Edző: Lombos István. Az eredmény alakulása: 5. p.: 1—3, 15. p.: 7—7, 25. p.: 13—9, 35. p.: 19—14, 50. p.: 22—19. Az NB II-be visszajutott balassagyarmati csapat első mérkőzésén nem vallott szé­gyent. A nagyon felkészített, jó játékerőt képviselő vendég- csapattal az első játékrészben fej fej melletti küzdelmet vív­tak. Szinte percenként válto­zott az eredmény, hol a ha­zai, hol a vendégcsapat javá­ra. . . . . A szoros első. félidő után a szarvasiak átvették a játék irányítását, s percek alatt te­temes előnyre tettek szert. Ezt az előnyt a mérkőzés vé­géig őrizték, s végeredmény­ben biztosan nyerték a talál­kozót. Jók: Szlávik, Kovács J. Lombos István: — Egy min­den csapatrészben jobb ellen­féltől szenvedtünk vereséget. Átlövőik ellen nem volt el­lenszerünk, s ráadásul csapa­tom néhány kulcsjátékosa — gondolok elsősorban Cseri Pálra — nagyon passzív Volt, DÖNTETLEN IDEGENBEN Tiszaföldvári Tsz SE—STC 17—17 (9—9) Szolnok, 200 néző, v.: Lá­zár, Veszier. STC: Kiss — Szabó 6, Urbán 3, Drevenka, Mizser, Németh 4, Pádár 3. Cs.: Harmos, Bertok, Márta 1, Berdó. Edző: Nagy István. A hazaiak pályájának be­tiltása miatt Szolnokon leját­szott találkozón az STC — noha nem a legkedvezőbb elő­jelekkel készült a nyitányra — végig irányította a játé­kot. A mérkőzés egyes perió­dusaiban 3—4 góllal is veze­tett. A lelkes tiszaföldváriak azonban minden esetben be­hozták hátrányukat. Főleg azért, mert az STC játékosai több gólhelyzetet kihagytak. Az utolsó percben — döntet­len állásnál — Kiss János 7 méterest védett! Végered-' ményben — mondotta Nagy István, a csapat újdonsült ed­zője — a találkozón igazsá­gos döntetlen eredmény szü­letett. Jók: Németh és Kiss. IFJÚSÁGI NB I. Salgótarján—Békéscsaba 27—24 (16—14) A Békéscsabán lejátszott találkozón a tarjániak oda­adó, eredményes játékkal biz­tos -győzelmet arattak az ifjú­sági válogatott Felföldivel pályára lépő, kitűnő képessé­gű hazai gárda ellen. Leg­jobb góldobók: Papp 9, Kaj- zinger 8, Gonda 4. Tóth István Labdarúgó MNK Ha újabb forduló Ma újabb fordulót játsza­nak a labdarúgó MNK megyei selejtezőjében. A párosítás a következő: Szilaspogony— ÖMTE, Csitár—Bányagépgyár, Ságújfalu—Somos. Karancsság —Kisterenye, Bércéi—Rom­hány, Patvarc—2. sz. Volán, Dejtár—Szécsény, Hont—Vörös Csillag SE, Szügy—Síküveg­gyár, Érsekvadkert—STC, Nóg- rádmegyer—Szőnyi SE, Szur­I dokpüspöki—Nagybátony, Szendehely—Nézsa, Ipolytar- , nóc—Pásztó, Nógrádi HSE— »Bgy. SE. Mátranovák erő- • nyerő. A kezdési idő 16 óra. A bajnokság illája St. Síküveg. Romhány St. ötvözet. Pásztó Szécsény M.-novák Kisterenye E.-gerge Balassi SE St. Bányagép 2. sz. Volán Nézsai Tsz SE Szőnyi SE Sz.-püspöki Kazár V. Cs. HSE St. Somos. K.-lapujtő 24 21 1 24 15 4 24 13 6 24 12 8 24 11 10 24 11 5 24 12 1 24 9 6 24 9 5 24 9 5 24 10 24 7 24 8 24 8 24 6 24 5 24 6 24 3 2 5 5 4 3 8 1 11 6 9 5 10 5 10 3 11 7 10 4 12 8 12 6 12 5 14 - 18 4 17 77-21 43 61-23 34 35-14 32 44-29 32 39-25 32 31-25 27 28-34 25 28- 36 24 39-36 23 26-28 23 39-43 23 29- 34 21 37r47 20 25-40 18 21-44 18 26- 41 15 24-56 12 27- 60 10 Összeállítottá; Amlo Miklós Kosárlabda NB II. Búcsú — * r vereséggel Békés—Bgy. SE 71—66 (3/—34) Balassagyarmat, városi sport- csarnok. v.: Dr. Szunyogh. Túr­nál-. Bgy. SE: Rith 2. Varga 12, Sárkány 13, Kaicsó 18, Fűrész 2. Cs.: Geczi 11, Postai 6. Csaba 1, Bódor 1, Pénzes, Edző: Ritli La­jos. 1 Az eredmény Alakulása: 5. p.: 7—4, 10. p.: 18—13, 15. p.: 25—21, 18. p.: 25—28, 25. p.: 42—41, 3O. p:: 51—48, 33., p. : 63—62, 38. p.: 67—65. Végig küzdelmes, szoros mérkő­zés. A hazaiak az első félidőben jól játszottak, a második játék­részben azonban a vendégcsapat felülkerekedett, s szerencsésen nyerte meg a találkozót. A ki­pontozódások, valamint Sárkány végleges kiállítása után a Bgy. SE kosarasai az utolsó öt percet négy játékossal küzdötték végig. Rith Lajos: — Teljes csapattal az utolsó percekben a magunk ja­vára fordíthattuk volna a mérkő­zést. Ezzel a vereséggel csapatunk el is búcsúzott az NB ri-től. — vaskor — A NÓGRÁD totótippjei, 16. hét 1. Szekszárd—Komló 2. Keszthely—Bábolna 3. Sellye—MÁV DAC 4. Dombóvár—Mohács-Véménd 5. Sopron—Alumínium 6. BVSC—82. Volán 7. Pénzügyőr—Ganz-MÁVAG 8. Szegedi Dózsa—MÁV Előre 9. Dunaújvárosi Építők—Kecskemét 10 Salgótarján—Eger 11. D. Kinizsi—Papp J. SE 12. Asztalos SE—Gyöngyös 13. Kazincbarcika—Özd 1 X 1 X 1 2 X 2 1 1 X 1 X 1 X 2 1 X 1 2 14. Lehel SC—DUSE 15. Karcag—Nagybátony 16. Miskolc—Szabó L. SE 1 X * 2 1 Góltotópályázat A múlt héten 297 szelvény érkezett olvasóinktól. A két mérkőzés eredménye: Bgy. SE —Bem SE 5—0, Pásztó—Mát­ranovák 2—1 volt. 44 olvasó ért el egy találatot, senki sem tippelt helyesen az első talál­kozó végeredményére. 10—10 totószelvényt a következők nyertek: Chovanyecz András, Nógrád, Kossuth u. 17., Barta Gyula, Salgótarján, Pécskő út 1., Vallus Béla, Pásztó, Sza­badság út 81. Góltotó 1. STC—EGER SE, VÉGEREDMÉNY: 2. NÉZSA—KAZÁR, VÉGEREDMÉNY: NÉV: LAKCÍM: NŰGRÁD — 1981. április 15 , szerda