Kelet-Magyarország, 1975. szeptember (32. évfolyam, 205-229. szám)

1975-09-16 / 217. szám

4 KELET-MAGYAROK SZAG 1975. szeptember 16 3. Rakamazi A labdarúgó NB III Északkeleti csoportjában szereplő szabolcsi együttesek egyaránt hazai pályán szerepeltek az el­múlt vasárnap. A forduló szabolcsi szempontból hat pontot ígért, de csa­pataink csak negyet szereztek. A viszonylag legbiztosabbnak ígérkező mérkőzésen a Nyíregyházi Spartacus-Petőfi ugyanis vereséget szenvedett. A forduló hőse a Rakamazi Spartacus volt. hazai pályán ugyan, de az NB I-et is megjárt Egri Dózsát fektette két váll- iá. E nagyszerű győzelmével a lelkes rakamazi együttes — újoncként a tubiazat harmadik helyére került. A Záhonyi VSC a Borsodi Volánt fogadta, s szerzett értékes két pontot. Eredmények: Rakamazi Spartacus—Egri Dózsa 2:1 (1:1) Spartacus NB III. Északkelet SPORT A világ sportja A világbajnok szovjet Ana- tolij Karpov nyerte a milá­nói sakkversenyt, amelyen az amerikai Fischer kivéte­lével a világ legjobb sakko­zói adtak találkozót egymás­nak. Portisch Lajos az elő­kelő második helyet szerezte meg. Karpov és Portisch el­ső helyért folyó páros mérkő­zésén a 6., az utolsó játszma döntetlennel fejeződött be. (Karpov játszott világossal), így a végeredmény: 3,5:2,5 pont, a szovjet sportoló ja­vára. A 3. helyen a szovjet Pet- roszjan, a volt világbajnok és a fiatal jugoszláv nagy­mester, Ljubojevics végzett, akiknek páros mérkőzésén szintén döntetlennel fejező­dött be az utolsó játszma, s így mindketten 3—3 pontot szereztek. ^ Szép sikerrel szerepelt Sza­bó Ildikó, az NYVSC váloga­tott atlétanője a Havanná­ban rendezett nemzetközi at­létikai versenyen, a női tá­volugrásban 652 centiméter­rel szerezte meg a győzelmet. *­A holland Jóst Hermens a 10 mérföldes futásban 45:57,6 perccel új világrekordot állí­tott fel. Ezen a távon az ed­digi világcsúcsot a belga Pol- leunis tartotta 1960-tól 46:04,2 perccel. Csehszlovákia csapata (Zde- nek Velky, Antonin Babo- rovsky, Miroslav Novacek, Jiri Churavy — valamennyi CZ-gépen) nyerte az 500 kem-es motocross világbaj­nokságot — 30 ponttal. 2. Belgium 32 pont, 3. Nagy- Britannia 88 pont. , . jjt A skeet női világbajnoksá­got a szovjet Larissza Gur- vics nyerte 191 körrel. 2. Grelle (belga) 189, 3. Jordan (NSZK) 188. A férfi skeet vi­lágbajnok: Jurij Csuranov (Szovjetunió) 197 kör, 2. Swinkers (holland), Gavvli- kowski (lengyel), Rescheke (NDK), Mecocci (olasz) 197— 197 kör. A szovjet férfi röplabda- válogatott 8. amerikai mér­kőzésén 3:1 (11, 6, —10, 7) arányban győzött az Egyesült Államok ellen, a Madison Square Gardenban. 415 ezret fizet a totó 1. SZMTE—Komló 1:2 2 2. MÁV DAC—Volán 1:1 X 3. Várpal.—Bp. Sparl. 4:0 1 4. DVSC—Fősped 3:2 1 5. Dorog—Nagybátony 3:0 1 6. V. Izzó—BVSC 0:1 2 7. Borsodi B.—ÓZD 1:0 1 8. Balassagy.—Gyögyös 3:0 1 9. Rakamaz—Egri D. 2:1 1 10. Hajdú V.—Rudabánya 7:3 1 11. Egri V.—DMTE 1:2 2 12. S.-újhely—Leninváros 3:1 1 13. Jánoshalma—SZVSE 2:2 X 14. Kalocsa—Kecsk. TE 3:0 1 A Sportfogadási és Lottóigaz­gatóság tájékoztatása szerint a 37. játékhéten. 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. 13 találatos két darab, 415 637 forint. 12 ta­lálatos 123 darab. 4506 forint. II találatosak száma 1727 darab 321 forint. 10 találatos 13 409 darab. 62. forint. Nyeremények a nyere­ményilleték levonása után ér­tendők. A közölt adatok tájékoz­tató jellegűek. Rakamaz. 2500 néző, vezet­te: Bodnár. Rakamaz: Sárközi — Veig- li, Erdős, Müller, Tóth, Ga- lambosi, Lengyel, Torkos (Ká­das), Nagy, Bácskái, Szórád (Bezzegh). Edző: Vaszil Zol­tán. Egri Dózsa: Csank — Csató, Zsidai, Horváth, Csuhaj, Pat- varos, Barta, Márta, Vígh, Szlivka (Molnár), Galántai. Edző: Bánkuti László. Az első percekben kiala­kultak a pályán a hadrendek, az őrzők elfoglalták helyüket a kulcsemberek mellett — mindkét együttes részéről. A találkozó első félórájában a hazai középpályások idegesen játszottak — de ennek ellené­re mindkét kapu előtt felvált­va maradtak ki helyzetek. A 29. percben jobboldali egri támadás végén Galántai belőtte a labdát a rakamazi kapu elé, s az a menteni aka­ró Galambosnál a hálóba per­dült, 0:1. A vendégek vezető gólja csak fokozta a hazaiak harci kedvét, s a 33. percben egyenlítettek is. Formás ra­kamazi támadás végén Zsidai a 16-oson belül csak kézzel tudta elütni a labdát. A meg­Záhőnyi VSC—Borsodi Záhony, 700 néző, vezette: Tóth B. Záhony: Ambrusz — Ka­rasz, Máié, Szűcs, Kovács, Dallos, Mező, Balázs, Erdei, Nagy, Sási. Edző: Somkereki György. Borsodi Volán: Selmeczi — Bukovics. Varga, Previtzer, Körösi, Fazekas, Babus, Pet- rovics, Kertész, Lója, Pálur. Edző: Balázs András. A Jászfait még mindig nél­külöző záhonyi együttes az el­ső félidőben meglehetősen gyenge játékkal kezdett. Ezt a vendégek ki is használták, s a 31. percben Kertész révén vezetést szereztek, 0:1. Középkezdés után viszont rögtön egyenlített a hazai csapat. Balázst a vendégek szabálytalanul akadályozták a kaputól 20 méterre. A sza­badrúgást Dallos végezte el, s lövése nyomán a labda egy védőt is érintve vágódott a hálóba, 1:1. Nyíregyháza, 4000 néző, ve­zette: Mizsei. Hejőcsaba: Várnai — Bár- czi. Nagy II.. Kuzma, Szabó I., Kunfalvi. Temesvári (Sza­bó II.), Zajácz, Laczkó, Vo- dicska (Jager). Krisztián. Ed­ző: Ozsváth Endre. Spartacus-Petőfi: Kálmánc- helvi — Kiss. Kléninger, Szekrényes, Kemecsei (Ju­hász). Szikszai. Major, Per- cze (Kovács). Kozma. Tesch- maver, Farkas. Edző: Bakos Béla. A hazai együttes vette át az irányítást, ám a szép szá­mú nézősereg bosszankodá- sára játékosai az első félidő­ben ismét csak könnyedén vették a hírből szerényebb­nek vélt ellenfelet. Közben a 8. percben a he- jőcsabai Laczkó teljesen tisz­tán tört a nyíregyházi kapu­ra, de mintegy 10 méterről kapu mellé helyezte a lab­dát. Kihagyott nyíregyházi hely­zetek sora következett ez után. A hazai csatárok há­rom-négy ízben sem tudtak a vendégek kapujába találni. ítélt büntetőt Tóth biztosan értékesítette, 1:1. Szünet után nyugodtan és magabiztosan játszott a ra­kamazi gárda. Irányította is a játékot, s helyzete is akadt — ám ezek kimaradtak. A két pont sorsát eldöntő gól a 78. percben esett. A hazaiak 18 méterről vé­gezhettek el szabadrúgást, melynek végén a labda a sorfalról lepattant Nagy elé, aki 17 méterről lőtt a hálóba, 2:1. Az Egri Dózsa mindent egy lapra téve föl, teljesen kitá­madott, s több gólveszélyes helyzetet teremtett a hazai kapu előtt. Ám a rakamazi együttes fegyelmezetten játsz­va tartani tudta az ered­ményt. Sőt. a 86. percben kis híján növelte előnyét, ami­kor Bácskái lövését a kapufa mentette. A találkozón mindvégig küzdelmes, nagy iramú volt a játék. A Rakamazi Spartacus helyzetei alapján is teljes mértékben rászolgált a győ­zelemre. Jók: Sárközi, Erdős. Ga­lambosi, Torkos, illetve Zsi­dai, Csuhaj, Galántai. Szász Simon Volán 3:1 (1:1) Szünet után a 65. percben látványos góllal szerzett ve­zetést a Záhonyi VSC. Szűcs szöglete után a védőkről messze kipattant a mezőnybe a labda, melyet Máté 25 mé­teres kapáslövéssel, egyből a hálóba bombázott, 2:1. A 75. percben gyors és kor­szerű záhonyi támadásnál Szűcs elöl a vendégek egyik védője kézzel tudta csak el­ütni a labdát. A megítélt li­est Dallos végezte el és bizto­san lőtt a hálóba, 3:1. A vártnál nehezebben sike­rült megszereznie a két pon­tot a Záhonyi VSC-nek. Am a győzelem teljes egészében megérdemelt, szünet után lé­nyegesen jobb volt a hazai csapat. Jók: Kovács, Szűcs, Máté (a mezőny legjobbja), illetve Varga, Kertész. Kovács József jobbnál jobb helyzetből. A 22. percben egy jobboldali beadás után Teschmayer mintegy 10 méterről egyből a léc alá vágta a labdát, 1:0. A gól utáni percben Koz­ma cselezte át magát a ven­dégek védelmén, s gurított az üres kapu mellé. Jelentős me- zőnytölénvben játszott a Spartacus-Petőfi, helyzetei is akadlak, de gól egyikből sem lett. Szünet után a vendégek — nyilván rájöttek, hogy ugyancsak van mit keresniük — átvették a játék irányítá­sát. Az 57. percben baloldali beadás végén Szabó 1. kapta a labdát, s közelről élesen lőtt a kapu közepébe, 1:1. Két perc múlva eldőlt a mérkőzés sorsa. Ekkor jobb­oldali beadást kapott tisztán Krisztián, s habozás nélkül a hálóba lőtt, 2:1. A 75. percben Zajácz tá­voli nagy lövését tornázta ki bravúrral a bal felső sarokból a nyíregyházi kapus. Még eb­ben a percben egyenlíthetett volna a hazai csapat, de Far­kas jó elfutás után 7 méter­ről magasan kapu fölé lőtt. Az utolsó negyedórában igyekezett a Spartacus-Petőfi, de ez inkább csak erőlködés volt. A találkozó végén a nyíregyházi közönség nagy tapssal jutalmazta a győzte­sen levonuló vendégeket... A hazai együttesről nehéz véleményt mondani. Az egész csapat kiábrándító teljesít­ményt nyújtott; úgy tűnt, mintha szinte valamennyi já­tékos formája mélypontján lett volna. A vendégcsapat lelkes, fegyelmezett játékával megérdemelten szerezte meg a mérkőzés két pontját. Jók: Várnai, Nagy II., Sza­bó I., Kunfalvi. A hazaiak közül senki nem nyújtott át­lagon felüli teljesítményt. 1. ózd 7 5 1 1 15- 6 11 2. MVSC 7 5 1 1 16- 8 11 3. Rakamaz 7 4 2 1 13- 7 10 4. DMTE 7 4 1 2 19- 8 9 5. Leninv. 7 4 1 2 12- 9 9 6. Borsodi B. 7 4 1 2 14-12 9 7. Egri D. 7 3 2 2 12- 7 8 8. Egri V. 7 4­3 14-10 8 9. Gyöngyös 7 3 2 2 14-13 8 10. B.-gyarmat 7 3 1 3 11-12 7 H» Rudabánya 7 3 1 3 14-18 7 12, S.-újhely 7 3 1 3 8-12 7 13. Nyíregyh. 7 3­4 19-12 6 14. S. Kohász 7 2 2 3 21-16 6 15. Hajdú V. 7 3­4 17-16 b 16. Záhony 7 3­4 9-12 6 17. K.-barcika 7 2 1 4 22-15 5 18. Hejőcsaba 7 2 1 4 7-14 5 19. Borsodi V. 7 1­6 7-22 2 20. Balmazújv. 7­­7 5-40 " Egri Vasas—Debreceni MTE 1:2 Hajdú Vasas—Rudabánya 7:3. Ka­zincbarcika—Saig. KSE 2:2, Sá­toraljaújhely— Leninváros 3:1 Balassagyarmat—Gyöngyös 3:0 Miskolci VSC—Balmazújv. 4:1, Borsodi Bányász—Özd 1:0. Illiilll iprógram­ajánlatunk KOSSUTH RADIO MŰSORÁBÓL 8,22: Slágermúzeum. — 9,22: Harsan a kürtszó! — 10,05: Is­kolarádió. — 10,35: Donizetti: Rita. Egyfelvonásos vígopera. — 11,43: Ruha Rudolf népi zeneka­ra játszik. — 12.35: Melódiákok­tól. — 14,10: Alekszandrov: Poé­ma Ukrajnáról. — 14,17: Nem a farkas kopogtat. Irta: Milivoj Matosec. — 15,10: Faust. Rész­letek Gounod operájából. — 16,00: A világgazdaság hírei. — 16,05: Két Johann Strauss-nyi- tány. — 16,20: Lakásszentelő. — 16,40: Népszerű hegedűmuzsi­ka. — 17,05: Fiatalok stúdiója. — 17,30: Bemutatjuk új felvételein­ket. — 18,30: A Szabó család. — 19,25: Jelentés a súlyemelő Vei­ről, Moszkvából. (Légsúly). — 20,27: A tudományos közélet fó­ruma. — 21.00: Házimuzsika Szegeden. — 22,20: Tíz perc kül­politika. — 22,30: Nóták. — 22.50: Metronom. — 23,10: Zenekari muzsika. PETŐFI RADIO MŰSORÁBÓL 8,05: Barokk muzsika. — 9.25: Nóták. — 9,50: Kritikusok fóru­ma. — 10,00: A zene hullám­hosszán. — 12,00: Vujicsics Ti­hamér: Alföldi képek. — 12.10: Verdi művészi pályája. — 13,03: Törvénykönyv. — 14,00: Kettő­től hatig ... — 18,10: En és a társadalom. Érdekek és érté­kek. V. rész. — 18,35: Epizó­dok a musical történetéből. IV. — 19,02: Kirsten Flagstad- és Lauritz Melchior Wagner ope­ráiból énekel. — 19,39: Gondo­latok filmekről. — 20.28: Táno- dalainkból. — 21,01: Rádiószín­ház. Szálloda a Gondviseléshez. F. Rácz Kálmán rádiójátéka. (Ism.) — 21,59: A Szarajevói Rádió és Televízió ének- és ze­nekarának hangversenye a sza­rajevói rádió stúdiójából. NYÍREGYHÁZI RADIO 18,00: Észak-tiszántúli króni­ka. — 18,17: Bartók-művek. — 18,25: Orvosi tanácsok. — 18.30: Tóth Istvánná népballadákat énekel. — 18,35: Ipari híradó. ,,Üzemi hétköznapok”. Horváth János műsora. — 18,45: Mária Laforet és Dómján Edit énekel. MAGYAR TV 8,05: Iskolatévé: Matematika. (Alt. isk. 5. oszt.) A számok csoportosítása. Számrendszerek. — 9,05: Környezetismeret. (Alt. isk. 2. oszt.) A nyuszi, az őzi­ke, meg a répa. — 9,30: Cim­bora. (Színes). Irodalmi maga­zin gyerekeknek. (Ism.) — 12,10: Filmesztétika. (Középisk. I—II. oszt.) A kép, mint kife­jezőeszköz. — 13,05: Iskolatévé: Matematika. (Ism.) — 14,05: Kör­nyezetismeret. (Ism.) — 17.38: Hírek. — 17,45: Veszélykeresők. Amerikai rövidfilm. — 18.10: Postafiók 250. Takács Mária mű­sora. — 18,25: Közös dolgaink. Ne úgy, mint tegnap. Bán Já­nos filmkommentárja. — 18,35: Játék a betűkkel. — 19,00: Rek­lámműsor. — 19,10: Esti mese. — 19,30: Tv-híradó. — 20,00: Idő­sebbek is elkezdhetik. Tévétór- na. — 20,05: Illyés Gyula: Test­vérek. Tragédia két részben. A Nemzeti Színház előadása, fel­vételről. (14 éven felülieknekl) -- 22,05: Tv-híradó 3. — 22.15: Súlyemelő VB. Lepkesúly, lég­súly. Közvetítés Moszkvából, fel­vételről. 2. MŰSOR: 20,00: MÉG EGYSZER! Ismét­lés az augusztusi műsorokból. — 20,01: A történelem, a falu és az öregember. (Színes!) Do­kumentumfilm. (Ism.) — 20,30: Maina Gielgud műsora. (Szí­nes!) — 21,10: Tv-híradó 2. — 21,30: Szakonyi Károly: Életem Zsóka. Tévéjáték. — 22,45: Weö­res Sándor: Psyché. Egy hajda­ni költőnő írásai. Elmondja: Csernus Mariann. ROMAN TV 16,25: Szinikritika, színházi új­donságok. — 17,15: Mezőgazdá­szoknak. — 18,00: Teleglobusz. — 18,20: A legkisebbeknek. — 18.30: Tv-híradó. — 19,00: Vita­kör. — 19,30: Román színházi est. — 20,50: Egy kis zene. (Sandy Duncan. Ann Georges, Jack Jones közreműködésével.) Moziműsor Krúdy mozi: MAGÁNBESZÉL­GETÉS. E. k.: fél 4, háromne­gyed 6 és 8 óra. Béke mozi: VÁDOL A FEL­ÜGYELŐ. E. k.: 4, G és 8 óra. Gorkij mozi: NÉGY GYILKOS­SÁG ELÉG LESZ. KEDVESEM. E. k.: 4, 6 és 8 óra. Móricz Zs. mozi: VOLT EGY­SZER EGY VADNYUGAT. I—II. E. k.: fél 6 és fél 8 óra. Kert mozi: A FEKETE FAR­MER. E. k.: 19 óra. Kisvárdai mozi: PUHA AGYAK. KEMÉNY CSATÁK. Mátészalkai mozi: NAGYVÁ­ROSI FÉNYEK. Nyírbátori mozi: ÖZÖNVÍZ. I. Csokonai Színház: LAKME. 18-án este. 7 óra. József AUL- la-b. Bézi László Gólokban gazdag forduló a megyei I. osztályban A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság vasárnapi for­dulójában elég sok gól esett. Annak ellenére is, hogy egy ta­lálkozó gól nélküli döntetlent hozott, összesen 36 esetben ta­láltak kapuba a csatárok. Fehérgyarmaton összesen nyolc. Tí- szavasváriban hét. Vencsellőn és Nagyiállóban pedig egyaránt öt-öt gól eseti. Érdekesebb eredménynek számít, hogy Kisvárba Nagyha­lászban is biztosan szerzett két pontot, s az is. hogy Tiszavas- vári gólesővel győzte le az egy héttel korábban Fehérgyarma­tot verő Nábrádot. Eredmények: KISVÁRDAI SE— NAGYHAL ASZ 3:1 (1:0) Nagyhalász, 600 néző, ve­zette: Fehér. KSE: Kocsis — Komáromi, Kulcsár, Kaponyáá (Takács), Marczi, Batári, Szilágyi, Dar- vai dr. (Belányi), Gólyán, Does, Molnár. Nagyhalász: Szabó S. — Lippai, Nagy I., Veress (Nagy II.), Podlovics I., Vida, Haj­dú, Boronti. Ballai, Ignácz, Podlovics II. Mindkét félidőben jobb volt a vendégcsapat, s megérde­melten nyert. A hazaiak a 89. percben tudtak csak szé­píteni. Gólszerző: Marczi, Szilágyi, Belányi, illetve Ballai. Jók: Kulcsár, Marczi, Dócs, illetve: Nagy I., Vida, Ignácz. Terebessy Attila nagykAllöi se— TYUKODI TSZ 3:2 (1:0) Nagykálló. 700 néző, vezet­te: Pétervári. Nagykálló: Gemzsi — Ma­gyar, Balogh I., Balogh II., Vass, Balogh III., Kulcsár (Tóth), Viszokai, Veres, Tab­án, Papp I. Tyúkod: Katona — Orosi, Orosz. Bereczky, Szabó, Adorján, Pinczés. Szász, Fási (Bajka), Varga, Mitró. Megérdemelt hazai sikert hozott a találkozó, melynek érdekessége, hogy a káliói együttes a 85. percben még 3:0-ra vezetett. Gólszerző: Papp I. (11-es- ből), Viszokai, Veres, illetve (Mitró (2). Mezey Gyula TUZSÉRI MEDOSZ— IBRÄNYI TSZ 4:0 (4:0) Tuzsér, 300 néző, vezette: Bónás. Tuzsér: Révész S. — Révész Z., Rusznák, Köblös, Szűcs, Zajcz (Berecz). Tóth J., Mol­nár (Tóth A.). Révész B., Varga, Révész D. lbrány: Podlovics — Imre 11., Imre I., Kovács, Hermán 111., Szabó. Kontrák. Hermán 1., Hermán II., Imre III. (Tóth), Fekete. A nagy lendülettel kezdő hazai csapat az első játék­részben eldöntötte a két pont sorsát. Gólszerző: Révész B. (3). Szűcs (11-esből). Jók: Szűcs. Révész B., Köblös, illetve Imre I., Szabó. Revák László TISZA VASVARI LOMBIK —NÁBRÁDI TSZ 6:1 (3:0) Tiszavasvári, 600 néző, ve­zette: Ambrus. Tiszavasvári: Bodnár (Vis- ki) — Tarr, Bíró, Bene, Zsol­dos, Kiss J., Veress, Gács. Reznek, Fazekas, Héri (Ko­vács). Nábrád: Szűcs — Varga II., Sulyovszki, Péter, Varga I., Varga III., Kosa (Hadadi), Badar, Tóth dr., Szabó dr. (Bencze dr.), Gábor. Mindkét félidőben gólratö- rőbb volt a tiszavasvári csa­pat játéka. Gólszerző: Fazekas, Kiss J.. Bíró, Gács, Veress, Kovács, illetve Tóth dr. Bartók Antal I További eredmények: Fe­hérgyarmati MEDOSZ—Ti-j szalöki MEDOSZ 4:4, Nyír-, egyházi Volán-Dózsa—Vásá-I ros'naménvi Vörös Meteor 2:0.j Mátészalkai MTK—Nyíregy-; házi Építők 0:0, Vencsellői Tsz—Nyíregyházi MEDOSZ 3:2. MEGYEI I. OSZTÁLY 1. T.-vasvári 5 4 1 _ 15- 4 9 2. Ny. Volán-D. 5 3 1 1 12- 5 7 3. N.-kálló 5 3 X 1 11- 8 7 4. Kisvárda 5 3 1 1 10- 7 7 5. Vencsellő 5 3 1 1 8- 7 7 6. F.-gyarm. 5 2 2 1 14-10 6 7. V.-namény 5 3­2 10- 6 6 8. Nagyhalász 5 3­2 12-10 6 9. Tuzsér 4 2 1 1 8- 3 5 10. Tyúkod 5 2­3 11-13 4 11. M.-szalka 5­3 2 3- 6 3 12. Ny. Építők 5 3 2 3- 7 3 13. lbrány 5 1 1 3 5-15 3 14. T.-lök 5­2 3 8-14 2 15. Nábrád 5 1­4 8-18 2 16.. , Ny. M. 4­1 3 5-10 1 — K Kelet­igyarország A Magyar Szocialista Mun­káspárt Szabolcs-Szatmár megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő: Kopka János Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. Telefon: 10-003. 11-277. Telexszám: megyében 344, megyén kívül 73 344 Postacím: 4401 Nyíregyháza. Pf.: 47. Kiadja a Szabolcs megyei Lapkiadó Vállalat. Nyíregyháza, Zrínyi Hona u. 3—5 Telefon: 10—150. Pf.: 25 Felelős kiadó: Mádi Lajos Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármely pos­tahivatalnál, a kézbesítők­nél. Előfizetési díj egy hónapra 20 forint. Indexszám: 25 059 Kéziratokat nem őrzünk meg és nem adunk vissza Felvilágosítás hirdetés Ügyben 18—15« telefonon NYÍRSÉGI NYOMDA Nyíregyháza, Árok utca 15. F. v.: Holéczi István Hejőcsaba—Nyh. Spartacus-Petőfi 2:1 (0:1)