Heves Megyei Hírlap, 2012. február (23. évfolyam, 27-51. szám)

2012-02-13 / 37. szám

Iß 2012. FEBRUAR 13., HÉTFŐ • XXIII. ÉVFOLYAM. 37. SZÁM SPORT Hispáll arany Spanyolország nyerte meg a Horvátországban rendezett futsal-Európa-bajnokságot, miután a döntőben hosszabbítás után 3-1-re legyőzte Oroszországot. Zágrábban megtartották az idei vb európai playoffkörének sorsolását. A magyarok a szerbekkel kerültek össze, akikkel előbb hazai pályán (március 25-28.), majd Szerbiában (április 8-11.) játszanak. Ahogy azt a mester megálmodta nb i. A mezőkövesdi sikerrel már a nyolc között érezheti magát a Gyöngyös Tizenegy kudarc az Agria RC Eger alapszakaszban nyújtott mérlegén A hazai ötgólos győzelmet követően vendégként hat találattal nyert a B. Braun Gyöngyös a sereghajtó Mezőkövesd ellen a Buda­pest Bank Férfi Kézilabda Liga 18. fordulójában. Sike Károly- A legszebb álmaim váltak va­lóra - értékelt a mérkőzést köve­tően Nagy Károly, a B. Braun Gyöngyös vezetőedzője. - Fia­tal kapusunk, Tamási Zsolt re­mekül védett, sokat segített a csapatnak, játékosaim fegyel­mezettek voltak, átérezték a mérkőzés fontosságát. Maxi­málisan elégedett vagyok. A két pontnak köszönhetően szinte már a nyolc között érez­hetjük magunkat. Nagyon re­mélem, hogy innentől kezdve felszabadultabh csapatot lát | majd a közönség. A folytatás- | ban még nagyobb szerepet kap- s nak a fiatalok, együtt építjük a § jövőt. Szeretnénk hosszú évek- | re megalapozni a sikeres gyön- I gyösi kézilabda életét. Képgaléria: HEOLhu Balogh Zsolték megdolgoztak a győzelemért Buday Ferenc, a borsodiak tré­nere érthetően csalódottan nyi- latkozottt. - A várakozásnak megfelelően jó iramú és küzdel­mes mérkőzést játszottunk. A ta­lálkozót az döntötte el, hogy job­ban védekezett a vendégcsapat - fogalmazott a szakember. Az első játékrész kiegyenlí­tett párharcot hozott a matyó gárdánál. Felváltva vezettek a felek, de két gólnál nagyobb előnyre egyik csapat sem tudott szert tenni. Szünet után felja­vult a gyöngyösiek a védekezé­se, a házigazda 24 perc alatt mindössze három találatot ért el, ebből egyet hétméteresből. Ez idő alatt Halász Máté vezér­letével a B. Braun tízet „rámolt be” Tóth Koppány kapujába. A dudaszó megszólalását kö­vetően gyöngyösi örömtánc kez­dődött a parketten. Balogh Zsolték a két ponttal nagy lépést tettek afelé, hogy az alapsza­kaszt a legjobb nyolc között zár­ják. A mátraaljai szurkolók mél­tán ünnepelték övéiket, amit az elkeseredett hazai drukkerek nem túl sportszerű módon vet­tek tudomásul. Tamási Zsoltnak szólhatott a taps MEZŐKÖVESDI KC-B. BRAUN GYÖNGYÖS 19:25 (13:12) Mezőkövesd, 900 néző. V.:NagyF., TúróczyJ. MEZŐKÖVESD: TÓTH K. - KÍSS G. 1, Gamrát 4, Bécsi, Rossoni 1, FEKETE L 5 (1), Németh T 2 (1). Cs.: Szabó T, KORSÓS 4 (1), Rosta M., Lezák, Morva, Molnár F. 2, Kupi. edző: Buday Ferenc. GYÖNGYÖS: TAMÁSI ZS. - Gúnya 2, BALOGH ZS. 8 (1), Juhász K 2, Szalafai 1, HALASZ M. 5, Nigrínyi 2. Cs.: Sándor A., Gazdag 1 (1), Sándor R, Kotormán 2, Debreczeni 2, Koller. edző: Nagy Károly. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 11. p.: 5:5, 18. p.: 8:8, 24. p.: 12:11, 36. p.: 14:14, 42. p.: 14:15, 48. p.: 16:19, 54. p.: 16:22. kiállítások: 12, ill. 16 perc. HÉTMÉTERESEK: 5/3, ill. 3/2. következik: Gyöngyös-Kecs- kemét, február 25., 18.00. röplabda A listavezető Nyír­egyháza túl nagy falatnak bizo­nyult az Agria RC női csapata számára az NB II. Keleti cso­portja 14. fordulójából pótolt tegnapi mérkőzésen: VIKSZ-AGRIA RC EGER-NRK NYÍREGYHÁZA 0-3 (-11, -13, -14) Eger, Neumann Szki., 50 néző. V.: Pelikán F., Zvara I. EGER: Jékli B., Tóth R., Juhász- né Tóth M., Kovács Anita, Mérkőy M., Túri I. Cs.: Mocsári R., Pelyhe E. (liberók), Tóth A., Szalmási Á. játékos-edző: luhászné Tóth Mária. Az eredmény alakulása 1. játszma: 2-8 4-16 11-23 2. játszma: 7-8 12-16 13-23 A jövő heti MK négyes döntőjé­re készülő vendégek magabiz­tosan nyertek a fiatal egriek­nél. Az Agria RC 12 mérkőzés­ből 11 vereséggel zárta az alap­szakaszt. Hat találkozó van hát­ra a bajnokságból, a rájátszás március 3-án kezdődik. JUHÁSZNÉ TÓTH MÁRIA: - Nem voltunk egy súlycsoportban az éllovas nyíregyháziakkal. JUNIOROK: 0-3. ■ S. K. Nehezen viselték el a kunsági szembeszelet kézilabda Lajosmizsei vereség­gel kezdte a 2012-es évet a Gyön­gyösi KK II. számú csapata. A férfi NB I/B Keleti csoportja 14. fordulójának mérkőzésén: PRIMAVERA MIZSE KC- GYÖNGYÖSI KK II. 30:26 (15:12) Lajosmizse, 100 néző. V.: Dohány J., Varga Zs. gyöngyös: KOVÁCS T. - Pin­tér Z. 1, BLAZSEK M. 9, Tatai 0. 4 (2), Tóth E. 5, Major A., Grandjean G. 4. Cs.: Borbély Z. 1 (1), Horváth I. 1, Terenyei Ákos, Temesvári M., Rasch R. 1, Juhász G. edző: Pápa János. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 7. perc: 4:3,12. p.: 6:6, 19. p.: 9:9, 24. p.: 11:11,36. p.: 18:15, 42. p.: 22:18, 49. p.: 25:21, 54. p.: 27:24. kiállítások: 14, ill. 10 perc. HÉTMÉTERESEK: 5/5, ill. 4/3. Biztatóan kezdett a vendégcsa­pat, kiegyenlített küzdelem­ben csak a félidő utolsó három percében lépett meg a hazai gárda. Fordulás után a mi- zseiek hosszabb kispadja is lendített a házigazda együttes eredményességén. pápa János: - Elfogadható első félidőt követően a másodikra fejben elfáradtunk, és nem tudtuk feldolgozni a „kunsági szembeszelet”. IFJÚSÁGIAK: 28:37 (13:19). Ld.: Rasch R. 8, Unger B., Horváth R., Varga B. 6-6. következik: GYKK Il.-Csömör, február 19., vasárnap, 18.00. A Nyíregyházi KSK és az Eger- Eszterházy SzSE mérkőzése teg­nap este lapzártánk után fe­jeződött be. ■ S. K. HIRDETÉS A sorsoló» helye és időpontja: Agrla Park, 2012. március 10. szombat. 17.00 A játéhszabályzut megtalálható az Információs pultnál és a www.agrlaparh.hu weboldalon. Nem délibábot kergettek edzőmeccsek Már tornagyőztes a frissülő Egri FC csapata A gyöngyösi Szilágyiékat (zöldben) nem oktatták Képgaléria: HEOLhu Öt gólt nem túl gyakran lőnek az Egri FC futballistái, ám szom­baton ennyi találat után vonul­hattak középkezdéshez a felső- tárkányiak. Az egri műfüves fel­készülési tornán az NB Il-es há­zigazdák két sorral álltak ki NB Ill-as ellenfelükkel szemben. Si­mon Antal, az egriek vezető­edzője a frissességet említette a győzelem egyik zálogaként, ami a felkészülés ezen szakaszához képest - ha nem is meglepő, de - közel sem kézenfekvő. Az egy­hangú munka megszakítása­ként a meccs után két napot Hajdúszoboszlón töltöttek a si­kerrel immár tornagyőztes Bíró Péterék, ahol sem labdát, sem délibábot nem kergettek, noha szálláshelyként a légköri fény­visszaverődési jelenségről elne­vezett hotel szolgált számukra. A tárkányiaktól betegségből eredően Nagy Zsolt és Szűcs Ádám nem állt rendelkezésre. Molnár Róbert azonban nem miattuk bosszankodott. „Fe­gyelmezett és jobb csapattól kaptunk ki fegyelmezetlen já­tékkal” - jelentette ki az NB Ill- as egylet játékos-edzője. A nap másik egri mérkőzésén sem az FC Hatvan, sem pedig a Gyöngyösi AK-Ytong játékosai­nak nem sikerült a kapuba ta­lálniuk. A Zagyva-partiak edző­je, Gálvölgyi István tovább erősí­tené a télen jelentős személycse­rén átesett egylet keretét, de új szerzeményről egyelőre nem tu­dott hírt adni. A GYAK-nál a hatvaniaktól visszatérő Ludányi Mártont em­lítette régi-újként Benus Ferenc szakosztályvezető. Felkészülési mérkőzéseken: EGRI FC-FELSŐTÁRKÁNY SC 5-0 (2-0) Eger, műfű, 40 néző. V: Demeter J., Kiss Z. EGER, 1. FÉLIDŐ: SztankÓ - Debreceni, Benke, Katona, Sallai - Fürjes, Koós, Romhányi, Bojtor - Horváth Z., Olasz J. 2. félidő: Sztankó (Gyárfás) - Preklet, Bíró, Knakal, Hamouz - Balog Zs., Pavicsevics, Hriszov, Dobrics, Farkas Á. - Pavlov. felsőtárkány: Bákonyi (Nagy P.) - Lakó (Baranyai), Hompoth, Nagy I., Busái - Nagy J., Bencsik, Ragó, Kerék­gyártó (Borbás) - Baji Á. (Fel­földi), Nagy P. (Vona). gólszerzők: Dobrics 2, Hor­váth Z., Koós, Pavlov. GYÖNGYÖSI AK-YTONG -FC HATVAN 0-0 Eger, műfű. V.: Demeter J., Kiss Z. gyöngyös: Halasi - Oravecz (Csiszár), Nagy Á., Szilágyi N., Kovács Á. - Pilinyi (Barta, Sinka), Tatár, Fekete B. (Ludányi M.), Horváth V. (Kun) - Király (Czene), Nád­udvari (Soltész). hatvan: Bollók - Illés (Geletei), Koren, Horváth K., Nagy Sz. - Vaszicsku (Tari Sz.), Frenyó (Földi Arnold), Kóczián, Surányi - Szabó G., Radovics. ma játsszák: Gyöngyösi AK- Ytong-Kazincbarcika SC, Eger, műfű. 17.00. ■ B. Cs.