Nagy Béla: FTC napló 1967-1968

1967 JANUÁR 2. Az FTC labdarúgói az év első munkanap­ján már „dolgoztak”. A Sportcsarnokban és a Játékcsarnokban végezték az ala­pozó munkát. Az új edző, Lakat Károly alaposan átmozgatta a fiúkat. Volt is később erőnlétük . . . JANUÁR 11. Kisstadion: FTC — Bp. Spartacus 5—2 G: Schwalm, Kassai, Treplán, Póth, Horváth A Fradi különösen a második harmad­ban játszott nagyszerűen. Korongozóink időnként teljesen beszorították a Spa- rit. . . JANUÁR 15. 84 éves korában elhunyt Oláh Aladár, az FTC első bajnokcsapatának egykori lab­darúgója. Később a MAC-ban is játszott, majd teniszezett. Neves futballbíró vált belőle, többek között két magyar—oszt­ráknak is ő volt a játékvezetője . . . JANUÁR 21. Az FTC — Bp. Építők jégkorongmérkő­zésen történt: másfél perccel a befejezés előtt az Építők edzője lehívta csapatát a pályáról, arra hivatkozva, hogy a pályán, sőt a pályán kívül uralkodó sportszerűtlen hangulat nem biztosította a játékosok tes­ti épségét. A Fradi egyébként 17—1-re vezetett... A Szövetség a pályán elért eredménnyel igazolta a mérkőzést. JANUÁR 28. Kisstadion: FTC — Dukla Hodonin 7—2 G: Treplán 3, Horváth 2, Jakabházy 2 Az FTC különösen az első harmadban játszott kitűnően: 4—1-re elhúztak a mieink! A végig sportszerű mérkőzésen a fradisták ügyesen, taktikusan játszottak, és meglepő, de megérdemelt győzelmet arattak a csehszlovák csapat felett. FEBRUÁR 5. Kisstadion: FTC — BVSC 6—2 G: Jakabházy 2, Horváth 2, Schwalm, Póth A rangadó a nagy tét és a nehéz, ta- padós jég miatt nem hozta a várt színvo­nalas játékot. Az FTC bravúros győzel­mével átvette a vezetést a bajnokságban. * * * Almássy Zsuzsa Ljubljanában óriási si­kerrel szerepelt: a műkorcsolya EB-n bronzérmet szerzett! FEBRUÁR 8. Kairó: EAK — FTC 2—1 G: Páncsics Takács — Havasi, Mátrai, Páncsics — Juhász, Szűcs — Karába, Branikovits, Al­bert, Rákosi, Katona. Cs: Fenyvesi, Me­zei A Fradi játékán meglátszott, hogy még csak a formába hozó időszak első felében tartanak. A csapatjáték nem volt elég ötletes és gördülékeny. De ami még ennél is nagyobb hiba volt, nem tudták ki­használni gólhelyzeteiket, és a nagyon lelkes, kemény egyiptomi válogatottat a hazai játékvezető is alaposan segítette. Mustafa játékvezető a 20. percben Brani­kovits felvágásáért nem adott 11-est, a második hazai gól pedig a rendes játék­időn túl született. A Ferencváros gólját Páncsics tizenegyesből szerezte. FEBRUÁR 11. Játékcsarnok: FTC — Azoty Chorzow 8—7 G: Nagy T. 3, Bognár 2, Giba 2, Huszár Kézilabdás lányaink nagy küzdelem­ben győztek. A lengyelek már 7—4-re is vezettek! FEBRUÁR 13. Kairó: EAK —FTC 2—2 G: Karába, Katona Takács — Novák, Mátrai, Páncsics — Ha­vasi, Szűcs — Karába, Juhász, Albert, Rákosi, Katona Már az 5. percben megszereztük a ve­zetést, szögletrúgás után Karába lapos lövése kötött ki a hálóban. A 12. percben ismét a Ferencváros szerzett gólt. Katona cselezte be magát a 16-oson belülre, s la­pos lövéssel a hálóba bombázott, 2—0! A 63. percben azonban már 2—2 volt az eredmény. A hajrában fergetegesen ro­hamozott a Fradi — mindhiába. FEBRUÁR 21. Frankfurt: Eintracht Frankfurt — FTC 4—1 VVK G: Albert Takács — Novák, Mátrai, Páncsics — Ha­vasi, Szűcs — Karába, Varga, Albert, Rákosi, Katona A gyors első gól megzavarta a fe­rencvárosiak amúgy sem szilárd hátsó alakzatait. Nem fogtak szorosan embert, és a megszerzett labdákból csak ritkán tudott támadás kialakulni, mert az átadá­sok nem voltak elég pontosak, a cselek eléggé határozottak. A 44. percben szü­letett Albert-gól után még volt némi remény, hogy a második félidőre sikerül Lakat Károlynak rendezni együttese so­rait. Néhány perces lelkes erőfeszítés után azonban ismét felülkerekedtek a ha­zaiak, és a játékidőnek egyes szakaszá­ban valósággal kapujához szögezték a magyar csapatot. FEBRUÁR 28. Népstadion: FTC — Eintracht Frankfurt 2—1 VVK G: Rákosi, Novák Géczi — Novák, Mátrai, Páncsics — Juhász, Szűcs — Szőke, Varga, Albert, Rákosi, Fenyvesi A VVK-visszavágóra idegesen készü­lődött a frankfurti együttes: háromszor is 3