Nagy Béla: FTC napló 1938-1944

1944. MÁVAG—Ferencváros 2:1 Hosszú ideig az utolsó Fradi-gól története: a 85. percben Sárosi III. sza­badrúgását a kapus kiejtette és a szemfüles Kéri úgy lőtt gólt, hogy a labda a felső kapufáról vágódott a hálóba ... december 23. „Kemény Tibor, a Ferencváros, maid a Gamma válogatott játékosa a napokban a Budapest körüli harcokban megsebesült. A bal lábát járta át egy géppisztolygolyó.'' december 25. A Nemzeti Sport utolsó száma december 26-án jelent meg. Az utolsó lap közölte az utolsó ferencvárosi eseményt: A Ferencváros—Újpest mérkőzés harmadszor is elmaraadt! A csapatok, sőt aránylag sok néző is kimerészkedett az üllői úti pályához, de a kapu­kat már ki sem nyitották. A rendőrség visszavonta a mérkőzés lejátszására adott engedélyt. A külső Üllői úton már a szovjet csapatok készültek Bu­dapest felszabadítására! Az országban folyó felszabadító hadművelet egy időre a sportéletet is megszüntette. A fegyverek dörgése, a sok szenvedés számunkra azon­ban azt jelentette, hogy örökre eltűnt a régi rend, és létrejöttek azok a fel­tételek, amelyek között egy új, haladó, szocialista társadalom építését kezd­hettük el. Egy olyan új társadalmat, amelyben a magyar sportmozgalom is új alapokra épült. 138