Dunántúli Napló, 1979. szeptember (36. évfolyam, 239-268. szám)

1979-09-10 / 248. szám

A kapitány bemutatkozás előtt A labdarúgó NB I. ötödik fordulója utón néhány napra háttérbe szorulnak a klubérde­kek, mindenki a szerdai válo­gatott mérkőzés elé tekint. Dr. Lakat Károly a bemutatkozás előtt álló új szövetségi kapi­tány, a szokástól eltérően már a múlt héten kihirdette, nem­csak a válogatott keretet, ha­nem a csehszlovákok ellen pá­lyára lépő kezdő tizenegyet* is. A kapitány megfogalmazta azokat az alapelveket is, ame­lyek alapján valaki bekerülhet a válogatottba: átlagon felüli erkölcsi és akarati tulajdonság, példás küzdőszellem a hazai bajnokságban és így tovább... Lakat dr. tehát a válogatot­tat a szombati forduló előtt az eddigi formák alapján állította össze. Kiterítette kártyáit, várva, hogy aki mellett letette a vok- sot, az bizonyítson. Nos, szombaton robbant a bomba. A válogatott keret tag­jainak többsége igen gyenge teljesítményt nyújtott. Szóvá tettük ezt Lakat dr.-nak, kíván­csian várva véleményét: — A magyar futball jelenleg olyan, hogy szinte minden for­duló után új válogatottat le­hetne kiállítani — kezdte a ka­pitány —, nincsenek olyan já­tékosaink, mint korábban Al­bert, Mészöly és a többiek, akikre most el lehetne monda­ni, hogy egyértelműen helyük van a csapatban. Akár öt csa­patot is ki lehetne állítani és bármelyikre ráakaszthatnónk az „A" válogatott címet. Engem is meglepett ez a forduló. De már korábban kijelöltem a csapa­tot. Biztos, hogy az előző négy forduló után ha kihagyom Ebedlit, megköveztek volna a Fradi-szurkolók, most viszont a játékos igen gyenge teljesít­ményt nyújtott. Az is igaz, hogy Kiss, aki előtt szombat óta „térdel” egész Budapest, ott volt a múlt héten szerdán Di­ósgyőrben a súlyos vereségnél, és nem nyújtott semmit. Bízom, hogy szerdán a csehszlovákok ellen jelöltjeink feledtetni fog­ják a szombati fordulót, és nagyszerű játékkal rukkolnak majd ki. — Pécsi játékos nem lért vol­na be a keretbe? — Katzirz talán kezdőkapus lehetett volna, sajnálom, hogy nem állhat rendelkezésemre. Pál képességeit sokra becsü­löm, ahányszor velem volt, min­dig jól játszott. Tagja az olim­piai keretnek, most viszont ő olyan áldozat féle, hiszen beál­lás nélkül játszunk. Elhatároz­tam, hogy a hazai környezet­ben a támadójátékot erősítjük. Plusz-csatárt csak úgy tudok szerepeltetni, ha csak három védőt küldök a pályára. Ez kí­sérlet, de az előttünk álló fel­adatok, — Finnország, USA, olimpiai selejtezők, kivéve a pécsi mérkőzést — mind azt kívánják tőlünk, hogy sok gólt rúgjunk. Ezért mondtam le Pál játékáról, bár szélső hátvédet játszana ... — Maradt tehát a meghir­detett tizenegy? — Igen: Gujdár — Szántó, Salamon, Kutasi, Ebedli, Tatár, Tóth A., — Borostyán, Kiss, Fe­kete, Kuti. — Mit vár a mérkőzéstől? — Ez az én bemutatkozásom is. Szeretném, ha megszűnne csatársorunk gólszerzési esetle­gessége. Ezért van négy csa­tár, és a három középpályás közül is, a legvédekezőbb Ta­tár is gólerős játékos. Nekünk kell irányítani a játékot. Na­gyon örülnék, ha győzelemmel kezdhetném kapitányi pályafu­tásomat. Boros Dezső Kézilabda Nagykanizsai Olajbányász- Budapesti Építők 16:16 (9:7), Nagykanizsa, NB I. B-s női mérkőzés. Zalaegerszegi Zakó SE—Pécsi Zsolnay 12:11 (7:6). Zalaeger­szeg, NB II. női mérkőzés. Győri Magasépítők—Nagy­kanizsai Olajbányász 21:20 (10:10). Győr, NB ll-es férfi mérkőzés. Labdarugó IUB II. Bauxitbányász— Szekszárdi Dózsa l:l (l:0) Szekszárd, 2000 néző. V.: Si­mon J. Bauxitbányász: Petrovics — Ughy, Szalai, Kutasi, Mater — Für (Mészáros a 39. perc­ben), Ormai, Magyar (Major a 74. percben) — Lovász, Hor­váth, Tendli. Edző: Csabai La­jos. Szekszárd: Pólyák — Tóth, Szlovák, Orosz (Dinnyés a 23. percben), Somodi — Weitner, Fáli (Zrínyi az 50. percben), Adorján — Bocz, Lauer, Lan- dek. Edző: Magasházi József. Egyperces gyászszünettel cdózott a két csapat Wottava Tibor FIFA játékvezető, a szek­szárdi csapat MLSZ-képviselője emlékére. A kezdés után az el­ső percben vezetést szerzett a vendégcsapat. Ormai jobbol­dali beadásával Lovász elhú­zott Páli és Tóth mellett, majd 10 méterről a vetődő Pólyák mellett a bal alsó sarokba lőt­te a labdát. (1:0). A 31. perc­ben Szlovák, a 38. percben Pá­li, majd a 41. percben Lovász kapott sárga lapos figyelmezte­tést. A 61. percben Horváth szabadrúgása a kapufán csat­tant. A 70. percben egyenlítet­tek a hazaiak. Szlovák a fele­zővonaltól egyéni kitörésre vál­lalkozott, sorra cselezte ki a védőket, aztán elegánsan gurí­tott a hálóba. (1 :1). A 83. perc­ben Major belerúgott Zrínyibe, ő is sárga lapot kapott. A Bauxitbányász 70 percig Ízelítőt adott a korszerű, sok mozgásos labdarúgás szépsé­geiből. A játék képe ekkor a gyorsvonat és a vicinális egyen­lőtlen küzdelmére emlékezte­tett. Az utolsó húsz percben nagy hajrát nyitott a Dózsa, de csak szépítésre tellett erejéből. Jók: Lovász, Horváth, Tendli, Ughy, ill. Szlovák, Adorján, Tóth. Fekete László Bakony Vegyész— MÁV NTE 2:0 (1:0) Nagykanizsa, Vasutas pálya, ■ 2200 néző. Vezette: Egri. Ba­kony Vegyész: Csiszár — Hor­váth A., Harmat, Németh 1., Labanov — Csernyászki,~~Csik, Nyitrai — Hadászi (Bagoly, a 76. percben), Kováts, Z. Nagy. Edző: Németh Lajos. MÁV NTE: Szalai — Markán, Dosz. pod, Gondos, Liviczky — Ka­ród/, Söjtör, Kiss (Szabó F. a 46. percben) — Molnár, Csór- dós, Németh (Győn/ári, az 57. percben). Edző: Németh Lajos. Gyors támadást vezettek a kanizsaiak a 8. percben, mely­nek végén Csordás 14 méter­ről hibázott nagy helyzetben. A másik kapunál Markán majd Kiss tisztázott a gólveszélyes csatárok elől. A 15. percben Söjtör buktatta Molnárt, oki két védőt is fa képnél hagyott, majd beadta a labdát, ame­lyet a szorongatott helyzetben lévő Csordás két lépésről emelt a kapu fölé. A 22. perc­ben Kováts tört ki o védők közül, aki elől Doszpod az utolsó pillanatban mentett. A támadásban lévő vasutasok a 28. percben ugyancsak nagy helyzetet hagytok ki, amikor is Liviczky remekül hozta fel a labdát, majd a középen kilé­pő Molnár elé tálalt, de a jobbszélső 10 méteres lövése a kivetődő kapusról pattant a mezőnybe. A vendégek a 41. percben szereztek vezetést: Nyitroi legurított labdáját Ha­dászi 17 méterről lőtte kapura, amely az egyik védőn irányt változtatva a jobbra elmozdult kapus mellett a bal sarokba vágódott (1:0). Szünet után az első helyzet Hodászi előtt kínálkozott, aki­nek 14 méteres lövését Szalai szépen védte. Az 51. percben Söjtört a 16-oson belül feltar­tották, de a síp néma maradt Két perccel később Hadászi keverte meg a védőket, aki 16 méterről lőtt, de Szalai biz­tosan mentett. Egy perccel ké­sőbb Hormat kézzel ütötte el a labdát a 16-oson belül, de a bíró tovóbbot intett. A jól játszó vendégek a 88. perc­ben biztosították be győzelmü­ket. Bagoly húzott el a jobb szélen, középre gurította a lab­dát, és a befutó Z. Nagy 5 méterről lőtt a kapuba (2:0). A sok helyzetet elügyetlen­kedő vasutasok ellen megérde­melten nyertek az ügyesen ját­szó vendégek. Jók: Hadászi, Csernyánszki, Labanov, Németh Z., Nyitrai, illetve Doszpod, Szalai. Balogh Antal További eredmények: Vár­palota—KOMÉP 4:2 (2:0), Kör- mend-Dorog 0:1 (0:0), Sop­ron—Haladás 1:0 (0:0), MÁV DAC—Győri Dózsa 4:1 (3:0), Bábolna—Pét 0:0. Az NB II. állása 1. Haladás 6 5 _ 1 1 9- 7 10 2. Kaposvár 6 4 1 1 19- 4 9 3. Komló 6 4 1 1 10- 7 9 4. Sopron 6 3 2 1 10- 6 8 5. Mohács-Vém. 6 3 1 2 13- 7 7 6. Sabaria 6 3 1 2 10-10 7 7. Pét 6 2 3 1 8- 8 7 8. Szekszárd 6 2 2 2 7- 5 6 9. Bakony Vegy. 6 3 — 3 8- 7 6 10. Ajka 6 2 2 2 11-11 6 11. Bauxitbány. 6 2 2 2 7- 7 6 12. Körmend 6 3 — 3 5-16 6 13. MÁV DAC 6 1 3 2 9-10 5 14. Várpalota 6 1 3 2 8-10 5 15. Győri Dózsa 6 1 3 2 7-10 5 16. Bábolna 6 1 3 2 7-11 5 17. MÁV NTE 6 1 2 3 7- 9 4 18. Dorog 6 1 2 3 8-14 4 19. Olajbányász 6 1 1 4 6-10 3 20. KOMÉP 6 1 — 5 8-18 2 TOTO 1. Várpalota—KOMÉP 2. Körmend—Dorog 3. Soproni SE—Haladás 4. Alumínium—Komló 5. MÁV DAC—Győri Dózsa 6. Szekszárd—Bauxitbányász 7. Sabária—Mohács-Véménd 8. Bábolna—Péti MTE 9. MÁV NTE—Bakony 10. Ganz-MAVAG—Csepel 11. Budafok—Szegedi Dózsa 12. Bp. Spartacus—Dunaújv. Ep. 13. Békéscsaba—Balassagy. + 1 14. Gyöngyös—Gyula 4:2 0:1 1:0 3:0 4:T 1:1 1:0 0:0 0:2 0:3 1:0 3:0 2:0 A PMSC 3:0-ás fölényes győzelmét a Dunaújváros ellen hét pályázónk találta el, közülük a szerencse Simonovics János, 7633, Pécs, Acsádi utca 2., VI. emelet 3. ajtó szám alatti lakosnak kedvezett, akinek nyereményét, a 100 Ft-os vásárlási utalványt postán küldjük el. Az e heti szelvények beérkezési határideje péntek, déli 12 óra. Főmérkőzés: PMSC—Székesfehérvári MÁV: .......................... P ótmérkőzés: Rába ETO—PVSK: ............................................. A pályázó neve: ........................................................................ A pályázó lakcíme: .................................................................... M unkahelyi spartaklád Népes mezőnyök a megyei döntőn Vasárnap délelőtt rendezte meg a Megyei Testnevelési és Sporthivatal a munkahelyi szpartakiád megyei döntőjét a PVSK sporttelepén. A részt­vevők atlétikában és labda­játékban küzdöttek az érme­kért. Különösen az atléták né­pes tábora tette izgalmassá a délelőtti versenyeket, még akkor is, ha egyes számokban keve­sebb volt az indulók száma. A salakos pályákon igazi labda­rúgó dömping volt. Ezt még színesítette a női labdarúgók játéka a szomszédos pályákon. Kézilabdázók kavalkádja sem Siklós nyerte a rangadót Siklós-Mózaszászvór 2:0 (1:0). Siklós, 600 néző. V.: Ku- luncsics. A megyebajnokság rangadó mérkőzésén a hazai csapat jobb középpályásai ré­vén mezőnyfölénybe került és biztosan győzött. Góllövő: Bocskor (2). Jók: Petrétei, Bocskor, Kopacz, ill. Kovács. Kiállítva: Peti (Siklós). Mágocs-Récsi BTC 2:0 (1:0). Mágocs, 300 néző. V.: Dö- mény. A hazai csapat lelkes, jó játékkal két fejes góllal megérdemelten győzött. Góllö­vők: Lippert, Bakó. Jók: Tóth, Fronebl, Tarkovics, ill. Biró J., Szabó. Universitas PEAC-Vasasi Bá­nyász 3:1 (1:1). Vasas, 100 néző. V.: Szenttamási. A lélek nélkül, szétesően játszó hazai csapat ellen a lelkes egyete­misták megérdemelten szerez­ték meg a győzelmet. Góllö­vők: Kovács (2), Simon, illetve Somogyvári. Jók: a bányász- cscpatból senkit nem lehet ki­emelni, a PEAC-ból Tihanyvári, Kerek, Vörös, Kovács. Bóly-Kétújfalu 4:0 (2:0). Boly, 400 néző. V.: Benkő. A minden csapatrészében jobb hazai csapat biztos győzelmet aratott. Góllövők: Keibl, Stréb, Bognár (öngól 2.). Jók: Ha­ris, Budovinszki, Ambrus, ill. András, Kása, Sellye-Pécsi Kesztyűgyár 4:1 (3:0). Sellye, 500 néző. V.: Varga. Végig nagyiramú mér­kőzésen nehezen győzött a hazai csapat. Góllövők: Szabó (3), Markovics, ill. Varga. Jók: Szabó, Martin, Krén, ill. Var­ga, Pauli, Garai. Beremend-Pécsi Postás 5:1 (1:1). Beremend, 500 néző. V.: Botykai. Jobb erőnlétű hazaiak a helyzeteik alapján biztosan nyertek. Góllövők: Budai (2), Ragány, Ring, Georgiusz (ön­gól), ill. Kapitány. Jók: Czikk, Obert, .'Budai, Héhl I., ill. Vavika, Georgiusz, Kapitány. Steinmetz SE-Vajszló 1:0 (0:0). Pogány, 50 néző. V.: La­katos. Színvonalas mérkőzésen, sok helyzetet kidolgozó honvéd csapat rászolgált a győzelem­re. Góllövő: Schultz. Jók: An­tal, Csontos, Schultz, Otártics, ill. Heilmann, Borovácz, Herke. Pécsi Kinizsi-lstván-aknai Bá­nyász 7:1 (4:1). Kovácstelep, 100 néző, V.: Balázs. Jó játék­kal biztos győzelem, a gól­arány a bányászcsapatra nézve hízelgő. Góllövők: Csaba (2), Albertkovics, Hargitai, Herczeg, Juhász, Kálmán, ill. Molnár (öngól). Jók: Albertkovics, Csaba, Decsi, Hargitai, ill. Garas, Illés. MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Siklós 4 3 1 __ 9-1 7 2. Beremend 4 3 1 — 8-2 7 3. Sellye 4 3 — 1 15-5 6 4. Boly 4 2 2 — 10-3 6 5. Mágocs 4 2 1 1 5-3 5 6. Mázaszászvár 4 2 1 1 8-7 5 7. Steinmetz 4 2 1 1 7-6 5 8. P. Kesztyűgyár 4 2 1 1 5-5 5 9. PBTC 4 2 — 2 11-6 4 10. U. PEAC 2 2 — — 5-2 4 11. Szigetvár 4 1 2 1 9-8 4 12. Vajszló 4 2 — 2 5-7 4 13. Zsolnay 3 — 3 — 5-5 3 14. P. Kinizsi 5 1 — 4 10-12 2 15. Vasasi Bányász 4 — 2 2 2-7 2 16. P. Postás 4 — 1 3 3-16 1 17. Kétújfalu 4 — — 4 1-10 — 18. István-akna 4 — — 4 3-16 — pi!: Hu IF 7T r*' ' " v‘v' ■BÜK mm Albertkovics lövi a Kinizsi első gólját a bányászok hálójába Cselgáncs A cselgáncs ifjúsági bajnok­ság döntőjét tegnap Győrben rendezték, ahol a PVSK fiatal versenyzői tovább öregbítették a pécsi cselgáncssport jó hírét. A 68 kilogrammosok súlycso­portjában első helyezést ért el Szakács László, a nehézsúlyú Vida János a harmadik helyen végzett. Asztalitenisz Pécsi Spartacus—III. Kér. TTVE 13:3. NB II. női mérkő­zés, Pécs. Pécsi győztesek: Andi (4), Eszényi (4), Mausz (4), Rézsó (1). Tolnán rendezték az NB-s csapatok utánpótlás Dunántúl bajnokságát, melyen a Pécsi Spartacus újonc csapata 2. he­lyen végzett. Egyéniben Soós (Pécsi Spartacus) 2. helyen végzett. maradt el a várakozástól, szín­vonalas, jó iramú mérkőzéseket játszottak az együttesek, ezzel is demonstrálva a szpartakiád fontosságát. Győztesek. Nők. 100 m: Jó- násné (Komló), 400 m: Ferenczi. né (Komlói Vízmű), 1600 m: Dóczi (KPVDSZ). Távolugrás: Bátoriné (KPVDSZ). Magasug­rás: Móti (Komlói Carbon). Súly: Takácsné (Pécsi Távfűtő). Labdarúgás: Sopiana. Kézi­labda: Komlói Carbon. Férfiak. 100 m: Schmidt Gy. (TITÁN), 400 m: Sántics (MÉV). Tóvolugrás: Kubinka (Mecsek Áruház). Magasugrás: Gyémánt (Komló). Súly: Magyar (MÉV). Labdarúgás: Komló Kossuth bánya. Kézilabda: Komló Gép­kocsi üzem. Kovács Miklós Ferjáncz nyerte a I. Casco Rallyet Szombatról vasárnapra virradó éj­jel rendezte a Főtaxi autós szakosz­tálya közösen az Állami Biztosítóval az első CASCO Rallye autóversenyt, amely egyben az országos rallye- bajnokság befejező futama is volt. A legjobb magyar autósok 546 km-es távon vetélkedtek, összesen 23 gyor­sasági szakasz nehezítette a dolgu­kat. Mintegy ráadásként vasárnap délelőtt nagy érdeklődés mellett ke­rült sor a Millenárison az autósok körversenyére. A győzelmet és ezzel 14. országos bajnoki cimét Ferjáncz Attila szerezte meg, Renault 5-ös gépkocsijával. A túrások között Fér­jé nsz klubtársa, ifj. Kanyik volt a leggyorsabb. Eredmények: rallye osztály: 6. géposztály: 1. Pengő, Gyuris (EPFU), FIAT 125-ös 5. géposztály: 1. Ferjáncz, Tandarí dr. (Bp. Volán), Renault 5. Alpine 4. géposztály: 1. Szuhanyik, Ranga (Pécsi Volán), Lada 1300-as 3. géposztály: 1. Kardos, Bemáth (Pécsi Volán), Wartburg 2. géposztály: 1. Topor, Miklós (Hungarocamion), Trabant Az abszolút sorrendben 1. Ferjáncz, Tandari 4515 p., 2. Simor, Pánics (Pécsi Volán), Lada 1600, 4889 p., 3. Tóth, Lem pék (Pécsi Volán), Lada 1600, 4946 p., csapatban 1—2. Bp. Volán és Pécsi Volán 24—24 p., 3. AFOR, 10 p. Universiade Mexikóvárosban az Univer- siadén a legutóbbi versenyna­pon két fegyvernem képviselői léptek pástra a vívóknál. A kardozók döntőjében a magyar együttes 8:8-ra végzett a Szov­jetunióval, azonban az ellenfél­nek jobb volt a tusaránya, így a szovjet válogatott lett az el­ső, a magyarok pedig a máso- dikok. A párbajtőrözőknél az egyéni versenyben három magyar lé­pett pástra. Az első fordulóból Kolczonay csoportelsőként, Szé­kely csoportjából másodikként. Pap [>edig harmadikként jutott tovább. A következő körben, amikor kialakult a legjobb 24 mezőnye, még mindhárom ma­gyar ott volt, Székely 4 győzel­met szerzett csoportjában, Pap és Kolczonay 3—3-at. Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek.: Báling József és Hallania Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8-20 óráig 10-053. 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133-2007