Dunántúli Napló, 1974. november (31. évfolyam, 300-328. szám)

1974-11-25 / 323. szám

II. Labdarúgó NB A Rákóczi újabb győzelme Kaposvár—Oroszlány 1:0 (0:0) Kaposvár, 4500 néző. V.: Alberti. Kaposvár: Hegedűs — Németh, Ágfalvi, Patyi, Hoff­man — Bözsöny, Konrád, Bur- csa — Karas (Márton a 46. percben), Kováts, Duschák. Edző: Mathesz Imre. Orosz­lány: Kerekes — Németh, Szabó, Vízkeleti, Kóródi — Sárosi, Horváth, Papp — Ara­di, Holánszki, Kovács (Berta a 46. percben). Edző: Mészáros Imre. A hazaiak már a 7. perc­ben s gólhelyzetbe jutottak. Karasz azonban az ötösről magasan kapu fölé lőtt. A 12. percben Duschák beívelt lab­dáját Kovács kapura küldte, a kapufa azonban mentett. Aztán a vendégek veszélyez­tettek rendre távoli lövésekkel. Aradi kétszer is gondot oko­zott Hegedűs kapusnak. A 25. percben Konrád fejese alig szállt fölé. Szünet után len­dületesebbé vált a kaposvári csapat játéka, s ez az 51. percben gólt is hozott. A cse­rejátékosként beállt Márton harcolt a labdáért, középre ívelt és Duschák 11 méterről védhetetlenül fejelt a hálóba 1 :0. Izgalmas és küzdelmes mér­kőzéssel búcsúzott hazai kö­zönségétől a Kaposvári Rá­kóczi, amelynek játékát hosz- szú időn át sikeresen lassítot­ták le a vendégek. Szünet Dorog—Szekszárdi Dózsa 0:0 Dorog, 1000 néző. V.: Teuschler. Dorog: Schnitzer — Engelbrecht, Tóth, Kócsor, Kiss — Takács, Gabala — Kubán, (Morecz a 75. percben), Lódi, Rozgonyi, Ecker. Edző: Hári László. Szekszárd: Pólyák — Fodor, Simon, Vágó, Lubas- tyik, Pusztai, Micskó, Laki, Lugosi (Márkus az 56. perc­ben), Szentes, Németh. Edző: Kormos Mihály. A mérkőzés előtt a játékve­zetéstől búcsúzó Teuschler Ferenc játékvezetőt köszöntöt­ték és ajándékozták meg a két csapat játékosai és veze­tői. A vendégek, ahogy az vár­ható volt, a szoros védekezés taktikáját választották, nagy­szerűen* alkalmazva a lesz­állítást. A dorogiak mindösz- sze egyetlen egyszer tudták feltörni a szoros védőfalat, a 12. percben Rozgonyi egy le­pattanó labdával kapura tört, kicselezte a középhátvédet, majd a kivetődő Pólyák mel­lett elhúzva a labdát, éles szögből a hálóba lőtt. A já­tékvezető előbb megadta a gólt, majd Pócsi partjelző in­tésére a 16-oson szabadrú­gást mutatott a Dorog ellen, les címén. FŐSPED-Szállítók —Olajbányász 5:3 (3:0) Czabán Samu tér, 1000 néző. V.: Marton. FÖSPED: Lánckor — Kárpáti, Molnár, Hirbek, Fe­jes, Balogh, Losonci, Kanyó, Márkus, Major Stepán. Edző: Bundzsák Dezső. Olajbányász: Vlaszák — Doszpoth, Söjtör, Harcz, Simon, Kovácshegyi, Hangai, <Jr. Füle, Müller, Páv- licz, Sulyok, (Török, a szünet­ben). Edző: Kunos Ferenc. A gólokban gazdag mérkő­zésen már a 4. percben meg­szerezte a hazai csapat a ve­zetést. Stepán—Major—Losonci volt a labda útja a menteni igyekvő Doszpoth elcsúszott és Losonczi bizosan lőtt a hálóba (1:0), A 11. percben Füle dr.-t szabálytalanul szerelték a 16- oson belül, a játékvezető azon­ban nem ítélt büntetőt. A 20. percben Kárpáti jobbról ívelte be a labdát, a kanizsai védők csak nézték, hogy Losonczi éle­sen a hálóba fejelte (2:0). A 40. percben Doszpoth felszaba­dítás helyett hazaadott, Loson­czi az alapvonalon elcsípte a labdát, hátra gurított és Major 5 méterről nem hibázott (3:0). A 67. percben szépítettek a vendégek. Füle lövését Lánckor ugyan megfogta, de kiejtette a labdát és Hangai estében a hálóba továbbított (3:1). Hét perccel később egy felszabadí­tásnak szánt labda rövidre si­került, Hangai rálőtte, és az egyik védő hátát érintve a há­lóba pattant (3:2). A 77. perc­ben Füle dr. kapott jó labdát és megszerezte a kiegyenlítő gólt (3:3). A hajrá igen izgalmasan alakult. A hazai csapat erősí­teni tudottt, és ismét a maga javára fordította a mérkőzést. A 83. percben Losonczit a bün­tetőterület határán felvágták, a 11 -est Losonczi értékesítette (4:3). (A reklamáló dr. Fülét a játékvezető kiállította.) Két perccel a mérkőzés befejezé­se előtt Márkus lövése Vlaszák kapus kezét érintve jutott a há­lóba (5:3). Jók: Kárpáti, Loson­czi, Kanyó, Márkus, illetve Han­gai, Müller. További eredmények A labdarúgó NB ll-ben va­sárnap lejátszott mérkőzések eredményei: DEBRECENI VSC— BP. SPARTACUS 3:3 (3:2) Kőér u., 1500 néző. V.: Kö­rös. Góllövők: Bodonyi (2) és Kiss, illetve Németh, Szalai és Dorogi. EGRI DÓZSA— SZOLNOKI MTE 1:0 (1:0) Eger, 600 néző. V.: Kristóf. Góllövő: Tóth. ÓZD—BUDAFOK 0:0 A másdtlik félidőben muta­tott játék alapján a kohászok győzelmet érdemeltek volna. KOSSUTH KFSE—VARPALOTA 2:1 (0:1) Szentendre, 600 néző. V.: Pádár. Góllövők: Hídvégi és Zen- tai, illetve László MÁV DAC—GANZ MÁVAG 0:0 VOLÁN—DUNAÚJVÁROS 3:0 (1:0) Rákoscsaba, 1500 néző. V.: Győri. Góllövők: Bartusok, Bodó és Molnár. Az NB II. állása 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. SZEOL Kaposvár MÁV DAC Bp. Spartacus Volán Komló Kossuth Budafok FÖSPED Olajbányász Várpalota Dunaújváros Dorog Oroszlány Szekszárd Ganz MAVAG Szolnok özd Debrecen Eger 18 10 4 4 34-20 24 18 9 5 4 28-15 23 18 6 10 2 24-14 22 18 7 8 3 31-23 22 18 9 3 6 31-22 21 18 8 5 5 22-20 21 18 8 4 6 20-19 20 18 6 6 6 26-24 18 18 8 2 8 24-30 18 18 6 5 7 31-28 17 18 7 3 8 22-22 17 18 5 7 6 25-27 17 18 5 7 6 17-20 17 18 4 9 5 14-20 17 18 6 5 7 25-34 17 18 4 8 6 17-18 16 18 5 5 8 20-22 15 18 5 5 8 18-28 15 18 4 5 9 20-27 13 18 4 2 12 15-31 10 után azonban a szerencse mentette meg az oroszlányi kaput, több ízben is a továb­bi góloktól. Jók: Patyi, Kon­rád, Kováts, Duschák, illetve Németh, Vízkeleti, Aradi. Kovács Sándor Hegyi futóverseny Vasárnap délelőtt ködös időben bonyolították le at­léták, tájékozódási futók, kerékpározók és sizők rész­vételével a már hagyomá­nyos mecseki hegyi futó­versenyt. A legnagyobb küz­delem a felnőtt férfiak me­zőnyében volt, ahol Homoki (Komlói Bányász) bizonyult a legjobbnak. Homoki har­madszor lett győztes ezen a versenyen. Jól szerepelt a kerékpáros Hirt is, aki az 5. helyen végzett. Győztesek: Felnőtt férfiak: Homoki (Komlói Bányász). Ifjúsági fiúk: Szigeti (Tanár­képző Főiskola). Serdülő fi­úk: Kiskirály (Komlói Bá­nyász). Felnőtt nők: Kustor (PVSK). Labdarugó IUB Változatlanul első a PVSK PVSK—Sashalom 5:0 (2:0), PVSK-pálya, 500 néző. V.: Eöry. PVSK: Sólyom — Kanyar, Szabó, Gyurina, Balázs L, Grün- wald, Nagy, Zoltai, Somogyvári (Balázs II.), Kaszás, Héhl. Edző: Lendvai Miklós. Sashalom: Ga- jánszki — Gyurita, Szigeti, Si­mon, Maár, Hábelsdorfer, Egy­házi, Mozsolics (Hós), Laczkó (Czöczei), Szávai, Tóth. Edző: Horváth László. A Vasút az első perctől kezdve irányította a já­tékot, végig nagy fölényben volt és helyzetei alapján nagyobb arányban is győzhetett volna. Góllövők: Grünwald (3, kettőt 11-esből), Balázs I. (2). Jók: Ka­nyar, Balázs I., Grünwald, Ka­szás. A vendégcsapatból senkit sem lehet kiemelni. Farkas (Kinizsi) két mágocsi védő között igyekszik elvinni a labdát. Pécsi Kinizsi—Mágocs 3:2 (1:0), Kovácstelep, 150 néző. V.: Futó. Pécsi Kinizsi: Hausznek — Bodor, Molnár, Kondárkor, De- csi (Bizderi), Turbéki, Juhász, Farkas, Virág, Tóth V., Dunai (Belegi). Edző: Csete Tibor. Má­gocs: Szabó — Lippert I. (Mé­száros), Wald, Veréb, Csötönyi, Benes L, Mágocsi, Benes II., Kovács, Tankó, Lippert II. Ed­ző: Szám Frigyes. Az első félidőben a hazaiak meg-megújuló támadásai véde­kezésre kényszerítették a lista­vezetőt. Szünet után, kiegyensú­lyozottabbá vált a mérkőzés, mindkét kapu előtt több gól­helyzet adódott. A korszerűbb labdarúgást játszó és ö gólhely­zeteit jobban kihasználó ha­zaiak megérdemelten győztek. Góllövők: Farkas (2), Virág, il­letve Kovács és Csötönyi. Jók: Bodor, Farkas, Decsi, Juhász, il­letve Veréb, Benes I., és Ko­vács. Sellye—István-akna 1:0 (1:0), Sellye, 300 néző. V.: Burai. Ma­gas színvonalú, jó mérkőzésen a hazai csapat kitűnő játékával megérdemelten nyert. Góllövő: Szabó. Jók: Hidasi, Amigya, Szabó, illetve Peres, Kanizsa. Kesztyűgyár—Vasas II. Bá­nyász 1:1 (1:0), Pécsbánya, 100 néző. V.: Meizer. Közepes szín­vonalú mérkőzés. A vendégek vitatható 11-essel egyenlítettek. Góllövők: Kálmán, illetve Her- derecz (11-esből). Jók: Balázs, Varga, Petár, illetve Adorján és Balogh. Kóródi Gábor felvétele PBTC—PEAC 2:0 (0:0), Bőr­gyár-pálya, 200 néző. V.: Fuchsz. Nagy iramú mérkőzésen egy jól játszó PEAC-ot győzött le a bőr­gyári csapat. Góllövő: Daka 2 (egyet 11-esből). Steinmetz SE—Vajszló 2:0. A megyebajnokság állása Beremend—Procelángyár 4:1 1. PBTC 15 9 3 3 38-18 21 (4:1), Beremend, 500 néző. V.: 2. Mágocs 15 8 5 2 27-16 21 Schneider. A hazaiak nagyobb 3. P. Kinizsi 15 8 4 3 27-18 20 arányban is győzhettek volna. 4. Htvá'n-akna 15 7 3 5 22 16 17 Góllövők: Németh II. (2), Ba­5. Steinmetz SE 15 6 5 4 21-19 17 rics, Németh I., illetve Anzil. 6. Beremend 15 6 4 5 22-19 16 7. Boly 15 6 4 5 16-14 16 Boly—Mohács 3:1 (1:1), Boly, 8. Sellye 15 7 2 6 22-22 16 450 néző. V.: Hődőr. Nagy küz­9. Kesztyűgyár 15 6 3 6 19-20 15 delemben biztos bólyi győze­10. PEAC 15 4 5 6 20-20 13 lem. Góllövők: Kézdorf, Kövi, 11. Porcelángyár 15 5 3 7 23-25 13 Marián, illetve Pártényi. 12. Sásd 15 5 3 7 17-23 13 13. Mohács 15 4 4 7 20-25 12 Sásd—Siklós 5:0 (4:0), Sásd, 14. Vasasi Bányász 15 5 2 8 21-33 12 150 néző. V.: Tóth. Az első fél­15. Vajszló 15 4 4 7 18-30 12 idei fölényes játékával megér­16. Siklós 15 2 2 11 14-29 8 demelten nyert a Sásd. Góllö­vők: Tóth I. (2), Gazda, Fuchsz, Farkas. Góltotó-pályázat A Csepel—PMSC mérkőzés végeredményét eltalált pályá­zóink közül a szerencse ezúttal Szabó Jenő, 7815. Harkány, Táncsics u. 17. sz. alatti lakosnak kedvezett. Nyereményét a 100 forintos vásárlási utalványt szerkesztőségünk titkárságán veheti át (Pécs, Hunyadi út 11.) A szelvények beérkezési ha­tárideje szombat déli 12 óra. Címünk: 7601. Pécs, Hunyadi út 11. GÓLTOTÓ Főmérkőzés: PMSC—Szombathely: .................................................. Pótmérkőzés: Olajbányász—Komlói Bányász: ............................. P ályázó neve: ............................................................................................. Lakcíme: .................................................................................................... N B III. állása 1. PVSK 18 13 1 4 39-15 27 2. BKV Előre 18 9 6 3 32-14 24 3. D. Építők 18 10 4 4 31-18 24 4. BVSC 18 9 4 5 28-17 22 5. Bp. Építők 18 6 9 3 17-14 21 6. Táncsics SE 18 8 4 6 31-24 20 7. Stfv. MÁV 18 6 8 4 30-23 20 8. Véménd 18 8 4 6 25-31 20 9. ÉRDÉRT 18 7 4 7 32-40 18 10. Pénzügyőr 18 7 3 8 35-22 17 11. Siófok 18 5 6 7 23-21 16 12. M.-Szászvár 18 6 4 8 25-27 16 13. Törekvés 18 6 4 8 15-26 16 14. III. kér. TTVE 18 7 1 10 28-35 15 15. Növényolaj 18 5 5 8 17-25 15 16. Április 4. V. 18 6 3 9 23-32 15 17. Saiiialom 18 7 1 10 29-43 15 18. Szigetvár 18 5 4 9 23-29 14 19. K. Vasas 18 4 6 8 18-28 14 20. Lőrinci Fonó 18 5 1 12 21-46 11 Véménd—Kaposvári Vasas 2:1 (1:1), Véménd, 600 néző. V.: Mátyus. Véménd: 'Doszpod — Müller, Kelemen, Kiss, Telek, Törjék, Tüske, Makiári, Szabó (Fiochsz), Jánosi, Orosz. Edző: Szőke József. Kaposvár: Rácz — Balogh, Hadi, Túli, Poór, Fá­bián, Kiss, Biró, Boros, Herbei (Máli), Fülöp. Edző: Csanda István. Közepes iramú mérkőzé­sen a hazaiak végig fölényben játszottak. Góllövő: Szabó, Orosz, illetve Fülöp. Jók: Kele­men, Kiss, Törjék, illetve Hadi, Kiss. Bp. Építők—Kaposvári Tán­csics 1:1 (1:0), Népliget, 700 néző. V.: Bakon. Kaposvár: Ka­sza — Gondos, Pataki, Ambach, Németh, Horváth, Veszelka, Papp, Mészáros, Savanyó, Var­ga. Edző: Váradi Lajos. A 43. percig fordulatos, korszerű játék alakult ki, több Építők-gólhely- zettel. Szünet után azonban a vendégek 10 emberrel is kihar­colták az egyenlítést, miután Gondost a 43. percben kiállí­tották. Góllövők: Balázs, illetve Németh. Jók: Balázs (a mezőny legjobbja), Gelesits, Vass, Grozsnyó, illetve Kasza, Né­meth, Savanyó, Varga. Pénzügyőr SE—Szigetvári VSE 3:1 (1:0), Pasaréti út, 700 néző. V.: Lábodi. Szigetvár: Kollár — Bagó, Tóth, Varga, Dvorszki, Szabó, Kanász, Kövesi, Boro- vácz, Béni, Csőre, Szőllősi. Ed­ző: Mátyás József. A gól rátörő csatársorral rendelkező hazaiak biztosan győztek. A szigetváriak a hosszabbításban szépítettek. Góllövők: Vida, Havasi, Sashe­gyi (11-esből). illetve Kövesi. Jó: Kajtár, Csekő, Miller, Vida, Sashegyi, Havasi, illetve Kollár, Varga, Béni, Kövesi. Törekvés—Siófok 3:2 (1:2), Bihari út, 200 néző. V.: Geiger. Siófok: Málics — Riedl, Kékesi, Babán, Pintér, Fiáth, Johan, Bi­hari (Horváth L.), Bolytor, Soós (Sabján), Horváth J. Edző: Papp Gyula. A második játék­részben nyújtott jó játékával fordította meg a mérkőzést a hazai csapat. Góllövők: Hor­váth (2), Tóth, illetve Hor­váth J. (2, egyet 11-esből). Jók: Horváth, Olasz, Szepesi, illetve Horváth J. BKV Előre—Máza-Szászvári Bányász 1:0 (1:0), Knopp Imre utca, 200 néző. V.: Alföldi. Má- za-Szászvár: Szulics — Kólya, Széles, Bocz, Katona, Pataki, Horony, Molnár, Roth, Steimler, Csordás. Edző: Stepán Tibor. Kilenc ember ellen is nehezen győzött a gyenge napot kifogó Élőre. A vendégek döntetlent érdemeltek volna. Kiállítva: Molnár a 38., Kólya a 42. perc­ben. Góllövő: Varga (11-esből). Jók: Tordai, illetve Szulics, Szé­les, Katona, Horony. További eredmények: BVSC—MEDOSZ ÉRDÉRT 4:2 (4:2), Székesfehérvári MÁV Elő­re—XX. kér. Növényolaj 0:0, III. kér. TTVE—Lőrinci Fonó 2:0 (0:0), Dunaújvárosi Építők—Áp­rilis 4. Vasas 1:0 (0:0). liTSKgn Dunántúli napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült Saphir 96-os ofszet rotációs eljárással Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054