Békés Megyei Hírlap, 1998. május (53. évfolyam, 102-126. szám)

1998-05-04 / 103. szám

8 Sportmagazin 1998. május 4., hétfő Könnyedén nyertek a fürdővárosi lányok Gyulai SE—Szegedi KSZSE 28—20 (16—8) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Gyula, 300 néző. V.: Pétert!, Sziklai. Gyula: LOVÁSZNÉ — Valyuch 1, Felegyi 1, DÁVID 12, GYUSKA 2, Medvegy JANCSIN T. 4. Cs.: Lovas (kapus), Major J. 2, Hajdú 1, Major Á. 1, Novák, Csepregi. Edző: Csulik Pálné. Az ellenfél legjobb dobója: Szabó 5. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 5/4. házigazdáknak, akik jó játék­kal, magabiztosan gyűjtötték be a két pontot. Csulik Pálné: — Végre fel­szabadultan tudtunk játszani és megérdemelten nyertünk. Jól kezdtek a fürdővárosiak, a 10. percben már 4—1-re vezet­tek. A hazaiak gyors indítások­ból és ötletes akciók végén sze­rezték góljaikat. A félidő köze­pén már öt góllal vezettek, majd a 30. perc végén nyolc gólos gyulai előnyt mutatott az ered­ményjelző. Fordulás után a gyulaiak ott folytatták, ahol az első játékrészben abbahagyták. Jól használták ki az ellenfél gyengébb védekezését, a kétbe- állós játék révén, az átlövők rendre éltek a kínálkozó lehető­ségekkel. Örvendetes, hogy ez­úttal a hétmétereseket is biztosan értékesítették Dávidék és a gyors indításokból is sokszor betalál­tak a Tisza-partiak kapujába. A tabella alján tanyázó, ki­esés ellen küzdő szegedi együttes nem volt partnere a A fehér mezes gyulai Gyuska G. célozza meg a vendégek kapuját. A női kézilabda NB I B-ben: Gyulai SE—Szegedi KSZSE 28—20 FOTÓ: LEH0CZKY PÉTER «ämws Kiskudímajsa—Csaba Előre KC 29—22 (IS—11) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Kiskunhalas, 150 néző. V.: Ambrus, Hummel. Békéscsaba: Szikora — Tóth B. 2, Lovász 7, FELFÖLDI 7, Unyatinszki 1, Kiss 3, Czegle. Cs.: Petrovszki (kapus), Benkő, Szabó B., Czina, Fiiadéit! M., Félix 1, Albrecht 1. Edző: Perényi László. Az ellenfél legjobb dobói: Csiszár 10, Kiss 5. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2. A találkozó elején felváltva es­tek a gólok, a 15. percben 6—6 volt az állás, ám ha a csabaiak jobban kihasználják helyzetei­ket az első negyedórában, 2—3 gólos előnyre tehettek volna szert. A folytatásban egy ötper­ces rövidzárlat elég volt a ki­esés ellen küzdő majsaiaknak arra, hogy nég góllal elhúzza­nak. Ezt az előnyt a félidő végé- • ig meg is tartotta a hazai gárda. Szünet után rosszul kezdtek a csabaiak, a házigazdák 20— 12-re növelték előnyüket. A li­la-fehérek a rutinos Felföldi ve­zetésével még egyszer össze­kapták magukat, 20—16-ra fel­zárkóztak. A folytatásban a majsaiak tartották a 4—5 gólos előnyüket, majd az utolsó per­cekben kihasználták a csabaiak hibáit, így növelték a különbsé­get. A kiesés ellen küzdő majsaiak határozottan, kemé­nyen játszottak a több fiatalt felvonultató lila-fehérek ellen, így győzelmük megérdemelt. Perényi László: — A Kis- kunmajsa jobban akarta a győ­zelmet... Békési FKC—Makó 28—26 (13—10) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Békés, 600 néző. V.: Gólya, Péj. Békés: Kovács —- Polgár Z. 4, Polgár T. 3, Árdeleán L., GÁVAI 4, MOLDOVÁN 15, Gyulavári. Cs.: Domokos (kapus), Greksza 1, Bogárdi, Mikó 1, Takács, Kiss, Szilágyi A. Játékos edző: Gávai Ferenc. Az ellenfél legjobb dobói: Paku 6, Didics 5. Kiállítások: 8, ill. 0 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2. A Békéscsabán megsérült Árdeleán P. kapus nem tudta vállalni a játékot, ezért a mérkő­zés napján a 16. születésnapját ünneplő Kovács Sándor mutat­kozott be a hazaiak kapujába. A hazaiak kezdtek jobban, a 13. percben már 8—3-ra vezettek. Ezt követően védelmi bizonyta­lankodások és kimaradt ziccerek után a rutinos, több volt válogatottat felvonultató makói­ak 10—7-re felzárkóztak a 22. percre. A félidő hajrájában fel­váltva estek a gólok, a békésiek tartani tudták három gólos elő­nyüket. Szünet után Moldován sorozatban lőtte a gólokat (nyolc perc alatt öt gólt szerzett), míg az újonc kapus, Kovács jól vé­dett. A második félidő közepétől ellaposodott a játék, a makóiak lassították, széttördelték a mér­kőzést, ám nem veszélyeztették a házigazdák sikerét. A sok szabálytalansággal tarkított, küzdelmes mérkő­zésen a békésiek biztosan tar­tották otthon a két pontot. Gávai Ferenc: — Megérde­melt, megszenvedett hazai si­ker. Gratulálok a csapatomnak. A mérkőzés támogatói: Fesető László, Tóth Gábor, Suha Lajos. Biztos békési ökölvívó győzelem „Erőnkhöz képest legalább évente egy mérkőzést, vagy versenyt feltétlen biztosítani akarunk szurkolóinknak” — mondta korábban Maczik Pál, a békési ökölvívók edzője, min­denese. Az idei „ígéret” bevál­tására szombaton este került sor, amikor a Szántó Albert ut­cai tornacsarnokban dr. Olajos Károly, a BTE szakosztályelnö­ke a németországi Mühldorfból érkezett TSV csapatát üdvözöl­hette, mintegy háromszáz néző lelkes üdvrivalgása mellett. „Tavaly a Mátra Kupán mi is részt vettünk, akkor találkoz­tunk össze a békésiekkel és ha­tároztuk el, hogy eljövünk egy barátságos meccsre. Nos, ha az ember valamit komolyan akar, azt nem probléma megszervez­ni” — mondta érdeklődésünkre Molnár István, a vendégek ma­gyar származású trénere, aki a végén gratulált a békésieknek s hozzátette, nagyon jól érzik ma­gukat itt, szerencsés -volt létrehozni a látogatást. A békéscsabai (Zsilák) és kecskeméti (Somi) erősítéssel kötelek közé lépett békésiek biztos győzelmet arattak a bajo­rok ellen, akik a bemutatáskor serleggel kedveskedtek a házi­gazdáknak. Az ünnepi hangula­tot kihasználva Nacsa József zsürielnök, a MÖSZ elnökségi tagja megerősítette, hogy a má­jus közepén, a Minszkben sorrakerülő Európa-bajnoksá- gon a békési Maczik Róbert is indul. A ráhangolódást két 60 kilós fiatal, a békéscsabai Krátki és a békési Hamza bemutató mérkő­zése jelentette — Hamzát a 3. menetben sérülés miatt leléptet­ték. A 10 pár találkozójának többsége heves, érdekes küz­delmet hozott, ami nem vélet­len, hiszen mindkét klubban több, „jegyzett” erdménnyel rendelkező ökölvívó található. A szurkolók, sajnálatukra a pénteken 22. születésnapját ün­neplő Maczik Róberttel csak nézőként találkozhattak, mert az Eb előtt Szántó kapitány már nem engedte versenyezni. Az est kiemelkedő mérkőzését a német junior bajnok Laubinger és a junior bajnoki ezüstérmes, válogatott, Antoni Antal vívta — mindketten bemutatták a modem ökölvívás valemennyi elemét, végül minimális kü­lönbséggel Antoni nyert. A csapatmérkőzés jegyző­könyve. BTE—Mühldorf (né­met) 15:5. Pontozott és a mékőzéseket vezette: Metzl, Pitscheneder (német), Becsei, Takács. 34 kg. Antoni M.— Becker, döntetlen. 60 kg. Farkas—Specht, pontozásos győzelem. Rácz—Lazarus, p. gy. 75. kg. Somi—Scholtz, p. gy. 81 kg. Zsilák—Maslin, pontozásos vereség. 43 kg. Varga—Glotses, p. gy. 51 kg. Vas—Demir, p. v. 81 kg. Berecz—Schneider, p. gy. 60 kg- Antoni A.—Laubinger, p. gy. 67 kg. Surman—Yarsan, p. gy­A békésiek szeptember 6-án viszonozzák a mühldorfiak ven­dégszereplését. (fábián) Tóth Hajnalka Világkupa versenyt nyert Kettős magyar sikerrel zárult a vasárnap, Budapesten meg­rendezett női párbajtőrvívó Világkupa-verseny. A döntő­ben Tóth Hajnalka (Karácso­nyi Lajos Békéscsabai Vívó Egyesület) 15:14-re legyőzte Királyt, így pályafutása eddigi legjobb eredményét elérve lett aranyérmes. Tóth kiemeltként vasárnap a 64-es táblán kap­csolódott be a küzdelmekbe. A legjobb nyolc közé jutásért a kínai Jang Sao-Li ellen nyert 15:14-re, majd az elő­döntőbe kerülésért az orosz Fahrugyinovát verte 15:9-re. A legjobb négy között Tóth a lengyel Jeziorowska ellen az utolsó három percben fordí­totta a maga javára a mérkő­zést, amikoris 6:7-es állásnál sorozatban négy találatot ért el. Ezt követően a kockázta­tásra kényszerített lengyel versenyző hibáit kihasználva a csabai lány 15:9-re nyert. A döntőben az első három perc után mindössze egy találatot mutatott az eredményjelző, amit Tóth ért el Király ellen, és a 9 perces vívóidő végéig meg tudta őrizni az egypontos előnyét, így élete első felnőtt Világkupa versenyét nyerte. Tóth Hajnalka nagyszerű vívással nyerte a vasárna­pi budapesti felnőtt Világ Kupa női párbajtőrver­senyt FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER ______________________Autócross ob, Nagykanizsa:______________________ A z élmezőnyben kezdtek az orosháziak „Már a nyitányon ránk járt a rúd, legalábbis Lajosra” — kezdte beszámolóját a Nagyka­nizsán rendezett autócross or­szágos bajnokságról Jelinek László szakosztályvezetőségi tag, ettől függetlenül az immár hazai színekben versenyző orosháziak jól szerepeltek a nyitányon: Somogyi 2., Jelinek 4„ Nóbik ötödik lett kategóriá­jában. Ami a részleteket illeti: a 2500-as BMW-vel induló Jeli­nek Lajos első futamát a harma­dik helyen kezdte, amikor Őz Lászlóval ütköztek és kocsija eleje szinte szétesett. A gyorsja­vítás után a folytatásban egyik gumija a rajtkor defektet kapott, majd az első futamban megsé­rült váltót kellett újjávarázsolni. Végül az összesítésben elért ne­gyedik helyezés sikeresnek mondható. Ugyancsak a nagy­kategóriában rajtolt Nóbik Fe­renc, aki a második legjobb edzésidővel kezdhette a ver­senyt sok vihart megért, Skoda 2400-asával. Az autó eleinte „jól szólt”, de a döntőben ki­gyulladt a porlasztó és a hato­dik-hetedik körben emiatt kiin­tették. Vita, majd óvás kereke­dett, végül ötödik lett. Korántsem volt ennyi gondja idősebb Somogyi Gézának, aki 1600-as Ladájával egyenletes versenyzéssel összességében második lett az úgynevezett kasznis, Divisio-1. kategóriá­ban, sokkal erősebb autókat is megelőzve és csak a tavalyi baj­nok, idéntől immár praktikái, okok miatt (jobban tudják tá­mogatni új klubjában) a Szente­si Buborék színeiben induló Dombi Imre előzte meg. Az orosháziak máris nagy erővel szervezik a május 16— 17-én sorrakerülő második ob- futamot, amelyet a Pusztaföld­vári úti pályán rendeznek meg. F. I. ______________AZ ESŐVEL, SÁRRAL IS MEGKÜZDVE___________________ Mo torosok a Hungária Trophyért A kisebbik Balázs fiú, Csaba második lett a másodosztály­ban, testvérbátyja, a gyomaend- rődi bajnok, Dezső viszont a sá­ros pálya láttán „kihagyta” a békéscsabai fordulót az első osztályban, s csak a szeniorok közt ült nyeregbe, igaz, itt is nyerni tudott. Az orosházi Zanócz Roland is dobogós tu­dott lenni, méghozzá az első osztályban a Hungária Trophy­ért zajló motocross bajnokság harmadik fordulójában a csabai tv-torony melletti, vasárnap dé­lig remek talajú pályán. Ekkor azonban elkezdett esni az eső, s ez ellen már a főszervező, a pá­lyát most is kiválóra „boronáló” Vlcskó Jánosnak sem volt el­lenszere. Mellesleg ő volt az egyik legpechesebb főszereplő, hiszen a szeniorok 250 köbcen­tis viadalán mindjárt az első fu­tam rajtja után felakadt a gázbovdenje — nagyot esett és így csak fájós derékkal tudta odavinni az eredményhirdetés­hez a részben maga vásárolta serlegeket — ezt persze már vállakozói minőségben. Elis­merés jár a díjak másik részét biztosító Bartók Béla úti Bosch- márkaboltnak is. Bár „félidőben” szóba került, hogy esetleg nem folytatják a versenyt, aztán mégis nekivá­gott a kilenc kategória 134 in­dulója a második futamnak is. Szinte mindenki derekasan állta a sarat, ami részint a felkészült­ségre, részint az óvatosabb ver­senyzésre utal. Dicsérte is or­szág minden részéből összese­reglett, szép számú, legalább 1500 érdeklődő előtt versenyző motorost, Máthé Sándor. Ő pe­dig gazán tudja, hiszen egyko­ron nemzetközi szinten terep­motorozott, sokszoros magyar bajnok. Legközelebb két hét múlva, Gödöllőn találkoznak a Magyar Motoros Szövetség égisze alá tartozó „trophysok”. Eredmények. 80 kcm. (17 induló). 12 év alattiak. 1. Lácz (Fót)..., 5. Pónya (Békéscsaba). 12 év felettiak. 1. Zombori (Szeged)..., 4. Vlcskó N. (Bcs.). Léghűtéses motorok. (15) 1. Győri (kisújszállás). I.osztály. 125 kcm. (10) 1. Horváth (Székkutas)..., 3. Zanócz (Oh.). 250 kcm. (23) 1. Cserepkai (Csornád). II. osztály. 125 kcm (30). 1. Darók (Jászberény)..., 5. Czegléd (Gyula)..., 18. Dénes (Oh.). 250 kcm. (52). 1. Wágner (Pomáz)..., 2. Balázs Cs. (Gyomaendrőd). Senior. 125 kcm (15). 1. Tolerián (Vác). 250 kcm. (24). 1. Balázs D. (óyomaendrőd). (fábián) Az ifjabbik Balázs fivér, Csaba száguld a győzelem felé Hon­dájával a második futamban. A gyomaendrődi motoros első futamában negyedik volt, így összesítésben az ezüstérmet nyerte a békéscsabai fordulóban a szerző felvétele Sikerek a kick-box ob-n Csepelen rendezték meg a Fair- R CSISE Kupa Kick-box gyer­mek országos bajnokságot, amelyen húsz egyesület 130 versenyzője indult. A Békés megyei versenyzők egy arany, két ezüst és két bronzéremmel térhettek haza. 37 kg-ban a Bé­késcsabai LTP SE versenyzője, Huszti Nóra második, 42 kg­ban a szintén lakótelepis Sárközy Márta aranyérmes lett. A fiúk eredményei. 28 kg: 2. Piti László (Újkígyós). 32 kg: 3. Mag István (Bcs. LTP SE). 36 kg: 3. Dobra Péter (Új­kígyós), 4. Kondacs György (Bcs. LTP SE). M M M ® ® ® A Secret-Ór Kupa Békés me­gyei karate csapatbajnokság élcsoportja a Békés megyei light-contact bajnokság után: 1. Dragon SE ITF Taekwon-do Klub 83, 2. Con-ji Takmaha Taekwon-do Klub 75, 3. Mező- berényi SDSE Kick-box 49, 4. Bcs. LTP SE TKD 31, 5. Bcs. LTP SE Kick-box 29, 6. Két- egyházi Kick-box Klub 22.