Békés Megyei Hírlap, 1998. április (53. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-30-05-01 / 101. szám

© ^ 1998. április 30.-májús 1., csütörtök-péntek SPORT i / spfj Nagyon fontos pont a Bozsik Stadionból Kispest-Honvéd FC—Békéscsabai Előre FC 0—0 NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Bozsik Stadion, 2500 néző. V.: Kurmai (Bukovics, Zvolenszky). Kispest: Vezér 7 — Csábi 6 — Mátyus 6, Plókai 6 — Dubecz 6, Kovács B. 5, Bárá­nyos 6, Calin 6 — Csertői 5, Borgulya 5, Baranyi 4. Edző: Komora Imre. Békéscsaba: Vámos 9 — Raducu 7 — Futaki 6, Czipó 6, Valentényi 5 — Kovács K. 5, Kerényi 5, Sándor 6, Fa­zekas 6 — Vadas 5, Belvon 6. Edző: Pásztor József. Csere: Vadas helyett Fiilöp Z. (6) az 57. p., Baranyi h. Kabát (5) az 58., Calin h. Azoitei (-) és Kovács B. h. Medgyesi (-) a 66., Belvon h. Dobi (-) a 75., Fazekas h. Kasik (-) a 90. percben. Sárga lap: Csábi (Belvont elkaszálta) a 33., Czipó (lerántotta Bárányost) a 39., Medgyesi (felrúgta Dobit) a 87., Csertői (Do­bi lábára rátartott) a 89., Kabát (Fazekast hátulról megrúgta) a 90. percben. Szögletarány: 15:1 (6:1). Már az elején kitűnt, Komora nem bíz semmit a véletlenre, hi­szen eltérve a várt kezdőtől, na­gyon sok támadó szellemű játé­kost küldött a pályára és a há­romcsatáros játékot választotta. Az első 8 percben még csak meddő volt a Honvéd fölénye, ekkor Plókai szabadrúgásból ve­szélyeztetett. A következő (9. perc) emlékezetessé vált a meccsen, hiszen rengeteg ese­mény történt: először a teljesen egyedül kitörő Vadast állította meg tévesen lesen a partjelző, majd Bárányos és Csertői óriási ziccerénél mindkét alkalommal Vámos védett fantasztikusan. Feltűnő volt, hogy a vendégek középpályája gyengélkedik (el­sősorban Valentényi és Kerényi nem volt elemében), hiszen na­gyon könnyen vitték át a labdát Bárányosék ezen a csapatrészen. A Honvéd minden erejével táma­dott, a Csaba pedig ritka kontrái­ra épített, s ha eljutott Belvonig a labda, akkor abból általában a tá­madás is végigment, hiszen a ru­tinos játékos élen járt a labda megtartásában. A 17. percben kétszer is gólt lőhetett volna a vendégegyüttes, hiszen a fellazu­ló Kispest-védők közül előbb Czipó, majd Futaki lépett ki, akik talán éppen rutintalanságuknak köszönhetően nem tudták befe­jezni az akciót. Ezt követően úgy tűnt, a fehér mezes vendégek az első játékrészre el is lőtték a pus­kaporukat, hiszen a fővárosiak teljesen kapujukhoz szegezték őket. A 25. percben például Bá­rányos találta magát teljesen egyedül — a labdával egyetem­ben — a vendég 16-oson belül, de így sem volt képes gólt sze­rezni. Az érdekesség az volt, Vámos-káprázat A mérkőzés egyértelmű békéscsabai hőse Vámos kapus volt, hiszen olyan helyzetek­ben védett nemegyszer, amikor már sokan a hálóban látták a labdát: — Nagyon jó volt védeni, mert az első perctől kezdve foglal­koztatva voltam. Nagyon fontos egy kapus számára, hogy ne merevedjen le, de a véde­lem is sokat segített — mondta egy szuszra. — Melyik volt a legnehezebb a kápráza­tos védések közül? — Úgy érzem, hogy a legelső kettő. Ez az első félidőben volt, Bárányos közeli lövése, majd Csertői közeli fejese, ugyanis ekkor még nem voltam igazán játékban. — Boldogok lehetünk a döntetlennel? — Minden egyes pontnak örülni kell, főleg ha azt nézzük, hogy a Honvéd pályán értük el... Ha mindehhez hozzátesszük, hogy Vámos János sérülten vállal­ta a játékot, akkor ez a teljesítmény még jobban felértékelődik. Következik A 29. forduló párosítása. Május 2., szombat: DVSC— Gyó'r, 17.00. Ferencváros— ZTE, 17.00. Békéscsaba— Tiszakécske, 17.00. Stadler FC—MTK, 19.00. Hala­dás—Diósgyőr, 19.00. Má­jus 3., vasárnap: BVSC— Gázszer, 17.00. Vasas— Újpest, 19.00. Vác—Siófok, 19.00. Videoton—Kispest, 19.00. hogy amikor legjobban beszorult a Csaba (a félidő utolsó percei­re), nem is tudtak igazi gólhely­zetet teremteni. A második félidőt a Honvéd ott folytatta, ahol az elsőt abba­hagyta, mégis a vendégek előtt adódott az első lehetőség, hiszen Kovács hatalmas partdobása Czipót találta egyedül, aki ezút­tal melléfejelt (nem úgy a Vide­oton ellen). Élvezetes volt a já­ték, ami nemcsak annak volt kö­szönhető, hogy a Kispest táma­dott, hanem annak is, hogy a vendégek felvették a kesztyűt. A hazai mezőnyfölény közepette egymás után (62—75. perc) há­rom 100 százalékos helyzetet ügyetlenkedtek el a csabaiak: először Belvon rúgott lyukat az üres kapuval szemben, majd Fü- löp Zoltán a kapus mellett is el­rúgta a labdát, de végül mellé­ment, majd Raducu hagyott ki kihagyhatatlan helyzetet. Komo­ra Imre „berágott” és lecserélte a gyengélkedőket, helyette friss embereket küldött a pályára. Láthatóan jó volt az edző elgon­dolása, mert innentől kezdve 25 percen keresztül a vendégek át sem lépték a felezővonalat. A Kispest több helyzetet dolgozott ki ez idő alatt, mint egész ta­vasszal, s hogy egyikből sem lett gól, kizárólag Vámos kapuson múlott, aki szenzációsan védett. A finishez közeledve egyre job­ban sürgette az idő a Honvédőt, az utolsó percek nagy kapkodása azonban megbosszulta magát és a kispestiek inkább a durvasága­ikkal vétették észre magukat. A végén Kurmai játékvezető 3 per­cet hosszabbított, de ez sem volt elég a Kispestnek. A hősiesen küzdő viharsarki­ak végül megérdemelten sze­reztek egy pontot. Szegedi Zsolt Edzői nyilatkozatok Ez történt még... Diósgyőri FC—Stadler FC 2—2 (2—1) Újpesti TE—Haladás 3—1 (1—0) Tiszakécske—F erencváros 1_2 (0—0) MTK—BVSC 4—3 (2—1) Videoton—Vác 1—0 (0—0) Zalaegerszeg—Debrecen 3—0(2—0) Gyó'r—Vasas 0—3 (0—2) Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság állása 1. Újpest 19 6 3 49—21 63 2. FTC 17 5 6 51—32 56 3. Vasas 17 4 7 58—33 55 4. Győr 14 8 6 36—23 50 5. MTK 14 6 9 49—31 48 6. Vác 13 5 10 38—40 44 7. Gázszer 10 11 7 44—34 41 8. ZTE 12 4 12 46—36 40 9. DVSC 11 7 10 39—38 40 10. BVSC 10 8 10 38—34 38 11. Diósgyőr 10 6 12 37—33 36 12. Siófok 10 5 13 32—36 35 13. Haladás 7 8 13 32—39 29 14. Kispest 8 5 15 30—45 29 15. Békéscsaba 7 7 14 22—46 28 16. Videoton 6 8 14 35—46 26 17. Tiszakécske 5 7 15 28—64 22 18. Stadler 3 8 17 21—54 17 Komora Imre, a Kispest edző­je: — A durvaság határát súrol­ták védekezésben a békéscsaba­iak, mellesleg megjegyzem, na­gyon jól tették a dolgukat, azt játszották, amit idegenben egy csapatnak kell. Ennek mi nem találtuk meg az ellenszerét, ép­pen ezért a végeredmény igaz­ságosnak mondható. Kiemelni csapatomból senkit nem tudok, más lenne a helyzet, ha sikerült volna győznünk. Pásztor József, a Békéscsa­ba edzője: — A meccs előtt nagyon elégedett lettem volna az egy ponttal, bár így is az va­gyok. Tudtam, hogy a Honvéd mindent megmozgat majd a győzelem érdekében és ez be is jött. Az első félidőben megille- tődötten játszottunk, viszont ekkor a Kispestnek sem volt annyi lehetősége. A következő játékrészben mindkét kapu előtt rengeteg helyzet adódott, de ennek ellenére úgy érzem, ha higgadtabbak vagyunk, még nagyobb meglepetést is szerez­hettünk volna. Hozzáteszem, hogy nemegyszer Vámos kapus mentett, vagy éppen a szeren­cse. — Belvont miért kellett lecse­rélni? — A csapatkapitány nagyon elfáradt, emellett már mindene fájt és hát gondolnom kellett a Tiszakécske elleni roppant fon­tos találkozóra is. — Kit tudna kiemelni a csa­patból? — Vámos fantasztikusan védett, ezúttal Raducu is meg­bízható volt, Fazekas szép dolgokat csinált a pályán és jól játszott Czipó és Belvon is. — Elmarasztalni tud-e vala­kit? — Kerényi az elején majd­nem gólt rugatott Bárányossal, s ez rettentően megzavarta. Egy egész félidő kellett neki, míg visszarázódott. Valentényi is gyengén játszott az első játék­részben, de a második félidőre feljavult. Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Laurinyecz György, a Békéscsaba elnökségének tagja: — Az elmúlt két hét történései alapján a győzelem sem elkép­zelhetetlen. Sándor Mátyás: — Döntetlenben gondolko­dom. Kasik Zsolt: — Várjuk meg az első félidő vé­gét, ha nem kapunk gólt, akkor jók lehetünk bár­mire. Florin Raducu: — Nehéz meccs lesz, szám­szerű eredményre nem vállalkozom. Nagy Ferenc békéscsabai kézilabda játék­vezető: — Bízom a döntetlenben, ha úgy védeke­zünk, mint a Vidi ellen, és mindenki hozza a ma­ximumot, akkor meg is lehet. Kerényi Norbert: — Szoros eredményt szeret­nénk elérni. Fülöp Róbert: — Eredményes helytállásban bízom és a 0—0-ában vagy az 1—1-ben. Medgyesi László, a Kispest Honvéd játékosa: — Nyerni fogunk, de nem hiszem, hogy gólarány-javító győzelem lesz. Vörös Péter: — Bízom abban, hogy jól fogunk kontrázni. Szabó Zoltán, a Békéscsaba gazdasági munkatársa: — Úgy érzem, nem fogunk kikap­ni. Sebők Vilmos, a békéscsabai csapat buszvezetője: — Katonáéknál úgy vezényeltek, hogy egy, kettő, és most is megelégednék ezzel. A SZÜNETBEN. Lengyel János, a békéscsa­baiak volt játékosa és elnökségi tagja: — Na­gyon fontos mérkőzés ez a Békéscsaba számára, örülnék, ha így maradna az eredmény. Sajnos a Csaba támadójátéka egyelőre gyenge. Kővári Géza békéscsabai üzletember: — Kis szerencsével vezethetnénk is. Szabó Zoltán: — Nagyon jól védekezünk, to­vábbra is elégedett lennék az egy ponttal. Jankulár István, a Békéscsaba technikai vezetője: — Ha továbbra is ilyen fegyelmezetten játszunk^ mégjobb eredményt is elérhetünk. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Balog Zsolt, a Bé­késcsaba volt játékosa: — A Csaba, ha higgad­tabban játszik és nem ijed meg, akkor a győzel­met is megszerezhette volna. A Kispest ugyan próbálkozott, de nem volt benne elég átütő erő. Balog Zoltán: — Mindkét oldalon nagy volt a tűzijáték, de mindenhol kimaradtak a helyzetek, a döntetlen megérdemelt, egyik csapat sem érde­mel győzelmet. Molnár Attila, a Westel Press tudósítója: — A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat. Ha valamelyik csapat egy gólt rúgott volna, el­döntötte volna a meccset. Sebők Vilmos: — A helyzetek mérkőzésén igazságos döntetlen született. Szabó Zoltán: — Örülök a döntetlennek, bár nyerhettünk is volna. Juhász Gyula, a Békéscsaba technikai vezető­je: — Hatalmas küzdelemben, ha a bedobó helyze­teket jobban kihasználjuk, jobb eredményt érünk el. Marik László, a Békéscsaba pályaedzője: — A rettentően kiélezett hangulatú meccsen mind­két csapatnak megvolt a lehetősége a győzelemre, mert rengeteg helyzet adódott mindkét oldalon. Kesjár Pál, a Békéscsaba szolnoki törzsszur­kolója: — Volt vagy négy-öt gólhelyzetünk, no nem mondom, a kispestieknek is..., mindenesetre jól jött a döntetlen, amely igazságos. SPORTMŰSOR CSÜTÖRTÖK DIÁKSPORT. Szabó Pál Ku­pa, Békéscsaba, Szabó Pál téri Általános Iskola, 8.00 órától. KÉZILABDA. Megyei baj­nokság. Férfiak. Újkígyós II.— Békéscsabai Sportcsarnok, 17.30. PENTEK KÉZILABDA. Megyei baj­nokság. Férfiak. Battonya— Gyomaendrőd, 10.00. KISPÁLYÁS FOCI. Jobbos Kupa, Békéscsaba, MÁV Csányi utcai sporttelepe, 8.00 órától. Grund Kupa pénzdíjas torna, Békéscsaba, volt Építők pálya, 10.00. LABDARÚGÁS. Megyei bajnokság I. osztály. Csor- vás—:Battonyai TK, 17.00, Csonka. Békésszentandrás— Méhkerék, 17.00, Gulyás; II. osztály. Körösladány—Újkí­gyós, 17.00, Bíró. " LOVASSPORT. Meghívá­sos lovasversenyek, Gyula, Ga­lopp Kft. lovaspályája, 10.00 órától. Mezőkovácsháza, Babó majori pálya, 9.30 órától, Oros­háza, Bogárzói lovaspálya, 13.00 órától. OÁZIS KUPA. Békéscsaba, Szabó Pál téri iskola sportpá­lyája, 9.00 órától. 10.00 órától sakkszimultánt ad Petró József, az Oázis presszó teraszán. SPORTMAJÁLIS. Kispá­lyás labdarúgás, családi vetél­kedők, Gyulavári, 9.00. TÖMEGSPORT. Rimóczi László kézilabda-emléktorna, Geqja, kastélypark, 9.00. SZOMBAT KARATE. Általános és közép- iskolás megyei diákolimpia, Békéscsaba, 2. sz. iskola, 11.00. KÉZILABDA. NB I B. Bé­kési FKC—Makó, férfi, 18.00. Kiskunmajsa—Csaba Előre KC, férfi, 17.45. Gyulai SE— Szeged, női, 16.00. NB II. Hódmezővásárhely—Gyulai SE, férfi, 14.30. Berettyói MSE—Orosházi MTK, férfi, 18.00. Csorvás—Túrkeve, női, 17.00. Megyei bajnokság. Nők. Nagyszénás—Békés­szentandrás, 16.30. Füzesgyar­mat—Kétsoprony, 16.00. Éér- fiak. Nagyszénás—Köröstar- csa, 14.30. KISPÁLYÁS FOCI. Grund Kupa pénzdíjas torna, Békés­csaba, volt Építők pálya, 10.00. KOSÁRLABDA. NB II. Biogál Vadkakasok—Mezőbe­rényi SDSE, férfi, 17.00. Karcag—Békési Áfész SE, fér­fi, 17.00. Szolnoki Olajbányász II—Békéscsabai KK, férfi, 14.30. Hajdúszoboszló—Color KC Gyula, férfi, 16.00. LABDARÚGÁS. NB I. Békéscsabai Előre FC—Tisza­kécske, Békéscsaba, Kórház ut­ca, Szabó Zs. (Varga S., Rad- vánszky). III. Alföld csoport: Gyomaendrődi Barátság SE— Dömsöd, 17.00, Nagypál. Szarvasi FC—Örkény, 17.00, Rischák. Megyei bajnokság I. osztály. Doboz—Orosházi MTK, 17.00, Tóth N. Szegha­lom SC—Békéscsabai MÁV, 17.00, Domokos. II. osztály. Vésztő—Dévaványa, 17.00, Valach. Pusztaföldvár—Csa- nádapáca, 17.00, Zábrák. III. osztály. Északi csoport: Mezőberény II.—Sarkad II, 17.00, Fejes. Okány—Köte­gyán, 17.00, Nagy II. L. Bu- csa—Sarkadkresztúr, 17.00, Németh. Déli csoport: Oroshá­zi Barátság—Dombegyház, 17.00, Hegedűs. Orosházi Rá­kóczi—Almáskamarás, 17.00, Pintér. NB I-es ifjúsági baj­nokságért. Győri ETO FC— Békéscsabai Előre FC B, 13.00. Győri ETO FC—Békéscsabai Előre FC A, 13.00. Utánpótlás bajnokságért. Békéscsabai Előre FC—Nagykőrösi FC (U—15), 11.00. ÖKÖLVÍVÁS. Nemzetközi csapatmérkőzés. Békési TE— Müldorf (német), Békés, Szántó Albert u., 19.00. RÖPLABDA. NB I. Salgó­tarján—Békéscsabai FDSE, női, 16.00. SAKK. IX. Id. Bacsúr Im­re-sakkemlékverseny, Oros­háza, pártok háza, 9.00. STRANDRÖPLABDA. Férfi, női vegyespáros verseny, Gyula, Várfürdő, 10.00. Nevez­ni 9.30-tól a helyszínen. TÖMEGSPORT. IV. Ri­móczi Kupa gyermek labda- rúgó-emléktorna, Gerla, kas­télypark, 8.30 órától. VASÁRNAP BASEBALL. II. ligás bajnok­ság. Cinkota Fielders—Békés­csabai Villámok, 13.00. KERÉKPÁR. Körösök Völgye Turista Egyesület nyilvános túrája. Rajt: Békés­csaba, Gyöngy presszó előtti parkoló, 14.00 órakor. (Útvo­nal: Békéscsaba—Póstelek— Gyula—Gyulavároserdő—Sza- nazug—Doboz—Békéscsaba.) KÉZILABDA. NB II. Me zőberényi SDSE—Tornádó SE, férfi, 17.00. Medgyesegyhá- za—Szeghalom, női, 11.00. Szarvas—Martfű, női, 10.00. Megyei bajnokság. Nők. Doboz—Székkutas, 11.00. Férfiak. Mezőhegyes:—Kondo­ros, 10.30. Tej Kupa országos diákbajnokság döntői, Oros­háza, sportcsarnok, 9.00. KISPÁLYÁS FOCI. Grund Kupa pénzdíjas torna, Békés­csaba, volt Építők pálya, 10.00. KOSÁRLABDA. NB II. Nagykőrös—Békési Áfész SE, női, 11.00. LABDARÚGÁS. NB III. Alföld csoport. Békéscsabai Jamina—Hódmezővásárhely, 17.00, Berger. Békési FC—Sze­gedi VSE, 17.00, Nagyhegyesi. Gyulai FC—Kerekegyháza, 17.00, Rózsavölgyi. Mélykút— Mezőberény, 17.00, Varga S. Tótkomlósi TC—Kisújszállás, 17.00, Varga A. Megyei baj­nokság I. osztály. Mezőkovács­házi TE—Füzesgyarmat, 17.00, Bogyó. Nagyszénási SK—Gyó­nta FC, 17.00, Kokavecz. Sarkadi Kinizsi—Elek SE, 17.00, Varga F. Csabacsűd— Medgyesegyháza, 17.00, jv. Szolnok megyéből. Mezőhegye- si SE—Magyarbánhegyes, 17.00, Majoros, n. osztály. Két­soprony—Gyulavári Vállalko­zók, 17.00, Deme. Szabadkí­gyós—Kondoros, 17.00, Kovács Zs. Békéssámson—Kaszaper, 17.00, Mikula. Kamut—Gádo­ros, 17.00, Kozma. Medgyes- bodzás—Kunágota, 17.00, Zsur­ka. III. osztály. Északi csoport: Gerla—Tarhos, 17.00, Kurucz. Csárdaszállás—Gyulai Magán SE, 17.00, Kiss. Déli csoport: Nagybánhegyes—Medgyesegy­háza II, 17.00, Áldorfai. Geren­dás—Kétegyháza, 17.00, Magi- nyecz. Lökösháza—Kevermes, 17.00, Bagdi. MOTORSPORT. Moto­cross ob. 3. forduló, Békéscsa­ba, tv-torony melletti pálya, 13.00, SAKK. IX. Id. Bacsúr Im- re-sakkemlékver’seny, Oroshá­za, pártok háza, 9.00. VÍZILABDA. OB I B. Kecskeméti VSC—Békéscsa­bai VSC, 14.00. y^ATESZ 'tagja Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiedó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441- 020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon: (66) 446-552, fax: (66) 441-311; Terjesztésvezető: Rajtár János. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 745 Ft, negyedévre 2235 Ft. Készül: a COFINEC Hungary Rt. Kner Nyomda, Békéscsaba, Baross út 9—21. Nyomdaigazgató: Péter István. HU ISSN 12151068