Békés Megyei Hírlap, 1998. március (53. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-30 / 75. szám

1998. március 30., hétfő Sportmagazin 7 Vasas sem segített a „névrokon” ellen Vasas—Békéscsabai Előre FC 4—0 (2—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Fáy utca, 3000 néző. V.: Kiss B. 9 (Mező, Koch). Vasas: Végh 6 — Mónos 6, Tóth 5, Juhár 6, Maczó 5 — Szilveszter 7, Váczi 8, Galaschek 7, Zombori 6 — Hámori 6, Kuntics 6. Edző: Gellei Imre. Békés­csaba: Vámos 5 — Raducu 6 — Balog 4, Futaki 5 — Czipó 5, Kerényi 5, Sándor 5, Vasas 4, Valentényi 5 — Fülöp Z. 5, Stoica 4. Edző: Pásztor József. Csere: Stoica helyett Vörös (6) a szünetben, Zombori h. Pál (6) a 60., Vasas h. Belvon (-) a 63., Fülöp Z. h. Dani (-) a 70., Tóth h. Herczeg (-) a 77., Kuntics h. Nyerges (-) a 84. percben. Gólszerző: Váczi a 15., Váczi (11-esből) a 41., Szilveszter a 78., Pál a 79. percben. Sárga lap: Fülöp Z. (Maczót megrúgta) a 25., Maczó (Fülöp Z. buktatásáért) a 37., Futaki (kezezésért) a 41., Czipó (Hámori akasztásáért) a 49. percben. Szögletarány: 12:5 (9:1). Következik Az NB I 24. fordulójában következik. Április 4., szombat: Kispest—Hala­dás, 16.30, Diósgyőr— MTK, 16.30, Békéscsa­ba—DVSC, 16.30, Ferenc­város—Vác, 17.00, ÚTÉ— Gázszer, 17.00, Tiszakécs- ke—Stadler, 19.00, ZTE— BVSC, 19.00, Győr— Siófok, 19.00, Videoton— Vasas, 19.00. A fővárosiaknál Geress és Ara­nyos sérülés miatt hiányzott a kezdő tizenegyből, ellenben Pállal szemben ezúttal Kuntics kapott bizonyítási lehetőséget a csatársorban. A vendégeknél Dobin és az újra megsérült Kasikon kívül Dávid sem tudta vállalni a játékot, mert a meccs előtt belázasodott. 15. perc: Juhár félpályás tért ölelő átadása a védők mögül ra­kétasebességgel kilépő Váczit találta egyedül, ő pedig nem so­kat cifrázta, 16 m-ről a tehetet­len Vámos felett a kapuba emelt, 1—0. 41. perc: Váczi szögletébe Futaki a 16-oson belül a közel­ben álló játékvezető orra előtt kézzel ütött a labdába, 11 -es. A büntetőpontra letett labdának a közönségkedvenc Váczi futott neki, s a jobbra mozduló Vá­mos mellett a bal alsó sarokba gurított, 2—0. 78. perc: Nem vették túl ko­molyan Szilvesztert a viharsar­ki védők, aki ilymódon gondolt egyet, s mintegy 18 m-ről job­bal laposan kilőtte a jobb alsó sarkot a kapufa segítségével. Vámos vetődött ugyan, de már nem érhette el a hajszálpontos lövést, 3—0. 79. perc: Szinte a középkez­dést követően egy újabb korsze­rű Vasas támadás futott a pá­lyán, megint a rengeteget futó Szilveszter ugrott ki üresen, már ő is lövőhelyzetben volt, de önzetlenül középre gurított, ahol érkezett a csereként beállt Pál és 14m-ről kilőtte a bal fel­ső sarkot, 4—0. Sem az időjárásra (az eső nem esett), sem pedig a csapa­tukra (a dobogóért versenge­nek kedvenceik) nem panasz­kodhattak a Vasas szurkolók, mégis igen szerény létszám­ban tették tiszteletüket a mér­kőzésen. Akik viszont eljöt­tek, azok láthatták, hogy Vácziék semmit sem akarnak a véletlenre bízni, szinte a já­ték kezdetét jelző sípszót kö­vetően kapujához szegezték ellenfelüket, és kis híján az el­ső percben gólt értek el Há­mori révén, csakis Vámos ka­pus éberségén múlott a dolog, aki hatalmas védéssel mutat­kozott be. S ha már az éber­ségről van szó, a fővárosi drukkereknek, ha az előző esemény nem is, akkor az ezt követő perc egészen biztos jel­zésértékű volt arra, hogy el­kezdődött a találkozó: a bé­késcsabai Fülöp Z. hagyott ki kihagyhatatlannak látszó helyzetet. Már az első percek­ben kitűnt, hogy a legveszé­lyesebbnek tartott Vasas játé­kosok őrzését kikre bízta Pásztor József: Váczira Ba­log, Kunticsra Sándor, Há­morira Czipó és Szilveszterre Valentényi figyelt megkülön­böztetett figyelemmel. Mint kiderült, négyöjük közül a csapatkapitány Balog járt a legrosszabbul, mert a 9. perc­ben a volt csabai „fenegye­rek”, Váczi már legalább har­madszorra játszotta át, s ek­kor igazán csak a Vasas gól­vágóján múlt, hogy nem lett hapy end a vége, hiszen még Vámos kapust is elfektetve hagyta ki a helyzetet. Ami ké­sik nem múlik, a nagy nyo­másnak egyszerűen nem bírt ellenállni a vendégvédelem, Váczi mélységből indult rá a lesre spekuláló védők között egy tértölelő átadásra és re­mekbeszabott gólt szerzett. Ami után egy kissé megválto­zott a játék, a Vasas fölénye meddővé vált, bár ez nem an­nak volt köszönhető, hogy a Békéscsaba annyira feljavult volna, hanem inkább annak, hogy Galaschekék kicsit meg­nyugodtak a vezető gólt köve­tően, és kényelmesebben szö­vögették a támadásaikat, ren­geteget foglalkoztatva a széle­ken felfutó embereket, Zom- borit és Mónost. A vendégek pedig legin­kább Stoicát keresték a lab­dákkal, hiszen az ő feladata lett volna a labdatartás, a lab­dák elosztása és az ütemvál­tás, ha szükség van rá. Nos az idegenlégiós nem igazán tu­dott megfelelni ennek, bár az is igaz, hogy Fülöp Zoltánon kívül nem nagyon jöttek segí­teni a társak, ha pedig volt in­duló ember, későn ment a lab­da. Mindezek ellenére valószí­nűleg marad a félidő végére az 1—0-ás hazai vezetés, ha Futaki nem követi el azt a bu­taságot, hogy egy ártalmat­lannak tűnő helyzetben kezzél érintse a labdát a 16-oson be­lül. így azonban következhe­tett ismételten Váczi, aki a be­lőtt büntetővel megkoronázta addigi remek teljesítményét. A szünetben a gyengélkedő Stoicát Vörös váltotta fel, s ez a csere bizony a második já­tékrészben felpesdítette a ven­dégek támadójátékát. A fiatal irányító már jóval gyorsabb és jó ütemű labdákat kínált a társaknak, sőt ő maga is ordí­tó helyzetbe került az 54. percben. Az első negyedórá­ban a vendégeknek összeszá­molhattunk legalább négy olyan ziccerhelyzetét, amiből gólt érhettek volna el. Félő volt azonban, hogy ez az elké­pesztően rossz helyzetkihasz­nálás megbosszulja magát, hi­szen azzal, hogy a Csaba is tá­madott, nagyobb tér nyílt a Vasas futóembereinek, ked­vükre fickándozhattak, rá­adásul Galaschek személyé­ben volt is egy olyan társ, aki kiszolgálja őket. Változatos is volt a találkozó ebben az idő­ben, a közönség jól szórako­zott. Pásztor edző nem adta fel, a halovány Vasas helyére a rutinos Belvont is behozta, az ő játékán bizony még ennyi idő alatt is látszott, tejes érté­kű harcosként sokat lendít­hetne a csapatjátékon. A vége előtt tizenkét perccel aztán érthetetlen módon behátrál­tak a viharsarki védők Szil­veszter elől, neki pedig nem jelentett gondot jól eltalálni a labdát, amivel el is dőlt végleg a találkozó sorsa. Hogy ezt mennyire átérezték a csabai játékosok, azt bizonyítja a kö­zépkezdés utáni újabb „kapituláció”. A békéscsabaiak első félidőbeli kishitű játéka miatt a Vasas egyértelműen megér­demelte a győzelmet. Ha a vendégek a második félidő el­ső felében látottakat produ­kálták volna az egész találko­zó alatt, döntetlen körüli eredmény alakulhatott volna ki. Huszonöt perc jó teljesít­mény azonban kevés, főleg egy Vasas otthonában, és fő­leg akkor, ha az ordító helyze­tek is kimaradnak... Szegedi Zsolt Az NB I B-ben TÖRTÉNT Az NB I B-s labdarúgó-bajnok­ság hét végi eredményei: Nyí­regyháza—III. kér. TVE 2—0, Dorog—Salgótarján 0—4, Pé­csi MFC—Erd 1—1, Soproni FAC—Tiszavasvári 3—1, Szeged-Dorozsma—Kaposvár 1—0, Csepel—Tiszaújváros 1— 1, Komló—Matáv Sopron 2— 1, Dunaferr—Kábái Cukor FC 1—1, Kecskemét—Szolnok 3— 1, Nagykanizsa—Paks 1— 2. Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság állása 1. Újpest 14 5 3 37—17 47 2. FTC 13 4 6 39—26 43 3. Győr 12 7 4 31—18 43 4. Vasas 13 3 7 46—31 42 5. MTK 11 6 5 37—20 39 6. Vác 11 4 8 32—35 37 7. Gázszer 8 10 5 36—26 34 8. BVSC 9 7 7 34—28 34 9. Diógyőr 10 3 10 32—25 33 10. DVSC 9 6 8 32—29 33 11. ZTE 9 3 11 41—34 30 12. Siófok 9 3 11 25—28 30 13. Haladás 6 6 11 30—35 24 14. Békéscsaba 6 5 12 16—41 23 15. Videoton 5 7 11 32—35 22 16. Kispest 6 3 14 22—39 21 17. Tiszakéeske 4 7 12 26—56 19 18. Stadler 3 7 13 19—44 16 EZ TÖRTÉNT MÉG BVSC-Zugló—Tiszakéeske 5—1 (2—0) Szó'nyi út, 1500 néző. V.: Hajdó. Gól: Erős (39.), Rósa (41., 56. mindkettő 11-esből), Kiss (81.) Fűzi (87.), illetve Török (54.). Kiállítva: Major (57.). Jó: Rósa, Kiss, Erős, ill. Bállá. Siófoki Bányász—Zalahús ZTE 1—0 (1—0) Siófok, 4000 néző. V.: Arany. Gól: Sallai (43.). Jó: Posza, Bimbó, Sallai, Bozsér, ill. Szabó I Zs., Filó, Csóka, Arany. Gázszer FC—Győri ETO 1—0 (0—0) Székesfehérvár, 6000 néző. V.: Kurmai. Gól: Tiber (64.). Kállítva: Gogh (82., Győr). Jó: Szalai, Bekő, Salacz J., Árki, ill. Lakos, Somogyi, Szarvas. Haladás-Milos—Videoton FC 3—1 (0—0) Szombathely, 7000 néző. V.: Hanacsek. Gól: Fehér (72.), Baumgartner (84.), Kovács (86.), ill. Takács (78.). Jó: Tóth M., Balassa, Baumgartner, ill. Schindler. Vác-Zollner—Diósgyőr 2—0 (1—0) Vác, 3000 néző. V.: Márton. Gól: Schwarcz (6.), Horváth (51.). Jó: Vojtekovszki, Schwarcz, Horváth, ill. Kovács. Ilzer-Stadler—Kispest-Honvéd 2—2 (1—2) Akasztó, 3000 néző. V.: Hanyecz. Gól: Bajusz (4.), Resko (55.), ill. Medgyesi (25.), Bárányos (39.). Jó: Láz­ár (a mezőny legjobbja), Resko, Bajusz, ill. Csábi, Bárányos, Dubecz. Debreceni VSC-Epona—Ferencváros 1—0 (1—0) Debrecen, 12000 néző. V.: Bede. Kiállítva: Szűcs (FTC, 67.). Gól: Szabó T. (43.). Az MTK—-Újpesti TE mérkőzést ma 18.45 órakor rendezik. Edzői nyilatkozatok Gellei Imre, a Vasas edzője: — Nagyon nagy szerencsénk volt az elején, hogy mi rúgtuk az el­ső gólt, mert ha a Csaba berúgja a helyzetét, ki tudja hogyan alakult volna? így azonban úgy ér­zem szétestek a bekapott gól után, és mi uraltuk a meccset az elejétől a végéig. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Az elején megint nem volt szerencsénk, Fülöp nem rúgta be a helyzetét. Az első gólnál nagyot hibá­zott a védelem, hiszen ezt mondtam a játékosok­nak a meccs előtt: Váczinak „beütik” a labdát, s ő kihasználja a hallatlan gyorsaságát, nem szaba­dott volna kilépni, hogy legyen még mód a ke­resztezésre. Stoica nem azt játszotta, amit megbe­széltünk, úgy látszik ő már úgy fog megöregedni, hogy magának játszik, az induló, kiugró játékoso­kat egyáltalán nem, vagy későn vette észre. Sok­kal többet vártam Vasastól is, azért játszattam, hátha a Vasasnak lő egy gólt... De a viccet félre­téve én most megadtam neki a lehetőséget, de úgy látszik a pályán nem megy neki, mert ha az öltö­zőből válogatnék, világválogatott lehetne... — Volt-e olyan időszak a találkozón, amikor még meg lehetett volna fogni a márkőzést? — A második játékrész elején, 2—0-ás Vasas vezetésnél olyan ziccereink voltak, amit csukott szemmel is be kell rúgni. 2—1 azért mindjárt más, és aztán ki tudja... — Nem lehetett volna talán így kezdeni a meccs elején? — Azért ehhez az is kellett, hogy a Vasas nem esett nekünk olyan nagy hévvel, mint tette azt az első játékrész elején. Másrészt a védők már erre az időszakra fáradtabbak lesznek, jobban kihagy a koncentrációjuk, könnyebben zavarba lehet hozni őket. S itt hozokodok elő azzal, amit már régóta hajtogatok: nincs nyerő típusú játékos a csapatban... — Van-e olyan, akit a vereség ellenére dicsér­ni lehet? — Vámos, annak ellenére, hogy négy gólt ka­pott, jól védett, hiszen nem egy nehéz labdát há­rított. Elégedett vagyok a csereként beállt Vörös­sel, aki ügyesen játszott, de Fülöppel is, mert ren­geteget futott, ütközött, helyzetbe került. — Miért kellett akkor lecserélni? — Volt már egy sárga lapja, és a félidőben olyan híreket kapott a játékvezetőtől, hogy vi­gyázzon, mert a következő szabálytalanságot a piros lap követi. Ezt nem mertem kockáztatni... A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Kovács Géza, a Békéscsaba ügyvezető elnöke: — Nagyon fegyelmezett, lelkes játékkal, a döntetlen óriási eredmény len­ne. Sokat kell futni, nem szabad kinyílni! Dobi Róbert: — A Vasasnak van hazai pályán több veszteni­valója. Ha bátran játszunk, lehet keresnivalónk. Kasik Zsolt: — Egy icike-pi- cike pontocskával már elégedett lennék. Gellei Imre, a Vasas vezetőedzője: — Ha nehezen is, de be kell gyűjtenünk a há­rom pontot. Váczi Zoltán, a Vasas játékosa: — Természetesen győzelmet várok, méghozzá Váczi góllal... Hámori Ferenc, a Vasas játékosa: — Közönségszóra­Egy mondatban koztató játékkal Vasas győze­lem születik. Szabó Zoltán, a Békéscsa­bai Előre FC gazdasági munkatársa: — Biztosan so­kan meglepődnek, de valami azt súgja, 1—0-ra nyerünk. Dani Péter: — Jó lenne, ha növelnénk a pontjaink számát... Vörös Péter: — Fegyelme­zett játékkal talán egy döntet­lent elérhetünk. A SZÜNETBEN. Molnár Csaba, a Tv2 sportkommentá- tora: — Az eddigiek alapján abszolút kishitű és félős cápát benyomását kelti a Békéscsaba. A Vasasnak tulajdonképpen meg sem kellett izzadnia ezért a kétgólos vezetésért. Bár ha Fü­löp Zoltán nem hagyja ki azt a ziccert a második percben, ak­kor lehet hogy másként alakul? A MÉRKŐZÉS UTÁN. Jankulár István, a Békéscaba technikai vezetője: — Ha a második játékrész elején a hely­zeteinket kihasználjuk, akár döntetlen is lehetett volna, ehe­lyett beleszaladtunk egy súlyos vereségbe. Argyelán János: — Sajná­lom, bíztam az egy pontban... Váczi Zoltán: — Nem aka­rom megbántani volt csapato­mat, de ez már nem a régi Bé­késcsaba... Dávid Zsolt: — Sem hátul nem koncentráltunk eléggé, sem pedig elöl a helyzetek ki­használásánál. Juhász Gyula, a Békéscsaba technikai vezetője: — Amíg ilyen kishitűek vagyunk és nem használjuk ki azt a kevés adódó helyzeteinket, addig nem tu­dunk jobb eredményt elérni a pályán. VÍZILABDA Győzelem a tavaszi nyitányon Neptun VSC—Békéscsabai VSC 4—6 (1—2, 2—1, 1—1, 0—2) OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Budapest, Tüzér utca, 50 né­ző. V.: Erdős, Móni. Békéscsaba: MÁTÉ — Szilvásy 2, Ba­lázs, Puha 1, DÁVID 1, Lukácsi 1, Borsos, Bíró, Boné, Csen­des, dr. Szlávik, Laczó Gy. Edző: dr. Szlávik Győző, Csabai Zoltán. Kiállítások: 4, ill. 8. Négyméteresek: 0/0, ill. 0/0. Idény eleji formában játszott mindkét csapat és nem volt tűi erős a csabaiak fővárosi ellenfele sem. A vendégek főleg arra ügyel­tek, hogy ne forduljanak le róluk, ezért óvatosan játszottak. Az első három negyedben kiegyensúlyozott volt a találkozó, ám a finist jobban bírták a csabai pólósok és végül ebben a periódus­ban nyerték meg a kemény, de sportszerű mérkőzést. Teke NB I: a Debreceni MTE nyerte a kiesési rangadót Gyulai SE—Debreceni MTE 6:2 (3820:3990). NB I-es férfi teke­mérkőzés, Hódmezővásárhely. A gyulaiak számára ez volt az utol­só szalmaszál, hogy esetleg elkerüljék az osztályozót, de ezúltal is kishitűen dobtak és a kiesési rangadón a rivális debreceniek bizto­san nyertek. — Képtelenek vagyunk megszokni a „hazai” pályát s mint ez korábban is bebizonyosodott, ehhez legalább két év kelle­ne — tette hozzá mindehhez az egyik régi tapasztalt csapattag, Krasznai Gábor. A GYSE egyik pontfogója is Püski Lajos volt, aki a hat pontszerző közül a második legtöbb fát dobta, mellette.a ha­todiknak rangsorolt Pigniczky ért el pontot. A gyulai dobók: Oláh S. 597, Mogyoróssy 625, Fekete 640, Püski 676, Krasznai 626, Pigniczky 656. A tabellán utolsó helyen álló gyulaiak a szombati záróforduló­ban Herenden lépnek pályára, majd készülnek a május 9-ei, Tata­bányán sorrakerülő osztályozóra, ahol az NB II három csoportbaj­nokával találkoznak és a legjobb marad az NB I-ben. Ifjúságiak. GYSE—DMTE 4:0. Vígh 667 és Csanki 627 fás dobásával szép győzelmet arattak a fürdővárosiak. F. I. Püski Lajoson most sem múlott... az egyik pontot ő szerezte a GYSE számára aszerző felvételele