Békés Megyei Hírlap, 1998. március (53. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-23 / 69. szám

1998. március 23., hétfő Sportmagazin 7 Fortuna három pontja Békéscsabai Előre FC-Haladás-Milos 1—0 (1—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 3000 néző. V.: Tóth V. 7 (Varga S., Márton). Békéscsaba: Vámos 7 — Raducu 6 — Dávid 6, Futaki 6 — Balog Z. 6, Vörös 4, Kerényi 5, Sándor 7, Valentényi 6 — Dobi 5, Fülöp Z. 5. Edző: Pásztor József. Hala­dás: Németh 5 — Tóth M. 6 — Zugor 5, Varga 6 — Baumgartner 5, Kovács 6, Koller 5, Nagy 5, Balogh Cs. 6 — Fe­hér 5, Negrau 6. Edző: Varga István. Csere: Vörös helyett Dani (5) az 57., Fehér h. Urbán (5) az 58., Nagy h. Vidóczi (-) a 66., Fülöp Z. h. Belvon (-) a 85., Dobi h. Czipó (-) a 90. percben. Gólszerző: Raducu a 23. percben. Sárga lap: Valentényi (Nagyot lerántotta) a 11., Kerényi (Na­gyot akasztotta) a 62., Balog Z. (Baumgartnert felvágta) a 84. percben. Szögletarány: 3:13 (2:5)-A adidas 23. perc: megszületett a mérkő­zés egyetlen gólja, amikor gyors egymásutánban két szög­letet végezhetett el a hazai csa­pat. Másodjára Dobi Vörös elé tolta a labdát, aki jobbról jól lőtt be, Németh kapus pedig felug­rott és beleöklözött a labdába. Szerencsétlenségére a fejelés­hez előrelopakodó Raducu há­tára ütötte a labdát, amely on­nan lecsorgott. A békéscsabaiak hosszúra nyúlt román légiósa megfordult a tengelye körül, majd közelről a kapuba emelte a labdát, 1—0. Ismét „fázós” meccset ját­szott a Békéscsaba, hiszen olyan rivális érkezett Békés­be, amelyet szintén megcsa­pott az utóbbi időszakban a kiesés szele. Olyannyira, hogy az összecsapást megelőzően csupán egy pont választotta el a két együttest egymástól a ta­bellán, ám addig a szombat- helyieknél volt az előny. A fá­zós szó egyébként sok másra is érthető. Aigner Szilárd me­teorológus alighanem tanul­mányt írhatott volna a szom­bati békéscsabai időjárásról: volt szikrázó napsütés, sötét fellegek, hózápor, szélcsend, viharos széllökések. Meleg azonban sehol. Még annyi sem, ami a szurkolók szívét langyíthatta volna. Legalább­is, ha a játékot nézzük. Ha az eredményt, az más. Az már némi forróságot is hozott. Ám a mérkőzés előtt sokan féltet­ték a csapatot, mondván, a vendégek kitűnően védekez­nek, jól kontráznak, ám az is tudott volt, hogy nem erényük a gólszerzés. Ez utóbbiban a csabaiak sem jeleskedtek az elmúlt időszakban. Amint várható volt, a ,játszósabb” csapat, a Hala­dás ragadta magához a kezde­ményezést és pillanatok alatt mezőnyfölényt harcolt ki. Kö­szönhető volt ez annak, hogy a csabaiak nagy hibaszázalék­kal játszottak, ráadásul idege­sen és egyik-másik játékos Következik Az NB I. 23. fordulójának párosítása. Március 28., szombat: BVSC—Tisza- kécske, 15.00, Stadler— Kispest, 17.00, Gázszer— Győr, 17.00, Siófok—ZTE, 17.00, Vasas—Békéscsaba, 17.00, Vác—Diósgyőr, 19.00, Haladás—Videoton, 19.00, Március 29., vasár­nap: Debrecen—FTC, 14.30. Március 30., hétfő: MTK—ÚTÉ, 18.45. kishitűen is. A mezőnyfölényt azonban nem tudta góllá vál­tani a vendégcsapat, ugyanis a csabaiak védővonala na­gyon szívósan harcolt, az em­berfogók jól semlegesítették Negraut és Fehért. Ráadásul egy olyan Vámos állt a kapu­ban, aki a hétközi meccsen már tizenegyest is hárított, ezért önbizalma mindenképp növekedett. Ez meg is látszott teljesítményén, hiszen közeli és távoli lövéseket, ziccereket hárított. A csabaiak igaz szerencsés körülmények között szerezték góljukat, ám lelkesedésük mi­att megérdemelten győztek. A Haladás darált, minden fegy­verét bevetette, de ezen a na­pon nem járhatott sikerrel, így a csabaiak visszavágtak az ősszel elszenvedett 4—0-ás ve­reségért. Az NB I-es tudósítást ké­szítette: Gyurkó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Such Tamás A gólszerző Raducu ugyan nem látszik a felvételen, Németh kapus azonban hiába nyújtózko­dik, a labda már a hálóban táncol Békéscsabai Előre FC— Csepel SC 3—1 (2—0) NB I A korcsoportos labdarú­gó-mérkőzés, Békéscsaba, Kór­ház utca, 150 néző. V.: Moravszki. Békéscsaba: István — Sallai, Roczkó, Csulik, Oláh — Lakatos, Simon (Czipó P.), Szeverényi, Szűcs — Pozsár, Göblyös. Edző: Moós János. Húsz perc elteltével vezetésre tették szert a hazaiak. A folyta­tásban hamar szépítettek a fővá­rosiak, ekkor feljavult a játékuk is, de minden igyekezetük ke­vésnek bizonyult a gyorsabban és erőszakosabban futballozó házigazdák ellenében. Míg a bé­késcsabaiak ismét betaláltak a kapuba, a csepelieknek csupán kapufákra tellett az erejükből. G.: Szeverényi, Pozsár, Göb­lyös, ill. Rildcer. Jó: Csulik, Oláh, Lakatos, Szeverényi, ill. Polgár, Balogh, Rikker. Békéscsabai Előre FC— Csepel SC 1—1 (1—1) NB I B korcsoportos labda­rúgó-mérkőzés, Békéscsaba, Bessenyei utcai pálya, 50 néző. V.: Szabó II. Békéscsaba: Kol­lár Á., Tóth I., Báli (Csiemyik), Zahorán, Torzsa — Lővei, Ma­rik, Andó, Nouas — Ursz (Né­meth), Szabó (Bartyik). Edző: Ogrincs Pál. Szabó büntetőt hi­bázott a 21. percben. Kiállítva: Torzsa (két sárga lap után) a 62. percben. G.: Ursz, ill. Danó. Jó: Kollár Á., Marik, Nouas, ill. Danó, Gergely, Malii. Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság állása 1. Újpest 14 5 3 37—17 47 2. FTC 13 4 5 39—25 43 3. Győr 12 7 3 31—17 43 4. MTK 11 6 5 37—20 39 5. Vasas 12 3 7 42—31 39 6. Vác 10 4 8 30—35 34 7. Diósgyőr 10 3 9 32—23 33 8. Gázszer 7 10 5 35—26 31 9. BVSC 8 7 7 29—27 31 10. ZTE 9 3 10 41—33 30 11. DVSC 8 6 8 31—29 30 12. Siófok 8 3 11 24—28 27 13. Békéscsaba 6 5 11 16—37 23 14. Videoton 5 7 10 31—32 22 15. Haladás 5 6 11 27—34 21 16. Kispest 6 2 14 20—37 20 17. Tiszakécske 4 7 11 25—51 19 18. Stadler 3 6 13 17—42 15 EZ TÖRTÉNT MÉG Videoton—Stadler FC 1-3 (0-0) Székesfehérvár, 2500 néző. V.: Hosszú. Gól: Róth (90.), ill. Resko (72.), Simek (78. — öngól). Molnár (85.). Ki­állítva: Hleba (34. — Stadler). Jó: Kirí, Kertész, Resko, ill. Dvéri. Meglepetés született Székesfehérvárott. Győri ETO-MTK Hungária 0-0 Győr, 8000 néző. V.: Ábrahám. Jó: Molnár, Lakos, Gogh, ill. Lőrincz, Halmai, Orosz. A rangadón az első játékrészben az MTK volt veszélyesebb, míg a második 45 percben egyértelmű volt a győriek fölénye. Kispest-Honvéd—BVSC-Zngló 1—1 (0—1) Bozsik stadion, 3000 néző. V.: Bede. Gól: Csertői (78.), ill. Anghel (45.). Jó: Mátyus, ill. Usvat, Bondarenko. Alacsony színvonalú mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. DVSC-Epona—Vác-Zollner 1-1 (0-1) Debrecen, 4500 néző. V.: Pillér. Gól: Szabó T. (50.), ill. Vojtekovszki (15.). Jó: Pető, Vadicska, Dombi, Szabó T. ill. Strasser, Lévai, Vojtekovszki, Füle. A helyzeteket tekintve kiegyensúlyozott mérkőzést láthatott a közönség, a döntetlen igazságos. Tiszakécske—Siófoki Bányász 1—1 (0—0) Tiszakécske, 3000 néző. V.: Szabó Zs. Gól: Holló (80.), ill. Pest R. (50.). Jó: Balia L., Major, Holló, ill. Posza, Pest R., Bimbó. Közepes színvonalú mérkőzés. Éjpesti TE-Diósgyőri FC 2-0 (0-0) Megyeri út, 6000 néző. V.: Juhos. Gól:'Korsós (66.), Herczeg (75.). Kiállítva: Fehér (5. — ÚTÉ), Nagy S. (40. — DFC). Jó: Korsós, Herczeg, Pető, ill. Nota. A találkozó sajnálatos eseménye, hogy az újpesti Véber György kettős szárkapocscsont-törést szenvedett. Ferencváros—Vasas DH 1—0 (0—0) Üllői út, 8000 néző. V.: Vágner. Gól: Milovanovics (72.). Jó: Hajdú, Milovanovics, Miriuta, ill. Végh, Váczi. Az FTC kihasználta a Vasas-védelem megingását a második félidőben, így győzelme megérdemelt. Zalaegerszegi TE—Gázszer FC 1—2 (0—1) Zalaegerszeg, 10 000 néző. V.: Kiss G. Gól: Casoltan (90.), ill. Földes (38., 70.). Jó: Casoltan, ill. Kövesfalvi, Tiber, Földes. A végig jobban játszó vendégek sikere bár meglepő, de telje­sen megérdemelt. Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — A mér­kőzés előtt is tudtam, hogy nehéz kilencven perc vár ránk, s ez be is bizonyosodott. A Szombathely sokkal jobb csapat, mint mi vagyunk és éreztem, csak úgy nyerhetünk, ha találunk egy gólt. Ez megtörtént egy szöglet után. A Haladás jobb volt, többet támadott, mint mi, mert néhányan megint nem nyújtottak elfogadható teljesítményt csapa­tunkból. Szerencsés győzelmet arattunk, miköz­ben persze izgalmamban és idegességemben majd leestem a kispadról. — A vezetés után sokadszor adta át a gárda a kezdeményezést az ellenfélnek... — Ha egy csapat gólt kap, legalább tíz percig meg van fogva. Pedig ekkor kellene űzni, hajtani ellenfelét, s egy újabb gólt szerezni. Ehelyett visszaálltunk, magunkra húztuk az ellenfelet és csak a szerencsén múlott, hogy nem kaptunk gólt. Egyébként ezen a meccsen játszott a csapat a leg­gyengébben a tavasz során. — Vámos jó teljesítménye megint segített a csapaton. — Igen. Az első félidőben ő is bizonytalanabb volt, de szünet után több alkalommal és bravúro­san hárított. — A Haladás bátor támadójátéka alkalmat adott az újabb gól elérésére is. — Az igaz, csakhogy kevés a futóember a csa­patban, no meg a kellő pillanatban nem passzol­tuk oda a labdát a kiugrani készülő ember elé. Eb­ben az esetben biztosabb lehetett volna a győze­lem is. Akárhogy is, ebben a kilencven percben, ezzel a csapattal, ezt a Haladást kellett legyőzni. Ilyen a futball, gyengén játszottunk, de szerencsé­vel nyertünk. Máskor hiába futballoztunk jobban, még szerencsénk sem volt. Varga István, a Haladás-Milos vezetőedzője: — A Békéscsaba talált egy gólt, mi pedig hiába támadtunk nyolcvan percen keresztül. Abszolút meddő támadójátékot produkáltunk, illetőleg Vá­mos védett nagyszerűen. — Számtalan szögletet rúgtak, amellyel mindig veszélyeztettek a csabai kapu előtt. — Ez igaz, de nagyon rosszul rúgtuk be azo­kat. — Mi kellett volna az egyenlítéshez, persze a gólon kívül? — Az, hogy az elöl lévők sokkal agresszívebben játszanak és eredményesebbek legyenek a kapu előtt. Ez döntött, ez csapatom kritikája is egyben. Egy mondatban MECCSMORZSÁK Csendes Ferenc békéscsabai festőművész „Holtág tanyával” cí­mű alkotását ajánlotta fel a győztes gól szerzőjének, amely így Florin Raducut illette meg. M 8 $ A mérkőzést megelőzően a két edző egy külön szobában fogad­ta a zsurnalisztákat, ahol záporoztak a kérdések. Varga István­tól például azt kérdezték: alig másfél hete van Szombathelyen, meg lehet-e ismerni ennyi idő alatt a játékosokat? — Régóta dolgozom a NB I-ben, ismerem szinte az egész mezőnyt. A szombathelyi labdarúgók esetében pedig állítom, hogy a korábbi edző, Mihalecz István munkájára lehet építeni. Mindkét edzőnek szólt a kérdés: mi dönthet a szombati talál­kozón? Pásztor József: — Az nyer, aki nem hibázik. Két hasonló stí­lusú csapat játszik, mindkettőnek stabil hátvédsora van és sok a védekező típusú játékosa. Biztos, hogy nem fogunk gólarányt javítani. Lehet, hogy egy talált góllal nyerünk. Varga István: — A lelkesedéssel nincs baj, ezért szerintem a rutin és a játéktudás dönthet. Lelkesedésben egyébként nehéz a Békéscsaba fölé nőni. Pásztor egyébként azt is hozzátette, hogy mai csapatának még nincs olyan rutinja, sok olyan játékosa van, aki a labdától is fél, ezért gyakran be kell szólni a pályára, hogy egyáltalán mit csináljanak. A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Kovács Géza, a Békéscsaba ügyvezető-elnöke: — Remélem, a rendkívüli időjárásban sikerül felmelegíteni végre a szurkolóink szívét egy remek győzelemmel a Haladás ellen. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Nyerni kell! Juhász Gyula, a Békéscsaba technikai vezetője: — Valami azt súgja, hogy nyerünk. Dr. Dányi József, a Békéscsaba orvosa: — A kötelező győzel­mek a legnehezebbek, de ennek sikerülnie kell. Marik László, a Békéscsaba pályaedzője: — Bízom benne, hogy a téliesre fordult időjárásban forró perceket okozunk a Hala­dásnak. Moós János, a Békéscsaba ifjúsági A csapatának edzője: — Fontos három pontot szerezhetünk, ha összeszedi magát a csapat ezen a szombaton. Oláh Imre, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője: — A bentmaradáshoz égetően kellenek a pontok, s remélem ma hármat be is gyűjtünk. Szenti Zoltán, a Békéscsaba egykori játékosa: — Ha nyerünk, akár a középmezőnyt is ostromolhatjuk. Nagy László, a Haladás technikai vezetője: — Remélem há­rom ponttal gazdagodunk. Szarka Zoltán, a Haladás kapusedzője: — A találkozón bár­melyik csapat győzhet. Dr. Andics Tamás, a Haladás orvosa: — Úgy érzem, jobban együtt van csapatunk, ezért győzelmet remélek. A SZÜNETBEN. Kovács Géza: — Még egy találat nagyon kell ahhoz, hogy megnyugodjunk. Krattinger Márton, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Az ég is leszakadhat, csak maradjon így az eredmény. Winkler János: — A folytatásban ha merünk játszani is, akkor nyerünk. Szabó Zoltán, a Békéscsaba gazdasági munkatársa: — Már az is jó lenne, ha nem kapnánk gólt. Sebők Vilmos, a Békés Megyei Ökölvívó Szövetség főtitkára, a csabaik buszsofőrje: — Két egyenlő képességű csapat közül a szerencsésebb vezet. Nagy László: — Úgy érzem, a nagy tét béklyót rakott a lábaink­ra. Szarka Zoltán: — Bízom benne, hogy fordítunk. Teberi György, a Haladás gyúrója: — Bebirkózzuk a győzel- met. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Winkler János: — A harcos játék dia­dala a győzelem. Juhász Gyula: — Ez a győzelem hitet ad a csapatnak. Dobó János, a Békéscsaba egykori játékosa: — A látottak alapján reális az egygólos siker. Nagy László: — Álmomban sem gondoltam volna, hogy ezt a meccset elveszíthetjük.