Békés Megyei Hírlap, 1998. március (53. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-19 / 66. szám

1998. március 19., csütörtök SPORT Vámos bravúrja egy pontot ért Ilzer Stadler FC—Békéscsabai Előre FC 0—0 NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Akasztó, 1000 néző. V.: Bukovics (Kurmai, Zvolenszky). Stadler: Kiri 0 — Schultz 5 — Kertész 5, Vincze 5 — Bocsán 4, Molnár 6, Resko 6, Lázár 5, Károlyi R. 5 — Hleba 5, Károlyi G. 5 Edző: Linka József. Békéscsaba: Vá­mos 8 — Raducu 5 — Futaki 6, Dávid 6 — Brlázs 5, Kerényi 5, Sándor 6, Dani 4, Valentényi 6 — Fülöp Z. 5, Stoica 4. Edző: Pásztor József. Csere: Bocsán helyett Bajusz (5) az 52., Károlyi R. h. Farkas (4) az 59., Fülöp Z. h. Belvon (—) a 65., Károlyi G. h. Kun (—) a 73., Dani h. Czipó (—) a 86. percben. Sárga lap: Károlyi R. (Dani felrúgásáért) a 10., Bocsán (időhú­zásért) a 32., Futaki (Resko lábát összeakasztotta) a 41., Kerényi (Resko felvágásáért) a 47., Lázár (reklamálásért) az 54., Resko (Fülöp Z. lábát elkaszálta) az 56. percben. Szögletarány: 10:1 (3:0). cicSc^ís 12. perc: Szöglet után a vendég védők röviden fejelték ki a lab­dát. Pontosan Vincze elé, aki lé­pett egyet és kapásból 14 méter­ről lőtt, a labda egy védő érinté­se után a jobb kapufáról pattant mellé. 23. perc: Jobbról szabadrú­gáshoz jutottak a hazaiak. A labdát Lázár ívelte be, középen a legkisebb ember, Hleba ugrott a legmagasabbra, de nyolc mé­terről fejjel a felső lécet találta telibe. 24. perc: Lázár kilépett három békéscsabai védő szo­rításából, teljesen egyedül állt Vámossal szemben, de a kapus kitűnően vetődött ki elé és men­teni tudta a csatár lapos gurítá- sát. 63. perc: Fülöp Z. két védőt kicselezve lövőhelyzetbe hozta magát és 15 méterről rá is dur- rantott. Kirínék minden tudásá­ra szüksége volt ahhoz, hogy védje a labdát. 85. perc: Hleba térült-fordult a 16-os vonalánál, lépett egyet befelé és elesett. A csatárhoz Sándor állt a legközelebb, a bí­ró úgy látta, szabálytalankodott a csabai játékos és büntetőt ítélt. A csereként beállt Farkas félmagas tizenegyesét azonban Vámos nagy vetődéssel kiütötte a jobb sarok elől, majd a védők felszabadítottak. Nagy várakozás előzte meg a mérkőzést, de csak szurko­lói szinten, ugyanis mindenki azt gondolta, hogy a két csa­pat az életben maradásért mindent elkövet majd, foggal- körömmel küzd, lélegzethez sem hagyja jutni ellenfelét. S ebből csak egyetlenegy dolog valósult meg: a hazai csapat mezőnyfölényt harcolt ki, ám tűz nem volt a játékukban. Jöttek előre, komótosan be­cserkészték a 16-os előterét, néha be is törtek, sőt olykor a kaput is megcélozták, ám ti­zenegyszer kísérleteztek az el­ső-játékrészben azzal, hogy Vámost próbára tegyék, ami­nek mérlege két kapufa, két­szer lőttek a valóságban ka­pura és hétszer csak a kapu felé tüzeltek. Igaz, a másik ol­dalon az ehhez hasonló kísér­let sokkal soványabb, a békéscsabaiak mindössze egy­szer próbálták zavarba hozni Kirit, de akkor sem kellett közbeavatkoznia a Stadler FC portásának. A lila-fehérek a kapujuk előtt azonban annál agresszívebben védekeztek, nagyon ügyeltek arra, hogy kinek ki az embere, szigorúan őrizték és nagyon fegyelme­zetten játszottak. Nem pró­bált senki egyénieskedni, egy­mást segítették, azt lehet mondani, csapatmunka volt, aminek végeredménye, hogy gól nélkül telt el az első játék­rész. A második félidőben ott folytatta a hazai csapat, ahol az elsőben abbahagyta. Igye­kezett becserkészni Vámos kapuját, ami több-kevesebb sikerrel járt, ugyanis inkább csak a tizenhatosig jutottak el a Stadler játékosai és onnan próbáltak tüzelni. Továbbra is baj volt az irányzókkal, a legtöbbször mellé és fölé dur- rantottak. Jellemző, hogy a második játékrészben is tizen­egyszer kísérelték meg beven­ni a csabai kaput, négyszer ta­lálták el, ám mindannyiszor Vámos a helyén volt, hétszer pedig csak a kapu felé lőttek. A Békéscsaba mérlege kedve­Következik Az NB I 22. fordulójának párosítása. Március 21., szombat: Békéscsaba— Haladás, 15.00, Kispest— BVSC, 15.00, Tiszakécs- ke—Siófok, 15.00, Debre­cen—Vác, 15.00, Video­ton—Stadler, 17.00, Zala­egerszeg—Gázszer, 17.00, Győr—MTK, 17.00. Már­cius 22., vasárnap: FTC— Vasas, 14.30. zőbbé változott, hiszen ötször próbálkoztak, ebből négyszer kellett Kirínék közbeavatkoz­nia. Az utolsó negyedórában a békéscsabaiak egyre többször átlőtték a felezővonalat, ki­egyensúlyozottabbá vált a ta­lálkozó, ám gólt ők sem tud­tak elérni. A mérkőzés hőse azonban kétségtelenül a téli szünetben a Ferencvárosból érkezett Vámos kapus volt, aki nagyszerűen hárította a házigazdák büntetőjét. Mind­ezt beleszámítva egy alacsony színvonalú mérkőzésen meg­érdemelten szerzett egy pon­tot a Békéscsaba a sereghajtó otthonában. A találkozóról csütörtökön a Csaba TV 18.05 órakor össze­foglalót sugároz. A tizenegyes-ölő Vámos János, a békéscsa­baiak kapusa végig reme­kül, magabiztosan védett a mérkőzésen, ráadásul a vé­ge előtt hat perccel minden rajta múlott, hiszen a Stadler (a lelátóról leg­alábbis) furcsának tűnő ti­zenegyeshez jutott. Vámos János: „Nagyon örülök, hogy sikerült megfognom a büntetőt, bár hozzáteszem azt, hogy elsősorban nem a kapus érdeme az, ha kima­rad a büntető. Mellesleg en­nél a teljesítménynél a kö­vetkezőkben több kell majd a bennmaradáshoz.” Az NB I-es tudósítást ké­szítette: Jávor Péter, Sze­gedi Zsolt Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Balog Zoltán: — A junior meccs (1-—5) már megadta az alaphangot, remélem a fiúk átérzik a találkozó fontosságát és egy góllal tudunk nyerni. Oláh Imre, a tartalékok edzője: — Vízvá­lasztó mérkőzésnek tartom a találkozót és bízom benne, hogy sikeresen tudjuk elhagyni ezt a gyö­nyörű stadiont. Marik Lászó pályaedző: — Hazai pályán na­gyon veszélyes a Stadler, bizonyították ezt leg­utóbb a Debrecen ellen is. Láttam azt a meccset, ezért mondom, hogy nagyon nehéz lesz, de egy pontra jók lehetünk és kis szerencsével akár nyer­hetünk is. Belvon Attila: — Nagyon fontos lenne a há­rom pont megszerzése... Juhász Gyula technikai vezető: — Én mindig optimista vagyok, így újra bízom egy idegenbeli győzelemben. Sebők Vilmos, a békéscsabaiak autóbuszve­zetője: — Ebben a ragyogó időben csak győze­lemmel térhetünk haza. Kovács Géza, a Békéscsaba ügyvezető elnöke: — Szeretném, ha a mai nap az öröm napja lenne. A SZÜNETBEN. Oláh Imre: — A Stadler enyhe fölényben játszik, viszont ha a kontráink hatékonyabbak lennének, akkor győztesen is el­hagyhatnánk a pályát. Germán Béla, a Csaba TV operatőre: — Ilyen játékkal nem nagyon jöhet össze ma a győ­zelem... Szabó Zoltán gazdasági munkatárs: — Ab­ban bízom, hogy nem kapunk gólt a második fél­időben sem. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Marik László: — Óriási szerencsénk volt, hogy megúsztuk vereség nélkül, már csak azért is, mert ilyen bátortalanul csak véletlenül lehet pontot szerezni. Florin Stoica: — Nehéz volt a szombati BVSC elleni mérkőzés, most elég fáradtan mo­zogtunk, a Haladás ellen mindenképpen kell a há­rom pont. Jankulár István technikai vezető: — Ha nem hisszük el azt, amit tudunk, nem fogunk nyerni. Kishitűen nem lehet az NB I-ben focizni. Ennél a csapatnál többet tudunk. Kasik Zsolt: — A mérkőzés színvonala tükröz­te a két együttes helyezését... Békés megyei érmek a díjkiosztóról Edzői nyilatkozatok Linka József, a Stadler edzője: — Az első perctől kezdve fer­getegesen támadott a csapat, egykapuztunk, számtalan hely­zetet kidolgoztunk és még ott volt a tizenegyes is. Az első osztályban ennél nagyobb fö­lényben nem is lehet játszani. A döntetlen ellenére úgy tűnik, a jövőre nézve jó csapatunk lesz. Pásztor József, a Békéscsa­ba edzője: — Nagyon nagy egy pontot szereztünk a játékot tekintve. Az első félidőben a tá­madó játékunk katasztrofális volt, azt lehet mondani, két jó passzunk nem volt. Egész egy­szerűen nem tudták megtartani az elöl lévők a labdát. Resko vezérletével folyamatosan letá­madtak bennünket. — A védelem azonban úgy tűnt, magabiztosan áll a lá­bán... — Valóban, hiszen Futaki végig ragyogóan játszott, min­den feladatot megoldott, amit elvártam tőle. Valentényi 75 percig szintén jó volt, utána vi­szont elfáradt. Némi meglepe­tésre Raducu bizonytalan volt, ám Vámos annál több dicséretet érdemel, magabiztos volt és még tizenegyest is hárított. — Mit érezték amikor tizen­egyest ítélt a játékvezető? — Az első másodpercekben végig sem futott rajtam, hogy ez tizenegyes. A következő pil­lanatokban arra gondoltam, hogy elúszott a mérkőzés. Ami­kor Farkas a labda mögé állt, úgy éreztem, Vámos segíthet rajtunk. Azzal, hogy megfogta a tizenegyest, nagy kő esett le. — Az utolsó negyedórában már gyakrabban átlépte a fél pályát a csapat. Ez minek kö­szönhető? —- A Stadler nagyon nagy iramot diktált, a finisre azonban elfáradtak. — A támadókkal aligha le­hettél elégedett... — Tény, hogy Fülöp Z. egyszerűen nem haladt, főleg az első félidőben. Lehet, hogy már akkor le kellett volna cserél­nem. Túl sokat cselezett, ahe­lyett, hogy üres területre vitte volna a labdát. De Stoica is na­gyon gyenge volt. — Végül is örülni kell az egy pontnak? — Igen. Ha ez a mérkőzés döntetlen, akkor a BVSC ellen nyernünk kellett volna. Ez történt még... MTK—Zalaegerszegi TE 0—2 (0—2) B V SC-Zugló—Videoton 2—0 (1—0) Diósgyőr—Győri ETO FC 1—0 (0—0) Vác FC—Újpesti TE 0—1 (0—0) Siófok—Kispest-Honvéd 1—0 (0—0) Haladás VFC—Ferenc­város 1—2 (0—0) Gázszer FC—Tiszakécske 3— 1 (3—0) Vasas DH—DVSC-Epona 4— 1 (3—1) Nemzeti ünnepünk, március 15- ével egybekötve került sor Bu­dapesten, az 1997-es terepfutó országos bajnokság ünnepélyes eredményhirdetésére. A külön­böző korosztályokban szép Bé­kés megyei sikerek születtek. A felnőtt férfiak mezőnyében Szarvas Mátyás (Körösök Völ­gye Turista Égyesület) megvéd­ve országos bajnoki címét vég­zett az élen az egyéni összetett­ben. Ebben a kategóriában Földi Mihály (Mezőberény) a nyolcadik, Tóth György (KVTE) a kilencedik, Asztalos János (KVTE) a tizenegyedik, Váradi László (Mezőberény) a tizenötödik, Nagy Attila (Mező­berény) a tizenhatodik, Tóth Lajos (Mezőberény) a tizen­nyolcadik lett. Az ifjúsági fiúk­nál Torda Tamás (KVTE) a ne­gyedik, klubtársai közül Uhrin Zsolt a nyolcadik, Sarkadi Két eseményen is részt vettek a Békéscsabai Főiskola DSE utánpótlás-korú röplabdázói. A legfiatalabbak Szegeden a Dél- Magyarország Kupáért játszot­tak a gyermekbajnokság kereté­ben. A korábbi országos baj­nokság nyolcas döntőjének me­zőnyéből az első hat ezúttal is részt vett a kupán. A csabai 13—14 évesek eredményei: Jászberény—Bé­késcsaba 2:0, Debreceni Sí— Békéscsaba 2:0, Békéscsaba— Szeged 2:0,* Debreceni RK— Békéscsaba 2:1, Békéscsaba— Tab 2:1, Jászberény II.—Bé­késcsaba 2:1. A megyei tekebajnokság 2. for­dulójának eredményei: Mező­hegyes—Battonya 5:2 (1724:1664). Dobók: Molnár 363, Becsei 353, Dóczi 348, ill. Marosik 352, Soós 351. Mező­hegyes—Orosháza 6:1 A Békés Megyei Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága a sportszerűtlen labdarúgókkal szemben a következő határoza­tokat hozta. A békéssámsoni Fekete Zol­tánt egy, a kondorosi Dián Já­nost és a békésszentandrási Kiss Csabát kettő, a Gyulavári Vállalkozók labdarúgóját, Sza­bó Csabát három bajnoki mér­kőzéstől tiltották el. A követke­ző labdarúgókat is három baj­A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) a napokban közzétette a legújabb női és fér­fi egyéni világranglistát. A leg­jobb magyar versenyző, a hét­szeres Európa-bajnok Bátorfi Csaba a tizenhatodik lett az összetettben. A felnőtt nők mezőnyében a mezőberényi Pauló Márta bronzérmet nyert az összetett­ben. Az ifjúsági lányok között a mezőberényi Viczián Gyöngyi szerezte meg az országos bajno­ki címet, mögötte Latorcai Katalin (KVTE) végzett a má­sodik helyen. A csapatversenyben a Sziget­halmi TE lett az országos baj­nok, mögöttük a Körösök Völ­gye Turista Egyesület szerezte meg a második helyet. A Mező­berényi SDSE a két évvel ez­előtti bronzérem után a negye­dik helyen végzett. A KVTE tagjai közül Szarvas Mátyás és Torda Tamás I. osztályú, Aszta­los János és Tóth György II. osztályú, Uhrin Zsolt III. osztá­lyú minősítést szerzett. V. L. Hazai környezetben játszot­ták negyedmagukkal a junior országos bajnokság 11—18. he­lyéért a meccseket a hét végén az A csoportban. A békéscsaba­iak eredményei: BVSC—Bé­késcsaba 3:0, Ajka—Békéscsa­ba 3:1, Pulzus—Békéscsaba 3:0. A csoport végeredménye: 1. Pulzus, 2. BVSC, 3. Ajka, 4. Békéscsaba. A Békéscsabai FDSE junior­jai a végső, 17—18. helyezésért a Salgótarjánnal mérik össze tu­dásukat, oda-visszavágó mér­kőzés keretében, amelyet egyidőben rendeznek majd a felnőtt csapat találkozóival. (1724:1673). Dobók: Molnár 363, Becsei 353, Dóczi 348, Dér 346, ill. Veres 359. Oros­háza—Battonya 4:3 (1673:1664). Dobók: Veres 359, Érdi 338, ill. Marosik 352, Soós 351, Dávid 345. noki mérkőzéstől tiltották el, de büntetésüket 1998. június 30- áig próbaidőre felfüggesztették: Krecsmarik Tibor (Kamut), Evanics János (Magyarbánhe- gyes), Gurzó János (Sarkad). A dévaványai Üveges Sándort nyolc bajnoki mérkőzéstől til­tották el. Jambrik Csabát (Ma- gyarbánhegyes) és Kovács Sán­dort, a Mezőhegyesi SE edzőjét a fegyelmi bizottság március 24-ei ülésére beidézi. Csilla a 18. helyet foglalja el. Az Orosházi MTK-Hungarotel két tagja került fel a női listára, Ellő Vivien az 51., a román légi­ós, Georgeta Cojocaru a 115. helyen áll. Röplabda-utánpótlás a fedélzeten Teke megyebajnokság / Ellő az 51., Cojocaru a 115. Eltiltások Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság állása 1. Újpest 13 5 3 35—17 44 2. Győri ETO 12 6 3 31—17 42 3. FTC 12 4 5 38—25 40 4. Vasas 12 3 6 42—30 39 5. MTK FC 11 5 5 37­-20 38 6. Diósgyőr 10 3 8 32—21 33 7. Vác 10 3 8 29—34 33 8. ZTE FC 9 3 9 4«—31 30 9. BVSC 8 6 7 28—26 30 10. DVSC S 5 S 30—28 29 11. Gázszer 6 10 5 33—25 28 12. Siófok 8 2 11 23—27 26 13. Videoton 5 7 9 30—29 22 14. Haladás 5 6 10 27—33 21 15. Békéscsaba 5 5 11 15—37 20 16. Kispest 6 1 14 19­-36 19 17. Tiszakécske 4 6 11 24—50 18 18. Stadler 2 6 13 14—41 12 LABDARÚGÁS Szolnok—Békéscsabai Előre FC 1—0 (1—0). Országos serdülő U (14 évesek) labdarúgó-mérkőzés, Szolnok, 50 néző, V.: Markóth. Békéscsaba: Biró — Popol, Mócz, Kolarovszki, Vandra (Jakab) — Lipcsei, Laurinyecz, Juhász, Garzó — Okos (Bozsár), Zöld. Edző: Szokolay Sándor. Nagy csatában nyertek a hazaiak. Jó: Biró. Szolnok—Békéscsabai Előre FC 1—0 (1—0). Országos serdü­lő U (15 évesek) labdarúgó-mérkőzés, Szolnok, 50 néző. V.: Kiss. Békéscsaba: Cserháti — Varga B., Moszheim, Varga S., Palotai — Walfisch (Savolt), Szabó Zs., Boér, Puskás — Cseke, Horváth T. Edző: Jakab Péter. A mezőnyfölényben játszó csabaiak egy szabad­rúgás-góllal kaptak ki. Jó: Moszheim, Boér, Palotai. A ^ATESZ tagja Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441- 020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon: (66) 446-552, fax: (66) 441-311; Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 745 Ft, negyedévre 2235 Ft. Készül: a COF1NEC Hungary Rt. Kner Nyomda, Békéscsaba, Baross út 9—21. Nyomdaigazgató: Péter István. HU ISSN 12151068