Békés Megyei Hírlap, 1997. november (52. évfolyam, 255-279. szám)

1997-11-24 / 274. szám

1997. november 24., hétfő SportmagaziN ni Az MTK FÉL ÓRÁT FOCIZOTT ÉS NYERT Békéscsabai Előre FC—MTK FC 2—3 (2—3) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 4000 néző. V.: Bede (Cserna, Kiss B.). Békéscsaba: Baji 5 — Raducu 6 — Balog 6, Futaki 5 — Takács 5, Brlázs 5, Fazekas 7, Valentényi 6, Kálai 5 — Belvon 6, Dani 6. Edző: Pásztor József. MTK: Babos 5 — Lőrincz 6 — Kuttor 6-2=4, Szekeres 5 — Farkasházy 5, Molnár 6, Madar 8, Balaskó 6, Szamosi 5 — Kenesei 5, Orosz 6. Edző: Garami József. Csere: Balaskó helyett Farkas A. (5), Lőrincz h. Egressy (5), mindkettő a szünetben, Dani h. Stoica (5) a 60., Kenesei h. Csertői (-) a 70., Kálai h. Borbola (-) a 74., Takács h. Frank (-) a 77. percben. Gólszerző: Madar a 9., Kuttor a 13., Madar a 32., Takács a 37., Raducu a 45. percben. Sárga lap: Kenesei (szabadrúgásnál nem állt az előírt távolság­ban) a 15., Balaskó (Futaki felvágásáért) a 28., Farkas A. (Dani bokájába rúgott) az 50., Szekeres (Fazekast felvágta) az 54., Brlázs (Csertőit rángatta) a 72. percben. Kiállítva: Kuttor a 67. percben. ám mivel a játékvezető nem sí­polt, az MTK csatára két lépés után védhetetlenül lőtt a vetődő Baji fölött a jobb felső sarokba, 0—1. 13. perc: Madar a békéscsa­bai 16-os bal oldaláról az alap­vonalhoz közel szabadrúgást lőtt a kapu előterébe, a labda hosszú másodpercekig patto­gott a védők között, végül a szemfüles Kuttor közelről a kapu közepébe passzolt, 0—2. 32. perc: Kenesei remekül ugratta ki Madart, a középpá­lyás végig száguldott a felező­vonaltól a csabai térfélen, majd a Szögletarány: 10:3(5:0). Pásztor József feje amiatt fájt a az utolsó idei mérkőzés előtt, hogy kilenc játékosára nem szá­míthatott sérülés, betegség és eltiltás miatt. 9. perc: Madar 17 méterre Baji kapujától lesgyanús hely­zetben kapta a labdát Orosztól, Az elórehuzódó Raducu elöl itt még ment Babos, az MTK kapusa, ám később a román légiós közelről betalált a kék­fehérek halójába. Az NBIószi zárófordulójában: Békéscsabai Előre FC—MTK 2—3 kifutó és elé vetődő Baji mellett elhúzta a labdát és 10 méterről laposan a kapu közepébe gurí­tott, 0—3. 37. perc: Egy jobb oldali kis- szöglet végén Takács lopako­dott be a 16-oson belülre, majd az alapvonal közeléből megcé­lozta a kaput, a labda Babos ke­zét érintve került a hálóba, 1—3. 45. perc: Takács jobb oldali szöglete után nem tudták kirúg­ni a labdát a vendég védők, Ra­ducu pedig az 5-ös jobb sarkáról a bal felső sarokba bombázott, 2—3. 67. perc: Fazekas ügyesen ugratta ki Stoicát, aki megkerül­te Kuttort az MTK-térfél köze­pén. A fővárosiak védője a bé­késcsabai játékos után fordult, és lerántotta. Bede játékvezető felmutatta a piros lapot Kuttor- nak. Nem volt tapintható feszült­ség egyik oldalon sem, nyu­godtan készültek a csapatok. Aztán ugyanilyen nyugodtan kezdtek a pályán is. Az első helyzet a hazaiak előtt adó­dott, de ahogy lenni szokott, egy kontra végén mégis a má­sik csapat szerezte meg a veze­tést. Olyan gyorsan esett az első két gól, hogy igazán még ocsúdni sem tudott a Békés­csaba. De ettől sem roppant össze a hazai gárda, harcolt, küzdött és még helyzeteket is kidolgozott, ám a tudásbeli különbség az első fél órában kiütközött. Amit nem tudott a befejezéseknél megvalósítani a Békéscsaba, azt ellenkező előjellel, vagyis könnyedén, elegánsan oldott meg az MTK. Jól altatott a fővárosi együttes, majd kontráik olyan gyorsak voltak, hogy másodpercek alatt értek el az egyik kaputól a másikig. Az első játékrész fini­sére aztán Fortuna a békéscsa­baiak mellé szegődött és jutal­mazta őket harcos lendületü­kért, no meg azért, hogy 0—3 után sem adták fel a küzdel­met. Az MTK fél órai játék után azt hitte, megnyerte a találko­zót. Elkényelmesedtek, alapo­san visszavettek az iramból. A csabaiak ezt észrevették, foko­zatosan mezőnyfölényt har­coltak ki, a kék-fehérek kulcs­emberei viszont nem tudtak újra ritmust váltani, ezért a második félidőben Babosnak akadt jóval több dolga. Kuttor meggondolatlan mozdulata még inkább arra kényszerítet­te a fővárosiakat, hogy vissza- álljanak kapujuk elé, és ettől kezdve már kontráik is erőt­lennek bizonyultak. A vendé­gek végül átvészelték kapott gól nélkül a második félidőt, így tulajdonképpen fél órai jó játékkal megszerezték a há­rom pontot a fordulás után na­gyon harcosan és lendületesen játszó Békéscsaba ellen. Békéscsabai Előre FC— MTK 1—3 (1—1) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Tóth S. Békéscsaba: Láza (Kollár) — Szeverényi, Roczkó, Kovács P., Simon — Vörös, Pozsár, Hídvégi (Csúz), Lábos (Zsibrita) — Kasik (Márk), Va­das. Edző: Oláh Imre. MTK: Rabóczky (Hauer) — Farkas V., Csábi, Salamon — Tóth Cs., Talapa, Adamcsek, Kovács A. (Molnár B.), Tóth A. — Barva, Kincses. Edző: Turtóczky Sán­dor. G.: Vadas, ill. Kincses, Barva, Talapa. Jó: Simon, Vö­rös, Pozsár, ill. Rabóczki, Sala­mon, Barva, Kincses. Az NB I-es labdarúgó-bajnok­ság állása 1. Győr 11 5 1 25—11 38 2. MTK 10 3 4 35—18 33 3. Újpest 10 3 3 30—16 33 4. Vasas 10 2 5 34—26 32 5. FTC 9 4 4 31—21 31 6. Diósgyőr 8 3 6 25—15 27 7. Vác 8 3 6 25—29 27 8.DVSC 7 4 6 26—20 25 9.BVSC 6 6 5 24—23 24 10. Gázszer 4 9 4 27—20 21 11.ZTE 6 3 8 30—27 21 12. Videoton 5 5 7 27—23 20 13. Haladás 5 4 8 24—27 19 14. Siófok 5 2 10 17—23 17 15. Tiszakécske 4 4 9 23—43 16 16. Békéscsaba 4 4 9 12—34 16 17. Kispest 4 1 11 15—30 13 18. Stadler 1 5 11 11—35 8 Az NB I B-ben TÖRTÉNT Az NB I B-s labdarúgó-bajnok­ság hét végi eredményei: Nyír­egyháza—Paks 2—0, Dorog— Kecskeméti TE 1—2, Szeged- Dorozsma—Nagykanizsa 3— 0, Kaposvár—Kábái Cukor FC 2—0, Pécsi MFC—Csepel 2— 0, Tiszaújváros—Szolnok 3— 2, Matáv Sopron—Érd 3—1, III. kér. TVE—Salgótarján 0—2, Dunaújváros—Soproni FAC 1—1, Komló—Tiszavasvári 0—1. Az NB I-es tudósítást készí­tette: Fábián István, Gyur- kó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Such Tamás EZ TÖRTÉNT MÉG DVSC-Epona—Siófoki Bányász 1-0 (1-0) Debrecen, 5000 néző. V.: Hanyecz. Gól: Djurisic (33.). Kiállítva: juhász (92. — Siófok). Jók: Szabó J., Pető, Djurisic, ill. Győri, Pest R. A Debrecen az első félidőben mezőnyfölényt harcolt ki, amely góllá is érett. A második játékrészben feljavult a Siófok, de a hazai győzelem nem forgott veszélyben. Haladás VFC—Ecker-Stadler FC 3-2 (1—0) Szombathely, 5000 néző. V.: Arany. Gól: Tóth M. (9., 88.), Balogh (63.), ill. Murai (83.), Borgulya (90. — 11- esből). Jó: Tóth M., Bonchis, Baumgartner A., ill. Kiri, Korol, Molnár. A változatos, helyenként igen izgalmas találkozón a győzelmet jobban akaró szombathelyi csapat megérdemelten nyert, úgy, hogy a 83. perctől, 2—1 után nagyon izgalmas volt a véghajrá. Vasas DH—BVSC-Zugló 2-0 (1-0) Fáy utca, 1500 néző. V.: Pillér. Gól: Hámori (35.), Szilveszter (89.). Jók: Mónos, Szilveszter, Hámori, ill. Csiszár. Gyenge mérkőzésen két labdarúgásra emlékeztető mozzanat­ból szerzett góljaival az angyalföldiek megérdemelten győzték le a vasutas-gárdát. Videoton FCF-Diósgyőri FC 0-1 (0-0) Székesfehérvár, 30(H) néző. V.: Kiss G. Gól: Kiser (82.). Jók: Bíró, Urbonas, Tóth, ill. Rácz, Kiser, Téger, Buliga. Változatos mérkőzésen a döntetlen jobban megfelelt volna a látottaknak. Végül is egy jól eltalált lövés döntötte el a találkozó sorsát. Tiszakécske FC-Győri ETO FC 1-2 (1-2) Tiszakécske, 5000 néző. V.: Tóth V. Gól: Balia M. (23.), ill. Korsós (16.), Fehér M. (44.). Jók: Bujáki, Balia M„ ill. Lakos, Csató S. Szünet után szünettel folytatódott a mérkőzés, ugyanis a kécskei világítás csak részben működött, s az 55. percben Tóth Vencel játékvezető rövid időre beszüntette a játékot. A végén a népes győri szurkolótábor hosszasan ünnepelte az őszi elsőséget kiharcoló, tehát „félidős bajnok” kedvenceit. Vác FC—Zalahús-ZTE 0—0 Vác, 1000 néző. V.: Makai. Kiállítva: Molnár B. (60. — ZTE). Jók: Kasza, Vojtekovszki, Andrássy, ill. Vlaszák, Csóka. A döntetlennel megszakadt a Vác hét mérkőzésen keresztül tartó győzelmi sorozata. Ferencváros—Gázszer FC 1—1 (1—0) Üllői út, 8217 néző. V.: Hanacsek. Gól: Zavadszky (13.),ill.Tiber(51.).Jók:Hrutka, Horváth F., Lipcsei, ill. Matus, Szalai Cs., Tiber. A döntetlen tökéletesen igazságos, hiszen az agárdiak igen­csak masszív kollektíva benyomását keltették! Az őszi forduló utolsó mérkó'pzését, Kispest—ÚTÉ talál­kozót ma 19 órakor rendezik meg és az MTV2 is közvetíti. Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Megér­demeltük volna az egy pontot, hiszen ezt az MTK-t könnyen meg lehetett szorítani. Igaz, figyelmet­lenségek miatt kaptuk a gólokat. Nagy dolognak tartom, hogy háromgólos hátrányból felzárkóz­tunk, és volt esélyünk az egyenlítésre is. — Ilyenre sem volt képes a Békéscsaba, hogy null-háromról talpra álljon. — Ha nem történtek volna balszerencsés epizó­dok, másként is alakulhatott volna az eredmény. Más kérdés, hogy a megbeszélt taktikát nem tartot­ta be a csapat és óriási hibák előzték meg a kapott gólokat. A legtöbben még nem nőttek fel a feladat­hoz, és ezt a tavalyi bajnok kihasználta. De fiziká­lisán nem volt gond a csapattal, ám fejben még sokat kell fejlődniük. —Mit kértél a csapattól a szünetben? — Csak annyit, hogy ne kapjunk újabb gólt, mert akkor lehet esélyünk a döntetlenre. Ám a kiállítás utáni emberelőnnyel nem tudtunk élni, mert hiányzott a legtöbb játékosból a plusz, de így is küzdött, hajtott a csapat, nem adta föl. Egyedül Fazekas teljesítménye az, ami átlagon felüli volt. Garami József, az MTK edzője: — Számunk­ra nagyon jól kezdődött a találkozó, de aztán óriási hibákat vétettünk a kapott gólok előtt. Lőrincz sérülése és Kuttor kiállítása nehéz helyzetbe ho­zott bennünket, hiszen amúgy is tartalékosak vol­tunk, ugyanis Illés, Halmai, Zimmermann sérülés­sel bajlódik, s így nem játszhatott. Jól küzdöttünk az utolsó pillanatig és megérdemelten gyűjtöttük be a három pontot. —De a vártnál nehezebben sikerült... — A mérkőzés előtt is tudtuk, hogy a Békéscsa­ba fokozatosan összeállt és nehéz küzdelemre lesz kilátás. No meg azt is, hogy a lila-fehérek otthoná­ban egyik csapat sem mehet biztosra, mert a csaba­iak mindenkinek méltó ellenfelei tudnak lenni. Egy mondatban MECCSMORZSÁK Ha akad mindenkor higgadt, készséges szakember a magyar futball egén, akkor ez a két jelző a vendégek trénerére, Garami Józsefre mindenképpen ráillik. Most azonban valami történhetett, bár utólag visszagondolva a mérkőzésre, talán egyszerűen csak nagyon nagy transzban volt... Szinte remegett a lába az utolsó percekben és amikor mellételepedve arra kértük, rögtön a hármas sípszó után foglalja össze röviden a benyomásait, mereven elzárkózott, még az sem „hatotta” meg, hogy próbáltuk ecsetelni, így a Rádió körkap- csolásos műsorában öt perc múlva tudnák az szurkolók is, miért is fékezett le annyira csapata 3—0-ás vezetés után? „Nem akarok a közönség előtt beszélni” — mondta, majd bebandukolt az öltözőbe és mielőtt belépett, hozzátette: „Előbb megvárom a csapatot.” Amikor aztán odabent elhangzott két erőtel - jes „Hurrrááá!”, már nyílt is az öltözőajtó. Garami József kissé lehiggadva elnézést kért és természetesen nyilatkozott. Az eset igazából tanulság nélküli, illetve arra mégis jó példa: meg kell értenünk egymást, minden körülmények között. Szabados Attila ugyan nem sűrűn jut szóhoz az MTK csapatában, mégis megkülönböztetett figyelem kíséri Békéscsabán, hiszen fél évvel ezelőtt lila-fehér színekben rúgta a bőrt:—Ismét begyulladt a torkom—panaszolta.—De amúgy sem az én félévem volt az ősz. Igazán felkészülni sem tudtam a bajnokságra, de remélem a télen, egy sikeres alapozás után több lehetőségem lesz a bizonyításra. A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Kovács Géza, a Békéscsaba megbízott ügyvezető elnöke: — Sportszerű mérkőzésen szoros eredményt remélek. Jankulár Istán, a Békéscsaba technikai vezetője: — Hasonló tisztes helytállást várok, mint Diósgyőrben. Dr. Petróczy Gábor megyei sportigazgató: — Az akarat még a tudás felett is győzedelmeskedhet, még ha ez nem is törvényszerű. Fülöp Ferenc, az MTK szakosztály-igazgatója: — Szeretnénk győzelemmel búcsúzni az őszi szezontól. Jakab Elek, az MTK pályaedzője: — A Békéscsaba már sok csapatnak okozott kellemetlen perceket, remélem, mi nem tartozunk ezek közé. Turtóczky Sándor, az MTK tartalékcsapatának edzője: — Ha a helyzeteket értékesítjük, győzünk. Somodi László, az MTK pályaedzője: — Pásztor József jól összerakta fiatal csapatát, amelyiknél a küzdeni tudás sok mindent pótolhat. A SZÜNETBEN. Kovács Géza: — Eddig tisztességesen helyt álltunk. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Ha a folytatás is ilyen lesz, meglepetést is okozhatunk. Juhász Gyula, a Békéscsaba technikai vezetője: — Ügyesen futballozunk, de egyéni hibákból kaptuk a gólokat. Marik László, a Békéscsaba pályaedzője: — Nem akármilyen hátrányból tettük szorossá a találkozót. Fülöp Ferenc: — Túlságosan lefékeztünk, s ezt használta ki a Békéscsaba. Jakab Elek: — Három-nullig kitűnően játszottunk, várom a jó folytatást. Dr. Petróczy Gábor: — Mezőnyben partnerek vagyunk, de a pontszerzéshez szerencse is kell. Roxin György, egykori NB I-es játékvezető: — Jól játszik a Csaba. Leinhardt Pál, a Békés Megyei LSZ játékvezetői bizottságá­nak tagja: — Sok izgalmat ígér a második félidő. Karasz János, a Balatonföldvár edzője: — A könnyen szerzett előnyt saját magának tette nehézzé az MTK. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Somodi László: — Beigazolódott, hogy egy jól küzdő ellenféllel szemben nehezen szereztük meg a három pontot. Sisák Péter, a Békéscsaba társadalmi elnöke: — Nekünk nem szabad adni ekkora előnyt, kiváltképp az MTK-nak. Juhász Gyula:—Becsületes játéldcal maradtunk alul, érdemtele­nül. Láza János, a Békéscsaba egykori játékosa: — Hitetlenül nem lehettünk eredményesek.