Békés Megyei Hírlap, 1997. november (52. évfolyam, 255-279. szám)

1997-11-03 / 256. szám

1997. november 3., hétfő SportmagaziN in AZ EGYGÓLOS VERESÉG TISZTES EREDMÉNYNEK SZÁMIT Győri ETO FC—Békéscsabai Előre FC 1—0 (1—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Győr, 8000 néző. V.: Cserna (Bede, Szabó Zs.). Győr: Molnár 0 — Lakos 6 — Korsós 6, Stark 6 — Mracskó 5, Puglits 8, Fodor 5, Salagean 5 — Bodor 4, Fehér M. 6, Vayer 4. Edző: Reszeli Soós István. Békéscsaba: Baji 7 — Raducu 6 — Balog 6, Kerényi 5, Valentényi 5 — Fazekas 5, Brlázs 5, Dobi 4, Vörös 4 — Belvon 3, Stoica 4. Edző: Pásztor József. Csere: Bodor helyett Szarvas (-), Belvon h. Vasas (-), Dobi h. Takács (-) mindhárom a 61., Vayer h. Ferenczi (-) a 67., Vörös h. Futaki (-) a 73. percben. Gólszerző: Fehér M. az 5. percben. Sárga lap: Kerényi (Fehérrel szemben szabálytalankodott) a 18., Dobi (Bodor visszahúzásáért) a 26., Lakos (Stoica buktatásáért) a43., Brlázs (Puglits akasztásáért) az 55. percben. Szögletarány: 11:2(4:0). 5. perc: Stark a jobb oldalon re­mekül kicselezte a rá kifutó Raducut és Kerényit, majd jól adott középre, a kapu előtt Fehér Miklós magasan felugorva, nyolc méterről a kapu jobb olda­lába fejelte a labdát, 1—0. A mérkőzés előtt Pásztor Jó­zsef azt taglalta, hogy bár kevés az esély, de már azzal is megle­petést okozhatnának, ha egy pontot eloroznának a bajnokje­lölt otthonából. Nos, az első per­cek arra engedtek következtet­ni, bármi történhet a pályán. Rögtön nyitányként Belvon előtt adódott lehetőség, ám a csabaiak támadója a földbe rú­gott. A szerencse forgandó, a túloldalon az egyetlen épkézláb győri akció rögtön góllal végződött, amihez persze kel­lett a csabai védelem megingá­sa is. A hazai szurkolók joggal várták a folytatást, de ez elma­radt, és akkor még aligha gon­dolhattak arra, hogy a mérkőzés utolsó perceiben már arra ösztökélik a szurkolók a játékvezetőt, hogy fújja le minél hamarabb a találkozót. Ugyan­is az ETO elkövette azt a hibát, hogy a gyors gól után visszafo­gott az iramból, és nem túlságo­san erőltette a támadást. Igaz, a csabaiak vérszegény próbálko­zásai nem sok zavart okoztak, így Molnárnak nem is akadt dolga az első játékrészben. A folytatásban aztán egyre több hiba csúszott a hazaiak Meccsmorzsák Nyár óta húzódott a diósgyőriek Békéscsabával szembeni tarto­zási ügye. Tucatnyi időpontot módosítottak a Borsod megyeiek, miközben valamennyi pénzt mindig csepegtettek, ám az utolsó, csaknem két és fél milliós tartozásukat hosszú hetek óta nem adták meg a viharsarkiaknak. Mint ismert, a csabai klub vezetői ismételten az MLSZ-hez fordultak, a szövetség pedig utolsó utáni figyelmeztetésként bejelentette: amennyiben október 31- éig nem rendezi adósságát a Diósgyőri FC, minden fordulóban három büntetőponttal sújtják őket, egyben kizárják őket a téli átigazolási időszakból. Úgy tűnik, az utolsó utáni figyelmeztetés hatékonynak bizo­nyult, ugyanis a borsodiak átutalták a pénzt. A Békéscsaba is tartozik, így például á Videotonnak is, amiből egyenlítik a számlát. No meg kifizetik labdarúgóiknak az októberben elért eredmények után a pontpénzt. A nagy kérdés már csak az, ha a Békéscsaba novemberben is pontokat gyűjt, azt miből fizeti a klubvezetőség? Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 15. fordulójában következik. November 8., szombat: Kispest—ZTE, 13.00, Békéscsaba—ÚTÉ, 13.00, DVSC—MTK, 13.00, Vác—Tiszakécske, 15.00, Vasas—Gázszer, 15.00, Haladás—Siófok, 17.00, Stadler—BVSC, 17.00, Videoton—Győr, 17.00, FTC—Diósgyőr, 17.00, játékába is. Pontatlanok vol­tak, és a pálya középső harma­dában csak tilitoliztak. Amikor pedig eljutottak a kapu közelébe, egyre inkább elbi­zonytalanodtak. A győriek te­hetetlenségét észrevéve, a csa­baiak egyre bátrabban futbal­loztak, ami a mérőzés javát szolgálta. Valamivel érdeke­sebbé vált a játék, de a csabaiak támadásaiban sem volt átütő erő. Az utolsó húsz perc hozott némi izgalmat, ekkor a győriek mindinkább kapujukhoz szö­gezték a vendégeket, de beven­ni már nem tudták Baji kapu­ját, mert a csabaiak portása is­mét jól védett vagy a védelem állt magabiztosan a lábán. A várt szoros eredmény — csabai szempontból — realizá­lódott, az más kérdés, hogy egy önmagát alulmúló Győrrel szemben sikerült az 1—0. A ha­zaiak ettől függetlenül rászol­gáltak a győzelemre. Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság állása l.Győr 10 3 1 23—10 33 2. MTK 9 2 3 30—13 29 3. Vasas 9 2 3 30—19 29 4. Újpest 8 3 2 25—12 27 5. Diósgyőr 7 2 5 24—14 23 6. FTC 7 2 4 25—17 23 7. BVSC 5 5 4 21—20 20 8. Vác 6 2 6 22—28 20 9. Videoton 5 4 5 26—20 19 HU) VSC 5 3 6 24—20 18 11.ZTE 5 2 7 23—25 17 12. Gázszer 3 7 4 20—17 16 13. Tiszakécske 4 4 6 22—34 16 14. Békéscsaba 4 3 7 9—29 15 15. Haladás 4 2 8 18—22 14 16. Siófok 4 1 9 14—20 13 17. Kispest 3­11 13—29 9 18. Stadler 1 5 8 8—28 8 Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Cseke István, a Győr sérült játékosa: — Sok törlesztenivalónk van a viharsarkiakkal szemben, ezért illene ma nyer­nünk. Pálmai József, a Győr elnökségi tagja: — A múltkori, Ferencváros elleni vereség miatt sokan temették már a csapatot, de ma bizonyítani fog a gárda. Vanyus Attila, a Győr elnöke: — Remek az idő, kitűnő a program, az ETO győzelme várható. Kertész Zsolt, a győriek reklámfőnöke: — Megszerezzük a tizedik győzelmet. Vayer Gábor: — Kitartanak mellettünk a szur­kolók, és ez csodálatos. A SZÜNETBEN. Csató János, a Békéscsaba volt, a Győr mai játékosa: — Biztos nyerünk. Keglovitch László, a Győr elnökhelyettese:— Küzdelmes a mérkőzés, ha így folytatjuk, meglesz a három pont. Egyházy Gábor, a helyi megyei labdarúgószö­vetség főtitkára: — Közelebb áll az ETO a győzelemhez. Pálkövi Gyula,a Győr volt elnöke:— Egyelőre több a mérgünk, mint az örömünk. Fehér Miklós: — Remélem, még egy gól ben­nem van. Brlázs Gábor: — Az első félidőben bátortala­nok voltunk, az egyenlítés érdekében többet kell kockáztatnunk. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Glázer Róbert, volt szövetségi kapitány: — Ha bátrabb a Békéscsaba, meglepetést okozhatott volna. Szarvas János: — Egy góllal mindenképp job­bak vpltunk. Edzői NYILATKOZATOK Reszeli Soós István, a Győr edzője: — Ezúttal gyengén „muzsikáltunk”, de a lényeg, hogy megszereztük az őszi elsőséghez nélkülözhetetlen ti­zedik és nagyon fontos győzel­münket, aminek valamennyien nagyon örülünk. Pásztor József, a Békéscsa­ba edzője: — Az első nagy helyzet előttünk adódott, de Belvon kihagyta, és ha ezt érté­kesíti, akkor a mai Győrt elkap­hattuk volna. Ugyanakkor a ka­pott gólnál védőink, Kerényi és Raducu nagyot hibáztak, ami­kor fölöslegesen mindketten egyszerre kifutottak, s így hatal­mas üres területet hagytak ma­guk mögött, illetve a győriek előtt. — A mérkőzés előtt kevésbé volt bizakodó. — Tény, hogy tartottam a ta­lálkozótól, hiszen a Győr baj­nokesélyes és éllovas. De az is biztos, hogy tegnap nem kapták el a fonalat, igencsak gyengél­kedtek a házigazdák. Az elején hibát hibára halmoztak, amely­ben Lakos állt az élen. Végül olyan elkerülhető gólt kaptunk, amelyre egyébként igyekeztem felkészíteni a csapatot a hét köz­ben. Ez lélektanilag előnyt je­lentett a Győrnek, nekünk hát­rányt. Viszont a házigazdák ezt a lépéselőnyt nem tudták ki­használni. — Az elutazás előtt azt is mondta, szoros eredmény ese­tén, ha tartása van a csapatnak, elfogadható a vereség. — Volt tartása a csapatnak, hiszen végig partiban voltunk, még ha a Győr többet is táma­dott. Viszont nekünk nagy gon­dunk, hogy elöl nincsenek futó embereink, és ha jól meggon­doljuk, Stoica és Belvon nem is csatárok, csak a kényszer hozza, hogy őket toljam legelőre. —A mérkőzés előtt elfogadta volna az 1—0-t? — Nem. Vereséget eleve nem fogadhatok el a sípszó előtt, hiszen soha nem mehetünk ki feltett kézzel. Utólag viszont bosszant, hogy nem tudtunk leg­alább egy egypontos meglepe­tést okozni. —Kikkel volt elégedett? — Igazán nem tudok most senkit kiemelni. Inkább egysé­gesen fogalmazom úgy, hogy egy kicsivel többet kellett volna nyújtania mindenkinek. Mond­juk, úgy öt-tíz százalékkal. Ta­lán azt kijelenthetem, hogy Ba­log nagyon jól levette a pályáról Vayert. És elégedett lettem vol­na Dobival, Vörössel, Fazekas­sal, ha előrefelé többet játszot­tak volna. De tény, őket is lekö­tötte a védekezés, és egy kicsit ijedtek voltak, nem mertek vál­lalni hosszabb futást, és nem merték vállalni az utolsó cselt. . J. P. EZ TÖRTÉNT MÉG Diósgyőr—-DVSC-Epona 2—0 (0—0) Diósgyőr, 11 000 néző. V.: Vágiier. Gól: Varga (54.), Kákóczki (91. — 11-esből). Jó: Farkas J„ Kovács, Varga. Kiser, Kákóczki, ill. Szatmári, Böőr. A Debrecen teljesítménye csalódást okozott a két kelet­magyarországi csapat rangadóján, az újonc hazaiak teljesen megérdemelten jutottak újabb három ponthoz. Gázszer-Haladás VFC 1-1 (1-0) Székesfehérvár, 1000 néző. V.: Bukovics. Gól: Tiber (40.), ill. Király (90.). Jó: Szalai, Árky, Bekő,Tiber, ill. Tóth N., Rótt, Gabala. A két alsóházban tanyázó együttes küzdelmes, közepes iramú, színvonalas mérkőzésen az újonc Gázszer FC — nem először — ismét győzelmet szalasztott el, ezúttal az utolsó percben. MTK FC—Vasas 3-1 (2-0) Hungária krt., 4000 néző. V.: Puhl. Gól: Illés (6.), Kettesei (21.), Madar Cs. (55.), ill. Szilveszter (62.). Jó: Babos, Kuttor, Illés, Madar, Kenesei, ill. Végh, Mónos, Szilveszter. Az MTK FC megérdemelt győzelmet aratott egy érdekes, de nem túl színvonalas rangadón. A piros-kékek a sérült, műtéten átesett remek csatár Váczi Zoltán távollétében csak tetemes hátrányuk után kezdték azt a játékot nyújtani, ami az ősszel jellemezte őket. Zalahús-ZTE—Videoton 2—0 (2—0) Zalaegerszeg, 6500 néző. V.: Pillér. Gól: Sebők (29., 45.). Jó: Vlaszák, Casoltan, Sebők, Csóka, ill. Makrickij, Schindler, Róth. A tartalékos hazaiak hősiesen küzdve, kevés lehetőségüket maximálisan kihasználva, megérdemelten nyerték meg a szá­mukra nagyon fontos mérkőzést. A Videoton hiába játszott mezőnyfölényben, a kapu előtt elfogyott a vendégek tudomá­nya. Tiszakécske—Kispest-Honvéd 2—1 (2—0) Tiszakécske, 3500 néző. V.: Márton. Gól: Thaly (43.), Balia M. (45.), ill. Cipf (59.). Kiállítva: Maczkó (84. — Tiszakécske), ill.. Bárányos (56. — Kispest), Medgyesi (82. — Kispest). Jók: Nagy Zs., Balia M., Molnár, ill. Plókai és Cipf. A házigazdák megérdemelten nyertek a küzdelmes, kiállítá­sokkal tarkított találkozón a 9 főre fogyatkozott Kispest-Hon­véd ellen. Siófoki Bányász—Stadler FC 3—0 (0—0) Siófok, 2000 néző. V.: Tóth V. Gól: Pest R. (52., 54.), Ördög (81.). Jó: Bimbó, László, Győri, Pest R., 111. Nagy G. Korol, Reskó, Jeremejev. Ä szünet után nyújtott jobb teljesítménye és játéka alapján a feljavult Siófoki Bányász, a két kiesés ellen harcoló csapat nagy csatát hozó találkozóján teljesen megérdemelten győzte le a végig jól küzdő vendégeket. BVSC—Váci FC 0-1 (0-1) Szőnyi út, 350 néző. V.: Hanacsek. Gól: Füle (30.). Jó: Komlósi, Usvat, ill. Hámori, Kasza, Boda, Füle. A vasárnap délutáni találkozón a kapu előtt határozottabb vendégek váratlan, de megérdemelt győzelmet arattak a sok hibával játszó vasutasok ellen. Az Újpesti TE—Ferencváros mérkőzést ma, hétfőn 19 órakor rendezik a Megyeri úton. Újpesti TE—Békéscsabai Előre FC 4—0 (1—0) NB I A korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Budapest, 100 néző. V.: Veres. Békéscsaba: István — Koszta, Roczkó, Godár, Bányai (Csulik) — Lakatos (Szűcs), Simon, Szeverényi (Pozsár), Karakas (Csúz) — Göblyös, Borbola. Edző: Moós János. Jobbak voltak az újpestiek, de a gólkülönbség túlzott. A hazaiak góljait a nigériai légiósok, a Camarra testvérek szerezték. Jó: Koszta, Simon. Újpesti TE—Békéscsabai Előre FC 2—2 (1—1) NB I B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Budapest, 100 néző. V.: Kántor. Békéscsaba: Kollár — Lövei, Sallai, Nouas, Czipó, Andó (Zsibrita), Szabó, Marik (Németh), Friderikusz, Ursz (Boér), Torzsa (Lovas). Edző: Ogrincs Pál. Két jól felkészített csapat nagy csatájá­ban értékes döntetlent szereztek a békéscsabaiak. G.: Torzsa 2. Jó: Sallai, Czipó, Friderikusz, Torzsa. VÍZILABDA Súlyos vereség a bajnokjelölttől ELTE-BEA C—Békéscsa ba i VSC 22-1 (9-0, 6-1, 4-0, 3-0) OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Budapest, 100 néző. V.: Székely. Békéscsaba: Máté — Lu­kácsi, Dávid, dr. Szlávik, Borsos, Puha, Bíró 1, Laczó P., Laczó Gy., Csendes. Edző: dr. Szlávik Győző, Csabai Zoltán. Kiállítások: 3, ill. 5. Négyméteresek: 2/2, ill. 0/0. Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, ami érthető, a nyáron alaposan megerősödött főváro­si gárda a bajnoki címre tör, míg a békéscsabaiak „csak” a felsőházat célozták meg az idei bajnok­ságban. Ám ezen a találkozón a vendégek erősen tartalékosán szálltak vízre, hiszen stabil embere­ik közül nem számíthattak az edzők Balázsra, Szilvásyra, Románra, Jámborra, Gyebnárra, va­lamint a két román légiósra. Már az első perctől kezdve hatalmas fölényben játszott az egyetemi csapat, és végig magabizto­san lőtték a gólokat a magasabb szinten és fordu­latszámon játszó házigazdák. A csabaiak számta­lan fiatallal próbálkoztak, de a tizenéves srácok­nak még „mély volt a víz”. A vendégek vigasza: a következő hat fordulóban négy olyan ellenfél következik, amellyel egy súlycsoportban van­nak, s amelyik ellen bizonyítaniuk kell azt, hogy az első nyolc között a helyük az idén is. Százig jutott a Vasutas BSC Szarvas—Pécsi VSK-Dállí 60:100 (33:46) NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, Szarvas, 300, néző. V.: Kóthay, Földházi T. Szarvas: Pasek (4), Huszárik (5/3), Keresztény (7/3), Papp (7), Sándor (21/3). Cs.: Frankó A. (9/9), Kondacs (-), Kitiinszkaja (4), Frankó K. (-), Bobvos (3/3). Edző: Novák Gábor. Pécs: Balázs (14), ZSOLNA Y (12/9), DONKÓ (2), Rátvay (10), Pavlovics (35). Cs.: Keller (2), Hofmann (4), Tahi (8), Vilutyte (13). Edző: Rátgéber László. Az eredmény alakulása: 5. p.: 7:8,11. p.: 16:17, 13. p.: 22:25,30. p.: 45:79. Kipontozódott: Pasek a 37. percben. Meglepő és érthetetlen volt, hogy Pasek az ötödik percben már a negyedik személyi hibáját szedte össze. Novák edző rögtön cserét kért. Ä szarvasi lányok a 18. percig jól tarották magukat, elsősorban Sándor kitűnő dobóteljesítményével. A túloldalon Pavlovics remekelt, aki alig tudott hibázni a palánk alatt. Az utolsó két percben aztán ismét a szokásos hibák jöttek elő. Szünet után nagyobb sebességre kapcsolt a Pécs, és szinte állva hagyta a BSC-t. Négy percig a Szarvas pontot sem szerzett, ezalatt a vendé­gek viszont tizenhetet. S így végeredményben már ekkor eldőlt a mérkőzés. A Szarvas az első félidőben okosan játszott, s emiatt a Pécs nem tudott jelentősebb előnyt sze­rezni. Szünet után a rutinosabb vendégek gyors és ötletes játékkal rukkoltak ki, és teljesen megér­demelten nyertek még ilyen különbséggel is. Novák Gábor: — A második félidőben kijött az expressz és a személyvonat közti különbség. Rátgéber László: — Az első félidőben a Szarvas okosan lassította a játékot. Szünet után viszont há­rom perc alatt eldőlt a mérkőzés. Csabai Pál