Békés Megyei Hírlap, 1997. november (52. évfolyam, 255-279. szám)

1997-11-10 / 262. szám

1997. november 10., hétfő SportmagaziN in TÍZ EMBER ELLEN CSAK SZÉPÍTÉSRE FUTOTTA Békéscsabai Előre FC— Újpesti TE 1—2 (0—2) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 5000 nézó'. V.: Puhl (dr. Bozóky, Lánczos). Békéscsaba: Baji 6 — Raducu 6 — Balog 6, Futaki 5 — Dobi 5, Kerényi 4, Brlázs 5, Todorovics 4, Valentényi 4 — Belvon 5, Stoica 5. Edzó': Pásztor József. Újpest: Szűcs Lajos 6 — Sebők 6—2=4, Kiskapusi 0, Szlezák 5 — Jenei 5, Kozma 5, Véber 6, Zombori 4, Tóth N. 0 — Herczeg 4, Kovács 5. Edző: Várhidi Péter. Csere: Tóth N. helyett Eszenyi (6) a 13., Kiskapusi h. Szanyó (6) a 23., Todorovics h. Vörös (6), Stoica h. Fazekas (5) mindkettő a szünetben, Zombori h. Kvasz (-) a 67., Kerényi h. Takács (-) a 78. percben. Gólszerző: Eszenyi a 30., Szanyó a 32., Fazekas a 62. percben. Sárga lap: Sebők (Dobit hátulról elgáncsolta) a 27., Balog (Szlezák felvágásért) a 45., Fukati (Herczeg lerántásáért) a 73. percben. Kiállítva: Sebők az 55. percben. Szögletarány: 4:4 (2:4). Következik November 18., kedd: BVSC—Haladás, 17.00. November 19., szerda: Di­ósgyőr—Békéscsaba, 13.00, Stadler—Vác, 17.00, Siófok—Vasas, 17.00, Gáz­szer—DVSC, 17.00, MTK FC—FTC, 17.00, Újpest— Videoton, 17.00, Győr— Kispest, 17.00, ZTE-—Ti­szakécske, 17.00. Egyperces gyászszünet előzte meg a találkozót. Jakab Péter­nek, a békéscsabaiak utánpótlás edzőjének az édesapja hunyt el a napokban. 30. perc: Eszenyi lövése után a labda túljutott Baji kapuson, de a fiatal Futaki a gólvonal előtt kivágta a mezőnybe. Ide-oda pat­togott a labda, mígnem ismét Eszenyihez került, aki hét méter­re, háttal a kapunak a háló köze­pébe ollózott,0—1. 32. perc: Kovács a 16-os vo­naláról jobbra kitolta a labdát Szanyó elé, aki két lépés után, 11 méterről a vetődő Baji mellett la­posan kilőtte az alsó sarkot,0—2. 55. perc: Sebők az újpesti tér­fél közepén felrúgta Fazekast, amiért villant a sárga lap. Mivel ilyen kártyája már volt, rögtön a pirosat is megkapta. 62. perc: Vörös jobbról reme­kül átlőtt a túloldalra, ahol Faze­kast teljesen egyedül hagyták az újpesti védők. A labda egyet pat­tant a játékos előtt, aki 13 méter­ről védhetetlenül a bal felső sa­rokba bombázott, 1—2. Mintha csak hazai pályán játszott volna az Újpest, az első perctől kezdve támadólag lé­pett fel és azonnal mezőnyfö- lényt harcolt ki. A Békéscsaba kénytelen volt védekezni, ám ebbe is sok hiba csúszott. Az újpestiek korai kényszerű cse­réi nem rontottak az össztelje­sítményen, sőt... Éppen a két frissiben beállt labdarúgójuk iratkozott fel hamar a góllövő­listára. A gólok után még tetsze­tősebben futballoztak a vendé­gek, tehették, hiszen ez végleg megnyugtatta őket. Jellemzőaz első félidőre, hogy a békéscsa­baiak csupán egyetlen egyszer célozták meg a kaput. Sok minden megzavarta a vendégeket a folytatásra, ugyanis ettől kezdve az erős széllel szemben játszottak, rá­adásul Sebők korán a kiállítás ;» mmm ifi w ltllc li| >•!• iÉL, Belvon Attila (sötét mezben), akit afinnek is figyelnek, ezúttal nem volt gólerős, de oly kor hasznosan dolgozott sorsára jutott, ami miatt meg­bomlott a védelmük egysége. Ráadásul mintha a második já­tékrészben egy kicsit nagyobb mellénnyel léptek volna pályá­ra az újpestiek. Tény, a Békés­csaba is más harcmodorban küzdött, ami annak is köszön­hető, hogy a sérüléssel bajlódó Stoica és a szokatlanul halvány teljesítményt nyújtó Todoro­vics helyére két gyors ember állt. Ahogy jó volt a csere az első játékrészben az ÚTE-nél, úgy sikeres volt a békéscsabaiaknál is, hiszen Vörös adta a szépítés­nél a gólpasszt és a másik csere, Fazekas talált a hálóba. A má­sodik játékrészben a csabaiak feljavulása miatt sokkal ki­egyensúlyozottabb és izgalma­sabb lett a játék. A tíz főre fo­gyatkozott Újpest a kapott gól után már ocsúdott és azon volt, hogy tartsa előnyét. A csabaiak rohamoztak, ám nem sok siker­rel jártak kísérleteik, hiszen, ha mégis tűz alá vették a kaput. Szűcs Lajos remekül hárított. Az első félidőben nyújtott jobb teljesítménye révén rászolgált a győzelemre a fővárosi csapat. Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság állása l.Győr 10 4 1 23—10 34 2. ÚTÉ 9 3 3 28—15 30 3. MTK 9 2 4 30—14 29 4. FTC 9 2 4 28—18 29 5. Vasas 9 2 4 32—25 29 6. Diósgyőr 7 2 6­24—15 23 7. BVSC 6 5 4 23—20 23 8. Vác 7 2 6 23—28 23 9. DVSC 6 3 6 25—20 21 10. Videoton 5 5 5 26—20 20 11. Gázszer 4 7 4 26—19 19 12. ZTE 5 2 8 24—27 17 13. Tiszakécske 4 4 7 22—35 16 14. Békéscsaba 4 3 8 10—31 15 15. Haladás 4 2 8 18—22 14 16. Siófok 4 1 9 14—20 13 17. Kispest 4- : 11 15—30 12 18. Stadler 1 5 9 8—30 8 Békéscsabai Előre FC— új­pesti TE 2—0 (1—0) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Ri- schák. Békéscsaba: Fülöp (Lá­za)—Kálai, Diczkó, Kurilla, Ko­vács P. — Lábos (Márk), Hídvé­gi, Vasas, Frank — Borbola (Zsibrita), Vadas. Edző: Oláh Imre. Kiállítva: Pintér a 71. perc­ben G.: Borbola, Vasas (11- esből). Jó: Láza, Kála, Kurilla, Borbola, ill. Riscutia, Jávor, Keita. Edzői NYILATKOZATOK Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Saját magunkat ver­tük meg, noha az Újpest két szép gólt rúgott, viszont mi adtuk oda a labdát mindkét esetben, amelyekből megkontráztak bennünket. Pedig felhívtam a já­tékosok figyelmét arra, hogy ne nagyon adogassuk el a labdákat, mert ellenfelünk könyörtelenül kihasználja a helyzeteit. Ez be is következett. — Szünet után feljavult a já­ték, igaz tíz ember ellen tör­tént... — Igen, tartottam tőle, hogy beleszaladhatunk egy nagyobb vereségbe, ezért alakítottam át a csapatot a második félidőre. A gyengén játszó Todorovics és Stoica helyett olyan embereket állítottam be, akik játéktudás­ban ugyan nem ütik meg a lecse­réltek szintjét, viszont sokkal fe­gyelmezettebben játszanak. En­nek meg is lett az eredménye, s szépítettünk is. Ám sajnos, csa­társor nélkül nehéz gólokat rúg­ni, sőt, annyira veszélyesek vol­tak az újpesti kontrák, hogy a gyors csatáraik révén még tíz emberrel is nagy helyzeteket te­remtettek. — A nagy vereség elmaradt, sőt, akár egyenlíthetett is volna a gárda... — A mi csapatunk szürke já­tékosokból áll, és nincsenek benne klasszisjátékosok. Amíg partiban vagyunk, azaz ha dön­tetlenre áll a mérkőzés vagy ha nétán vezetünk, akkor me­gyünk, darálunk, ám ha az ellen­félnél az előny, akkor nehezen fordítunk. Ezen a mérkőzésen is megpróbáltuk ezt, s ha Raducu közelről egyenlít, talán még nyerünk is! Várhidi Péter, az Újpesti TE edzője: — A csapat ismét telje­sített, amiért csupa nagy betűvel írnám le minden egyes játéko­sunk nevét. Kissé megéreztük a sérültjeink hiányát, s ráadásul tíz főre csökkentünk a kiállítás miatt, amit én túl szigorúnak ítéltem meg a kispadról, s ezért vált szorosabbá és nyílttá a talál­kozó. —A biztos vezetés után félte­niük kellett a három pontot... — Igen, tízen maradtunk, s bizony nagyon küzdenünk kel­lett, hogy megtartsuk előnyün­ket. Mivel több csatárunk is volt a pályán, megpróbáltuk erőltetni a góllövést, mert félő volt, hogy a nagy hajtásban kiegyenlít a Békéscsaba. A helyzeteink ki­maradtak, de szerencsére ellen­felünk sem jeleskedett a kapunk előtt. Az NB I-es tudósítást ké­szítette: Gyurkó Mihály, Jávor Péter, Verasztó La­jos. Fotó: Kovács Erzsébet EZ TÖRTÉNT MÉG Vasas—Gázszer FC 2—6 (0—3) Fáy utca, 2000 néző. V.: Kiss G. G.: Kuntics (56.), Koltai (92.), ill. Tiber (38., 62.), Árky (6.), Juhár (öngól, 42.), Földes (69.), Puskás (90.). Jó: a hazaaik közül senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. Tiber, Medvid, Nagy, Földes. Áz újonc nagyszerű játékkal leiskolázta a Vasast, amely hazai pályán nem sűrűn kap hat gólt. A piros-kékek vereségük­kel visszaestek az ötödik helyre. FTC—Diósgyőr 1-0 (1-0) Üllői út, 13 ezer néző. V.: Abrahám. G.: Páling (37.). Jó: Szűcs, Póling, Schultz, ill. Kácz, Kovács T., Kiser. A második félidőben csaknem egyenlítettek a lelkes vendé­gek. Debreceni VSC-MTK 1-0 (0-0) Debrecen, 7000 néző. V.: Varga S. G.: Ilea (90.). Jó: Nagy Z., Gojan, Ilea, ill. Molnár, Madar Cs. Az utolsó percben szerezte meg a győzelmet a Löki a tavaly i bajnok ellen. Stadler FC-BVSC 0-2 (0-1) Akasztó, 1500 néző. V.: Bede. Kiállítva: Schultz és Holló (mindkettő Stadler). G.: Bükszegi (26.), Kiss (73.). Jó: Kiri, Molnár, ill. Koszta, László, Rósa. Bükszegi. Nem sikerült a volt csabai edző Bozai Gyula bemutatkozása Akasztón. Videoton-Győri ETO FC 0-0 Székesfehérvár, 12 ezer néző. V.: Juhos. Jó: Biró, Vancsa, Tóth A., ill. Molnár, Lakos, Fehér. Molnár tizenegyest védett, ezzel egy pontot mentett a Győrnek. Kispest-Honvéd FC—Zalaegerszegi TE 2—1 (0—0) Bozsik stadion, 2000 néző. V.: Cserna. Kiállítva: Jovanovics (Kispest). G.: Mátyus (60., il-esből, 75.), ill. Káinán (60.). Jó: Mátyus, Plókai A., Kovács B. ill. Vlaszák, Kámán, Csóka. Vert helyzetből fordított a hazai együttes a játékrész finisé­ben. Vác FC—Tiszakécske FC 1-0 (0-0) Vác, 1500 néző. V.: Kurmai. G.: Horváth (77.). Jó: Hámori, Lévai, Kasza, Horváth, ill. Barna, Vidakovics, Balia L. A hazai Duna-partiak fölénye a hajrában góllá érett az újonc ellen. A Haladás VFC—Siófoki Bányász mérkőzést ma 19.00 órakor rendezik. Békéscsabai Előre FC—Nyíregyháza 2—1 (1—0) NB I-es ifjúsági A korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 50 néző. V.: Alberti.Békéscsaba: István —Koszta, Roczkó.Csulik, Bányai — Lakatos Z. (Csúz), Szeverényi, Pozsár, Karakas (Szűcs) — Borbola, Göblyös. Edző: Moós János. Nyíregyháza: Kanócz — Kertész, Kántor Zs., Varga, Lakatos I. — Ambrusz,^ Szedlár, Gégény, Szécsi — Török, Szenes. Edző: Gáspár László. Élvezetes, iramos mérkőzést vívott a két együttes. Félóra elteltével a békéscsa­baiak szerezték meg a vezetést, s a gól után is ők maradtak támadás­ban. Szünet után a nyírségiek egyenlítettek, de ezt a hazaiak nem hagyták annyiban, nagyobb sebességre kapcsoltak, s egy szép fejes­góllal megszerezték a győzelmet jelentő pontokat. G.: Pozsár, Borbola, ill. Szécsi. Jó: István, Roczkó, Borbola, ill. Kertész, Kán­tor, Török. Békéscsabai Előre FC—Nyíregyháza 1—0 (0—0) NB I-es ifjúsági B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 50 néző. V.: Kiss Z. Békéscsaba: Kollár A. — Szabó, Sallai, Semjéni (Boér), Zsibrita A. — Németh, Kinyó (Andó), Marik, Friderikusz (Ursz) — Nouas, Torzsa."Edző: Ogrincs Pál. Nyíregy­háza: Tuska — Kántor P., Petró, Laskai — Lakatos, Géczi, Ilka, Hensperger, Bobják — Bárdi (Horváth, Reznek), Karaffa (Czvik). Edző: Révész Csaba. A tartalékosán kiálló békéscssabaiak a hajrá­ban szerzett góllal tartották itthon az értékes három pontot. G.: Szabó. Jó: Sallai, Nouas, ill. Petró, Laskai. Egy mondatban MECCSMORZSÁK Király vári Károly, a Békéscsaba egykori játékosa, a Békési FC jelenlegi edzője szombaton arról beszélt, hogy a vasárnapi Békés—Gyula rangadó után az olaszországi Bergamóba uta­zik tanulmányozni az itáliai utánpótlás helyzetét: — Nem arra vagyok elsősorban kíváncsi, hogy milyen edzésmunkát végez­nek a fiatalok, hanem arra, milyen a háttér, a feltételek és a körülmények. Az is kiderült ugyanis, hogy délelőtt vannak az edzések, ami azt sejteti, hogy az iskolákra épült az olasz utánpótlás-nevelés. Egyébként annak idején én is futballoztam az Atalanta ellen és Donadónit fogtam. Végül kettő—kettes döntetlen értünk el. Ha most hasonló eredményre lenne képes bármelyik magyar csapat, akkor minden bizonnyal előrébb tartanánk. M M M ® ® © Az elmúlt években több békéscsabai labdarúgó is játszott Finnországban, s közülük a 40 éves, egykori irányító Gruborovics Tibor ma már a Mikkeli csapatának edzője. Később egy esztendeig Királyvári Károly is megfordult Bé­késcsaba északi testvérvárosának együttesében, majd három hónapot töltött el Csató Sándor a jelenleg Győrben futballozó középpályás Mikkeliben. Most Belvon Attila iránt érdeklődik két első osztályú finn klub, s amennyiben létrejön a megegye­zés, jövő év áprilisától szerepelne az északi országban az apró termetű középpályás. A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Sisák Péter, a Békéscsaba társadalmi elnöke: — A szép időben jó és eredményes játékot várok. Kovács Géza, a Békéscsaba megbízott ügyvezető' elnöke: — Minden most szerzett pontnak jelentősége van a jövőnket illetően. Pillér Sándor, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese:—Min­den kis pontocskának örülnünk kell... Dobó János, a Békéscsaba egykori játékosa: — Vereségre sem­miképpen nem gondolok. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba volt, ma a Gyulai SE NB IH-as labdarúgócsapatának edzője:—Egygólos győzelmet várok. Balajcza Tibor, az ÚTÉ szakosztályigazgatója: — Tavaszias időben gyönyörű győzelmet remélek. Tóth András, az ÚTÉ szakosztályának irodavezetője: — Jobb képességű labdarúgókból áll a csapatunk, de kérdés, hogy ez elegendő lesz-e a győzelemhez. Daris György, országgyűlési képviselő, az ÚTÉ szimpatizánsa: —Bízom abban, hogy a két lila-fehér gárda szép játékot produkál. Kade Károly, az ÜTE egyik fő támogatója:—Szorítok a győzele­mért. Sarlós András, az ÚTÉ tartalékcsapatának edzője:—Tartaléko­sán állunk ki, de ennek ellenére győzelmet várok. Tóth József, a finn Kraft első osztályú csapatának játékosa, az Újpest egykori védője: — Mindkét együttes szimpatikus számomra, de most újpesti győzelem várható. Árgyelán János, az ÚTÉ jelenleg sérült labdarúgója, egykori békéscsabai játékos:—Hajrá lilák !... A SZÜNETBEN. Kovács Géza'. — Az eredményes játékhoz néhány labdarúgónknak sokkal fegyelmezettebben kellene játszania. Pillér Sándor: — Puhányak vagyunk és kishitűek is... Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — A sikerhez nagyot kellene javulnia a csapatnak! Jankulár István, a Békéscsaba technikai vezetője: —Támadójá­ték nélkül nem lehet gólt elérni. Krattinger Mártott, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Még a szabadrúgásainkból is az ellenfelet hoztuk előnybe. Dr. Demkó János, az ÚTÉ alelnöke: — Sokáig egyenrangú volt a küzdelem, de aztán a kényszerű cserék jót tettek a csapatunknak. Balajcza Tibor: — Rúgtunk két szép gólt, s még további gólokat várok! Roxin György, ex NB I-es játékvezető: — El kell ismerni, jobb az Újpest! _ A MÉRKŐZÉS UTÁN. dr. Demkó János: — Még tíz emberrel is volt tartása a csapatnak. Sisák Péter: — Hit és akarat nélkül nem lehet eredményt elemi, félve pedig végképp nem! Juhász Gyula, a Békéscsaba technikai vezetője: — Amíg az úgymond kulcsjátékosok nem érzik át a csapat nehéz helyzetét, addig nem remélhetünk pontokat sem... Winkler János: — Egy félidőnyi előnyt az Újpestnél gyengébb csapatnak sem adhatunk. Láza János, a Békéscsaba egykori játékosa: — A hitetlenségünk miatt veszítettünk.