Békés Megyei Hírlap, 1997. október (52. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-06 / 233. szám

1997. október 6., hétfő SportmagaziN iii Baji Tamás ismét hozta a pontot Tisz.íkécske FC—Békéscsabai Előre FC O—O Edzői NYILATKOZATOK NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Tiszakécske, 4000 néző. V.: Makay (Varga S., Sóthy). Tiszakécske: Nagy Zs. 6 — Balia L. 6, Nagy L. 6, Thaly 6—Szarvas 4, Unyatinszki 5, Molnár 6, Bujáki 5 — Besserman 6, Balia M. 5, Szántó 5. Edző: Szurgent Lajos. Békéscsaba: Baji 8 — Raducu 6 — Balog 7, Sándor 6 — Erdei 5, Vörös 6, Kerényi 5, Brlázs 6, Vasas 6 — Stoica 5, Dani 6. Edző: Pásztor József. Csere: Szarvas helyett Cimpian (6), Bujáki h. Mike (6) mindkettő a szünetben, Vörös h. Valentényi (-) a 72., Stoica h. Takács (-) a 77., Szántó h. Sipos (-) a 82., Erdei h. Diczkó (-) a 90. percben. Sárga lap: Kerényi (Besserman felvágásáért) a 6., Sándor (Bujáki akasztásáért) a 8., Nagy L. (Vörös feltartásáért) a 43., Brlázs (Szántó gáncsolásáért) az 54., Raducu (Molnár akasztá­sáért) a 60., Balia M. (Dani akasztásáért) a 65., Molnár (sípszó előtt elrúgta a labdát) a 92. percben. Szögletarány: 3:8 (0:4). Mindkét oldalon akadtak hiány­zók, a Tiszakécskében inkább a sérülések tizedelték a csapatot, míg a békéscsabaiaknál a há­rom sérült mellett (Kasik, Belvon, Topos) három sárga la­pos is akadt (Todorovics, Dobi, Fazekas). 60. perc: Bállá Mihály átadá­sával Molnár térült-fordult, és a 16-oson belülre keveredett, ami­kor a mellette álló Raducu lábán átesett — 11-es. A büntetőből Bállá Mihály laposan a bal sarok felé lőtte a labdát, amit Baji nagyszerű vetődéssel és jó ér­zékkel kitenyereit, majd a védők felszabadítottak. Sokan bíztak abban az előzetes latolgatáskor, hogy az újonc otthonában pontot is szerezhet a Békéscsaba. A pesszimisták azonban féltet­ték a csapatot, hiszen ezúttal is sok hiányzója volt a lila-fehé­reknek. Az első játékrész az opti­mistákat igazolta. A békéscsa­baiak nem ijedtek meg, min­denki hamar megtalálta a pár­ját, és igyekezett gyorsan sem­legesíteni. Balog és Sándor re­mekül vette le a pályáról a kécskeiek támadóit. De az egész védelem jól szűrte meg a hazaiak próbálkozásait. Sok elképzelés nem volt a Tisza- parti gárda játékában, a bé­késcsabaiak pedig lelkesedé­sükkel hamar mezőnyfölényt harcoltak ki. Főleg Vörös volt elemében, aki nem csak szép egyéni alakításokkal vétette észre magát, hanem jól hozta helyzetbe társait is. Igaz, Dani és Stoica nem tudott élni a lehetőséggel, ám jóval több­ször veszélyeztették Nagy Zsolt kapuját, mint tette azt az ellenfél. Olyannyira, hogy Ba­ji Tamásnak az első félidőben csupán akkor akadt dolga, amikor letette az ötösre a lab­dát, hogy legtöbbször Raducu játékba hozza azt. A jelentős fölényt és az adódó ziccereket ha kihasználja a Békéscsaba, gólokkal vezethetett volna az első félidőben. Ami viszont örömteli volt: idegenben még nem láthattunk ilyen jól küzdő, és néha már a tudatos­ul tizenegyest hárító Baji Ta­más ság elemeit is bemutató Békés­csabát. Alapos fejmosásban része­sítette Szurgent edző tanítvá­nyait, ugyanis a Tiszakécske a második félidőben merőben más felfogásban lépett pályá­ra. Sokkal inkább támadóbb futballt játszott, ám a Békés­csaba sem ijedt meg, okosan szűrték meg a rohamokat, és amint labdához jutottak, igye­keztek a kontrákkal veszélyt okozni a hazaiak kapuja előtt. Ebben a félidőben inkább a hazaiak voltak mezőnyfölény­ben, de ezúttal sem találták góllövőcipőjüket. A hatvanadik percben egy meglehetősen elhamarkodott ítélettel „helyzetbe hozta” a tiszakécskei csapatot a játék­vezető, ám az utóbbi hetekben nagyszerű formáról tanúbi­zonyságot adó Baji Tamás óri­ási tettet vitt véghez azzal, hogy kivédte Bállá Mihály büntetőjét. Átmenetileg vissza is fogta a hazaiak támadókedvét a kiha­gyott lehetőség, és a Békéscsa­ba újból néhány ígéretes akci­ót mutatott be. A finisben a hazai közönség egyre jobban tűzbe hozta csapatát, amely az utolsó negyedórában mindent elkövetett a három pont be­gyűjtése érdekében, de to­vábbra is jól állta a sarat a csabai védelem, és Baji továb­bi fantasztikus produkciókat mutatott be. A játékvezető gyengeségét mutatta egy újabb csabai esély „kudarcba fulladása”, amikor Dani ügye­sen megugrott egy labdával, már lépéselőnyben is volt, amikor védője utánavetődött, és elkaszálta a lábát, ami mini­Következik Október 17„ péntek: Hala­dás— MTK, 19.00. Októ­ber 18„ szombat: Békés­csaba—ZTE, 14.30, Deb­recen—Újpest, 14.30, Stadler—Gázszer, 17.00, Vác—Kispest, 17.00, Vide­oton—Tiszakécske, 17.00, FTC—Győr, 17.00, Va­sas—Diósgyőr, 17.00. Ok­tóber 19., vasárnap: BVSC—Siófok, 17.00. műm kiállítással járt volna, ám Makay játékvezető nemes egyszerűséggel továbbot in­tett. Végül is a Tiszakécske két ellentétes félidőt produkált, az elsőben tehetetlennek bizo­nyult, a másodikban rakkolt, ám nagyon sok hibával ját­szottak. A Békéscsaba az első negyvenöt percben kimondot­tan jól játszott, a másodikban hősiesen küzdött, így minden­képpen rászolgált a pontra. Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság állása l.Győr 9 3­22—9 30 2. Vasas 8 2 2 27—15 26 3. Újpest 7 3 2 23—11 24 4. MTK 7 2 3 26—12 23 5. Diósgyőr 6 2 4 21—12 20 6. FTC 6 2 4 24—17 20 7. BVSC-Zugló 5 5 2 21—17 20 8.DVSC 5 3 4 23—16 18 9. Videoton 4 4 4 18—18 16 10. Vác 4 2 6 18—26 14 11. Békéscsaba 4 2 6 8—27 14 12. Gázszer 3 4 4 17—14 13 13. Haladás 4 1 7 17—20 13 14. Tiszakécske 3 4 5 20—25 13 15. ZTE 4­7 19—23 12 16. Kispest 3­9 10—24 9 17. Siófok 2 1 9 9—20 7 18. Stadler 1 4 7 7—24 7 A Gázszer—ZTE mérkőzést október 12-én, vasárnap játsszák le. Az NB I-es tudósítást ké­szítette: Jávor Péter. Fotó: Kovács Erzsébet Szurgent Lajos, a Tiszakécske edzője: — Harcos, kemény meccsen nem feküdt nekünk az ellenfél agresszív játéka. So­vány vigasz, de az ilyen mérkő­zésekre is fel kell készülnünk a jövőben. Pásztor József, a Békéscsa­ba edzője: —t Az első játékrész­ben kimondottan jól játszottunk, kár, hogy az óriási helyzeteinket kihagytuk, pedig négy százszá­zalékos lehetőségünk volt. Eb­ben az időszakban a Tiszakécs­ke szinte el sem jutott a mi ka­punkig. —A fordulás után más színe­zetűvolt a játék. — A hazaiak alaposan bele­erősítettek, de ettől kezdve ti- zenketten játszottak ellenünk. Ugyanis a játékvezető mindent elkövetett annak érdekében, hogy ne legyen még nagyobb sikerélményünk. Ettől függetle­nül kitűnően harcolt a csapat, és Baji Tamás ismét nagy napot fogott ki. — Hatvan percig Vörös is kitűnően küzdött. — Remekül játszott, de egy idő után elfáradt. O tudott csapa­tunkból egyedül létszámfölényt elérni, s addig voltak igazi hely­zeteink. — Kikkel voltál még elége­dett? — Bajin és Vörösön kívül az egész védelemmel, így Balog­gal, Raducuval, Sándorral, akik nagy munkát végeztek és reme­kül álltak a lábukon. De jól ját­szott Brlázs is. Talán elöl volt egy kis gondom, ugyanis ennyi helyzetből minimum két gólt kellett volna rúgnunk. —Egy pillanatig sem volt ve­szélyben az egy pont? —Tény, hogy a fordulás után egy kicsit ijedtebben játszott a csapat, de tudtuk, hogy a folyta­tásban nekünk ugranak a házi­gazdák. Viszont mindenki na­gyon küzdött ezen az estén, és a mérkőzés kulcsa az volt, hogy védőink remekül semlegesítet­ték Ballát, Unyatinszkit és Bes- sermant. Baji Tamás, a tizenegyesölő Kétségtelen, hogy a mérkőzés főhőse a sokadvirágzását élő Baji Tamás volt, aki igencsak megizzadva, sárosán, de nagyon bol­dogan válaszolt az újságírók és a rádióriporter kérdéseire. —Ilyennek vártad a mérkőzést? —Sejtettem, hogy az első félidei gyenge tiszakécskei teljesít­mény után egy egészen más hazai csapat lép majd pályára. Az első negyvenöt percben nem volt dolgom, a folytatásban azon­ban alaposan megtomáztattak. —Hetek óta jóformában védesz... — Tény, hogy most is fel voltam pörögve, éreztem, hogy jól fogok védeni. —A hüntetőrúgásnál eltervezted, hogy merre fogsz vetődni? — Bállá Mihályt egyáltalán nem ismertem, soha nem játszot­tunk egymás ellen. A büntető elrúgása előtti percben többször is megnézte a jobb alsó sarkot, így éreztem, hogy ez amolyan csel lehet. Amikor nekifutott a labdának, ezért jobbra bemozdultam, majd mikor meglőtte a pettyest, már balra vetődtem. O akart becsapni, végül is én csaptam be őt. Nagyon örülök, hogy sikerült megfognom a 11-est. —A második félidőben nagyon sok dolgod akadt. —A középpályásaink egy kicsit elfáradtak, és kevésbé tudták megszűrni a támadásokat, ezért a védelemre és rám hárult a legnagyobb feladat a mérkőzés második felében. EZ TÖRTÉNT MÉG Zalahús-ZTE—Ferencváros 2—4 (1—2) Zalaegerszeg, 17 000 néző. V.: Márton. Gól: Németh (29., 75.), ill. Dragoner (25.), Zavadszky (41.), Horváth F. (80.), Schultz L. Kiállítva: Casoltan (59. — ZTE), Szabó II. Zs. (59. /It i. Hl. I.imperger (79. — FTC. Jó: Németh, Vlaszák, ill. Dragoner, Zavadszky, Miriuta. A Fradi egy góllal mindenképpen jobb volt a ZTE-nél, de győzelmét főleg annak köszönheti, hogy a második félidő elején kettős emberelőnyben játszott hosszú ideig. A hazaiak csak 9 emberrel pörögtek fel igazán. Győri ETO FC-Debreceni VSC-Epona 1-1 (1-0) Győr, 12 000 néző. V.: Arany. Gól: Fehér M. (44.), ill. Gojan (79.). Jó: Lakos, Salagean, Korsós, ill. Gojan. A győriek kihagyták kínálkozó lehetőségeiket és ezt kihasz­nálta a vendégcsapat, pontot rabolva a győri „oroszlánbarlang- ból”. Siófoki Bányász—Vác FC 1—2 (0—1) Siófok, 2500 néző. V.: Kiss B. Gól: Andrássy (44.), Nagy (70.—11-esből), ill. Sallai (62. — 11-esből). Jó: László, Bimbó, ill. Nagy T., Lévai, Kasza, Babos. A hihetetlenül gyengén és erőtlenül játszó Bányász ellen a vendéggyőzelem teljesen megérdemelt. MTK FC—Ecker-Stadler FC 5-0 (2-0) Hungária krt., 2000 néző. V.: Molnár L. Gól: Orosz (31., 73.), Lőrincz E. (47.), Illés (83.), Kenesei (91.). Jó: Lőrincz, Molnár Zoltán, Halmai, Orosz. Illés, ill. a Stadlerból senkit nem lehet kiemelni. Az erősportokból kölcsönözve a kifejezést: több súlycsoport­éi különbség volt a két csapat között. Kispest-Honvéd FC—Videoton FCF 2—0 (1—0) Bozsik-stadion, 2000 néző. V.: Kiss G. Gól: Mátyus (40. perc — 11-esből), Bárányos (60.). Jó: Plókai A., Mátyus, Kovács B., ill. Korsós A. Az elvileg jó képességű labdarúgókból álló Videoton kollek­tívaként csődöt mondott, csak az első félidőben akadt egy-két villanása. A Honvéd,.kapaszkodik”. Diósgyőri FC—Haladás VFC 3-2 (1-2) Diósgyőr, 12 000 néző. V.: Puhl. Gól: Jakab (37.), Farkas J. (66.), Kovács T. (83.), ill. Kovács S. (24.), Gabala (33.). Jó: Kovács T., Farkas J., Varga S., Földvári, Buliga, ill. Gabala, Baumgartner, Kovács S. A szombathelyiek csak a védekezéssel törődtek, magukra húzták ellenfelüket, így csak idő kérdése volt, mikor szakad át a gát­Éjpesti TE—Vasas 1-2 (1-1) Megyeri út, 7000 néző. V.: Tóth V. Gól: Véber (23. — 11-esből), ill. Váczi Z. (43.), Kuntic (85.). Jók: Monyé, Kozma, Véber, ill. Mónos. A játék képe és a helyzetek alapján gólokkal nyerhette volna a mérkőzést az Újpest... Gázszer FC-BVSC-Zugló 1-1 (0-1) Székesfehérvár, 3500 néző. V.: Kurmai. G.: Puskás (52.), ill. Erős (22.). Jó: Szalai, Puskás, Nagy L, Bekő, ill. Bondarenko, László, Bükszegi. Küzdelmes, közepes iramú mérkőzésen igazságos eredmény született. Ifjúságiak Videoton—Békéscsabai Előre FC 3—4 (2—1) NB I A korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Székesfehérvár, 50 néző. V.: Kiss. Békéscsaba: István — Koszta, Futaki, Vandlik, Roczkó — Szűcs, Simon, Szeverényi, Karakas (Bányai) — Borbola, Csúz (Matus, Göblyös). Edző: Moós János. Már 2—0- ra, majd 3—2-re vezettek a hazaiak, de az egységesebb békés­csabaiaknak sikerült megfordítani az állást. G.: Szűcs 2, Simon, Karakas. Jó: az egész vendégcsapat dicséretet érdemel teljesít­ményéért. Videoton—Békéscsabai Előre FC 1—3 (1—1) NB I B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Székesfehérvár, 50 néző. V.: Ónodi. Békéscsaba: Kollár — Zsibrita (Kinyó), Semjéni, Sallai, Czipó, Lövei (Andó), Marik, Szabó S., Nouas, Friderikusz (Németh), Torzsa (Lovas). Edző: Ogrincs Pál. Sze­rencsés góllal szerzett vezetést a Videoton, a második félidőbeli jobb játékukkal megérdemelten nyertek a lila-fehérek. G.: Tor­zsa, Marik, Nouas. Jó: Sallai, Marik, Nouas. Egy mondatban Bunyó a tiszakécskei utcán Az NB I-es csapatok közül Békéscsabához kilométerben számolva a tiszakécskeiek esnek legközelebb. Nem véletlen, hogy ismét több szurkoló kísérte el a lila-fehéreket. A bejá­rattól távoli, állóhelyi lelátón jó kétszázan lehettek, és na­gyobb hangeró'vel buzdították az előréseket, mint a hazaiak saját csapatukat. Ám a meccs folyamán végig béke honolt a pálya karéján. Ä találkozó után a kijárattól néhány lépésre azonban összecsapott a két szurkolótábor néhány tagja. Hogy ke­mény lehetett a „hírig”, bizonyítja, hogy az aszfalton tekinté­lyes méretű vértócsa terebélyesedett. Hogy nem lett nagyobb balhé, az a gyorsan megjelenő rendőröknek volt köszönhető, akik a renitenskedők közül a leghangosabbakat pillanatok alatt bilincsbe verték és elvitték. A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Winkler János, a Békéscsaba társadal­mi elnökhelyettese: — Egy góllal nyerünk. Kovács Géza, a Békéscsaba megbízott ügyvezető elnöke:— Az év tudósítását készítheted, hiszen nyerünk. Szabó Zoltán, a Békéscsaba gazdasági munkatársa:— Ha nem ijedünk meg, elérhetünk egy döntetlent. Barna Zsolt, a hazaiak sérült védőjátékosa: — Szeretném, ha gólkülönbséget javítanánk, hogy hosszú legyen a csabaiak útja hazafelé. Maczkó Gábor, a hazaiak sérült játékosa: — Közönségszóra­koztató meccset és három pontot várok. A SZÜNETBEN. Juhász Gyula, a békéscsabaiak technikai vezetője: — Csak meg ne bosszulja magát a sok ziccer kihagyása. Belvon Attila:—Remekül zár a védelem, de az egész mezőnyben sokkal jobbak vagyunk ellenfelünknél. Roxin György egykori NB I-es játékvezető: — Meglepően jól játszik a Békéscsaba. Pintér György, a Tiszakécske pr-menedzsere: — Bízom a jobb folytatásban és eredményesebb játékban. Vbrankovics Mihály, aló éven aluliak válogatottjának szövet­ségi edzője: — Eddig csak egy-két megvillanás emlékeztet a focira. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Belvon Attila: — Az első félidő a miénk volt, de a folytatásban is akadtak szép megoldásaink. Baji Tamás büntetőfogása nagyot lendített a csapaton. Juhász Gyula:—Ellentétes félidőket láthattunk. Dani Péter:—Boldog vagyok, bár még jobban örültem volna, ha három ponttal utazunk haza. Kovács László, a Holding Rt. tisztviselője: — Igazságos az eredmény, mert ellentétes félidőket láthattunk egy kimagasló kapus­teljesítménnyel.