Békés Megyei Hírlap, 1997. október (52. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-20 / 245. szám

1997. október 20., hétfő SportmagaziN iii Ismét tíz emberrel játszott az Előre Békéscsabai Előre FC—Zal un s ZTE FC 1—1 (1—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 4000 néző. V.: Lettrich (Márton, Bajkai). Békéscsaba: Baji 7 — Raducu 6 — Balog 6, Sándor 6—Dobi 5, Brlázs 6, Kerényi 5, Vörös 5, Vasas 6 — Stoica 5, Todorovics 5—2-3. Edző: Pásztor József. ZTE: Vlaszák 6 — Kocsárdi 5, Csóka 5, Filó 4 — Szőke 6, Sebők 6, Molnár A. 5, Molnár B. 5, Gaál 5 — Rámán 6, Németh 5. Edző: Garamvölgyi Lajos. Csere: Filó h. Varga (5) a 40., Molnár A. h. Tóth (5) az 56., Stoica h. Belvon (-) a 65., Dobi h. Valentényi (-) a 74., Vörös h. Fazekas (-)a83. percben. Gólszerző: Brlázs a 22., Kámán a 75. percben. Sárga lap: Brlázs (Molnár B. akasztásáért) a 21., Todorovics (megrúgta Kocsárdit) a 24., Balog (Molnár A. felrúgásáért) a 33., Filó (Stoica lerántásáért) a 37., Dobi (Németh lábára rátartott) a 38., Gaál (Dobit hátulról gáncsolta) a 60., Sebők (a 16-oson belül feldobta magát, majd reklamált) a 67. percben. Kiállítva: Todorovics a 32. percben. Szögletarány: 8:3 (4:2) Következik November 1., szombat: Diósgyőr—DVSC, 13.00, Siófok—Stadler, 15.00, Gázszer—Haladás, 15.00, Győr—Békéscsabai Előre FC, 15.00, Tiszakécske— Kispest, 15.00, ÚTÉ— FTC, 17.00, MTK—Vasas, 19.00. Zalaegerszegi TE— Videoton, 15.00. Novem­ber 2., vasárnap: BVSC— Vác, 15.30. Két egykori eló'rés emléke előtt tisztelegtek a mérkőzés előtt egyperces néma felállással. Márton Pál, az egyesület elnök­ségi tagja volt hosszú időn ke­resztül. Fehérvári János pedig 1977—78-ban harminchat mér­kőzést játszott viharsarki szí­nekben. 22. perc: Balog Z. óriási partdobásával Brlázs megira­modott, a tízméteres vágta köz­ben faképnél hagyta az őt kísérő Kocsárdit. A 11-es pont tájéká­ról a vetődő Vlaszák fölött nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt, 1—0. 32. perc: Szabadrúgáshoz ju­tottak a hazaiak a zalaegerszegi 16-os előterében, miután Stoicát ellökték. Todorovics állt a labda mögé, el is végezte a szabadrú­gást — sípszó előtt. Lettrich játékvezető odanyargalt a csa­baiak szerb légiósához, és fel­mutatta neki a sárga lapot, s mi­vel ilyet már korábban kapott a mérkőzés folyamán, mehetett zuhanyozni. 75. perc: Szőke elhúzott a jobb oldalon, erőszakosan leráz­ta védőjét, beadásából Kámán nyolc méterről, laposan a jobb alsó sarokba lőtt, 1—1. Szakemberek és szurkolók egyaránt hatpontosnak vélték a találkozót. Ennek ellenére nem túl nagy iramban kezdtek a csapatok, és az első tíz perc­ben a Zalaegerszeg harcolt ki némi mezőnyfölényt. A csaba­iak védelme jól zárt, majd ne­gyed óra után ébredtek ők is, és bemutattak néhány formás támadást. A 22. percben esett góljuk egy begyakorolt akció­ból esett, hiszen régóta köztu­dott, hogy Balog Zoltán hatal­masat tud dobni. A gól fölrázta a vendégeket, és némileg paprikásabbá is vált a hangulat a pályán. Pilla­natok alatt villantak a sárga lapok, és bizony egy-egy sza­badrúgást megelőzően lökdö­sődésre, apróbb ütésváltásra is sor került a pályán. Lettrich Ferenc játékvezető ezen a na­pon nagyon erénytelenül ve­zette a találkozót, és nem NB I- es színvonalon fújta a sípot. Aztán amikor Todorovicsot kiállította, vérszemet kaptak a zalaiak, és nekirontottak a há­zigazdáknak. Ám igazán nem tudtak helyzetet kialakítani, ezért Bajinak továbbra is rit­kán akadt dolga. A szurkolók viszont ettől kezdve elsősor­ban Lettrich játékvezetővel törődtek, hol szidták, hol pe­dig azt követelték, hogy őt cse­réljék le. Garamvölgyi edző vi­szont Filót hívta le a pályáról, s hogy erősítse a támadójátékot, a helyére Varga Tamást állí­totta be. A ZTE azonban ettől sem lett „acélosabb”. Fordulás után nem változta­tott a hadrenden Pásztor edző, ám mivel Todorovicsot kiállí­tották, csak egyetlen támadó, Stoica kísérletezett elöl. Hátul viszont annál nagyobb nyomás nehezedett a csabaiakra, hiszen a fordulás után a ZTE nagyobb tempóra kapcsolt, és egyre- másra próbálta a 16-os körül a helyzetet kialakítani, ám to­vábbra is sok hibával játszot­tak. Ettől függetlenül egyre több dolga akadt Bajinak. Ne­gyed óra után lohadt a zalaiak támadókedve, de továbbra is ők voltak mezőnyfölényben. Mígnem ki nem egyenlítettek. Ezután viszont visszavettek az iramból, mint akik elégedettek a döntetlennel. A csabaiak megpróbáltak még egy-két erőtlen akciót vezetni, de iga­zán már nem tudták próbára tenni Vlaszákot. Az NB I-es tudósítást készí­tette: Gyurkó Mihály, Já­vor Péter. Fotó: Fazekas Ferenc Dobi (balra) próbálja becselezni magát a 16-oson belülre. Békéscsaba—ZTE 1—1 Próbajátékok Két héttel ezelőtt mindkét boká­jára rúgást kapott Tiszakécskén Florin Stoica, a csabaiak román légiósa. Az elmúlt időszakban háromszor is próbálkozott az edzésekkel, de félóra után mind­annyiszor fel kellett adnia, mert fájdalmat érzett. Most a jobban „megkínzott” bal bokáját bein­jekciózták, így pályára lépett. — Ha egy félidőn hasznára tud lenni a csapatnak, már az is nyereség — mondta Pásztor Jó­zsef —, aki egyébként a hétközi, az NB Ill-as Békési FC elleni felkészülési találkozón két új já­tékost is tesztelt. Az egyik a ju­goszláv II. ligában játszó csatár, Dalibor Mrdjenovics, a másik a vésztői Sáfián Imre: — Ügyes mindkétjátékos — tette hozzá a vezető edző. — A szerb fiú Sza­badkán együtt játszott Szabados Attilával és Sándor Mátyással, és jugoszláv ifjúsági válogatott is volt. A következő felkészülési mérkőzésre újra meghívtam. Télen az alapozó munkába mindketten - bekapcsolódnak, aztán döntünk további sorsuk­ról. Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság állása l.Győr 9 3 1 22—10 30 2. Vasas 9 2 2 29—16 29 3. Újpest 8 3 2 25—12 27 4. MTK 8 2 3 27—12 26 5. FTC 7 2 4 25—17 23 6. Diósgyőr 6 2 5 22—14 20 7. BVSC 5 5 3 21—19 20 8. Videoton 5 4 4 26—18 19 9. DVSC 5 3 5 24—18 18 10. Vác 5 2 6 21—28 17 11. Gázszer 3 6 4 19—16 15 12. Békéscsaba 4 3 6 9—28 15 13. ZTE 4 2 7 21—25 14 14. Haladás 4 1 8 17—21 13 15. Tiszakécske 3 4 6 20—33 13 16. Siófok 3 1 9 11—20 10 17. Kispest 3­10 12—27 9 18. Stadler 1 5 7 8—25 8 Békéscsabai Előre FC—ZTE 0—1 (0—0) Tartalékbajnoki mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Lischák. Békéscsaba: Láza — Erdei, Futaki, Kovács P. — Kálai, Kurilla, Hídvégi (Lábos), Frank, Petruzsán — Borbola, Vadas. Edző: Oláh Imre. G.: Bencze. Jó: Kurilla, Frank, Bor­bola, ill. Opicz, Kovács N., Ben­cze, Adrik. EZ TÖRTÉNT MÉG Haladás VFC—MIK FC 0-1 (0-1) Szombathely, 8000 néző. V.: Abrahám. Gól: Orosz (17.). Jó: Tóth M., Balogh, ill. Ló'rincz, Halmai, Orosz. Az MTK értékes három pontot zsebelt be Szombathelyen, jól lehet a Haladás is rászolgált volna legalább egy pontra. Ecker-Stadler FC—Gázszer FC 1—1 (0—0) Akasztó, 2000 néző. V.: Hanyecz. Gól: Hadár (69.), ill. Földes (57.). Jó: Korol, Kovács Zs., Jeremejev, ill. Szalai, Med vid. Földes. Küzdelmes, de sok hibávaf tarkított, alacsony színvonalú mérkőzésen igazságos eredmény született. Vasas Danubius—Diósgyőri FC 2—1 (2—1) Fáy utca, 3000 néző. V: Arany. Gól: Herczeg (13.), Galaschek (27.), ill. Varga S. (37.). Jó: Herczeg, Szilveszter, ill. Varga. A jó iramú mérkőzésen a Vasas több gólhelyzetet dolgozott ki ellenfelénél. A diósgyőriek örülhetnek, hogy csak egy gólos vereséget szenvedtek. Videoton FCF—Tiszakécske 8—0 (2—0) Székesfehérvár, 4000 néző. V.: Bedc. Gól: Dvéri (19.), Vancsa (45., 47., 62.), Korsós (65., 70.), Waltner (78.), Róth (89.). Jó: Vancsa, Dvéri, Róth, Korsós, ill. a vendégeknél senki sem tűnt ki. Két óriási vendéghelyzet után a Videoton sziporkázó, ötletes, közönség-szórakoztató játékkal ilyen különbséggel is megérde­melten győzött. Vác Ft—Kispest-Honvéd 3-2 (1-2) Vác, 1000 néző. V.: Varga S. Gól: Nagy T. (6. — 11-esből, 73.), Schwarcz (78.), ill. Kovács B. (3., 40.). Jó: Nagy T., Schwarcz, ill. Kovács B. Sokáig úgy tűnt, hogy a váciak csak futnak az eredmény után. A | mérkőzés hajrájában azonban két pontrúgással a piros-kékek fordítani tudtak az eredményen. A győzelem megszerzésében Nagy Tibor remek szabadrúgásaival szerzett érdemeket, ő volt a mezőny legjobbja. Ferencváros-Győri ETO FC 1-0 (1-0) Üllői út, 12ezer 378 fizető néző. V.: Puhl. Gól: Hrutka (4.). Jó: Hrutka, Lipcsei, Vincze O., Nyilas, ill. Molnár, Lakos, Mracskó. Örök igazság: minden szép sorozat megszakad egyszer. Az eleddig veretlen Győr ezúttal kikapott. Debreceni VSC-tjpestí TE 1-2 (0-1) Debrecen, 9000 néző. V.: Vad. Gól: Sira (87.), ill. Herczeg (36. j, Véber(75.).Jó: Dombi, ill. Sebők, Véber, Herczeg. A végig jobban játszó újpestiek megérdemelten nyertek a későn hajrázó hazaiak ellen. BVSC—Siófoki Bányász 0-2 (0-0) Szőnyi út, 1500 néző. V.: Pillér. Gól: Szabó Z. (74), Sallai (76.). Jó: Potemkin, ill. Győri, Kovács B. Alacsony színvonalú mérkőzésen a második félidőben helyzeteiből kettőt értékesített a vendégcsapat és megérdemel­ten nyert. Az új edző, Nagy László bemutatkozása jól sikerült a Siófok kispadján. Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a Békéscsaba edzője:—A csapat hősiesen küzdött, ám mi még nem tudunk hatvan percet tíz emberrel végigjátszani. Mindent megtet­tük, hogy megtartsuk az eredményt, de egy hiba miatt kiegyenlített az ellenfél. Szünet után kétszer is csak a kapussal álltunk szemben 1—0-nál, pedig ha növeltük volna az előnyt, akkor győztesen hagytuk volnael apályát. Nagy probléma továbbra is, hogy nincsenek gyors futóink, ezért nem tudjuk a kontrajátékot eredményesen játszani. — Akár gólokkal is vezethetett volna a Békés­csaba az elején. — így igaz. Ereztem, hogy nyerhetünk, de Todorovics fegyelmezetlensége miatt bűnhődött a csapat. De nekem úgy tűnt, a játékvezető alig várta, hogy kiállítsa az irányítónkat. — Ennek ellenére meglepően higgadtan visel­kedtél a kispadon. — Az az igazság, hogy nincs kidobnivaló pén­zem. Egyszer már Lettrich esetében megbüntettek, ezért tudomásul kell vennem, hogy csakis a bíró­nak van igaza. —Kit emelnél ki a játékosok közül? — Baji, Raducu, Balog is egyre jobban belelen­dül, de Sándor, Kerényi, Vörös és Brlázs játékával is elégedett vagyok. —Mi az a plusz, ami hiányzott a győzelemhez? — A tizenegy ember. Ha teljes a csapat, egy- szer-kétszer minden bizonnyal meg tudtuk volna kontrázni a Zalaegerszeget. Persze így is megvol­tak a lehetőségeink a gólszerzéshez. Garamvölgyi Lajos, a ZTE edzője: — Úgy látom, egyre jobban összeáll a Békéscsaba, és egységes csapat benyomását kelti. A kiállítás után hatvan percen át emberelőnyben játszottunk, ezért csak magunkat okolhatjuk, hogy nem nyertünk. Pontatlan volt a játék. Végül is döntetlen lett, de én mindkét csapatnak három pontot adtam volna. Egy mondatban MECCSMORZSÁK Dani Pétert intenzíven keresik Békéscsabán. No nem a rendőrség, egyelőre a Békéscsabai Előre FC vezető edzője, Pásztor József és a klub elnöksége. Ugyanis egy hete nem adott hírt magáról a játékos. Nem véletlen, hogy a ZTE ellen még a kispadon sem láttuk. Pedig nagy szüksége lett volna rá a csapat­nak a hét végén, hiszen a Békéscsabában hatan is sérüléssel bajlódnak. Mint Pásztor József elmondta, sem személyesen, sem telefo­non nem jelezte, hogy baja lenne. Nem tud arról sem, hogy sérült vagy beteg lenne. De azt is hozzátette az edző, ilyen már máskor is előfordult az egyébként ügyes játékossal... Kovács Géza, a klub megbízott ügyvezető elnöke éppen a napokban tárgyalt Krémer Károllyal arról, hogy folytassa játé­kos-pályafutását a labdarúgó. Tette ezt azért, mert Krémer úr birtokában van Dani Péter játékjoga. Csakhogy egyelőre sehol sincs a fiatal futballista. Se a lakásán, sem a fővárosban. Kovács Géza most egyet tehetett: áttételesen üzent a játékosnak, hogy hétfőn betegen vagy egészségesen, de jelentkezzen a viharsarki klub székhelyén. A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Kovács Géza, a Békéscsaba megbízott ügyvezető elnöke: — Egy győzelem mindenféleképpen erősítené a klub jövőjét. Miklya János, a Békéscsaba egykori ügyvezető elnöke: — Ha a csapat úgy küzd, mint a legutóbbi hazai találkozón, akkor nem marad­hat el a győzelem. Vágási Sándor, a Békéscsaba egykori labdarúgója: — Kemény küzdelemben békéscsabai győzelmet várok. Bita József, a ZTE klubigazgatója: — Mérkőzés előtt az ember mindig bizakodik, remélem, nem hiába. Czigola Sándor, a ZTE elnökhelyettese: — Hosszú lesz az út hazafelé, de „pontosan” rövidebbnek tűnne. Németh Ottó, a ZTE technikai vezetője:—Haacsapat fegyelme­zetten játszik, meglesz az egy pont. Tóth Géza, a ZTE elnökségi tagja:—Nehéz küzdelem lesz. Csemefalvy László, az MLSZ JT ellenőre: — Sportszerű, férfias küzdelmet remélek. A SZÜNETBEN. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese:—Egyéni fegyelmezetlenségek miatt saját magunk­nak tesszük nehézzé a mérkőzést. Krattinger Márton: — Saját pályánkon szétrúghat minket az ellen­fél, következmény nélkül. Láza János, a Békéscsaba egykori játékosa: — Itt még sohasem nyert a ZTE. Remélem, a tradíció folytatódik. Szabó Zoltán, a Békéscsaba gazdasági munkatársa: — Nem ijedünk meg. Bita József:—Nem úgy játszunk, ahogyan az elvárható lenne. Németh Ottó:—Ennél csak jobb lehet ajátékunk. Balázs Zsolt, a ZTE tartalékcsapatának edzője: — A létszámfö­lényt ki kellene használni. A MÉRKŐZÉS UTÁN.Kovács Géza: — Sajnálom, hogy a korai kiállítás megpecsételte sorsunkat. Jankulár István, a Békéscsaba technikai vezetője: — Hátrányos helyzetünkből ponttal jöttünk ki. Czigolya Sándor:-— Könnyebb lesz a hazaút, noha nyernünk kellett volna. Szenti Zoltán, a Békéscsaba volt játékosa: — 1—0 után a Békés­csaba közelebb állt a győzelemhez. Bita József:—Nem szereztünk, hanem itt hagytunk pontokat. Csernefalvy László:—Hát bizony, teleírtam a noteszomat.