Békés Megyei Hírlap, 1997. szeptember (52. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-29 / 227. szám

1997. szeptember 29., hétfő SportmagaziN 7 A HÁROM PONT MEGVAN, DE JÁTÉKBAN MÉG SOKAT KELL JAVULNI Békéscsabám Előre FC-Kispest-Hoiwéd FC 1—0 (O—O) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 5000 néző. V.: Hajdó (Vida, Veres). Békéscsaba: Baji 0 — Balog Z. 6, Raducu 6, Sándor 5 — Kerényi 4, Dobi 5, Vörös 4, Brlázs 5, Vasas 5 — Stoica 5, Todorovics 6. Edző: Pásztor József. Kispest: Vezér 5 — Medgyesi 5, Hahn 5, Mátyus 5 — Forrai 4, Major 4, Bárányos 6, Plókai A. 5, Farkas 4 — Kabát 4, Jovanovics 4—2=2. Edző: Komora Imre. Csere: Vörös helyett Fazekas (5) a 60., Forrai h. Pintér (-) a 61., Farkas h. Balogh G. (-) a 67., Kabát h. Balog Zs. (-) a 72., Stoica h. Frank (-) a 86., Todorovics h. Takács (-) a 88. percben. Gólszerző: Vasas a 73. percben. Sárga lap: Todorovics (sípszó után elrúgta a labdát) a 15., Dobi (Major felvágásáért) a 65., Raducu (Major felvágásáért) a 70. percben. Kiállítva: Jovanovics a 31. percben. Szögletarány: 1:2 (1:1). 2. perc: Todorovics a 16-os bal oldalától a 11-es ponttal egyma- gasságban szabadrúgást végzett el, csavart lövése a felső kapufá­ról pattant vissza a mezőnybe. 31. perc: Raducu ügyesen szerelte a kitörő Jovanovicsot, a szerb légiós azonban estében utánarúgott a csabaiak román védőjének. Hajdó játékvezető odafutott és habozás nélkül pi­ros lapot mutatott fel a kispesti támadónak. 73. perc: Balog Zoltán a 16- os sarkáról beadásszem lövést küldött a kapu felé, Vezér vetődve a jobb alsó sarok elől ujjheggyel kitolta a labdát. Va­sasjó ütemben érkezett, és az 5- ös sarkáról, lendületből, laposan a jobb alsó sarokba lőtt, 1—0. Két-két helyen változtattak a szakvezetők a csapatokon, nem titkoltan azzal, hogy játé­kosabb” labdarúgókat küldje­nek a pályára. Ez azonban az első félidőn egyáltalán nem lát­szott meg. Todorovics ugyan jól „hangolt” a második percben, kapufája látványos volt, ám ezután fél óráig merő unalom volt a mérkőzés. A két csapat még csak a kapu felé sem tudott rúgni, ugyanis a mezőnyben már olyan gyakran hibáztak, hogy csak a kezdőkör körül pattogott a labda. A kapusok és a nézők unatkoztak, az utóbbi­ak egy idő után már bosszan­kodtak is. Eseményt csak Jovanovics kiállítása jelentett. Ettől sem táltosodott meg a Bé­késcsaba, mindkét csapat egy­formán körülményesen ját­szott, ezért csak a két 16-os kö­zött pattogott a labda. A fordulás után egy valami­vel harcosabb Békéscsaba lé­pett pályára, hamar be is szo­rult a Kispest. Kis is alakult néhány helyzet Vezér kapuja előtt, de a portás mindig a he­lyén volt. Sőt, ziccereket is hárí­tott. A vendégek jól tömörültek és egy-egy labdaszerzés után megugrottak, kontráik azon­ban ugyanolyan ártalmatlan­nak bizonyultak, mint a csabai­ak több-kevesebb sikerrel ki­dolgozott helyzetei. Egészen a 73. percig, amikor a mind job­Következik A labdarúgó NB I 12. for­dulójában következik. Ok­tóber 4., szombat: Diósgyő­ri FC—Haladás VFC, 15.00, Kispest-Hon véd FC—Videoton FCF, 15.00, Újpesti TE—Vasas, 17.00, Siófoki Bányász—Vác FC, 19.00, MTK FC—Ecker- Stadler FC, 19.00, Győri ETO FC—Debreceni VSC-Epona, 19.00, Zala­hús-ZTE—Ferencváros, 19.00, Tiszakécske—Bé­késcsabai Előre FC, 19.00. Október 5., vasárnap: Gázszer FC—BVSC-Zug- ló, 17.00. Október 12., va­sárnap: Gázszer FC— Zalahús-ZTE, 17.00 (ko­rábban félbeszakadt baj­noki mérkőzés pótlása). ban szorongató Békéscsaba megszerezte a mérkőzés egyet­len gólját. Ezután a Kispest kénytelen volt kitámadni, de csak kétszer tudták próbára tenni Baji kapust. Ez viszont édeskevés volt ahhoz, hogy akár egyetlen pontocskát is megszerezzenek a Kórház ut­cában. A békéscsabaiakat sem lehet agyondicsérni, hiszen egyedül lelkesedésben múlták fölül a vendégeket. A találkozót felvételről ma 21.50 órakor levetíti a Csaba Tv. Az NB I-es tudósítást készí­tette: Gyurkó Mihály, Já­vor Péter, Verasztó Lajos. Fotó: Lehoczky Péter A kispesti kispadra egy évtized után visszatért Komora Imre kezet ráz Pásztor Józseffel Edzői NYILATKOZATOK Pásztor József a Békéscsaba edzője:—Az történt, amire szá­mítottam. A Kispest agresszí­ven védekezett, mi pedig játék­ban nem tudtunk kibontakozni és nem tudtunk a vendégek fölé nőni. Hiszen valójában nem volt csatársorunk. Emiatt nem is le­hetett más a játékunk, mint szögletből, szabadrúgásból vagy oldalról belőtt labdákból törekedni a gólszerzésre. Ilyen formában több kecsegtető hely­zetünk is volt, ezért megérde­melten győztünk, annál is in­kább, hiszen a kispestieknek szinte nem is volt helyzetük. — Az első játékrészben nem láthattunk valami fényes pro­dukciót. — A létszámfölényt az a csa­pat tudja kihasználni, amelyik­ben három-négy csatár is ját­szik, nálunk pedig még a kispa- don ülőkkel együtt sem volt annyi csatár. A vendégek na­gyon fegyelmezetten futballoz­tak, visszaálltak és nem adták át a területet. — Raducu és Balog Zoltán mellett most Vasas is „csipked­te” magát. — Valóban jobban igyeke­zett, bár kevésszer sikerült őt megjátszani. De szerencsére a beadásnál jókor érkezett. A gól, mondhatnám úgy is, egy kissé korán jött, mert még rengeteget kellett idegeskedni a hármas sípszóig. Bár éreztem, hogy a Honvédban nincs annyi, hogy fordítani tudjon. — Végig bízott a győzelem­ben? — Igen, hiszen kapufát is lőttünk és további gólokat sze­rezhettünk volna. — Kikkel volt elégedett a mérkőzésen? — Balog, Sándor, Kerényi, Brlázs szinte mindannyian hiba nélkül játszottak. Komora Imre, a Kispest edzője: — A korai kiállítás megpecsételte a csapat sorsát, ezzel együtt is a gárda hősiesen védekezett tíz emberrel. Tisz­tességgel küzdöttünk, de ez ma kevés volt a sikerhez. Gratulá­lok a Békéscsabának a győze­lemhez. Az NB I-es labdarugo-baj nokság állása 1. Győr 9 2. Újpest 7 3. Vasas 7 4. MTK 6 5. BVSC 5 6. Diósgyőr 5 7. DVSC 5 8. FTC 5 9. Videoton 4 10. Haladás 4 11. Békéscsaba 4 12. Gázszer 3 13. ZTE 4 14. Tiszakécske 3 15. Vác 2 16. Siófok 2 17. Stadler 1 18. Kispest 2 2­21—8 29 3 1 22—9 24 2 2 25—14 23 2 3 21—12 20 4 2 20—16 19 2 4 18—10 17 2 4 22—15 17 2 4 20—15 17 4 2 17—14 16 1 6 15—17 13 1 6 8—27 13 3 4 16—13 12 4 6 17—19 12 3 5 20—25 12 2 6 14—24 8 1 8 8—18 7 4 6 7—19 7­9 8—24 6 Ez TÖRTÉNT MÉG DVSC-Epona—Zalahús-ZTE 4-3 (2-1) Debrecen, 7000 néző. V.: Hanyecz. Gól: Ulveczki (21.), Djurisic (42.), Dombi (66.), Djurisic (75 — 11- esből), ill. Sebők J.(40.), Casoltan (61.), Németh T. (79.). Jó: Gojan, Szabó J., Dombi (a mezőny legjobbja), Dju risic, ill. Németh T., Sebők J. Izgalmas, változatos mérkőzésen a második félideji játék alapján talán igazságosabb lett volna a döntetlen. Ecker-Stadler—Diósgyőri FC 0—1 (0—0) Akasztó, 3000 néző. V.: Ábrahám. Gól: Ruskó(82.). Jó: Kertész, Jcremejev, ill. VargaS., Ruskó, Buliga. A szervezettebben játszó, képzettebb játékosokból álló DFC megérdemelt győzelmet aratott a rengeteget hibázó Stadler FC ellen. Ferencváros—Tiszakécske FC 3—1 (3—1) Üllői út, 8529 néző. V.: Pillér. Gól: Vincze O. (4.), Milovanovic (23.), Nicsenko (37.), ill. Unyatinszki (6.). Jó: Schultz, Miriuta, ill. Unyatinszki. Közepes színvonalú mérkőzésen a Ferencváros végig mezőnyfölényben játszott, megérdemelten nyert a megillető- dött újonc ellen. Siófoki Bányász—Gázszer FC 1—2 (1—0) Siófok, 3000 néző. V.: Szabó Zs. Gól: Perger (21.), ill. Lőrinez (73.), Nagy (74.). Kiállítva: Vincze G. (Gázszer — 89.). Jó: László, Perger, Kovács B., ill. Szalai, Toldi, Lőrinez, Tieber. A végére teljesen szétesett hazai csapat ellen a jobban játszó vendégek megérdemelten vitték el a három pontot. BVSC-Zngló FC—MTK FC 1-0 (0-0) Szőnyi út, 1000 néző, V.: Tóth V. Gól: Potemkin (74.). Kiállítva: Usvat (BVSC—77.). Jó: Erős. Az MTK csapatából senkit sem lehet kiemelni. Alacsony színvonalú mérkőzésen a BVSC megérdemelten nyert, mert a második játékrészben kialakított néhány helyze­téből egyet értékesített. Haladás VFC-í jpesti TE 1-1 (0-1) Szombathely, 6000 néző. V.: Hanacsek. Gól: Herczeg (2.), ill. Plókai M. (47.) Jó: Tóth M., KovácsS., ill. Sebők. Véber. A végig igen izgalmas, jó iramú találkozón igazságos ered­mény született. Vasas-Győri ETO FC 1-1 (1-1) Fáy utca, 6000 néző. V.: Vágner. Gól: Lakos (43. — öngól), ill. Fehér (32.). Jó: Végh, Mónos, Váczi, Pál, ill. Molnár. Lakos, Korsós, Fehér. Küzdelmes, színvonalas mérkőzést hozott a forduló rang­adója, amelyen a vendégek többet birtokolták a labdát, de a döntetlen igazságosnak mondható. A Vác FC—Videoton FCF mérkőzést ma 19 órai kezdettel rendezik. Harmadszor is 1—0 Ötödik hazai mérkőzésén a hét közben a Ferencvárost 1 —0-ra verő Kispest-Honvédot fogadták a Székesfehérvárott 5—1-es vereség­be belefutó lila-fehérek. Az első félidőben Todorovics kapufáján kívül fél órán keresztül nem történt semmi, ám ekkor a csabai térfél közepén a jó ütemben szerelő román légiós, Raducu előretörését a vendégek fekvő csatára, a szerb Jovanovics egy kaszáló mozdulat­tal akadályozta meg, amiért Hajdó játékvezető kiállította a 31. percben. Az eset felpaprikázta a vendégeket, a levonuló Jovanovics kisebb szóváltásba is keveredett a nézőkkel, s koráb­ban sem ült nyugodtan a kispadon Varga József, a vendégek pályaedzője, az eset után egyre gyakrabban futott az oldalvonal mellé, tanácsot adva a fővárosiaknak. Még néhány kemény belemenés borzolta az első félidőben a kedélyeket, s ebben a honvédosok jártak az élen, ám a játékvezető, érdekes módon, nem adott sárga lapot a piros-feketéknek. A két alsó házban tanyázó együttes csatáját egy oldalról belőtt labda után az utóbbi hetekben gyakran bírált Vasas közeli gólja döntötte el a hajrában. A lila-fehérek harmadik 1—0-ás győzelmüket aratták a Kórház utcában, s mindez azt mutatja, hogy hazai környezetben, a közönség biztatása mellett van tartása a gárdának, eddig 10 pontot gyűjtöttek itthon az őszi idény öt békéscsabai találkozóján. Egy mondatban MECCSMORZSÁK A találkozó előtti percekben a pálya szélén felsorakozott a Békéscsabai Előre FC tavaly bronzérmet nyert ifjúsági B kor­csoportú csapata. Számukra Csíki Károly, az MLSZ szervezési osztályvezetője, Sisák Péter, a Békéscsaba társadalmi, és Ko­vács Géza megbízott ügyvezető elnök adta át az érmeket. M M M ® ® ® A Békéscsabai Előre FC két meghatározó saját nevelésű játéko­sa, Kasik Zsolt és Belvon Attila egyaránt lábműtéten esett át. Kasikot, mint ismert, még a nyáron „metszették”, Belvont viszont a Ferencváros elleni találkozót követően. Ma már mind­ketten edzésben vannak és Belvon abban bízik, hogy három hét múlva a következő hazai összecsapáson a Zalaegerszeg ellen már pályára léphet. Kasik viszont keserűen fogalmaz: — Min­den nap edzek már, szinte mindent meg tudok csinálni, de a lövésekkel még bajban vagyok, mert olyankor fáj a lábam. Sokáig szó volt arról, hogy a „fakóban”, a Kispest ellen hétfőn pályára lépek, de a szakvezetők és az orvos úgy látja jónak, ha most még nem erőltetem a lábam. Pedig jó lenne már mihama­rabbjátszani. A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Sisák Péter, a Békéscsaba társadalmi elnöke: — Nyerni kell! Kovács Géza, a Békéscsaba megbízott ügyvezető' elnöke: — Örülnék, ha most a góllövő cipőjükben futnának ki a játékosok. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Nehéz mérkőzés lesz. Laurinyecz György, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Ha nyolc—null után tudtunk győzni a Ferencváros ellen, öt—-egy után miért ne sikerülne ez most is? Jankulár István, a Békéscsaba technikai vezetője: — Döntet­lennél rosszabbat elképzelni sem tudok. Varga Sándor, a Kispest menedzsere: — Ha merünk, nyerünk. Varga József, a Kispest pályaedzője: — Mint az FTC ellen... Dr. Mecseki Sándor, a Kispest orvosa: — Jelenlegi helyzetünk­ben csak a győzelem az elfogadható. Csíki Károly, az MLSZ szervezési osztályvezetője: — Mindkét gárda feljövőben van, ezért jó játék várható. Tóth Márton, a megyei lsz főtitkára: — Kellő önbizalommal nyerhetünk. Silviu lorgulescu, a Békéscsaba korábbi edzője: — Az FTC elleni jó játékot várom. Roxin György, egykori NB I-es játékvezető: — Erőből és lendületből nyerhetnek a csabaiak. A SZÜNETBEN. Csíki Károly: — Csak küzdelem van. Láza János, a Békéscsaba egykori játékosa: — Ez a Kispest verhető. Schneider István, a Békéscsaba egykori játékosa: — Az emberelőnyt érvényesíteni kellene.' Winkler János: —A három ponthoz több kell. Szabó Zoltán, a Békéscsaba gazdasági munkatársa: — Ha támadóink feljavulnak, győzhetünk. Kovács Kálmán, a Kispest klubtitkára: -— Az előző mérkőzésünk után a játékvezető közreműködéséről olvashattunk. Most viszont jobb, ha nem szólunk egy szót se. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Sisák Péter: — Megvan a hőn áhított három pont, de a játékban még javulnunk kell. Marik lAszló, a Békéscsaba pályaedzője: — Megérdemelten nyertünk. Balog Zoltán: — Végre bejött, amit oly sokszor gyakoroltunk az egymás közti játékban. Csepregi György, a Kispest játékosa: —A kiállítással a játékveze­tő kihúzta méregfogunkat, mert Jovanovics volt az egyetlen csatárunk.