Békés Megyei Hírlap, 1997. szeptember (52. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-22 / 221. szám

1997. szeptember 22., hétfő SportmagaziN 7 Két aprócskának mondható góllal Vác FC—Békéscsabai Előre FC 2—0 (1—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Vác, 1500 néző. V.: Szabó Zs. (Arany, Bede). Vác: Hámori 6 — Nagy 7 — Lévai 6, Kasza 6 — Nyikos 6, Bánföldi 5, Schwarcz 6, Kádár 6, Vén 6 — Andrássy 6, Horváth 6. Edző: Strausz László. Békéscsaba: Baji 7 — Raducu 6—Balog 6, Kerényi 5 — F azekas 6, V őrös 5, T odorovics 6, Dobi 4, Valentényi 6—2=4 — Dani 4, Stoica 5. Edző: Pásztor József. Csere: Balog helyett Kálai (6) a szünetben, Bánföldi h. Babos (6) a 60., Vörös h. Takács (-) a 65., Todorovics h. Diczkó (-) a 80., Horváth h. Füle (-) a 82., Nyikos h. Sándor (-) a 86. percben. Gólszerző: Dani (öngól) a 40., Nagy (11-esből) a 64. percben. Sárga lap: Dobi (Kasza buktatásáért) a 19., Bánföldi (Dobi felrúgásáért) a 44., Kerényi (Andrássy felvágásáért) a 46., Valentényi (Horváth buktatásáért) a 47., Fazekas (Horváth buktatásáért) az 58., Raducu (fellökte Aranyt) a 64., Schwarcz (buktatta T odorovicsot) a 79. percben. Kiállítva: Valentényi a 88. percben. Szögletarány: 4:3 (3:2). Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 10. fordulójában következik: Szeptember 24., szerda: Diósgyőr— BVSC, 16.00, UTE— Stadler, 16.00, Tiszakécs- ke—DVSC, 16.00, MTK— Siófok, 19.00, Győr—Ha­ladás, 19.00, ZTÉ—Vasas, 19.00, Kispest—FTC, 19.00 (MTV), Videoton— Békéscsaba, 19.00. 40. perc: Szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat, igencsak távol Baji kapujától. A 35 méterre le­tett labdát Nagy a balösszekötő helyéről óriási erővel meglőtte, a labda Dani fején irányt változ­tatva vágódott a kapu bal alsó sarkába, öngól, 1—0. 64. perc: Andrássy bal oldal­ról bekanyarodott a 16-oson be­lülre, Raducu elé lépett, András­sy pedig egy óriásit huppant. A játékvezető 11 -est ítélt. A bünte­tőt Nagy lőtte a bal alsó sarokba úgy, hogy Baji kishíján megfog­ta, 2—0. 88. perc: Valentényi a 16-os előterében fellökte a váci Schwarczot. Miután már volt egy sárga lapja, most rögtön kettőt is felmutatott neki Szabó játékvezető: először ismét a sár­gát, majd a pirosat. Az első perctől kezdve érződött a békéscsabaiak játé­kán, hogy szeretnének elvinni egy pontot az idén' nem éppen jól szereplő Vác otthonából. Már a sípszó után sündisznó- állást vettek föl, megszállták kapujuk előterét, és igyekez­tek megszűrni minden táma­dást, ám csak közvetlen a 16- os előtt. így átengedték a haza­iak középpályásainak a teret, akik jól szerveztek, igyekeztek széthúzni a mezőnyt, és hol jobbról, hol balról ívelgettek vagy lőttek be labdákat, ami­vel gyakran veszélyt okoztak a csabai kapu előtt. Igencsak ke­mény volt a mérkőzés, és a csa­baiak igyekeztek széttördelni a játékot. Jól is ment ez mind­addig, amíg az egyik szabad­rúgásnál meglehetősen sze­rencsétlenül öngólt kaptak. Az első játékrész vége felé esett hazai találat után kényte­len-kelletlen, de kitámadt a Békéscsaba is, vezettek né­Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. László Attila, a válogatott menedzser- igazgatója:— A Békéscsaba többször megtréfálta a váci gárdát, ám most a hazaiaknak vízválasztó mérkőzés következik, hiszen kritikus helyzetben vannak. Strausz László, a Vác edzője: — Mindenáron győznünk kell. Iványi Károly, a Vác ügyvezető elnöke: — Csak egy út van előttünk, a győzelem. Fogarasi Lajos, a Vác társadalmi elnöke: — Úgy vélem, egy gól esik a meccsen, remélem azt mi lőjük. A SZÜNETBEN. Kovács Géza, a Békéscsaba megbízott ügyvezető elnöke: — Ha a játékosok elhiszik, hogy győzhetünk, pontokkal mehetünk haza. Baji Tamás: — Balszerencsés volt az a gól, amivel a Vác megszerezte a vezetést. Fogarasi Lajos: — Jól játszik a fiatal Békéscsaba, de bízom a hazaiakban, hogy egy nehéz, de küzdelmes meccsen itthon tartják a három pontot. László Attila: — Meglepően jól játszik a Békéscsaba, de mi rutinosabbak vagyunk. Bélák Gyula, a Vác szakosztályvezetője: — Úgy vélem, nem kapunk gólt. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Kovács Gézá: — A 11 -es jogtalan volt, és hiányzott a fiúkból a Ferencváros elleni tűz. Balog Zoltán: — Kifordult a bokám, ezért kértem cserét, és sajnos, nem valósult meg, amit szerettünk volna. Iványi Károly: — A mérkőzés elején azt mondtam, hogy nincs más út, csak előre, ezt most megerősítem. hány formás támadást, és akadtak ziccerhelyzeteik is, amit viszont a támadók rendre kihagytak. A félidő közepéhez közeledve egy játékvezetői „túlkapás” után büntetőből növelte előnyét a Duna-parti gárda. Ettől némileg papriká- sabb lett a hangulat, és innen kezdve végképp ki kellett tá­madni a Békéscsabának ah­hoz, hogy megpróbálja mente­ni a menthetőt. Ám továbbra is nagy hibaszázalékkal játszot­tak, ezért még szépítésre sem tellett, miközben a váciak újabb kapufákkal vétették észre magukat. A látottak alapján a hazai csapat min­denképp rászolgált a győze­lemre. Az NB I ÁLLÁSA l.Gyó'r 8 1­17—7 25 2. Vasas 7 1 1 23—11 22 3. Újpest 6 2 1 17—8 20 4. MTK 5 2 2 19—11 17 5. BVSC 4 4 1 19—12 16 6.DVSC 4 2 3 18—10 14 7.FTC 4 2 3 17—13 14 8. Videoton 3 4 2 12—13 13 9. Haladás 4­5 14—13 12 lO.Diósgyó'r 3 2 4 13—10 11 11. Békéscsaba 3 1 5 6—22 10 12.Gázszer 2 3 4 14—12 9 13.ZTE 3­5 12—14 9 14.Tiszakécske2 3 4 17—22 9 15. Vác 2 2 6 14—24 8 16. Stadler 1 4 4 7—14 7 Siófok 2 1 6 7—14 7 18. Kispest 1­8 7—23 3 Az NB I B-ben TÖRTÉNT Az NB 1 B-s labdarúgó-bajnok­ság hétvégi eredményei: Soproni FAC—Salgótarjáni BTC 1—1, Kecskeméti TE— Kábái Cukor FC-Hajdúszo- boszló 0—2, Pécsi MFC—Ka­posvár 1—2, Dorog—III. kér. TVE 1—1, Szeged-Dorozs- ma—Tiszaújváros 5—1, Cse­pel—Tiszavasvári 0—0, Paks—Szolnok 2—1, Nagyka­nizsa—Érd 0—0, Dunaújvá­ros—Matáv Sopron 3—1, Nyír­egyháza—Komló 3—1. Edzői NYILATKOZATOK Strausz László, a Vác edzője: — Egy nagyon nehéz mérkőzé­sen vagyunk túl a Békéscsaba ellen. Tény, hogy az ellenfél tér­felén tartottuk a labdát a mérkő­zés nagy részében, ám a vendé­gek folyamatosan széttördelték a játékunkat. A pontrúgásaink viszont veszélyesek voltak, többször eltaláltuk a kapufát is, így győzelmünkhöz nem férhet kétség. Pásztor József, a Békéscsa­ba edzője: — Elöljáróban le­szögezem, megérdemelten nyert a Vác, hiszen meglehető­sen agresszíven játszott. Igaz, ehhez partnerük volt Szabó já­tékvezető is, hiszen alaposan ki­sárgított bennünket. Tulaj­donképpen emiatt a Vác azt csi­nált a pályán, amit csak akart. Ehhez még egy adalék, az első játékrészben háromszor annyi szabadrúgást rúghattak a hazai­ak, mint mi, noha annak fele sem volt igazi szabálytalanság. Ha valamelyik játékosunk hozzáért egy váci labdarúgóhoz, az fel­dobta magát, és már szólt is a síp... —A szerencsétlen öngól után sem ébredt rögtön a Békéscsa­ba. — Tény, hogy amikor Dani fejét eltalálta a labda, és azon megpattanva ebből öngól szüle­tett, egy kicsit megszeppentünk, de rövid idő után kitámadtunk. Ám nem volt szerencsénk egy alkalommal sem. Már az első félidőben egy kicsit halványabb volt Valentényi, Todorovics és Stoica teljesítménye. Az utóbbi kettő például alig tudta megtar­tani elöl a labdát. Igaz, alaposan rúgdalták is őket a vendéglátók. —Hogyan láttad all -est? — Nekünk hasonló szituáci­óban aligha adott volna a játékvezető büntetőt. Egyébként Szabó játékvezető fújta a sípot akkor is, amikor a BVSC ellen játszottunk, s akkor sem foga­dott bennünket szívébe. Most is sejtettem már előre, hogy nem leszünk nyerők nála. —Kivel voltál elégedett? — Baji jól védett, de jól ját­szott Kerényi és Raducu is, Ba­log pedig addig, amíg meg nem sérült. De igyekezett Vörös és Dobi is. — Egy pontot terveztél a so­ron következő, két idegenbeli mérkőzésre. Vácott ez elúszott. Összejön a szerdai székesfehér­vári találkozón a hiányzó egy pont? — Nagyon nehéz lesz Fehér­váron, hiszen Valentényi és Er­dei a piros lapok miatt, Kerényi, Vasas pedig a sárgák miatt nem játszhat. Ráadásul Balog, Bel­von és Kasik is sérült... Egyelőre megközelítőleg sem tudom, hogy milyen csapattal állunk ki a sóstói stadionban. (jávor) EZ TÖRTÉNT MÉG DVSC-Epona—Kispest-Honvéd 4—1 (4—1) Debrecen, 7500 néző. V.: Kurmai. Gól: Djurisics (10., 27.), Arany (21.), Dombi (44.), ill. Kabát. Jó: Gojan, Szatmári, Dombi, Djurisics, ill., Plókai, Kabát. A bő negyed óra alatt elért három találat, illetve Dombi gólja gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést. Vasas—Tiszakécske 3—2 (2—1) Fáy utca, 3000 néző. V.: Megyebíró. Gól: Juhár (39.), Hámori (40. — 11-esből), Pál (74.), ill. Nagy L.(25., 88.). Jó: Juhár, Hámori, ill. Nagy L. A tiszakécskeiek támadásban nem igazán jeleskedtek, így megérdemelt a Vasas győzelme. Gázszer FC—MTK FC 1-1 (0-1) Székesfehérvár, 3500 néző. V.: Vágner. Gól: Tieber (70. — 11-esből), ill. Halmai (7.) Jó: Matus, Bekő, Szalai, Tieber, illetve Babos, Halmai, Kuttor. Az első félidőben az MTK, szünet után a Gázszer játszott jobban. Ecker-Stadler—Győri ETO 0-1 (0-1) Akasztó, 5000 néző. V.: Hajdó. Gól: Szarvas (45.). Jó: Nagy G., Kertész, Hleba, ill., Lakos, Stark, Gogh, Szarvas. Heves iramú mérkőzésen a Stadler végig egyenlő ellenfele volt a listavezetőnek. Siófoki Bányász—Diósgyőri FC 1—0 (0—0) Siófok, 2500 néző. V.: Tóth V. Gól: Szabó Z. (77.). Jó: Posza, Bimbó, László, Győri, Szabó Z., illetve Rácz, Földvári, Farkas, Buliga. Végig hatalmas küzdelem jellemezte a mérkőzést. Haladás VFC—Zaláhús-Zalaegerszegi TE 0—2 (0—1) Szombathely, 8000 néző. V.: Vad. Gól: Szőke (29.), Szabó II. (69.). Jó: Baumgartner, Balogh, illetve Szabó I., Szőke, Sebők. Az egerszegiek végig fegyelmezetten és lelkesen játszottak. Ferencváros—Videoton FCF 4—1 (2—1) Üllői út, 6000 néző, V: Juhos. G.: Horváth F. (19.), Nicsenko (43.), Vincze O. (68., 81.), ill. Róth (11.). Jó: Dragoner, Miriuta, Nyilas, Horváth F., Vincze O., ill. Biró, Makrickij. Kiállítva: Dvéri (Videoton). A zöld—fehérek 0—1 után fordítottak. BVSC-Zugló FC—Újpesti TE (0-1) Szőnyi út, 6000 néző. V.: Puhl. G.: Kovács Z. (17.). Jó: Rósa, ill. Szűcs, Kozma, Kovács Z. Nagy csatát hozott a fővárosi rangadó, amelyet megérdemelten nyertek az első félidőben jó teljesítményt nyújtó vendégek. Békéscsabai Előre FC—FTC 0—2 (0—1) NB I-es ifjúsági A korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsa­ba, 100 néző. V.: Rózsa. Békéscsaba: István — Koszta, Futaki, Roczkó, Godár — Szeverényi (Bíró), Simon, Vandlik (Karakas), Oláh—Göblyös, Szűcs (Tóth Cs.). Edző: Moós János. A nagyvona­lú játékvezetés mellett lezajlott találkozón a 8. percben a kapufa segítségével szerezték meg a vezetést a zöld-fehérek, s ezzel mintha meg is elégedtek volna a mérkőzés folyamán, igaz, a házigazda együttesnek is elfogyott a tudománya a 16-osnál. Szünet után viszont ritmust váltottak a lila-fehérek. Tetszetősen támadtak, s számtalan ziccerhelyzetet teremtettek, ám elfelejtették, hogy a fut­ball csapatjáték, merthogy mindent egyénileg próbáltak megoldani a kapu előtt. Ezen a kilencven percen is igazolódott az íratlan törvény: amelyik csapat támadott, az a csapat bánta. G.: Keresztes, Kovács. Jó: Koszta, Oláh, Simon, ill. Szatmári, Hegedűs, Kovács. Békéscsabai Előre FC—FTC 2—4 (1—1) NB I-es ifjúsági B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsa­ba, 50 néző. V.: Koch. Békéscsaba: Nagy G. — Semjéni, Szabó S., Ondrejcsik, Andó — Friderikusz (Ursz), Nouas, Lővei, Boér (Kinyó) — Torzsa, Marik. Edző: Ogrincs Pál. A három válogatott játékosát nélkülöző békéscsabaiak annyi ziccerhelyzetet puskáztak el a szünet után, amellyel több meccset is nyerni lehetne...G.: Lővei, Torzsa, ill. Szabics 2, Gajda, Harsányi. Jó: Torzsa, Lővei, Nouas, ill. Schauker, Gyepes, Szabics, Gajda. (gyurkó) A HAZAI BAJNOKI RAJTON IS DÖNTETLENT ÉRTEK EL A BÉKÉSCSABAI VÍZILABDÁZÓK Békéscsabai VSC—Neptun 4—I (O—O, 1—1, 2—2, 1—1) OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Orbán. Békéscsaba: MÁTÉ — Szilvásy 1, Balázs, dr. Szlávik, Lukácsi 1, Dávid 1, Csendes, Pásztor, Jámbor, Latorczai 1, Bíró, ROMÁN, Borsos. Edző: dr. Szlávik Győző, Csabai Zoltán. Áz ellenfél dobói: Csetkó 1, Vargas 1, Hajek 1, Kutas 1. Kiállítások: 6, ill. 8. Az elmúlt évi OB II-es bajnok­ság győztese volt a korábban CSMSK néven futó, ma Neptun névre átkeresztelt fővárosi csa­pat, amelyik így egyenes ágon jutott föl az OB I B-be. Ráadásul a nyáron jól igazolt játékosedző­jük, Jancsez Zsolt, aki a Neptun kapusa. Ettől függetlenül a csa­baiak bíztak abban, hogy győze­lemmel mutatkoznak be az idei bajnokság első hazai mérkőzé­sén. Ám igencsak kemény diónak bizonyult a fővárosi együttes. Az első negyedben mindkét gár­da erejéből csak kapufákra fu­totta, illetve remekül védett a két portás. Friss volt mind a két csa­pat, ezért néhány gyors lefordu­lást is láthattunk, ám a védők magabiztosak voltak. Az első gólt a vendégek szerezték meg, amire viszonthamar jött acsabai válasz, sőt 2—1-re már a vihar­sarkiak vezettek. Innen fordított a Neptun, mi több, 4—3-mal már náluk volt az előny. Két és fél perc volt hátra, amikor egyenlített a csabai csapat, sőt, három óriási lehetőségük volt a finisben, ám Dávid, Lukácsi és dr. Szlávik mindannyiszor ki­hagyta a ziccert. Á látottak alapján egyéb­ként igazságos a pontosztoz­kodás, hiszen egy megerősö­dött Neptun vette föl a küzdel­met a csabaiak otthonában. A következő hét végén ismét idegenben szállnak medencébe a békéscsabai vízilabdázók, ne­vezetesen a jó játékerőt képvise­lő Bertók Szenteshez látogatnak szombaton. J.P. A békéscsabai Szilvásy (fehér sapkában) veszi tűz alá az ellenfél kapuját a neptunos Ugray mellett FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET