Békés Megyei Hírlap, 1997. szeptember (52. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-15 / 215. szám

1997. szeptember 15., hétfő SportmagaziN 7 B BETŰS MEGVÁLTÓK: BELVON, BAJI Békéscsabáé Előre FC—Ferencváros 1—0 (O—O) NBI-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 10000 néző. V.: Tóth V. (Nyilas, Farkas Gy.). Békéscsaba: Baji 8 — Raducu 7 — Balog 6, Sándor 6—Dobi 6, Brlázs 5, T odorovics 6, Kerényi 5, Fazekas 6— Dani 5, Stoica 6. Edző: Pásztor József. Ferencváros: Udvarácz 0— Dragoner 5 — Szűcs 6, Nagy N. 5 — Nyilas 6, Lipcsei 6, Albert 6, Miriuta 5, Vincze O. 5 — Horváth 5, Nicsenko 5. Edző: Nyilasi Tibor. Csere: Albert helyett Páling (5) a szünetben, Fazekas h. Belvon (-) a 66., Brlázs h. Takács (-) a 68., Miriuta h. Zavadszky (-) a 70., Dani h. Vörös (-) a 75., Vincze O. h. Vámosi (-) a 85. percben. Gólszerző: Belvon a 84. percben. Sárga lap: Todorovics (Nyilas gáncsolásáért) a 7., Dani (Miriuta megrúgásáért) a 40., Nagy N. (Dani felrúgásáért) az 53., Belvon (Vincze O. lábát elhúzta) a 77. percben. Szögletarány: 3:3 (1:1). Következik 9. forduló, szeptember 20., szombat: DVSC—Kispest, 16.00. Haladás—ZTE, 19.00. Stadler—Győr, 19.00. Sió­fok—Diósgyőr, 19.00. Gáz­szer—MTK, 19.00. Vác— Békéscsaba, 19.00. Vasas— Tiszakécske, 19.00. Szeptem­ber 21. vasárnap: FTC—Vi­deoton, 14.30 (Duna Tv). BVSC—Újpesti TE, 18.00. 84. perc: Todorovics jobbról Stoicához gurított, aki a 16-os vonalán a kapu felé szeretett volna fordulni, ám két védő is szorongatta, ezért a jó ütemben előretörő Belvon elé gurított, aki futtából, 19 méteiTŐl nagy erővel kilőtte a kapu jobb olda­lát, a vetődő Udvarácz mellett, 1—0. Ahogy már a Ferencváros elleni mérkőzések ellen meg­szokott, nagy várakozás előzte meg a szombati kilencven per­cet. A megszokás szerint mint­egy 250 rendőr vonult fel őrizni a mintegy tízezer szur­koló rendjét. A két öltözőben nem volt tapasztalható feszült­ség, mindkét csapat játékosai egészséges önbizalommal ké­szültek a rangadóra. Mindkét csapat a legutóbbi fordulóban vereséget szenve­dett, ezért fokozott becsvággyal vetették küzdelembe magukat annak reményében, hogy most kiköszörülik a csorbát. A fiatal hazai csikócsapat nem gyulladt be, a Ferencváros pedig nem esett abba a hibába, hogy nagy mellénnyel vonuljon ki a pályá­ra. Hamar kialakultak a páro­sok, akik nemcsak árgus sze­mekkel figyelték egymást, ha­nem igazán testközelből pró­bálták megakadályozni ellenfe­lüket a labdaátvételben, vagy Két kézfogás A Fradisok már jóideje melegítenek. Nyilasi Tibor az öltözőben töpreng, egyedül egy pádon, majd az ajtót is becsukja. (Az edző sokszor nem csak vereség után magányos...) Pásztor már a helyén, már vonulnak kifelé a csapatok, amikor a hetvenszeres válogatott „Ny il” is érkezik. Aztán láthatóan a csabai kispad felé veszi az irányt. „Jóska” elésiet, kezet ráznak, egy—egy mondat is elhangzik, alighanem a szerencséről és a jókívánságokról szólnak. Egy pillanatra összefonód­nak a kezek is—hálás fotóstéma. Pásztor kilencszer volt válogatott, eddig 128-szor ült a kispadon. Nyilasi mögött 243 NB I-es meccs és ugyancsak jóadag tréneri tapasztalat. Többször együtt játszottak a címeres mezben. S ma egy újabb vizsga. Vége. Tombol a csabai kispad, meg mindenki körülöttük. Nyilasi legyint egyet, amikor Horváth az utolsó pontszerzési lehetőséget is elpuskázza. Első dolga, hogy Pásztorhoz siet. És őszintén gratulál. Becsülik és sokra tartják egymást! Egészen biztos, ha mondjuk fordított az eredmény, minden ugyanígy történik. Őszinte kézfogásokkal. Belvon Attila (sötét mezben) volt az egyik főszereplő annak továbbításában. Ezért aztán nem alakult ki látványos játék, annál inkább a küzdelem dominált a pályán. A rutino­sabb Ferencváros az első félidőben gólratörőbben ját­szott, ám ők is rendre hibáztak, vagy Baji kapuson halt el min­den kísérletük. A fordulás után visszafo­gott a zöld-fehér gárda, ezt használták ki a békéscsabaiak és ők is egyre többet eljutottak Udvarácz kapujáig. Todoro­vics és Stoica elemében volt, jól szerveztek, illetve igyekez­tek kapu közeibe kerülni, de itt is be-becsúszott egy-egy hiba, így továbbra sem akadt igazán sok dolga Udvarácznak. Pász­tor megpróbált frissíteni, és ezúttal a cserék az ő elképzelé­sét segítették, hiszen Belvon Attila egy szép támadás végén óriási erővel kilőtte a kapu jobb oldalát, amivel megsze­rezték a békéscsabaiak az élet­ben maradásukhoz szükséges nagyon fontos három pontot. Végül is a küzdelmes és harcos mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött. Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság állása l.Győr 7 1­16—7 22 2. Vasas 6 1 1 20—9 19 3. Újpest 5 2 1 16—8 17 4. BVSC 4 4­19—11 16 5. MTK 5 1 2 18—10 16 6. Haladás 4­4 14—11 12 7. Videoton 3 3 1 11—9 12 8. Diósgyőr 3 2 3 13—9 11 9. FTC 3 2 3 13—12 11 10. DVSC 3 1 3 14—9 10 11. Békéscsaba 3 1 4 6—20 10 12. Tiszakécske 2 3 3 15—19 9 13. Gázszer 2 2 4 13—11 8 14. Stadler FC 1 4 3 7—13 7 15. ZTE 2­5 10—14 6 16. Vác 1 2 6 12—24 5 17. Siófok 1 1 6 6—14 4 18. Kispest 1­7 6—19 3 Békéscsabai Előre FC— Fe­rencváros 1—7 (0—4) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Békéscsaba, 400 néző. V.: Me­zei. Békéscsaba: Láza (Kollár) — Kálai, Lábos, Vandlik, Vasas — Zsibrita (Kiss J.), Hídvégi, Frank, Petruzsán, Vadas, Matus. Edző: Oláh Imre. G.: Hídvégi, ill. Hrutka 2, Fülöp 2, Touati 2, Felföldi. Jó: Kálai, ill. Hrutka, Fülöp, Mogyorósi, Ba­ranyai. Az NB I-es tudósítást készí­tette: Fábián István, Gyur- kó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Such Tamás Így látta Belvon Belvon Attila, a csabaiak gólszer­zője a Békéscsaba—Ferencváros mérkőzés előtt még arról beszélt, hogy porcműtét vár rá, vasárnap a Fradi meccs után befekszik a kór­házba, hétfőre pedig eldől, met­szeni kell-e a jobb térdét? A Fe­rencváros ellen azonban még le­ült a kispadra azzal, ha segíteni tud a csapaton, egy félidőt még így is szeretne játszani. Nos Pász­tor edző remekül cserélt, hiszen a 66. percben beállt középpályás alig húsz perc múlva eldöntötte a három pont sorsát. — Ä gólhoz hozzájárult az is, hogy nagyon egységesen és nagy akarással játszott az egész csapat. Úgy, ahogy az első meccseken, amikor hét pontot gyűjtöttünk. Lehet, hogy ehhez a feltámadás­hoz kellett a debreceniektől el­szenvedett csúfos vereség is, de tény, hogy mindenki csupaszív­vel küzdött ezen a napon. —Milyen volt a pályán belül a gólszituáció? —Todorovics nagyon jól vitte el az emberét és a labdát, majd Stoicához gurított. Stoica először neki akarta visszaadni a labdát, de én beindultam, hiszen nagyon egyedül hagytak, amin csodál­koztam is. Kiabáltam Stoicának, hogy jövök, ő meg egyből kap­csolt, s elém pöccintett. Innen már csak be kellett rúgnom. — Tudatosan lőtted a hosszú sarokra a labdát? —Igen, ugyanis én általában a hosszút szoktam messziről meg­célozni. Igazából az elsődleges célom az volt, hogy egyáltalán a kaput eltaláljam, de most nagyon jól összejött. Sokat beszélgettünk arról, hogy Udvarácz hogyan rea­gál a különböző lövésekre, de a távoliakról nem esett szó az öltö­zőben. — Az öltözőt majd szétvetette az öröm... — Érthető, hiszen ennek a fia­tal csapatnak többsége még soha­sem játszott az FTC ellen, így rögtön nagy sikerélményben volt része sok csapattársamnak. Ami remélem, újabb lendületet ad a Vác, a Kispest ellen. Amely mér­kőzéseken lehet, hogy nem lehe­tek ott. De ha megműtenek, bí­zom benne, hogy négy hét múlva már újra pályára léphetek a ZTE ellen... EZ TÖRTÉNT MÉG Győri ETO FC-BVSC-Zugló 0-0 Győr, 10 000 néző. V.: Molnár 1,. Jó: Lakos, Molnár, Korsós, Stark, ill. László, Rósa, Csiszár. A nagy érdeklődéssel várt rangadón, bár fölényben voltak a hazaiak, a döntetlen igazságos, így mindkét csapat továbbra is veretlen. Diósgyőri FC—Gázszer FC 1—1 (1—1) Diósgyőr, 10 000 ezer néző. V.: Pillér. G.: Farkas J. (36.), ill. Medvid (23.). Jó: Rácz, Farkas J., ill. Matus, Szalai, Vincze, Medvid. A hazaiak többet birtokolták a labdát, de a vendégek a kapura veszélyesebbek voltak az újoncok rangadóján a nyol­cadik fordulóban. Tiszakécske—Haladás VFC 4—3 (2—1) Tiszakécske, 40(H) néző. V.: Kiss B. G.: Balia M. (9., 12., 83.), Molnár (76.), ill. Fehér (22.), Tóth L. (67.), Kovács (70.). Jó: Nagy L., Szántó, Balia M., ill. Baumgartner A., Kovács, Fehér. Nagy iramú, gólokban gazdag, változatos mérkőzésen a hazaiak a sírból hozták vissza a három pontot, ami nagy részt Baliának köszönhető. MTK FC-Vác FC 2-0 (2-0) .Hungária körút, 1500 néző. V.: Hanacsek. G.: Kasza (öngól, 7.), Lőrincz (12.). Jó: Lőrincz, Molnár, Halmai, ill. Hámori, Andrássy, Vojtekovszki. Negyed óra is elég volt a bajnoknak a biztos győzelemhez a gyengélkedő Vác ellen. Zalaegerszegi TE—Stadler FC 4—0 (2—0) Zalaegerszeg, 6000 néző. V.: Bede. G.: Casoltan (6.), Szabó II. (10.), Németh (67.), Kámán (90.). Jó: Kocsárdi, Németh, Kámán, Casoltan, ill. Jeremejev. A jó napot kifogó hazaiak még nagyobb különbséggel is nyerhettek volna a gyengén játszó Stadler ellen. Újpesti TE—Siófoki Bányász 2—0 (0—0) Megyeri út, 4000 néző. V.: Kiss G. G.: Herczeg (59.), Kiskapusi (67.). Jó: Kozma, Kiskapusi, Herczeg, ill. Győri, Pest R. A második félidőben kidomborodott a hazaiak nagyobb tudása. Kispest-Honvéd FC—Vasas 1—2 (1—1) Bozsik stadion, 4000 néző. V.: Puhl. G.: Mátyus (4.), ill. Hámori (41.), Galaschek (67.). Jó: Mátyus, Bárányos, ill. Végh, Geress, Hámori. A kispestiek nem tudták megőrizni a találkozó elején szerzett előnyüket a rutinosabb vendégekkel szemben, így továbbra is a mezőny végén találhatók. A Videoton F’C Fehérvár—Debreceni VSC-Epona találkozót hétfó'n 19.00 órakor rendezik, amelyet a TV 2 közvetít. Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Azzal sikerült felülkerekednünk a Ferencvároson, hogy jól semlegesítettük Albertet és Miriutát, azaz Brlázs és Kerényi kikapcsolta ajátékból őket. Veszélyhelyze­tet csak Nyilas szélről beadott labdái jelentettek az első félidőben. Nagyon fegyelmezetten játszott a csapatom, és fizikálisán ’a maximumot kihozták magukból. Ha minden mérkőzésen hasonló teljesít­ményt nyújtanának, nyugodt szívvel nézhetnénk egymás szemébe. — A szünetben félő volt, hogy bírja-e erővel a gqrda. — A félidőben kértem a játékosokat, hogy aki úgy érzi, fáradt és már nem tud segíteni a csapaton, szóljon, de ne akkor, amikor már esetleg gólt kap­tunk. Tisztelet annak, akiben volt bátorság cserét kérni. —Belvon jó cserének bizonyult. — A gólja előtt pedig leszidtam, mert majdnem elment a mérkőzés, amikor a fradi lesgólt lőtt, ugyanis Belvon is ludas volt abban a fradi-támadás- ban. —Ki volt a csapat legjobbja? — Baji Tamás, mert magabiztos volt, jól irányí­totta társait és remekül védett, örülök, hogy így tért vissza a kapuba. De remek teljesítményt nyújtott Balog, Sándor, aki Nicsenkót kapcsolta ki ajátékból, Kerényi és Brlázs, aki a középpályán játszott haszno­san. Raducu is megbízhatóan küzdött. Nyilasi Tibor, a Ferencváros edzője:—Szeren­csétlen vereséget szenvedtünk egy hősiesen küzdő, de ugyanakkor kissé tisztátalanul játszó Békéscsa­bával szemben. De tudjuk, hogy más választásuk nem volt a hazaiaknak, hiszen ők is az életükért küzdenek. Más lett volna az eredmény, ha értékesít­jük a lehetőségeinket, s akkor mosolyogva mehet­tünk volna haza. Mindenesetre a lesnek ítélt gólunkat a kispadról én szabályosnak láttam. —Kívülről úgy tűnt, mintha erőlködne a Ferenc­város. — Pedig voltak helyzeteink, ám Baji bravúrt brabúrra halmozott, ő nyerte meg a mérkőzést a csabaiaknak. S miután nem mi lőttük az első gólt, szaladtunk az eredmény után, de ez édeskevés. —Sokan úgy vélik, hogy ezek után fel kel! állnia a kispadról. — Előbb-utóbb el kell gondolkodnom ezen is, de mindez leginkább dr. Páncsics Miklós kompetenciá­ja. Tény, hogy egy ilyen vereség alól és sem tudok kibújni. Egy mondatban MECCSMORZSÁK A debreceniek elleni mérkőzés előtt Florin Raducu, a békéscsabai­ak hosszúra nyúlt román légiósa kényszerű okokból hazautazott. Az ok prózai volt: sorozáson kellett megjelennie. Úgy tűnik, el is dőlt a bevonulás időpontja: várhatóan novemberben angyalbőrbe öltözik, ezért egy évig nem számíthat rá Pásztor József vezetőedző. M M M ® ® © Baji Tamás, a csabaiak saját nevelésű kapusa ebben a szezonban egyszer sem lépett pályára. Fülöp múlt heti gyenge teljesítménye miatt újra előtérbe került a rutinos kapus, aki így emlékezett vissza a Ferencváros elleni mérkőzésekre: — Nyertünk már öt—kettőre és egy—nullra is a Fradi ellen az elmúlt években. Az előbbin Szarvas három gólt rúgott és amikor egy—nullra nyertünk, akkor is ő talált be a kapuba. Bizony jó lenne, ha ma is minket erősítene. Arra a kérdésre, hogy a hosszú pihenő után mit jelent újra kapuban állni, így fogalmazott:—Nincsenek különleges érzéseim. Természetesen szeretnék jól védeni, megfelelni az elvárásoknak. Nos, a szimpatikus kapus ezen a napon nagyszerűen tért vissza, hiszen a csapata legjobbjának bizonyult, mondhatni, Belvon mel­lett szinte rajta múlt, hogy meglett a hőn áhított három pont. A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Kovács Géza, a Békéscsaba megbízott ügyvezető elnöke:—Remélem, hogy mindenki a tisztességes helytál­lásra törekszik. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Javuló játékot és pontszerzést remélek. Juhász Gyula, a Békéscsaba technikai vezetője: — Kellemes meglepetést szimatolok. Láza János, a Békéscsaba egykori játékosa: — Nem tudom, hogy a szívemre vagy az eszemre hallgassak, de azért egy döntetlen jó lenne. Szabó Zoltán, a Békéscsaba gazdasági munkatársa:—A döntet­lennel kiegyeznék. Laurinyecz György, a békéscsabai Adidas márkabolt vezetője: — Az a csapat az esélyesebb, amelyiknél jobban sikerült rendet teremteni a szünet alatt. Dr. Páncsics Miklós, a Ferencváros szakosztály-igazgatója: — Győzni szeretnénk. Gál László, a Ferencváros technikai vezetője:—Jó játékot várok. Udvarácz Milán: — Nincs más lehetőségünk, mint nyerni. Ebedli Zoltán, a Ferencváros tartalékcsapatának pályaedzője: — Biztos győzelmet várok. Nagy Béla, a Ferencváros krónikása és a Fradi Futballmúze- um vezetője: — A békéscsabai forróságban remélem nem „fázunk” meg, s így készülhetünk Krétára. A SZÜNETBEN. Kovács Géza: — Öröm látni, hogy lelkesen küzd a csapat. Winkler János: — Jó az iram, és igazságos az eredmény állása. Mirko Todorovics: — Mindent megteszünk annak érdekében, hogy jó eredményt érjünk el. Dr. Vastagh Pál igazságügy miniszter: — Várakozáson felül teljesített a Békéscsaba az-első félidőben, és ha így folytatja, akkor a sikert jelentő döntetlent is elérheti. Dr. Páncsics Miklós: — Továbbra is úgy érzem, hogy nyerünk. Gál László: — Mindenképpen kiharcoljuk a győzelmet. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Juhász Gyula: — Ráéreztem a győzelemre, ez igazi csapatmunka volt. Szenti Zoltán, a Békéscsaba egykori játékosa: — Állva csak a rugós focit játszák. Simon Tibor, a Ferencváros sérült játékosa: — Ha úgy akar­tunk volna mi is, mint a Békéscsaba, akkor fordított eredmény született volna.