Békés Megyei Hírlap, 1997. május (52. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-29 / 123. szám

S 1997. május 29., csütörtök SPORT 4 Sí J---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------­eH MÍKÉS MEGYEI HÍRLAP Nem ilyen búcsúra számítottak... Debreceni VSC—Békéscsabai Előre FC 4—0 (4—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Debrecen, 6500 néző. V.: Kiss B. (Bede, Tamássy). Debrecen: Téglási 0 — Bernáth 6, Gojan 5, Sándor Cs. 6 — Dombi 7, Böőr 6, Szatmári 6, Pető 6 — Sira 5, Sándor T. 6, Djurisics 8. Edző: Herczeg András. Békéscsaba: Baji 5 — Nagy L. 6 — Medgyesi 3, Raducu 3, Kovács 5 — Major 6, Varga 4, Todorovics 5, Stoica 5 — Szabados 3, Kulcsár 4. Edző: Bozai Gyula. Csere: Raducu helyett Czipó (5) és Kovács h. Csepregi (5), mindkettő a szünetben, Szatmári h. Madar Cs. (-) a 61., Szabados h. Janics (-) a 63., Sira h. Benczik (-) a 75., Böőr h. Frida (-) a 81. percben. Gólszerző: Djurisics a 19., a 30. és a 44., Dombi a 33. percben. Sárga lap: Sándor T. (szövegelésért) a 41., Todorovics (a sípszó előtt elrúgta a labdát) az 55., Stoica (lerántotta Madar Csabát) a 62. percben. Szögletarány: 7:5 (3:2). 19. perc: Dombi, ha nehezen is, de kiverekedett magának egy lab­dát a jobb oldalon, még az alapvo­nal előtt beadta a labdát, ott érke­zett a hosszú oldalonDjurisics és az elmélázó Medgyesi mögül ki­bújva, három méterről fejelt a kapu jobb oldalába, 1—0. 30. perc: Sándor Tamás a jobb oldalon húzogatott a maga és kö­zönsége szórakoztatására, majd remekül ívelt át a hosszú oldalra, érkezett megint Djurisics, a kü­lönbség csak annyi volt, hogy most védő nem zavarta abban, hogy lábbal találjon a kapuba, 2—0. 33. perc: A jobb partvonal mellett Dombi kiugrott, faképnél hagyott jó néhány védőt, a bünte­tőterületen belül pedig már nem merték megkockáztatni a szere­lést, így tulajdonképpen zavarta­lanul lőhetett hat méterről a vető­dő Baji mellett á rövid sarokba, 3—0. 44. perc: Szatmári bal oldali beadása ezúttal is Djurisicsot ta­lálta hihetetlenül egyedül, őpedig nem hibázott és 10 méterről, ka­pásból lőtte ki a bal alsó sarkot, 4—0. Az első percekben kiderült: Bozai edző az utolsó mérkőzés­re váltott a védekezésben, Ra­ducu helyett Nagy söprögetett, a hórihorgas hátvéd pedig ezút­tal emberfogó szerepet kapott. A rendkívül csúszós talaj elle­nére is egymásnak estek a csa­patok már a mérkőzés elején. A Debrecen az elvártaknak meg­felelően többet birtokolta a lab­dát, ami azonban a nagy helyze­teket illeti, a Békéscsaba a 7., illetve a 11. percben letette név­jegyét, mindez Kulcsár és Todorovics nevéhez fűződött. Percekkel ezután az első vala­mirevaló helyzetét kihasználta a hazai gárda, Dombi harcossá­gának és a védői figyelmetlen­ségnek köszönhetően. A csabai­ak védelme enyhén szólva is át­járóháznak bizonyult a félidő maradék időszakát tekintve. Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT.Balog Zoltán:—Sajnos, a sérülésem miatt nem állhatok a csapat rendelkezésére, egy tisztes helytállásban azon­ban bízok. Kasik Zsolt:—Remélem, az időjárásnál jobb lesz a játékunk, s nem úgy potyognak majd a gólok, mint égből az esőcseppek... Juhász Gyula, a Békéscsaba technikai vezetője: — Felszabadult játékot és döntetlen körüli eredményt várok. Madar Csaba: — Biztos győzelmet remélek, ami elegendő egy nyugodt nyári szünethez. Sebők Vilmos, a békéscsabaiak buszsofőré: — Elérkeztünk oda, hogy csak a játékkal kell törődni, mert egyik csapat sincs veszélyben... Dombi Tibor: — Nehéz meccsre számítok, mivel mindkét csapat felszabadultan játszhat. Pető Zoltán: — Jó formában vagyunk, a minél nagyobb arányú győzelem az elfogadható, bár a Békéscsaba biztos hogy nem adja egykönnyen magát. Kovács Géza, a Békéscsaba megbízott ügyvezető elnöke: — Egy szép búcsúval illene bejefeznünk ezt a nagyon nehéz tavaszi szezont. Laurinyecz György, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Mindkét együttes részéről örömjáték lehetne, ha nem esne így az eső. Jankulár István, a Békéscsaba technikai vezetője: — Az ebben a rossz időben kilátogató szurkolók, remélem, jó meccset látnak, amihez mi is hozzá tudunk járulni valamilyen jó teljesítménnyel. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnöke: — A szezon első olyan meccse, amikor nyugodtan játszhatunk, ennek megfelelően jó játékot és döntetlen körüli eredményt várok. A SZÜNETBEN.Kovács Géza:—A pályán két dolgot lehet tenni, vagy győzni, vagy mindent megtenni a győzelemért. Winkler János: — Kihagyott helyzeteink mellett katasztrofális a védekezés. Balog Zoltán:—Ezek után nem tudok mit mondani. Vadicska Zsolt: — Most sajnálom igazán, hogy nem vagyok a pályán. Hegedős Gábor, a debreceni olasz focisuli vezetője, a magyar serdülőválogatott edzője: — A vidék legjobb csapata a Debrecen, méltón búcsúzik a város szurkolóitól. Sebők Vilmos:—Egyes játékosok már szabadságon vannak. Juhász Gyula: — Sajnos többen nagyon fegyelmezetlenül játsza­nak, más lenne az eredmény, ha berúgtuk volna az elején a nagy ziccereinket. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Sándor Mátyás: — Örülök, hogy benn­maradt a csapat. Sebők Vilmos: — Rosszul fejeztük be a bajnokságot, még szeren­cse, hogy ez a három pont nem hiányzik. Horváth Béla, volt békéscsabai kapus, most a Debrecen techni­kai vezetője: — Nagyon örülök, hogy a Békéscsaba bennmaradt az NB I-ben, és éppen ezért nem kellett nekik úgy a pont Debrecenben. A hazaiak közönségszórakoztató játékkal búcsúztak. Belvon Attila: — Sajnos, volt egy olyan 20 perc a mérkőzésen, ahol egyszerűen nem találtuk a fonalat, ez a továbbiakra nézve döntőnek bizonyult. Szatmári Csaba: — Úgy érzem, az első félidőben már eldőlt a mérkőzés. Jó játék és szép gólok jellemezték a találkozót. Kelemen Levente, a tartalékcsapat játékosa: — A Debrecen örömfocit játszott a mai napon, mi pedig már egy fordulóval ezelőtt teljesítettük a tervet. Kasik Zsolt:—Elvertek minket, mint szódás a lovát. Egyszerűen nem lehetett kiven­ni például, hogy kinek a felada­ta lett volna a gólra éhes debre­ceni szerb őrzése. A félidő utol­só 15 percére tehát teljesen alá­rendelt szerepet játszottak a vi­harsarkiak, pedig másképpen is történhetett volna minden, ha jobb a csabai helyzetkihaszná­lás... Szünet után Bozai edző vál­tott a védelemben, a gyengélke­dők közül Kovácsot és Raducut lecserélte, két fiatalnak adva bi­zonyítási lehetőséget. A másik oldalon természetesen nem volt ok a változtatásra. Nem játszott rosszul a Löki, mindent megtett továbbra is azért, hogy jól szó­rakozzon a publikum. Nagy kedvvel játszottak a középpá­lyások, remekül használták ki a csúszós talaj adta előnyt, no meg a gyors embereiket. Az, hogy ebben a játékrészben nem ment nekik a gólszerzés, annak több oka is volt: az első, hogy láthatóan könnyelműbbek vol­tak már, emellett valamelyest javult a vendégek védőjátéka, ha az utolsó pillanatban is, de még oda tudtak érni. S nem mehetünk el amellett sem, hogy úgy tűnt a sajtópáholyból, a játékvezető nem adott meg egy jogos 11-est Dombi buktatásá­ért. De említsünk szót a vendé­gekről is: Bozai edző egy idő után megunta Szabados tétlen­ségét, Janiccsal váltotta föl. Mégsem ő vagy Kulcsár, ha­nem Major, illetve Stoica jelen­tettek némi veszélyt a hazai ka­pura. Az utolsó negyedórára le­het mondani, hogy megnyu­godtak a csapatok, jobbára mezőnyjátékkal teltek el a per­cek. Végül is egy jó iramú talál­kozót láthatott a szépszámú kö­zönség, azt túlzás lenne állítani, hogy izgalmat is, már csak az eredmény alakulása miatt töb­bek között. De egyet bizton ál­líthatunk: elégedetten nézhet a nyári vakáció elé mindkét csa­pat, a debrecenieknek a szép búcsú, a vendégeknek pedig a biztos bennmaradás jelenti a gyógyírt... Szegedi Zsolt Edzői nyilatkozatok Herczeg András, a Debrecen edzője: — Úgy érzem, az első játékrészben jól játszottunk, sike­rült szép gólokat lőnünk, és ilyen arányban is megérdemelten sze­reztük meg a vezetést. — Mi az oka annak, hogy a második játékrészben nem sike­rült gól szerezniük? — Ebben az időszakban pon­tatlanok voltunk az összjátékot tekintve, és a koncentrálás hiány­zott a helyzetek befejezésénél. Talán a játékosokat már nagyon megnyugtatta a négygólos előny. Mindezek ellenére gratulálok csapatomnak a szép búcsúért. Bozai Gyula, a Békéscsaba edzője: — Nehéz erről a mérkő­zésről beszélni, mert aki nem látta a találkozót, az lehet, hogy meg- hökken azon, amit mondok: a négy bekapott gól ellenére reme­kül játszottunk és partiban vol­tunk a Debrecennel. Az viszont tény, hogy súlyos egyéni védelmi hibákból kaptuk a gólokat, ami után átmenetileg összeroppant a csapat. —A cserék segítettek? — Raducu katasztrofálisan játszott, a cserék viszont újra színt vittek a játékba. Nem téve­dés, a Debrecen ötször rúgott ka­pura, abból négy gól lett, mi kö­rülbelül ugyanennyiszer vettük tűz alá a kapujukat, ám egyszer sem találtunk be. —Ezek szerint nem megérde­melt a hazaiak győzelme? — Azt nem mondom. Sőt, va­lóban megérdemelték a győzel­met. Sokkal összeszokottabb csapat a hajdúsági, ragyogóan használják ki a széleket, belőtt labdáik életveszélyesek. Itt is meglátszott, hogy a fejjátékunk gyenge. A középpályán egyen­rangú partnerek voltunk, csak a kapujuk előtt „zuhantunk össze”. —Ki nyújtottjó teljesítményt a csapatból? —Stoica volt a legjobb, a négy gól ellenére Baji kitűnően védett, Nagy és Kulcsár is jól játszott. Egyébként ez a mérkőzés sokkal színvonalasabb volt, mint a Cse­pel elleni. Végül megragadnám az alkalmat: köszönöm a játéko­soknak ezt a fél évet, amelyben, úgy érzem, mindenki igyekezett a tudása legjavát adni. J. P. Meccsmorzsák Debrecenben nem kukoricáznak... Történt ugyanis, hogy a tudósító kollégám a mérkőzés előtt éhes volt, jobb híján vásárolt egy cső főtt kukoricát a stadion bejárata előtt. Legnagyobb csodálkozásunkra azonban a rendező a zuhogó eső ellenére sem engedte be. No nem magát a kollégát, hanem a kukoricáját. Kénytelen kelletén zuhogó esőben kukoricát ettünk. Nem nagyon értettük eleinte ezt a szigort, aztán rájöttünk. Ezen a pályán történt már egy, s más a mérkőzés közben (a szotyolászacskó-bedobálásragondolok...). M M M ® ® Csepregi György hosszú idő után ismét lehetőséget kapott Bozai Gyulától, az első félidőben a kispadra ültette az edző. A játékosnak szükséges is volt a bizalomra, hiszen ezen a találkozón a hírek szerint két belga klub képviselői is szemmel tartották a fiatal játékost. M M M ® ® ® Tizenöt perc késéssel kezdődött a tartalékmérkőzés a lezúduló hatal­mas jégeső miatt, mit mondjak, kicsit mosolygós látványt nyújtott az edzői kispad alá beszomló 15 labdarúgó. Többen már a helyszínre érkező szurkolók közül fogadást is kötöttek: vajon vízilabda vagy labdarúgó-mérkőzés következik majd az elkövetkezendő másfél órá­ban. Nos, mindenkinek igaza lett, hiszen míg a tartalékmérkőzés pályája rendkívül tocsogóssá vált, úgy a főmérkőzés színtere csupán csúszóssá. Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság végeredménye: l.MTK 26 7 1 87—25 85 2. Újpest 23 7 4 75—35 76 3. FTC 22 8 4 69—37 74 4. Vasas 19 7 8 50—33 64 5.DVSC 14 10 10 55—38 52 6. BVSC 14 7 13 43—36 49 7. Kispest 12 9 13 42—44 45 8. Videoton 10 12 12 45—44 42 9. Győr 10 12 12 44—51 42 10. Haladás 10 10 14 39—42 40 11. Vác 10 10 14 40—48 40 12. Siófok 10 10 14 36—53 40 13.ZTE 11 7 16 34—51 40 14. Békéscsaba 10 6 18 37—62 36 15. III. kér. TVE 8 11 15 45—55 35 16. Stadler 7 7 20 27—50 28 17. Pécs 6 8 20 31—68 26 18. Csepel 5 10 19 43—70 25 Debreceni VSC—Békéscsabai Előre FC 1—0 (1—0) Tartalékbajnoki mérkőzés, Debrecen, 150 néző. V.: Veres. Békéscsaba: Kollár (Nagy Zs.) — Márton — Kurucz, Sándor, Valentényi — Kelemen. Belvon, Némethy, Petruzsán — Varga J. (Harmati), Vadas. Edző: Oláh Imre. Az irreális talaj ellenére re­mek mérkőzést vívott a két csa­pat, a békéscsabai Kollár 11-est védett.G.: Nagy Zs.Jó: Horváth, Katona, Balogh, Bodnár, Nagy Zs., ill. Márton, Sándor, Belvon, Kelemen. Ez történt még... Zalaegerszegi TE—Ferenc­város 2—1 (0—0) Zalaegerszeg, '15 000 néző. V.: Lettrich. Gól: Sebők (46.), Szőke (81.), ill. Nicsenko (60.). Jó: Szabó 1., Tóth Gy., Csóka, ill. Miriuta, Nicsenko, Horváth F. A második félidőbeli jobb hely­zetkihasználásával a zalai együttes gyűjtötte be a három pontot. MTK FC—Haladás VFC 2— 2 (1-2) Hungária körút, 3000 néző. V.: Var­ga S. Gól: Orosz (6.), Kenesei (49.). ill. Tóth M. (21.), Kovács S. (43.). Jó: Lőrincz, Kenesei, ill. Németh G., Ko­vács S., Tóth M. A vendégek teljesítményükkel rászolgáltak az értékes pontra. Vác FC—BVSC 0—1 (0—1) Vác, 1000 néző. V.: Szabó Zs. Gól: Bükszegi (25.). Jó: Nagy T., Vojtekovszki, ill. Bükszegi, Erős, Bondarenko. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a vasutasok sikere megérde­melt. III. kér. TVE—Pécsi MFC 3—1 (1-1) Hévízi út, 1000 néző. V.: Vágner. Kiállítva: Mitring (Pécs, 90.). Gól: Bencze (34.), Gyura (46.), Szabó A. (11-esből, 91.). ill. Szabados (1.). Jó: Krecska, Katzenbach, Lippai, Gyura, ill. Tomka, Szabados. A pécsiek gyors vezető góljuk után nem bírták a második félidőt, így vereségükkel kies­tek. Siófoki Bányász—Vasas 3—1 (0—0) Siófok, 3000 néző. V.: Abrahám. Gól: Szabó Z. (50.), Kriston (67.), Kolovics (77.), ill. Galaschek (65.). Jó: Kriston, Bozsér, Sallai, Juhász, ill. Juhár, Szilveszter, Hamar. A végig fölényben lévő hazaiak sikere teljesen megérdemelt. Győri ETO FC—Újpesti TE 1—1 (1—0) Győr, 7000 néző. V.: Cserna. Gól: Puglits (28.), ill. Árgyelán (90.). Jó: Csató S., Puglits, ill. Sebők, Ta­mási. Nagy csatában igazságos pont- osztozkodás született. Kispest-HFC—Videoton 3— 0 (1-0) Bozsik stadion, 1000 néző. V.: Hanacsek. Gól: Bárányos (13.), Tóth M. (48.), Farkas (82.). Jó: Bárányos, Farkas, Tóth M. ill. Monyé. A kispestiek régi napjaikra emlékeztetőén játszottak. Csepel—Ecker-Stadler 2—2 (1-1) Csepel, 1000 néző. V.: Tóth V. Kiállítva: Varga A.(Csepel,87.). Gól: Baranyi (40.), Jakab (51.), ill. Holló (31., 47.). Jó: Füzesi, Jakab, ill. Resko, Kertész, Holló. A görcsösen játszó hazaiak nem tudtak nyerni, így elbúcsúztak az élvonaltól, a Stadler pedig osztályozót játszik. Biztos fővárosi győzelem Postás-Matáv I.—Orosházi MTK I. 10:3 Női asztalitenisz-rájátszás a 3. helyért, első találkozó, Budapest. Kertai, Molnár—Cojocaru, Wirth G. 1:2, Erdős, Kuscs—Fazekas Gy., Páli 2:0, Molnár—Wirth G. 2:0, Erdős—Kovács 2:0, Szige­ti—Fazekas Gy. 2:0, Gazsi—Cojocaru 2:0, Molnár—Kovács 2:0, Erdős—Fazekas Gy. 2:0, Szigeti—Cojocaru 1:2, Gazsi—Wirth G. 0:2, Molnár—Fazekas Gy. 2:0, Erdős—Cojocaru 2:1, Szigeti— Wirth G. 2:1. Párosban Páli is lehetőséget ka­pott a vendégeknél, míg a hazaiak egyéniben a légiós Kuscs helyett Gazsit szerepeltették a két héttel ezelőtti csoportmérkőzéshez ké­pest. Párosban a harmadik szett­ben Wirthék 21:7-re nyertek Kertaiék ellen, így 1:1 volt az állás. A folytatásban egyéniben a hazaiak sorra nyerték mérkőzése­iket, a vendégeknél Fazekas Györgyi küzdött remekül, szoros csatában vesztett Szigetivel szemben. Ezután Cojocaru le­győzte Szigetit, majd a jól játszó Wirth G. nyert Gazsi ellen, így 7:3-ra alakult az állás. A hajrában két szoros mérkőzést vesztettek az orosháziak, például Wirth G. a döntő szettben 19:16-ra vezetett, innen fordított a védő, Szigeti. Sáth Sándor: — A játékosok becsületesen küzdöttek, s ha sze­rencsénk van, szorosabb, 10:6-os eredmény is születhetett volna. V.L. Eltiltások A Békés Megyei Labdarúgó Szö­vetség Fegyelmi Bizottsága a ki­állított, sportszerűtlenkedő lab­darúgókkal szemben a következő ítéleteket hozta: Egy bajnoki mérkőzéstől el­tiltva: Isztin István (Kétegyháza), Bordás Sándor (Sarkadkeresz- túr), Friedl Zsolt (Orosházi Rákó­czi), de utóbbi büntetését már le­töltötte. Két bajnoki mérkőzéstől eltiltva: Darida Péter (Szarvas), Oláh Imre (Újkígyós), Szabó Sándor (Gyulavári-Vállalko­zók), Bessenyei Krisztián (Me- zőkovácsháza). Három bajnoki mérkőzéstől eltiltva: Báló Sándor (Battonya), Szabó Zoltán (Do­boz), Krizsán György (Kétegy­háza). Závoda Gábor (Szarvas) három bajnoki mérkőzéstől eltilt­va, de a büntetés június 30-áig próbaidőre felfüggesztve. Három bajnoki mérkőzéstől eltiltva, de a büntetés augusztus 31 -éig próba­időre felfüggesztve: Képíró Fe­renc (Doboz), Krajcs János (Sza­badkígyós), Berki Tibor (Gádo­ros), Nagy István (Gerendás), Szűrszabó Zsolt (Orosházi Rákó­czi), Balogh Dániel (Mezőbe- rény), Koszta D. Károly (Békés­csabai Előre FC). Négy bajnoki mérkőzéstől eltiltva, de a bünte­tés június 30-áig próbaidőre fel­függesztve: Tarján Csaba (Tót­komlós). Négy bajnoki mérkő­zéstől tiltották el: Kesztyűs Sán­dort (Sarkad), Laposi Ferencet (Kétegyháza). Gábor Tibor (Nagybánhegyes) 1997. június 30-áig, Csumpilla Csaba (Két­egyháza) 1997. december 31-éig a labdarúgástól eltiltva. A fegyelmi bizottság figyel­mezteti a békéssámsoni labdarú­gó-egyesületet, hogy ifjúsági, va­lamint felnőtt labdarúgócsapatát teljes létszámban szerepeltesse. Kovács István és Kondacs At­tila (Szarvas) labdarúgók hátralé­vő eltiltásait próbaidőre, 1997. jú­nius 30-áig felfüggesztik, játék­jogukat visszaadja. Felszólítják a Szarvasi FC-t, hogy a fegyelmi határozatban meghatározott 100 000 forintot, Zahorecz Krisztián átigazolási díját 1997. június 6-áig fizesse meg a Békés FC-nek. Az átigazo­lási díj kifizetését, igazolja a fe­gyelmi bizottság felé 1997. júni­us 9-éig. Matajsz Pált, a T ótkomlósi TC edzőjét a június 10-ei fegyelmi tárgyalásra —17 órára—beidézi a május 21-ei Magyar Kupa mérkőzésen tanúsított sportsze­rűtlen magatartása miatt. Szövetségi közlemény: az 1997—98-as versenykiírással vagy az esetleges átszervezéssel kapcsolatos elképzeléseiket a szakosztályok 1997. június Ki­éig szíveskedjenek írásban a szövetség címére megküldeni. Az ügy fontossága miatt kérik a határidő pontos betartását! kRF.KF,S MFCiYFI HÍRLAP ' 4 igsírajtTgManmp1——l A A ^ASATESZ tagja Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax:(66)441-311;Terjesztésvezető:Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 695 Ft, negyed évre 2085 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068