Békés Megyei Hírlap, 1997. május (52. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-26 / 120. szám

1997. május 26., hétfő SportmagaziN 7 Biztos bennmaradó a lila-fehér csapat Békéscsabai Előre FC—Csepel SC 2—1 (1—1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 4000 néző. V.: Vad (Varga L., Székely). Békéscsaba: Baji 6 — Raducu 5 — Medgyesi 4, Nagy L. 5, Kovács 6 — Belvon 5, Major 6, Todorovics 6, Kasik 5 — Szabados 5, Kulcsár 6. Edző: Bozai Gyula. Csepel: Túri 6 — Tyukodi 5 — Varga 5, Bereczki 5, Németh 4 — Rósa 5, Mészáros 6, Bubcsó 5, Szekeres 6 — Baranyi 6, Jakab 6. Edző: Gáspár József. Csere: Medgyesi helyett Balog Z. (6) a 4L, Szabados h. Janis (-) a 64., Kasik h. Stoica (-) a 69., Németh h. Szabó (-) a 85. percben. Gólszerző: Jakab a 20., Tyukodi (öngól) a 40., Belvon a 69. percben. Sárga lap: Belvon (kezezésért) a 87. percben. Szögletarány: 4:5 (2:2). A mérkőzés előtt a csabai klub vezetői virágcsokorral köszön­tötték Baji Tamást abból az al­kalomból, hogy Újpesten a 100. NB I-es mérkőzésén állt a békés­csabai háló elé. 20. perc: Mészáros jobbról remekül ívelt át a túloldalra, attól Jakab az 5-ös sarkáról előrevetődve úgy fejelt a kapu­ba, hogy a vetődő Baji két keze között suhant el a labda, a bal kapufa tövére pattant, onnan pe­dig a hálóba gurult.0—1. 40. perc: Kasik a bal oldalon az alapvonal és a 16-os oldalvo­nalának találkozásától vissza­gurított Todorovics elé, a csabai középpályás 14 méterről, nagy erővel bombázott kapura, a lab- daTyukodin megpattant, irányt változtatott és úgy került a kapu bal alsó sarkába, öngól, 1—1. 45. perc: Baranyi 6 méterről fejelhetett, a labda a kapufán csattant. 69. perc: Kulcsár bal oldali beadásából Janics továbbpör­gette a labdát a balösszekötő he­lyén felbukkanó Belvon elé, a csabaiak középpályása futtából, hét méterről a vetődő kapus fö­lött a kapu közepébe bombázott, 2—1. 78. perc: Major hét méterről a felső lécre fejelt. Az ősszel a Csepel a 9—1-el szinte lelőtte a pályáról a Bé­késcsabát. Nemcsak emiatt, hanem a nagy tét miatt vissza­fogottabban kezdett a hazai csapat, de a vendégek játékán is jó negyedóráig meglátszott, hogy tartanak a mérkőzéstől. A csepeliek kaptak előbb láb­ra, és a nagy kedvvel játszó Mészáros vezérletével több veszélyes támadást alakítot­tak ki Baji kapuja előtt, aki sokáig jól állta a rohamokat. A csepeli Vezetés birtokában sem állt vissza a vendégcsapat, ám a Békéscsaba is följavult, még ha nagy hibaszázalékkal is játszottak. A hetek óta jó formában játszott Todorovics egy kis segítséggel újra „alap­szintre” hozta a mérkőzést. A szünetben az öltözőben mindkét edző alapos fejmo­sásban részesítette játékosait, ennek ellenére a fordulás utá­ni első negyedórában az a ke­vés tűz is eltűnt a két csapat játékából, amely az elsőben még megvolt. Mentek előre, de egyre inkább úgy tűnt, elége­dettek az eredménnyel. Bozai edző már az első játékrész vé­gén megkezdte a játékosok le­cserélését, a frissítést pedig a fordulás után is folytatta. A sokat csúszkáló Szabados he­lyére beállt Janics némi színt vitt a hazaiak játékába, majd Belvonnal karöltve új helyze­tet teremtett a góllal. Ettől kezdve újra fokozódott az iram, a Csepel kénytelen volt kitámadni, ezt igyekezett ki­használni a Békéscsaba. Meg­annyi helyzetet alakítottak ki Túri kapuja előtt, de ekkortól már a csepeli portás résen volt. Ugyanakkor a vendégek igazi helyzetet már alig alakítottak ki. A második félidőben nyúj­tott hatékonyabb játékuk ré­Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 34. fordulójában következik. Május 28., szerda: Csepel—Stadler, DVSC — Békéscsabai Előre FC, Győr—ÚTÉ, III. kér. fvE—Pécs, ZTE—FTC, Siófok—Va­sas, Kispest-Honvéd—Vi­deoton, MTK—Haladás, Vác—BVSC, valamennyi 17.00 óra. vén a békéscsabaiak rászol­gáltak a győzelemre, ami egy­ben azt is jelenti, hogy végleg alattuk húzzák meg a vonalat. Békéscsabai Előre FC—Cse­pel SC 2—1 (0—0) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Tóth S. Békéscsaba: Nagy Zs. — Czipó, Márton, Illés (Kelemen), Majoros — Valentényi, Varga M., Csepregi (Harmati), Petru- zsán — Varga J., Sándor (Va­das). Edző: Oláh Imre. G.: Var­ga J., Vadas, ill. Keresztúri. Jó: Márton, Majoros, Varga M., ill. Kreisz, Mátyus, Keresztúri. Az NB I-es LABDARÚGÓ- BAJNOKSÁG ÁLLÁSA l.MTK 26 6 1 85—23 84 2. Újpest 23 6 4 74—34 75 3. FTC 22 8 3 68—35 74 4. Vasas 19 7 7 49—30 64 5. DVSC 13 10 10 51—38 49 6. BVSC 13 7 13 42—36 46 7. Videoton 10 12 11 45—41 42 8. Kispest 11 9 13 39—44 42 9. Győr 10 11 12 43—50 41 10. Vác 10 10 13 40—17 40 11. Haladás 10 9 14 37—40 39 12. ZTE 10 7 16 32—50 37 13. Siófok 9 il) 14 33—52 37 14. Békéscsaba 10 6 17 37—58 36 15.III. ker.TVF : 7 11 15 42—54 32 ló.Stadler 7 6 20 25—48 27 17. Pécs 6 8 19 30—65 26 18. Csepel 5 9 19 41—68 24 Meccsmorzsák Balog Zoltán, a magyar ifjúsági válogatott és a Békéscsaba erőssége csütörtökön éjjel Bé­késcsabán, Jaminában parkolt, és nagy meglepetésére Golf tí­pusú személygépkocsiját feltör­ték, és elvitték belőle azt a Phi­lips rádiómagnót, amelyet két évvel ezelőtt azért kapott az MLSZ-től, mert az év ifjúsági labdarúgója vetélkedésben a második helyen kötött ki. Kéri, ha valaki tud valamit a tolvajról, illetve felkínálták neki megvé­telre ezt a rádiómagnót, jelentse a klub székházában, vagy akár a szerkesztőségben. Á Philips rá­diómagnó gyári száma egyéb­ként: PH345FS9021296. “ M U M ® ® © Május 31-én a Ferencváros Üllői úti stadionjában rendezik meg a magyar válogatott—Ma­gyarországon játszó idegenlégi­ósok csatáját, amelyre Sándor István edző állítja össze az utób­biak csapatát. Ebbe meghívót kapott Kulcsár Sándor és Szaba­dos Attila. $ 8 $ Sokan csodálkoznak azon Bé­késcsabán, hogy még senki sem tárgyalt a lejáró szerződésű játé­kosokkal a jövőjükről. Erről Ko­vács Géza megbízott elnök a következőket mondta: — Odáig vissza kell kanyarodnom, hogy Bozai Gyula vezetőedző szerző­dése decemberben úgy köttetett, hogy fél év plusz egy esztendő­re. Ennek első része most jár le, és a bajnokság befejezése után az elnökség dönt arról, hogy a plusz egy évre maradjon-e vagy sem. Mindezek értelmében a já­tékosokkal sem tárgyaltunk, meghagyva Bozainak vagy az esetleg helyére lépő új edzőnek azt a jogot, hogy eldöntse, kikre tart igényt és kikre nem az új bajnoki szezonra való felkészü­léskor. Az NB I-es tudósítást készí­tette: Gyurkó Mihály, Já­vor Péter, Verasztó Lajos. Fotó: Fazekas László EZ TÖRTÉNT MÉG Vasas—Zalaegerszegi TE 0—0 Fáy utca, 1500néző. V.: Bukovics. Jó: Gercss, Juhár, Pál, ill. Vlaszák, Csóka, Tóth Gy. Hiábajátszott mezőnyfölényben a Vasas, a döntetlen reálisnak mondható. BVSC—MTK FC 0-2 (0-0) Szó'nyi út, 1500 néző. V.: Juhos. Gól: Illés (73.), Kuttor (85.). Jó: Pomper, Simon, ill. Illés, Lőrincz, Farkasházy. A hajrában kihasználta mezőny fölény ét a bajnok együttes és biztosan győzött. Ecker-Stadler FC—Vác FC 2—0 (1—0) Akasztó, 1000 néző. V.: Hanacsek. Kiállítva: Boda (Vác, 39.), Szoboszlai (Vác, 72.). Gól: Nagy T. (öngól, 28.), Nagy S. (86.). Jó: Nagy S„ jaszinszkij. Kovács Zs., ill. Hámori, Kriska. A kiesés ellen küzdő hazaiak megérdemelten nyertek a kilenc emberrel játszó vendégek ellen. Ferencváros—III. kér. TVE 1—0 (0—0) Üllői út, 8000 néző. V.: Márton. Gól: Hrutka (60.). Jó: Vámosi, Hrutka, Horváth, ill. Perger, Katzenbach, Novák. Csak nehezen nyertek a gyengén játszó zöld-fehérek az osztá­lyozó elöl menekülő vendégekkel szemben. Videoton FCF—Siófoki Bányász 2—3 (0—0) Székesfehérvár, 5000 néző. V.: Bede. Kiállítva: Makrickij (Videoton, 35.). Gól: Korsós (63.), Tóth A. (89.), ill. Filipovics (48.). Kriston (82.), Sallai (88.). Jó: Bíró, Monyé, Vancsa, ill. Kriston, Kovács B., Filipovics, Szabó Z. A tíz emberre fogyatkozott hazaiak ellen a második félidőben a vendégek kihasználták a hazaiak hibáit. Pécsi MFC—Győri ETO FC 2-2 (1-2) Pécs, 6000 néző. V.: Varga S. Gól: Pest R. (42.), Szeibert (86.), ill. Fodor (20.), Fehér M. (28.). Jó: Tomka, Szaszovszky, Szabados, Azoitei, ill. Molnár, Mracskó, Csató S., Fehér M. A vendégek kétgólos előnyét egyenlítette ki a hajrában a kiesés rémétől fenyegetett pécsi együttes. Haladás VFC-Kispest-HFC 2-1 (1-0) Szombathely, 5000 néző. V.: Kiss G. Kiállítva: Bonchis(Haladás,65.),Kovács B.(Kispest.78.).Gól: Kovács S. (34.), Bonchis (59.), Tóth M. (66.). Jó: Zugor, Szekér, Varsányi, ill. Vezér, Farkas, Tóth M. A szombathelyiek megérdemelten nyerték meg a küzdelmes találkozót. Újpesti TE-Debreceni VSC 2-2 (1—1) Megyeri út, 5000 néző. V.: Arany. Gól: Kovács Z. (42., 59.), ill. Madar Cs. (11.), Sándor T. (85.). Jó: Kovács Z. (a mezőny legjobbja), Zombori, ill. Sándor T. A jó iramú mérkőzésen a lila-fehérek kihagyták jobbnál jobb helyzeteiket, így a Debrecen pontszerzése teljesen megérde­melt. A hetek óta remekformában játszó Todorovics — ha egy kis segédlettel is —, de most is gólt lőtt Edzői nyilatkozatok Bozai Gyula, a Békéscsaba edzője: — Harminc éve edzősködöm, de ilyen izgalmas mérkőzésem még nem volt. Nagyon örülök a győzelemnek, még ha egy kicsit a szerencse is belesegített. Nem úgy játszottunk, ahogy kellett volna, de a lényeg a győzelem, és az, hogy csont nélkül bennmarad­tunk az NB I-ben. —Mi segítette a csapatot a győzelemre? — Az akarati tényezők döntöttek és hála isten­nek, a városban terjengő mende-mondák sem vol­tak igazak. Nem beszélve arról, hogy átvészeltük a közönség bírálatát, a bekiabálásokat. Egyébként az egyenlítő gól után mára miénk volt a mérkőzés, hiszen ettől kezdve végig mi irányítottuk a találko­zót, s a mezőnyben is teljesen fölé nőttünk ellenfe­lünknek. —Mi történt a szünetben az öltözőben? — Talán az első alkalom volt, hogy a kelleténél hangosabban nógattam a játékosokat, de jól tet­tem, hiszen feljavult a játékunk. Nem tagadom, én is idegesebb voltam a szokásosnál. — Megkönnyebbült, amikor megtudta, hogy kikapottam, kér. TVE? — Hogyne, hiszen ők voltak az igazi riválisaink az osztályozós helyet elkerülő harcban. —Éppen le akarta cserélni Belvont, amikor gólt szerzett... — Valóban így volt, hiszen teljesen elfáradt. Már szóltam is neki, hogy csere lesz, de az utolsó pillanatban összeszedte maradék erejét, és végül a győztes gólt ő lőtte, amellyel biztosan bennmaradt a csapat a legmagasabb osztályban. Nem tudom mi lett volna, ha korábban lecserélem... Gáspár József, a Csepel vedzóje: — Az első félidei játékunk alapján vezethettünk volna, hiszen három-négy százszázalékos helyzetet hagytunk ki. Tulajdonképpen ezek miatt vesztettünk. Ezzel együtt a szurkolók egy nagyon jó és korrekt mérkőzést láthattak. — Vezetésük tudatában gondoltak arra, hogy megszerzik a három pontot? — Az még korai lett volna, amit bizonyít, hogy egy hibából és egy gyors csabai kontrát követően elszálltak álmaink. De a csapat hozzáállásával elé­gedett vagyok, az összjátékkal és a helyzetkihasz­nálással viszont nem. Ifjúságiak Zalaegerszegi TE—Békéscsabai Előre FC 4—2 (1—1) NB I A korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Zalaegerszeg, 50 néző. V.: Kocsis. Békéscsaba: István — Roczkó (Belicza), Futaki, Koszta — Balog Zs., Kovács, Mazula (Csulik), Oláh — Göblyös (Szabados), Borbola, Forrai. Edző: Marik László. A második félidőben gyenge kapusteljesítménye miatt vesz­tettek a csabaiak a hazai pálya minden előnyét élvező egerszegiekkel szemben. G.: Göblyös, Forrai. Jó: Futaki, Balog Zs., Kovács, Göblyös, Forrai. Zalaegerszegi TE—Békéscsabai Előre FC 1—8 (1—3) NB I B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Zalaegerszeg, 50 néző. V.: Horváth.Békéscsaba: Sajti — Bányai (Csúz), Sallai, Czipó, Semjéni, Lakatos (Karakas), Pozsár, Tóth Cs. (Ursz), Matus, Friderikusz, Bíró (Marik). Edző: Ogrincs Pál. Nem volt egy súlycsoportban a két együttes. A csabaiak tetszés szerint érték el góljaikat. G.: Pozsár, Czipó 2—2, Ursz, Marik, Sallai, Matus. Jó: Pozsár, Tóth Cs., Friderikusz. Egy mondatban A MÉRKŐZÉS ELŐTT.Sisák Péter, a Békéscsaba társadalmi elnöke:—Másoktól nem várhat­juk el problémáink megoldását, ezért csak a három pont megszer­zése segíthet. Kovács Géza, a Békéscsaba megbízott ügy vezetőelnöke: — Még soha ilyen feszülten nem vártam mérkőzést, mert a jövőnk a tét. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Az osztályozót csak győzelem esetén kerülhetjük el, mert a többi pályán most is születhetnek meg­lepetésszerű eredmények. Juhász Gyula, a Békéscsaba technikai vezetője: — Remé­lem, a csapat átérzi a helyzetet. Pásztor József, a Békéscsaba korábbi edzője: — Kell-e mon­danom, hogy csak a győzelem a jó eredmény? Sipos Aladár, a Békéscsaba törzsszurkolója: — Örüljünk, ha legalább döntetlent elérünk. Orovecz József, a Szarvas egykori játékosa, volt játékve­zető: — Békéscsabai győzelmet szeretnék látni. Vincze Miklós, a Csepel tech­nikai vezetője: — Most nem a szavak döntenek, hanem a tettek. Rottenbiller István, a Csepel gyúrója: — A döntetlenben re­ménykedem. Nagyji István, a Csepel intézője: — Feltétlen győzelmet várok. Dr. Kreisz István, a Csepel orvosa: — A három ponttal bentmaradhatunk az NB I-ben. A SZÜNETBEN. Pillér Sán­dor, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Katasztrofá­lis védekezésünk miatt három­esélyes a mérkőzés. Winkler János: — A győze­lemhez minden csapatrészben ja­vulnunk kell. Krattinger Márton, a Békés­csaba elnökségi tagja:—Remé­lem, érvényesül a futball örök tör­vénye: a kihagyott csepeli hely­zetek után mi győzünk. Láza János, a Békéscsaba egykori játékosa: — Csak sok­kal nagyobb odafigyeléssel nyer­hetünk. Laurinyecz György, a Békés­csaba elnökségi tagja: — Szellősen védekezünk, de azért nyerhetünk. Vincze Miklós: — Bosszantó helyzeteket hagyunk ki. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Ko­vács Géza: — Köszönöm a csa­patnak a győzelmet, és remélem, hogy ezután egymás szemébe tu­dunk nézni. Winkler János: — A tavasz legizgalmasabb mérkőzése volt. Moós János, a Békéscsaba pályaedzője: — Idegesen ját­szottunk, de siker koronázta erőfeszítéseinket. Szenti Zoltán, a Békéscsaba egykori játékosa:—A célt telje­sítette a csapat.