Békés Megyei Hírlap, 1997. május (52. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-12 / 109. szám

SportmagaziN t 1997. május 12., hétfő 7 Hatpontos győzelem a Mecsekalján Pécsi MFC—Békéscsabai Előre FC 0—1 (O—O) Az NB I-ES LABDARÚGÓ­NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Pécs, 4000 néző. V.: Cserna (Szé­kely, Szabó A.). Pécs: Mitring 5 — Kislőrincz 6, Tomka 7, Szaszovszky 5 — Szabados J. 6, Győri 6, Szeibert 4, Romanek J. 6, Schneider 6 — Szabó Cs. 4, Azoitei 5. Edző: Kiss László. Békéscsaba: Baji 7 — Balog Z. 6, Raducu 7, Nagy L. 6, Kovács 5 —Medgyesi 5, Major 6, T odorovics 7, Bel von 5—Szabados A. 6, Kulcsár 5. Edző: Bozai Gyula. Csere: Szeibert helyett Ulrich (6) a szünetben, Szabó Cs. h. Romanek I. (5) az 55., Szabados A. h. Janics (-) a 70., Todorovics h. Czipó (-) a 83., Belvon h. Sándor M. (-) a 88. percben. Gólszerző: Todorovics a 49. percben. Sárga lap: Szabó Cs. (Kulcsár visszahúzásáért) a 12., Major (felvágta Szaszovszkyt) a 15., Medgyesi (Schneider buktatásá­ért) az 50., Nagy L. (a csere ideje alatt játékba akarta hozni a labdát) az 55., Szaszovszky (a sokadik szabálytalansága miatt) a 71., Kulcsár (beszédért) a 85. percben. Szögletarány: 10:1 (3:1) A hazai csapatban Szabados Jó­zsef a Ferencváros elleni mér­kőzésen jubilált, azaz 100. első osztályú mérkőzését játszotta, pótlólag most köszöntötték. 32. perc: Romanek János bal oldali beívelését követően a lab­da a keresztlécen csattant, majd onnan pattant a kapu mögé. 33. perc: Szabados még ke­reste, hogy kit hozhatna helyzetr be, amikor észrevette, hogy a hazaiak kapusa kint áll, ezért 13 méterről kapura emelt, ám a lab­da a jobb kapufáról kipattant. 49. perc: Todorovics megira­modott a pécsi térfél közepén a jobb oldalon, majd a 16-os sarká­hoz közeledve váratlanul megcé­lozta a kaput. Mitring beadásra számíthatott, ugyanis későn vető­dött, így a labda a kezéről a kapu­fa mellett jutott a hálóba, 0—1. 55. perc: Schneider bólintott a kapura, de ezúttal is a kereszt­lécről pattant vissza a labda. 86. perc: Romanek Imre a pécsiek harmadik olyan akcióját hajtotta végre, ami kapufával végződött. Lendületesen kezdett mindkét csapat, s az első igazi helyzet a vendégek előtt adó­dott. Sőt az első játékrészben az igazán veszélyes akciók Szabados Attiláék nevéhez fűződtek. A két csapat mozgé­konyjátékosai sokat változtat­ták helyüket, ezért az iramra sem lehetett panasz. Sokáig úgy tűnt, a békéscsabaiak örülnek a döntetlennek, ám a fordulás után esett Todoro- vics-féle gól, amely nagy ka­Következik A 31. fordulóban követ­kezik. Május 14., szerda: Pécs—ÚTÉ, 17.00, Békés­csabai Előre FC—Vác, 17.00, Csepel—MTK, 17.00, Stadler—Kispest- Honvéd, 17.00, BVSC— Siófok, 19.00, Haladás— ZTE, 20.00, Videoton— III. kér. TVE, 19.00, Va­sas—Győr, 19.00, FTC— DVSC, 17.00 (Duna TV). BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: l.MTK 23 6 1 75—20 75 2. Újpest 21 5 4 66—30 68 3. FTC 20 7 3 63—33 67 4. Vasas 18 6 6 47—28 60 5. DVSC 12 9 9 45—32 45 6. BVSC 12 6 12 37—32 42 7. Kispest 11 8 11 37—39 41 8. Videoton 10 10 10 41—36 40 9. Vác 10 9 11 35—39 39 10. Győr 10 9 11 40—45 39 11. Haladás 9 8 13 34—35 35 12. ZTE 10 4 16 32—50 34 13. Siófok 7 10 13 25—45 31 14. Békéscsaba 8 6 16 31—51 30 15. III. kér. TVE 6 10 14 38—51 28 16. Pécs 6 7 17 26—58 25 17. Csepel 5 8 17 37—60 23 18. Stadler 5 6 19 18—43 21 Mirko Todorovics FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET pushibával párosult, eldöntöt­te a találkozó sorsát. Igaz, hogy ezután a pécsiek futottak az eredmény után, még na­gyobb erőfeszítést tettek az egyenlítés érdekében. Ezért változatos volt a mérkőzés. A csabaiak megszállták kapujuk előterét, és leggyakrabban csak szabálytalanságok árán tudták megakadályozni a pé­csiek próbálkozásait. Ulrich remekül szervezett, de ő egye­dül kevés volt ahhoz, hogy egy valamirevaló gólhelyzetet is összehozzanak a mecsekaljai- ak. A finisben egyre jobban beszorult a Békéscsaba, ám Baji remek vetődéseket muta­tott be, máskor pedig a kapufa mentett. A csabaiak rendkívül fegyelmezetten védték a kapu Edzői nyilatkozatok Kiss László, a Pécs edzője: — Mint minden alkalommal, most is megtettünk mindent a siker érdekében, de sajnos nem tudtunk gólt lőni. Nem volt szerencsénk, ennek ellenére folytatjuk a harcunkat. Bozai Gyula, a Békéscsaba edzője: — Nagyon fontos mérkőzésen vagyunk túl. Az első félidőben jobb volt a játékunk, a fordulás után inkább a küzdelem dominált, de ez a részünkről hősies volt. Sok sikert kívánok a Pécsnek! —Az elutazás előtt egy ikszben is kiegyezett volna... — Ettől függetlenül tudtam, hogy jobb csapat vagyunk. Ezt bizonyítja, hogy az első félidőben akár két-három góllal is vezethettünk volna. Tény, hogy a gólunk után mindent egy lapra téve támadott a Pécs, hiszen hatpontos mérkőzésről volt szó. Egyetlen egyszer éreztem, hogy baj lehet, amikor az ugyancsak velem egy házban lakó Romanek telibetalálta a kapufát. —Mi volt az alapvető taktika? — Felkészültünk arra, hogy rohamozni fog a hazai csapat. Ugyanezt a rohanós tempót vettük föl, de mi megtetéztük játék­kal is. Ez előnyünkre vált. Ezúttal is területet védtünk, hiszen nekünk nem jó az emberfogós játék. Viszont két középhátvéddel léptünk pályára. Raducu egy kicsit bal felé, Nagy László pedig jobb felé igyekezett a területen befutókat semlegesíteni. —A bajnokság finisére sűrűn követik egymást a fordulók. A sok szerda-szombati találkozó mennyit vesz ki a csapatból? — Egyáltalán nem látszik a fáradtság a gárdán. Talán egyedül a remek játékot nyújtó Todorovics fáradt el Aki cserét is kért. Szerintem az újabb szerdai mérkőzésen, a Vác ellen sem lesz fáradt az együttes. Viszont ünneplésre nincs okunk, nem kell- elhinniük a játékosoknak, hogy most már ők a legjobbak. Küzde­ni kell továbbra is, és csak akkor van esélyünk a Vác ellen is nyerni, ha az MTK és a Pécs elleni produkciót nyújtják. —És mit szólt a lakószomszéd, Kiss László a mérkőzéshez? — Még egy kézfogásra sem méltatott. EZ TÖRTÉNT MÉG Siófoki Bányász—Ecker-Stadler FC 1—1 (0—0) Siófok, 2500 néző. V.: Vad. . * Gól: Filipovic(65.), ill. Reskó(50.). Jó: Bimbó, Saliai,Bozsér,ill.Nagy G. (a mezőny legjobbja), Molnár, Kertész. A játék és a helyzetek alapján a hazai csapatnak gólokkal kellett volna a mérkőzést megnyerni. Győri ETO—Videoton FC-Fehérvár 2—2 (1—0) Győr, 4000 néző. V.: Vágner. Gól: Szarvas (28.), Csató S. (47.), ill. Tóth N. (59.), Róth (61.). Jó: Salagean, Csató S., Csató J., ill. Horváth, Monyé, Róth. A győriek biztosnak látszó győzelme a kétperces rövidzárla­ton úszott el. Zalaegerszegi TE—BVSC 2-2 (1—1) Zalaegerszeg, 8000 néző. V.: Kincses. Gól: Csóka (10.), Németh (62.), ill. Erős (24.), Kiss (56.). Kiállítva: Csóka (34.—ZTE). Jó: Szabó I., Vlaszák, Németh, Tóth Gy., ill. Dragoner, Erős, Csiszár, Kiss I. A ZTE tíz emberrel is hősiesen küzdött, és a remekül védő Vlaszákkal az élen megérdemelte az egy pontot. Újpesti TE—Ferencváros 1—2 (0—0) Megyeri út, 20 000 néző. V.: Puhl. Gól: Véber (57.), ill. Miriuta (63.), Horváth F. (90.). Jó: Fehér Cs., Véber, Kovács Z., ill. Nagy N., Miriuta, Vámosi. A rangadón nemcsak játék zajlott, hanem újra szerephez jutott a nézőtéri rendbontás. A Ferencvárosnak egy szerencsés góllal sikerült megszereznie a győzelmet. DVSC-Epona—Vasas Danubius 2—1 (2—1) Debrecen, 8000 néző. V.: Bukovics. Gól: Djurisi« (10.), llca (40. — 11-esből), ill. Máriási (19.). Jó: Gojan, Vadicska, Szatmári, Dombi, ill. Máriási, Szilveszter. A fáradtnak tűnő vendégek nem találták az ellenszerét a „Löki” harcmodorának, így az teljesen megérdemelten nyert. Kispest-Honvéd FC—Csepel SC 3—0 (3—0) Bozsik-stadion, 2000 néző. V.: Juhos. Gól: Tóth M. (16.), Jovanovic (30.), Kovács B. (34.). Jó: Tariue, Kovács B., ill. Rósa. A Kispest-Honvéd nagy különbséggel nyerte meg a mérkő­zést. pedig csak az első félidőben nyújtott jó játékot. MTK FC-Vác FC 3—0 (1-0) Hungária út, 2000 néző. V.: Bede. Gól: Halmai (30.), Illés (55.), Zsivóczky (75.). Jó: Illés, Halmai, Lőrincz, Zsivóczky, ill. Tóth I., Nagy T., Nyikos. A listavezető végig irányította a játékot és magabiztosan győzött. III. Kér. TVE—Haladás VSE 2-3 (1-1) Hévízi út, 1500 néző. V.: Mohácsi. Gól: Bencze (44.), Katzenbach (68. — 11-esből), ill. Negrau (28.), Koller (70.), Király E. (84.). Jó: Babócsy, Bencze, ill. Király G., Usvat, Negrau. Az első félidőben Negrau büntetőjét Babócsy kivédte. A folytatás­ban nagy csatában szerezte meg a három pontot a vendégcsapat. előterét, és ez meghozta várat­lan sikerüket. Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Kovács Géza, a Bé­késcsaba megbízott ügyvezető elnöke:—B izom a csabai szívben. Medgyesi László: — Természetesen győzni szeretnénk ma is. fír. Toller László, a Pécs elnöke: — Nagyon készült a csapat, remélem, az eredményen is meg­látszik. Hoffmann György, a Pécs ügyvezető alelnö­ke: — Békéden szerda után békésebb szombatot remélek. Rabi Csaba, a Pécs klubigazgatója: — Ismét hatpontos mérkőzés vár ránk, remélem a mi sike­rünkkel. Dr. Dunai János, a Pécs tartalékcsapatának edzője: — Döntő mérkőzés lesz, remélem pécsi sikerrel. Réfi Csaba, a Pécs ’96 FC új vezetőedzője: — Nagyon szurkolok a társcsapatnak. A SZÜNETBEN. Mirko Todorovics: — Mindkét oldalon voltak nagy helyzetek, remélem, az eddigi eredményt tartani tudjuk, s akkor ponttal térünk haza. Sebők Vilmos, a Békéscsaba buszsofőrje: — A helyzetek alapján akár vezethetnénk is. Bottá Béla játékvezető-ellenőr: — Egyenlő erők küzdelmét láthatjuk. Vörös Dezső, egykori pécsi labdarúgó: — A Békéscsaba jól kontrázik, a hazaiakban nincs elég átütőerő. Lőrincz Sándor, egykori pécsi labdarúgó: — Az első félidőben jobb volt a Békéscsaba. Kakas János, a PMKC kézilabdacsapatának technikai vezetője: — Igazi kiesési rangadó, egy gól dönt rnajd.^ A MÉRKŐZÉS UTÁN. Dr. Kamarás István, az MLSZ elnökségi tagja: — A vendégek tudato­sabbanjátszottak, és a Fortuna is melléjük állt. Belvon Attila:—Jól kontráztunk, megérdemel­ten győztünk. Dr. Tüske Csaba, a Pécs volt technikai igazga­tója: — Mindent összevetve jobb volt a Békéscsa­ba. Pest Roland, a Pécs sérült játékosa: — A második félidő alapján akár több góllal is nyerhet­tünk volna. Fontos meccset veszítettünk. A KAPUFA MEGADTA AZ ALAPHANGOT A mérkőzés előtti napon még úgy volt, hogy Balog Zoltán sérülés miatt nem lép­het pályára. Ám Pécsett a védelem oszlo­pos tagjának bizonyult. — Tény, hogy a combfeszítő izmom meghúzódott a hétközi mérkőzésen, ám csütörtökön és pénteken pihentettem, így elmúlt a fájdalom és mertem vállalni a mérkőzést — mondja Balog Zoltán. — De a sérülésem mellett egy kis magán­életbeli problémával is küzdöttem... — Milyenek voltak a mérkőzés előz­ményei? — A Pécs meccs előtt mindenkinek jó kedve volt az öltözőben. Igaz, a Ferencváros előtt is ha­sonló volt az atmoszféra, és akkor kikaptunk, ám most, amikor kivonultunk a pályára, már visszafo­gottabb volt a társaság. A nagy meleg azonban már a bemelegítésnél zavaró volt. —És a mérkőzés milyen volt? —- Egy kapufával kezdtünk és ez megadta az alaphangot. Már ekkor éreztük, hogy van keresni­valónk, annál is inkább, mert nem az a harcos Pécs lépett velünk szembe pályára, mint amelyik például a Vasas ellen játszott. hogy Balog Zoltán — Mikor éreztétek, győzhet a csapat? — Bár amikor az öltözőbe vo­nultunk, még null—null volt az ál­lás, de úgy éreztük, hogy nem csak pontot vihetünk el, hanem akár nyerhetünk is. Tűzben volt a csapat és láttuk, hogy inkább a pécsieket nyomja a tét. Igaz, hogy a rúgott gólunk után nagyobb sebességre kapcsoltak a hazaiak, de továbbra is hittünk abban, hogy nyerünk. Igaz, kissé megijedt a gárda, és hiá­ba mondogattuk egymásnak, hogy ne álljunk be a kapu elé, csak-csak a nyakunkra hoztuk őket. Ettől függetlenül érhettünk volna el újabb gólt is, hiszen ha hátul megszereztük a labdát, azonnal nyomtuk föl Todorovicsnak és Majornak, akik villámgyorsan kiugratták a tá­madókat. Ám néha már túlszíneztük, ezért nem esett több gól. —Mit hozhat az újabb szerdai mérkőzés? — Bízom abban, hogy megmarad a lendü­letünk a Vác ellen is. Talán az is jó előjel, hogy már a második mérkőzésen nem kaptunk gólt. Kétpontos előny Békéscsabai Építők— Martfűi VSE 7:5. Sakk osztályozó mérkőzés az NB II-be jutásért, első találkozó, Békéscsaba. A hazaiak már 4:1-re vezettek, de ezután érthetetlenül már megnyert- nek hit partikat rontottak, ám ennek ellenére biztosan győztek a Jász-Nagykun- Szolnok megyei bajnok el­len. Békéscsabai győzte­sek: Petró (1. tábla), Verecz- kei (8. t.), Prorok (9. t.), Erdős A. (11. t.), Erdős V. (12. t.). Döntetlen: Brhlik (2. t.), Kőhalmi (4. t.), Braun B. (7.t.),Herzberger(10. t.). Nyírfa utcai akció Idén is lesz teniszoktatás Mezőkovácsházán A mezőkovácsházi Hunyadi DSK Nyírfa utcai tenisz-sport­telepén május 5-étől újra indult a teniszélet, ahová a helyi gim­názium tanulói mellett az idén is várják a város és a környező településekről a sportág iránt érdeklődőket is — tudtuk meg Németh István igazgatóhelyet­testől a Hunyadi János Gimná­ziumban. Milyen tapasztala­tokkal zárták az elmúlt évet, és hogyan készültek fel az idei nyárra? — kérdeztük. Mint mondta, a tavalyi év— bár ez tulajdonképpen a tenisz­sportban az első próbálkozáso­kat jelentette —jó tapasztalato­kat hozott. Igaz, nem elterjedt és még mindig sokaknak szo­katlan ez a fajta sportjáték, de egyre többen érdeklődnek irán­ta. Főként a fiatalok körében sikerült népszerűsíteni a sport­ágat, de szeretnék, ha mind több felnőtt is bekapcsolódna a lehetőségekbe. Ä lányoknak, asszonyoknak külön is figyel­mébe ajánlja, mivel a tenisz a fizikai erőnlét mellett kiválóan alkalmas alakformáló, karcsú­sító „szerként”. A játékosok mellett a sporttelepet is felfris­sítették, megújították és az idén is meghirdetik — termé­szetesen különböző díj ellené­ben — a kezdő- és haladó tan­folyamokat. Jelentkezni 10 éves kortól lehet, valamint a feltételekről a gimnáziumban Németh István ad tájékozta­tást, ahol a jelentkezés sor­rendjében történik a csoport- beosztás. (hm) Szerdán kupaforduló A labdarúgó Magyar Kupa megyei selejtezőjében május 14-én, szerdán 17.00 órakor ismét pályára lépnek a csapatok. A párosí­tás: Orosházi Rákóczi V.—Csabacsűd, Gádoros—Gyomaend- rődi Barátság, Gerendás—Tótkomlósi TK, Gyulavári Vállalko­zók FC—Mezőberényi FC, Medgyesbodzás—Mezőhegyesi SE, Okány—Gyoma FC, Csanádapácai Előre FC—Battonyai TK. Országos cigány labdarúgó-bajnokság Budapesten, a Népligetben csütörtökön rendezték meg a cigány válogatottak országos labdarúgó-bajnokságának döntőjét, amelyen tíz megye legjobbjai léptek pályára. Mint ismeretes, a Békés megyei együttes a gyulai elődöntő megnyerése után jutott a fináléba, ahol a harmadik helyen végzett, így bronzérmes lett. A tornát Heves megye válogatottja nyerte a Borsod megyeiek előtt. A Békés megyei válogatottat a gyulai Fodor Sándor szövetségi edző készítette fel.