Békés Megyei Hírlap, 1997. április (52. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-07 / 80. szám

1997. április 7., hétfő SportmagaziN 9 Ebben az összeállításban csak ennyire tellett Videoton FC Fehérvár—Bíikéscsarai Előre FC 1—0 (1—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Székesfehérvár, 4000 néző. V.: Mohácsi (Lettrich, Mező). Videoton FCF: Bíró 0 — Makrickij 6 — Csordás 6, Schindler 5 — Horváth A. 6 , Dvéri 7, Dulics 5, Vancsa 5 — Takács 6, Korsós 6, Róth 4. Edző: Disztl László. Békéscsaba: Baji 6 — Raducu 6—Medgyesi 5, Czipó 5, Kovács 6 — Belvon 6, Balog Z. 5, Stoica 5, Kasik 6 — Kulcsár 6, Szabados 0. Edző: Bozai Gyula. Csere: Szabados helyett Balog Zs. (4) a 28., Belvon h. Varga (4) a 4L, Róth h. Karvelis (-) a 73., Stoica h. Nagy L. (1) a 75., Takács h. Tóth A. (-) a 84., Dvéri h. Bekő (-) a 86. percben. Gólszerző: Takács all. percben. Sárga lap: Dvéri (reklamálásért) a 4L, Czipó (elgáncsolta hátul­ról T akácsot) az 56., Raducu (T akács felvágásáért) a 74., Nagy L. (Dvéri buktatásáért) a 76. percben. Kiállítva: Nagy L. (Korsós feltartásáért, második sárga lap után) a 88. percben. Szögletarány: 3:3 (2:3). A Tóth Norbertét köszöntötték a mérkőzés előtt a hazai vezetők annak ellenére, hogy most nem lépett pályára, ám Szombathe­lyen, az előző fordulóban száza­dik első osztályú mérkőzését ját­szotta. És még mindig a tartalék­meccs. Néhány csabai illetőségű azt hihette, rosszul lát, miközben a mérkőzést nézte. Medgyesi a Videoton tartalékcsapatában ?— tették fel egymásnak a kérdést néhányon. No nem. Végül kide­rült, hogy Pető nagyon hasonlít a békéscsabai védőre, olyannyira, hogy néhányunknak káprázott a szeme. Miután Medgyesit kérdő­re vontuk, elmondta, szó sincs rokoni vonulatról, de attól füg­getlenül jó barátok. 11. perc: Korsós a leshatáron ugrott ki (megint a bal oldalon), lefutott a labdával az alapvonalig, onnan mesterien ívelt az ötösön teljesen egyedül álldogáló Ta­kács fejére, aki a tehetetlen Baji mellett bólintott a bal alsó sarok­ba,!—4). 88. perc: A csereként beállt Nagy L. feltartotta a meglóduló Korsóst, ezek után a játékvezető felmutatta neki a sárga lapot, s mivel már egy volt a védőnek, a kiállítás sorsára jutott. A Békéscsaba jól focizott az előző fordulóban hazai pályán a Zalaegerszegi TE ellen, csak­hogy ahhoz képest lényegesen megváltozott a csapat összeté­tele: Major sárga lap, Todoro- vics sérülés miatt nem játszha­tott, s Belvon is csak a mecGS előtti napon tudott edzeni. A gárda mozgatórugóiról van te­hát szó, a kérdés adott volt: ho­gyan lehet a három meghatáro­zó játékost pótolni? Raducu ijesztgetett az első percekben, kétszer is lyukat rúgott a kö­zönség nagy derültségére. Ta­lán közrejátszott a középhát­véd megmozdulásaiban az is, hogy az égi áldás éppen a meccs kezdésekor indult meg, s ret­tentően csúszott a pálya talaja. Kis híján már a negyedik perc­ben megszerezte a vezetést a hazai csapat (a partjelzőnek köszönhetően, aki nagy lest en­gedett el), csakis Dvérinek volt köszönhető, hogy maradt a 0— 0. Nem hagyta annyiban a Vi­deoton, továbbra is támadott, az újabb nagy helyzetet Vancsa hibázta el, de a harmadik GUMICENTRUM Békés, Szent Pál sor 1, Tel - 06 (66) 341-447, 341-798. Gumiköpenyek, akkumulátorok, perforált lemezek.' lehetőség már gólt eredménye­zett. így a vendégeknek feltétle­nül újításra volt szükségük, a védekező taktikát fel kellett adni. Ezt semmiképpen sem se­gítette elő számukra az a tény, hogy további két nagyon érzé­keny veszteség érte öltét: Sza­bados nagyon korán megsérült és Belvon sem bírta tovább negyven percnél. Az első félidő nagy részében a hazaiak közép­pályás sora dominált, sokkal könnyebben vitték át Dvériék a labdát ellenfelükön, mint tették azt a csabaiak. A félidő utolsó 15 percére valamelyest javult a vendégek támadójátéka, kö­szönhető ez elsősorban Kul­csárnak, aki rengeteget moz­gott, változtatta a helyét, oszto­gatott vagy ha kellett, próbálta tartani a labdát, százszázalékos helyzetig azonban így sem ju­tott el a viharsarki gárda. A második játékrész elején mindent megpróbált továbbra is a vendég együttes, így válto­zatossá, nyílttá vált a játék. Mindkét oldalon alakultak ki veszélyesebb lehetőségek, igaz, ezeket elsősorban a védelmek megingásai okozták. Az első húsz percben hazai helyzetet nem regisztrálhattunk, békés­csabait pedig hármat. Karvelis beállása okozott némi fordula­tot, így a következő időszak is­mét a hazaiaké lett, ami meg­mutatkozott a helyzetek szá­mában is. Az iramra nem lehe­tett túl nagy panasz, de a játék folyamatosságában akadt némi kívánnivaló, köszönhető a sok Baji Tamás jól védett, nem rajta múlott, hogy nem nyert az Előre hibának, eladott labdának. Bozai Gyula kénytelen volt le­hozni a már tényleg utolsó irá­nyítókészségű játékosát, Stoi- cát; s megpróbált még valamit: előretolta Raducut, hátha sike­rül kihasználni az ő fejjátékát. A védelem fellazulása miatt eb­ben az időben a Videotonnak adódott több helyzete, s tulaj­donképpen Nagy L. kiállítása is közvetve erre vezethető vissza. Ez a kiállítás aztán végleg meg­pecsételte az Előre sorsát. Az egész találkozót tekintve nem játszott alárendelt szere­pet a Békéscsaba, küzdöttek, hajtottak játékosaik, de ebben az összeállításban ezen a napon csak ennyire tellett. Nagyon soknak bizonyult Todorovics, Major, később pedig Belvon, Szabados és Stoica kiválása... Az NB I-es tudósítást készí­tette: Jakab Péter, Szegedi Zsolt AZ NB I-ES LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG ÁLLÁSA l.MTK FC 24 21 2 1 65—14 65 2. Ferencváros 24 17 5 2 52—27 56 3. Újpesti TE 24 17 4 3 55—23 55 4. Vasas-Danubius 24 17 3 4 37—17 54 5. Kispest-Honvéd FC 24 10 6 8 30—31 36 6.DVSC-Epona 24 9 8 7 35—24 35 7. BVSC 24 10 4 10 30—26 34 8. Videoton FCF 24 8 7 9 26—26 31 9. Haladás VFC 24 7 7 10 27—26 28 10. Vác FC 24 7 7 10 27—33 28 11. Győri ETO FC 24 7 7 10 28—38 28 12. Zalaegerszegi TE 24 8 1 11 23—42 25 13.III. kér. TVE 24 5 9 10 31—41 24 14. Békéscsabai Előre FC 24 7 3 14 27—43 24 15. Siófoki Bányász 24 6 6 12 22-42 24 16. Pécsi MFC 24 5 6 13 21—46 21 17. Csepel SC 24 3 7 14 33—49 16 18. Ecker-Stadler FC 24 4 4 16 14—35 16 Következik A 25. fordulóban követke­zik. Április 11., péntek: Vi­deoton—Vasas, 19.00. Áp­rilis 12., szombat: Békéscsa­ba—Siófok, 15.00, Kis­pest—ZTE, 15.00, Stad­ler— UTE, 16.30, MTK— III. kér. TVE, 17.00, Cse­pel— DVSC, 17.00, Vác— Győr, BVSC—Pécs, Hala­dás—FTC, mind 19.00. Videoton FCF—Békéscsabai Előre FC2—0(1—0) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Székesfehérvár, 150 néző. V.: . Békéscsaba: Nagy Zs. -— Csehi — Kurucz, Majoros, Valentényi — Varga, Simon, Márton, Kele­men, Belicza — Harmati. Edző: Oláh Imre. Jó iramú mérkőzésen az egyenrangú partnerek játékát két jól eltalált lövés döntötte el. G.: Pető a 23., Topos a 75. perc­ben. Jó: Pető, Dómján, Bognár, Topos, ill. Nagy Zs., Csehi, Ma­joros, Márton. Vasas—Békéscsabai Előre FC 1_0(0—0) NB IA korcsoportos labdarú­gó-mérkőzés, Budapest, 100 néző. V.: Karlóczki. Békéscsa­ba: Kiss — Koszta, Futaki, Ko­vács — Iszáka, Mazula (Göb- lyös), Roczkó, Zsibrita, Csulik— Borbola, Forrai. Edző: Marik László. A végig kiegyenlített já­tékot hozó kilencven percen az egyetlen lehetőségét kihasználó fővárosiak szerencsés győzelmet arattak a jól játszó, de tartalékos békéscsabaiak ellen. Kitűnő já­tékvezetés. G.: Víg. Jó: Koszta, Futaki, Kovács, Csulik. Vasas—Békéscsabai Előre FC 1—1(0— 1) NB I B korcsoportos labdarú­gó-mérkőzés, Budapest, 100 né­ző. V.: Németh. Békéscsaba: Szeles (Sajti) — Tóth I., Vandlik Z., Czipó, Bányai — Lakatos, Pozsár, Saliai (Friderikusz), Tóth Cs. — Oláh (Ursz), Marik (Biró). Edző: Ogrincs Pál. Végig me­zőnyfölényben játszottak a csa­baiak a nagy szélben lejátszott találkozón. G.: Pozsár. Jó: Vand­lik Z., Pozsár, Tóth Cs. EZ TÖRTÉNT MÉG Pécsi MFC—Ecker-Stadler FC 2—0 (1—0) Pécs, 50(H) néző. V.: Márton. Gól: Szaszovszky (21.), Pest R. (64.). Jó: Szaszovszky, Győri, Romanek J., Pest R„ Azoitei, ill. Kurucsai, Resko. A kiesési rangadón a minden tekintetben jobb hazaiak megér­demelten nyertek, s ezzel szorossá tették a tabellán állók helyezéseit. Győri ETO FC—MTK FC 0-3 (0-3) Győr, 2500 néző. V.: J uhos. Gól: Orosz (4.), Szekeres (27.), Illés (32.). Jó: Stark, Puglits, ill. Kuttor, Lőrincz, Molnár, Illés. A listavezető MTK már az első félidőben eldöntötte a két pont sorsát. Könnyedén nyertek a hit nélkül futballozó Rába- partiak ellen. Debrecen—Vác FC 1—2 (0—1) Debrecen, 6000 néző. V.: Hajdó. Gól: Sándor T. (62.), ill. Horváth (43.), Füle (70.). Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Tóth, Kasza, Kriska. A fegyelmezetten játszó vendégek megérdemelten nyertek a sokat hibázó hajdúságiak ellen, nagy meglepetés, hogy a Duna-partiak el tudták vinni a három pontot. Újpesti TE—Csepel SC 6-1 (5-0) Megyeri út, 3000 néző. V.: Puhl. Gól: Kovács (10.), Sebők (16.), Véber (11-esből, 31.), Herczeg (43.), Bérczy (45.), Szűcs (11-esből, 85.), ill. Füzesi (63.). Jó: Sebők, Bérczy, Jenei, Véber, Kovács, ill. a vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. A Csepelen a hétközi edzőváltás sem segített, igaz a második félidőben már jobban küzdöttek a vendégek. Ferencváros—BVSC 2—1 (1—0) Üllői út, 8000 néző. V.: Kiss G. Gól: Miriuta (22.), Zavadszky (76.), ill. Kiss I. (65.). Jó: Nyilas, Miriuta, Zavadszky, ill. Bükszegi, Végh. A küzdelmes találkozón a zöld-fehérek egy szépségdíjas góllal szerezték meg a győzelmet. Vasas—Haladás VFC 1—0 (1—0) Fáy utca, 5000 néző. V.: Bukovics. Gól: Geress (43.). Jó: Geress, Aranyos, Juhár, Fischer, ill. Király G., Varga, Tóth M. A piros-kékek nagy csatában szerezték meg a három pontot a lelkes szombathelyiekkel szemben. Zalaegerszegi TE—Siófoki Bányász 1—2 (0—1) Zalaegerszeg, 4000 néző. V.: Kiss B. Kiállítva: Sebők (67.). Gól: Szabó I. (65.), ill. Csóka (öngól, 17.), Filipovics (72.). Jó: Vlaszák, Balog, ill. Posza, Filipovics, Virág, Bimbó, Bozsér. A kiesési rangadón a siófokiak tíz év után először tudtak nyerni a zalai fővárosban. III. Kér. TVE—Kispest-Honvéd FC 1—2 (0—0) I lévízi út, 4<MH) néző. V.: Ábrahám. Gól: Szeitl (83.), ill. Tóth M. (68.), Kovács B. (85.). Jó: Szamosi, Szabó A., Szeitl, ill. Vezér, Hahn, Kovács B. A második félidőben a Kispest-Honvéd akarata érvényesült a pályán, így megszerezte első tavaszi három pontját a kispesti gárda. Edzői nyilatkozatok Disztl László, a Videoton edzője: — Jól kezdődött a mérkőzés, hamar gólt értünk el, utána sajnos, visszafogottan játszottunk, de az a lényeg, hogy nyertünk a Békéscsaba ellen is. Bozai Gyula, a Békéscsaba edzője:— Tartalé- kos csapatunk a sérülések következtében tovább gyengült, pedig a látottak alapján lett volna keres­nivalónk, ugyanis a Videoton ezúttal nem játszott jól, de mi gyáva nyulak voltunk. —Miért nevezi gyáva nyúlnak a csapatot? — Vastagon benne vagyok a vereségben én is, ugyanis az én hibám az, hogy lélektanilag ezúttal nem készítettem fel kellően a társaságot, ezért a vereség közös. Annak, hogy pszichikailag nem volt együtt agárda, egyik fő oka, hogy rengeteg hibával játszottunk. Sajnos, mindig mi futunk ilyenkor az eredmény után. Számomra még mind­ig érthetetlen, hogy miért van az, ha átlépjük a megyehatárt, „összecsinálja” magát a csapat. Pe­dig majd minden alkalommal próbálok önbizalmat önteni beléjük. Persze ez most kevésbé sikerült. És ez most különösen azért fájó, mert gyengén muzsi­kált a székesfehérvári gárda is. Míg Szombathe­lyen jogos volt a Haladás győzelme, most mini­mum döntetlennek kellett volna lenni az ered­ménynek. —A szünetben sem tudott segíteni a csapaton? — Sokat beszéltem a játékosoknak, de nem tudtam feloldani a lelki nyomást. Még az idősebb játékosok is besokkoltak, egyszerűen béklyó volt a lábakon. Egyénileg meg-megvillantak néhányan, de ugyanakkor gyermeteg hibákat is elkövettünk. Persze ha egy csapat elveszíti négy kulcsemberét, mint a korábban kényszerű okokból kiváló Majort és Todorovicsot vagy a menet közben megsérült Szabadost, később Belvont, akkor nehéz helyzet­be kerül. A fiatalok nem tudtak a helyükre lépni, ráadásul a kiállítás is túl erős volt. Pedig fizikailag ismét bírta az iramot a gárda, de ez kevés a pont­szerzéshez. Egy mondatban MECCSMORZSÁK Milos Janies önállósította magát. Történt ugyanis, hogy a csatár­nak a mérkőzés napjának reggelén a csabai pályaudvaron kellett volna megjelennie, hogy együtt utazzon a tartalékegyüttessel. O ezt nem tette meg, sőt azóta hírét sem hallani. Hogy megsértődött-e Janics vagy sem, azt nem lehet tudni, mindenesetre ilyet természe­tesen nem csinálhat egy játékos. Oláh Imre edző szavai szerint -cserben hagyta a csapatot. S még egy adalék: a meccsen a cserepa­don mindössze egy kapust és egy játékost láthattunk. ftí M M ® ® ® Bozai Gyulával a tartalékmeccs közben beszélgettünk a soros nagy mérkőzésről: — Az igazság az, hogy két jó formában lévő csapat játszik egymással, és szerintem az nyer, amelyik felszaba­dultabban tud küzdeni. —Ezek szerint döntetlen nem lesz? — Megelégednék persze azzal is. — Mennyire alakítja át a taktikát az, hogy két meghatározó irányító, Major és Todorovics nem játszhat? — Sajnos, teljesen. A védekező taktikánkat kell, hogy játsszuk, úgy tűnik, még szerencse, hogy Belvon tudja vállalni a játékot. A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Florin Raducu: — Egy jó meccset és legalább döntetlent remélek. Belvon Attila:—Minimum az egy pontért jöttünk. Joszip Dulics:—A legutóbbi mérkőzések alapján nyerni fogunk. Moós János, a Békéscsaba pályaedzője: — Ha egy szót szól­nék, már az balszerencsét hozna, úgyhogy nem latolgatok. Sándor Mátyás:—Nehéz esténk lesz a mai. Balog Zoltán: — Szeretnénk ugyanolyan önbizalommal hazau­tazni, ahogy jöttünk. Csucsánszky Zoltán, a Videoton pályaedzője: — Dvérinek nagyon jó lába van, nagyon sokat gyakoroltuk a pontrúgásokat, lehet, hogy ő fogja megszerezni a győztes gólt? A SZÜNETBEN. Salamon András, a békéscsabaiakat elkísérő vendégszurkoló: — Rossz a meccs, hideg az idő, de ennek ellenére nyernünk kéne. Pál István, békéscsabai szurkoló:—Lehetne jobb is, fölényben játszik a hazai csapat, amit már gólra is váltott. A középpályás sor és a csatársor is gyenge, remélem, összeszedjük magunkat. Kovács Boglárka, békéscsabai szurkoló: — Az idő hideg, esik az eső, de bízom a döntetlenben. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Szabados Attila: — Talált góllal kap­tunk ki, remélem, hogy sérülésem nem annyira súlyos, és tudok játszani a jövő héten. Dobi Róbert, volt békéscsabai játékos, jelenleg a Videoton tartalékcsapatának tagja:— Egyik szemem sír, a másik nevet. Jankulár István, a Békéscsaba technikai vezetője: — Egy-két játékos hozzáállásával nagyon elégedetlen vagyok. Moós János: — Alkalmi középpályásaink gyengén játszottak, nem tudták támogatni a csatársort, így csak vereség lehetett a vége. Belvon Attila: — Érezhető volt, hogy a középpályásaink gyen­gébben játszanak, és hátul is vétettünk egy-két gyermeteg hibát. Florin Raducu: — Sajnálom a végeredményt, benne volt a döntetlen. Disztl Péter, a Videoton kapusedzője: — Küzdelmes mérkőzé­sen az 1—0 megérdemelt. Külön öröm számomra, hogy az ötödik mérkőzésen vagyunk veretlenek.