Békés Megyei Hírlap, 1997. április (52. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-01 / 75. szám

1997. április 1., kedd SportmagaziN 7 Régen látott jó játékkal Békéscsabai Előre FC—Zalaegerszegi TE 3—1 (1—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 5000 néző. V.: Varga 5. (Farkas, Nyilas). Békéscsaba: Baji 6 — Raducu 5 — Medgyesi 6, Czipó 5, Kovács 7 — Todorovics 7, Major 5, Stoica 6, Kasik 6 — Szabados 6, Kulcsár 7. Edző: Bozai Gyula. Zalaegerszeg: Vlaszák 5 — Balog Z. 5 — Kocsárdi 5, Csóka 5, Filó 4 — Sebők 6, Tóth Gy. 0, Somfalvi 6, Német 6 — Kámán 5, Szabó II. 5. Edző: Garamvölgyi Lajos. Csere: Tóth Gy. helyett Nagy A. (5) a 27., Stoica h. Balog Z. (.-) a 71., Kasik h. Balog Zs. (-) a 83., Todorovics h. Janics (-) a 85. percben. Gólszerző: Szabados az 5., Kulcsár a 68., Németh a 76., Kasik a 77. percben. Sárga lap: Major (Németh akasztásáért) a 8., Kocsárdi (a kiugró Majort hátulról akasztotta) a 32., Todorovics (Németh felvágá­sáért) a 48., Medgyesi (Némethet felrúgta) a 79. percben. Szögletarány: 3:8(1:2) Garamvölgyi Lajos, a Zalaeger­szegi TE nemrégiben „igazolt” mestere egy darabig a tartalé­kok meccsét nézte. Oka is volt rá, mert mint elmondta, hirtelen jött a váltás, vagyis az, hogy Debrecenből Zalaegerszegre költözött és még nemigen ismeri a dunántúli csapat hátterét. Ezért intenzíven figyeli a tarcsikat és az ifiket is. Az esélyekről pedig így fogalma­zott: —Amióta Zalaegerszegen vagyok, van egy győzelmünk és egy vereségünk. Döntetlent még nem értünk el, most elégedett lennék vele. 5. perc: Kasik a 16-os vona­láról jól ugratta ki a bal oldalon felfutó Kovácsot, aki az alapvo­nalig vágtázott. Onnan remekül belőtt, a berobbanó Szabados pedig két lépésről a bal alsó sa­rokba sodorta a labdát, 1—0. 68. perc: Todorovics a jobb oldalon remekül kiugratta Sza­badost, aki Filót többször is be­csapta, majd laposan belőtt kö­zépre. Ott Kulcsár senkitől sem zavartatva, 8 méterről laposan a vetődő kapus alatt a hálóba lőtt, 2—0. 76. perc: Gyors vendégkont­ra végén az elkalandozó Radu- cun túljutottak a zalaegerszegi­ek. Többen is tűz alá vették a kaput, de Czipóról, majd a kive­tődő Bajiról is kipattant a labda, amely utoljára Németh előtt landolt. A zalaegerszegiek kö­zéppályása tizenkét méterről, laposan a kapu közepébe lőtt, 2—1. 77. perc: Kulcsár a jobb olda­lon megiramodott, majd beka­nyarodott a 16-oson belülre és remekül átemelt a túloldalra. Ott Kasik magasan felugorva az ötös sarkáról a felső sarokba fe­jelt a vetődő Vlaszák kapus fö­lött,3—1. A ZTE hétközben 2—1-re kikapott a III. Kér. TVE pá­lyáján, a csabaiak 2—0-ra Szombathelyen. A zalaiak Bu­dapestről azonnan tovább­utaztak Gyulára és ott készül­tek a szombati rangadóra. A csabaiak is azonnal hazautaz­tak a vasi székhelyről, ám csak csütörtökön hajnali 5 órára érkeztek Békéscsabára. Ezért felvetődött, hogy mindkét csa­pat fáradt lesz, hiszen egy hé­ten belül háromszor kellett pá­lyára lépniük tétmeccsen. Nos, a mérkőzés elején úgy tűnt, a zalaegerszegiek kipihenték magukat, a hazaiak kevésbé. Függetlenül attól, hogy egy re­ALKOu^á GUMICENTRUM Békés, Szent Pál sor 1. Tel.: 06 (66) 341-447, 341-798. Gumiköpenyek, akkumulátorok, perforált lemezek. mek támadás végén hamar megszerezte a vezetést a Bé­késcsaba. Ám ezután beszo­rultak kapujuk elé, a vendé­gek pedig okosan gurigázva, rendre megközelítették a 16- ost, sőt azon belülre is bejutot­tak, de Baji mindannyiszor a helyén volt. Bozai edző több­ször felugrott a kispadról és kiabálta: „Tessék kihozni a labdát, és elöl tartani!” Egy ideig nem hallgattak fiai az in­telemre, de 30 perc után feltá­madt a viharsarki gárda, s rö­vid időn belül több helyzetet alakítottak ki Vlaszák kapuja előtt, mint addig a ZTE a túlol­dalon. Ettől egy csapásra vál­tozatos és izgalmas lett a játék. A második játékrészben felpörgött a mérkőzés, de főleg a csabaiak jóvoltából. Mintha csak tartalékolták volna addig erejüket a lilák, ugyanis ettől kezdve egyre-másra vezették a támadásokat, a mindjobban magára találó Todorovics és a nagy kedvvel játszó és gyak­ran felfutó Kovács jóvoltából. Vlaszák nagyokat védett, de törvényszerű volt, hogy a sok támadás egyikét csak bevará­zsolják a hazaiak. A ZTE egy­re többet hibázott, a félpályát ugyan időnként átlépték, de a 16-oson belülre egyre ritkáb­ban jutottak. Aztán hiába szé­pített a zalai csapat, hamar nö­velte előnyét a Békéscsaba. Az iramos mérkőzésen az oko­sabban és a második félidőben hatékonyabban játszó Békés­csaba mindenképp rászolgált a győzelemre. Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokságban következik. Áp­rilis 5., szombat: PMFC— Stadler, 15.00. DVSC— Vác, 15.00. FTC—BVSC, 17.00, ÚTÉ—Csepel, 19.00. Győri ETO—MTK, 17.00 (Tv). ZTE—Siófok, 19.00. Videoton—Békéscsabai Előre FC, 19.00., Vasas- Haladás, 19.00. Április 6., vasárnap: III. Kér. TVE— Kispest, 14.30 (Duna Tv). Az NB I-es labdarugo-baj nokság állása 1. MTK 20 2. FTC 16 3. Újpest 16 4. Vasas 16 5. DVSC 9 6. BVSC 10 7. Kispest 9 8. Haladás 7 9. Videoton 7 10. Győr 7 11. Vác 6 12. ZTE 8 13. III. Kér. 5 14. Békéscsaba 7 15. Siófok 5 16. Pécs 4 17. Csepel 3 18. Stadler FC 4 2 1 62—14 62 5 2 50—26 53 4 3 49—22 52 3 4 36—17 51 8 6 34—22 35 4 9 29—24 34 6 8 28—30 33 7 9 27—25 28 7 9 25—26 28 7 9 28—35 28 7 10 25—32 25 1 14 22—40 25 9 9 30—39 24 3 13 27—42 24 6 12 20—41 21 6 13 19—46 18 7 13 32—43 16 4 15 14—33 16 Békéscsabai Előre FC—Zala­egerszegi TE 3—0 (1—0) Tartalékbajnoki mérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: Me­zei. Békéscsaba: Nagy Zs. (Kiss R.)—Kurucz, Majoros, Csehi— Illés, Varga J. (Kovács H.), Már­ton (Simon), Kelemen (Szeveré- nyi), Valentényi — Borbola, Va­das. Edző: Oláh Imre. A gyors gól lélektani előnyt adott a békéscsa­baiaknak. G.: Vadas, Márton, Borbola. Jó: Majoros, Márton, Borbola, Vadas, ill. Szente. Az NB I-es tudósítást készí­tette: Gyurkó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Such Tamás. Vlaszák kapusnak ill még szerencséje volt, hiszen a hóna alá került a labda, pedig Szabados (fehér mezben) gólra éhesen vár az ötös vonalán A MÉRKŐZÉS ELŐTT.Sisá* Péter, a Békéscsaba társadalmi elnöke: — Az egy héttel ezelőtti első félidei játékot szeretném lát­ni az egész mérkőzésen. Kovács Géza, a Békéscsaba megbízott ügyvezető elnöke: — Úgy kell a győzelem, mint a siva­tagban az eső. Juhász Gyula, a Békéscsaba technikai vezetője: — A hazai mérkőzéseinken a győzelmek­nek kulcsszerepe van. Laurinyecz György, a Békés­csaba elnökségi tagja: — Ha nem is szépségdíjas játékkal, de győzelmet várok. Dobó János, a Békéscsaba egykori játékosa: — Csak a há­rom pont megszerzése ad re­ményt a továbbiakhoz. Láza János, a Békéscsaba el­nökségi tagja: — Mindenkép­pen győzni kell! Silviu lorgulescu, a Békés­csaba korábbi edzője:—Ősszel nem volt szerencsénk Zalaeger­szegen, remélem, most a Fortuna mellénk áll. Fodor Sándor, a Gyula-Kan­ton FC edzője: — Biztos békés­csabai győzelmet várok. EZ TÖRTÉNT MÉG Csepel SC—Pécsi MFC 0—1 (0-1) Csepel, 1000 néző. V.: Mohácsi. Kiállítva: Szekeres (50.). Gól: Schneider (23.). Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Bücs, Mitring, Schneider, Azoitei. A kiesési rangadón az első félidőben elaludtak a hazaiak, megér­demelten szerzett vezetést a Pécs, amit meg is tartott a lefújásig. Kispest-Honvéd FC—Győri ETO FC 1—1 (1—0) Bozsik-stadion, 2000 néző. V.: Tóth V. Gól: Arany (5.), ill. Hámori (59.). Jó: Vezér, Bárányos, Arany, ill. Balogh, Csató S., Mracskó. Alacsony színvonalú, küzdelmes mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Siófoki Bányász—III. Kér. TVE 2-1 (0-0) Siófok, 2000 néző. V.: Arany. Gól: Filipovics (49.), Szabó Z. (88.), ill. Szabó A. (ll-esből, 68.). Jó: Posza, Kriston, Sallai, Szabó Z., ill. Lippai, Trecska, Szamosi, Szabó A. Küzdelmes mérkőzésen kiegyenlített játék után a siófokiak a hajrában szerezték meg a győzelmet jelentő gólt. MTK FC-Debreceni VSC 1-0 (1-0) Hungária körút, 2500 néző. V.: Vágner. Gól: Farkasházy (16.). Jó: Babos, l.őrincz, Farkasházi, Halmai, ill. Kövesfalvi, Szatmári. A listavezető egy remek találattal szerezte meg a három pontot, megszakítva ezzel a debreceniek veretlenségi sorozatát. Vác FC-Újpesti TE 0-1 (0-1) Vác, 3000 néző. V.: Cserna. Kiállítva: Nagy T. (87.). Gól: Herczeg (41.). Jó: Tóth, Babos, ill. Sebők, Fehér, Kovács, Herczeg. Végig mezőnyfölényben játszottak a hazaiak, de az újpesti kontrák veszélyesebbek voltak, így megérdemelt a lila-fehérek sikere. Ecker-Stadler FC—Ferencváros 0—0 Akasztó, 8000 néző. V.: Molnár L. Jó: Károly, Reskó, ill. Szűcs, Nyilas. Hiába rúgott 13 szögletet a zöld-fehér együttes, nem tudta feltömi az akasztói reteszt, így igazságos döntetlen született. BVSC—Vasas 0-1 (0-1) Szőnyi út, 3000 néző. V.: Puhl. Gól: Szilveszter (25.). Jó: Dragoner, Simont T., Erős, ill. Sáfár, Mónos, Szilveszter. Megérdemelten nyert a tudatosabban játszó Vasas. Haladás FC—Videoton FCF 0-0 Szombathely, 7000 néző. V.: Pillér. Jó: Balassa, Szekér, ill. Bíró, Vancsa, Horváth A. A hatvanadik percben szabályos gólt szerzett a Haladás, a labda kiszakította a hálót, ám Pillér játékvezető másként látta. Vélemények Kolorits György, a Békéscsa­ba elnökségi tagja, a KSC RSC szakosztályigazgatója:—A ne­hézségek ellenére is győznie kell az Előrének. Dr. Kádas József, a Zalaeger­szeg orvosa: — Legalább az x- ben reménykedem. Sebők József, a Zalaegerszeg játékosa: — Csak a győzelmet tartom elfogadhatónak. Péter Zoltán, a Zalaegerszeg pályaedzője:— Mi jól felkészül­tünk Gyulán, az Előrének van több vesztenivalója. A SZÜNETBEN. Németh Imre, a KSC RSC edzője: — A Zalaegerszeg többet birtokolja a labdát, de a csabaiak veszélye­sebbek a kapura. Úgy látom a vendégek két emberfogója gyen­ge napot fogott ki. Borgula János, a Mezőberé- nyi FC edzője: — Egyenrangú ellenfelek játéka folyik a pályán, de a végén győz a Csaba. Kolorits György: — Jól kezd­tek a csabaiak, s ha a jobb oldalon is vezetnének támadásokat, töb­bet kereshetnének. Sülé István, a Békéscsaba utánpótlás szakágvezetője: — Azt sem bánom, ha ez marad a végeredmény. Moós János: —Nagyon meg­látszik a csapaton a hosszú utazás és a fáradtság. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Ha még egy gólt lövünk, biztosan itthon marad a három pont. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Ka­sik Zsolt: — Ennél értékesebb ajándékkal nem kedveskedhet­tünk volna szurkolóinknak. Tóth Gyula, a Zalaegerszeg korán megsérült játékosa: — Amikor becsúsztam Todoro- vicsnak, megfeszült a bokám, de az eredmény fájóbb számomra, mint a sérülés. Nagy Attila:—Egyéni hibák­ból kaptuk a gólokat. Moós János: — Nagyon jól játszott a csapat, és végre a gól­helyzeteket is értékesítettük. Juhász Gyula: — Az akarati tényezők döntöttek. Winkler János: — Megérde­melten nyertünk. Bita József, a Zalaegerszeg klubigazgatója: — Élesebb le­hetett volna a mérkőzés, ha nem vétünk szarvashibákat. Edzői nyilatkozatok MECCSMORZSÁK Pásztor József minden mérkőzésen ott van továbbra is a Kórház utcai pályán, legyen az bajnoki vagy felkészülési találkozó. A mérkőzés előtt így beszélt: — A család már elutazott az ünnepekre szüléimhez Gávavencsellőre. Én még a mérkőzés miatt maradtam, de aztán indulok utánuk. Sürgős az utam, ugyanis a tavaly nyáron született kis Zsuzsinak most lesz a keresztelője. Édesanyám kéré­sére most a szülőfalumban tartjuk meg. Aztán a mérkőzés esélyeiről is beszélt. A ZTE ellen még nem kaptunk ki idehaza. Miért éppen most szakadna meg ez a szép sorozat? M M M ® ® ® Kétegyházán edzőtáborozik a svéd negyedosztályú Önneredz IK labdarúgócsapata, amelynek elnöke, Tolla Andersson is végignéz­te a mérkőzést: — Erőteljes futballt játszanak a csapatok, de kevésbé szerveznek jól. Érdekesség, hogy a Békéscsaba középhát­védje előretolt szerepkörben futballozott. Az viszont meglep, hogy mennyire jó erőben játszanak a csapatok. Egyébként a Békéscsa­bának drukkolok. Bozai Gyula, a Békéscsaba edzője: — Küzdelmes mérkőzésen, szép játékkal arattunk győzelmet, teljesen megérdemelten. Volt a csapatban egy-két kitűnő teljesítmény is, mint Todorovicsé, Kulcsá­ré, Kovácsé, Kasiké és Majoré, akik önmagukat múlták fölül. De nem okozott csalódást senki, mindenki hajtott becsületesen. — Nyoma sem volt az erőnléti problémának, fáradtságnak és a sérültek hiányának. Minek tulajdonítja mindezt? — Nem voltam különösebben megijedve mérkőzés előtt, mert tudtam, ha ez a csapat összeáll, akkor ilyen teljesítményre lehet képes, mintha csak a megszokott összeállításban lépne pályára. Az pedig szerencse, hogy van néhány olyan labdarúgónk, akivel tudjuk pótolni a kisárgulókat, sérülteket.-—Lélektani előnyt jelentett, hogy az ötödik percben már vezetett a csapat? — Igen, és most már kezdünk hinni önmagunkban. Meg merjük csinálni a cseleket, bátrabban lőnek a játékosok, és a kapott gól után sem ijed meg a csapat. A helyzetek alapján mindenképp nekünk állt ez a találkozó. —Az idei év legjobb mérkőzését produkálta a csapat... — Valóban, az egész mérkőzést tekintve így van, de a III. kerületiek elleni első félidő is sziporkázó volt. —A zalaegerszegi szépítésnél nem érezte úgy, hogy kicsúszhat a győzelem? — Először átvillant rajtam, hogy lesz egy gyötrelmes negyed­órám a kispadon, de egy perc múlva megnyugodhattam, amikor növeltük az előnyt. Úgy tűnik, erélyesebben kell a labdarúgókra szólnom, mert a szép szó nem sokat jelent. Hatottak a félidei intelmek, a menet közbeni utasítások, így akár taktikai győzelemnek is felfogható a mérkőzés. Garamvölgyi Lajos, a Zalaegerszeg edzője:—A békéscsabaiak minden poszton jobban akartak, ők csúsztak-másztak a sikerért, míg mi talpon próbáltunk közlekedni. A hazai futballban eltaposnak bennünket, ha csak a cipőnket visszük ki a pályára. — Hitt abban, hogy a hamar esett gól után képes talpraállni a csapat? — Sajnos, az utóbbi időben mindig mi szaladunk az eredmény után, s megint jött az „ügyeletes” gól, ami visszavetett bennünket már az elején.