Békés Megyei Hírlap, 1997. április (52. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-17 / 89. szám

^ 1997. április 17., csütörtök SPORT A játékkal nem volt baj... Vasas—Békéscsabai Előre FC 1—0 (0—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Fáy utca, 3500 néző. V.: Arany (Molnár L., Balajti). Vasas: Sáfár 6 — Geress 6, Juhár 6, Mónos 5, Aranyos 5 — Szilveszter 5; Galaschek 6, Simon 6, Maczó 6 — Fischer 7, Hamar 5. Edző: Gellei Imre. Békéscsaba: Baji 7 — Raducu 7 — Medgyesi 5, Balog Z. 5, Kovács 6—Major 5, Stoica 6, Todorovics 6, Kasik 6—Janics 4, Kulcsár 6. Edző: Bozai Gyula. Csere: Janics helyett Kiss (-) a 76., Simon h. Herczeg (-) a 79., Hamar h. Pál (-) a 87. percben. Gólszerző: Galaschek a 62. percben. Sárga lap: Raducu (Simon fel vágásáért), a 18., Fischer (reklamálá­sért) a 29., Medgyesi és Hamar (kakaskodásért) mindketten a 36., Maczó (lerántotta Kovácsot) a 40., Galaschek (felrúgta az előre­törő Raducut) a 85., Balog Z. (felvágta Fischert) a 88. percben. Szögletarány: 5:2 (2:2). 62. perc: Egy kapu előtti kavaro­dás után a védők sehogyan sem tudtak felszabadítani, pedig több­ször is megtehették volna, s a röviden kigurított labdát a szem­füles Galaschek 12 méterről okosan gurította a tehetetlen Baji mellett a bal alsó sarokba, 1—0. A mérkőzés esélyese a tabel­lán elfoglalt helyezések alapján egyértelműen a Vasas volt. Ha ehhez még hozzávesszük azt, hogy a vendégek ráadásképpen több sebtől véreztek, egyrészt a sok sérült, másrészt a hét közi hercehurca miatt, akkor nem volt mese. A mérkőzés előtti nyilatkozatokból talán nem ez tűnik ki, de erre is megvolt a magyarázat: a mai NB I-ben nagyon gyakran borul fel a pa­pírforma, s szinte minden mérkőzésben benne van a meg­lepetés. A fővárosiak természe­tesen elhárították az efféle la­tolgatásokat, szinte mindenki papírforma-győzelmet tippelt, kivétel talán az örök mér­téktartó Gellei Imre, akin lát­szott, hogy tart egy kicsit a talál­kozótól: „A vidéki csapatok el­len mindig meg kell szenved­nünk.” Már az első percben ráijesz­tett csapattársaira Kulcsár, hi­szen jóformán az első labda- érintése után megsérült, és lennmaradt a földön (mintegy kétperces ápolás után vissza­tért). Az első percekre nem az volt a jellemző, hogy a Vasas nekiesett volna esélytelenebb ellenfelének, sőt, Stoica és Todorovics lévén inkább a ven­dégek veszélyeztették Sáfár ka­puját. Ezt követően megérezte a piros-kék gárda, hogy ennyi kevés, áttolódott a játék a ven­dégek térfelére. Adódtak is ki- sebb-nagyobb lehetőségek az angyalföldiek előtt — elsősor­ban Fischer, Galaschek, Simon voltak a mozgatórúgók —, az egyik ilyen végén Baji nagy bra­vúrja kellett a mentéshez. Az elmondottak ellenére a na­gyobb lehetőségeket a veszélyes csabai kontrák hordozták ma­gukban, egy-egy szép támadás végén Janics, Kasik és Stoica lőhetett volna gólt, kétszer Sá­fár hárított, a harmadik alka­lommal pedig Juhár mentett a gólvonalról. A Vasas láthatóan megpróbált mindent megtenni a gólért, de a tanári módon ját­szó Raducu vezérletével ez az első játékrészben nem sikerült, Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Kiss János: — A tisztes helytállásban reménykedem. Oláh Imre, a békéscsabai tartalékcsapat edzője: — A mai erőviszonyok tekintetében a döntetlent sikernek könyvelném el. Sebők Vilmos, a békéscsabaiak buszsofőrje: — Remélem, az eddigi jó szereplésünk a Vasassal szemben nem szakad meg, még ilyen tartalékosán sem. Balog Zoltán: — Nagyon szoros mérkőzésen, jó eredményt-remé­lek. Nagy Zsolt: — Remélem, jó meccs lesz, s ha egy góllal is, de nyerünk. Ilovszky Rudolf, a Vasas csapatának ügyvezetője: — Nagyon szimpatizálok a Békéscsaba csapatával, sok ismerősöm van ott, de ez bajnoki és itt nem mondhatok mást, mint hogy mi nyerünk. Juhász Gyula, a békéscsabaiak technikai vezetője: — A mai helyzetünkben az idegenbeli pontok duplán számítanak. Kovács Géza, a Békéscsaba megbízott ügyvezető elnöke: — Egy pontnak már borzasztóan örülnék. Sáfár Szabolcs:—Kettő—nullra nyerünk. A SZÜNETBEN. Nagy László: — Ha továbbra is zártan védeke­zünk és ilyen jól kontrázunk, akkor akár pontokkal térhetünk haza. Vadas Attila, a tartalékcsapatjátékosa: — Kiss János cseréjében és góljában bízunk. Márton István, a tartalékcsapatjátékosa:—A Vasas-támadások egyelőre nem jelentenek különösebb veszélyt, ha továbbra is ilyen jól játszunk, hazavihetjük akár a három pontot is. Laurinyecz Norbert, a Mezőberényi FC játékosa: — A Vasas túlságosan könnyedén veszi a meccset, ezért még győzhetünk is. Balog Zsolt: — Bízom Kulcsár Sándorban. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Váczi Zoltán, volt békéscsabai játékos, most a Vasas játékosa: — Nagy iramú meccs volt, a keménységért nem mentek a szomszédba a játékosok, és taktikailag is nagy csata folyt. A csapat végül is megérdemelte a győzelmet. Azonkívül szeren­cséje volt a csabaiaknak, hogy nem játszottam. Kelemen Levente, a békéscsabai tartalékcsapat játékosa: — Sajnos ez volt a harmadik idegenbeli mérkőzés, ahol 1—0-ra kaptunk ki. Anatolij Gricajuk, a Vasas játékosa: — Nagyon nehéz volt a találkozó, nagyon akartunk és végül sikerült nyerni. Major László: —Végrejól játszottunk, de egy szerencsétlen góllal kikaptunk. Mirko Todorovics:—Ma nagyon jól játszottunk, három-négy nagy ziccerünk is volt, mellyel akár megnyerhettük volna a meccset. Florin Stoica: — Nyerhettünk volna, nagyon sajnálom, hogy nem sikerült. Kulcsár Sándor: — Borzasztóan sajnálom a vereséget, s nemcsak a döntetlen volt benne ebben a meccsben, hanem a győzelem is. Ha a Kispest ellen is ilyen jól játszunk, akkor nem lehet baj. Milos Janics:—A játék príma volt, sok helyzetet is kihagytunk, de hát kaptuk a menetrend szerinti gólt. Ha így játszunk, az osztályozótói sem kell félnünk. Kiss János: — A döntetlen igazságosabb lett volna, a csapat küzdőszellemből jelesre vizsgázott. Következik Az NB I-es bajnokságban következik. 27. forduló. Áp­rilis 19., szombat: Békéscsa­bai Előre FC—Kispest- Honvéd FC, 15.00 óra, Cse­pel—III. kér. TVE, 15.00, Stadler—Győri ETO, 17.00, Vác FC—Zalaeger­szeg, 19.00, BVSC—DVSC, 19.00, Videoton—Pécsi MFC, 19.00, MTK FC— Siófok, 19.00. Április 20., vasárnap: Haladás—Új­pesti TE, 14.30 (Duna TV). Április 21., hétfő: Vasas— Ferencváros, 19.00 (MTV). ne feledkezzünk meg az ember­fogókról sem (Balog Zoltán, Medgyesi), akik szintén többé- kevésbé sikerrel vették az aka­dályt Hamarral és Fischerrel szemben. Ami az iramot illeti, arra sem lehetett panasz, hely­zet is akadt itt is, ott is, úgyhogy annak ellenére, hogy gól nem esett az első játékrészben, nem unatkozott a néző. Kérdés volt, hogy a Vasas tud-e változtatni, hiszen az első félidőben inkább Fischer fejjátékára és a távoli lövések­re apelláltak, nem túl sok si­kerrel. Nos, nem sokat válto­zott a játékuk, daráltak, de ke­vés elképzelés volt a játékuk­ban, egészen a 60. percig, ami­kor is Fischer két ziccere meg­adta az alaphangot; mindkét­szer Bajinak volt köszönhető, hogy nem lett gól a vége. A következő esélyt már nem pus­kázták el az angyalföldiek, igaz ehhez a gólhoz alaposan kellett a vendégvédelem asszisztálása is. Egyre jobban észrevehető volt, hogy egyes csabai játékosok fáradnak, ami abban mutatkozott legin­kább, hogy védekezésben Ba­log rendre lemaradt a nagyon feljavuló Fischerről, s a ven­dégtámadások sem voltak olyan tetszetősek, mint koráb­ban. Bozai edző nem adta fel, és az utolsó 15 percre a tarta­lékban gólerős Kisst küldte a pályára, az elszürkülő Janics helyett. Talán ennek is kö­szönhetően mezőnyfölényben játszott a Csaba, a helyzeteket nézve azonban egyenlően áll­tak a gárdák: a vendégek ré­széről Kulcsár, Todorovics sarkalása után, nagy helyzet­ben lőtt, amelyet Mónos a gól­vonalról vágott ki, a másik ol­dalon Szilveszter egy méter­ről)!) hibázott. S hogy az utol­só percig sem adta fel az egyenlítés lehetőségét a ven­déggárda, azt bizonyítja, hogy Kiss a 90. percben is nagy gól­helyzetbe került. Ä Vasas elmondhatja, hogy bekasszírozta a három pontot esélytelenebb ellenfelével szemben, de aki látta ezt a mérkőzést, az tudja: a játék alapján korántsem volt olyan könnyű meccs, sőt megkoc­káztatjuk: a döntetlen jobban megfelelt volna a látottaknak, hiszen a jól küzdő, főleg az első félidőben, helyenként tetszető­sen is támadó viharsarkiak az ellenfelükhöz hasonló számú helyzetet puskáztak el. Szegedi Zsolt Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság állása l.MTK 22 3 1 70—18 69 2. Újpest 18 5 3 58—24 59 3. Vasas 18 4 4 40—19 58 4. FTC 17 6 3 54—30 57 5. DVSC 10 9 7 38—25 39 6. BVSC 11 5 10 31—26 38 7. Kispest 10 fi 10 30—33 36 8. Vác 9 7 10 32—35 34 9. Videoton 8 9 9 30—30 33 10. Haladás 8 7 11 28—27 31 11. Győri ETO 8 7 11 34—41 31 12.ZTE 9 2 15 27—15 29 13. Siófok 7 7 12 24—43 28 14. Békéscsaba 7 4 15 .28—45 25 15. III. kér. TVE ; s 9 12 33—45 24 16.PMFC 6 6 14 22—47 24 17. Csepel 3 8 15 33—54 17 18. Stadler 4 4 18 16—41 Ifi Edzői nyilatkozatok Ez történt még... Gellei Imre, a Vasas edzője: — A Békéscsaba, el kell ismerni, nagyon önfeláldozóan játszott, igazából nem kímélték játékosai magukat és minket sem, ezért so­kat állt a játék. Úgy érzem, a veze­tésünk után kezdtek a játékkal törődni, ekkor vált kiegyenlítetté a mérkőzés. Sok sikert a Békés­csabának a továbbiakban. Az én csapatomból Geress, Mónos és Galaschek játéka tetszett, a Bé­késcsabából Baji kitűnőt nyúj­tott, de tetszett Raducu, Major és Kulcsár játéka is. Bozai Gyula, a Békéscsaba edzője: — Ha mi rúgjuk előbb a gólt, akkor ezt a találkozót mi nyerjük meg. Sajnos kétszer is a gólvonalról rúgták ki a piros-ké­kek a labdát, pedig már benn lát­tuk. Egy dolognak azonban örü­lök: nagy akarással küzdött a csa­pat, ment előre. Még az utolsó pillanatban is igyekeztek min­dent elkövetni a pont érdekében. Ám ezen a napon a Vasasnak volt szerencséje, mellénk pedig nem pártolt Fortuna. —Melyik játékrészben tetszett jobban a csapat? —Az elsőben talán dinamiku­sabban játszottunk. Sajnos a be­kapott gól öt percre megfogott minket, de utána újra mi irányítot­tuk a játékot. —Kikkel volt elégedett? —Az egész csapatot dicsérhe­tem, de közülük is kiemelkedett Stoica, Medgyesi, Balog Zoltán és Kulcsár. Major szintén reme­kül játszott, amíg el nem fáradt. —Ez mire lehet elég a hétvégi Kispest elleni találkozón? — Ha ugyanúgy küzd a csa­pat, mint a Vasas ellen, akkor gólokkal kell nyernünk. DVSC-Epona—Ecker-Stadler FC 3—1 (2-0) Debrecen, 5000 néző. V.: Vad. Gól: Ilea (13., 52.), Pető (36.), ill. Hleba (61.). Jó: Pető, Ilea, Djurisics, Madar T., ill.Hleba. A minden tekintetben jobb hazai együttes hosszú idő után örvendez­tette meg ismét győzelemmel szurkolóit. III. kér. TVE—Vác FC 1-2 (1-1) Hévízi út, 800 néző. V.: Kincses. Gól: Aubel (12.), ill. Füle (40.), Kasza (84.). Jó: Király, Szamosi, Aubel, ill. Kriska, Babos, Nyikos, Horváth P. A helyzetek alapján a fővárosiak nyerhettek volna, ám a cseréket követően a második félidő hajrájában a vendégek értek el gólt. Pécsi MFC—Haladás VEC 1-0 (1-0) Pécs, 4000 néző. V.: Vágner. Kiállítva: Negrau (80.). Gól: Schneider (20.) Jó: Szabados, Szaszovszky, Romanek J., Schneider, ill. Király G., Kovács. A tavasszal feltámadt pécsiek fölényben játszottak, teljesen megér­demelten szerezték meg a három pontot. Ferencváros—Videoton 2—2 (2—0) Üllői út, 7000 néző. V.: Varga S. Gól: Horváth F. (29.,34.),ill. Korsós(51.), Takács (79.). Jó: Hrutka, Horváth F., Schultz, ill. Bíró, Pető, Korsós, Monyé. Az első félidőben öt perc alatt két gólt szerzett a Fradi. A másodikban számos helyzetet kihagytak a hazaiak, a vendégek megérdemelten egyenlítettek. Zalaegerszegi TE—MTK FC 3—3 (0—1) Zalaegerszeg, 10000 néző. V.: Cserna. Kiállítva: Szabó II. (91.). Gól: Balog (57.), Szőke (72.), Molnár B. (87.), ill. Lőrincz (34.), Orosz (59.), Csertői (91.). Jó: Vlaszák, Balog, Szőke, Németh, ill. Babos, Lőrincz, Halmai. A hazaiak a hajrában már győztesnek érezhették magukat, de a listavezető az utolsó pillanatokban egyenlíteni tudott. Újpesti TE—BVSC 0-0 Megyeri út, 3000 néző. V.: Juhos. Jó: Sebők, Jenei, Bérczy, ill. Végh, Dragoner, Erős, Farkas. Hiába volt fölényben a lila-fehér együttes a lelkesen védekező, ügyes kontrákat vezető vasutasok kiharcolták a döntetlent. Siófoki Bányász—Kispest-Honvéd FC 1—0 (0—0) Vasas—Békéscsabai Előre FC 2—1 (0—0) Tartalékbajnoki mérkőzés, Budapest, 100 néző. Békéscsa­ba: Nagy Zs. — Csehi — Ku- rucz (Simon A.), Majoros — Varga J., Kelemen (Harmati), Márton, Kovács H., Valentényi — Balog Zs., Vadas (Pecze). Edző: Oláh Imre. G.: Demők a 71., Bene a 86., ill. Vadas a 62. percben. Siófok, 2000 néző. V.: Tóth V. Gól: Fiiipovics (57. — 11-esből). Jó: Posza, Bimbó, Kovács B., Filipovics, ill. Vezér, Plókai A., Arany, Tóth M. A győzelmet jobban akaró Bányász a látottak alapján biztosan nyert az iramos összecsapáson. Győri ETO FC-Csepel SC 5-0 (2-0) Győr, 1500 néző. V.: Kiss B. Gól: Fehér (13., 37.), Fodor (59., 80., 85.). Jó: Fehér, Fodor, Cseke, Csató S., ill. a vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. A Rába-partiak korszerű játékkal még ilyen arányban is megérde­melten nyertek a hitehagyott csepeliekkel szemben. Meccsmorzsák Lapunk tegnapi számában írtuk: a lila-fehér klub adóssága mint­egy tizenegymillió forint. Kovács Géza, az egyesület ügyvezető el­nöke egy kiegészítést tett hozzá, miszerint ennek az adósságnak csak a fele a játékosokkal szem­beni tartozás, ami az elmaradt meccsprémiumok után és hat lab­darúgónak szerződéskötési jutta­tásként jár, s amit a szezon végéig mindenképpen rendezni kíván­nak. A másik fele a köztartozások miatt halmozódott fel. M M M ® ® ® A vonatról leszállva a fővárosban az embernek az első útja hova vezessen? Mondjuk a McDo­nald’s-ba egy fagyira... És milyen kicsi a világ, a szomszédos asz­talnál ismerősöket fedeztem fel. Krista Enikő, Félix Annamária, Gyuska Gabriella, a csabai első osztályú kézicsapat erősségei mosolyognak vissza, előttük fe­jenként két pohár fagyival. Mint kiderült, a junior válogatott meg­hívására egy edzőtáborozáson vettek részt Pesten, s éppen haza készültek, de a Vasas meccs esé­lyeit még közösen latolgattuk: mindhárman egyetértettek ab­ban, hogy a papírforma a Vasas győzelmét ígéri, csak éppen a végeredményt tekintve nem tud­tak megegyezni. A háromféle voks a következő volt: 3—1,2— 0, illetve 2—1. M M M ® ® © Érdekes momentumra lettünk fi­gyelmesek a mérkőzés elején: a tartalékcsapat játékosai a meccs 18. percében nemhogy a lelátón lettek volna, hanem egyszerűen a buszon töltötték az idejüket, azaz kártyáztak. Cigányválogatottak tornája Gyulán Az idei évet a rasszizmus és gyűlölet elleni küzdelem évének nyilvání­tották Európában. A Magyar Labdarúgó Szövetség is csatlakozott a „Tégy a gyűlölet ellen!” mozgalomhoz, s kiírta az országos cigány labdarúgó-bajnokságot, amelyen 19 megye és Budapest válogatottja vesz részt. Április 17-én, csütörtökön 9 órától bonyolítják le az egyik elődöntőt a gyulai sporttelepen, amelyen négy megye válogatottja lép pályára. A tornán 2x30 perces találkozókat játszanak a csapatok. Az elődöntőkben lejátszott összecsapások után a két győztes küzd majd az első helyért, míg a két vesztes a harmadik helyért. A Békés megyei válogatottat a gyulai Fodor Sándor szövetségi edző készíti fel. Doboz SK^Sarkadi Kinizsi 2-1 (1-1) Megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés, Doboz, 600 néző. V.: Bócsik. Doboz: Nagy G. — Bottó, Provosinszki, Lukucz, Békési (Molnár), Kiszely, Nagy T., Bánszki, Barcsai, Képíró, Kocsis. Játékos edző: Zsigmond Károly. Sarkad: Szabó — Papp, Boldog, Vass, Gajdács (Polcsek), Csatári, Molnár, Stók, Kovács, Józsa, Klembucz. Edző: Karkus János. A megismételt mérkőzésen nagy küzdelemben megérdemelten nyertek a hazaiak. Kiállítva: Bánszki (85., második sárga lap után). G.: Kiszely (30.), Provosinszki (60.), ill. Stók (15.). Jó: Provosinszki, Lukucz, Kiszely, ill. a vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. (Zs. K.) Eltiltások A Békés Megyei Labdarúgó Szövetség Fegyelmi Bizottsága a sportszerűtlenkedő labdarúgókkal szemben a következő ítéleteket hozta: A békési Lipták Györgyöt egy, a békéssámsoni Ácsai Gábort, a szarvasi Rohony Gábort és a pusztaföldvári Borza Norbertét kettő bajnoki mérkőzéstől tiltották el. A következő labdarúgókat három bajnoki mérkőzéstől tiltották el, de büntetésüket 1997. május 30-áig próbaidőre felfüggesztették: Bakai István (Tótkomlós), Stók Zsolt (Sarkad), Szklenár Mihály (Kondoros), Kovács Sándor (Újkígyós). A gádorosi Rajki Zoltánt négy bajnoki mérkőzéstől tiltották el. A fegyelmi bizottság meghallgatásra a szövetségbe idézi április 22- én 17 órára a Kétegyháza SE vezetőjét és ifjúsági csapatának edzőjét az április 13-án, a Kétegyháza—Méhkerék megyei II. osztályú felnőtt labdarúgó-mérkőzés közben történt rendbontás miatt. Izsó Attila (Gerendás) játékjogát azonnali hatállyal felfüggeszti, a nevezett labdarúgót április 22-én 17.30-ra meghallgatásra a szövetség­be rendeli a Tarhos—Gerendás megyei II. osztályú barátságos labdarú­gó-mérkőzésen történtek miatt. MÉS MF.ÍiYFl HÍR1..4P A ^ATESZ tagja Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax; (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax: (66)441-311; Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHIK” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—-3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 695 Ft, negyed évre 2085 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068