Békés Megyei Hírlap, 1997. április (52. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-14 / 86. szám

1997. április 14., hétfő SportmagaziN 7 Ellentétes félidők után pontosztozkodás Békéscsabai Előre FC—Siófoki Bányász i-i (0-1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 4000 néző. V.: Már­ton S. (Cserna, Vida). Békéscsaba: Baji 5 — Csehi 4 — Medgyesi 5, Czipó 5, Kovács T. 6 — T odorovics 7, Major 5, Stoica 5, Kasik 6 — Belvon 4, Kulcsár 5. Edző: Bozai Gyula. Siófok: Posza 5 — Bimbó 4 — Kriston 6, Virág 5, Perger 5 — Kovács B. 5, Bozsér 6, Juhász 5, Sallai 4 — Szabó Z. 6, Kirchmayer 5. Edző: Készéi Ferenc. Csere: Csehi h. Balog Z. (6) a 41., Belvon h. Janics (6), Kirchmayer h. Carajev (5), mindketten a szünetben, Virág h. Ördög (-) a 63., Stoica h. Balog Zs. (-) a 74., Szabó Z. h. Kolovics (-) a 83. percben. Gólszerző: Szabó Z. a 6., Janics az 56. percben. Sárga lap: Juhász (Stoicát hátulról elkaszálta) a 25., Todorovics (Juhász felvágásáért) a 37., Czipó (Szabó Z. felrúgásáért) a 61. percben. Szögletarány: 5:0 (2:0). Egyperces gyászszünet előzte meg a találkozót Frank Tamás elhunyt édesapja emlékére. 6. perc: Bozsér a jó ütemben kiugró Szabó Z. elé gurított. Baji kifutottSzabóelé, aki Cse­hi és Czipó kíséretében ötméte­res vágta után az elvetődő bé­késcsabai kapus alatt, 12 méterről, laposan a kapu köze­pébe gurított, 0—1. 56. perc: Balog Zoltán a sa­ját térfeléről átdobott egy part­dobást a siófoki oldalra, ahol Todorovics meglódult. A csa­baiak délvidéki légiósa bal ol­dalról remekül lőtt be, ahol Janics érkezett, és Bimbótól szorongatva, a középhátvédet megelőzve, három lépésről, jobb lábbal a kapuba emelt, 1— 1. 69. perc: Stoica tizenhat méterről a felső lécet találta teli­be. Egy igencsak felforgatott békéscsabai csapat állt ki a Balaton-partiak ellen, ilyen összeállításban még sohasem léptek pályára a viharsarki­ak. Ez már az első perctől meg is látszott a játékukon. A vé­delem állandóan megingott, a siófokiak úgy futottak át a hátsó alakzaton, hogy porzott utánuk a pálya. A csabai kö­zéppályás sor sem tudta meg­szűrni a vendégtámadásokat, a labdákat nem szedték össze, és Todorovicson kívül senki sem volt aktív. Minden, csabaiak­ról szóló elmarasztaló szó egy­ben a siófokiakat dicséri. Rendkívül harcos felfogásban játszottak, agresszíven véde­Aikoms^ GUMICENTRUM Békés, Szent Pál sor I. Tel.: 06 (66) 341-447, 341-798. Gumiköpenyek, akkumulátorok, perforált lemezek. keztek, és sokkal gyorsabbak voltak lábbal is, de gondolko­dásban is. Akarati tényezők­ben is felülmúlták a hazaiakat. Ez a támadások kibontakozá­sában és kivitelezésében is megmutatkozott. Ha további gólokat lőnek, egy szavuk sem lehetett volna a csabaiaknak. Igencsak elégedetlen lehe­tett Bozai edző a hazaiak vé­delmével, amit az is bizonyít: meg sem várta a szünetet, Cse­hit még a 41. percben lehívta a pályáról. Czipó húzódott a he­lyére, és Balog Zoltán lépett a pályára, ugyancsak védekező feladattal. Aztán a szünetben a gyengélkedő Belvont is levitte a pályáról. A cserék és az öltözői fejmo­Az NB I-ES LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. MTK FC 2. Újpesti TE 3. Ferencváros 4. Vasas DH 5. BVSC 6. DVSC-Epona 7. Kispest-Honvéd FC 8. Videoton FCF 9. Haladás VFC 10. Vác FC 11. Győri ETO FC 12. Zalaegerszegi TE 13. Békéscsabai Előre FC 14. Siófoki Bányász 15.III. kér. TVE 16. Pécsi MFC 17. Csepel SC 18. Ecker-Stadler 25 22 2 1 67­-15 68 25 18 4 3 58—24 58 25 17 5 3 52­-28 56 25 17 4 4 39­-19 55 25 11 4 10 31­-26 37 25 9 9 7 35­-24 36 25 10 6 9 30—32 36 25 8 8 9 28­-28 32 25 8 7 10 28­-26 31 25 8 7 10 30—34 31 25 7 7 11 29—41 28 25 9 1 15 24—42 28 25 7 4 14 28—44 25 25 6 7 12 23—43 25 25 5 9 11 32—43 24 25 5 6 14 21—47 21 25 3 8 14 33—49 17 25 4 4 17 15­-38 16 Todorovics egyik hatalmas szabadrúgását kiöklözi Posza kapus. Békéscsaba—Siófoki —1 Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokságban következik. Április 16., szerda: DVSC—Stadler, 17.00, III. kér. TVE—Vác, 17.00, ZTE—MTK, 17.00, PMFC—Haladás, 17.00, UTE—BVSC, 17.00, Sió­fok—Kispest, 19.00, Va­sas—Békéscsabai Előre FC, 19.00, FTC—Video­ton, 19.00, Győri ETO— Csepel, 19.00. sás hatással lehetett a csabai­akra, mert a második félidő­ben rájuk sem lehetett ismer­ni: harcosan léptek pályára. Janics az 56. percben kiegyen­lített. Ezzel nem elégedett meg a Békéscsaba, mert továbbra is rohamozott. Persze a Siófok sem adta alább, s ha már nem is támadott olyan nagy lendü­lettel, mint az első játékrész­ben, jó néhány veszélyes kont­rát bemutattak. Az ellentétes félidőket produkáló csapatok döntetlenje ezért igazságos­nak mondható. Békéscsabai Előre FC—Siófo­ki Bányász 1—3 (0—0) Tartalékbajnoki mérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: Ve­ress. Békéscsaba: Nagy Zs. (Kiss R.) — Kurucz, Raducu, Majoros, Illés — Varga J., Már­ton, Frank, V alentény i—Kiss J., Vadas. Edző: Oláh Imre. Kiállít­va: Kiss J. (a játékvezető meg­sértéséért) az 57. percben. G.: Vadas, ill. Brakszatórisz (11- esből), Gyurákovics, Bakó. Jó: Frank, ill. Brakszatórisz, Szaba­di, VargaZ., Gyurákovics. Az NB I-es tudósítást készí­tette: Gyurkó Mihály, Já­vor Péter. Fotó: Fazekas László EZ TÖRTÉNT MÉG Ecker-Stadler FC—Újpesti TE 1—3 (0—2) Akasztó, 3000 nézó'. V.: Tóth V. Kiállítva: Véber (79.). Gól: Farkas (75.), ill. Véber (11 -esból, 5.), Herczeg (40., 70.). Jó: Jeremejev, Kurucsai, ill. Sebők, Kovács, Herczeg, Szlezák. A bajnoki dobogóra pályázó lila-fehérek teljesen megérdemel­ten nyertek a kiesés ellen küzdő Stadler ellen. MTK FC—III. kér. TVE 2-1 (2-0) Hungária körút, 2000 néző. V.: Kurmai. Gól: Zsivóczky (9.), Farkasházy (33.), ill. Gyura (70.). Jó: Szekeres, Farkasházy, Orosz, ill. Lippai, Varga, Gyura. A listavezető könnyelműsködött a második félidőben, s ezt a csereként beállt egykori békéscsabai Gyura vezérletével a hajrá­ban majdnem kihasználták a vendégek. Vác FC-Győri ETO FC 3-1 (3-0) Vác, 1500 néző. V.:Puhl. Gól: Horváth (5.), Füle (7.), Lévai (4L), ill. Csató S. (53.). Jó: Lévai, Boda, Nyikos, Füle, ill. Csató S., Cseke. Két ellentétes félidő után az első játékrészben jobban játszó hazaiak győzelme megérdemelt. Csepel SC—DVSC-Epona 0—0 Csepel, 1000 néző. V.: Kincses. Jó: Bíró, Füzesi, Rósa, ill. Kövesfalvi, Gojan, Sándor T. Alacsony színvonalú mérkőzésen mindkét oldalon kimaradtak a helyzetek, így igazságos a pontosztozkodás. Haladás VFC—Ferencváros 1—0 (0—0) Szombathely, 9000 néző. V.: Juhos. Gól: Király E. (54.). Jó: Tóth M., Varga K., Kovács Sí, Király E., ill. Udvarácz, Vámosi, Nyilas. Küzdelmes találkozón a győzelmet jobban akaró vasi együttes teljesen megérdemelten gyűjtötte be a három pontot a hullám­völgybe került ferencvárosiak ellen. Videoton FCF-Vasas DH 2-2 (0-1) Székesfehérvár, 7000 néző. V.: Vad. Gól: Takács (56., 90.), ill. Fischer (43.), Mónos (75.). Jó: Takács, Vancsa, Csordás, ill. Sáfár, Juhár, Fischer. A két jól felkészített együttes összecsapásán, nagy küzdelem után igazságos eredmény született. Kispest-Honvéd FC—Zalaegerszegi TE 0—1 (0—0) Bozsik stadion, 2000 néző. V.: Hanacsek. Gól: Dobos (73.). Jó: Hahn, Dubecz, ill. Vlaszák, Szabó L, Balog, Dobos. A zalaegerszegiek második félideji játékukkal megérdemelten nyertek a mezőnyfölényben játszó fővárosiakkal szemben. BV§C—Pécsi MFC 1-0 (0-0) Szőnyi út, 500 néző. V.: Lettrich. Gól: Stanici (81.). Jó: Fűzi, Kiss L, Stanici, ill. Szaszovszky, Győri, Pest. A Pécs kezdeti lelkesedése hamar alábbhagyott, miután a BVSC-védelem túl nagy falatnak bizonyult számukra. A három pont sorsát egy szerencsés gól döntötte el. Edzői nyilatkozatok Bozai Gyula, a Békéscsaba edzője: — Nagy volt a tét, és ez meglátszott a játékon. Inkább a mi produkciónk vált idegessé. A szünetben sikerült felráznom a csapatot, és az egyenlítés után is voltak lehetőségeink. Az ered­mény ilyen alakulása után elé­gedettek lehetünk a pontszer­zéssel. — Különösen a védelem tűnt sebezhetőnek. — Tény, hogy a korán kapott gól megfogott bennünket, ráadá­sul mindenki érezte, hogy Csehi nem képes azt a játékot nyújtani, amit tud, hosszú volt számára a kihagyás. Átragadt a csapatra az ő gyenge teljesítménye. —- A cserék viszont mintha lendítettek volna a csapaton... — Igyekeztem megnyugtatni a csapatot a szünetben, s kértem, hogy pörgessék fel a ritmust. Ereztem, hogy van keresniva­lóm. Kár, hogy rossz napot fo­gott ki a csapat, ezért örülhetünk most a döntetlennek is. — Végül Janics volt a pontszerző. — Valóban így van, és a gól­ján kívül még továbbiakat is sze­rezhetett volna. A mezőnyjátéka még hagy egy kis kívánnivalót, de ha minden meccsen lőne gólt... Mindenesetre a Vasas el­len hasznát tudjuk venni, mert biztos, hogy kitámadnak a piros­kékek. —Az eredmény reális? — Az NB I-ben pontot sze­rezni nagy dolog, és most kevés hiányzott, hogy mindhármat be- gyűjtsük. Ha összességében nézzük, győzelmet érdemeltünk volna, de mivel az első félidőben nagyon gyengélkedtünk, most örülhetünk a döntetlennek is. Készéi Ferenc, a Siófok edzője: — Az első félidőben mi kezdeményeztünk többet, és a hajrában is eldönthettük volna a találkozó sorsát. Az viszont meglátszott, hogy a szünetben a békéscsabaiak mozgósították minden erejüket. Igazságosnak tartom a döntetlent. — Fordulás után nem voltak annyira labdabiztosak játéko­sai, mint az első félidőben. — Valóban, a Békéscsaba többször is mögénk tudott kerül­ni, és volt néhány meleg helyzet a kapunk előtt. Ugyanakkor el­lentámadásainkat már nem tud­tuk gólig játszani. Nyilvánvaló­an más lett volna az eredmény, ha Kirchmayer az első félidőben értékesíti óriási helyzeteit. Egy mondatban MECCSMORZSÁK Major László, a békéscsabaiak középpályása az elmúlt héten három sárga lap miatt nem léphetett pályára. Ezt kihasználva, néhány napra Izraelbe utazott próbajátékra. Nem volt különö­sebb szerencséje, mivel a meghívó csapat éppen bajnokit ját­szott, ezért csak kétszer edzett velük. Semmi sem dőlt el, ezért Major hazautazott. Ám vírusos fertőzést kapott, ezért több napig nyomta az ágyat Békéscsabán. Csak pénteken edzett újra. Belvon is sérülés miatt hasonlóképpen kihagyott több napot. Hogy miért döntött mégis mellettük Bozai Gyula edző, erre így válaszolt: — Két meghatározó játékosról van szó, akik még így is sokat tehetnek a csapatért. S jobb ha kezdenek, mert gond esetén könnyebb lecserélni őket, mintha becserélés után derülne ki, hogy nem bírják. M M M ® ® ® Információink szerint napokon belül a város és a megye vezetői, valamint a Békéscsabai Előre FC elnökségének tagjai asztalhoz ülnek, és azt vizsgálják, van-e mód további anyagi támogatásra az eddigieken kívül. Ugyanakkor hosszú szünet után újra megje­lent az Előre Híradó, amelyben szavazásra biztatják a város polgárait, s csupán egyetlen kérdésben: szüksége van-e a me­gyének, a városnak NB I-es futballcsapatra. A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Sokadik olyan mérkőzés, amelyen mindkét csa­patnak fontos a győzelem. Juhász Gyula, a Békéscsaba technikai vezetője: — Csak a győzelem az elfogadható. Dobó János, a Békéscsaba egykori játékosa: — Valamikor kevésbé volt kérdéses a mérkőzés eredménye, ma már jobban kell szorítani a sikerért. Oláh Imre, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője:— Borús az idő, de a végén remélem, nekünk lesz derűs. Dr. Asztalos Gyula, a Békéscsabai NKC orvosa: — A csabai lányok a Derecske ellen helyenként sziporkáztak, remélem, így tesz­nek a labdarúgók is. Illés János, a Siófok elnöke:—Elfogadnám előre a döntetlent is, de azért játsszuk le a kilencven percet. Szigeti jános,a Siófok szakosztályelnöke:—Szeretnénkfolytatni a ZTE elleni eredményes játékot. Horváth László, a Siófok gazdasági vezetője: — Várom a tavaszi jó folytatást. Kersák István, a Siófok technikai vezetője:—Az utóbbi fordulók alapján várható a sikerünk. Málics Gyula, a Siófok kapusedzője: — Meg kell szakítanunk a korábbi rossz csabai emlékeket. Bimbó Tamás, a Siófok csapatkapitánya:— Ha azt nyújtjuk, amit a ZTE ellen, akkor van keresnivalónk. Mészáros József, a siófoki tartalékok edzője: — Ott kellene folytatni, ahol a múlt héten abbahagytuk. Komjáthy András, a Vasas pályaedzője: — A két egyforma képességű csapat jó játékát várom. A SZÜNETBEN. Sisák Péter, a Békéscsaba társadalmi elnöke: —Ez a teljesítmény kevés. Pillér Sándor, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Lnnél többet kell nyújtanunk, ha eredményt akarunk elérni. Winkler János:—Ha a befejezéseknél higgadtabbak leszünk, akár fordíthatunk is. Krattinger Márton, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Csapkodó játékkal nem lehetünk eredményesek. Szenti Zoltán, a Békéscsaba egykori játékosa: — Még nehezebb lesz a folytatás, mert a szél a Siófokot támogatja. Illés János: ■— Kirchmayer végleg eldönthette volna a találkozó sorsát. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Kovács Géza, a Békéscsaba ügyvezető elnöke:—Sajnos, meg kell elégednünk az egy ponttal. Sisák Péter:—Nem lehet egy félidő előnyt adni senkinek sem. Brünyi Béla mérkőzésellenőr: — Szünet után élvezetesebb volt a játék.