Békés Megyei Hírlap, 1997. március (52. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-27 / 72. szám

1997. március 27., csütörtök SPORT Nyilatkozatok A második félidőben felőrölték az Előrét Haladás VFC—Békéscsabai Előre FC 2—0 (0—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Szombathely, 7000 néző. V.: Kiss G. (Molnár, Horváth). Haladás VFC: Király G. 0 — Balassa 5, Tóth M. 5, Zugor 5 — Bonchis 5, Szekér 6, Kovács S. 7, Varsányi 4, Usvat 6 — Fehér 4, Király E. 6. Edző: Mihalecz István. Békéscsaba: Baji 5 — Nagy L. 0, Raducu 6, Czipó 5, Kovács T. 4 — Belvon 5, Major 5, Stoica 5, Balog Z. 5 — Balog Zs. 4, Todorovics 4. Edző: Bozai Gyula. Csere: Nagy L. helyett Medgyesi (5) a 35., Balog Z. h. Sándor (5) a szünetben, Belvon h. Kasik (-) a 61., Varsányi h. Baumgartner A. (-) a 66., Balassa h. Koller (-) a 81., Usvat h. Tóth P. (-) a 84. percben. Gólszerző: Kovács S. az 51., Király E. a 76. percben. Sárga lap: Raducu a 18., Balassa a 42., Belvon a 43., Bonchis az 56. percben. A találkozó előtt a hazaiak csa­patkapitányát, Kovács Sándort köszöntötték, aki ezúttal ötvened­szer játszott első osztályú mérkő­zést. 4. perc: Kovács S. szögletét Balassa a belső lécre fejelte, s onnét a labda kifelé száguldott. 23. perc: Kovács S. beadását Varsányi öt méterről óriási hely­zetben fölédurrantotta. 51. perc: Jobb oldali hazai tá­madás végén Kovács S. bevere- kedte magát a 16-oson belülre, majd amolyan Csikar-szögből a rövid sarokba gurította a labdát az apró termetű irányító, 1—0. 76. perc: Bonchis előreívelt labdáját Király E. a kapunak hát­tal állva, fejjel a bal alsó sarokba csúsztatta, 2—0. Halmosi foga Halmosi Zoltán, a hazaiak 11-szeres válogatottja egy ’70-es évek közepén leját­szott Haladás—Békéscsaba találkozóról beszélt. A meccs délelőttjén kihúzták egyik fogát, de vállalta a já­tékot, s gólt is lőtt. A Hala­dás pedig megnyerte a ke­mény mérkőzést 3—2-re. „Ha a győzelemhez szüksé­ges, most is kihúzatok egy fogat, akkor is ha az egész­séges” — mondta moso­lyogva az ötvenedik élet­évében lévő egykori kitűnő középpályás. A hazaiak a meccs fontossá­gára való tekintettel óriási aka­rással vetették magukat a küz­delembe. A negyedik percben az első komoly akciójuknál a kapufa mentett, ez kissé kapko- dóvá tette játékukat, de tovább rohamoztak. A békéscsabaiak elsősorban a védekezésre össz­pontosítottak, és gyors megug­rásokkal kísérleteztek, de igazi gólhelyzetük ebben az időszak­ban nem akadt. A Haladás to­vábbra is többet kezdeménye­zett, de szünetig képtelen volt bevenni a jól védőBaji kapuját. Szünet után aránylag hamar vezetést szereztek a szombat- helyiek, és a gól után némileg kitámadott a Békéscsaba. Lát­szott, hogy a Viharsarok együt­Következik 23. forduló. Március 29. szombat: Békéscsabai Elő­re FC—Zalaegerszegi TE, 15.00 óra, jv.: Varga S. (Farkas, Nvilas). Kispest— Győri ETÖ, 15.00, Vác— UTE, 15.00, Csepel— PMFC, 15.00, Stadler— FTC, 15.00, Siófok—III. kér. TVE, 15.00, MTK— DVSC-Epona, 17.00, Hala­dás—Videoton, 19.00, BVSC—Vasas, 19.00. tese nem akar pont nélkül tá­vozni a Rohonczi útról, de a zöld-fehérek mozgósították tartalék energiájukat, s a máso­dik félidő további részében is óriási iramot diktáltak. A nehe­zen megszületett gól ellenére a hazaiak győzelme magabiztos­nak mondható, és nagyobb ará­nyú is lehetett volna. Bodor Ferenc Haladás VFC—Békéscsabai Előre FC 0—2 (0—0) Tartalékbajnoki mérkőzés, Szombathely, 100 néző. Mihalecz István, a Haladás VFC edzője:—A csapat akarása példás volt, végigrohantuk a ki­lencven percet, s akadt helyze­tünk is bőven. Bozai Gyula, a Békéscsaba edzője: — A Haladás „vért ivott”, vagy legalábbis úgy tűnt, hiszen óriási akarással darálta vé­gig a kilencven percet. Ezen a napon a Haladás bármelyik első osztályú csapatot legyőzte volna ilyen játékkal. Bőven akadt hely­zetük a szombathelyieknek, mi tartalékosak voltunk, és kénysze­rű cserékre is sor került. így nem tudtunk kellő ellenfelei lenni a vasi együttesnek. —Mi volt a cserék oka? —Nagy László már a harmin­cadik percben kivált a játékból, amikor Raducuval összefutott és a sípcsontján megsérült. Balog Zoltán a félidőben jelezte, hogy nincsen rendben, addig viszont remekül semlegesítette Kovács Sándort. A szombathelyiek játé­kosa csak utána vált a mérkőzés egyik legjobbjává, ami érthető, hiszen a sérülés miatt sok edzést kihagyó Sándor Mátyás még nem tudta igazán megfogni. A harma­dik kényszerű cserénk Belvon Attila volt, aki egy—null után hátul a combján meghúzódott. — Esély sem volt a győzelem­re? — Dehogynem. Sokáig na­gyon jól tartotta magát a csapat, mégha zömében védekezésre is kényszerültünk, ám az első nagy lehetőség Kovács Tibor előtt adó­dott. Ha akkor nem szökteti ma­gát túl hosszan, hanem betalál, akár másképp is alakulhattak vol­na a dolgok. —Mennyire hiányzott a kisár­gult Kulcsár és Szabados? — Nagyon, hiszen nem volt aki megtartsa a labdákat elől. —Ki lehet heverni a mérkőzés fáradalmait a hét végéig? — Magától a mérkőzéstől nem fáradt el a csapat. Inkább a sok utazás fárasztó, ugyanis este fél tízkor indultunk és hat-hét órás az út hazafelé. Csütörtökön pedig edzést kell tartani, mert a hét végén újabb forduló követke­zik. Talán az lehet a vigaszunk, hogy a ZTE is ugyanebben a cipőben jár, hiszen ők most két­szer játszanak idegenben. Elle­nük feltétlenül nyernünk kell! Az NB I-es labdarúgó-bajnokság állása 1. MTK FC 2. Ferencváros 3. Újpesti TE 4. Vasas Danubius 5. DVSC-Epona 6. BVSC 7. Kispest-Honvéd FC 8. Haladás VFC 9. Videoton FCF 10. Győri ETO FC 11. Vác FC 12. Zalaegerszegi TE 13.III. Kér. TVE 14. Békéscsabai Előre FC 15. Siófoki Bányász 16. Csepel SC 17. Ecker-Stadler 18. Pécsi MFC 22 19 2 1 61­-14 59 22 16 4 2 50—26 52 22 15 4 3 48­-22 49 22 15 3 4 35­-17 48 22 9 8 5 34—21 35 22 10 4 8 29­-23 34 22 9 5 8 27­-29 32 22 7 6 9 27­-25 27 22 7 6 9 25­-26 27 22 7 6 9 27­-34 27 22 6 7 9 25­-31 25 22 8 1 13 21­-37 25 22 5 9 8 29­-37 24 22 6 3 13 24—41 21 22 4 6 12 18—40 18 22 3 7 12 32—42 16 22 4 3 15 14—33 15 22 3 6 13 18—46 15 Ez történt még... Pécsi MFC-Vác FC 2-0 (0-0) Pécs, 2000 néző. V.: Vad. Gól: Brindas (61.), Azoitci (89.). Jó: Brindas, Bűcs, Szaszovszky, Azoitei, ill.Nyikos. A hazaiak végig fölényben voltak, s ez a második félidőben gólokban is megmutatkozott, így megérdemelten nyertek a gyenge teljesítményt nyújtó vendégek ellen. Győri ETO FC—Siófoki Bányász 1—1 (1—0) Győr, 2500 néző. V.: Vágner. Gól: Fodor (13.), ill. Bozsér (83.). Jó: Fodor, Puglits, ill. Kovács B., Kirchmaver. Alacsony színvonalú találkozón a vendégek pontszerzése meg­érdemelt a tavasszal az edzőváltozás után továbbra is gyengélkedő győriek ellen. III. Kér. TVE—Zalaegerszegi TE 2—1 (1—1) Hévízi út, 1000 néző. V.: Hanyccz. Gól: Szamosi (18.), Varga L. (73.), ill. Szabó II. (38.). Jó: Páling, Krccska, V arga L., ill. Vlaszák, Szabó II. A győzelmet jobban akaró, a kapu előtt határozottabb fővárosiak egygólos sikere valós a mezőnyben ügyesen adogató zalaiakkal szemben. Debreceni VSC—Kispest-Honvéd FC 0—0 Debrecen, 7500 néző. V.: Bukovics. Jó: Kövesfalvi, Sándor Cs., ill. Plókai A., Tarlue. Nem bírt egymással a két csapat a végig küzdelmes, de sok hibával tarkított, alacsony színvonalú mérkőzésen. Éjpesti TE—MTK FC 0-2 (0-0) Megyeri út, 8000 néző. V.: Pillér. Gól: Csertői (50.), Kenesei K. (87.). Jó: Fehér, Bérczy, ill. Babos, Lőrincz, Farkasházy, Halmai, Csertői. A tavasz rangadóján a második félidőben adódó helyzeteiből kettőt értékesített a listavezető MTK, s ezzel megszakította a lila-fehérek két éve tartó hazai veretlenségi sorozatát. Ferencváros—Csepel SC 4—2 (3—1) Üllői út, 7000 néző. V.: Hanacsek. Gól: Nicsenko (13.), Horváth F. (22., 53.), Jagodics (35.), ill. Rósa (33.), Jakab (72.). Jó: Miriuta, Horváth F., Nyilas, ill. Rósa, Jakab, Keresztúri. A ferencvárosiak nagy kedvvel játszottak, s már az első félidőben jelentős előnyre tettek szert, s magabiztosan gyűjtöt­ték be a kötelező három pontot. Vasas—Ecker-Stadler FC 2-1 (0-1) Fáy utca, 700 (!) néző. V.: Lettrich. Gól: Juhár (58.), Váczi (86.), ill. Farkas (38.). Jó: Juhár, Fischer, ill. Jeremejev, Kurucsai. Jól tartotta magát, nem érdemelt vereséget a kiesés ellen küzdő akasztói gárda. Videoton FCF-BVSC 2-0 (0-0) Székesfehérvár, 4000 néző. V.: Márton. Gól: Dvéri (79., 11-esből — 84.). Jó: Dvéri, Horváth A., Vancsa, Schindler, ill. Barna, Végh, Dragoner. A második félidőben felőrölte a vasutasok ellenállását a jól játszó fehérvári együttes. Eltiltások Perényi Béla nagymesterverseny, Gyula Sax Gyula százszázalékos teljesítménnyel vezet A Békés Megyei Labdarúgó Szövetség Fegyelmi Bizottsága a kiállított sportszerűtlenkedő labdarúgókkal szemben a követ­kező ítéleteket hozta: A pusztaföldvári Sonkoly Szabolcsot egy bajnoki mérkő­zéstől tiltották el. Két bajnoki mérkőzéstől eltiltva: Szklenár Mihály (Kondoros), Földi Ká­roly (Körösladáríy), Gajdár Já­nos (Békéssámson). Három baj­nokitól tiltották el Lakatos Zol­tánt (Elek), Salya Gyulát (Fü- zesgyarmat).'A következőket is három bajnoki mérkőzéstől til­tották el, de a büntetést május 30-áig felfüggesztették: Urban- csok Mihály (Csabacsűd), Zsur- zsucz Zsolt (Medgyesegyháza), Bíró Tamás (Elek). A sarkadi Baranyai Károlyt négy bajnoki mérkőzéstől tiltották, el. A kö­vetkező labdarúgókat is négy bajnoki mérkőzéstől tiltották el, de büntetésüket május 30-áig felfüggesztették: Bányik Tamás és Bíró Mihály (mindkettő Me- zőkovácsháza), Bíró Róbert (Elek). A sarkadi Szabó Attilát 1997. április 30-áig eltiltották, de büntetését 1997. június 30- áig felfüggesztették. A szintén sarkadi Csatári Róbertét 1999. március 24-éig eltiltották, de büntetését 1999. március 24-éig felfüggesztették. Nagy Ferenc (Szarvas) játé­kos hátralévő büntetését 1997. május 30-áig felfüggeszti. A fegyelmi bizottság a Békés FC-t a Békés FC—Kiskunfél­egyháza NB Ill-as felnőtt bajno­ki mérkőzés végén történt, a játékvezető és asszisztenseivel szemben igen súlyos sportsze­rűtlenségek miatt szigorú dorgá­lásban részesíti. Ugyanis a Bé­kés FC nem biztosította a játék­vezetők zavartalan öltözőbe való bevonulását. Felszólítják a Békés FC-t, hogy a hasonló ese­teket aktív rendezőgárdával előzze meg, mert ismétlődés esetén súlyosabb szankciókat alkalmaz. Figyelmeztetik a Medgyes­egyháza SE vezetőit, mert az el­tiltott —kitiltott—Holecz And­rás eltiltása alatt mérkőzéseket látogat. Ezt tette 1997. március 23-án a Csabacsűd—Medgyes­egyháza mérkőzésen, amikor— ráadásul — a kispadra is leült. Hasonló jelenség esetén a Med- gyesegyházával szemben sú­lyosabb szankciót alkalmaz a fe­gyelmi bizottság. A Gyomaendrődi Barátság óvását a Kamut ellen — Búj János jogosulatlan szereplése miatt — elutasítja, mert azt ké­sedelmesen nyújtották be. Az óvási díjat visszautalják. A Sarkadi Kinizsi SE óvását a Doboz SE ellen — a megyei I. osztályú felnőtt bajnoki mérkő­zés ellen—elfogadja, az óvásnak helyt ad. A mérkőzés eredményét megsemmisíti és a mérkőzés újra­játszását rendeli el. Az összecsa­pást kölcsönös megegyezéssel Dobozon, 1997. április 20-áig kell lejátszani. A mérkőzés új időpontját a szövetségnek be kell jelenteni nyolc nappal az össze­csapás lejátszása előtt. A fegyel­mi bizottság az óvási díj visszafi­zetését rendeli el. A Medgyesegyházi SE már­cius 25-én kelt bejelentését elfo­gadja, és Kiss Árpád 1997. júni­us 30-áig szóló eltiltását hatály­ban tartja, játékjogát nem adja vissza. Szövetségi közlemények A megyei bajnokságban szerep­lő csapatok a szövetségen ke­resztül lehetnek tagjai az MLSZ-nek. Korábban kérték, hogy a tagsági felvételi kérel­met, alapszabályt és a cégbíró­sági bejegyzést a csapatok a me­gyei szövetség címére küldjék el. Többen a kérésnek nem tettek eleget. Kérjük, hogy a mulasz­tást 1997. április 7-éig pótolják, mert a bajnokságban az MLSZ tagjai szerepelhetnek. Gyulán, az Agro Hotelben szer­dán két fordulót bonyolítottak le a Perényi Béla sakk nagymester­versenyen. A délelőtti 3. forduló­ban Vadász legyőzte Dittmart. A Csabai Konzerv SE nagymeste­re, Lukács döntetlenül mérkőzött Grunddal. Délután a 4. forduló­ban Sax nyert Estrada ellen, a Grund—Vadász és az Anka— Lukács játszmák döntetlenül Urbanikék Mexikóban Betegen érkezett Mexikóba a há­romhetes edzőtáborozásra a Bé­késcsabai AC két válogatott ver­senyzője, Urbanikné Rosza Má­ria és férje, Urbanik Sándor. A betegség ellenére a csabai sporto­lók az Azték Kupa nemzetközi gyaloglóversenyen álltak rajthoz. A férfiak 20 km-es viadalán Urbanik Sándor a 18. lett, 1:29,26-os idővel. Rosza Mária a hölgyek 10 km-es számában in­dult és az erős mezőnyben a szá­mára szokatlan magaslati pályán a huszonkilencedik helyen érke­zett a célba, 50:37-es idővel. A békéscsabai gyaloglók az edzőtá­borozás után április elsején ér­keznek vissza Mexikóból, (v. 1.) fejeződtek be. Függőben marad­tak az Almási—Bezold, a Lau- ber—Ruck és a Dittmar—Gon­zalez játszmák. Agrest szabadna­pos volt. A 3. forduló eredményei: Va­dász—Dittmar 1:0, Gonzalez— Lauber 0:1. Döntetlenek: Lu­kács—Grund, Bezold—Agrest. Függőben maradt: az Estrada— Anka és a Ruck—Almási játsz­Csabai Konzerv SE—Bátony- terenye 10:8. NB Il-es férfi asz­talitenisz-mérkőzés, Békéscsa­ba. A párosok után már 2:0-ra vezettek a csabaiak, majd a lelkes vendégek 5:4-re feljöttek, és 8:8- nál egyenlítettek. Ä hajrában a csabaiak Lipták és Sándor győ­zelmével szerezték meg a két pontot. Baranyi és a fiatal Gondos jó teljesítményével járult hozzá a sikerttez. Békéscsabai győzte­sek: Baranyi 3, Lipták 3, Sándor 2, a Baranyi, Bohács és a Sándor, Gondos páros. Makó—Békési TE n. 11:7. NB II, férfi, Makó. Kiegyensú­lyozott küzdelem után a jobb tel­jesítményt nyújtó házigazdák szerezték meg a győzelmet. Bé­ma. Sax Gyula szabadnapos volt. Állás a 4. forduló után: 1. Sax 3 (100%-kal, egyszer már volt sza­badnapos), 2—4. Lukács, Va­dász, Agrest (Agrest is volt már szabadnapos) 2,5—2,5,5. Grund 2. A többi játékos jelenlegi pont­számát a sok függő játszma befo­lyásolja, így azok csak a ma délelőtti függők befejezése után alakulnakki. B. Gy. kési győztesek: Botyánszki 2, Sebestyén 2, Czina 1, Lukács 1, a Botyánszki, Lukács páros. Jászkun Volán-NEFAG— Békési TE II. 16:2. NB II, női, Szolnok. A listavezető szolnoki­ak magabiztos győzelmet arattak a tizenéves fiatalokat szerepelte­tő vendégek ellen. A hazaiak hét 2:1-es összecsapást nyertek. Bé­kési győztesek: Csőke 1, Krizsán 1. Élésker Gyula—Szegedi AC 10:8. NB III, férfi, Gyula. A ki­egyensúlyozott teljesítményt nyújtó hazai csapat nagy küzde­lem után megérdemelten gyűjtöt­te be az értékes két pontot.Gyulai győztesek: Béres 3, Ipacs 3, Hídvégi 3, a Béres, Ipacs páros. Konzerv-siker a rangadón yWkTESZ tagja Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax: (66)441-311; Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 695 Ft, negyed évre 2085 Ft Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068