Békés Megyei Hírlap, 1997. március (52. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-24 / 69. szám

1997. március 24., hétfő SportmagaziN 7 Fontos pontok a tarsolyban Békéscsabai Előre FC—III. kér. TVE NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 4000 néző. V.: Puhl (Birincsik, Márta). Békéscsaba: Baji 6 — Raducu 6 — Nagy L. 5, Czipó 5, Kovács 6 — Belvon 6, Major 6, Varga M. 5, Stoica 6 — Szabados 5, Kulcsár 5. Edző: Bozai Gyula. III. kér. TVE: Babócsy 5 — Földvári 5, Krecska 6, Varga L. 5, Szamosi 6 — Páling 4, Tordai 5, Perger 5, Király 6 — Novák 4, Jankov 5. Edző: Gergely Károly. Csere: Páling helyett Szeitl (5), Jankov h. Bencze (6) mindkettő a szünetben, Tordai h. Aubel (-) a 65., Major h. Kasik (-) a 73., Stoica h. Balog Z. (-) a 75., Belvon h. Balog Zs. (-) a 81. percben. Gólszerző: Major a 26., Stoica a 33., Bencze a 78. percben. Sárga lap: Tordai (Majort buktatta) az 1., Jankov (rátartott Nagy L. lábára) a 30., Szabados (Krecska felvágásáért) a 80., Kulcsár (Szamosi akasztásáért) Szögletarány: 9:6 (4:2). Vígh Péter, a III. kér. TVE elnöke bizakodó volt az első viharsarki Békéscsaba—Kerület mérkőzés előtt: Jövőre is találkozunk újra úgy Békéscsabán, hogy mindkét csapat az NBI-ben szerepel. Vígh Péter egyébként régi motoros a sportban, volt úszószakosztályi elnök, miközben jelenleg is egy óbudai középiskola igazgatója. 26. perc: Kulcsár remekül emelt a védők feje fölött az előre lendülő Major elé. Major ugyan­olyan lágy mozdulattal, hét méterről ugyancsak megemelte a labdát, amely a kimozduló Babócsy feje fölött a kapu köze­pébe hullott, 1—0. 33. perc: Belvon a 16-os jobb oldali csücskéről átívelt a túlol­dalra, Stoica nyolc méterről a földre pattintva fejelt a kapu jobb oldalába a későn vetődő Babócsy mellett, 2—0. 78. perc: A csabai kapu előtt pattogott a labda, Czipóról, majd Raducuról is ellenfélhez került, végül Bencze előtt landolt ajáték- szer, aki nyolc méterről, a bal- összekötő helyéről remekül, la­posan kilőtte a jobb alsó sarkot, 2—1. A tabellán egymás mögött álló két csapat találkozóján a vezetők meglehetősen bizako­dóak voltak. Persze a játékosok is, hiszen ki ellen, ha nem a konkurencia ellen győznének. Ennek megfelelően harcosan, és a magyar mérkőzéseknek 186. percben. megfelelő iramban kezdtek a csapatok. Rövid idő után a ha­zaiak némi mezőnyfölényt har­coltak ki dinamikusabb közép­pályásaik révén. A vendégek ugyanakkor a kontrákra ha­gyatkoztak, ami Király és Jankov révén időnként jelentős veszélyt jelentettek Baji kapu­jára. A vendégek egy ilyen vé­gén akár a vezetést is megsze­rezhették volna, ám a csabai portás óriási védése meghiúsí­totta a kerületiek álmát. A ha­zaiak viszont mezőnyfölényü­ket kihasználva, egyre tetszető­sebb támadásokat mutattak be. A harcos középpályások mind többet keresték a gyors Szaba­dost, ám őt nagyon őrizték a vendég védők. Ezért végül a kö­zéppályások nevéhez fűződnek a csabai gólok. A kerületiek edzője kettős cserét hajtott végre a szünet­ben, nem titkolva azt, hogy tá­madóbb szellemű csapatot küldjön a pályára. A vendégek, mint akiknek nincs veszteniva­lójuk, a fordulás után új szel­lemben léptek pályára, és az első negyed órát végig támad­ták. Beszorult a Békéscsaba, a kék-fehérek azonban nem tud­ták feltörni a hazai védelmet. Gergely Károly edző újabb tá­madót küldött a pályára a 65. percben, de ez sem változtatott semmit: a Kerület támadott, a csabaiak kontráztak. Ám igazi 2-1 (2-0) Következik A labdarúgó NB I. 22. for­dulójában következik. Március 26., szerda: Pécsi MFC—Vác FC, 15.00, DVSC—Kispest, 15.00, Győri ETO FC—Siófok, 15.00, III. kér. TVE— ZTE, 15.00, UTE—MTK, 17.00, (Duna TV), Vasas— Stadler, 19.00, FTC—Cse­pel, 19.00, Haladás—Bé­késcsabai Előre FC, 19.00, Videoton—BVSC, 19.00. /ÍLKOWS, GUMICENTRUM Békés, Szent Pál sor 1. 0K Tel.: 06 (66) 341-447, 341-798. helyzet egyik oldalon sem ala­kult ki. Aztán a 78. percben szépítettek a fővárosiak, ami is­mét felébresztette a csabaiakat. Ettől kezdve már ők is hatéko­nyabban támadtak, de a kapu előtt nekik is elfogyott a tudo­mányuk. Végül az első félidőben nyújtott jobb teljesít­ményével a Békéscsaba rászol­gált a védelemre. Az NB I-es labdarúgó baj­nokság állása l.MTK 18 2 i 59—14 56 2. Újpest 15 4 2 48—20 49 3. FTC 15 4 2 46—24 49 4. Vasas 14 3 4 33—16 45 5. DVSC 9 7 5 34—21 34 6. BVSC 10 4 7 29—21 34 7. Kispest 9 4 8 27—29 31 8. Győri ETO 7 5 9 26—33 26 9. Vác 6 7 8 25—29 25 10. ZTE 8 1 12 20—35 25 11. Haladás 6 6 9 25—25 24 12. Videoton 6 6 9 23—26 24 13. III. kér. TVE 4 9 8 27—36 21 14. Békéscsaba 6 3 12 24—39 21 15. Siófok 4 5 12 17—39 17 16. Csepel 3 7 11 30—38 16 17.Stadler 4 3 14 13—31 15 18. Pécs 2 6 13 16—46 12 ...r ,s... B ozai edző szerint Kulcsár (fehér mezben) volt a békéscsabaiak legjobbja. A csatár Földvári (jobbról) és Tordai (balról) gyűrűjében tör kapura. Békéscsabai Előre FC—III. Kér. TVE 2—1 Békéscsabai Előre FC—III. kér. TVE 1—1(1—1) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Békéscsaba, 300 néző. V.: Sápi. Békéscsaba: Nagy Zs. (Kiss R.) — Kurucz, Csehi, Valentényi, Illés — Varga J. (Kelemen), Todorovics, Majoros, Frank — Kiss J., Janics (Vadas). Edző: Oláh Imre. Bár az első félidőben kialakult az eredmény, a fordu­lás után is számtalan lehetőség adódott a gólszerzésre. G.: Todorovics (11 -esből), ill. Cser­nyik. Jó: Kiss R., Todorovics, Kiss J., ill. Pataki, Csernyik, Kuti. Békéscsabai Előre FC—Video­ton FC 0—3 (0—1) NB I-es ifjúsági A korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés, Békés­csaba, Bessenyei u. V.: Dajka. Békéscsaba: István — Godár (Göblyös), Márton, Kovács, Be- licza — Forrai, Csulik, Borbola, Iszáka — Szeverényi (Zsibrita), Szabados (Simon). Edző: Marik László. A békéscsabaiak az első negyedórában akár a mérkőzést is eldönthették volna, de a kínál­kozó lehetőségeket elpuskázták. Mezőnyfölényüket nem tudták gólokra váltani, nem úgy a fehér­váriak, akik kevesebb helyzetük­ből is eredményesek tudtak lenni. Az első félidő végén egy kontrá­ból, majd a folytatásban is bizto­san értékesítették adódó gólhely­zeteiket. G.: Babony, Móri, Ra- pai. Jó: a békéscsabaiaknál senki sem nyújtott elfogadható teljesít­ményt, iü. az egész vendég csapat dicsérhető. Békéscsabai Előre FC—Video­ton FC 2—7 (0—2) NB I-es ifjúsági B korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés, Békés­csaba, Bessenyei u. V.: Szabó II. S. Békéscsaba: Sajti (Szeles) — Tóth I. (Marik R.), Bányai Cs., Semjéni, Vandlik Z. — Tóth Cs., Lakatos, Csúz, Bíró (Friderikusz) — Matus (Ursz), Oláh. Edző: Ogrincs Pál. A vendégek végig fölényben futballoztak és maga­biztosan győztek a tartalékos bé­késcsabaiak ellen. G.: Marik R., Vandlik Z., ill. Simek 3, Müller 2, Nagy, Janicska. Jó: a békéscsa­baiak közül senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt, ill. Ottó, Zsédely, Szálai, Simek. Az NB I-es tudósítást készí­tette: GyurkóMihály, Jávor Péter. Fotó: Kovács Erzsé­bet EZ TÖRTÉNT MÉG MTK FC-Pécsi MFC 6-0 (5-0) Hungária krt., 1500 néző. V.: Molnár. Gól: Orosz 3 (19., 30., 63.), Csertői (21.), Lőrincz (34.), Kuttor (41.). Jó: tőrincz, Molnár, Halmai, Orosz, ill. a vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. A listavezető az első félidőben húsz perc alatt könnyed játékkal, tetszetős gólokkal eldöntötte a találkozó sorsát a sereghajtó ellen. Kispest-Honvéd FC-Újpesti TE 0—2 (0—1) Csepel, 5 ezer néző. V.: Varga S. Gól: Véber (14.), Herczeg (77.). Jó: Plókai, ill. Véber. Kovács Z., Bérczy, Sebők. A minden tekintetben jobb lila-fehérek magabiztos győzelmet arattak a fővárosi rangadón. Csepel SC-Vasas 2-3 (1-1) Csepel, 2 ezer néző. V.: Juhos. Gól: Petrók (44.), Szekeres (66.), ill. Simon (43.), Hamar (60.), Máriási (75.). Jó: Mészáros, Oláh, Szekeres, Baranyi, ill. Mónos, Juhár, Máriási, Hamar. Nagy csatában szerezte meg a három pontot a tabella élmezőnyében tanyázó Vasas a kiesés ellen küzdő Csepellel szemben. Zalaegerszegi TE—Rába ETO FC 2—1 (0—0) Zalaegerszeg, 8 ezer néző. V.: Cserna. Gól: Kámán (74.), Németh (85.), ill. Fehér (48.). Jó: Sebők J., Vlaszák, Csóka, Balog, ill. Puglits, Csató S., Mracskó, Fehér. A győriek már azt hitték, hogy megnyerték a mérkőzést, ám az új edzőt — Garamvölgyi Lajost — szerepeltető hazaiak nem így gondolták, s megérdemelten nyertek. Vác FC—Ferencváros 1—1 (0—1) Vác,9ezer néző. V.: Pillér. Gól: Andrássy (63.), ill. Nyikos (öngól — 18.). Jó: Lévai, Nagy T„ Füle, Horváth P. ill. Szeiler, Miriuta, Jagodics, Zavadszky. A zöld-fehérek ezúttal sem tudtak győzni a lelkes hazaiak ellen, pedig nagyon szerettek volna visszavágni a kupafiaskóért. Eeker-Stadler FC-Videoton FCF 0-1 (0-0) Akasztó, 1500 néző. V.: Vágner. Gól: Vancsa (59.). Jó: Resko, Molnár, ill. Horváth, Vancsa, Takács. Kiállítva: Tóth A. (72.), Makrickij (74.). A gyenge teljesítményt nyújtó Stadler FC a kilenc főre fogyatko­zott vendég székesfehérváriak ellen sem tudott egyenlíteni a hajrában. Siófoki Bányász—Debreceni VSC 0—0 Siófok, 2 ezer néző. V.: Tóth V. Jó: Posza, Virág, Sallai, Kovács B., ill. Gojan, Pető, Sándor Cs. Az enyhe mezőnyfölényben lévő hajdúságiak kihagyták helyze­teiket, így nem tudták megszerezni első győzelmüket a Balaton- partján. BVSC—Haladás VFC 3-2 (1-1) Szőnyiút, 1300 néző. V.: Hajdő. Gól: Stanici (31 .,64), Kiss I. (91.), ill. Király E. (2.), Tóth M. (82.). Jó: Erős, Csiszár, Stanici, Bükszegi, ill. Szekér, Neudl. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a fővárosi vasutasok az utolsó percben szerezték meg a három pontot. Edzői nyilatkozatok Bozai Gyula, a Békéscsaba edzője: — Olyan lendülettel támadtunk az első játékrészben, hogy belefáradtunk a saját magunk diktálta tempóba. A folytatásban ezért volt kissé nehézkes a játékunk, és ezért nem sikerült ugyanolyan teljesítményt nyújta­nunk, mint az első 45 percben. Persze ebben közre­játszott az is, hogy Major és Stoica megsérült. — Való igaz, más arculatú volt a játék a szünet után, mint amilyet reméltek a karzaton. — így igaz, mert elfáradt a középpályás sor. Nem tudtuk beosztani az erőnket, és ezért történt a végén a kapkodás. De szerencsére a védelem és egy-két ember — gondolok itt elsősorban Kul­csárra, bírták a hajrát is. A végére Varga Mihály is összeszedte magát. —Az utolsó negyed óra, különösen a kapott gól után izgalmasan alakult... — Ilyet átéltem már máskor is, mint például a Veszprémmel, amikor Tatabányán hasonlóan nyerésre álltunk. De megúsztuk újabb gól nélkül. Nem sokszor tettem meg, hogy nem ülve, hanem a kispadról felállva követtem az eseményeket, de a kerületiek ellen most nem bírtam ülve nézni a történteket. —Kivel volt elégedett és kivet nem ? — Baji, Nagy László, Czipó, Stoica, de különö­sen Kulcsár volt az, aki hajtott elöl és hátul is, sőt az utóbbi gólpasszt is adott. Egyébként az ő kiválása, a sárga lapjai miatt nagy veszteség lesz a követke­ző fordulóban, különösen az idegenben alkalma­zandó kontrajáték miatt. De addig is jólesik ízlel­getni a győzelem ízét. Gergely Károly, a III. kér. TVE edzője: — Az első játékrészben két védelmi hibából kaptuk a gólokat. Utána nagy erővel támadtunk, helyzete­ink is voltak, de sajnos, csak egyet értékesítettünk, így is igazoltuk Békéscsabán is, hogy jó teljesít­ményre vagyunk képesek. MECCSMORZSÁK ■ EGY MONDATBAN Támogatás Araczki János, a város egykori első embere, a Békéscsaba volt társadalmi elnöke sohasem hiányozhat egykori csapata mérkőzéseiről. De nem csak a pályán történteket, hanem a hátteret, a többi egykori szakosztályt is figyelemmel kíséri és félti. —Nehezen értem meg, hogy miért nem áldoz többet a sportra a megye és a város. Halódnak a méltán híres viharsarki szakosz­tályok. Márpedig ha kiesik bármelyik együttes is az első osztály­ból, legyen az labdarúgás, kézilabda vagy röplabda, sokkal nagyobb anyagiakat követel a visszajutás, mint ma az első osztályú tagság megőrzése. Régen is és ma is csak nagy társadal­mi összefogással lehet élsportot csinálni, s ezt kellene mindenki­nek megértenie. Nem csak a sportlétesítmények fenntartására, hanem az élsport és annak háttere működtetésére is többet kellene fordítani, akárcsak más, hasonló nagyvárosokban teszik. A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Kovács Géza, a Békéscsaba megbízott ügyvezető elnöke: — A közönség biztatása mellett, remélem, meg­szerezzük a három pontot. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Kemény, férfias küzdelemben győzelmet várok. Jankulár István, a Békéscsaba technikai vezetője: — Győzel­münkkel stabilizálhatjuk pozíciónkat a tabellán. Oláh Imre, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője: — Bízom benne, hogy nem csak a tavasz jött el, hanem a győzelem ideje is. Szenti Zoltán, a Békéscsaba egykori játékosa: — Színvonalas mérkőzésen csabai győzelmet remélek. Baji Tamás: — Most már teljesen rendben vagyok, a héten végig tudtam edzeni, ma pedig a hazai pálya előnyét ki kellene használni, és győznünk kell! Bencze Zsolt: — A mi számunkra fontos kilencven perc lesz, mert szeretnénk elkerülni a kieső zónából. Dr. Gulyás Miklós, a Kerület orvosa:—Hatpontos a találkozó. Tóth Árpád, a Kerület szertárosa: — Idegenben mindig jó az egy pont, most mégis nyerni szeretnénk. A SZÜNETBEN. Kovács Géza: — Örülök, hogy mezőnyfölé­nyünket gólokká tudtuk váltani. Pillér Sándor, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Hosszú idő után most úgy érzem, biztosan nyerünk. Krattinger Márton, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Ez a 2—0 hozza meg a tavaszt a Békéscsabának. Moós János, a Békéscsaba pályaedzője: — Még így is nehéz lesz. Roxin György, egykori NB I-es játékvezető:— Aranyat érő három pont van kilátásban. Moravszki János rendőr őrnagy: — Ugyan vezet az Előre, de az ellenfél könnyen átjár a félpályán. És támadnunk is kellene a bal oldalon., „ , A MÉRKŐZÉS UTÁN. Winkler János: — Ha nehezen is, de végre nyertünk. Kovács Géza:—Gratulálok a csapatnak. Simon Gábor, a Kerület technikai vezetője: — Egy félidőnyi előnyt ajándékoztunk az ellenfélnek. Vígh Péter, a Kerület elnöke: — Ha hamarabb lőttünk volna gólt, akkor talán ponttal távozhattunk volna.