Békés Megyei Hírlap, 1997. március (52. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-03 / 52. szám

1997. március 3., hétfő SportmagaziN 7 Hatpontos vereség a nyitányon Békéscsabai Előre FC-Ecker-Stadler FC 1—2 (1—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 600 néző. V.: Tóth V. (Kiss B., Hajdó). Békéscsaba: Baji 5 — Raducu 6 — Czipó 4, Varga 4, Kovács T. 5 — Belvon 6, Major 5, Stoica 6, Kasik 5 — Szabados 5, Kulcsár 6. Edző: Bozai Gyula. Stadler FC: Nagy G. 5 — Károly 5 — Schultz 5—2=3, Resko 6, Demkovics 5 — Kovács Zs. 6, Molnár 5, Jeremejev 6, Jaszinszkij 5, Farkas 6 — Hetesi 6. Edző: Sándor István. Csere: Kovács Zs. helyett Mikóczi (5) az 51., Major h. Nagy L. (5) az 56., Jaszinszkij h. Murai (-) a 65., Kasik h. Balog Zs. (-) a 82., Farkas h. Vacsilja (-) a 89. percben. Gólszerző: Kulcsára 4., Murai a 68., Hetesi a 83. percben. Sárga lap: Belvon (szövegelésért) a 20., Schultz (rátartott Ko­vács T. lábára) a 37., Nagy L. (Mikóczi felvágásáért) a 76., Jeremejev (Belvont hátulról felrúgta) a 78. percben. Kiállítva: Schultz a 92. percben. Szögletarány: 7:3 (3:1). Furcsának tűnt a csabai stadion tízezres lelátója, ugyanis a négy szektor közül a két legjobbat, azaz a két középsőt lezárták. Oka: az őszi szezon záró­meccsén, a Debrecen elleni ta­lálkozón a nézők számtalan pe­tárdát és füstbombát dobáltak be a pályára. A háromszázezer forintos pénzbüntetés helyett az MLSZ a szektorlezárás mellett döntött. 4. perc: Belvon a jobb olda­lon futtatta Szabadost, aki a 16- os vonaláról, az alapvonal közeléből remekül emelt be, s az ötösön egyedül felugró Kulcsár a léc alá fejelte a labdát, 1—0. 68. perc: Mikóczi vezette fel a labdát, majd kitette oldalra Murainak. Az alig néhány perccel korábban beállt akasztói játékos élete első NB I-es gólját 12 méterről, a jobb összekötő helyéről lőtte laposan a jobb alsó sarokba, 1—1. 83. perc: Reskó még a saját térfeléről indította Hetesit, akit Varga lesre akart állítani, ám ez nem sikerült neki. A vendégek egyedüli éke megiramodott, a 16-os vonaláig kifutó Baji láb­bal próbált tisztázni, ám szeren­csétlenségére úgy pattant a lab­da, hogy ismét Hetesi elé került, aki 13 méterről az üres kapuba gurított, 1—2. 92. perc: Schultz sípszó előtt elrúgta a labdát, amiért megkap­ta második sárga lapját, így ter­mészetesen a pirosat is. A mérkőzés előtt mindkét csapat játékosain látszott a fe­szültség, ami nemcsak a tét mi­att ütközött ki. Talán a hosszú téli szünet utáni drukk, a felfo­kozott adrenalinszint ütközött ki a játékosokon. Aztán a Bé­késcsaba repülőrajtot vett. Az első percek néhány szép támadása közül az egyik rög­tön gólt érő volt. Ám utána mintha megijedt volna a hazai gárda attól, hogy vezet, ezért visszaállt, és átadta az amúgy is létszámban megerősített akasztói középpályásoknak a terepet. A csabaiak kontráz- gattak, a vendégek szövöget­ték az akciókat, és némi mezőnyfölényt harcoltak ki az utóbbiak. Ha pedig feljutottak akoms^ GUMICENTRUM Békés, Szent Pál sor 1. jJPK Tel.: 06 (óó) 341-447, 341-798. Gumiköpenyek, cT akkumulátorok, perforált lemezek. §j a csabai kapu elé, időnként za­varba hozták a hazaiak jobb oldali védelmét. A félidő máso­dik felében ébredtek a csabai­ak, s ettől kezdve kiegyensú­lyozottabb lett a meccs, de a támadásokat mindkét oldalon nem tudták eredményesen be­fejezni. A fordulás után nem tudott egyik csapat sem a másik fölé kerekedni. Folyamatosan és felváltva gördültek a támadá­sok, némileg keményebb lett a játék. Az iram azonban nem változott, a jó közepest súrol­ta. A hazaiaknál az újonc Stoica volt a karmester, szeme volt minden labdájának, re­mekül hozta helyzetbe a csa­bai támadókat, akik viszont körbetüzelték Nagy Gábor kapuját. Persze e téren a túlsó oldaliak sem mehettek pa­naszra, hiába jutottak be időnként a 16-oson belülre, az egyszem Hetesi egy-egy zavarkeltő megmozdulásától eltekintve ártalmatlannak bi­zonyultak. Egészen a 68. per­cig, amikor az akasztóiak cse­reembere meglepte Bajit. Az egyenlítő gól után sem válto­zott a játék. Mindkét csapat tett még jócskán kísérletet arra, hogy megszerezze a győzelmet. Ez a vendégeknek jobban sikerült, akik egy kur­ta-furcsa góllal megszerezték a három pontot. A döntetlen igazságosabb lett volna. Belvon Attila próbál elhúzni védője mellett. Nem sikerült a tavaszi nyitány, hazai környezetben kikapott a Békéscsaba a Stadlertöl Békéscsabai Előre FC— Stadler FC 2—0 (1—0) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Békéscsaba, 300 néző. V.: Tóth S. Békéscsaba: Nagy Zs. (Ba­lázs) — Kurucz, Márton, Csulik, Szeverényi (Koszta) — Illés, Ke­lemen (Belicza), Harmati, Todo- rovics — Janics, Vadas. Edző: Oláh Imre. G.: Janics 2. Jó: Már­ton, Janics, Csulik, Todorovics, ill. Kovács, Kertész. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA l.MTK 16 1 1 50—13 49 2. FTC 14 2 2 42—22 44 3. Vasas 13 2 3 30—12 41 4. Újpest 12 4 2 40—18 40 5. Kispest 9 3 6 26—24 30 6.DVSC 8 5 • 5 33—21 29 7. BVSC 8 4 6 24—17 28 8. Győri ETO 7 4 7 22—27 25 9.ZTE 7 1 10 17—31 22 10. Haladás 5 6 7 21—20 21 11. Vác 5 5 8 23—28 20 12. III. kér. 4 7 7 24—32 19 13. Videoton 4 6 8 21—25 18 14. Békéscsaba 4 3 11 20—36 15 15. Siófok 4 3 11 f5—34 15 16. Csepel 2 7 9 26—33 13 17. Stadler 3 3 12 11—28 12 18. Pécs 2 4 12 14—38 10 A/ NB II-BEN TÖRTÉNT Keleti csoport: Nyíregyháza— Szolnok 0—0, Tiszakécske— Éger 3—1, Tiszavasvári—Diós­győrt)—0, Hatvan—Kecskeméti TE 0—0, Kecskeméti RSC— Kiskundorozsma 3—2, Tiszafü­red—Kábái Cukor FC 0—2, Ka­zincbarcika—Hajdúnánás 1—0. Szabadnapos: Salgótarján. Nyugati csoport: Balatonfü- red—Matáv Sopron 0—2, Tata­bánya—BKV Előre 1—2, Sop­roni FAC—Veszprém 3—0, Ka­posvár—Érd 2—0, Nagykani­zsa—Paks 1—3, Százhalombat­ta—Dunaújváros 0—1, Buda­fok—Pécs ’96 FC 0—1, Sorok­sár—Gázszer FC 0—2. Az NB I-es tudósítást készí­tette: Fábián István, Gyur- kó Mihály, Jávor Péter. Fo­tó: Such Tamás EZ TÖRTÉNT MÉG BVSC—Csepel SC 2-1 (0-1) Szőnyi u., 2 ezer néző. V.: Kiss G. Gól: F.ró's (72.), Egressy (87.), ill. Bereczki (14. perc — ll-esből). Jó: Dragoner, Simon T., Erős. ill. Petrók. Rósa, Deák. A Csepel dicséretet érdemel, de a többet rohamozó BVSC mégis megérdemelten tartotta odahaza a három bajnoki pontot. Haladás VFC—Vác FC 1-1 (0-1) Szombathely 9 ezer néző. V.: Hanacsek. Gól: Tóth M. (91.), ill. Horváth P. (21.). Jó: Tóth M., Kovács S., Bonchis, Szekér, ill. Halász, Kasza, Vojtekovszki. A „sírból” hozta vissza az egyik pontot a hazai gárda — egy 25 méteres lövéssel a hármas sípszó előtt. Ferencváros—Siófoki Bányász 3—2 (1—0) Üllői u., 15 ezer néző. V.: Kurmai. Gól: Hrutka (8.), Nicsenko (58.), Miriuta 89.), ill. Perger (83.), Filipovics (91.). Jó: Milovanovics, Miriuta, Nicsenko, ill. Posza, Filipovics, Virág. A jóval esélytelenebb siófokiak végig szorossá tudták tenni a mérkőzést és ez a Fradi játékának kritikája is egyben. Videoton—MTK FC 1-3 (0-2)' Székesfehérvár, 8 ezer néző. V.: Juhos. Gól: Vancsa (75.), ill. Kenesei (9.), Illés (14.), Lőrincz E. (ll-esből, 48.). Kiállítva: Pető (Videoton, 85.). Jó: Dulics, Vancsa, ill. Lőrincz E., Kenesei. Hamar két gólt lőtt az MTK és ez döntött is, mert a Vidi csak az utolsó félórában játszott jól. III. Kér. TVE—Újpesti TE 1-1 (1-1) Hévízi u., 9 ezer néző. V.: Vad. Gól: Szabó (27.), ill. Bérczy (35.). Jó: Király, Krecska, Varga, ill. Szűcs, Sebők, Kovács Z. A hazaiak felborították a papírformát, mert nagyon jól küzdöt­tek. Az Újpest még elmaradt őszi önmagától. Vasas—Kispest-Honvéd FC 3—0 (3—0) Fáy u., 6 ezer néző. V.: Pillér. Gól: Mónos (3.), Simon (15.), Máriássy (28.). Jó: Sáfár, Mónos, Galaschek, Fischer, ill. a kispestiek közül senkit sem lehet kiemelni. Az első félidőben jól játszó Vasas ellen a Kispest végig gyenge teljesítményt mutatott. Debreceni VSC-Győri ETO FC 0-0 Debrecen, 8500 néző. V.: Vágner. Jó: Gojan, Pető, Sándor T., ill. Balogh, Puglits, Radics Sokkal többet támadott a Debrecen, de fölénye a három ponthoz kevés volt. Pécsi MFC—Zalaegersiegi TE 1—0 (0—0) Pécs, 5 ezer néző. V.: Arany. G.: Azoitei (11-esből, 68.). Jó: Tomka, Farkas, Azoitei, ill. Vlaszák, Szőke. A döntetlen igazságosabb lett volna — de a sereghajó pécsiek „találtak” egy büntetőt. Edzői nyilatkozatok Bozai Gyula,a Békéscsaba edzője:—Sajnálom a szurkolókat és a csapatot. Abban reménykedem, hogy lesz ez még jobb. Ennyi helyzetet büntetlenül nem lehet kihagyni. —Az ellenfélnek is adódtak lehetőségei... — Már berekedtem, annyit kiabáltam, hogy menjünk előre. Ám érthetetlen módon visszaállt a csapat, pedig jól kezdtünk, lélektani előnyben vol­tunk. A sors iróniája: amikor rosszul játszottunk, akkor vezettünk, amikor pedig elkezdtünk futbal­lozni, akkor kaptunk ki. —A védelem bizony nem állt feladata magasla­tán, ami már az előkészületi mérkőzéséken is ki­tűnt. — Egyértelmű, ahhoz amit mi játszani akarunk, nem illeszkedik Raducu túlbiztosított játéka. Tu­dom, Czipó is óriási hibát vétett a gólnál, mégis ő volt a csapat legjobbja. — Volt olyan periódus, amikor a vezetésnél cserélt volna? — Igen. Majort már az első félidőben le kellett volna cserélnem, hiszen nem azt játszotta, amit kellett volna. Amikor intettem neki, hogy csere lesz, már rásérült. Egyébként pedig megfelelő cse­rék nem állnak rendelkezésemre. —Kiheverhető ez a vereség? — Nagyon remélem. Sándor István, a Stadler FC edzője:—Tudtam, hogy nagyon nehéz lesz. Az első félidőben mi vol­tunk jobbak, fordulás után azonban a Csabának volt több lehetősége. Örülök a győzelemnek, de mindent egybevetve a döntetlen igazságosabb lett volna! — Miután vezetett a Békéscsaba, hitt a győzelemben? — Igen. Lehet, hogy túlságosan is magabiztos a véleményem, de mondtam a játékosoknak a szü­netben, ha így játszanak továbbra is, akkor megfor­dítható az eredmény. — Az egyesület vezetői körében is tükröződött az optimizmus... — Mindannyian bíztunk abban, hogy az elvég­zett munka meghozza gyümölcsét. A tavalyihoz képest egységesebb a csapat, az is igaz, hogy nálunk nincsenek klasszis játékosok, hiszen töb­ben is a megyei I. osztályból és az NB III-ból kerültek hozzánk. Egy mondatban Major tanácstalan „Hatpontos” meccset vesztett a hazai gárda. Leginkább az tűnt szembe, hogy az új békéscsabai edzőnek — mégsem sikerült levenni játékosai válláról a lélektani terhet, jóllehet első „kívánsá­ga” rúgja csapata az első gólt — sikerült. A csabai csapatkapitány, Major Lászó nem játszotta végig a 2— 1 -es vendéggyőzelemmel zárult találkozót. — Laci! Hétközben azt nyilatkozta, Csabán a játékosok a legprofibbak... 1 , ' —Hát a jelek szerint mégsem annyira, de nem szívesen mondok semmit, mert ilyenkor fölösleges magyarázkodni. — Mégis kíváncsiak vagyunk rá, hogy belülről hogyan látta a találkozót? —Én a hajrában az öltözőben jegeltem a lábam. Már hét közben is nagyon fájt, de muszáj volt játszani, injekciót is kaptam a kezdés előtt. Aztán szépen „megszakadtam”, lehet, hogy egy hónapig nem játszhatom. Ami engem illet, nem tudtam segíteni, rosszul játszot­tam. Azért a legdöntőbb az volt, hogy rengeteg helyzetet kihagy­tunk. —A 30. percben azt kiabálták a nézőtérről: „Major, kérj cserét!” Hallotta? — Peszre hogy hallottam. Mit tehet az ember, el kell viselnie. — Estére és vasárnap mennyire foglalkoztatta a vereség? —Le vagyok nullázva. — Hogyan lehetne felkelnie a csapatnak a padlóról? — Na látja, akkor lennék én nagy ember, ha ezt meg tudnám mondani. A MÉRKŐZÉS ÉLŐIT. Sisák Péter, a Békéscsaba társadalmi elnöke: — Kíváncsi vagyok, hogy a téli időszak miként segítette a csapatot. Kovács Géza, a Békéscsaba megbízott ügyvezető elnöke: — A jövőjéért küzd a csapat. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Minden adott ahhoz, hogy a Stadler ellen javítsunk a mérlegünkön. Kolarits György, a békéscsabai szponzorcsoport képviselője: — Csak a győzelem az elfogadható. Láza János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Ha nem nyerünk, bajban lehetünk. Major László, a Békéscsaba csapatkapitánya: — Mindenféle­képpen győzni szeretnénk. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba korábbi edzője: — Tavaly győztünk a nyitányon, most is ezt várom. Szenti Zoltán, a Békéscsaba egykori játékosa: — Ha a csapat­ban mindenki akar védekezni is, akkor győzünk. Stadler József, a Stadler FC tulajdonosa: — Remélem, hogy döntetlennél rosszabb eredményt nem érünk el. Stadler József né, a Stadler FC technikai vezetője: — Harcos, kemény küzdelmet várok, és természetesen győzelmet. Rátkai István, az akasztói stadion építője: — Győzni jöttünk. Molnár Zoltán, a Stadler FC csapatkapitánya: — Sok minden eldől ezen a találkozón. A SZÜNETBEN. Pillér Sándor, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Nagyon nehéz 45 perc van még előttünk. Ha a védelmünk feljavul, nyerhetünk. Jankulár István, a Békéscsaba technikai vezetője: — Eddig szerencsésen alakult az eredmény, amit csak jobb teljesítménnyel lehet megtartani. Dr. Dányi József, a Békéscsaba orvosa: — Meg kell tartani a vezetést. Moós János, a Békéscsaba pályaedzője: — Túlságosan is megnyugtatta a gárdát a vezetés. Kiss István, a Stadler FC tartalékcsapatának edzője: —Több gólhelyzetünk volt, mégis a Békéscsaba vezet. Sikur György, a Stadler FC gyúrója: — Továbbra is hiszek a győzelmünkben. Selmeczy Mihály, a Békéscsaba egykori propagandistája: — Játszva vállalom a csonkítást, ha ezen a mérkőzésen látott a publi­kum NB I-es szintű futballistát. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Kovács Géza: — Tovább kell dolgoz­nunk és mindent meg kell tennünk a bennmaradásért. Winkler János: — Remélem, hogy csak ezt a meccset veszítettük el. Jankulár István: — A döntetlen igazságosabb lett volna. Juhász Gyula, a Békéscsaba technikai vezetője: — A második félidőben jöttek a szarvashibák. Murai Szabolcs: — Mikóczi nagyszerű labdát adott, amit illett értékesítenem.