Békés Megyei Hírlap, 1997. március (52. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-17 / 63. szám

1997. március 17., hétfő SportmagaziN 9 Ez A MÉRKŐZÉS NEM HAGYOTT MÉLY NYOMOT A SZURKOLÓKBAN BVSC—Békéscsabai Előre FC 1—0 (1—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Szőnyi út, 500 néző. V.: Bukovics (Ring, Hidasi). BVSC: Végh 0 — Dragoner 6 — Bondarenko 6, Fehér 5 — Barna 5, Erős 5, Stanici 5, Farkas 5, Bükszegi 5, Potemkin 4, Egressy 4. Szakosztály-igazgató: dr. Mezey György. Békéscsaba: Baji 0 — Raducu 5 — Medgyesi 4, Nagy L. 4, Kovács T. 5 — Belvon 5, Varga M. 4, Todorovics 6, Stoica 4 — Kulcsár 4, Szabados 4. Edző: Bozai Gyula. Csere: Fehér helyett Csiszár (5) a szünetben, Stanici h. Rósa (-) a 68., Todorovics h. Frank (-) a 76., Szabados h. Balog Zs. (-) a 79., Potemkin h. Kiss I. (-), a 83., Stoica h. Kasik (-) a 87. percben. Gólszerző: Bükszegi a 31. percben. Sárga lap: Todorovics (nem engedett elvégezni egy szabadrú­gást) az 5., Fehér (Szabados buktatásáért) a 17., Medgyesi (Potemkin lerántásáért) a 36. percben. Szögletarány: 3:5 (2:2). A csabaiak egy nappal koráb­ban felutaztak és délutáni prog­ramjuk közé tartozott, hogy megnézték a Ferencváros— MIK örök rangadót. Nem szá­míthatott a sérült Major és Cse­hi szomba ti játékára a csabaiak edzője. 31. perc: A remekül futballo­zó Stanici a békéscsabai térfél bal oldaláról ívelt a védők között középen kilépő Bükszegihez, aki a 16-os előtt átvette a labdát, egy csellel becsapta az őt üldöző Nagy Lászlót és a bal kapufa magasságából, 5 méterről a vetődő Baji mellett a kapu jobb alsó sarkába gurított, 1—0. Az első negyed óra fogás- és párkereséssel kezdődött, amo­lyan erőfelmérő jellegű volt. Nem is történt különösebb a pályán ez időszak alatt. Aztán enyhe mezőnyfölényt harcolt ki a vendég gárda, amelyik szervezettebben és ötleteseb­ben játszott. Igaz, igazán ve­szélyes gólhelyzetet a csabaiak sem tudtak kidolgozni, de tény, hogy a sokat mozgó Todorovics vezetésével a Bé­késcsaba irányította a játékot. Aztán a következő negyed óra fordulatot hozott, amikor Stanici villant egyet, és Bükk­szegi remekül fejezte be a Vas­utas-akciót. Mindez fel is hoz­ta a BVSC-t, annak ellenére, hogy ők is csak a mezőnyben váltak egyenrangúbb partner­ré. A békéscsabaiak arra épí­tettek, hogy Szabados időnként meglódul, ám nem tudta igazán kihasználni gyor­saságát a csabai csatár, amit alátámaszt: Bondarenko szo­rításában egyetlen alkalom­mal sem tudta tűz alá venni a kaput. így aztán nem alakult ki jó játék, sokkal inkább egy­más hibáira építettek a csapa­tok, sok volt a pontatlanság. A szünet után sem sokat változott a játék. A hibák meg­maradtak, az akciók esetlege­sek és ötletszerűek voltak. A csabaiak ugyan ismét fölénybe kerültek, de ez csak annyit je­lentett, hogy inkább a BVSC térfelén-folyt a játék és a ven­dégek rúghattak több szögle­tet. Todorovics továbbra is fá­radhatatlanul küzdött, sokat futott, de a társaktól kevés tá­mogatást kapott. A másik szervező, Stanici alaposan ALKOWS, Gumiköpenyek, ­akkumulátorok, perforált lemexek. ­visszaesett, nem véletlen, hogy dr. Mezey György le is cserél­te. Ettől valamit javult a hazai­ak játéka, de a két csapat telje­sítménye még így is alig volt az élvezhetetlennél több. A sok futás kevés, pláne, ha ezek job­bára céltalanok, és hiányzott az elképzelés is, ezért bosszan­kodhatott a szűk létszámú szurkoló sereg. A hazaiak megszerezték a három pontot, azonban senkiben sem hagy­tak nyomot az elmúlt kilenc­ven percről. De a csabaiaknak is jóval többet kell nyújtaniuk a jövőben, ha az NB I-ben akarnak maradni. IFJÚSÁGIAK Haladás—Békéscsabai Előre FC 2—1(1—0) NB IA korcsoportos lab­darúgó-mérkőzés, Szom­bathely, 100 néző. V.: Pusz­tai. Békéscsaba: István — Godár (Koszta), Futaki, Ko­vács, Belicza, Roczkó, Sze- verényi (Mazula), Csulik, Iszáka, Borbola, Forrai. Edző: Marik László. Sze­rencsével nyertek a házigaz­dák a második félidőt végig támadó lila-fehérek ellen. G.: Belicza. Jó: István, Koszta, Forrai, Mazula. Haladás—Békéscsabai Előre FC 1—2(0—2) NB IB korcsoportos lab­darúgó-mérkőzés, Szom­bathely, 100 néző. V.: Hor­váth. Békéscsaba: Szeles — Bányai, Sallai Czipó, Semjéni, Tóth, Matus (Fri- derikusz), Pozsár (Ursz), Oláh, Bíró (Vandlik Z.), Torzsa (Csúz). Edző: Og- rincs Pál. Az eredmény nem tükrözi hűen a látottakat, a csabaiak nagyobb arányban is nyerhettek volna, ha hely­zeteiket értékesítik. G.: Bíró, Pozsár. Jó: Sallai, Semjéni, Pozsár, Oláh. Farkas igyekszik megakadályozni a kitörő Kulcsárt Az NB I-ES LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG ÁLLÁSA l.MTK FC 20 17 2 1 53—14 53 2. Ferencváros 20 15 3 2 45—23 48 3. Újpesti TE 20 14 4 2 46—20 46 4. Vasas DH 20 13 3 4 30—14 42 5. DVSC-Epona 20 9 6 5 34—21 33 6.BVSC 20 9 4 7 26—19 31 7. Kispest HFC 20 9 4 7 27—27 31 8. Győri ETO FC 20 7 5 8 25—31 26 9. Haladás VFC 20 6 6 8 23—22 24 10. Vác FC 20 6 6 8 24—28 24 11. Zalaegerszeg 20 7 1 12 18—34 22 12. Videoton 20 5 6 9 22—26 21 13. III. kér. TVE 20 4 9 7' 26—34 21 14. Békéscsabai Előre FC 20 5 3 12 22—38 18 15. Csepel SC 20 3 7 10 28—35 16 16. Siófok 20 4 4 12 17—39 16 17.Ecker-Stadler FC 20 4 3 13 13—30 15 18. Pécsi MFC 20 2 6 12 16—40 12 EZ TÖRTÉNT MÉG Ferencváros—MTK FC 1-1 (0-1) Üllői út, 18 ezer néző. V.: Pulii. Gól: Illés (37.), ill. Nyilas (47. — 11 -esből). Jó: Szeiler, Korol, Hrutka. Miriuta, Nyilas, ill. Babos, Lőrincz, Illés, Molnár. Jó hangulatú örök rangadón Garami József taktikája sikeresebb volt, mert hagyta a Fradit játszani és így a döntetlennel megőriz­ték a kék-fehérek 5 pontos előnyüket a bajnoki tabella élén. * Videoton FCF-Csepel SC 1-0 (1-0) Székesfehérvár, 5500 néző. V.: Ahrahám. Gól: Tóth N. Jó: Tóth N., Makrickij, ill. Tyukodi, Nagy T. Egy 22 méteres, óriási lövés jelentette a hétközben edzőt váltó (a kispadra Disztl László ült le) Vidi győzelmét. Haladás VFC-Ecker-Stadler FC 1-0 ((0-0) Szombathely, 7 ezer néző. V.: Kiss B. Gól: Negrau (74.). Jó: Király G.,Szekér, Bonchis, ill. Nagy A., Kertész, Molnár. A vasiak nyomasztó fölénye végül három pontot ért az eddigi tavaszi két meccsen hat pontot szerzett, de most gyenge teljesítményt nyújtó akasztóiak ellen. Újpesti TE—Siófoki Bányász 4—1 (1—0) Megyeri u., 5 ezer néző. V.: Hanacsek. Gól: Bérczy (30.), Véber (55.), Jenei (57.), Bozsér (65.), ill.. Kovács Z. (66.). Jó: Bérczy, Kovács Z., Jenei, Véber, ill. Kriston, Bozsér. Az újpestiek fokozatosan őrölték fel ellenfelük erejét és bizto­san nyertek. Vasas-Váci FC 0-0 Fáy u., 4 ezer néző. V.: Tóth. Jó: Galaschek, Fischer, Aranyos, Pál, ill. Kasza, Nagy, Tóth I., Nyikos, Babos. Csak a váciak örülhettek igazán a tévénézők számára nagyon gyenge élményt nyújtó mérkőzésen. „Anyagilag megérte” — mondta a meccsről Ilovszky Rudolf, a Vasas szakosztály­igazgatója. Pécsi MFC—Kispest-Honvéd FC 1-1 (1-0) Pécs, 6 ezer néző. V.: Kincses. Gól: Azoitei (20.), ill. Plókai A. (71.). Jó: Mitring, Tomka, Azoitei, ill. Hahn, Plókai A. A tavasszal továbbra is veretlen pécsiek egy apró szívességet mégis tettek a Békéscsabának azzal, hogy nem tudtak nyerni. Debreceni VSC—Zalaegerszegi TE 1—0 (0—0) Debrecen, 8500 néző. V.: Mohácsi. Gól: Ilea(72.).Jó: Kövesfalvi, Pető, Ilea, ill. Vlaszák, Tóth Gy. Nem játszott jól a Debrecen, de ez annál többet ért számukra, hiszen „valamikor” az ősz közepén nyertek otthonukban. Győri ETO FC—in. Kér. TVE 2-2 (1-1) Győr, 4 ezer néző. V.: Szabó Zs. Gól: Fehér (35.), Cseke, ill. Novák (30.), Szabó A. 55.). Jó: Cseke, Fodor, ill. Babócsy, Varga, Király. A Haász Sándor helyére lépő új győri edző, Keglovich László sem tudott csodát produkálni, a kétszer vezető kerületiek közelebb álltak a győzelemhez. Edzői nyilatkozatok Dr. Mezey György, a BVSC szakosztály-igazgatója: — A látottak alapján akár négy— nullra is nyerhettünk volna, egy—null után ugyanis négy nagy helyzetet hagytunk ki. Azt hittem, hogy a vezetésünk után sima meccset játszunk, és gólokkal nyerünk. Ám túl passzívak voltunk, és ráadásul a helyzeteket is kihagytuk. Bozai Gyula, a Békéscsaba edzője: — Az volt a baj, hogy a kulcsjátékosaink igen gyenge napot fogtak ki. Nem szoktam személyeskedni, ezért nem is akarok neveket kiemelni, hogy kik. Ettől függetlenül a döntet­lent megérdemeltük volna, mert a BVSC sem játszott jól ezen a napon. A mi csapatunk főleg a kontrákra épített, de ezt nem iga­zán csináltuk jól a vasutasok el­len. —Mi volt a fő ok abban, hogy kikapott a csapat? — Kaptunk egy elkerülhető gólt. Sajnos a védelmünk olyan, amelyik nem tudja megúszni gól nélkül a találkozókat. Ezúttal is: Varga kitámadott, Stoica elcsú­szott és Raducu sem volt ott, ahol kellett volna. —És a középpálya? — Idekerülésem óta egyfoly­tában az a kérésem, bárki legyen az elnök, hogy szerezzünk egy meghatározó irányító játékost. Voltak lehetőségeink, de nem sikerült. Hogy csak egyre visszautaljak: szóba került Forrai Attila leigazolása, akiért a Kispest nyolcmillió forintot kért, a végén ötmillióért is oda­adta volna, de még ez is sok ennek a kis egyesületnek. Ezért azokkal játszunk, akik vannak. Akik szombaton pályára léptek, közülük Todorovics huszonöt percen át remekül játszott, ám kapott egy sárga lapot, ami meg­zavarta. Ettől kezdve elkezdett kapkodni, szidta a bírót, no és az is gond, hogy igazán nem tudja a magyar nyelvet, ezért nehe­zen kommunikál társaival. Ha valamit mégis jól tud elmon­dani, azt olyan hangnemben teszi, amitől a többiek össze­csinálják magukat. Szóval, amíg nincs igazi irányítónk, addig problémás lesz minden mérkőzésünk, legyen az hazai vagy idegenbeli. —Nem volt túl látványos ez a mérkőzés... — Valóban. Hajtunk, futunk, de sokszor elképzelés és esély nélkül. Már az is önmagában kritikája a szombati összecsa­pásnak, hogy a kapusokat nem is lehetett értékelni. Éppen ezért nem értem, hogy Mezey kollé­gám miért állítja, hogy négy helyzetük is volt. Nem tudom, milyen mérkőzést nézett ő. Ugyanis a szombati 90 perc megcsúfolása volt a labdarúgás­nak. Ilyen teljesítmény után az lenne az igazságos, ha egyik csapat sem kapna pontot. A mi esetünkben meg különösen kiéleződött az, hogy hit nélkül játszott a csapat. Sajnos az ár­nyékunkat nem tudjuk átlépni, pedig a szünetben is negyed órán át erről beszéltem a labda­rúgóinknak. MECCSMORZSÁK Elnöki monológ Már korábban is írtunk arról, hogy milyen anyagi nehézsé­gekkel küzd a Békéscsabai Előre FC. Pillér Sándor, az egyesület társadalmi elnökhelyettese a bajnoki rajt előtt már jelezte, hogy 30—40 millió forint hiányzik a kasszából a tavaszi idény befejezéséhez. Most Kovács Géza megbízott ügyvezető elnök is mindezt megerősítette, amihez hozzátet- te: — Örülünk, hogy befejeződött a televíziós vita, és bí­zunk abban, hogy mihamarabb megkapjuk a közvetítésből befolyó összeg Békéscsabára jutó részét, a mintegy hét— nyolc millió forintot. Ezzel a tavasz egy kis részét ki tud­nánk húzni. Sajnos az önkormányzati támogatás alig teszi ki a költségvetésünk tíz százalékát. Talán bevétel lehet még, ha az úgynevezett lila páholyjegyeket sikerül a jövőben eladnunk. Ha nem, akkor nagy nehézségek elé nézünk még. Következik ü Az NB I-es labdarúgó-baj­nokságban következik. Március 22., szombat: Bé­késcsabai Előre FC—III. kér. TVE, 15.00. Siófok— DVSC-Epona, 15.00. Cse­pel SC—Vasas DH, 15.00. Ecker-Stadler—Video­ton, 15.00. Zalaegerszeg— Győri ETO FC, 17.00. MTK FC—PMFC, 17.00. Kispest-HFC—Újpesti TE (Csepeli stadion), 17.00, a tévé közvetíti(?). Vác FC—Ferencváros, 19.00. Március 23., vasár­nap: BVSC—Haladás VFC, 16.00. Egy mondatban A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Kovács Tibor: — A múlt heti győzelem feldobta a csapatot, jó lenne, ha most is ponttal térnénk haza. Simon Tibor, a BVSC eltiltott játékosa: — Szerintem nyerünk. Dajka László, a BVSC gyógyulófélben lévő edzője: — Most bizony ránk fémé a három pont. Dr. Emir Al-Hammawandi, FIFA-mene- dzser: — A csabaiak a kiesés ellen játszanak, a BVSC viszont szervezettebb csapat, ezért jó mérkőzésre van kilátás. Szemők Péter, a BVSC technikai vezetője: — Egykor a Békéscsaba volt a mumusunk, most azonban változik a helyzet. Zováth János, a BVSC játékosa: — Sajnos nem vagyok benne a keretben, ettől függetlenül vasutas-győzelmet várok. A SZÜNETBEN. Bognár György, a BVSC szakosztályvezető-helyettese: — Megérdemel­ten vezetünk, hiszen jobban futballozunk, mint az ellenfél. De azért egy gól még kellene. Szepesi László, a Diósgyőr volt edzője: — Eddig nem sok történt a pályán, s úgy tűnik, a szerencsésebb csapat vezet. Faragó Richárd, a Telesport riportere: — Jó érzés újra futballmérkőzésről tudósítani, bár lehet­ne jobb a meccs. Dr. Emir Al-Hammawandi: — Bízunk benne, hogy a második félidő jobb lesz. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Bükszegi Zoltán: — Az a lényeg, hogy győztünk. Farkas József: — Lehet, hogy nem sziporkáz­tunk, ám a kitűzött célt teljesítettük. Vadas György, volt FIFA-játékvezető: — A csabaiak végig kishitűen játszottak, ezért gyenge mérkőzést láthattunk. Arató András lemezlovas: —Az idő volt viha­ros, nem a BVSC támadásai.