Békés Megyei Hírlap, 1997. március (52. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-10 / 58. szám

1997. március 10., hétfő SportmagaziN 9 Attila napok Győrött Győri ETO FC—Békéscsabai Előre FC 1—2 (O—O) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Győr, 5000 néző. V.: Márton S. (Molnár L., Székely). Győr: Balogh 0 — Radics 5, Csató S. 5, Lakos 5, Salagean 3 — Mracskó 4, Hámori 3, Cseke 4, Csató J. 3 — Ferenczi 3, Szarvas 4. Edző: Haász Sándor. Békéscsaba: Baji 6 — Raducu 6 — Medgyesi 5, Czipó 5, Kovács T. 5 — Belvon 6, Todorovics 4, Varga M. 4, Stoica 5 — Szabados 5, Kulcsár 6. Edző: Bozai Gyula. Csere: Hámori helyett Balea (4) az 54., Cseke h. Farkas B. (-) a 62., Salagean h. Fehér (-) a 69., Kulcsár h. Balog Zs. (-) a 84., Todorovics h. Balog Z. (-) a 87., Stoica h. Sándor (-) a 89. percben. Gólszerző: Szabados a 60., Belvon a 67., Szarvas (11-esből) a 90. percben. Sárga lap: Todorovics (Csató Sándor gáncsolásáért) a 14., Czipó (az előretörő Cseke gáncsolásáért) a 40., Stoica (Hámori bukta­tásáért) az 53., Lakos (Belvonnal szembeni belépőjéért) a 60., Balea (sportszerűtlenségért) a 82. percben. Szögletarány: 10:0(6:0). A hazai csapatban Lahos belá­zasodott, ezért Haász edző vál­toztatott az összeállításon. A Bé­késcsabából is több hiányzó volt, így sárga lap miatt Nagy László, sérülés miatt pedig Ma­jor és Csehi nem lehetett ott a pályán. 60. perc: Egy remek kontra végén Kulcsár ismerte fel nagy­szerűen a helyzetet, pontosan emelte át a labdát a jobb oldalon felfutó Szabados elé, aki 12 méterről védhetetlenül a jobb alsó sarokba vágta azt, 0—1. 67. perc:lsmétKulcsáré volta gólpassz, aki a korábbi esemény­hez hasonlóan jól ismerte fel a lehetőséget: keresztbe ívelt lab­dája Belvont találta kecsegtető helyzetben, aki élt is a lehető­séggel, és 10 méterről, az alapvo­nal közeléből a kimozduló Balogh mellett úgy rúgta el a lab­dát, hogy az a jobb oldali léc tövénél jutott ahálóba,0—2. 90. perc: Ferenczi előtt nyílt gólszerzési lehetőség, amikor Medgyesi fellökte a győri csatárt. A megítélt 11-est Szarvas élesen a léc alá vágta, 1—2. A győriek az elmúlt héten Debrecenben egy nagyon érté­kes pontot szereztek, ettől füg­getlenül a hazai szurkolók és némiképp a szakvezetés is ag­gódva tekintett a találkozó elé, hiszen a téli felkészülési mérkő­zések is azt sugallták, hogy a hazai mérkőzéseken nem áll olyan magabiztos lábon az ETO FC. Persze a békéscsabai­ak sem dicsekedhettek, hiszen a múlt héten a Stadler FC ellen gyenge nyitányt produkáltak, és hazai környezetben pontot sem tudtak szerezni. Mindkét együttes megerősí­tette a védelmét, négy védővel és védekező típusú középpályá­sokkal megerősítve állt föl. A győrieknél Ferenczi szinte ál­landóan elöl tartózkodott, ugyanakkor Hámorinak és Szarvasnak az volt a feladata, hogy a támadásoknál rögtön ló­duljanak meg. A csabaiak a biz­tos védekezést választották, de nem álltak be csak bekkelni, hanem ahogy lehetőség adódott előttük, azonnal felfejlődtek, és igyekeztek régi fegyverükkel, a A két csabai gólszerző: Szabados Attila és Belvon Attila FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET A fehér mezes csabai játékos a gúla csúcsán, a lila-fehérek B csapata nagy csatában 3—1-re verte a BVSC-t a tavaszi nyitányon FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Békéscsaba—BVSC 1—1 (0—1) NB 1 ifjúsági A korcsoportos labdarúgó­mérkőzés, Békéscsaba, 50 néző. V.: Kozma. Békéscsaba: Kiss — Godár (Szabados), Futaki, Mazula, Belicza — Iszáka, Csulik, Szeverényi (Simon), Kovács — Borbola, Forrni. Edző: Marik László. Néhány percig tartó ismerkedés után a vendég vasutas-gárda szerzett vezetést az első félidő legnagyobb helyzetéből. A szünetig jobbára mezőnyjáték folyt, gyatra befejezésekkel. A második félidő jól kezdődött az egyébként gyengén játszó hazaiak számára, miután az 53. perc­ben egyenlítettek. A gól után is támadtak, de átütő erő nélkül, ám a vendég fővárosiak erejéből is csak egy kapufára tellett. Azonban a jobb összteljesítményüknek méltán lett ju­talma a pontszerzés. G.: Borbola, ill. Pessek. Jó: a békéscsabaiaktól senki sem dicsérhető, ill. Farkas, Máj, Pelles. Békéscsaba—BVSC 3—1 (1—0) NB 1 ifjúsági B korcsoportos labdarúgó­mérkőzés, Békéscsaba. V.: Csatlós. Békés­csaba: Sajti (Szeles) — Tóth I. (Bányai), Sallai, Czipó, Semjéni — Lakatos, Tóth Cs., Csúz (Torzsa), Friderikusz (Matus) — Oláh (Ursz), Pozsár. A küzdelmes mérkőzésen so­káig egyenrangú küzdelem zajlott, de egy két perces vasutas rövidzárlat elég volt a biztos békéscsabai győzelemhez. G.: Pozsár 2 (egyet 11-esből), Torzsa, ill. Bozsik. Jó: Czipó, Tóth Cs., Pozsár, ill. Horváth, Imre, Malomsoki. (gyurkó) kontrákkal operálni. Jó negyed órás erőfelmérő után is ritkán kerültek veszélybe a kapuk, jobbára a két 16-os között folyt a játék. Ettől egy meglehetősen unalmas meccs kerekedett ki. A védők aránylag biztosan álltak a lábukon, ám a középpályán elszürkült már a játék. Táma­dásokról pedig végképp nem le­hetett beszélni. Meglehetősen elképzelés nélküli tologatás folyt a pályán, csak a félidő vé­gére ébredtek fel a csapatok, de ekkor sem tudtak élni a lehetőséggel. A fordulás után tovább tar­tott a Rába tervszerűtlen eről­ködése, ugyanakkor fölébredt a Békéscsaba, és egy szép kont­ra végén megszületett a vendé­gek vezető gólja. Sőt, nem soká­ig kellett várni az újabb találat­ra, ami megint csak Kulcsár, illetve Belvon helyzetfelismeré­sét dicséri. A 0—2 után az ETO már fejjel rohant a falnak, ám Baji remekül állta a rohamo­kat, és Raducu is jól irányította társait, így a csabai védelem re­mekül megszűrte a támadáso­kat. A mérkőzés hajrájában a helyi szurkolók Haász Sándor edző fejét követelték, látva csa­patuk erőtlen és elképzelés nél­küli játékát. A békéscsabaiak viszont óriási meglepetésre, Totó-nyelven fogalmazva, a forduló meglepetését szolgál­tatták, és az őszi 4—0 után most idegenben is legyőzték a győ­rieket — teljesen megérdemel­ten. A csabaiak mintegy nyolc éve tartó győri veretlenségi so­rozata ezúttal sem szakadt meg. Az NB I ÁLLÁSA 1. MTK 17 2. FTC 15 3. Újpest 13 4. Vasas 13 5. DVSC 8 6. Kispest 9 7. BVSC 8 8. Győr 7 9. Vác FC 6 10. ZTE 7 11. Haladás 5 12.1II.ker.TVE 4 13. Videoton 4 14. Békéscsaba 5 15. Csepel 3 16. Siófok 4 17. Stadler FC 4 18. Pécs 2 1 1 52­-13 52 2 2 44—22 47 4 2 42­-19 43 2 4 30—14 41 6 5 33­-21 30 3 7 26—26 30 4 7 25­-19 28 4 8 23­-29 25 5 8 24—28 23 1 11 18­-33 22 6 8 22­-22 21 8 7 24—32 20 6 9 21-26 18 3 11 22—37 18 7 9 28—34 16 4 11 16—35 16 3 12 13­-29 15 5 12 15-39 11 EZ TÖRTÉNT MÉG MTK FC-Vasas 2-0 (1-0) Hungária krt., 8 ezer néző. V.: Vad. Gól: Szekeres (15.), Illés (76.). Jó: Babos, Ló'rincz, Halmai, Orosz, ill. Juhár, Aranyos, Fischer. Nem látványosan, de jobban játszott az MTK — így megérde­melte a győzelmet, igaz, a Vasas is becsülettel küzdött a fővárosi rangadón. Kispest-Honvéd FC—Ferencváros 0—2 (0—1) Csepel, 13 ezer néző'. V.: Juhos. Gól: Nyilas (19. — 11-esból), Zavadszky (69.). Jó: Farkas, Tarlue, ill. Nyilas, Miriuta, Zavadszky. A Fradi a vártnál könnyebben nyert. A Kispestben most sem volt elég tűz. Csepel SC—Haladás VFC 2-1 (1-0) Csepel, 4 ezer nézó'. V.: Puhl. Gól: Baranyi (32., 52.), ill. Király E. (75.). Jó: Keresztúri, Tyukodi, Baranyi, ill. Neudl, Király E. A Csepelben akadt egy gólratörő csatár... Zalaegerszegi TE—Újpesti TE 1—2 (1—1) Zalaegerszeg, 9 ezer nézó'. V.: Vágner. Gól: Sebők J. (12.), ill. Bérczy (26.), Véber (77. — 11-csből). Jó: Sebők J., Vlaszák, Somfalvi, T óth Gy., ill. Sebők V., Véber, Szezák. Bene Ferencnek volt igaza, aki azt jósolta, hogy biztosan nyer csapata, az Újpest. Vác FC-Videoton CFC 1-0 (1-0) Vác, 3 ezer néző. V.: Lettrich. Gól: Horváth P. (29.). Jó: Halász, Babos, Horváth P., ill. Bíró, Duties. Kiállítva: Bekő (42. — Videoton), Boda (66. — Vác), Kriska (84. — Vác). A három kiállítással tarkított 90 perc során érvényesült a hazai pálya előnye. Ecker-Stadler FC-BVSC 2-1 (1-1) Akasztó, 2 ezer néző. V.: Hanyecz. Gól: Jaszinszkíj (20. és 82.), ill. Egressy (21.). Jó: Molnár, Jaszinszkíj, ill. Végh, Potemkin, Dragoner. Kiállítva: Simon T. (38. — BVSC). A jelek szerint nem volt teljesen véletlen az akasztóiak békés­csabai győzelme. III. kér. TVE—Debreceni VSC-Epona 0—0 Hévízi u., 5 ezer néző. V.: Varga S. Jó: Krecska, Király, ill. Kövesfalvi, Sándor Cs. Az eredmény igazságosnak mondható: a csapatok túl biztonsá­gosanjátszottak. Siófoki Bányász-Pécsi MFC 1-1 (1-1) Siófok, 2500 néző. V.: Cscrna. Gól: Carajev (21.), ill Azoitei (40.). Jó: Posza, Bozsér, Carajev, ill. Mitring, Azoitei. A nyíltan játszó Pécs majdnem meglepetést okozott, Kiss László edző szerint öt tiszta helyzetet rontottak játékosai a Balaton-parti derbin. Edzői nyilatkozatok Haász Sándor, a Győr edzője: — Részben jogos a közönség kritikája, de a címzettel nem értek egyet. Bozai Gyula, a Békéscsaba edzője: — Győ­zelmünk annak diadala, hogy beállt mindenki a sorba. Csapatunk nem áll nagy nevekből, de a télen elvégzett munka meghozta gyümölcsét, ami­hez végre némi önbizalom is párosult. —Mikor vélte úgy, hogy győzhetnek is? — Már a félidőben láttam, hogy jobbak va­gyunk, erről beszéltem a szünetben is az öltözőben. Felhívtam a játékosok figyelmét, hogy lapos, rövid passzokkal jöjjünk ki, lassítsuk a hazaiak játékát, tördeljük szét a támadásaikat, és onnan mi ritmust váltva, kontrákból oldjuk meg a feladatot. —Mitől volt jobb most a csapat, mint egy héttel korábban? — Egyrészt azért, mert egységesebb lett a gár­da. Másrészt pedig a középpályások is védekez­tek, ha kellett. Todorovics remekül kikapcsolta Csekét. A többiek területet védtek, de ha kellett, rögtön átálltak emberfogásra is, miként Medgyesi, aki Hámorit semlegesítette. Nem véletlen, hogy a győrieknek nem volt igazi helyzetük. —Kivel volt elégedett a csapatból? — Nem szeretnék senkit kiemelni, hiszen re­mek csapatmunkát nyújtott a gárda, és mindenki jó volt. —Ezek szerint a Győr hibázott? — Úgy tűnik. De érthető, hiszen jól ismertük őket, a héten többször is megbeszéltük, hogy mi­ként lehet a kulcsembereiket, Csekét, Mracskót, Szarvast és Hámorit kikapcsolni a játékból. Ez jól is sikerült. Ráadásul végre jól játszott a csapat, nem rugdostuk el a labdát, hanem pontosan játszottunk. — Ismét idegenbe látogat a Békéscsaba a jövő héten. Átmenthető ez a forma? — A tavaszi szezon rajtja előtt úgy terveztem, hogy az első három mérkőzésen négy vagy öt pontot illene begyűjteni. Igaz, nem ilyen leosztás­ban gondoltam. Egy a lényeg, három már megvan, s hogy a tervünk sikerüljön, egyet mindenképp kellene szerezni a Szőnyi úton is. De ezt csak akkor érhetjük el, ha ugyanilyen egységesen és jól ját­szunk, mint Győrben tette a csapat. Belvon-monológ A Stadler FC elleni mérkőzésen elszenvedett vereség után meghökkentő dologgal rukkolt ki a Békéscsaba és köztük Belvon Attila, a békéscsabaiak kiváló középpályása: — Két gólt rúgunk a Győrnek, és nyerünk. Legalábbis ezt álmondtam — mondta. Nos, nem véletlen, hogy a csabaiak népszerű középpályásá­val madarat lehetett fogatni. Még a mérkőzést követő napon is, amikor reggeli újságért állt sorba a pavilonnál, a megannyi ismerősnek örömmel ecsetelte a mérkőzés történéseit. —Hogyan sikerült mindez? — Nagyon együtt volt a csapat, és mindenki nagyon akart. —Elégedett voltál a magad teljesítményével is? — Úgy érzem, végre jól játszottam, azt nyújtottam, amit vár tőlem a közönség és a szakvezetés is. Ráadásul még gólt is rúgtam. —Lesz ennek folytatása ? — Remélem. És akár hiszed, akár nem, talán még jó, hogy most a Szőnyi úton kell játszanunk, hiszen idegenben mostaná­ban mintha felszabadultak lennénk. álkowsJ GUMICENTRUM Békés, Szent Pál sor 1. Tel.: 06 (66) 341-447, 341-798. Gumiköpenyek, akkumulátorok, perforált lemezek. Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 20. fordulójának programja. Március 14., péntek: Ferencváros— MTK 18.00 óra, (Duna Tv). Március 15., szombat: BVSC—Békéscsaba, 13.00, Pécs—Kispest, Újpest— Siófok, Debrecen—Zala­egerszeg, Győr—Hl. kér. TVE mind 14.30, Video­ton—Csepel 17.00, Vasas— Vác, Haladás—Stadler FC mindkettő 19.00 Egy mondatban A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Temesvári Miklós, FIFA-instruktor: — A múlt héten Debrecenben láttam az ETO-t, szervezetten és jól védekezett, úgy érzem, ennek a mérkőzésnek is ők az esélyesei. Kovács Géza, a Békéscsaba megbízott ügyvezető elnöke: — Már a 0—0-lal elégedett lennék. Egyházy Gábor, az Amatőr Liga elnöke: — Sajnálom a Békéscsabát, az egyik biztos kieső az NBI-ből. Bősze Gyula győri játékvezető: — Az őszi négy—nullás békéscsabai győzelem tiszteletet parancsoló. Balogh Tamás, a Győr kapusa: — Csak nyer­hetünk, hiszen pénteken volt a névnapom. Kulcsár Sándor: — Szoros találkozón elége­dett lennék a döntetlennel. Bordás Csaba, az ETO egykori labdarúgója: — Amikor még én is játszottam, simának számí­tott az ilyen mérkőzés. Takáts Árpád rádióriporter:—Szemtanúként végigszenvedtem az őszi mérkőzést, most illene visszavágni. Lakos Pál: — Remélem, győzelemmel mutat­kozunk be az első tavaszi hazai mérkőzésen közön­ségünk előtt. Horváth Béla, a győriek technikai vezetője: — Nyernünk kell. Szapor Gábor, az ETO pályaedzője: — Nem csak a hazai pálya előnye, hanem az elvégzett munka miatt is nyernünk kell. Mohay Gábor, a Győr marketingmenedzse­re: — Ma dől el a debreceni döntetlen értéke. A SZÜNETBEN. Hannich Péter, az ETO egykori válogatott labdarúgója: — Eddig sem­mit sem láttunk. Kováts Csaba szakedző: — Borzasztó, hogy ilyen színvonalú találkozók is vannak az NB I-ben. Fodor Tibor, a Győr eltiltott játékosa: — Helyzeteink alapján már vezethetnénk.