Békés Megyei Hírlap, 1996. november (51. évfolyam, 255-280. szám)

1996-11-04 / 257. szám

1996. november 4., hétfő © A csabaiak „lefejelték” ellenfelüket Békéscsabai Előre FC—Pécsi MFC 3—0 (3—0) sport;-«jiURKÉSMEfiYEI HÍRLAP NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 3000 néző. V.: Tóth V. (Lettrich, Hajdú). Békéscsaba: Derdák 6—Csehi 6—Medgyesi 6, Kovács 6 — Ulici 4, Belvon 7, Major 6, Sándor 5, Kasik 5 — Szabados A. 6, Kulcsár 7. Edző: Silviu Iorgulescu. Pécs: Babócsy 5 — Tomka 5 — Győri 4, Brindas 0 — Pest 6, Dienes 5, Farkas 4, Szabados J. 6, Szaszovszky 4 — Tököli 5, Azoitei 4. Edző: Géléi József. Csere: Brindas helyett Kislőrincz (5) a 11., Kovács h. Illés (5) a szünetben. Farkas li. Ulrich (-) a 65., Ulici h. Balog Zs. (-) a 73., Pest h. Víg (-) a 80., Szabados A. h. Todorovics (-) a 80. percben. Gólszerző: Szabados A. a 7., Kulcsár a 12., Kulcsár a 25. percben. Sárga lap: Kovács (reklamálásért) a 16., Ulici (Farkas felvágásá­ért) az 51., Szaszovszky (ápolás után engedély nélkül visszajött a pályára) az 54., Tököli (sípszó után elrúgta a labdát) a 72. percben. Szögletarány: 9:3 (2:2). A GUMICENTRUM Békés, Szent Pál sor 1. Tel.: 06 (óó) 341-447, 341-798. Gumiköpenyek, akkumulátorok, perforált lemezek. 2. perc: Major lopakodott föl a Pécs térfélen, majd 22 méterről váratlanul megcélozta a kaput, a labda pedig a keresztlécen csat­tant. 7. perc: Dienes elhúzta Kasik lábát a 16-os bal oldalvonalánál, s ezért szabadrúgás járt a hazaiak­nak. Belvon élesen belőtte a lab­dát, az ötösön álló Szabados At­tila keményen megfejelte, s így a léc alatt a hálóba zúgott, 1—0. 12. perc: Ezúttal a jobb oldal­ról, a 16-os és az alapvonal talál­kozásától rúgott be szabadrúgást Belvon, a rövid saroknál álló Kulcsár öt méterről csúsztatta fejjel a labdát a jobb alsó sarokba, 2—0. 25. perc: Major iramodott meg a jobbösszekötő helyén, majd kiugratta Szabados Attilát, aki az alapvonal közeléből be­adott, Kulcsár pedig berepülve, öt méterről a léc alá fejelt, a visszamozduló Babócsy mellett, 3—0. Már a mérkőzés elején ha­mar körvonalazódott, hogy a pécsiek elsősorban a védelmet erősítik meg annak reményé­ben, hogy gól nélkül úszhatják meg a viharsarki kirándulást. Ezzel azonban átadták a teret a csabai középpályásoknak, akik éltek az alkalommal, és hamar jelentős mezónyfölényt harcol­tak ki. Ebben az időszakban a vendégek szinte át sem lépték a felezővonalat, végig a pécsi 16- os előtt pattogott a labda. A csa­baiak igyekeztek kihasználni fölényüket, szinte minden hely­zetből tüzeltek, próbára téve a tavasszal még Békéscsabán vé­dő Babócsyt, és a gyorsan jött kapufa után hamar meg is sze­rezték a vezető gólt. A vendégcsapat még ekkor sem változtatott harcmodorán, gondolva, a 0—1 is tisztes ered­mény. Ám a csabaiak úgy gon­dolták, számukra ez még vé­kony előny, s ha már lehetősé­get biztosítanak a mecsekaljai- ak a gyors és kapura veszélyes támadásokra, folytatják a gól­gyártást. Gyors egymás után még kétszer megterhelték a néha bizonytalankodó Babócsy kapuját. Ezután viszont kény­Vélemények Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokságban következik. No­vember 13., szerda: Vác— Békéscsabai Előre FC, 17.00. DVSC—FTC, 13.00 (Duna Tv). III. kér. TVE— Videoton, 13.00. MTK— Csepel, 17.00. Kispest— Stadler, 17.00. Siófok— BVSC, 17.00, ZTE—Hala­dás, 17.00. Gvőr—Vasas, 17.00. Újpest—Pécs, 17.00. A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Sisák Péter, Békéscsaba alpolgármeste­re, az Előre FC társadalmi elnöke:—Mindenféleképpen győzelem­mel kell javítani pozíciónkon. Kovács Géza, a Békéscsaba ügyvezetőelnök-helyettese: — Győzelmet és jó játékot várok. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Kötelező a győzelem. Moós János, a Békéscsaba pályaedzője: — Szerény különbségű győzelemmel is elégedett lennék. Jankulár István, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Bármennyire is kedveltük Babócsy Andrást, ma kellemetlen emlékkel távozik Békéscsabáról. Rabi Csaba, a Pécs klubigazgatója: — Szeretnénk az idei első bravúrt Békéscsabán véghez vinni, miként tavaly is tettük. Mérei László, a Pécs szakosztály-igazgatója: — Egy hagyomá­nyosan jó csabai szereplés segíthetne rajtunk. Babócsy András: — Pontot vagy pontokat szeretnénk elhozni Békéscsabáról. Roxin György, egykori NB I-es játékvezető: — Mivel a Pécs már nem a régi, ezért csabai sikert várok. Plástyik János, a Békéscsaba egykori labdarúgója: — Biztos csabai győzelmet várok. Pásztor József, a Békéscsaba korábbi vezetőedzője: — A feléle­déshez nyerni kell. A SZÜNETBEN. Sisák Péter: — Mégiscsak van egy kis csabai virtus. Papp László, a Békéscsaba ügyvezető elnöke: — Végre azt mondhatjuk a szünetben, hogy talán megnyertük a mérkőzést. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Harcos és eredményes játékkal megérdemelten vezetünk. Laurinyecz György, a Hetes Kft. ügyvezetője, a Békéscsaba elnökségi tagja:—Néha képes a csapat kellemes meglepetésre. Rabi Csaba: — Már elszállt az optimizmusom. Mérei László: — Védekezésben és támadásban is javulnunk kelle­ne ahhoz, hogy tisztes eredményt érjünk el. Kamarás Károly, a Pécs fővárosi képviselője:—Lesz még ünnep egyszer a mi utcánkban is. Klembucz Ferenc, a békéscsabai női kézilabdacsapat gyúrója: — Örülök, hogy az Előre ötletesen és szellemesen játszik. A MÉRKŐZÉS UTÁN.űr. Dányi József, a Békéscsaba orvosa: — A továbbiakhoz erőt adó győzelem ez. Derdák Attila:—Örülök, hogy húsz percnyi játék elég volt a három ponthoz. Moós János:—Szoros eredményt vártam, de jobb ez a magabiztos győzelem. Rabi Csaba:— Ebben a Pécsben nem volt gól, ezért megérdemelten nyert az Előre. Csongrádi Ferenc, a Pécs menedzsere:—Nem tudtuk megismé­telni egy héttel korábbi játékunkat. Selmeczy Mihály, a Békéscsaba egykori propagandistája: — A Pécs támadójátéka annyi izgalmat okozott, mint amikor a nagymama tangóra kéri fel a kisunokáját. télén volt kitámadni a vendég­csapat. Ettől még élvezetesebb lett a találkozó, néhány tetsze­tős kontrájuk ugyanis olykor zavarba hozta a csabai védel­met, ám a jó lehetőségeket is elpuskázták a vendégek vagy Derdák védett nagyokat. A második játékrészben mintha megelégedett volna há­romgólos előnyével a Békéscsa­ba. A hazaiak csak arra ügyel­tek, hogy a pécsi térfélen tart­sák a labdát. Látványos táma­dásokra már csak elvétve vál­lalkoztak. A vendégek tovább­ra is kísérleteztek, de nem tud­tak megújulni. Támadóik vég­képp nem vállalkoztak lövésre, a középpályások pedig az idő múlásával egyre inkább fárad­ni látszottak, ezért inkább a rombolással foglalkoztak, a tá­madások segítésére kevesebb hangsúlyt fektettek. A mérkő­zés színvonala ezért visszaesett. A hazai nézők persze elége­dettek voltak, hiszen csapatuk régen nyert utoljára hazai kör­nyezetben, így továbbra is jól szórakoztak, és hellyel-közzel nógatták is csapatukat újabb gólok reményében. Ám ez nem következett be, mert a mérkő­zés végefelé már nem volt tűz a csabaiak játékában. így végül az első 25 percben esett gólok­kal és az első félidei remek já­tékkal megérdemelten nyert a házigazda. A gólok érdekessé­ge, hogy valamennyi szélről be­lőtt labdából, illetve az azt köve­tő ötméteres fejesből esett. Békéscsabai Előre FC—Pécsi MFC 3—0(1—0) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: Me­zei. Békéscsaba: Baji (Nagy Zs.) — Unchias, Márton. Varga, Va- lentényi—Kelemen, Kurucz, Fi- lipovics (Balázs), Petruzsán — Schultz (Harmati), Vadas. Edző: Oláh Imre. G.: Kurucz, Vadas, Harmati. Jó: Márton, Filipovics, Vadas, ill. Baronek. Edzői nyilatkozatok Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba edzője: — Nagyon fontos három pontot szereztünk egyik fő riválisunkkal szemben. Jobbak voltunk, s talán nem túlzás az sem, hogy az eredmény nem fejezi ki hűen a két csapat között a ma látott különbséget. Három-nullig a csapat taktiku­san, nagyon fegyelmezetten játszott. A gólok után azonban kissé könnyedén futballoztunk, elégedetté vált a csapat a biztos előny tudatában. Összességében azonban elégedett vagyok a látottakkal, hiszen a gárda megmutatta, hogy tud focizni. —Tudott valami újat mutatni számodra a csapat? — Különösen nem. Számítottam arra, hogy mindent megtesznek a siker érdekében, de nem tettek semmi pluszt a korábbiakhoz. Jól csinálták a letámadást, megfelelő agresszivitással játszottak. Volt idő viszont, amikor elfáradt az együttes, de ez érthető is, egyórási intenzív támadójáték után. Egyébként úgy lépett pályára a csapat, hogy mielőbb eldöntse a találkozó sorsát. Géléi József, a Pécs edzője: — Olyan dedós gólokat kaptunk sorozatban, amilyeneket a tizenéves gyerekeknek sem szabadna. Amíg ilyen gólokat kapunk, mindig előnybe hozzuk az ellenfelet. Csak a mezőnyben voltunk egyenrangú ellenfelek. Sajnos, nem állt oda mindenki a kijelölt embere mellé, ennek köszönhető veresé­günk. Ez nem tudás, nem forma és nem felkészülés kérdése, hanem figyelmetlenség. S az a csapat, amelyik ilyen gólokat kap, az megérdemli sorsát. —A Ferencváros ellen nyújtott játék után joggal lehettek bizako­dók... — Valóban arra gondoltam, hogy sokkal inkább egyenrangú partnerek leszünk Békéscsabán is. Adódott előttünk is két olyan helyzet, amilyen az Előrének az egész mérkőzésen nem volt. Csak hát ezeket nem értékesítettük. —A szünetben mit kért a játékosoktól? — Azt, hogy ne adják föl. Próbáljanak meg a becsületükért játszani. Nem adták fel, de a 3—0 olyan nagy előny, amit csak ritkán lehet behozni. —Brindas kiesése zavart okozott? — Amikor megsérült, már 1—0 volt az eredmény. A helyére beállt Kislőrincz nem játszott rosszul. Nem ezen múlott a veresé­günk, sokkal inkább azon, hogy a békéscsabaiak jobban akarták a győzelmet. Meccsmorzsák Bel von Attila orra sok színben tündökölt: — A csütörtöki edzésen egy labdára hárman is felugrottunk, én pedig egy könyökkel találkoztam — okolta meg kérdésünket a békéscsabaiak középpá­lyása. — De az orrom nem tört el. Ami rosszabb, arcüreg-gyulla- dással bajlódtam a héten. Most is csak annak köszönhetem pályára lépésemet, hogy egy természetgyógyász segített rajtam. $ U, g A pécsiek fiatal klubigazgatója, Rabi Csaba nagyon bizakodó volt a találkozó előtt, amikor úgy fogalmazott: „Nem lennék meglepve, ha meglepetést okoznánk.” Egyébként a pécsiek továbbra is erősítésen törik a fejüket, aminek bizonyítéka: a mérkőzés után a vezetők egy csoportja nem tért haza, hanem „kirándult” Tiszakécskére, egy játékosmustrára. m m M ® ® ® Nem tartozik a szerencsés emberek közé a pécsiek román légiósa, Brindas. A vendégcsapat emberfogója az első gólnál a földön maradt, megsérült. Fel sem tudott állni, úgy vitték ki a kapu mögé, ahol hosszasan ápolták, de nem tudott visszatérni a pályára. Sőt, a csabaiak gyúrója, Baukó András a mentőnek intett, amely begör­dült a kapu mögé, és dr. Dányi József, a csabaiak csapatorvosa kíséretében a közeli kórházba gurultak. Csak a második félidő közepén tértek vissza. Ekkor Brindas Aurél így beszélt sérüléséről: „A gól előtt valakivel ütköztem, de a fájdalomtól esötétült előttem minden, ezért nem láttam semmit.” Dr. Dányi József főorvos a következőket tette hozzá: „Az első diagnózis szerint rándulást tapasztaltunk a bal térden és bokán. Gipsz került a játékos lábára, vélhetően egy-két hét pihenő vár rá.” Ez történt még... Stadler—Siófok 1-2 (0-0) Akasztó, 400 nézó', V.: Kincses. Gól: Buiders (82.), itt. Szabó Z. (53.), Filipovic (81.). Jó: a hazai csapatból senkit sem lehet kiemelni, ill. Kolo­vics. Szabó Z„ Bimbó. A látottak alapján megérde­melten nyerte a találkozót a Sió­fok. Csepel—Kispest 0—1 (0—0) Csepel, 2000 néző, V.: Pillér. Gól: Tóth M. Jó: Szekeres J„ Baranyi, ill. Tóth M., Tarlue, Moses. Fáradt teljesítményt nyújtott a szigeti gárda, így a Honvéd megérdemelten orozta el a há­rom bajnoki pontot. BVSC—ZTE 2-0 (2-0) Szó'nyi út, 200 néző. V.: Kurmai. Gól: Stanici (32.), Egressy. Jó: Popa, Eg- ressy, ill. Németh. Á szebb futballt a Zalaeger­szeg mutatta be a Szőnyi úton. FTC—ÚTÉ 3-1 (0-1) Üllői út, 14 073 fizető néző. V.: Varga S. Gól: Nicsenko (49., 77.), Jagodics (80.) ill. (17.). Jó: Nicsenko, Telek, Horváth F., Jagodics, Hrutka ill. Szűcs L., Szany, Véber. A Ferencváros „ütőkártyája” Nicsenko volt. Videoton—Győr 1—2 (1—1) Székesfehérvár, 5000 néző. V.: Sza­bó Zs. Gól: Váczi (34. — 11-esből), ill. Szarvas (41., 71.). Kiállítva: La­kos (66., Győr). Jó: Schindler, Váczi, Bekő, ill. Szarvas, Balogh, Csató. A mérkőzés nagy részében fölényben játszó Videoton, akárcsak a korábbi találkozó­kon, ezúttal is sorra kihagyta a kínálkozó lehetőségeket és a jobb csapatjátékot produkáló Győr megérdemelten győzött. Vasas—DVSC 1-0 (1-0) Fáy utca, 4000 néző. V.: Vágner. Gól: Galaschek (29.). Kiállítva: Gricajuk (76., Vasas). Jó: Máriási, Simon, ill. Sándor T., Böőr. A Vasas megérdemelten tar­totta otthon a három pontot. A debreceni együttes jócskán tu­dása alatt teljesített. Vác—MTK 1-4 (1-1) Vác. 3000 néző, V.: Kiss. Gól: Vámo­si (39.), ill. Illés (27., 54. — utóbbi 11- esből), Csertői (60., 80.). Kiállítva: Vojtekovszki (78., Vác) Jó: Vámosi, ill. Illés, Farkasházy, Csertői. A második félidőben jobb tel­jesítményt nyújtott az MTK, amely így megérdemelten nyert. Haladás—III. kér. TVE 1_1 (1-0) Szombathely, 6000 néző. V.: Már­ton. Gól: Szekér (38.), ill. Aubel (88.). Jó: Neudl G., Szekér, Usváth, ill. Lippai, Krecska, Gáspár. Két ellentétes félidőt hozott a mérkőzés. Az NB I-es labdarúgó baj­nokság állása l.MTK 13­­40—8 39 2. FTC 11 1 1 26—12 34 3. Új pest 9 2 2 30—13 29 4. Vasas 8 2 3 17—9 26 5. DVSC 7 2 4 27—17 23 6. BVSC 6 3 4 20—13 21 7. Győri ETO 6 2 5 14—18 20 8. Haladás 5 4 4 18—13 19 9. ZTE 6 1 6 15—20 19 10. Kispest 5 3 5 18—18 18 11. Békéscsaba 4 3 6 17—17 15 12. Videoton 3 5 5 16—17 14 13. III. kér. TVE 3 4 6 17—25 13 14. Vác 2 3 8 16—26 9 15. Csepel 1 5 7 12—23 s 16. Stadler 2 2 9 6—20 8 17. Siófok 2 2 9 7—25 8 18. Pécsi MFC 1 2 10 8—30 5 A békéscsabaiak második, Kulcsár első gólja, amelyet Pest (8) és a copfos Szaszovszky csak szemmel tud követni, hiszen Babócsy kapus már verve Az NB I-es tudósítást készí­tette: Gyurkó Mihály, Já­vor Péter. Fotó: Kovács Er­zsébet ■BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP A a ^ATESZ tagja Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198;Hirdetésvezető:NánásiJános.Telefon/fax:(66)441-311;Terjesztésvezető:Körtvélyesi Csaba. Telcfon/fax (66) 453-710. Áz előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068