Békés Megyei Hírlap, 1996. november (51. évfolyam, 255-280. szám)

1996-11-25 / 275. szám

1996. november 25., hétfő SPORT OBERES MEGYEI HÍRLAP Csata százhárom percben Békéscsabai Főiskola DSE—Kaposvár 2:3 (14, 10, -10, -14, -9) NB I-es női röplabdamérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Donkó, Jäger. Békéscsaba: BAJKÓ J., Bajkó E., Lengyel, Antoni, Kazár, Tóth É. Cs.: SOMOGYVÁRI, Széplaki, Wei- perth. Edző: Kormos Mihály. Kaposvár: BOLDAREVA, Szav- vatyejeva, MAGYARNÉ, Tuba, Geiger, KARMOSNE. Cs.: Vukov, Gelle, Tormási, Ékes. Edző: Simonná Kutas Zita. Remekül kezdtek a csabaiak, tu­lajdonképpen ott folytatták, ahol a hét közi Nyíregyháza elleni Ma­gyar Kupa mérkőzés nagyobb ré­szében játszottak. Lendületesek voltak, nyitásaik jók voltak, s a mezőnyben sem játszottak alá­rendelt szerepet. Sőt, a második szett elején már 11:0-ra is elhúz­tak. Ekkor rendezte a sorokat a hosszú utazástól még sokáig „kába” Kaposvár, sok cserével és időkéréssel megtörte a csabaiak lendületét Simonná edző. Ettől függetlenül nyerték a második já­tékrészt a hazaiak. A harmadik szettben 2:5-ről fordítottak a főiskolás lányok, de nem tudták megtartani előnyüket. A negye­dik játékrészben váltakozva ve­zettek a csapatok, sőt, a csabaiak kezében volt a szett- és mérkő­zéslabda, hiszen 14:13-ra vezet­tek, ám elég volt egy kisebb hiba, s a vendégek kiénekelték a szá­jukból a sajtot. A finisben viszont győzött a rutin, így elvitte a két pontot a Kaposvár Békéscsabáról a 103 perces játék után. Kormos Mihály: — Két szettig jól játszottunk újfent. A finisben azonban nem azt csi­nálták a lányok, amit megbe­széltünk, ezért vesztettünk. Az egyiknek sikerült... Békési FKC—Egri KC 35—16 (17—9) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Békés, 5(H) néző. V.: Sziklai, Tóth. Békés: TÓTH GY. — NAGY 5, Weigert 1, CSUVARSZKI 5, POL­GÁR Z. 3, MOLDOVÁN12, POCSAI3. Cs.: ARDELEÁN P. (kapus), Polgár T. 2, Czétényi 2, Takács 1, Bogárdi 1, Ardeleán L., Szűcs. Edző: Kádas László. Az ellenfél legjobb dobói: Burg T. 5, Bencze 3, Barta, Deák 2—2. Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3. Három perc után elkezdtek po­tyogni a gólok, a 8. percben már 5—1 volt az állás, elsősorban MoldoVán jelentette az egrieknek a megoldhatatlan feladatot. A második játékrész elején már 23—10 volt az eredmény, így nem okozott gondot a hazaiaknak az Eger legyőzése. Sportszerű, küzdelmes volt a mérkőzés, an­nak ellenére hogy nem volt egy súlycsoportban a két csapat. A megnyugtató előny birtokában Kádas edző a fiatalokat is pályára küldte. Kádas László: — A csapat nevében is gratulálok a 16. élet­évét ma betöltő Ardeleán Péter­nek és sok sikert kívánok további sportpályafutásához. A mai mérkőzés fő támogatója Farkas László vállalkozó volt. Mizse KC—HC Szarvas 29—22 (20—13) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, 200 nezo. V.: Fülöp, Gergely. Szarvas: Dián — Szenteszki, SERFEL 9, Korcsok 1, NAGY G. 6, Tusjak 1, HARSÁNYI 4. Cs.: Kiss (kapus), Kovács 1, Harsányi V., Lengyel, Dócs. Edző: Velky Mihály. Az ellenfél legjobb dobói: Király 11, Korsós 7, Telek 7. Hétméteresek: 4/3, ilL 6/3. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. A 7. percben 7—1 -et mutatott az eredményjelző. Ekkor időt kért a Szarvas, próbálta sorait rendezni, ami sikerült is és újabb hét perc alatt 10—7-re alakult az állás. Ám ezt megint egy kis kapkodás követte, amiért újabb helyzetek maradtak ki. A szünet a vendé­geknek kedvezett, 20—16-ra fel­jöttek. A véghajrában újabb két hétméteres és helyzet maradt ki, és végül a mizsei csapat hét góllal nyerte a találkozót. Velky Mihály: — A kezdeti megilletődöttség után feljöttünk és a második félidőben egyenran­gú ellenfelei voltunk a mizseiek- nek. Itthon legközelebb az Eger ellen kell javítani és csak a győze­lemmel lehetünk elégedettek. Ifjúságiak: Mizse KC—HC Szarvas 21—13. (rimi) Varga talajon ötödik Több mint hétezren váltottak jegyet a stuttgarti Schleyer-Halle csar­nokba azért, hogy megnézzék a Német Torna Szövetség hagyomá­nyos, az idén már 14. alkalommal megrendezett nemzetközi versenyét, amelyet számos külföldi klasszis jelenléte avatott különösen magas színvonalúvá. A viadalon a békéscsabai Akvaline TC válogatott versenyzője, Varga Adrienn jól helytállt az erős mezőnyben, a talajdöntőben ötödikként, felemáskorláton hetedikként zárt. A Totó 47. heti eredményei l.III. Kér. TVE—Ferencváros .........................4—3 1 2. Debreceni VSC—Újpesti TE.........................0—1 2 3. Werder Bremen—Dortmund........................0—4 2 4. Bielefeld—Freiburg........................................2—0 1 5.1. FC Köln—Hamburg ...................................2—2 x 6. St. Pauli—Leverkusen ....................................3—1 1 7 .Schalke04—1860 München...........................4—1 1 8. Bologna—Atalanta..........................................3—1 1 9. Cagliari—Napoli.............................................1—1 x 10. Lazio—Sampdoria...............................1—1 x 11 . Parma—AS Roma...........................................0—0 x 12. Perugia—Verona.................................3—1 1 3. Udinese—Juventus...............................törölve a megállapított eredmény............................... 1 +1. mérkőzés: 14. MTK FC—BVSC.................................0—1 2 H amar megszokták az első osztály légkörét Mit ér a rögbisek őszi három győzelme? A Békéscsabai Benny Bulls-Partium rögbicsapata, állnak balról: Szűcs, Szombati, Szedoglavits, Csizmazia, Laurinyecz, Gyebnár, Kardos, Lukács Csaba játékos edző, Márton. Elől: Preotheasa, Priskin Cs., Priskin Kovács, Molnár, Krajcsó, Bartók, Pásztor, Balta. Afelvételről hiányzik: Tulkán, Szuromi, Bálint Véget ért a nyolccsapatos NB I-es rögbibajnok­ság őszi sorozata, amelynek során a Békéscsa­bai Benny Bulls-Partium gárdája három győzelmet aratott és négy vereséget szenvedett, így a nem hivatalos tabella alapján az ötödik helyen zárták a bajnokság félidejét. A folytatás­ra márciusban kerül sor. Persze addig sem pihen a csapat, levezetésként még két barátságos hírverő mérkőzést játszanak (az elsőt mindjárt a hét végén, szombaton a Szentes ellen 14 órai kezdettel, hazai környezetben, azaz a volt Szalvai pályán.) A decemberi átmeneti időszakot követően januárban kezdik meg a felkészülést a tavaszi szezonra. Az őszi eredményekről beszélgettünk Lu­kács Csaba játékos edzővel és Szűcs Attilával, a csapat egyik erősségével. — Augusztus utolsó hét végéjén kezdődött a bajnokság—mondja Lukács Csaba —, s irányí­tott sorosolás szerint játszottuk mérkőzésein­ket. Ez azt jelenti, hogy legelőször a tavalyi bajnokság aranyérmesével, majd a második he­lyezettjével, s ahogy haladtunk az időben előre, úgy következtek az egyre hátrébb helyet foglaló csapatok. Ez több ok miatt is jó volt nekünk, újoncoknak. A legfontosabb ezek közül: mire a közel hasonló tudású csapatok következtek el­lenfélként, addigra szereztünk némi tapasztala­tot az első osztály légköréről. Addig pedig tuda­tában voltunk, hogy a tavalyi dobogósok ellen úgy sincs egyelőre keresnivalónk. Végül a há­rom győzelem felülmúlta várakozásunkat, mégha a legjobbak ellen bele is szaladtunk egy­két súlyos „zakóba”. —Mi volt a három sikernek is elkönyvelhető győzelem oka? — Egyrészt az, hogy az idegenlégiósok, a miskolciak és a román játékosok hamar és jól beilleszkedtek a csapatba. Másrészt hamar rá- éreztünk az NB I légkörére. Nem beszélve arról, hogy sokat segített a csapaton belül kialakult egészséges küzdőszellem, a lelkesedés, ami hozta a sikereket. A legjobb példa erre a szegedi­ek elleni mérkőzésünk volt. — Kik voltak e téren a legjobbak a csapat­ból? — Nem tudok és nem is akarok külön kiemel­ni senkit, hiszen pont az volt az erényünk, hogy egységessé vált a csapat. Meg különben is, az egyik meccsen a játékosok egyik csoportja nyújtott kimagasló teljesítményt, a másikon má­sok. — Az NB II-ben sokszor azzal nyertünk, hogy egy-egy játékos hozta magát — veszi át a szót Szűcs Attila. — Most viszont az NB I-ben a nagyon egységes csapatmunka kellett a siker­hez. —Mi van az utánpótlással? — A kadett csapatunk kétszeresen is újonc, hiszen eddig nem is volt ilyen gárdánk, másrészt a létrejöttük után rögtön az NB I-ben kellett bizonyítaniuk — folytatja Lukács Csaba. — Rengeteget fejlődtek az ősz alatt a fiatalok, s öröm számunkra, hogy ők is szereztek egy győzelmet, nevezetesen a szegediek ellen. — Biztos vagyok abban, hogy tavaszai már több csapatnak lesznek egyenrangú partnerei — toldja meg Szűcs Attila.—Eredményeik értékét növeli, hogy a mezőnyben a legfiatalabb csapat a mienk, sok köztük még az általános iskolás srác, míg a többi gárdában szinte egyivásúak kergetik a tojáslabdát. Egyébként napjainkra mintegy harminctagúvá duzzadt az utánpótlás­korú gárdánk. —Mit vártok a tavaszi folytatástól? — Azokkal szemben, akiktől nagyon kikap­tunk ősszel, szeretnénk most szoros csatát ját­szani — mondja Lukács Csaba. — Esetleg pon­tokat is csipegetni tőlük. Akiket pedig legyőz­tünk, azokat mindenképpen szeretnénk újra megverni. Ehhez pedig januárban megkezdjük a felkészülést, lesz két és fél hónapunk az alapo­zásra a március közepi, tavaszi rajtig. (jávor) Győzelem a listavezető ellen BSC Szarvas—MÁV-NTE Nagykanizsa 84:79 (34:38) NB IB csoportos női kosárlabda-mérkőzés, Szarvas, 400 néző. V.: Kékesi, Bernáth. Szarvas: Zsigmond (3), VERES (22/3), Geren­csér (6), KITLINSZKAJA (18/3), FRANKÓ K. (24/9). Cs.: FRAN­KÓ Á. (4), Huszárik (-), PÜSKI (1), Keresztény (6). Edző: Szirony Pál. Az ellenfél legjobb dobói: Kránicz (35/3), Lánczos (10/3). Az eredmény alakulása: 5. perc: 8:6,11. p.: 19:16,15. p.: 24:27,26. p.: 45:43,34. p.: 63:61. Rendkívül idegesen kezdtek a ha­zaiak, jellemző erre, hogy csak a 4. akcióból szerezték meg az első kosarat Kitlinszkaja révén. A 12. percig minimális BSC-előnyt mutatott az eredményjelző. Már ekkor is feltűnt, hogy Gerencsér­nek és Veres Margitnak nem megy a játék, ők ketten ugyanis az első 20 percben csak nyolc pontot szereztek. Annál jobban ment viszont a túloldalon Krá- nicznak, aki a bal sarokból egy­más után szórta a kosarakat, 20 perc alatt tizennyolcat. Aztán Frankó Katalin volt az, aki fény­korára emlékeztetőén játszott. Úgy a védekezésben, mint a pont­szerzésben kimagaslott a me­zőnyből. Szünet után Veres Margit is végre szárnyra kapott és 20 pon­tot szerzett. A 26. percben aztán Szarvas visszavette a vezetést. Az utolsó öt perc pedig sokáig emlékezetes marad, mert a Fran­kó K„ Kitlinszkaja, Veres trió olyan látványos hajrát vágott ki, amely méltán vívta ki a közönség vastapsát. A BSC megérdemelten nyerte a rangadót. A Nagykani­zsa játéka egyedül Krániczra épül, aki ezúttal nagyobb fi­gyelmet érdemelt volna, s ak­kor meg lett volna az áhított 12 pontos győzelem. Szirony Pál: — Nagyon küz­delmes mérkőzésen sikerült visszavágni a szeptemberi vere­ségért. (csabai) ASZTALITENISZ Orosházi MIK I.- Tiszaújváros 10:1 NB I A csoportos női asztalite­nisz-mérkőzés, Orosháza. Orosházi győztesek: Fazekas Gy. 3, Cojocaru 2, Kovács 2, Molnár E. 1., a Cojocaru, Ko­vács és a Fazekas Gy., Molnár E. páros. A péntek esti fővárosi győzelem utáni fárasztó utazást követően az orosházi lányok könnyed győzel­met arattak a sereghajtó tiszaúj- városiak ellen. A hazaiaknál ez­úttal Fazekas Györgyi remekelt, de a többiek is kitettek magukért. Örvendetes, hogy a saját nevelé­sű, fiatal Molnár Emese nem oko­zott csalódást, különösen a páros­ban nyújtott jó teljesítményt. Győzelmével a kék-fehérek a ta­bella második helyére ugrottak. Orosházi MTK II.— Komárom 3:10 NB I B, női, Orosháza. Oroshá­zi győztesek: Páli 2, Lehoczki A. 1. Az orosháziak tartalékosán álltak fel, hiszen Molnár E. az első csa­patban szerepelt, Zelei és Lehoczki M. pedig sérülés miatt nem állhatott az együttes rendel­kezésére, így két 10 éves újonc, Visky és Dénes szerepelt. Az egykori orosházi Kiss Anikó ve­zette veretlen listavezető megér­demelten győzött, bár szorosabb lehetett volna az eredmény, de néhány szettben elpártolt a sze­rencse a hazaiaktól. Pécs—Békési TE I. 10:3 NB IB, női, Pécs. Békési győzte­sek: Nagy Cs. 2, Dér 1. A rutinos játékosokból álló hazai­ak ellen szoros meccseket vívtak a vendégek. A párosoknál balsze­rencsésen kaptak ki a békésiek 2:1-re. A folytatásban az egye­seknél az ismét magára talált Nagy Csilla szép dolgokat produ­kált, két értékes győzelmet szer­zett. MMG Automatika—Békési TE I. 5:10 NB I B, férfi, Budapest. Békési győztesek: Németh 4, ifj. Balogh 3, Csarnai 2, Jakab 1. Meglepetésre a két párost elbuk­ták a vendégek, majd a folytatás­ban 4:0-ra elhúzott a fővárosi gár­da. Ezt követően 5:3-as hazai ve­zetés után a békésiek magukra találtak és Németh, valamint ifj. Balogh vezérletével fordítottak. A vendégek százszázalékos telje­sítménnyel egy fordulóval a zárás előtt őszi bajnokok lettek, három pont előnnyel vezetik a tabellát. A békésiek szereplését a Csabai Konzerv Rt. szponzorálta. V. L. Orosházi aranyak Balassagyarmaton szombaton megkezdődött a fekvenyomó országos bajnokság. A viadalon a hölgyek 60 kg-os súlycsoport­jában Gibala Edit, az Orosházi Kazép kitűnősége 85 kg-mal aranyérmes lett. A férfiak 52 kg- os súlycsoportjában Németh Jó­zsef. az Orosházi Toldi verseny­zője 100 kg-os eredménnyel, új országos csúccsal a dobogó leg­magasabb fokára állhatott. A Békés megyeiek eredmé­nyei. Nők. 60 kg: 1. Gibala Edit (Orosházi Kazép SC) 85 kg. Férfiak. 52 kg: 1. Németh Jó­zsef (Orosházi Toldi) 100 kg — országos csúcs. 56 kg: 2. Tar­soly László (Orosházi Kazép SC) 95 kg. 60 kg: 2. Szabó Sán­dor (Gyulai Atlasz) 105 kg. 67,5 kg: 3. Czinanó Sándor (Gyulai Atlasz) 140 kg. 75 kg: 2. Dara­dics Mátyás (Orosháza) 165. 82,5 kg: 3. Bencsik Krisztián (Orosháza) 170 kg. feRÉKÉS MEGYEI HÍKIAP A ^ATESZ tagja Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Arpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax: (66) 441-311; Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHIR" Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068