Békés Megyei Hírlap, 1996. november (51. évfolyam, 255-280. szám)

1996-11-18 / 269. szám

1996. november 18., hétfő SpOHV Győztek a lila-fehérek... Békéscsabai Előre FC—Újpesti TE 1—3 (1—2) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 2500 néző. V.: Juhos (Nyilas, Nagy I.). Békéscsaba: Derdák 5 — Csehi 5 — Medgyesi 5, Kovács T. 6 — Balog Zs. 5, Illés 4, Major 5, Belvon 4, Unchias 4 — Szabados 5, Kulcsár 6. Edző: Silviu Iorgulescu. Újpest: Szűcs 6 — Sebők 6 — Fehér 5, Bérezi 6 — Jenei 5, Véber 6, Szanyó 6, Zombori 6, Szlezák 6 — Kvasz 5, Kovács Z. 6. Edző: Nagy László. Csere: Illés helyett Varga (5), Belvon h. Todorovics (4) mindkettő a szünetben, Szanyó h. Tamási (5) az 50., Kvasz h. Kovács P. (5) a 60., Balog Zs. h. Kasik (-) a 66. percben. Gólszerző: Fehér (öngól) a 15., Véber a 18., Szanyó a 28., Kovács Z. a 85. percben. Sárga lap: Major (Zomborit visszahúzta) a 13., Kvasz (Kovács T. felvágásáért) a 25., Zombori (Balog Zs. felvágásáért) a 29., Unchias (hátulról leterítette Szanyót) a 33., Fehér (Kulcsár felvágásáért) a 37., Kovács Z. (a gól után levetette a mezét) a 85. percben. Szögletarány: 2:1 (2:1). Edzői nyilatkozatok Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba edzője: — Az első félidőben mindent megpróbáltunk, „haraptunk”, agresszíven játszottunk, de két hiba elég volt ahhoz, hogy hátrányba kerüljünk. Az Újpest labdabiztosabb lett, a kontratámadásaik veszélyesekké váltak. —Pedig az első gólt a Békéscsaba rúgta... — Megszereztük a vezetést, és ekkor nem hittem, hogy vesztesen hagyjuk el majd a pályát. Az első játékrészben fegyelmezetten játszottunk, és azt senki sem mondhatja, hogy a csapat nem akart. De egy ilyen jó ellenféllel szemben ez kevésnek bizonyult. Hét közben hiába gyakoroltuk a mérkőzés-szituációkat, a bajnokin minden másképp alakult. —Mi volt az eredetihaditerv" ? — Úgy képzeltem el, hogy egy biztonságos védekezés mellett kontrákra építjük a taktikát. Az első játékrészben az újpestieknél Szlezák, Jenei nem tudott kibontakozni, igaz helyettük Véber és Szanyó annál inkább élt a pályán. Ezt viszont nem tudtuk kivédeni. — Mi lehet az oka annak, hogy a vezetés birtokában nem tudja sokáig tartani az eredményt a Békéscsaba? — Ezen én is sokat gondolkodtam. Talán ekkor kellene igazán fegyelmezetten játszani. De az újpestiek ellen nem erről van szó, hiszen egy jobb erőkből álló ellenféltől kaptunk ki. Gólt rúgtunk, lehetőségeink is voltak... Sok erőt kivett belőlünk a váci mérkőzés, és Csehitől, Medgyesitől és Illéstől többet vártam, de adós maradt a jó játékkal Bel von és Kasik is. Nagy László, az Újpest edzője: — Az első félidőben mindkét csapat idegesen kezdett, a későbbiekben pedig eldurvult a küzde­lem. Ettől a játékosaink felidegesedtek, s alig törődtek a játékkal, sokkal inkább a körülményekkel és a nézőkkel, no meg a játékveze­téssel. —Mi okozhatta ezt a zavart? — A délelőtti mérkőzés nem a legszerencsésebb számunkra, nem tudunk kellően ráhangolódni a meccsre. A békéscsabai gól után kedvező volt, hogy hamar egyenlítettünk, sőt fordítani is tudtunk, ezért a második félidőben már csak a játékkal törődtünk. A második félidőre szerencsére a rugdosódás is alábbhagyott. Mi igyekeztünk tartani az eredményt, de közben sem mondtunk le a további gólszer­zési lehetőségről. Úgy kellett volna játszani az egész mérkőzésen, ahogy a hajrában tettük. moúsA GUMICENTRUM Békés, Szent Pál sor 1. K Tel: 06 (66) 341-447, 341-798, Gumiköpenyek, akkumulátorok, SÍ perforált lemezek. ^ 15. perc: A kezdőkörben álló Csehi elé került a labda, a csabai­ak liberója azonnal előrevágta a meglóduló Szabados és Kulcsár felé. Szabados előtt elsuhant a labda, nem úgy Kulcsár előtt, aki Sebők kíséretében nyolc méterről megcélozta a kaput, a labda Fe­hér combján irányt változtatott, úgy pattant a hálóba a vetődő Szűcs fölött,öngól, 1—0. 18. perc: Kovács Zoltán egy csel után a 16-os bal sarkától tovább gurított Véber elé, aki a 11-esig futott tovább, majd senkitől sem zavartatva célzott. A labda a bal kapufa tövéről vá­gódott a hálóba, a vetődő Der­dák mögött, 1—1. 28. perc: Szanyóhoz került a labda a békéscsabaiak 16- osának bal sarkánál, az újpesti középpályás zsebkendőnyi terü­leten kicselezte a fél csabai vé­delmet, átjutott Unchiason, majd az elé futó Csehi mellett is elhúzta a labdát, végül a bal alsó sarokba gurított, 1—2. 85. perc: Szlezák balról re­Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokságban következik. No­vember 23., szombat: Cse­pel SC—Békéscsabai Elő- re FC, 13.00. Vác—Stadler FC, 15.00. Siófok—Video­ton, 15.00. Győr—Pécs, 15.00. MTK—BVSC, 17.00 (MTV). Kispest- Haladás, 17.00. November 24., vasárnap: Debrecen— Újpest, 11.00. III. kér. TVE—Ferencváros, 13.00 (Duna TV). November 25., hétfő: Zalaegerszeg—Va­sas, 19.00 (MTV). mekül átívelt a túloldalra, ahol Kovács Z. a kaputól hét méter­re, magasra emelkedve bólin­tott. A labda a kimozduló Der­dák fölött hullott a hálóba, 1—3. Már az első percekben nyil­vánvalóvá vált, hogy jó mérkő­zésre lesz kilátás, hiszen mind­két csapat a támadásokra he­lyezte a hangsúlyt. Igaz, a vé­delmeket is stabilizálták a szakvezetők, amiből bátran építhettek a kontrákra is a csa­patok. Az első negyed órában enyhe fölényt harcolt ki a Bé­késcsaba, de igazi nagy gólhely­zete csak egy adódott, amiből viszont gól is született. A szép­séghiba csak annyi, hogy nem Kulcsár neve szerepel a gól­szerző mellett, hiszen Fehéren irányt változtatott a labda, ami Szűcsöt is becsapta, így szerez­ték meg a vezetést a házigaz­dák. A kapott gól után azonban felgyorsított az újpesti közép­pályás sor, s ekkor bizony kiüt­között a két csapat közötti se­bességkülönbség. A vendégek ettől kezdve fölénybe kerültek, gyakran hozták zavarba a csa­baiak védelmét. Véber, Szanyó és Zombori nagy kedvvel ját­szott, s ez meghatározó volt a következő félórában. Az ira- mos mérkőzés további szépség­hibája az volt, hogy mindkét oldalon egy-két játékos „begő­zölt”, s elkezdték rugdosni egy­mást. Juhos játékvezető nem győzte kapkodni zsebéből a sárga lapot, az első játékrész­ben ötször mutatta fel, de két- három alkalommal így is a he­lyén maradt a színes kártya. A második játékrész elején az újpestiek ott folytatták, ahol az elsőt abbahagyták: újra riogatták a csabai védel­met, de most már nem volt olyan átütő erő és tűz a táma­dásaikban, mint korábban. Viszont a két csapat között az is különbség volt, hogy az ÚTÉ legalább némi veszélyt jelen­tett a kapura, a csabai támadá­sok viszónt el sem jutottak odáig. A hazaiak egész egysze­rűen nem tudtak mit kezdeni a labdákkal, ugyanis már a fél­pályánál igyekezett megszűrni a támadásokat az újpesti kö­zéppályás sor. Ha viszont nagy ritkán túljutottak rajtuk, ak­kor egy szilárd védelemmel vagy a lestaktikával játszó vendégekkel találták szemben magukat a hazai támadók. A fővárosiak igyekeztek tartani minimális előnyüket, és az idő előrehaladtával ők sem eről­tették túlságosan a támadáso­kat. Ezért edzőmeccs színvo­nalúra süllyedt a lila-fehérek rangadójának kikiáltott talál­kozó, amin a gyors egymás után végrehajtott cserék sem sokat változtattak. A finisben aztán még egyszer megrázta magát a fővárosi együttes, s ez a megvillanás elég volt ahhoz, hogy magabiztos győzelmet arassanak. A második félidőben ugyan nagyon ellaposodott a játék, de a lendületesebb, gyorsabb és magabiztosabb Újpest így is megérdemelten nyert a viharsarkiakkal szemben. Békéscsabai Előre FC—Új­pesti TE 2—1 (0—0) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Peles. Békéscsaba: Baji — Kurucz, Márton, Valentényi, Ulici — Ke­lemen (Horváth), Schultz, Petruzsán — Kiss J., Filipovics, Vadas (Borbola). Edző: Oláh Imre. Kiállítva: Bodzsár (durva­ságért), Thali (sportszerűtlen megnyilvánulásért). G.: Márton (11-esből), Borbola, ill. Hunyadi. Jó: Baji, Márton, Kiss J., ill. Ka­locsai, Jávor, Hunyadi. Ez történt még... Pécs-DVSC 1-1 (1-0) Pécs, 2000 néző. V.: Kincses. Gól: Tököli (38.), ill. Győri (62. — öngól). Jó: Babócsy, Tomka, Juhász, ill. Stupar, Gojan, Madar Cs. Gyenge első félidőt egy moz­galmasabb második követett. A pécsiek a 60. percig ígéretesen futballoztak, de a szerencsétlen körülmények között bekapott gól visszavetette őket — a dön­tetlen megfelelt a játék képének. Csepel—Vác 1—1 (0—1) Csepel, 1000 néző. V.: Vágner. Gól: Jakab (62.), ill. Andrássy (26.). Kiál­lítva: Tyukodi (Csepel — 13.). Jó: Szekeres, Nagy Tamás, Jakab, ill. Nagy Tibor, Andrássy, Lajkovics. Két ellentétes félidőt hozott a találkozó. Az első játékrészben a korán emberelőnybe került vá­ciak éltek a lehetőséggel, veze­tést szereztek, de aztán a „szi­getországiak” megérdemelten harcolták ki az egyik pontot. Stadler—MTK 1-2 (0-1) Akasztó, 500 néző. V.: Cserna. Gól: Mikóczi (58. — 11-esből), ill. Illés (31. — 11-esből, 76.). Kiállítva: Jere- mejev (Stadler FC — 45.). Jó: Nagy, Balogh, ill. Molnár. Illés, Kuttor. A látottak alapján, ha nehe­zen is, a listavezető megérde­melten nyert, bár levegőben ló­gott a meglepetés. Vasas—III. kér. TVE 1—0 (0-0) Fáy u., 3000 néző. V.: Varga S. Gól: Fischer (63.). A két csapatból senki sem nyújtott átlagon felüli teljesít­ményt. Nagyon gyenge mérkőzésen egy Fischerrel, de főleg a góljá­val jobb volt a Vasas. FTC—Győr 3-2 (2-1) Üllői út, 11 020 néző. V.: Molnár L. Gól: Nyilas (15.), Horváth (29.), Nicsenko (63.), ill. Szarvas (12. és 75.). Jó: Szeiler, Nyilas, Miriuta, Horváth, ill. Szarvas, Puglits, Fodor. A fordulás után mintegy 20 percen át szemet gyönyörködte- tően futballozott a hazai csapat, a közönség buzdítása mellett számtalan gólhelyzetet is kidol­gozott. Videoton—ZTE 1-0 (0-0) Székesfehérvár, 3000 néző. V.: Kiss G. Gól: Takács (54.). Jó: Kujun- dzsics, Dulic, Dvéri, Takács, ill. Tóth J., Gaál, Németh. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a több helyzetet teremtő és ebből egyet kihaszná­ló Videoton megérdemelten győ­zött. Haladás—Siófok 2-3 (0-1) Szombathely, 7000 néző. V.: Arany. G.: Fehér (65.), Varga K. (77.), ill. Filipovic (33., 67.), Tóth L. (73.). Kiállítva: Usvat (Haladás—17.). Jó: Király, Szekér, Negrau, ill. Posza, Bimbó, Bozsér, Juhász, Filipovic. A korán tíz főre fogyatkozott Haladás ellen a végig átgondol­tabban és tervszerűbben játszó Siófok helyzetei alapján nagyobb arányban is győzhetett volna. A BVSC—Kispest találko­zót ma, 19.00 órakor rendezik, s a tv is közvetíti. Az NB I-es labdarúgó baj­nokság állása l.MTK 15­­47—11 45 2. FTC 12 2 1 31—16 38 3. Újpest 11 2 2 .36—15 35 4. Vasas 10 2 3 21—11 32 5.DVSC 7 4 4 30—20 25 6. BVSC 6 4 4 21—14 22 7. ZTE 7 1 7 16—25 22 8. Kispest 6 3 5 20—19 21 9. Győr 6 2 7 18—24 20 10. Haladás 5 4 6 20—17 19 11. Videoton 4 6 5 17—17 18 12. Békéscsaba 4 3 8 18—22 15 13. III. Kér.TVE 3 5 7 17—26 14 14. Vác 3 4 8 19—27 13 15. Siófok 3 3 9 11—28 12 16. Csepel 1 6 8 15—29 9 17. Stadler FC 2 2 11 8—24 8 18. Pécs 1 3 11 10—34 6 Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Sisák Péter, Békéscsaba alpolgármes­tere, a klub társadalmi elnöke: — Feledtetni kellene a Vác elleni játékot és eredményt. Papp László, a Békéscsaba ügyvezető elnöke: — Balajcza Tibornak, az ÚTÉ technikai vezetőjének azt mondtam, hogy győzünk. Mit mondjak, elég furcsán nézett rám. Kovács Géza, a Békéscsaba ügyvezető elnökhelyettese: — Bízom abban, hogy a békéscsabai lila-fehérek hagyják el győztesen a pályát. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Jó játékot és legalább egy pontot remélek. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Bízom a pontszerzés­ben. Moós János, a Békéscsaba pályaedzője: — Örülnék, ha kikö­szörülnénk a váci csorbát. Balajcza Tibor, az Újpest technikai vezetője: — Biztos vagyok a győzelmünkben. fír. Tóth Attila, az Újpest orvosa: — Családilag és érzelmileg is kötődöm a békéscsabaiakhoz, ezért mindig fájó érzés, ha győz az Újpest. fír. Sárosi Ferenc, a hivatásos liga igazgatója: — Egy jó mérkőzést szeretnék látni. Sarlós András, az Újpest tartalékcsapatának edzője:— Remé­lem, hogy folytatjuk jó sorozatunkat. Hajdú B. István tv-kommentátor: — Döntetlen körüli ered­mény várható. Tóth Pál, a békéscsabai sportiroda munkatársa: — Az utóbbi évek eredményei kedvezőek voltak számunkra, ezt várom most is. Pásztor József, a békéscsabaiak korábbi edzője:—Szeretném, ha olyan eredmény születne, mint a régi szép időkben. Zsíros György, a Békéscsaba egykori játékosa, a Békési FC edzője: — Biztos vagyok benne, hogy az Újpest kontrázni fog, ennek kellene megtalálni az ellenszerét. Királyvári Károly, a Békéscsaba egykori játékosa, a női kézi­labda klub elnöke: — Nagy küzdelemben pontosztozkodás szüle­tik. Ogrincs Pál, a békéscsabai ifjúsági B korosztályú csapat edzője:—Esélyesebb az Újpest, de a labda gömbölyű. A SZÜNETBEN. Papp László: — Továbbra is fenntartom a várakozásomat. Krattinger Márton, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Ha meg­fogjuk Vébert, egy pontot szerezhetünk. Láza János, a Békéscsaba egykori játékosa: — Nagyobb lelke­sedéssel pontot érhetünk el. Marik László, a Békéscsaba ifjúsági A csapatának edzője: — Középen nem védekezünk, és hagyjuk játszani Szanyót és Vébert. Balajcza Tibor: — Változatlanul hiszek a győzelmünkben. Gyenes J. András, a Sport Tv média igazgatója: — Okosan és tetszetősen játszik az Újpest. Véber jól mozgatja a középpályás sort. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Papp László (miután a közönség távozását skandálta): — Önkritikát kell gyakorolnom a közönség reagálása miatt. Úgy látszik, ezt is meg kellett érnem Békéscsabán. Sisák Péter: — Nem engedhető meg ez a fajta játék és felfogás. Balajcza Tibor: — Boldog vagyok. Rokob Péter, tv-kommentátor: — A Békéscsaba ezzel a játékosállománnyal csak akkor lehet egyenlő partnere ellenfeleinek, ha nagyon lelkesen játszik. De ezen a mérkőzésen még ezt sem tapasztaltuk. Illés próbálkozik labdaszerzéssel, ám Fe­hér (sötét mezben) lendületből tovább vi­szi a labdát. Békéscsaba^ÚTE 1 —3 Az NB I-es tudósítást készítette: Gyurkó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Such Tamás. Meccsmorzsák Nagy László, az újpestiek mestere a mérkőzés előtt elmondta, hogy Herczeg a bokáját továbbra is fájlalja, ezért nem akar kockáztatni, hiszen a kupameccsel együtt még négy nagyon fontos találkozó van hátra. Ezeken pedig szeretné csatasorba állítani. Most a fiatal Kvasz Krisztiánt küldi pályára. A dolog érdekessége, hogy Kvasz nemrég még békéscsabai színekben játszott, noha egyetlen egyszer sem szavaztak bizalmat neki a felnőtt csapatban. A jobb helyen álló Újpestben viszont nem először lépett pályára. g M> lé S ha már Kvasz Újpestre került, onnan érkezett Békés­csabára (vissza) Belvon Attila, akiről két nappal ezelőtt még az a hír járta, nem léphet pályára vasárnap a Vácon szerzett sérülése miatt. Most viszont a kezdőcsapatban kapott helyet: — A természetgyógyászomnak köszönhetem ismét, hogy játszhatok. Egykori csapatom ellen szeretnék bizo­nyítani, hiszen bizonyos fokig presztízsmeccs számom­ra a mai. 3 V $ Két Sebők Vilmos várta némi feszültséggel a lia-fehér csapatok rangadóját. Egyikük az újpestiek válogatott védője, a másik a békéscsabaiak buszsofőrje, aki több, mint két évtizede szállítja a viharsarkiakat a mérkőzések­re. Semmilyen rokonság nincs közöttük, fél éve ismerik egymást. A pilóta, Sebők Vilmos a székház halijában magyarázta: — Nekem nincs egy szál hajam sem. Nem véletlen mondtam legutóbb is a fiatal druszámnak: adhatnál né­hány fürtöt a tiedből, s akkor kvittek lennénk. kBÉKÉS MEGYEI HÍRUP k a^/AATESZ tagja Közéleti napilap. Főszerkesztő': dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő": Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető' igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198;Hirdetésvezetó':NánásiJános.Telefon/fax:(66)441-311;Terjesztésvezetó':Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DKLHIR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő' szervek. Előfizethető' a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068