Békés Megyei Hírlap, 1996. október (51. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-28 / 251. szám

© 1996. október 28., hétfő Illés Béla ellenállhatatlan volt cpOKt mbu-éku* MTK FC—Békéscsabai Előre FC 3—1 (2—1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Hungária körút, 2000 néző. V.: Vágner (Tompos, Hidasi). MTK: Babos G. 0—Molnár 6, Kuttor 6, Talapa 5 — Zimmermann 5, Farkasházy 6, Halmai 6, Illés B. 8, Szekeres 5 — Csertői 6, Füle 6. Edző: Garami József. Békéscsaba: Derdák 5 — Csehi 6 — Medgyesi 5, Kovács T. 6 — Ulici 5, Illés N. 4, Belvon 6, Sándor 5, Kasik 5 — Szabados 5, Balog Zs. 5. Edző: Silviu Iorguleseu. Csere: Szekeres helyett Oprisan (-) a 73., Csertői h. Barva (-) a 85., Zimmermann h. Katzenbach (-) a 89., ill. Ulici h. Kulcsár (4) az 59., Illés N. h. Todorovics (-) a 61. percben. Gólszerző: Csertői a 6., Csehi (11 -esből) a 35., Füle a 40., Illés B. az 57. percben. Sárga lap: Illés N. (rátartott Illés B. lábára) a 17., Molnár (elhúzta a 16-oson belül Kasik lábát) a 34., Szekeres (Szabados visszahúzásá­ért) a 65., Oprisan (rálépett Bel von lábára) a 78. percben. . Szögletarány: 3:7 (1:2). Edzői nyilatkozatok Garami József, az MTK edzője: — Ugyan tartalékos csapattal álltunk ki, mégis nyertünk, aminek nagyon örülök. A Békéscsaba egyes játékrészekben jól játszott, de jobbak voltunk náluk. Aki a csapatból bizonyítási lehetőséget kapott, élt is vele. Egy dolog viszont bánt: Molnár is kiesett, azaz a következő fordulóban nem léphet pályára. Silviu Iorguleseu, a Békéscsaba edzője: — Azt lehet mondani, reális az MTK győzelme, de nem volt két gólkülönbség a két csapat között. Ezen a napon az döntött, hogy jobb játékosállománya van a fővárosiaknak. —Az elsőjátékrészben úgy tűnt, felveszi a kesztyűt a Békéscsaba. — Valóban, nagyon fegyelmezetten játszott a csapat, de sajnos mind a két bekapott gólt nagy egyéni hibák előzték meg. Ha nem hibázunk ekkorákat, még jobb eredményt is elérhettünk volna. Nem beszélve arról, hogy ebben az időszakban kimondottan jól focizott a gárda. De az is tény, az MTK ellen nem szabad kalandozni. —A szünetben mit mondtál a játékosoknak? — Elsősorban arra hívtam fel a figyelmet, hogy a folytatásban nem szabad olyan hibákat elkövetni, amiből a gólt kaptuk. Egyben azt kértem, hogy ugyanilyen lendületesen játsszunk, hiszen az első félidőben két-három tetszetős támadásunk is volt, ami gólhelyezet­tel kecsegtetett. —Erre a csapat úgy kezdett, mintha álomból ébredt volna... — Tíz percig magam sem tudom, hogy mitől játszottak ennyire gyengén. Ennek következménye volt a fővárosiak harmadik gólja. Csak ezután ocsúdott föl a gárda, és az utolsó negyed órában ismét remekül futballoztak. Ebből is látszik, hogy fizikálisán jó erőben van a csapat, csak éppen az utolsó pillanatokban nem voltak pontosak. Különösen azt sajnálom, hogy Kulcsár szép ziccere kimaradt. A másik probléma az volt, hogy Ulici egy-egy jó helyzetben nem vállalta a kapura lövést. —Kikkel voltál elégedett? — Csehivel, Balog Zsolttal, Belvonnal, és az első játékrészben Kasikkal. ALKOtAS^ GUMICENTRUM Békés, Szent Pál sor 1. Tel,: Oá (66) 341-447, 341-798. Gumiköpenyek, ~ akkumulátorok, n _________perforált lemezek. 5. A hazaiaknál Zsivótzky nem gyógyult meg, Talapa került a helyére, míg a kezdőcsapatba jelölt Katzenbach helyett a sérüléséből felépült Zimmer­mann kapott lehetőséget. A ven­dégeknél Kulcsár helyett a fiatal Balog Zsolt játszott a csatársor­ban, míg a középpályára Illés N. került. 6. perc: egy rossz csabai be­dobás után a hazaiakhoz került a labda, a védők előrevágták a pettyest, Illés B. a jobb oldalon üresen kapta, betört a 16-oson belülre, Kovács T. mellett át­ívelt a túloldara és a jókor érkező Csertői három méterről kapás­ból a léc alá vágta a labdát, 1—0. 8. perc: Illés N. adott Szaba­dos elé az MTK 16-osán belül, a csatár éles szögből 8 méterről lőtt, Babos a jobb kapufa tövéből ütötte ki a labdát. 10. perc: Illés B. a balösze- kötő helyéről, 10 méterről meg­célozta a jobb alsó sarkot, Derdák gyors vetődéssel a kapu­fánál megfogta a pettyest. 24. perc: Belvon szögletét Sándor lefejelte Szabadoshoz, de a labda kecsegtető helyzet­ben elpattant a csabai csatártól. 31. perc: Belvon Ulici be­adása után az alapvonal közelé­ből visszaadta a labdát. Illés N. a 11-es pontnál, jó helyzetben el­vétette a petyest. 32. perc: Kovács T. jól húzta meg a bal oldalon, az alapvonal közeléből jól adott középre, Ba­log Zs. 8 métérről fejelt abal alsó sarokra, Babos G. nagy bravúr­ral ütötte szögletre a labdát. 34. perc: Belvon remek 40 méteres átadása után Kasik be­tört a 16-oson belülre, Farkashá­zy mellett elvitte a labdát, majd a keresztező Molnár elhúzta az apró termetű középpályás lábát, Vágner határozottan mutatott a 11 -es pontra, Molnárnak pedig felmutatta a sárga lapot. A meg­ítélt büntetőt Csehi ballaLjól he­lyezte a kapu jobb oldalába, 1— 1. 40. perc: Illés B. a félpályá­ról indult a bal oldalon, Csehi mellett elfutott, majd az alapvo­nal közeléből Illés N. mellől be­adott, és a jókor érkező Füle jobb külsővel Medgyesi szorításában három lépésről a hálóba pörge­tett^—1. 45. perc: jobb oldali hazai Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokságban következik. No­vember 2., szombat: Stad­ler FC—Siófok, 13.00. Cse­pel—Kispest, 13.00. Bé­késcsabai Előre FC—Pécs, 13.00. Vác—MTK 15.00. Videoton—Győr, 15.00. Vasas—Debrecen, 15.00. Ferencváros—Újpest, 17.00 (MTV). Haladás­ul. kér. TVE, 19.00. BVSC—Zalaegerszeg, 19.00. szöglet után Szekeres 7 méterről erőtlenül fejelt, Derdák könnye­dén hárította a labdát. 51. perc: Csertői vezetgette a labdát a csabai kapu előterébe, majd 24 méterről lövésre szánta el magát, a pettyes a felső léc fölött hagyta el a játékteret. 55. perc: Illés B. betört a balösszekötő helyén a 16-oson belülre, Ulici mellett beadott, Füle 8 méterről, jó helyzetből fölé fejelt. 57. perc: Molnár a jobb­összekötő helyén a csabai 16- oson belülre robogott a labdá­val, visszagurította azt, Talapa 16 méterről lőtt, ám rosszul ta­lálta el a pettyest, így a teljesen őrizetlenül hagyott Illés B. elé került, aki 5 méterről a bal felső sarokba lőtt, 3—1. 61. perc: Molnár ismét felfu­tott, jobbról ügyesen adott kö­zépre, Derdák ügyes vetődéssel szerezte meg a labdát a csatárok elől. 67. perc:Halmaiközéprőljól tolta ki a labdát a balösszekötő helyén érkező Farkasházyhoz, aki 14 méterről jobb külsővel lőtt, Derdák a jobb kapufánál biztosan védett. 69. perc: Illés Bélát Sándor feltartotta 25 méterre a csabai kaputól. A megítélt szabadrú­gást Csertői végezte el, középre tartó labdáját biztosan hárította a békéscsabai kapuvédő. 78. perc: Belvont Oprisan akasztotta a hazai 16-os előteré­ben. A sértett 23 méteres sza­badrúgása a sorfalról pattant szögletre. 84. perc: Belvon szabadrú­gása után Todorovics fejese egy védő hátáról pattant ki a me­zőnybe. 88. perc: korszerű Balog Zs.—Szabados—Kulcsár akció után Kulcsár jól látta meg, hogy kint áll Babos G. a kapujában, 17 méteres emelése azonban fél méterrel elkerülte abal felső sar­kot. A békéscsabaiak hadrend­jéből az derült ki, nem mennek ki feltartott kézzel, s még csak nem is csupán a védekezéssel kívánnak törődni az eddig százszázalékos MTK otthoná­ba. Az más kérdés, hogy a ha­zai támadókat a két csabai em­berfogó még úgyahogy semle­gesítette, azaz Kovács Csertő­it, Medgyesi pedig Fülét igye­kezett kivonni a harcból, Illést azonban senki sem őrizte. Vagy ha lett volna mégis ilyen labdarúgó — ez nem derült ki a mérkőzés 90 perce alatt —, nos, az egyszerűen nem tudta megfogni. A válogatott közép­pályás remekül szervezett, két gólpassza és egy gólja dicséri. A csabaiak az első játék­részben még egyenrangú part­nernek bizonyultak, néhány formás támadásra is futotta erejükből, de a hatékonyabb középpályás sorral rendelke­ző MTK mindig lépéselőny­ben volt, és a kapura is veszé­lyesebbnek bizonyultak. Az viszont feltűnő volt, hogy az első játékrészben mindkét fővárosi gól egyéni hibák soro­zatából esett, ráadásul kont­rákból, ami az MTK gyor­saságát, a csabaiak körülmé­nyeskedéseit mutatja. Az sem volt mentség, hogy a Békéscsa­ba tartalékosán állt föl, Major, Raducu és Varga játékával nem számolhatott Silviu Iorguleseu, ugyanis a kék-fe­héreknél még hosszabb volt a maródiak listája, hiszen ko­rábbi öt kezdőjátékos nem állt Garami edző rendelkezésére. A fordulás után egy ijedt Békéscsaba lépett pályára: korántsem tudták megismé­telni az első félidő teljesítmé­nyét. A házigazdák egyre len­dületesebben futballoztak, aminek eredménye volt a mezőny legjobb játékosának, Illésnek látványos gólja. Ám ezután igencsak visszafogtak az iramból a házigazdák, a mezőnyben fel is jött a Békés­csaba, de a középpályán egye­dül Belvon, elöl pedig Szaba­dos jó teljesítménye is kevés volt ahhoz, hogy góllá érlelje­nek egyet is a néhány támadás­ból. Ezen a napon az MTK ennyivel jobb volt a helyenkén körülményeskedő Békéscsa­bánál, amely azért nem ját­szott alárendelt szerepet, mint amit a tabellán elfoglalt helye­zés és pontszámbeli különbség mutat. Békéscsabai Előre FC—Kis­pest-Honvéd FC 0—3 (0—2) NB I-es ifjúsági A korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés, Bé­késcsaba, 100 néző, V.: Koch. Békéscsaba: Kiss R. — Rocz­kó, Koszta (Szelei), Futaki, Márton — Balog Z. (Simon), Csulik, Belicza, Zsibrita — Mazula, Iszáka. Edző: Marik László. A békéscsabaiaknak — győzelmük esetén — esélyük nyílt volna a felzárkózásra, ám ezt a célt meghiúsították a fővá­rosiak. Félóráig úgy tűnt, hogy szorosan alakul a találkozó, hi­szen egyik csapat sem mutatott meggyőzőjátékot, ámkét védel­mi figyelmetlenségből a piros­feketék jutottak megnyugtató előnyhöz. Szünet után valame­lyest kiegyenlítődött a játék, ám a békéscsabaiak kevés helyze­tükből nem találtak a kapuba, míg ugyanez sikerült a vendé­geknek a másik oldalon. A kró­nikához tartozik még, hogy Ba­log Z. újra megsérült. G.: Balas- kó, Balog Zs., Vrubovszki. Jó: Csulik, Mazula, ill. Szekeres, Balog Zs., Balaskó, Jurkovics. Békéscsabai Előre FC— Kispest-Honvéd FC 2—3 (0—2) NB I-es ifjúsági B korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés, Bé­késcsaba, 50 néző. V.: Szabó S. Békéscsaba: Kesjár — Tóth I. (Bányai), Sallai, Czipó, Oláh — Szeverényi, Lakatos, Pozsár, Csúz (Vandlik) —Friderikusz (Horváth), Torzsa (Karakas). Edző: Ogrincs Pál. A békéscsa­baiak az első játékrészben el­dönthették volna a találkozót a maguk javára, de számos gól­helyzetükből egyet sem értéke­sítettek. A kapott gólok nagy hátránynak bizonyultak szünet után. G.: Pozsár, Vandlik, ill. Páczi 2, Orosz. JÓ: Pozsár, Sal­lai, Csúz, ill. Somogyi, Páczi, Vass Cs., Pádár. Ez történt még... Pécs—FTC 1-2 (1-1) Pécs, 13 000 néző. V.: Arany. Gól: Azoitei (30.), ill. Hrutka (37.), Nyilas (78. — tizenegyesből). Jó: Babócsy, Brindas, Tomka, Azoitei, ill. Telek, Hrutka, Nyilas, Szűcs. Jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen a pécsiek fegyelmezetten játszottak, sokáig jól tartották magukat, az utolsó negyedórára azonban láthatólag elfáradtak, s a találkozó nagy részében többet támadó FTC megérdemelten nyert. Kispest—Vác 1—1 (1—0) Bozsik-stadion, 1500 néző. V.: Már­ton S. Gól: Tóth M. (9.), ill. Kriska (49.). Jó: Tarlue, Moses, ill. Vámosi, Vojtekovszki. A magabiztosan kezdett kis­pestiekben még nincs kellő tűz, gólveszély, így a ritka nagy bom­bával egyenlített Vác tökéletesen rászolgált a pontszerzésre. Siófok—Csepel 0—1 (0—0) Siófok, 2000 néző. V.: Kiss G. Gól: Nagy T. (78.). Jó: Bimbó, Juhász, Szabó, ill. Bíró, Tyukodi, Keresztúri. A jobban akaró és gyorsabb játékot nyújtó Csepel győzelme a nyomasztó siófoki fölény elle­nére megérdemelt. ZTE—Stadler 1-0 (0-0) Zalaegerszeg, 5500 néző. V.: Lettrich. Gól: Szőke (67.). Jó: Sebők, Balog, Szabó I., Szőke, ill. Jeremejev, Kertész, Schultz. Alacsony színvonalú, de jó iramú mérkőzésen a ZTE végig többet támadott és több helyze­tet is dolgozott ki. Győr—Haladás 1—2 (0—1) Győr, 3000 néző. V: Vad. Gól: Fodor (74. — tizenegyesből), ill. Szekér (4.), Király (76.), Pék (78.). Jó: Puglits, ill. Király G., Tóth, Fehér Cs. A finisben esett góllal nyert a nyugat-magyarországi rang­adón a Haladás. III. kér. TVE—BVSC 0-0 Hévízi út, 4000 néző. V.: Mohácsi. Kállítva: Dragoner (71.). Jó: Krecska, Kiss, ill. Erős. A hazaiak nem tudták győzelemre váltani a hajrában csaknem félórás emberelőnyü­ket, így a vasutasok örülhettek inkább. Debreceni VSC—Videoton 2-2 (1-1) Debrecen, 7000 néző.V.: Juhos. Gól: Ilea (14.), Sándor T. (73.), ill. Lőrincz (45.), Donát (84.). Jó: Sándor Cs., Böőr, Sándor T., ill. Dulic, V ancsa. Dunai Antal vezetőedző, az újdonsült hajdúsági szakvezető első hazai mérkőzése nem úgy indult, hogy csapata erejéből csak döntetlenre futja... A fegyelme­zetten romboló Videoton kétszer is egyenlíteni tudott és megérde­melten szerzett egy pontot. Az Újpest—Vasas találko­zót ma rendezik és tv is közve­títi. Az NB I-es labdarúgó -baj nokság állása l.MTK 12­­36—7 36 2. FTC 10 1 1 23—11 31 3. Újpest 8 2 1 27—9 26 4.DVSC 7 2 3 27—16 23 5. Vasas 7 2 2 15—7 23 6. ZTE 6 1 5 15—18 19 7. BVSC 5 3 4 18—13 18 8. Haladás 5 3 4 17—12 18 9. Győri ETO 5 2 5 12—17 17 10. Kispest 4 3 5 17—18 15 11. Videoton 3 5 4 15—15 14 12. Békéscsaba 3 3 6 14—17 12 13. III. kér. TVE 3 3 6 16—24 12 14. Vác 2 3 7 15—22 9 15. Csepel 1 5 6 12—22 8 16.Stadler 2 2 8 5—18 8 17. Pécs 1 2 9 8—27 5 18. Siófok 1 2 9 5—24 5 Az NB I-es tudósítást készí­tette: Gyurkó Mihály, Já­vor Péter, Verasztó Lajos Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Királyvári Károly, a Békéscsabai NKC ügyvezető elnöke, a klub volt labdarúgója: — Sima MTK- győzelmet várok, a papírforma ezt mutatja. Bogdánffy Csaba, az OMTK női asztalitenisz-csapatának edzője: — Minden jó sorozat megszakad egyszer, bízom a csabaiak tisztes helytállásában, akik elhozhatnak egy pontot. Ottlakán Mihály, a Mezőberényi FC edzője, egykori Előre- labdarúgó: — Az MTK a legjobb magyar csapat, de tavaly is a Békéscsaba állította meg a kék-fehéreket. Dr. Dányi József, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Úgy érzem, egy döntetlenre képesek vagyunk a nagyon jó MTK ellen. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — A nehéz feladatok a legszebbek... Moós János, a Békéscsaba pályaedzője: — A tisztes eredmény igényével lépünk pályára. Schneider István, a Békéscsaba egykori labdarúgója: — Ez az a mérkőzés, amelyen nincs veszítenivalónk... Ogrincs Pál, a Békéscsaba ifjúsági B csapatának edzője: — Tisztes helytállást várok a fiatal csapatunktól. Marik László, a Békéscsaba ifjúsági A csapatának edzője: — Nem vitás, sokkal jobb csapat az MTK, de mégis szoros eredményt remélek. Rózsa Zoltán, NB III-as játékvezető, a Békéscsabai TASK egykori labdarúgója: — Az MTK is megbotolhat egyszer, s miért ne éppen most?... Selmeczy Mihály, a Békéscsaba egykori propagandistája: — Pomádé király meséjének futball-adaptációját láthatja a várhatóan néhány száz néző. Kazimir Károly rendező, az MTK törzsszurkolója: — A Békés­csaba ellen mindig nehéz mérkőzést játszunk, most egy góllal nyerünk. Buzánszky Jenő, az Aranycsapat egykori tagja: — Kettő-nullra nyer az MTK. Illés Béla: — Nehéz mérkőzés lesz, mert a Békéscsabának vannak gyors emberei. A SZÜNETBEN. Kazimir Károly: — A Békéscsaba kemény ellenfél, azonban az MTK-rajellemző, hogy mindig tud újítani. Buzánszky Jenó': — Illés Béla kiemelkedő teljesítményt nyújt és tartom a kétgólos MTK-győzelmet. Kenesei Krisztián: — Úgy érzem, egymásra talált szurkoló és csapat. Orosz Ferenc: — Sajnos lehet, hogy az idén már nem léphetek pályára., „ , A MÉRKŐZÉS UTÁN. Illés Béla: — Örülök, hogy megdöntöt­tük a Kispest 1948 óta fennálló rekordját, azaz tizenkettő fordulón át veretlenek vagyunk. Buzánszky Jenő: — Reális a kétgólos MTKígyőzelem. Illés Béla kiemelkedett a mezőnyből. Kazimir Károly: — Nem kellett idegeskednünk. Meccsmorzsák Egy hatalmas felszabadító rúgáskor a labda a lelátón landolt, mégpedig olyan területen, ahol egyetlen szurkoló sem volt. Egy élelmes csabai azonban odaügetett, és elvitte a labdát azzal, hogy megtartsa. A 38. percre ebből némi affér is keletkezett, néhány fiatal összetűzött, és rövid ideig tartó ökölvívó párbaj alakult ki a hirdetőtáblák mögött. U M M ® ® ® Cseréhez készülődött a békéscsabai csapat a második félidő elején. A lila-fehérek mestere, Silviu Iorguleseu a fiatal Illés Norbertét hívta le apályáról, akinek helyére az élete elsőNB I-es mérkőzését játszó Mirko Todorovics állt be. A csabai mester tréfásan megjegyezte: — Az igazi az lenne, ha Illés Bélát, a hazaiak játékmesterét hívhatnám le... \ A ^/ÁATESZ tagja Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetesvezető: Nánási János.Telefon/fax:(66)441-311;Terjesztésvezető:Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66)453-710. Azelőfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068