Békés Megyei Hírlap, 1996. október (51. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-14 / 240. szám

© 1996. október 14., hétfő' Jutalompontok a Bozsik stadionból Kispest-Honvéd FC—Békéscsabai Előre FC 0—1 (0—1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Bozsik stadion, 1500 néző. V.: Kurmai (Abrahám, Zvolenszky). Kispest-Honvéd: Vezér 0 — Hungler 5 — Plókai A. 6, Forrai 5 — Dubecz 6, Kovács B. 4, Bárányos 4, Piroska 4, Urbányi 5 — Ghinda 5, Tóth M. 4. Edző: Bicskei Bertalan. Békéscsaba: Derdák 6 — Raducu 7 — Medgyesi 6, Kovács T. 6 — Ulici 6, Illés 5, Sándor 5, Major 6, Csehi 6 — Kulcsár 6, Balog Zs. 4. Edző: Silviu Iorgulescu. Csere: Ghinda h. Jovanovics (4) és Sándor h. Varga (5), mindkettő a 46., Bárányos h. Plókai M. (4) az 58., Urbányi h. Kabát (-) a 78. percben. Gólszerző: Kulcsár a 45. percben. Szögletarány: 3:0 (2:0). Edzői nyilatkozatok Bicskei Bertalan, a Kispest edzője: — Az első félidőben legalább a helyzetekig eljutottunk, de a fordulás után még odáig sem. Ez elsősorban annak köszönhető, hogy gyenge volt a középpályás sorunk, nem véletlen, hogy a szünetben cseréket hajtottam végre. De ezen a napon a támadóink is nagyon halvány teljesítményt nyújtottak. Bizony hátrány, hogy nagyon fiatal a csapat, és továbbra sincs olyan meghatá­rozójátékosunk, aki ilyen helyzetben hátára venrté a pályát, és lelkesí­teni tudná a többieket. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba edzője: — A zsinórban négy fővárosi csapat elleni mérkőzésre négy pontot terveztem, a Vasas ellen egyet, a Kispest ellen hármat begyűjtöttünk, ezután nyugodtan várhat­juk a Ferencvárost, és mehetünk majd a Hungária körútra. —Az elsőjátékrészben elég nagy fölényben játszotta Kispest. — Megérződött a csapaton, hogy hiányzik két kulcsjátékosunk, és ekkor még a középpályásaink ném tudták megtartani a labdát. Sokat hibáztunk, sőt akkorákat is, hogy majd leestem a kispadról. Bizony nem úgy játszott a gárda, ahogy megbeszéltük a mérkőzés előtt. —A gól mennyire nyugtatta meg a csapatot? — Egy biztos, hogy jókor jött, és ekkor el is mondtam, hogy van esélyünk ezt megtartani. A csapatunk fiatal, lendületes, és most szeren­csénk is volt. A második játékrészben aztán csúszott, mászott minden­ki, de továbbra is hiányzott az egy-két meghatározó emberünk. —Ilyennek képzelted a Kispestet? — Nagyon gyengén játszott ma ellenfelünk, ettől függetlenül a fő taktikánk az lehetett, hogy védekezünk.-—Mikor gondoltad, hogy megnyerhető ez a mérkőzés? — Már az egy—null után éreztem, hogy megtarthatjuk ezt az eredményt, ha mindenki nagyon összeszedi magát. —Mit jelent ez a győzelem a jövő heti Ferencváros elleni találkozó előtt? — Kétoldalú: vagy tudunk legalább ugyanúgy támadó szellemben játszani, mint a Vasas ellen, de az is lehet, hogy túl nyugodt lesz a csapat. Egy biztos, a Fradi ellen mást kell játszanunk, mint amit a Bozsik stadionban nyújtottunk. Van egy hetünk, nyugodtan tervezhe­tünk, készülhetünk, de arra is számítanunk kell, hogy a zöld-fehérek ellen, miként vasárnap, ismét csúszni- mászni kell a siker érdekében. —Mindenkivel elégedett vagy? — Szívvel, lélekkel harcolt a csapat, de ma a baloldalunk egy kissé gyengébb volt. akomsJ GUMICENTRUM Békés, Szent Pál sor 1. Tel.: 06 |66) 341-447, 341-798. Gumiköpenyek, s akkumulátorok, perforált lemezek. 5 Az utolsó edzésen Szabados és Belvon megsérült, így a békés­csabaiaknál Illés és a fiatal Balog Zs. kapott lehetőséget a kezdő csapatban Silviu Iorgulescu vezetőedzőtől. 9. perc: Kulcsár jobbról reme­kül adott középre, a fiatal Balog Zs. 8 méterről fölé fejelt. 17. perc: Plókai A. 36 méterről váratlanul lőtt, Derdák térdéről kipattant a pettyes, Tóth M. rajtolt a labdára, az ütközésnél Derdák lentmaradt a földön, vé­gül felszabadítottak a védők. 36. perc: Ghinda földre került a csabai 16-oson belül, Bárányos elé tolta a labdát estében, a kis­pesti középpályás Raducu mellől, 8 méterről kapura lőtt, Derdák nagy bravúrral hárított. 41. perc:TóthM. lőtt ballal 12 méterről, Derdákról kipattant a labda, Medgyesi Ghinda elé lé­pett, kicsit taszított a csatáron, így a csabaiak felszabadítottak. A kispestiek 11-est reklamáltak az esetnél. (Puhl Sándor: Nem volt büntető, a 16-oson belül is úgy A mérkőzés legjobbja, Florin Raducu kell megítélni az eseteket, mintha a mezőnyben történt volna ha­sonló szabálytalanság.) 45. perc: Ulici ment el egy megkerülős csellel a jobb oldalon Forrai mellett, az alapvonaltól 3 méterre beadott labdáról Balog Zs. lemaradt, Kulcsár az ellen­kező oldalon, az ötösről ballal a kapu közepébe emelt, 0—1. 60. perc: Major jól húzott el az oldalvonal mellett a bal oldalon, az alapvonal közelében felvágták a kispesti védők. A megítélt sza­Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokságban következik. Október 19., szombat: Inn- stadt-Stadler—III. kér. TVE, 14.30. Csepel SC— ZTE, 14.30. Vác FC-Sam- sung—Siófoki Bányász, 14.30. Békéscsabai Előre FC—Ferencváros, 14.30. Vasas CV—PMFC-Titán, 17.00. Videoton FC Fehér­vár—UTE, 17.00 (tévé). Október 20., vasárnap: MTK FC—Kispest-Hon­véd TIG, 11.00 (tévé). Ha­ladás VFC—DVSC-Epo- na, 14.30 (Duna TV). BVSC—Győri ETO FC, 17.00. badrúgást Csehi ballal jól ívelte a hazaiak kapuja elé, az előrehú­zódó Raducu hét méterről fejelt, Vezér biztosan védett. 64. perc: Major akasztotta kö­zépen Jovanovicsot a békéscsa­bai kaputól mintegy 25 méterre, a megítélt szabadrúgást Plókai A. nagy erővel lőtte kapura, a sorfal­ról felpattant pettyest Derdák ka­puját elhagyva ölelte magához. 79. perc: Plókai A. vezette fel a labdát a csabai térfél közepén, jól indította a 16-oson belülre érkező Piroskát, aki elől Derdák merész vetődéssel szedte fel a labdát a 11-es pontnál. 80. perc: Medgyesi indította Ulicit a jobb oldalon, aki Kovács B. társaságában betört a 16-oson belülre, itt ütközött a kifutó Ve­zérrel, a labda az oldalvonalon kívülre került, a békéscsabaiak idegenlégiósa pedig fájdalmas arccal terült el a gyepen. Rövid ápolás után tovább folytatta a já­tékot az apró termetű középpá­lyás. 82. perc: Kulcsár vezette rá a labdár Hunglerre a kispesti térfél közepén, jó ütemben indította a jobbösszekötő helyén a fiatal Ba­log Zsoltot, aki 17 méterről kapu­ra lőtt, Vezér elvetődve biztosan fogta a labdát. Nem gyakran fordult elő, hogy a Békéscsaba a Bozsik sta­dionban két vállra fektesse nagynevű ellenfelét. Most sem így utazott a csapat a fővárosba, a vezetőedző és a játéosok egya­ránt igencsak kiegyeztek volna az egy pont megszerzésében is. Egy kicsit inkább attól tartot­tak, hogy Bicskei Bertalan be­állásával lábra kap a piros-fe­kete gárda — az új seprű jól seper elv alapján. Nos, a látottak ezt sugallták az első félórában, hiszen a Kis­pest nekirontott a Békéscsa­bának. Persze a lila-fehérek igencsak megszervezték a vé­delmet, és Raducu vezérleté­vel minden kísérletet vissza­vertek. Talán annyiból könnyebb volt a vendégek dol­ga, hogy a fővárosiak szinte mindent középről próbáltak erőltetni, akár belövésekről volt szó, akár betörésekről, a széleket pedig mintha elfelej­tették volna. Közben a csabai­ak kivártak, és egy-egy kont­rára próbálták építeni megle­petésszerű támadásaikat. Ám ezek is meglehetősen vérsze­gények voltak, szinte el sem jutottak Vezér kapujáig, így a kispestiek portásának szinte nem is akadt dolga. Egészen az első játékrész finiséig, amikor viszont egy látványosan szép támadás végén akár Balog Zs. is gólt szerezhetett volna, ám a labda rajta túl jutott, így az utóbbi időben „adósságot föl­halmozó” Kulcsár tehette föl az i-re a pontot. Ekkor még senki sem gondolta, hogy a mérkőzésen ez az egyetlen ta­lálat dönti el a pontok sorsát. A fordulás után mindent megpróbált Bicskei Bertalan, cseréket küldött a pályára, új hadrendet dolgozott ki, ám já­tékosai ezt aligha tartották be, hiszen a második 45 percben már csak a mezőnyben voltak jobbak, Derdák kapuját pedig ettől kezdve csak elvétve veszé­lyeztették. A Békéscsaba to­vábbra is elsősorban a védeke­zésre rendezkedett be, az vi­szont sziklaszilárdnak bizo­nyult. Közülük is Florin Raducu emelkedett ki, aki ha kellett lábbal, ha kellett fejjel rombolt, meghiúsítva minden kispesti próbálkozást. Ahogy az idő haladt előre, egyre idege­sebb lett a piros-fekete gárda, s Békéscsabai Előre FC—Zala­egerszegi TE 3—0 (2—0) NB I-es ifjúsági A korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsa­ba, Kórház u. 50 néző. V.: Korim. Békéscsaba: Kiss R. — Futaki, Márton (Mazula), Koszta (Go- dár) —1 Iszáka, Zsibrita (Szelei), Csulik, Simon (Belicza) — For­rai, Borbola, Hídvégi (Roczkó). Edző: Marik László. Tizenegyes­ből szerzett vezetést a Békéscsa­ba már a találkozó elején, s a gól után is a hazaiak maradtak táma­dásban. A szórványos és vérsze­gény zalai kísérletekre a félidő lefújása előtt egy bombagól volt a válasz a lila-fehérek részéről. Szünet után szinte átjáróháznak bizonyult a vendégek védelme, mert tetszés szerint teremtettek gólhelyzetet a békéscsabaiak, ugyanakkor kevés gólszerzési ezzel arányban nyugodtak meg a viharsarkiak. Áz utóbbiakra ez olyannyira igaz, hogy a má­sodik játékrész finisében ismét néhány kontrát is bemutattak, ha már nem is változott az ered­mény. Nem volt részünk jó játék­ban, nem volt egy látványos és épületes mérkőzés a vasárnapi összecsapás. Viszont óriási meglepetés a békéscsabaiak tegnapi győzelme. A sikert elsősorban a 90 percen át be­tartott taktikai utasításoknak és csupaszív játékuknak kö­szönhetik. Kispesten pedig törhetik a fejüket, hogy való­ban Török Péter volt-e a ludas abban, hogy ebben az eszten­dőben mélyen tudása alatt sze­repel csapatuk. lehetőségeiket elügyetlenkedték a vendégek. G.: Forrai 2, Borbola (11-esből). Jó: Forrai, Koszta, Csulik, Borbola, Iszáka, ill. Lendvai. Békéscsabai Előre FC—Zala­egerszegi TE 6—0 (1—0) NB I-es ifjúsági B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsa­ba, Vandháti út, 50 néző. V.: Csatlós. Békéscsaba: Kesjár — Tóth I. (Lakatos), Sallai, Czipó (Bányai), Oláh — Tóth Cs., Sze- verényi, Pozsár (Csúz), Frideri- kusz — Ursz, (Lovass), Bíró (Torzsa). Edző: Ogrincs Pál. A hazaiak a nyomasztó fölényük közepette a második játékrész­ben felőrölték a zalai ellenállást, s ilyen arányban is megérdemelten nyertek.G.: Torzsa4, Friderikusz 2. Jó: Sallai, Oláh, Tóth Cs., Tor­zsa, Friderikusz, ill. Török. Ez történt még... Pécs—Videoton 1—1 (1—0) Pécs, 2000 néző. V.: Kiss B. Gól: Pest R. (38.), ill. Pető (67.). Jó: Disztl, Tomka, Pest R., ill. Váczi, Pető, Van- csa. A dunántúli „rangadó” sok­szor hozott már hasonló ered­ményt... DVSC—BVSC 1-4 (0-3) Debrecen, 7000 néző. V.: Hanyecz. Gól: Sándor T. (71.), ill. Egressy (38.), Erős (39.), Bondarenko (42.), Bükszegi (76.). Jó: Sándor Csaba, Böőr, illetve Bükszegi, Dárdai, Egressy, Bondarenko. A debreceniek mintha a Nap- fogyatkozásban gyönyörködtek volna jóidéig, s mire észrevet­ték, hogy más a feladatuk, már régen kikaptak... ZTE—Vác 1-0 (0-0) Zalaegerszeg, 5000 néző. V.: Puhl. Gól: Sebők (46.). Jó: Szabó I., Csóka, Sebők, ill. V ámosi, Schwarcz. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a ZTE végig többet táma­dott, több helyzete is volt, így megérdemelten győzte le a ka­pura semmi veszélyt nem jelen­tő vendégeket. FTC—Vasas 1-0 (0-0) Üllői út, 10 000 néző. V.: Pillér. Gól: Nicsenko (87.). Jó: Telek, Hrutka, Nicsenko, ill. Sáfár. Ahogy a fradisok népszerű játékosa, a sérült Simon Tibor mondta; várják a világ egy ik leg­jobb csapatát, de egy kicsit jobb lett volna jobban játszani... ni» K* TVE—Csepel 5—3 (0-2) Hévízi út, 4000 néző. V.: Bukovics. Gól: Szeitl (50.), Krecska (61.), Lendvai (67., 87. — 11-esből), Gyura (90.), ill. Keresztúri (6.), Baranyi (13.), Varga A. Jó: Varga L., Szamo­si, Lendvai, ill. Keresztúri. A lelkesen rohamozó III. ke­rület teljesen megérdemelten tartotta otthon a három pontot egy ritkán látható jó iramú, és helyenként nagyszerű játékot hozó második félidő után. Siófok-MTK 0-3 (0—1) Siófok, 3000 néző. V.: Arany. Gól: Illés B. (28., 87.), Zsivótzky (60.). Jó: Bimbó, Juhász, Kolovics, ill. Lőrincz, Farkasházy, Zsivótzky. A végére már igen elfáradt a hazai csapat. A kék-fehér gárda könnyen szerezte második fél­idei két gólját, teljesen megérde­melten vitte el a három pontot. Győr—Stadler FC 2—0 (0-0) Győr, 4000 néző, V.: Lettrich. Gól: Csató S. (82.), Zahorán (85.). Jó: Balogh, Lakos, ill. Kurucsai, Reskó, Molnár Z. A győri szurkolók elsősorban a győzelemnek örülhetnek, csa­patuk játéka még sok kívánniva­lót hagyott maga után. A Stadler lelkesedése 80 percig volt elég. Az UTE—Haladás mérkő­zést ma játsszák. Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság állása l.MTK 10­­31—6 30 2. FTC 8 1 1 20—10 25 3. Újpest 7 1 1 23—7 22 4. Vasas 6 2 2 14—7 20 5. Debrecen 6 1 3 23—14 19 6. Győr 5 2 3 10—12 17 7. Haladás 4 2 3 14—8 14 8. BVSC 4 2 4 15—12 14 9. Kispest 4 2 4 16—15 14 10. Videoton 3 4 3 12—10 13 11.ZTE 4 1 5 12—17 13 12. Békéscsaba 3 3 4 13—13 12 13. III. kér. TVE 3 2 5 16—23 11 14. Vác 2 1 7 12—19 7 15. Csepel­5 5 10—20 5 16. Stadler FC 1 2 7 4—17 5 17. Pécs 1 2 7 7—24 5 18. Siófok 1 1 8 3—21 4 Az NB I-es tudósítást készí­tette: Gyurkó Mihály, Já­vor Péter, Verasztó Lajos. Fotó: Lehoczky Péter Vélemények Moós János, a Békéscsaba pályaedzője: — Ha nem ijedünk meg és a remélhetően adódó lehetőségeinket ki tudjuk használni, ponttal térhe­tünk haza. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője:—Jelenlegi helyzetünkben egy győzelem nagyot lendítene a csapaton. Jankulár István, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Már az egy pontnak is nagyon örülnék... Baukó András, a Békéscsaba gyúrója: — A tv-s mérkőzéseken mindig kitesz magáért a csapat, s remélem, így lesz most is. Kulcsár Sándor csapatkapitány: — Jó lenne most egy siker, mert meglehet, hogy a további két fordulóban „borítékolnunk” kell a győzelmeket. Németh Lajos egykori FIFA játékvezető, aki mindkét csapatban jászott: — Bátor támadójátékkal, egy gólerős csatárral nyerhetnének a lila-fehérek. Csehi Tibor: — Szép kilenc évet töltöttem el a Honvédnál. A mostani gárda már egy más arculatú, s van keresnivalónk ellenük. Oláh Imre, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője: — A dön­tetlen reményében utazunk el, de a bravúrt sem tartom elképzelhetet­lennek. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — A Honvéd otthonában siker lenne az egy pont. Marik lászló, a Békéscsaba ifjúsági csapatának edzője: —- Kér­dés, hogy mit vált ki a Kispestből az edzőcsere? Hiszem, hogy egy pontra jók vagyunk. Ottlakán Mihály, a Békéscsaba egykori hátvédje: — Győzelmet remélek, de úgy látom a védelemmel vannak gondok. Laurinyecz György, a Békéscsaba elnökségi tagja:—Meglátjuk, segít-e rajtunk a kispesti edzőcsere? Bicskei Bertalanná, a Kispest-Honvéd edzőjének felesége: — Biztos győzelmet várok, 2—0-ra tippelek. Dajka László, a BVSC edzője: — Úgy érzem 3—1-re nyernek a kispestiek. Puhl Sándor, FIFA játékvezető: — Nagy csatában 2—1-es Hon­véd-győzelmet várok. A SZÜNETBEN. Laurinyecz György: — Most akár vége is lehetne. Dajka László:—Az első félidőben a Kispest javára egy tizenegyest elnézett a játékvezető. Puhl Sándor: — A Békéscsaba gólja egy váratlan kontrából született., A MÉRKŐZÉS UTÁN. Dajka László: — A Kispest az első harminc percben eldönthette volna a találkozót, a békéscsabaiak egy kontrából szerzett góllal nyertek, ami után egyébként nagyon jól visszaálltak. Florin Raducu: •— Kezdünk egyre jobban belelendülni, örülök a győzelemnek. Laurinyecz György: — Kicsi a bors, de erős. Varga Mihály, az ifjabb Varga Mihály édesapja, egykori labdarú­gó: — Nagyon örülök, s remélem ez a győzelem visszaadja a fiúk önbizalmát. Kulcsár adóssága A mérkőzés után a csabai csapat gólszerzőjével, Kulcsár Sándorral is szót váltottunk.-—Mit jelent neked ez a győztes gól? — Nekem? Inkább a csapatnak nagy jelentőségű, hiszen ezzel három pontot szereztünk. —Tudod, hogy adós voltál a gólokkal ebben a bajnokságban. — Én mindig igyekeztem mindent megtenni, ezért is fájt a rólam megjelent elmarasztaló- írás. Úgy érzem, ma sem voltam jobb, mint a korábbi hetekben, de ott voltam mindig, ahol kellett lennem. Persze, azért örülök a gólnak! És remélem, a jövőben is hasonló teljesítménnyel járulhatok hozzá a csapat sikeréhez. ÍHÉKÉS MEGYEI HÍRLAP k ^j/MTESZ tagja Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198;Hirdetésvezető:NánásiJános.Telefon/fax:(66)441-311;Terjesztésvezető:Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66)453-710. Áz előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft, negyedévre 1725 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068