Békés Megyei Hírlap, 1996. szeptember (51. évfolyam, 203-228. szám)

1996-09-23 / 222. szám

,1996. szeptember 23., hétfő Ismét gólnélküli találkozón Siófoki Bányász—Békéscsabai Előre FC 0—0 NB 1-es labdarúgó-mérkőzés, Siófok, 3000 néző. V.: Arany (Kin­cses, Molnár J.). Siófok: Mitring 0 — Bimbó 6 — Kriston 5, Kolovics 6, Szabadi 5 — Tóth 4, Bulatovics 6, Koltai 4, Perger 5 — Földes 4, Szabó 7. Edző: Készéi Ferenc. Békéscsaba: Derdák 7 — Raducu 6 — Medgyesi 6, Sándor 6, Csehi 5 — Belvon 6, Major 6, Illés 6, Kovács 5—Szabados 6, Kulcsár 5. Edző: Silviu Iorgulescu. Csere: Földes helyett Fisseas (-) a 63., Koltai h. Csák (-) és Belvon h. Ulici (-) mindketten a 67., Bulatovics h. Gersics (-) a 70., Kulcsár h. Varga (-) a 85. percben. Sárga lap: Illés (Tóth felvágásáért) a 47. percben. Szögletarány: 1:8 (0:1). Edzői nyilatkozatok Készéi Ferenc, a Siófok edzője: — Ha nyertünk volna, azzal sem oldódott volna meg a pillanatnyi probléma, hiszen nekünk már leg­alább nyolc-kilenc pontnál kellene tartanunk, a mai esetleges győzelem csupán egy fogódzót jelenthetett volna a továbblépéshez. — Úgy érzem, a Siófok a mai meccsen azért nem nyert, mert nincs elől Szabónak partnere, nem volt mellette más, aki legalább úgy tudta volna segíteni a csapatot, mint ő. — Sajnos, ez van. A tavalyi nagy hármasból a Szabó, Földes és Kirchmayer trióból, akik az NB II-ben 46 gólt lőttek, pillanatnyilag csak Szabó beszámítható^ hiszen Földes gyenge formában van, Kirchmayer pedig sérült. Úgy érzem, ha van még egy Szabó szintű támadónk a mai napon, biztosan nyerünk. —Minek tulajdonítja a sok kihagyott ziccert? — A sikertelenség a játékosokat visszaveti, az ember próbálkozik azzal, hogy feloldja őket ezek alól a gátlások alól, de ez nem egyszerű. A másik, hogy tavaly az úgynevezett standard helyzetekből, azaz szabadrúgásból, pontrúgásokból mérkőzéseket tudtunk eldönteni, s most ezek is elmaradtak. De azt hiszem, ide kapcsolódik az előző kérdésre adott válaszom is. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba edzője: -— Benne volt a mérkőzésben a győzelem és a vereség is. A Siófoknak két nagy lehetősége volt, ezt szerencsére megúsztuk. Nehéz mérkőzésre számít­hattunk, ezért elégedett vagyok az egy ponttal. Úgy érzem, ma nálunk nem volt olyan játékos, aki el tudta volna dönteni a meccset a javunkra. — Mindkét félidőben volt egy-egy negyed óra, amikor a csapat tetszetősen játszott, aztán magára engedte az ellenfelet... — Ennek sok összetevője van. A siófokiak taktikát váltottak, s a hosszú előrevágott, illetve beívelt labdákkal próbálkoztak, így nekünk is át kellett állni. Valóban ingadozó volt a játékunk, mezőnyben sok labdát eladtunk, de végül is elmondható, hogy jól védekeztünk, hiszen nem kaptunk gólt. Sokat számított, hogy egy idő után Major és Bel von, a mozgatórugókelfáradtak. —Kívülről úgy látszott. Belvon jól játszik, mégis lecserélték. —A tribünről sokszor másképpen látszanak dolgok, hiszen minden játékosnak vannak taktikai feladatai, amit nem tudhatnak a kívülállók. Most ő is elég sokat hibázott, el is fáradt kissé, s a jobb oldalra mindenképpen be akartam hozni egy gyors futóembert, hátha el tudjuk dönteni a meccset a javunkra. Más kérdés, hogy Szabados tízszer mehetett el legalább, három nagy helyzete is adódott, de nem sikerült gólt szereznie, nem volt tehát adva az a játékos, aki eldönthette volna a meccset. —Az utóbbi két mérkőzésen szerzett két pont milyen megítélés alá esik négy vereség után? — Nagyon nehéz volt fejben helyretenni a rossz sorozat után a fiúkat, emellett mindkét találkozóban ugyanúgy benne volt a vereség és a győzelem is, mindezt összevetve, elégedettnek kell lennem a két döntetlennel. akoms^ GUMICENTRUM Békés, Szent Pál sor 1. Tel: 06 (66| 341-447, 341-798. Gumiköpenyek, s akkumulátorok, perforált lemezek. 5 7. perc: Szabó és Raducu talál­koztak a kaputól 26 méterre, a baráti kézfogás elmaradt, a sza­badrúgás azonban nem. Bulato­vics végezte el, s lövése nyomán a jobb oldali kapufát érte a labda kívülről. 18. perc: Belvon húzott befelé jobbról a labdával, Kulcsárhoz passzolt, ő azonnal Szabadost szöktette a jobb oldalon, aki szo­katlanul jól és pontos ütemben tette vissza a négy védő gyűrűjé­ben bujkáló Kulcsárhoz, talán ő is meglepődött ezen, hiszen tíz méterről óriási helyzetben a ka­pus kezébe emelt. 24. perc: Az örökmozgó Sza­bó emelt egy labdát a 16-oson belülre, Derdák kiindult, Med­gyesi ment a labda felé, így tehát az ember azt gondolhatta volna, vége a veszélynek. Most kezdő­dött azonban csak a tánc, hiszen mindketten a másikra vártak, így elment közöttük a labda, csupán Koltai ügyetlenségének köszön­hető, hogy nem lett gól a vége, hiszen a kapu üresen tátongott. 35. perc: Nagy siófoki helyzet adódott ebben a percben. Perger botorkált a bal oldalon, majd bal­lal lágyan középre emelt, a hosz- szú oldalon érkezett egyedül Föl­des, de ajtó-ablak helyzetben hat méterről a jól helyezkedő Derdák kezébe fejelt. Egyébként ez volt az első és utolsó eset a mérkőzé­sen, hogy Földes le tudott szakad­ni Sándorról. 38. perc: Csabai kontra, nagy lehetőséggel a végén. Kulcsár ug­ratta ki középen Szabadost, aki egy védőt állva hagyván, picit hosszan vette át a labdát, s csak ezért nem tudott begyalogolni a gólvonalig, a 16-osról viszont lőtt, Mitringtől bemehetett volna a labda, de ehhez hiányzott tíz centiméter. 49. perc: Major szerzett reme­kül labdát a hazai térfél közepén, amivel azonnal indított, Szaba­dos szépen tört be a 16-oson be­lülre, a bal lábában volt a gól, neki azonban még „időben eszébe ju­tott”, hogy jobblábas, totojázni pedig négy védő között nem ildo­mos. 53. perc: Az idény talán leg­nagyobb siófoki helyzete maradt kihasználatlanul. Csehi adott „fo­rintos” labdát a félpályánál Kolo- vicsnak, akinek több sem kellett, azonnal indította az állandóan megjátszható Szabót, aki csupán Raducut, Sándort és Kovácsot ül­tette hintába, majd tíz méterről rúgott egy kapufát, s ezután jött a kabaréba illő jelenet: Tóth a ki­pattanót tíz méterről, senkitől sem zavartatva jó tíz méterrel vágta az üres kapu fölé. 78. perc:Ulici felvillantott va­lamit valós tudásából. Kihasznál­va gyorsaságát, faképnél hagyta védőjét a jobb oldalon, középre adása mértani pontosságúra sike­redett, s Kulcsár sem maradt alul, úgy fejelte meg a labdát 14 méter­re a kaputól, ahogyan azt tanítják, Mitringet azonban nem a két szép szeméért igazolta le a hazai csa­pat... A nehéz helyzetben lévő Bé­késcsaba utazott a még nehe­zebb helyzetben tanyázó Siófok otthonába. A vendégek számá­Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokságban következik. Szeptember 28., szombat: Stadler—Debrecen, 16.00. BVSC—Újpest, 17.00 (a tv közvetíti). Vác—III. kér. TVE, 19.00. Csepel—Győr, 19.00. MTK—Zalaeger­szeg, 19.00. Haladás—Pécs, 19.00. Szeptember 29., va­sárnap: Békéscsabai Előre FC—Vasas, 11.00 (a tv köz­vetíti). Videoton—Ferenc­város, 14.30 (a Duna Tv köz­vetíti). Kispest—Siófok, 18.00. ra tehát nem csak az őszi rossz idő, hanem az imént említett tény is azt jelentette, hogy nem nyaralni jönnek a Balaton part­jára. Készéi Ferencék mind­össze egy győzelemmel sze­rénykedtek a tabella alján (azt a Győr ellen szerezték), s bizony, a csabaiak is régen érezték a győzelem ízét, mit ad isten, ők is a Győr ellen gyűjtötték be leg­utóbb a három „pulykát”. A mérleg siófoki serpenyőjéből kihagytuk a hazai pálya elő­nyét, s valószínűleg ez lehetett az oka az első negyed óra siófo­ki fölényének. Ebben az időszakban a csabaiak jobbára védekeztek, látszott, hogy nem akarnak még egyszer abba a hibába esni, amit Zalaegersze­gen elkövettek, s így egy kiadós vereségbe futottak. Hamar ki­alakultak a párok, már ekkor kiviláglott, hogy a vendég vé­dők közül a legkellemetlenebb ellenfelet Kovács kapta Szabó személyében. A félidőben az első igazán veszélyes csabai kontra a 18. percben csaknem gólt is hozott, csupán Kulcsár­nak kellett volna a végén job­ban összpontosítania. Innentől kezdve a játékrész további ré­szére feljött a Békéscsaba is, adódtak mindkét kapu előtt helyzetek, a gól azonban hiány­cikk maradt. Végül is amit el­várt a csapattól Iorgulescu edző, azt teljesítették, hiszen nem kaptak gólt az első félidő­ben. A második játékrész ugyan­ott folytatódott, ahol az iménti befejeződött, izgalmas jelene­tek itt és ott, de a hálók csak nem akartak megzördülni. Hogy a Békéscsaba is győzelemre ját­szott, azt egy-két jeleneten na­gyon jól le lehetett mérni. A félidő derekára a hazaiaknak egyre inkább sikerült ráerőltet­niük akaratukat a vendégekre, s mezőnyfölényt harcoltak ki, amihez az is közrejátszott, hogy a ,játszó” csabai játékosok, Belvon és Major fáradni lát­szottak. Iorgulescu edző frissí­teni próbált Ulici beállításával, de egy megvillanástól eltekint­ve ez nem sokat jelentett. De az sem, hogy Készéi edző már a vége felé három, esetenként négy csatárral játszatta csapa­tát. Maradt a meddő siófoki mezőnyfölény gól nélkül. Összességében a Derdák és Raducu által vezérelt védelem mindenképpen dicsérhető, hi­szen már két meccsen nem kap­tak gólt, viszont a támadók nem rúgtak, s ezt elsősorban meg­győződésem, hogy a rossz össz­pontosítás hiánya okozza. Ezen a mérkőzésen a Siófok többet támadott, a helyzetek számában is jobbak voltak, vi­szont ugyanúgy megvoltak a lehetőségek a másik oldalon is a gólszerzésre, csak éppen élni nem sikerült velük. A pontosz­tozkodás a látottak alapján igazságos. Szegedi Zsolt Siófok—Békéscsabai Előre FC 2—1(0—ű) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Siófok, 50 néző. V.: Ábel.Békés­csaba: Nagy Zs. — Márton — Kurucz, Belicza, Valentényi — Ronyecz, Harmati, Majoros, Lungulovics — Kiss J„ Vadas. G.: Takács a 67., Brakszatórisz (kapus) 11 -esből a 87„ ill. Kiss J. a 69. percben. Jó: Takács, Pókos, ill. Majoros, Kiss J. Újpesti TE—Békéscsabai Elő­re FC 0—0 NB IA korcsoportos labdarú­gó-mérkőzés, Budapest, 100 néző. V.: Szomor. Békéscsaba: Kiss (István) — Laczkó, Futaki, Koszta, Mazula (Hídvégi, Szeve- rényi), Csulik, Zsibrita (Simái), Iszáka, Forrai, Borbola, Balog Zs. Edző: Marik László. Küzdel­mes mérkőzésen bármelyik csa­pat megszerezhette volna a győzelmet. Az ÚTÉ az utolsó pil­lanatokban kapufát lőtt. Jó: Futaki, Kiss, Balog Zs. Újpesti TE-—Békéscsabai Elő­re FC 6—0 (4—0) NB IB korcsoportos labdarú­gó-mérkőzés, Budapest, 100 néző. V.: Lovász. Békéscsaba: Kesjár — Tóth I. (Lovas), Sallai, Bányai (Horváth), Vandlik, Tóth II., Lakatos, Torzsa (Ursz), Pozsár, Csúz (Friderikusz), Oláh. Edző: Ogrincs Pál. Hat kapura lövésből hat gól született. A ven­dégek nagy kapushibákból kap­ták a góloka. Ä csabaiak közül senkit sem lehet kiemelni. Ez történt még... FTC—Haladás 2-0 (0-0) Üllői út, 13 000 néző. V.: Lettrich. Gól: Limpcrger (63., 73.). Kiállítva: Tóth M. (32., Haladás VFC). Jó: Te­lek, Limperger, Miriuta, Nyilas, ill. Király, Zugor. Noha hetven percen keresztül meglehetősen ötlettelen játékot nyújtott a Ferencváros, a hajrában óriási erőkkel rohamozott, akkor roppant veszélyesen támadott, és végül élt emberelőnyével. A szombathelyi vendéggárda pél­dásan harcolt, csaknem elérte cél­ját, a döntetlent. Varga Zoltán, az Üllői útiak vezetőedzője elmond­hatja magáról, hogy irányításával a harmadik bajnoki összecsapá­sán is begyűjtötte a három pontot a bajnoki címvédő. Más kérdés, hogy ez a szombati forma nem túl sok jóval kecsegtet a jövő keddi UEFA-kupa visszavágó előtt. ÚTÉ—Stadler FC 0-0 Megyeri út, 5000 néző. V.: Kurmai. Jú-Sebők, Zombori, ill. Nagy G. A mérkőzést csaknem végig­támadták az újpestiek, ám gyen­ge próbálkozásaik rendre ered­ménytelenül zárultak. Vasas—Videoton 1—0 (0—0) Fáy u., 5000 néző. V.: Puhl. Gól: Váczi (83.). Jó: Máriási, Váczi, ill. Bíró, Dulic. Röviddel a vége előtt az egy­kori békéscsabai, Váczi most is sorsdöntő gólt lőtt: 15 méterről talált egy hozzá pattant labdából a jobb felső sarokba. ZTE—Kispest 1-2 (1-1) Zalaegerszeg, 3000 néző. V.: Juhos. Gól: Szabó II. (38. — 11-esből), ill. Kovács B. (10.), Tóth M. (87.) Jók: Somfalvi, Szabó I., Balog, Szabó II., ill. Plókai A., Bárányos, Gabala, Ve­zér. A mérkőzésen érvényesült a labdarúgás örök szabálya: ame­lyik csapat kihagyja helyzeteit, az bűnhődik. Pécs—BVSC 1-2 (0-0) Pécs, 2000 néző, V.: Pillér. Gól: Tö­köli (66.), ill. Dárdai (61.), Dragoner (74.). Jó: Szabados, Tomka, Brindas, ill. Dragoner, Farkas, Dárdai, Po­temkin. A találkozó nagy részében többet kezdeményező, aktívabb BVSC a hajrában lőtt második góllal megérdemelten nyert. DVSC—Csepel 3-0 (0-0) Debrecen, 6500 néző. V.: Vágner. Gól: Ilea (52., 62.), Sándor T. (78.). Jó: Sándor Cs„ Dombi, Böőr, Ilea, Sándor T., ill. Bíró, Nagy T. Szünet után a hazai gárda nyomásától szinte „felbillent” a pálya, s néhány perc alatt eldőlt a három pont sorsa. III. kér. TVE—MTK 2-7 (1-2) Hévízi út, 8000 néző, V: Cserna. Ki­állítva: Földvári (34.). G.: Szamosi (26.), Szabó A. (79.) ill. Illés (22., 61., 86., 90.), Zsivótzky (31.), Kenesei (46., 84.). Jó: Lippai, Szabó A., ill. Lőrincz, Illés, Zsivótzky, Kenesei. Szünet után a listavezető MTK nagyszerű játékkal szétzi­lálta a tíz főre olvadt újonc kerület védelmét. A Győr—Vác mérkőzést ma játsszák. Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság állása l.MTK 8­­27—6 24 2. Újpest 6 1 1 21—6 19 3. Vasas 6 1 1 11—3 19 4. FTC 6 1 1 17—10 19 5. DVSC 5 1 2 19—9 16 6. Videoton 3 3 2 11—7 12 7. BVSC 3 2 3 10—9 11 8. Haladás 3 2 3 8—8 11 9. Kispest 3 2 3 12—14 11 10. ZTE 3 1 4 11—16 10 11.Győr 3 1 3 6—11 10 12. Békéscsaba 2 2 4 9—10 8 13. III. kér. 2 2 4 9—17 8 14. Csepel­5 3 6—13 5 15. Stadler 1 2 5 3—12 5 16. Pécs 1 1 6 6—17 4 17. Siófok 1 1 6 3—14 4 18. Vác 1­6 9—16 3 Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Sebök Vilmos, a Békéscsaba buszsofőrje: — Semmi sem tart örökké, a csapatban benne van a győzelem. Kasik Zsolt:—Jó lenne mindenféleképpen nyerni, nem csak azért, hogy nekünk több pontunk legyen, hanem azért is, hogy ezeket a pontokat tőlük vegyük el. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője:—Remélem, másnap korán kell kellnern ahhoz, hogy otthon Nemzeti Sporthoz jussak. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője:—A helyzetünk stabilizálá­sához feltétlen pontokat kell szereznünk. Germán Béla, a Körös Televízió munkatársa:—Remélem, győz a csapat, hogy otthon a nézők is jobb szájízzel ülhessenek a fotelba. Derdák Attila:—A meccs előtt nem latolgatok. Schultz Levente: — Ha több szerencsénk lesz, mint eddig, győztesen megyünk haza. Kovács Tibor:—Folytatjuk a pont(ok) szerzését. A SZÜNETBEN. Somos Zoltán, a Magyar Televízió riportere: — Nem érzem az elég átütő erőt a Békéscsabában. Szabados gyors és erőszakos is, de nem nagyon megy neki a befejezés. A második félidő elején a Siófok be fog „keményíteni”, ha ezt az időt kihúzza a Csaba, nyerhet is. Gáspár Csaba, békéscsabai szurkoló: — 1—0-ra nyerünk, mert nyerni jöttünk. Valentényi Viktor:—Szabados biztos betalál. Egy siófoki rendőr, aki a neve elhallgatását kérte: — Nem gondoltam, hogy a Békéscsaba ilyen gyenge, azt hittem, hogy legalább három góllal jobb lesz. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Pásztor József, a Békéscsaba volt edzője: — Egyik csapat sem érdemelt győzelmet, igazságos a döntet­len. Zahorán György:-—Minden pulyka pulyka... Kulcsár Sándor: — Sajnálom, hogy nem sikerült a győzelem, igazságos az eredmény. Illés Norbert: — Küzdelmes mérkőzésen, ha kicsivel több szeren­csénk van, akkor miénk a három pont. Csehi Tibor: — Az eredmény igazságos, a helyzetek alapján mindkét csapat nyerhetett volna. Schultz Levente: — Úgy érzem, örülhetünk ennek a pontnak, két mérkőzésen nem kaptunk gólt, s ez már jelent valamit. Nehéz sorozat előtt állunk. Meccsmorzsák A Békéscsaba a mérkőzés előtt egy nappal utazott el, a szállás rendkívül szép és jó környéken, csak éppen fűtés nélküli volt. Megér­kezésük napján nem tudtak edzeni, mert az előre megbeszélt pálya foglalt volt. Edzés után pedig kénytelenek voltak hideg vízben zuha­nyozni, mivel meleg víz nem akadt. A másnapi edzés éppen emiatt nemes egyszerűséggel elmaradt. $ M,» Kasik Zsolt az utóbbi mérkőzéseken nem arról híres, hogy jól játszik. Erről próbáltuk faggatni Silviu Iorgulescut, hogy megfejtette-e már a titkot. — Én sem igazán tudom ennek az okát, csak gyanítom, hogy Zsoltnál ez pszichikai fáradtságra vezethető vissza, hiszen tavaly is volt egy ilyen időszaka, amikor egyszerűen akár mit csinált, nem ment neki a játék. Pedig ő azon játékosok közé tartozik, aki mindent megcsinál az edzéseken, vagyis ott is „meghal” a pályán. M m m ® ® ® A tartalékbajnoki mérkőzésen két játékos futballját is figyelemmel kísértük. Az egyikük az a Kiss János volt, aki hosszú idő óta sérüléssel bajlódik, s végre mérkőzésen is bekapcsolódhatott a munkába. Reme­kül játszott, sőt, gólt is fejelt, mégha nem is a régi a gyorsasága, de jól tartotta meg a labdát, hasznára vált a csapatnak. A másik az új szerzemény, a jugoszláv Lungulovics, aki ennek az ellenkezőjéről győzött meg bennünket és a szakembereket is, hiszen ezen a mérkőzésen enyhén szólva sem nyújtott maradandó teljesítményt, amivel esetleg igazolhatta volna leigazolásának helyességét. Megjegyzendő, hogy a 87. percben kapott 11 -es is az ő lelkén szárad. M M M ® ® Egy dolgot örömmel nyugtázott a csapathoz valahogyan közel álló, de mégsem oda tartozó újságíró, a játékosok egymás közötti viszonyát látva. Remek a hangulat a csapaton belül, a kicsit rossz szereplés ellenére sincs egymásra mutogatás, a jókedv s a remek kapcsolat jellemzi a játékosokat. Az előző évben bizony, pláne év végén, nem ez volt a jellemző. •RFKFS MFflYFl HÍRLAP k a Y<^TESZ tagja Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seieszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezétő: Nánási János. Telefon/fax: (66)441-311; Terjesztés vezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft, negyedévre 1725 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068