Békés Megyei Hírlap, 1996. augusztus (51. évfolyam, 179-202. szám)

1996-08-26 / 198. szám

1996. augusztus 26., hétfő SPOKI Megismétlődött a tavalyi eredmény Békéscsabai Előre FC—BVSC 0—1 (0—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 5 ezer néző. V.: Bede (Kiss B., Nyilas). Békéscsaba: Derdák 6 — Raducu 6 — Medgyesi 5, Sándor 5—Bel von 0—Major 5, V arga 5, Kasik 4— Szabados 6, Kulcsár 4, Puskás 4. Edző: Silviu Iorgulescu. BVSC: Koszta 6 — Farkas 5 — Molnár 5, Fehér 5, Komlósi 4 — Erős 6, Dárdai 5, Stanici 6, Fűzi 6 — Bükszegi 6, Egressy 5. Edző: Dajka László. Csere: Belvon helyett Kovács (5) a 26., Dárdai h. Kaszás (5) a 42., Komlósi h. Djurasovics (4) a szünetben, Puskás h. Ulici (-) a 72., Varga h. Schultz (-) a 89. percben. Gólszerző: Bükszegi a 88. percben. „ Sárga lap: Erős (Major felvágásáért) a 79., Djurasovics (Szaba­dos buktatásáért) a 91. percben. Szögletarány: 6:9 (4:4). Edzői nyilatkozatok Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba edzője: — Sajnálom, hogy az utolsó pillanatban kapott góllal alul maradtunk, de ez egy fegyelmezetlenségből fakadt, ugyanis Varga nem figyelt eléggé emberére. Félreértés ne essék, nem akarom a fiatal játékosra hárítani a vereséget, annál is inkább, mert a döntetlen reálisabb lett volna. De ehhez többet kellett volna nyújtania mindenkinek. Gyengébb ját­szottunk, nem volt tűz a csapatban, s nem tudtuk megtartani a labdákat. A góllal is adósak maradtunk. —A szünetben mire hívtad fel a figyelmet? —Láttam, hogy „verekedni” kell. Ezért is hajtottam végre cserét, de sajnos ettől sem lett pontosabb és hatékonyabb a játékunk. —Nem kellett volna hamarabb becserélni Ulicit? —Nem ezen múlott, alapvetően az volt a baj, hogy nem volt kellő tűz a csapatban. Ulici még nem ismeri a játékosokat. Nagyobb gond volt az, hogy Belvon korán kivált, ettől kezdve felborult a hadrend és a taktikánk, ráadásul senki sem tudott megvillanni. Dajka László, a BVSC edzője: — Nem volt szép a játék, a nagy meleg rányomta bélyegét a mérkőzésre. Az egész 90 percet tekintve a finisben esett góllal megérdemelten nyertünk, mert több helyze­tünk volt. —Nem érződött a csapaton a hétfői kupa-kudarc... — Nem, mert az előttünk álló három nap alatt arra törekedtem, hogy a kudarcot elfelejtessem a játékosokkal. Ráadásul segített a csere is. Fegyelmezettebben, szervezettebben védekeztünk és kont­ráink is veszélyesebbek voltak. —Mivel kerültek a Békéscsaba fölé? — Védelmünk és középpályásaink jól megszűrték a támadásokat és a labdákat megszerezve igyekeztek hamar helyzetbe kerülni. Tudtuk, hogy Szabados, Kulcsár és Puskás veszélyes, őket igyekeztünk kikap­csolni a játékból. Egyszóval felkészültünk a Békéscsabából. akoms^ GUMICENTRUM Békés, Szent Pál sor 1. Tel: Oó (óó) 341-447, 341-798. Gumiköpenyek, ­akkumulátorok, & perforált lemezek. 5 2. perc: Szabados futtából le­adott bal alsó sarkos lövését há­rította Koszta. 3. perc: Szabados jobbról ke­resztbe lőtt a kapu előtt, Puskás éppen hogy lemaradt a labdáról. 28. perc: Egy csabai szabad­rúgás visszapattant a sorfalról, a labda Varga előtt landolt, akinek távoli nagy löketét Koszta fölé tolta. 30. perc: Varga jobb oldali beadását Kulcsár fejelte 10 méterről a kapus kezébe. 31. perc: Fűzi bal oldali be­adását Fehér öt lépésről lefejelte a földre, a labda onnan a felső kapufára, majd a mezőnybe pat­tant, végül Medgyesi szabadí­tott föl. 35. perc: Kulcsár tért ölelő labdáját Kasik a bal összekötő helyéről kapásból meglőtte, de Koszta ezúttal is a helyén volt. 55. perc: Egressy cselezge­tett a 16-oson belül, majd Sán­dor mellől célzott, Derdák hárí­tott. 75. perc: Puskás hibája után Major szabálytalanul akasztotta Füzit 22 méterre a csabai kapu­tól. Erős, hatalmas csavart sza­badrúgása a bal felső sarok felé suhant, de Derdák kipiszkálta a labdát. 78. perc: Kaszás közeli lövé­se Derdákról kipattant, majd Raducu szabadított föl. 81. perc: Kulcsár hatalmas lövését óriási reflexszel tolta szögletre Koszta. 88. perc: Raducu egy ütkö­zésnél megsérült és a pályán kí­vül ápolták. Ezzel együtt a BVSC szabadrúgáshoz jutott a 16-os bal sarkánál, az alapvonal találkozásánál. Ezt Stanici vé­gezte el, remekül átívelte a lab­dát a túloldalra, amely minden békéscsabai védő feje fölött át­szállt, Bükszegi az 5-ös sarká­nál felugrott, kitűnően fejelt és a labda a bal kapufa belső tövéről gurult a hálóba, 0—1. Gyors viharsarki akciók vezették be a találkozót, de ezek után jó negyedóráig alig találkoztak a labdával a házi­gazdák. Főleg azért, mert ahogy átlépték a felező vona­lat, egyből letámadták őket a BVSC játékosai. A vasutas­gárda megfontoltan játszott, okosan gurigázva, s amennyi­re lehetett a csabai térfélen tartotta a labdát. Igaz, a ven­dégek sem voltak veszélyesek a kapura. Csak az első negyed­óra végén lőttek először kapu felé, s újabb negyedóra telt el, míg a kapufán pattant a labda. Ezután viszont a lila-fehérek aktívabbak lettek, többször el­vették a labdát a vendégektől és újra veszélyes kontratáma­dásokkal operáltak, amelyek­ben Szabados állt az élen. Belvon korai kiválásával új hadrendet vett fel a hazai csa­pat: Puskás áthúzódott a túlol­dalra, s egy sorral hátrébb lé­pett, a csereként beállt Kovács pedig a középpálya bal olda­lán foglalt helyet, ettől kezdve a házigazdák csak két támadó­val játszottak. Az első félidő finisében így is kiegyenlítetté vált a játék. Fordulás után ismét me­zőnyfölényt harcolt ki a kép­zett mezőnyjátékosokból álló BVSC, ám egy-egy nem túlsá­gosan veszélyes kapu felé lö­vést leszámítva, továbbra sem voltak hatékonyak. A csabai­ak viszont idő előtt fáradni lát­szottak, így a második játék­részben alig-alig jutottak el Koszta kapujáig. Ha mégis, akkor egyedül Szabados oko­zott néha gondot, ám a vasuta­sok veterán portása mind­annyiszor helyén volt. A csa­baiak Raducu vezérletével 88 percen át hátul szilárd falat képeztek, visszavertek min­den támadást, kivéve azt az egyet, amikor a végig jól ját­szó, hosszúra nyúlt román lé­giós megsérült, s amíg a pá­lyán kívül ápolták, Bükszegi megadta a kegyelemdöfést a csabaiaknak. A BVSC mezőnyben sokkal jobban játszott, labdabizto- sabbak voltak, jól adogattak, ám végül is egy szerencsés gól­nak köszönhették a győzelmet. A Békéscsaba egyáltalán nem nyújtotta azt a teljesítményt, amit egy héttel korábban a győriek ellen. A hazaiak fá­radt csapat benyomását kel­tették, kulcsjátékosai gyenge formában játszottak, így tör­vényszerű volt bukásuk. Békéscsabai Előre FC— BVSC 1—3(0— 1) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: Sápi. Békéscsaba: Baji (Nagy Zs.) — Márton — Valentényi, Belicza, Majoros (Szelei), Ronyecz — Kurucz, Csepregi, Petruzsán — Vadas (Dani), Harmati. Edző: Oláh Imre. G.: Csepregi, ill. Potemkin 2 (egyet 11-esből), Rósa. Jó: Baji, Belicza, ill. Er­dei, László, Potemkin, Rósa. Békéscsabai Előre FC—Hala­dás VFC 2—1 (2—0) NB I ifjúsági A korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsa­ba, 100 néző. V.: Tóth N. Békés­csaba: Kiss — Futaki, Koszta, Roczkó, Iszáka — Simon (Mazula), Zsibrita (Hídvégi), Csulik, Forrai (Szeverényi) — Balog Zs., Borbola. Edző: Marik László. Két ellentétes félidőt pro­dukáltak a csapatok. Az első já­tékrészben eldönthették volna a találkozót a békéscsabaiak, ha a két találatuk mellett kihasználják holtbiztos ziccereiket. Szünet után mindent egylapra téve tá­madtak a vendégek, szépítésük után még a kapufát is eltalálták, de egyenlíteniük már nem sike­rült a gyenge formában futballo­zó hazaiak ellen. G.: Balog Zs., Borbola, ill. Halmosi. Jó: Csulik, Balog Zs., Borbola, ill. Mécséi, Halmosi, Teberi. Békéscsabai Előre FC—Hala­dás VFC 2—0 (2—0) NB I ifjúsági B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsa­ba, 100 néző. V.: Szabó II. S. Békéscsaba: Kesjár — Tóth I., Sállai, Semjén, Czipö (Landlik) — Tóth Cs. (Bányai T.), Lakatos (Bányai Cs.), Torzsa (Lovas) — Friderikusz, Pozsár, Oláh. Edző: Ogrincs Pál. G.: Friderikusz, Oláh. Jó: Kesjár, Friderikusz, Oláh, ill. Papp, Pungor. Az NB I-es tudósítást készí­tette: Gyurkó Mihály, Já­vor Péter. Fotó: Kovács Er­zsébet Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Kovács Géza, a Békéscsaba ügyvezető elnökhelyettese: — Győzelmet várok! Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Három­esélyes a mérkőzés. Dobó János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Kár, hogy a BVSC-ben nem játszik néhány volt békéscsabai játékos. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Folytatódik a pont­gyűjtés. Vágási Sándor, a Békéscsaba egykori játékosa: — Biztos győzelmet várok. Dr. Mezey György, a BVSC szakosztály-igazgatója: — Az UEF A-kupa fiaskó ellenére a fiatal csapatunk jelenti a biztos jövőt. Polák Ervin, a BVSC szakosztály-vezetője: — A kupa-kudarc ellenére bízom a győzelemben. Őze Tibor, a BVSC pályaedzője:—Jobb ajátékosállományunk, ezért győzünk. Bognár György, a BVSC egykori játékosa: — Szükségünk van a három pontra. A SZÜNETBEN. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: —Nagy az iram, s eddig igazságos a döntetlen. Moós János, a Békéscsaba pályaedzője: — Nehéz második félidőnek nézünk elébe. Laurinyecz György, a Hetes Éft. ügyvezetője: — Nem bánnám, ha ez maradna a végeredmény. Szemök Péter, a BVSC technikai vezetője: — Mindkét oldalon adódtak helyzetek. Őze Tibor: — Veszélyesebben támadunk és mi irányítjuk a játékot. __ A MÉRKŐZÉS UTÁN.Jankulár István, a Békéscsaba elnök­ségi tagja: —Tapasztalatlanságunk miatt vesztettünk. Oláh Imre, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője: — Nagy lehetőséget halasztottunk el, mert az egy pont is jó lett volna. Ondrik István, a Békéscsaba egykori edzője:—Jobban adogat­tak a vasutasok, a gól pedig nagy figyelmetlenségből esett. Szemök Péter: — Megérdemelten nyertünk. Őze Tibor: — Góllá érett fölényünk. odidas 9yermekmezek Békéscsaba, Munkácsy u. 11. 1 990-2490 forint közötti áron Az NB I-es labdarúgó bajnokság állása 1. Újpesti TE 3 3­­10— 2 9 2. MTK FC 3 3­­7— 1 9 3. BVSC 3 2 1­6— 2 7 4.DVSC Epona 3 2­1 10— 4 6 5. Békéscsabai Előre FC 3 2­1 6— 2 6 6. Ferencváros 3 2­1 8— 7 6 7. Haladás VFC 3 1 2­2— 1 5 8. Videoton 3 1 1 1 7— 5 4 9. Vasas 3 1 1 1 3— 3 4 10. Kispest-HFC 3 1 1 1 6— 7 4 11. Győri ETO 3 1 1 1 3— 5 4 12. Csepel 3­3­3— 3 3 13. Pécsi MFC 3 1­2 3— 5 3 14. Zalaegerszeg 3 1­2 3—10 3 15. Innstadt Stadler 3 • 1 2 2— 6 1 16.111. kér. TVE 3­1 2 2— 7 1 17. Siófok 3­. 3 2— 7­18. Vác FC Samsung 3­­3 2— 8­Szabados (fehérben) gyakran veszélyes volt Koszta kapujára, nem véletlen, hogy leginkább őt aprították a vasutas védők. Felvételünkön Erős őróbálja megakadályozni az előretörésben Ez történt még... MTK-FTC 3-0 (1-0) Népstadion, 5000 néző. V.: Varga S. Gól: Kenesei (5., 88.), Orosz (68.). Jó: Babos, Ló'rincz, Farkasházv, Orosz, Kenesei, ill. Telek. A Ferencváros még nem he­verte ki a szerdai kupafiaskót (amikor a svéd IFK Göteborggal szemben kiesett a Bajnokok Li­gája selejtezőjéből), így az egy­re jobb benyomást keltő, eddig pontveszteség nélkül álló MTK FC különösebb gond nélkül biz- tpsan nyerte meg az örökrang­adót. A nézőtéren a második félidőben „össze is jött” egy al­kalmi kórus, amely máris Novák Dezső, az FTC vezetőedzője menesztését szorgalmazta. Stadler FC—Haladás 0—0 Akasztó, 1000 néző. V.: Molnár L. Jó: Csehi I., Kertész, Dragoner, ill. Tóth M., Szekér, Varga. A rekkenő hőség és a mindkét csapatra jellemző óvatos játék rányomta bélyegét a mérkőzésre, igazán nagy gól­helyzet egyik kapu előtt sem volt. A látottak alapján az ered­mény igazságos. Csepel—Videoton 1—1 (1—1) Csepel, 3000 néző. V.: Hanvecz. Gól: Nagy T. (37.), ill. Vancsa (22.). Jó: Jakab, Nagy T., ill. Vancsa, Korsós. Jó iramú első félidő után a másodikra már nem tudtak újíta­ni a csapatok, s bár a vendégek szervezettebb játékkal rukkol­tak elő, a döntetlen igazságos­nak mondható. ZTE-DVSC 1-5 (0-2) Zalaegerszeg, 4000 néző. V.: Kiss G. Gól: Fújsz (87.), ill. Sándor T. (5., 7., 58. — 11-esből), Ilea (55., 69.). Jó: a hazai csapatból senkit nem lehet ki­emelni, ill. Ilea, Sándor Cs., Sándor T„ Szatmári. A szétesően és enerv ál tan ját­szó ZTE ellen a hajdúságiak ilyen különbséggel is megérde­melten nyertek, a hazaiak ugyanis siralmas teljesítményt nyújtottak. Siófok—ÉTÉ 0-2 (0-1) Siófok, 6000 néző. V.: Tóth V. Gól: Szanyó (39. — 11-esből), Véber (88. — 11-esből). Jó: Kolovics, Perger, Koltai, Szabó, ill. Szűcs, Sebők, Véber, Szanyó. Az újpesti csapat valójában csalódást keltett Siófokon, a lel­kes hazai csapat legalább egy pontra rászolgált volna. Vác—Vasas CV 0-1 (0-1) Vác, 2000 néző. V.: Puhl. Gól: Juhár (10.). Jó: Nagy, Andrássy, ill. Sáfár, Juhár, Gricajuk. • Egy gól, és más semmi. A Vasasnak Juhár megvillanása elég volt a győzelemhez, míg a hazaiaknak a 70 perces lelkese­désük és két kapufájuk sem ho­zottpontot, amit viszont megér­demeltek volna. III. Kér. TVE—Győri ETO 0-0 Hévízi út, 8000 néző. V.: Pillér. Jó: Lippai, Perger, ill. Balogh, Cseke. A gyenge színvonalú össze­csapáson egyik csapat sem érde­melt győzelmet, a pontosztoz­kodás itt is igazságosnak tekint­hető. * * . ' Kispest-HFC—Pécs 3—1 (0-0) Bozsik-stadion, 2500 néző. V.: Már­ton. Gól: Mátyus (47.), Plókai (51., 71. — utóbbi 11-esből), ill. Tököli (78.— 11-esből). Kiállítva: Brindás (89.). Jó: Plókai, Mátyus,Tóth M.,ill. Tököli. Kezdettől fogva csak az volt a kérdés, hogy mikor szerzi meg vezetőgólját a Kipest. Amikor ez sikerült, hamar eldőlt a 3 pont sorsa. IREKES MEGYEI HÍRLAP A a ^AATESZ tagja Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. ; Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: NánásiJános.Telefon/fax:(66)441-311;Terjesztésvezető:Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti ! a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. ’ Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy i hónapra595 Ft, negyedévre 1725 Ft Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út.9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068